Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3251) bwoay válasza sopruk (#3250) üzenetére


bwoay
nagyúr

ha ajánlanom kellene bárkinek is nagykapacitású modellt, akkor momentán pontosan az általad linkelt típust javasolnám. Nekem a korábbi, sima 2-es van, az kisebb/könnyebb és valahogy mégis nagyobb kapacitású, de sajnos már nem elérhető, most a 2C a jó alternatíva.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3252) sopruk válasza bwoay (#3251) üzenetére


sopruk
aktív tag

Köszi szépen a megerősítést, akkor ennél maradok. Szimpatikusabb is a Xiaomi.
A másik topicban sokat linkelték a Baseus-t, meg látva a sok ezres vásárlást, jó értékelést, a 30.000-t; és azért kezdtem el afelé tekintgetni...
20+10 -nek elégnek kell lenni egy napra :) A töltő is remélem bírni fogja az egyszerre való töltést.
Köszi még egyszer!

[ Szerkesztve ]

(#3253) molnarpeter válasza sopruk (#3250) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Pl. [link] vagy létezik csipeszes verzió is (Kínából is :D ), de a szemes saru biztonságosabb, főleg terepen. Magát a vezetéket legrosszabb esetben géptetőnél és ajtó mellett be lehet húzni ideiglenesen, ha nem saját.

[ Szerkesztve ]

(#3254) sopruk válasza molnarpeter (#3253) üzenetére


sopruk
aktív tag

Köszi szépen, ez nagyon jó! :) Most már maradok a PB-nál időhiány miatt, de későbbiekre nézve szerintem be fogok szerezni egy ilyet...

(#3255) elprimo


elprimo
junior tag

Üdv . Ez a topic tűnik aktívnak, megkérdezem hátha . iPad és audio eszközök töltésére keresek otthonra olyan eszközt ami tud egyszerre minimum 2 eszközt tölteni , ami észleli ha maximumra feltöltötte őket és automatikusan lekapcsol , gyorsan tud tölteni , illetve maga az eszközt is gyorsan lehessen feltölteni , legyen rajta be/kikapcsolo gomb, mutassa mennyi van az akksiban, illetve ha létezik ilyen gombbal lehessen választani hogy maga az eszköz mikor kapjon áramot ,ha fel akarom tölteni . (Nem akarom ki be húzni belőle az USB kábeleket töltés esetén , ez érvényes maga az eszköz , illetve a többi eszköz toltesere is). Hordozása egyáltalán nem fontos, csak itthon lenne használva , és a lényeg a fentiek alapján kényelmes legyen a használata , csak gombok nyomkodasaval szeretném használni , kábelek ki/be hozása nélkül belőle . VAN ilyen készülék egyáltalán ? :F

(#3256) bwoay válasza elprimo (#3255) üzenetére


bwoay
nagyúr

szerintem ilyen nincs, a következők miatt:
- legyen rajta be/kikapcsolo gomb
nem jellemző (személy szerint nem is látom értelmét, mivel a töltés vezérlését mindig az adott eszköz végzi, nem a power bank). ha rádugsz egy eszközt, tölti, ha az már nem vesz fel több áramot, vagyis végzett, akkor a power bank is lekapcsol. ami gomb van rajtuk, az a töltöttségi szint kijelzésére szolgál, illetve Xiaomiknál dupla gombnyomásra bekapcsolva marad 2 órán át. Blitzwolfoknál lláttam olyat, hogy ezt a gombot mindenképpen meg kell nyomni, automatikusan nem kezd el tölteni. Engem ez pont bosszantott.
- gombbal lehessen választani hogy maga az eszköz mikor kapjon áramot ,ha fel akarom tölteni
nem hiszem, hogy ilyen létezik. rádugod a töltőre és tölt, ha képes rá, akkor ezzel párhuzamosan tölteni is képes, de vannak olyan power bankek, amik miközben töltést vesznek fel, nem töltenek. mindkét kritérium némi barkácsolást igényel a részedről, amennyiben ezek nagyon fontosak.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3257) elprimo válasza bwoay (#3256) üzenetére


elprimo
junior tag

Be/kikapcsolo gomb pont azért kell mert nem akarok kábeleket be kihúzni belőle, csak nyomogatni rajta a töltést .

