Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2951) TeeJay válasza attiati (#2950) üzenetére


TeeJay
félisten

powerbank-nál mindig a bank celláinak kapacitását adják meg 3,6 voltra ha jól tudom

nekem a 3cellás 10Ah-s akku ugye 3,6volton 10Ah de a kimenet 5,1volt és ott 6250mAh-t tud
a telefon akkuja szintén 3,6 volton 3000Ah

szóval kb. 2,5x tudom feltölteni nulláról a telefont powerbank segítségével

mondjuk jó lenne tudni az átalakítás milyen hatásfokú akkor az eredeti 10Ah-ból is tudnék kalkulálni hiszen 3,6volton van mérve mint a telefon akkuja is

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2952) lumesz


lumesz
tag

Sziasztok! Egy fullra feltöltött xiaomi power bank 2 10000Mah töltővel hányszor tudjátok feltölteni a telefont?

(#2953) Gaborz1 válasza lumesz (#2952) üzenetére


Gaborz1
senior tag

Ez azért erősen függ a telefontól is szerintem.

iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 6 + iPad Air 2020

(#2954) bwoay


bwoay
nagyúr

itt az új 20'000-es Xiaomi
még keresem a különbségeket, egyelőre odáig jutottam, hogy valamivel hosszabb, mint az előző volt.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2955) lumesz válasza Gaborz1 (#2953) üzenetére


lumesz
tag

Huawei P9 a telefon. Nincs fullra lemerítve,és úgy tölti fel kb. háromszor.

(#2956) szpali


szpali
addikt

Sziasztok!

Adott egy Xiaomi BT füles töltő/tartó

Ma érkezett meg, de nem igazán akarja felvenni a töltést (meg se nyikkan a LED a töltő csatlakozója fölött, akár mit tugok rá) és ha a fülest bele rakom, akkor sem történik semmi.
Van valakinek ötlete, hogy mivel kelthetném életre? :F

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#2957) szpali válasza szpali (#2956) üzenetére


szpali
addikt

Megoldódott :)
Szét kellett szedni és picit direktben rátölteni az akksira, amitől észhez tért :U

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#2958) attiati válasza bwoay (#2954) üzenetére


attiati
veterán

és rájöttél már, hogy miben jobb ez?

(#2959) bwoay válasza attiati (#2958) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem mondhatnám

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2960) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Rendeltem egy 10000 mAh kapacitású Mi Power Bank2-t.
Normális, ha egy elvileg gyorstöltővel tegnap délután óta tölt? :F
(Elvileg gyorstöltő: Blitzwolf gyorstöltő + Xiaomi adatkábel. A Redmi 4 Prime-omat ez gyorsan, gyorsabban tölti, mint egy Samsung töltő.)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2961) bwoay válasza Viktor0610 (#2960) üzenetére


bwoay
nagyúr

dehogy. ha kiszámolod, kb 10 óra alatt tölti fel egy 1A-es töltő. 2A - kb a fele.
szóval ott valami nem kóser.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2962) Viktor0610 válasza bwoay (#2961) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi a választ.
Hogyan deríthetném ki, hogy mivel (töltő, kábel, powerbank) van baj?

Most áttettem egy másik, szintén Blitzwolf gyorstöltőre, a saját, rövid kábelével töltöm.
A négyből 3 pötty villog, akkor két órán belül fel kell töltsön innen, igaz? :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2963) C0d3r válasza Viktor0610 (#2962) üzenetére


C0d3r
addikt

Legpontosabb megoldás, ha veszel egy ilyen usb-s volt/ampermérőt. Nem egy ökör ára, de annál hasznosabb. Ezzel le tudod tesztelni, hogy melyik töltővel és kábellel a leggyorsabb.
Nillkin 2A-es adapter alig 1,2 A-rel tölti az enyémet, van hogy beesik 1 A alá, természetesen nem akkor amikor a végefele jár a töltés. Egy jóval olcsóbb típus pedig képes a max. ~1.8 A-rel is.

[ Szerkesztve ]

(#2964) Viktor0610 válasza C0d3r (#2963) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi! :)
Meg is rendeltem. :)

A powerbank másik töltővel és kábellel rendben feltöltött. Akkor már csak azt kellene kiderítsem, az elsőnek használt töltő vagy kábel volt a ludas? :(((

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2965) bwoay válasza Viktor0610 (#2964) üzenetére


bwoay
nagyúr

vagy a kombó :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2966) Kolondrum válasza Viktor0610 (#2964) üzenetére

Tudod beszél egymással a töltő meg a bank és megbeszélik, hogy hallod én tudok 2A-t 5v-al, a bank azt mondja jó jó akkor semmi Qc2?, de nem vagyok full lemerülve nem kell full áram és figyu már a kábel hosszú nagy az ellenállás stb nem kell csak ennyi kraft. :D

[ Szerkesztve ]

(#2967) Viktor0610 válasza Kolondrum (#2966) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Majd jobb belátásra bírom őket én! :(((

:DDD

Samsung Galaxy A54

(#2968) Kolondrum válasza Viktor0610 (#2967) üzenetére

Qc2-3-4 esetén többet beszélgetnek. Olvastam a témában.

