Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) McLaca válasza atees (#3050) üzenetére


McLaca
őstag

Marad az eustock. A Banggood és a Gearbest közt van az áruk, előbbi kettőről pedig biztosan nem ér ide karácsonyig, főleg, hogy a királyi posta ilyenkor amúgy is el van havazva, most meg még létszámhiányban is vannak. Már az egy hete Gearbestről rendelt 5000-esem sem biztos, hogy ideér addig.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#3052) Tangerine


Tangerine
senior tag

Ma megjött a ZMI 5000-es powerbankom. Hogyan lehet, ellenőrizni hogy eredeti-e? A szokásos xiaomi oldalon nem veszi be a számot. Igazából még mindig nem értem, hogy ez most xiaomi, vagy nem, vagy csak félig?

[ Szerkesztve ]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#3053) Criminal017 válasza Tangerine (#3052) üzenetére


Criminal017
őstag

Semennyire sem Xiaomi, csak a webshopok így jobban eltudják adni.
A Xiaomi márkanevű bankokat viszont a ZMI gyártja.

(#3054) bwoay válasza Tangerine (#3052) üzenetére


bwoay
nagyúr

én eddig három Xiaomi powerbanket vettem, de egyiket sem csekkoltam le, látszott rajtuk, hogy eredetiek :) viszont azt tök jó látni, hogy a ZMI már sokkal jobban bankokat gyárt saját magának, mint a Xiaominak, elég megnézni a QB szériát, szerintem most azok vannak a csúcson, igaz, árban is magasabbak, de nem véletlenül.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3055) Tangerine válasza bwoay (#3054) üzenetére


Tangerine
senior tag

Én mindig megnéztem, és eredeti volt mind. Végül megtaláltam, ha valaki ellenőrizni akar: www.zmifi.com/article.php?id=11/
Sajnos fordítani kell, először kiírja, hogy frankó vagy nem (kínaiul), utána pedig, hogy hányszor lett ellenőrizve.

#Criminal017
köszi!

[ Szerkesztve ]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#3056) BladePocok


BladePocok
tag

Sziasztok!

Egy Xiaomi 20000 mAh-s power bankot (2.0-s verziójú) készülök megvenni, viszont most este olvastam egy cikket, hogy csak kb. 14000 vagy annál kevesebb mAh-s az átlag kapacitása, ami picit megrémít. Ezzel kapcs. kérdés: ez a jelenség általánosnak mondható ?
(picit off a végén)
És ha nem, akkor hasonló névleges kapacitással és árral (kb 10k) rendelkező másféle power bankot tudtok mondani?

Előre ia köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3057) bwoay válasza BladePocok (#3056) üzenetére


bwoay
nagyúr

mi rémít meg ebben? az összes powerbankre a cellák kapacitását írják rá, aminél nyilván kevesebb nyerhető ki belőlük. a xiaomi a többiekkel szemben feltünteti ezt az értéket is, ez sokkal inkább pozitívum, mint rémísztő dolog.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3058) BladePocok válasza bwoay (#3057) üzenetére


BladePocok
tag

Szóval ez a bevett módszer és én a Xiaomivel még jól jártam magyarán. Akkor megnyugodtam :)

(#3059) bwoay válasza BladePocok (#3058) üzenetére


bwoay
nagyúr

a Xiaomival a lehető legjobban jártál. a "matek" meg annyi, hogy az akku 3.7 V-os, a töltés viszont 5 V-ot igényel, vagyis 20000 x 3,7 = 74000 74000 / 5 = 14800 plusz van némi konverziós veszteség is,
mondjuk ha 95%-os hatékonysággal működik a dolog, akkor meg is érkeztünk a 14000 mAh-hoz

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3060) HREH


HREH
senior tag

Sziasztok!
Tud valaki minőségi, és ami a legfontosabb, rövid (<30cm) USB - USB-C kábelt ajánlani?

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#3061) McLaca válasza HREH (#3060) üzenetére


McLaca
őstag

Tronsmart, Blitzwolf kábelekről volt már szó itt a topicban. Kiindulási pontnak jó. Nem C-s Blitzwolfom nekem is van, igaz, 2 méteres :), de >1,5A-t átvisz.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#3062) Kolondrum

Mi Power Bank 2 10000mAh: Unboxing and Hands-on
Review!:http://en.miui.com/thread-1393601-1-1.html

Ő a PLM09ZM. 9, nem 2.