(#3258) bwoay válasza elprimo (#3257) üzenetére


bwoay
nagyúr

ezt elsőre is olvastam, és akkor sem értettem. ha az eszköz feltöltött, akkor onnantól nem vesz fel több áramot, ezt a powerbank érzékeli, és az is lekapcsol. mi az a szituáció, amikor ki kellene húzni belőle a kábelt? és főleg miért?
ja még egy fontos dolog: miután a powerbank lekapcsolt, magától nem kapcsol vissza, legalábbis azok nem, amiket én használok. tehát ha az eszköz merül a töltést követően, akkor meg kell nyomnod a gombot, hogy ismét töltsön, tehát ilyenkor kvázi bekapcsológombként működik. lehet, hogy ez megoldást jelent a "problémádra".

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3259) elprimo válasza bwoay (#3258) üzenetére


elprimo
junior tag

Azért kell a be/ki kapcsolású készülék , hogy en tudjam ezt felügyelni mikor töltsön és mikor nem, mert nem fogom a töltött keszulekeim akksiját szetcseszni, hogy fullon járatom őket mindig. Kábeleket meg nem húzgalok belőle ki be, hisz most is ez a bajom ,és azért keresek egy külső eszközt .

(#3260) bwoay válasza elprimo (#3259) üzenetére


bwoay
nagyúr

leírom még egyszer, immár harmadszor: feltölt, és kikapcsol magától. nem tudod fullon járatni. egy full töltést kap az eszköz, a powerbank pedig érzékeli, amikor a rágudott eszköz már nem vesz fel több áramot, és lekapcsolja magát.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3261) elprimo válasza bwoay (#3260) üzenetére


elprimo
junior tag

Próbáld meg értelmezni amit írtam , semmi köze hogy magától mikor kapcsol le :)

(#3262) bwoay válasza elprimo (#3261) üzenetére


bwoay
nagyúr

probalom, de "fullon jaratni" az en olvasatomban annyit tesz, hogy a power bank 100%-on tartja az akksik toltottseget, de ez ugye nem igy mukodik - legalabbis az altalam hasznalt tipusoknal. tobbfele powerbanket hasznalok egyszerre, es nem egyszer voltak mar tartosan rakotve egy-egy eszkozre, hasonloan a te elkepzelesedhez, ezert sem ertem, hogy ez a felallas milyen modon jelent veszelyt a toltott keszulekek akkumulatorara.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3263) McLaca válasza elprimo (#3259) üzenetére


McLaca
őstag

De ha folyton rajta lógatod a powerbanket az eszközökön, akkor hogy hordozod őket? Ha meg nem hordozod őket, akkor minek a powerbank? Lehet, hogy megfelelőbb lenne egy ilyesmi, vagy a kisebb változat számodra, és ezek USB hub-ként is működnek, ha gépre dugod őket. Vagy akár öszvérmegoldásban kombinálhatod őket egy powerbankkel. :DDD

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#3264) bwoay válasza McLaca (#3263) üzenetére


bwoay
nagyúr

ez a kapcsolható HUB jó ötlet, bár én már elveszítettem a fonalat az egész koncepciót illetően. lehet, hogy a házon belüli mozgás szabadsága miatt kell a powerbank. hogy mi szükség van a kapcsolgatásra, az számomra továbbra sem világos, de vélhetően tényleg egy ilyen hub + powerbank kombó lenne a legjobb megoldás.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3265) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok,

Vettem egy Xiaomi Mi 2C 20000 mAh power bankot. [link]

Gyárilag nem adtak hozzá adaptert, így laikusként fogalmam sincs, hogy mivel töltsem. Egy gyári Sony telefontöltővel próbáltam (5V=1,5A) viszont eléggé felmelegedett így nem mertem vele tovább tölteni.