(#2969) haliho0


haliho0
tag

Sziasztok!
Innen rendelt már valaki: [link]
Egész jó áron van. Vajon eredeti?

(#2970) Viktor0610 válasza haliho0 (#2969) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Eredetit kapsz. ;)
Sokszor rendeltem már tőlük. :)

Samsung Galaxy A54

(#2971) Tompie válasza Kolondrum (#2968) üzenetére


Tompie
őstag

QC4? :Y Már ilyen is van? QC3-nál leragadtam :)

(#2972) bwoay válasza Tompie (#2971) üzenetére


bwoay
nagyúr

van 4.0 és 4+ is, de szerintem csak a szabvány létezik, legalábbis én nem hiszem, hogy sok termék lenne piacon, ami ezt tudja.

haliho0:
annyira nem jó az az ár szerintem, kb mindenhol ennyi, Gearbesten meg még olcsóbb is, jelenleg 24 EUR-ba kerül. ráadásul még senki nem tudta megmondani, hogy ez miben különbözik a korábbi változattól, azt leszámítva, hogy nagyobb annál

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2973) attiati


attiati
veterán

ez a Xiaomi ZMI sorozat tegnap indult?
[link]

(#2974) bwoay válasza attiati (#2973) üzenetére


bwoay
nagyúr

ez az USB hubos méregdrága story? mert akkor nem.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2975) attiati válasza bwoay (#2974) üzenetére


attiati
veterán

Azt nem tudom, én eddig nem láttam. 50-60 usd körül van és a xiaomi-s adatlapján is 09/29 szerepel.

(#2976) bwoay válasza attiati (#2975) üzenetére


bwoay
nagyúr

nézd, én erre gondoltam! ez ugyanaz, nem? vagy annak valami újabb változata, mert amit linkeltem, arról van review már februárból is :)

de ez a termék amúgy mire jó? nem egyszerűbb egy filléres USB hubot használni, és megvenni az ennek jóval kevesebb, mint a felébe kerülő, kiváló 20'000-es Xiaomi powerbanket? vagy ennek valami olyan speciális a felhasználási területe, ami az én ismereteimen kívül esik.

idebiggyesztem ezt is, ha már írok:
megjött az imént említett 20e. mAh-s Xiaomi powerbankem (ez nem a 2C, hanem a sima 2-es, bár még mindig nem tudom, mi a különbség). hát ez eltörpül az eddig használt, szintén 20'000-es Yoobao mellett. utóbbinak a méretkülönbség alapján minimum 35000-esnek kellene lennie ;) és a súly!!! uhhh, hát ott durva különbséget mértem. A Xiaomi 320 g, a Yoobao viszont valami 460 körül mérlegel. brutál! Szóval ha túlzásba esnék a későbbiekben és olyasmit mondanék, hogy a Xiaomit akár mindenhová magunkkal vihetjük farzsebben, tehát az egy kvázi EDC (every day carry) power bank, akkor tudjátok, hogy ez a meglátásom miből fakad! :DDD

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2977) attiati válasza bwoay (#2976) üzenetére


attiati
veterán

igen, szerintem is ugyanaz a kettő :R

(#2978) attiati


attiati
veterán

az ellenőrző kódot lekapartam és beütöttem ide

És az fogad, hogy már kétszer lekérdezték ezt a számot. Mitől van ez?
"This is an authentic product. This security code had previously been queried 2 times"

(#2979) bwoay válasza attiati (#2978) üzenetére


bwoay
nagyúr

tipp: valaki elütötte a saját sorszámát.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2980) attiati válasza bwoay (#2979) üzenetére


attiati
veterán

Egyéként első töltésre van valami taktika? Xiaomi 2 20,000 mAh-s PB.
Mehet tele teljesen?

(#2981) bwoay válasza attiati (#2980) üzenetére


bwoay
nagyúr

én azt a taktikát követem, hogy az első használat előtt teljesen feltöltöm, sőt, még pár órát rajta hagyom a töltőn, mivel a végén már nagyon lelassul a folyamat, és lehet, hogy 95%-nál is már 100-at jelez (pláne, ha a töltöttség szintjét mindössze 4 LED által tudja megjeleníteni).
vettél hozzá valamilyen szilikon tokot?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2982) attiati válasza bwoay (#2981) üzenetére


attiati
veterán

azt is kellene?

jó kis súlya van

(#2983) bwoay válasza attiati (#2982) üzenetére


bwoay
nagyúr

amikor kicsomagoltam, szinte azonnal megbantam, hogy nem rendeltem hozza eleve. de konnyen lehet, hogy ez csak en vagyok. az egy dolog, hogy vedenek, de a tapintasuk ismarha jo ezeknek a szilikon tokoknak, meg jol ossze lehet fogni a telefonnal, ha ugy adodik.
szamomra pont az alacsony suly volt az egyik fo erv mellette, a korabbi 20000-es powerbankemhez kepest kb 30%-kal konnyebb, ugyhogy en nem panaszkodom! :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2984) Kolondrum válasza bwoay (#2981) üzenetére

+1, de nem simogatom utána. Viszont kerülöm a full le és feltöltést. Ha 4 led billog és hideg az adapter akkor lehúzom ahogy sikerül, 1 ledig meg ritkán merítem.