[ Szerkesztve ]

(#3063) htc07 válasza Kolondrum (#3062) üzenetére


htc07
addikt

annyi a különbség, hogy két output van rajta?

(#3064) Viktor0610 válasza htc07 (#3063) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Meg egy picit hosszúkásabb a másikhoz képest.

Samsung Galaxy A54

(#3065) DelArco


DelArco
aktív tag

Hello!

Kis segitseget szeretnek kerni power bank kivalasztashoz.
Olyan kapacitasut keresek amelyik egy telefont (Samsung a3) vagy tabletet(Huawei m3) fel tud tolteni ket alkalommal.
Nem tudom hogy a 10000mAh verziok erre kepesek lehetnek e vagy ehhez mar kell a 20000-es.
10000-bol ezt a kettot neztem eddig:
[link]
[link]

20000-bol pedig ezt:
[link]

Egy ilyen 20k-s volt a kezemben es ha a 10k-s tudja ami nekem kell akkor inkabb a kissebb meretut vennem.

Vagy ha van ezeknel jobb valasztas esetleg akkor azt is szivesen veszem. Arban olyan 10ezer forintig mennek el maximum.

Koszonom elore is a segitseget!

[ Módosította: Qru ]

Youth hides the key to salvation

(#3066) C0d3r válasza DelArco (#3065) üzenetére


C0d3r
addikt

A 10 ezres bankból jellemzően 5.800-6.000 mAh-t lehet kipréselni, így vagy az A3-mat (2.350 mAh) 2 alkalommal tudod feltölteni vagy a tabot (5.100 mAh) 1 alkalommal.

(#3067) Viktor0610 válasza C0d3r (#3066) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mi?
Ez biztosan nem igaz.
Pontos értéket nem tudok, de biztosan több szufla van benne, mint 6000 mAh.

Samsung Galaxy A54

(#3068) HREH válasza C0d3r (#3066) üzenetére


HREH
senior tag

Inkább 6800-7000 mAh körül lesz az.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#3069) C0d3r válasza Viktor0610 (#3067) üzenetére


C0d3r
addikt

Ezzel mértem, lehet nem egy mérnöki csoda, de aszonta'. :)
~8.900 mAh be, ~6.000 mAh ki.

Szerk.: Akkor nem tudom, ha ennyit csal az eszköz, az elég ciki.

[ Szerkesztve ]

(#3070) bwoay válasza C0d3r (#3069) üzenetére


bwoay
nagyúr

ha csak 8900 ment bele, akkor nem csoda, hogy 6 körül jön ki. de normál esetben belemegy közel 10k.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3071) C0d3r válasza bwoay (#3070) üzenetére


C0d3r
addikt

Teszteltem egy másik usb-s mérővel, amivel 9.700 mAh-t nyalt be, egyidejűleg örömmel konstatáltam, hogy a kb. 8 hónapos bank kapacitása tulajdonképpen még semmit se romlott...
Összesen 3 usb-s teszterem van, 1 KCX (előbb linkelt) és 2 Keweisi típusú. KCX és az egyik Keweisi ~8.700-8.900 körüli mérést ad, a másik pedig a valóságoshoz jóval közelebbit.
Fene se érti, hogy lehet ekkora szórás...

[ Szerkesztve ]

(#3072) DelArco válasza C0d3r (#3066) üzenetére


DelArco
aktív tag

Hello!

Akkor végülis elmondható hogy a 10k-s biztosan nem fogja kétszer feltölteni a tabletet.
Ez alapján inkább a 20000es kapacitás felelne meg abba bőven belefér amennyi kell.
Köszönöm a segítséget!

Youth hides the key to salvation

(#3073) bwoay válasza C0d3r (#3071) üzenetére


bwoay
nagyúr

ez azért remek hír számomra, mert konkrétan ugyanolyan teszterem van, mint ami nálad ekkorát csalt :) ideje lecsekkolni egy powerbankkel...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3074) C0d3r válasza DelArco (#3072) üzenetére


C0d3r
addikt

Tabletet biztos nem, akármilyen mérés ide vagy oda, ahhoz kevés. :K

(#3075) C0d3r válasza bwoay (#3073) üzenetére


C0d3r
addikt

Megérteném, ha két gyártó különböző terméke mutatna eltérést (ugyan ennyit azért mégse illik...), de hogy egy típuson belül se stimmel, az már elég kínos. Oké, profi műszert nem várhatunk ennyi pénzért, nadena...
Van egy A+ nevű, 6.000 mAh-ás bankom is. Két eszköz szerint ~5.000 mAh-t tud felvenni és ~3.200-3.500 mAh-át leadni. Harmadikkal (pontosnak titulált) ~5.900 mAh be, ~4.500 mAh ki. Máris reálisabb.
Így tudjon az ember igazságot tenni...