Tudnátok kérlek ajánlani egy USB-s töltőadaptert, amivel biztonságosan tudom majd tölteni?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#3266) Rowon válasza Rowon (#3265) üzenetére


Rowon
veterán

Ez jó lehet-e? [link]

Bemenet: AC 100-240V, 50/60HZ
Kimenet: DC 3.6V-6.5V/3A, 6.5V-9V/2A, 9V-12V/1.5A
Quick Charge 3.0, Quick Charge 2.0, Quick Charge 1.0

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#3267) bwoay válasza Rowon (#3266) üzenetére


bwoay
nagyúr

a Sony is jó. bármi jó. akármi. csak azzal számolj, hogy ha lassú töltőt használsz, akkor sokáig fog tartani a töltés. 1.5 A esetében kell neki vagy 15 óra.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3268) Rowon válasza bwoay (#3267) üzenetére


Rowon
veterán

Köszi. Tehát az nem számít, ha melegszik?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#3269) molnarpeter válasza Rowon (#3268) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mindegyik melegszik, normális :K

(#3270) Rowon válasza molnarpeter (#3269) üzenetére


Rowon
veterán

Köszi!

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#3271) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

iPhone X-hez keresek külső akkumulátort(Power Bank-et).
Jelenleg egy 10.000mAh kapacitású OtterBox Power Bank-et használok teljes megelégedéssel.

Az oka, hogy felkerestem a topicot, az, hogy most szeretnék vásárolni 20.000mAh vagy nagyobb kapacitású külső akkumulátort és úgy látom, hogy ez a topic "pörög" a legjobban.

Jelenleg 4 terméket néztem ki és a választással kapcsolatban szeretném kikérni a véleményeteket.

1. Xiaomi Mi Power Bank 2C 20000mAh - 8.290 Ft

2. PowerCore 20100 ~ 12.000 Ft

3. PowerCore 20000 Redux ~ 15.000 Ft

4. PowerCore II 20000 ~ 16.000 Ft

illetve egy ráadás ami tartalmaz power delivery funkciót is: PowerCore Speed 20000 PD with USB Power Delivery ~ 17.550

Mit gondoltok, hogy melyik termék választása lenne a legcélravezetőbb? Amit tudnotok kell, hogy nem kell feltétlenül nagyon gyorsan feltöltenie a telefont. Lényeg, hogy megbízható és kiváló minőségű legyen.

Kérlek, hogy pártatlanul / semlegesen ajánljatok. Tudom, hogy egy Xiaomi topic, de ha jobbnak tartotok egy terméket, akkor azt kérlek írjátok le.

Köszönöm szépen nektek előre is a segítséget.

:R

(#3272) bwoay válasza smallmer (#3271) üzenetére


bwoay
nagyúr

én úgy tenném fel a kérdést, hogy mi az, amit a Xiaomi nem tud 8290 Ft-ért, viszont neked annyira szükséged lenne rá, hogy megér 50-120% felárat.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3273) C0d3r


C0d3r
addikt

Én konkrétan ezzel a 20.000 mAh-ással szemezek. Ha nem szempont a gyorstöltés, jó lehet ez is 6.000 Ft alatt. Ki hogy látja?
Visszajelzések alapján nem kamus, lead 5V-on kb. 13.000 mAh-t.

[ Szerkesztve ]

(#3274) bwoay válasza C0d3r (#3273) üzenetére


bwoay
nagyúr

a 20'000-es Xiaomi 2C jellemzően 20 USD-be kerül. van szállítási költség, mondjuk 4 dollár, akkor kb 7000-re jön ki a végösszeg. ez a Romoss meg 21 szállítással együtt. 3 dollár a különbség, meg az, hogy az egyik egy többszörösen bevált, kiváló minőségű, megbízható típus, a másik meg lutri. nyilván ha a csatlakozók miatt jobb vétel a Romoss, akkor azt kell választani, de én 3 dollár árkülönbség miatt nem vennék zsákbamacskát. ja és ez a Romoss bazinagy, meg elég nehéz is.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3275) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Xiaomi 2C esetén van olyan funkció, hogy ha duplán nyomom meg a gombot, akkor alacsony teljesítménnyel tölt? :R