(#2985) McLaca válasza Kolondrum (#2984) üzenetére


McLaca
őstag

És milyen jól teszed!
Az ideális az lenne, ha 40-80% közt tartanánk, mert sem túl alacsony, sem túl magas feszültségszinten nem szeret lenni a lítium-alapú akku. De így épp a lényegét veszítené el egy powerbank a teljesítménye 2/5-ödének kihasználásával.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#2986) attiati válasza bwoay (#2983) üzenetére


attiati
veterán

Es milyen tokot es honnan vettel?

(#2987) bwoay válasza attiati (#2986) üzenetére


bwoay
nagyúr

hát igen, optimalizálhatunk élettartamra, de látván, hogy a jellemzően naponta töltött mobiltelefonok akkumulátora milyen (kis) mértékben degradálódik egy év alatt, én inkább igyekszem kihasználni az átlagosan 1 vagy 2 hetente feltöltött power bank maximális kapacitását.

attiati:
szilikon tokokból 3 típust láttam banggoodon, valamelyik éppen akciósat rendeltem, de még vagy két hét, mire ideér, akkor tudok beszámolni róla. formára olyat próbáltam választani, amit az 5000-eshez is használok, az tökéletes. de tekintettel a 1.5 EUR-s vételárra akár mindhármat is megrendelhettem volna, max a felesleges darabokat utólag elosztogatom itt a topicban 300 és 1 Ft közötti összegért :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2988) attiati válasza bwoay (#2987) üzenetére


attiati
veterán

belinkeled plíz, amelyik fajta az 5000-shez bevált?

ilyet formát találtam, 1,2 usd

(#2989) bwoay válasza attiati (#2988) üzenetére


bwoay
nagyúr

ezt vettem anno az 5000-eshez, bár szerintem akkor totál nem így szerepelt az oldalon, más képek voltak hozzá, meg volt teljes színválaszték.

a 20'000-eshez most ilyet rendeltem, előtte ezen agyaltam, ami kub ugyanazt, mint amit te is linkeltél.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2990) HREH válasza attiati (#2988) üzenetére


HREH
senior tag

Nekem is ilyen van a 20000-es bankon, egész jó.

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#2991) Kolondrum válasza McLaca (#2985) üzenetére

Saját tooicjába írtam az 1 éves 10000-es 200mAh-t veszett ennyi idő alatt és minden nap használom. Össze vissza töltve. Szóval lehet ütni verni.

(#2992) Kolondrum

Érdekesség:[link]
No Qc, de van direkt kihúzható micro USB és 6500mAh jön ki (5v1A)

[ Szerkesztve ]

(#2993) bwoay


bwoay
nagyúr

az új 20'000-es (2C) most éppen 23 EUR alatt megy Banggoodon.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2994) szpali válasza bwoay (#2993) üzenetére


szpali
addikt

Es linkeled hozzá a gearbest-et 😂😂

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#2995) bwoay válasza szpali (#2994) üzenetére


bwoay
nagyúr

király vagyok :DDD
külön jó, hogy Banggoodon jelenleg sosem látott magasságokban van az ára!

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2996) Tompie


Tompie
őstag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni, egy Huawei P10 Plus (3750mAh) telefonhoz keresnék megfelelő powerbank-ot.
Nem feltétlenül szükséges, hogy minél többször tudja tölteni a nap végén úgyis fel töltöm.
Először 20.000mAh-at néztem de lehet az "túl nehéz" és méretre sem kicsi :) Valami kisebb darab érdekelni.
Illetve jelentős különbség van a QC2 és QC3 között?
Előre is köszönöm a tanácsokat.

(#2997) Kolondrum válasza Tompie (#2996) üzenetére

Kíváncsi vagyok ki mit mond, sztem a Qc2-es PLM02ZM ha már súly.

(#2998) Tompie válasza Kolondrum (#2997) üzenetére


Tompie
őstag

Köszönöm :)
Akkor ez megfelelő lenne úgy érzem, ára is elég jó most :)
elfogyott :W

hozzá ezzel a tokkal :)

[ Szerkesztve ]

(#2999) bwoay válasza Tompie (#2996) üzenetére


bwoay
nagyúr

a 20000-es akkor jo, ha egy hetig nem jutsz konnektorhoz. nekem az 5000-es a kedvencem, de ar/ertek aranyban lesopri a 10000-es, ugyhogy csatlakozom a kollegahoz, szerintem is az a legjobb valasztas. de azert en szemely szerint tudnek orulni egy QC2-es, micro current charging kepes 5000 mAh-s uj Xiaominak :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3000) dugynok válasza Tompie (#2998) üzenetére


dugynok
senior tag

Az a kép az értékelésnél... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.