Szó mi szó, arra mindenesetre jók, hogy megbizonyosodjunk arról, hogy nem tized akkora kapacitású hamisítványt kaptunk.

Slusszpoén: Adott egy Xiaomi Redmi 4X készülék 4.100 mAh akkuval. A két különc azt mondja, hogy 3.900-4.000 mAh-t tud beletölteni. Hármas pedig azt mondja, hogy majdnem 4.600-at. :)

[ Szerkesztve ]

(#3076) bwoay válasza C0d3r (#3075) üzenetére


bwoay
nagyúr

szerintem teljesen reális, hogy ekkora szórás a böjtje az alacsony árnak. és talán nem is alapból rosszak ezek az összegek, mármint lehetne őket kalibrálni, de ennyiért...? zsákszámra gyártják és adják el, működik, valamit kiír, ennyit tud. ha tisztában vagy egy adott powerbank reális kapacitásával (Xiaomi ugye mindig ráírja a kivehető töltést), akkor legalább hozzávetőlegesen meg tudod állapítani, hogy mennyire pontos értéket ad. persze nyilván engem is meglepett a szórás mértéke :D de ha azt látom anno, hogy 15 USD a pontos, 5 USD a lutri, akkor az ember tud mérlegelni.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3077) C0d3r válasza bwoay (#3076) üzenetére


C0d3r
addikt

Ebben egyetértünk. :K
Nagyon elmerültem a mAh-ák bűvöletében, nem is offolok tovább ezzel kapcsolatosan. :)

(#3078) profit válasza DelArco (#3072) üzenetére


profit
junior tag

Hazai bolti garanciával itt a szomszédban15000 forintért elhozható a 20Ah.

(#3079) C0d3r válasza profit (#3078) üzenetére


C0d3r
addikt

Az finoman fogalmazva baromi drága...

(#3080) DelArco válasza profit (#3078) üzenetére


DelArco
aktív tag

Hello!

Köszi de őszintén szólva ilyen kínai boltokat néztem mint például a Gearbest. Amennyire látom ott 20 dollár körül van ha az ember kifog egy jó kupont.

Youth hides the key to salvation

(#3081) bwoay válasza profit (#3078) üzenetére


bwoay
nagyúr

2.5x-ös árat csak nem ér meg a hazai garancia.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3082) C0d3r válasza bwoay (#3081) üzenetére


C0d3r
addikt

Eustocknál is megállna szállítással 10 alatt, ha éppen lenne készleten. Ez a 15k elég elrugaszkodott ár.

(#3083) bwoay válasza C0d3r (#3082) üzenetére


bwoay
nagyúr

Eustocknál szerintem még a sima 20'000-est árulják, gearbesten meg válogathat az ember a sima, a 2 és a 2C között, melyek közül szerintem már csak utóbbi kettővel érdemes foglalkozni - azok nem 18650-es li-ion cellákból állnak, hanem két li-polimer pakkból, tudják a kétirányú gyorstöltést (asszem ráadásul QC 3.0-t mindkettő), és a micro-current töltést is. árban pedig ugyanott vannak, ha nem lejjebb. szóval bárhogy is nézzük: 15000 Ft az nonszensz ár.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3084) profit válasza bwoay (#3083) üzenetére


profit
junior tag

Akkor legyen az új. Esetleg linket kérhetek, ahonnan és amennyiért érdemes rendelni?

(#3085) bwoay válasza profit (#3084) üzenetére


bwoay
nagyúr

link
van rá 24 USD-s kupon: XMAS045

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3086) profit válasza bwoay (#3085) üzenetére


profit
junior tag

Thanks!

(#3087) lord_m válasza profit (#3086) üzenetére


lord_m
senior tag

Sziasztok!

Samsung Note 4-es Telefonnal van valakinek tapasztalata esetleg?

Egy ismerősöm már több, gyorstöltős külső akksit kipróbált, sikertelenül, a telefon nem írja ki, hogy így kapcsolódott volna, nem is tölt gyorsan...