(#3276) Luck Dragon

Nem is tudtam hogy van ez a topic. :C
Megjelenésük óta használom nagy megelégedéssel.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3277) Jabby válasza smallmer (#3275) üzenetére


Jabby
őstag

"Dupla kattintás = alacsony teljesítményű töltés

Töltsd biztonságosan az alacsony áramfelvételű eszközöket, pl. Bluetooth headseteket vagy aktivitásmérőket. Egyszerűen csak nyomd meg kétszer a bekapcsoló gombot a 2 órás, alacsony áramerősségű töltési periódus elkezdéséhez. "

Link

(#3278) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv! PLM12ZM -nél újabb 10000-es nincs?

(#3279) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!
Kolléganőm venne Bank-ot, ezt néztük ki:
Xiaomi Mi Power Bank 2C 20000mAh

Már csak megfelelő töltő kellne hozzá, lehetőleg 3A-al... tudnátok tippet adni?
Esetleg ez, bár nem tudom a modellszámát... ugye ez már TypeC-s?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#3280) bwoay válasza AxBattler (#3279) üzenetére


bwoay
nagyúr

bármilyen töltő jó hozzá, max lassabban tölt, de ekkora kapacitásnál szerintem nem szempont, hogy 3 óra alatt tele legyen. a 2C nem USB-C-s, hanem micro USB-s. és a ráírt 20'000 mAh-nak a közelébe sem ér az enyém, talán 16k-t ha tud...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3281) saril válasza bwoay (#3280) üzenetére


saril
senior tag

A ráírt 20000mAh az 3,7 volton értendő! ami 5 volton már csak 13-14000mAh de ez rá is van írva a talpára. Szóval teljesen rendben van hogy egy 20000mAh power bank 5 volton olyan 12-14000mAh!!!

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#3282) bwoay válasza saril (#3281) üzenetére


bwoay
nagyúr

na ja. de ez 3.7 V-on tud max 16k-t ;)
ez 5V-on 7% veszteséggel kb 11'000 mAh.
nem várom el, hogy a gyári specifikációt tökéletesen teljesítje, de ez 20%-kal gyengébb.
lehet, hogy egyedi probléma, de nekem sosem volt szimpatikus a 2C, csak a sima 2-tt nem tudom beszerezni, pedig az kisebb/könnyebb, és 13000 helyett eleve 14000-et állított róla a gyártó. amikor mértem, több évnyi használat után is belement több, mint 17'000.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3283) Avicularia


Avicularia
veterán

Sziasztok

Jobb topikot nem találtam, ezért itt tenném fel a kérdést. Vettem BG-ról egy iMars-J01 autó bikázót, ami powerbank is. Elvileg 13800 mAh/51.05Wh. Feltöltöttem és utána töltöttem róla a telefonomat de elég karcsúnak találtam 2x sem tudta feltölteni a OP6 telefont. Ezért rámértem és 7247 mAh ment bele.
Szerintetek ez nem működik megfelelően, vagy a 12 volt miatt máshogy kell értelmezni, mint ahogy a 10000-es xiaomi powerbank is csak 6xxx-et tud 5 volton?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3284) bwoay válasza Avicularia (#3283) üzenetére


bwoay
nagyúr

a 13800 mAh 3.7V-on értendő, és minél magasabb a feszültség, annál kevesebbet tudsz kivenni belőle. vagyis igen, 12V-on máshogy kell értelmezni a kapacitást. viszont a mérést 5 V-on végezted, ha jól látom. és 5V-on 13800-ból kb 11000 körül kellett volna kijönnie. amúgy a telefonod biztosan tud valami gyorstöltést, ami emelt feszültséget jelent az alap 5 V-hoz képest, tehát akár még jó is lehet az eredmény, de én csak azt látom, hogy a műszer a fotó pillanatában 5.17V-ot mutat. lehetséges, hogy töltés közben a telefon átkapcsolt magasabb feszültségre?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3285) Avicularia válasza bwoay (#3284) üzenetére


Avicularia
veterán

A telefon egy oneplus 6 volt, ami tud gyorstöltést, de csak kizárólag a gyári töltővel és kábellal tudja. Ha berakom a töltésnél ezt a mérőt akkor már nem megy a gyorstöltés, szóval kizárt hogy hogy emelt volna a feszültségen.
Közben csináltam egy tesztet műterheléssel és 4165 mAh jött ki a powerbank-ből 5V-on.

(#3286) bwoay válasza Avicularia (#3285) üzenetére


bwoay
nagyúr

és akkor ez hogyan, meg pláne mit fog bebikázni?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3287) Avicularia válasza bwoay (#3286) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem tudom, ki kéne próbálni, de nincs kedvem lekötni az akksit a fél éves honda civicről és megnézni mit tud.
Probléma hogy 3 hónapja vettem, csak Magyarországra postáztattam és csak most jutott el hozzám. Nem hiszem hogy ennyi idő után érdemben tudnék a BG-nál reklamálni.

(#3288) bollokcs80 válasza Avicularia (#3287) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Sziasztok! A powerbank 2S (10000mAh) mennyivel tudja tölteni a gyorstöltésre képes Iphone-okat? Tervezek telefont váltani, de nem tudom jó-e hozzá.

B.Cs.

(#3289) Mikemend válasza Luck Dragon (#3276) üzenetére


Mikemend
senior tag

Nekem a baloldali verzió volt múlt szombatig, amikor észrevettem, hogy Quasimodová változott, vagy gyereket várt, de mindkét oldalán erősen domborult. Úgyhogy megváltam tőle, mielőtt felrobbanna... Csak az a poén, hogy egy kistesója (10 ezres) régebbi, és máig jól üzemel (kopp-kopp).
Úgyhogy vehetek egy újabb 20 ezrest. Ki milyet ajánl? Van már valami továbbfejlesztett 20-as? És hol? (kintről vagy itthon)

[ Szerkesztve ]

(#3290) Mikemend válasza Mikemend (#3289) üzenetére


Mikemend
senior tag

Látom, hogy nincs más igazi alternatíva, és csak a púpozódó 20 ezres létezik, úgyhogy erősen agyalok, hogy inkább két tízes legyen esetleg. Abból többféle alternatíva van.

(#3291) bwoay válasza Mikemend (#3290) üzenetére


bwoay
nagyúr

en ranezesre nem tudom megallapitani, hogy ez melyik tipus. legalabb 3 hasonlo, de kulonbozo modell fordult meg a Xiaomi kinalataban, ami igy nez ki
20'000-es
20'000 2
20'000 2C

Nekem ezekbol az utobbi 2-vel van hosszu tavu tapasztalatom, puposodast egyiknel sem eszleltem, meg nem is hallottam ilyesmirol.

a fentiek mellett adott mar a
20'000 3
vagy a ZMI valtozata,
szoval azert van mibol valasztani.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3292) Mikemend válasza bwoay (#3291) üzenetére


Mikemend
senior tag

Köszönöm, akkor az újabb változatoknak utána nézek, mert csodálkoztam rendesen, hogyan púposodhat egy alig 3 éves powerbank, főleg Xiaomi. Talán az újabb kiszereléssel több sikerem lesz. :R

(#3293) bwoay válasza Mikemend (#3292) üzenetére


bwoay
nagyúr

azért is nagyon fura ez a púposodás, mert userként semmit nem tudsz tenni, ami ezt előidézhetné, annyira szofisztikált management van beléjük építve. elméletileg :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3294) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

Na bakker, én is megnéztem a 3 darab Xiaomi powerbankomat. A két db 20ezresnél az egyik érezhetően, a másik vonalzóval láthatóan púposodik (PLM06ZM, fehér műa. házas) Egy évesek, pár tucat ciklus van bennük... elmehet a búsba a Sziamiau, ez így kritikán aluli.
A kb. 2 éves, aluházas 10-esnek semmi baja.