Xiaomi 10000mAh 2 van nekem, ezt még nem volt alkalmunk kipróbálni, de félő, hogy csak Samu gyorstöltővel hajlandó kommunikálni a fenti telefon....

Ilyen van?

(#3088) bwoay válasza lord_m (#3087) üzenetére


bwoay
nagyúr

hogyne lenne, üzletileg zseniális a saját gyorstöltési szabvány, amihez csak te gyártasz kompatibilis eszközt :) nem tudom, hogy miként működik amúgy a gyorstöltése, de biztosan nem Qualcomm féle QC-ről van szó, tehát szerintem nem meglepő, ha válogatós. bár egy powerbanknél nem érzem akkora érvágásnak a lassabb töltést, miután pont az a lényege, hogy nem kell a telefon mellett ülni, viheti magával és használni is tudja.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3089) lord_m válasza bwoay (#3088) üzenetére


lord_m
senior tag

Üzletileg "oké", de ha már van egy gyorstöltésre IS alkalmas pb és telefon, tudjam már kihasználni ezt, szükség esetén...Ne legyen muszáj ezt 2x-3x áru Samsung külső áramforrással megtenni.

Egyébként ha jól láttam, Eustock Xiaomi power bank oldalán van egy kompatibilitás lista, benne a Samsung Note 4, úgyhogy kíváncsi leszek...

(#3090) bwoay válasza lord_m (#3089) üzenetére


bwoay
nagyúr

én is, miután gyorstöltésen belül van épp elég eltérő szabvány

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3091) profit válasza lord_m (#3087) üzenetére


profit
junior tag

Lehet, hogy csak kikapcsolva tölthető powerbankről. Vannak ilyen készülékek, pont a legfejlettebbek.

(#3092) C0d3r válasza profit (#3091) üzenetére


C0d3r
addikt

Annak úgy sok értelme nincs, valljuk be őszintén.

(#3093) profit válasza C0d3r (#3092) üzenetére


profit
junior tag

Igen, korlátozza az értelmét. Azt tapasztalom, hogy csak kikapcsolva tölti fel, de bekapcsolva, teletöltve segít megtartani a 100%-ot. Nem tudok rá magyarázatot, miért. Talán összegabalyodik a leadott és felvett töltés, ha bekapcsolva tölteni akarom.

Azt már megfigyeltem, hogy minden powerbank egyhuzamban tölt a leghatékonyabban. Ha leesik a töltés a powerbankben, nem tud tölteni egy nála nagyobb A/V eszközt. Ez általános jelenség. Nemcsakhogy a teljes kapacitás 60%-a érhető el a gyakorlatban, hanem az utolsó 2-3000mAh nem használható fel emiatt a jelenség miatt.

A Xiaominál ez valószínűleg jobban működik, de néhány csúcskészüléket csak kikapcsolva, pl. túrán, hálózati áramellátás híján lehet a gyakorlatban powerbankről feltölteni. Bizonyára vannak itt villamosmérnökök, akik jobban rálátnak, miért történik így. Tény, hogy a powerbankjeim eddig a kukában végezték (arra kijelölt kukában). Fabatkát sem értek. A Xiaomitól azt várom, hogy szükséghelyzetben rá hagyatkozhassak. Ha 20Ah lead 10Ah-t, már túlszárnyalja teljes mezőnyt.

[ Szerkesztve ]

(#3094) wwenigma válasza profit (#3093) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Azok kamu bankok voltak kamu kapacitassal. Ennyi a problemad rejtélye...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3095) bwoay válasza wwenigma (#3094) üzenetére


bwoay
nagyúr

:D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3096) Barell


Barell
senior tag

Sziasztok. Életem első powerbankját szeretném megvenni. Ezt néztem ki, jó választás? Huawei P10 mellé lenne. :)

(#3097) Kolondrum válasza Barell (#3096) üzenetére

Persze, ilyen 3200-as akkunak 2 körre elég még marad is benne.

(#3098) John05


John05
csendes tag

Van valakinek tapasztalata vagy tudja mi a különbség a Xiaomi Power Bank 2C és a sima 2 között? Ugye mind a 2 20000mah méret ugyan az mégis drágább a sima 2

A zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek

(#3099) szpali válasza John05 (#3098) üzenetére


szpali
addikt

A C változat talán QC-os :F

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#3100) wwenigma válasza John05 (#3098) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Egyikben 2x10k Li-Po cella van, masikban 18650-es akkuk.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.