(#3295) Mikemend válasza lomposfarkas (#3294) üzenetére


Mikemend
senior tag

Akkor látom, nem csak nálam jött elő. Én is csodálkoztam, mitől lett gömbölyded egy powerbank, és fogásra is erőteljesen növekedésnek indult, mindkét oldalon egyszerre. Szóval nem tudom, milyen menedzsment van benne, de hivatalos Xiaomi powerbankjaim vannak.

Még agyalok, hogy inkább 10-est vegyek, mint 20-ast, de ez utóbbi a nagyobb utazások és videózások miatt kellene.

[ Szerkesztve ]

(#3296) bwoay válasza Mikemend (#3295) üzenetére


bwoay
nagyúr

es a tied is ugyanez a tipus? mert amirol a kollega ir, az a 2C, ami eddig sem volt szerintem egy jol sikerult darab. mint irtam, en a puposodast (egyelore) nem tapasztaltam, de a kapacitas jelentosen elmarad a gyari ertektol, nekem legalabbis még soha nem sikerult 17500 mAh-nal tobbet beletoltenem.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3297) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nem igaz, hogy a webshopok többsége rossz képpel megtévesztő módon árul totál más típust mint amit én venni akarok. Majdnem rendeltem egy PLM13ZM-et ami nem az volt, mert leírás+kép stimm, de egy kis lábjegyzetben már nem az szerepelt típusnak. A legtöbb embernek lehet, hogy elég a leírás, nekem a típus kell. Csak nekem baj el?

[ Szerkesztve ]

(#3298) vzozo


vzozo
senior tag

Kissé leült ez a topik, adjunk egy esélyt.

Van most ajánlott modell, amit érdemes vásárolni?

(#3299) atees válasza vzozo (#3298) üzenetére


atees
őstag

Engem is érdekelne, gyors töltéssel és ráadás vezetéknélküli töltéssel :)

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#3300) bwoay válasza atees (#3299) üzenetére


bwoay
nagyúr

https://xiaomi.hu/xiaomi-10000-mah-mi-wireless-power-bank-essential-feher-1349

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3301) atees válasza bwoay (#3300) üzenetére


atees
őstag

Ez nagyon jó, kár, hogy a nagytesó nem tudja a vezetéknélküli töltést.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#3302) vzozo válasza bwoay (#3300) üzenetére


vzozo
senior tag

Ez biztos frankó, csak én nem Magyaro-on élek, és ennél csak jóval drágábban találtam meg ali meg hasonlóan számomra nem túl bizalomgerjesztő oldalakon.

Blitzwolfban mennyire lehet bízni? Ők is ígérnek 10Ah wireless töltőt szvsz jóval olcsóbban (20-21 USD): https://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-P10-10000mAh-QC3_0-PD18W-Power-Bank-10W-Wireless-Charger-with-4-Outputs-for-iPhone-12-12-Mini-12-Pro-Max-for-Switch-Xiaomi-Mi10-For-Samsung-Galaxy-Note-20-p-1560194.html?cur_warehouse=ES&rmmds=search&ID=224

(#3303) bwoay válasza vzozo (#3302) üzenetére


bwoay
nagyúr

23-24 USD-ért látom Alin a Xiaomit, tehát a különbség 1-2 dollár mindössze. Egyébként én bíznék a Blitzwolfban is, ha ilyesmire lenne szükségem.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3304) vtechun


vtechun
veterán

Sziasztok!

Hirtelen nem találtam másik powerbankkal foglalkozó topicot. Érdekelne, hogy létezik-e olyan PowerBank (PB), ami tud vezetéknélküli töltést, valamint ezt úgy is tudja, hogy közben ő is rá van csatlakoztatva a hálózatra ráadásul úgy, hogy közbe csak átfolyjon rajta az áram, ne használja a benne lévő akksit, ha nem muszáj... Így két legyet ütnék egycsapásra, nem kellene külön venni töltőlapot, meg QI-s powerbankot. Köszi!

(#3305) Criminal017 válasza vtechun (#3304) üzenetére


Criminal017
őstag

link

Ezt tudom ajánlani, lassan egy éve használom. Azt viszont nem tudom, hogy teljesen feltöltött állapotában átfolyik-e az áram vagy az akksin keresztül tölt wireless.

(#3306) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Magát a PowerBank 3 10000mAh PLM13ZM -et lehet tölteni mindkét usb -n is egy időben vagy az nem megengedett?

köszi előre is.
:R

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#3307) maszati


maszati
tag

Sziasztok!

Nem találtam rá választ a fórumon, így hát felteszem a kérdést:

Van egy Mi Power Bank 2s plm09zm külső akksim ami kb 4 éves lesz. Mostanában azt csinálja hogy ha rá akasztok valamit tölteni akkor pár percen belül kikapcsol mintha az eszköz fel lenne töltve. Ezt lehet kalibrálni vagy kezd meghalni és ennyi?

Üdv.: Ati

(#3308) Criminal017 válasza maszati (#3307) üzenetére


Criminal017
őstag

Általában a PB töltésvezérlője adja be ilyenkor a kulcsot, hiába lenne még valamennyi kapacitás az akksiban (4 év után azért a 10000 mAh-ból még kéne legyen benne kraft).

Valahogy egy teljes lemerítést és teljes feltöltést próbálj meg, de általában nem szokott semmi segíteni. :(

(#3309) molnarpeter válasza Criminal017 (#3308) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Esetleg univerzális házba (elektronikával) lehetne átültetni az akkut, ha van megfelelő - gondolok itt a feszültség határértékekre pl.
Laptop akkuból 18650 cellákat hasznosítottam így újra, egyesével aliról rendelt körítéssel. Persze hővédelem stb nem sok van, de még a kuka előtt egy darabig jók lesznek, 6-ból 1 van még csak amit leselejteztem.

(#3310) Kolondrum


Kolondrum
félisten

XIAOMI PB100DZM 22.5W

Jó mint a többi, de talán egy fokkal jobban fűt mint a korábbi széria. Ugyan úgy plafon 18W-ot tud a telefonommal.

(#3311) Ferink


Ferink
tag

Sziasztok!
Egy Samsung A54 5G tulajdonosnak vennék ajándékba power bankot:
1. Xiaomi MI Power Bank 3 univerzális külső akkumulátor, ultra kompakt, 10000 mAh, gyors töltés (22,5 W), kettős USB-A + USB Type C, fekete
2. Xiaomi 22.5W Power Bank, 10000mAh
Melyik a jobb a kettő közül, egyáltalán mi a különbség a csatlakozók számán kívül?
Előre is köszönöm.

(#3312) Kolondrum válasza Ferink (#3311) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az alapvető kérdés a PPS támogatottsága. Nálunk van itthon 1 Samsung. 10W a plafon. PPS hiányos töltő miatt. Itt minden QC szabványos.

(#3313) Ferink válasza Kolondrum (#3312) üzenetére


Ferink
tag

Köszönöm a választ! Ilyen szinten nem értek a témához.
Tudsz esetleg olyan power bankot ajánlani, ami biztosan tudni fogja a kb. 20W-os töltést?

[ Szerkesztve ]

(#3314) Kolondrum válasza Ferink (#3313) üzenetére


Kolondrum
félisten

Megnézem otthon a PB100DZM tipusú xiaomit.

(#3315) Kolondrum válasza Kolondrum (#3314) üzenetére


Kolondrum
félisten

Sajnos az A23-at max 10w-al tölti. A Samsung félős töltés terén. Nyűgös a nem gyári töltőkkel gyorsan tölteni.

(#3316) Ferink válasza Kolondrum (#3315) üzenetére


Ferink
tag

Köszi szépen!

(#3317) G@ben


G@ben
addikt

Létezik olyan power bank, ami kicsi, de 20-25W-tal tud tölteni? Még nem tudom, milyen telefonhoz (Samsung, Xiaomi, Google Pixel, Motorola), de alkalmanként szükségem lenne a nagyon gyors töltésre és a nagyon kis méretre.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#3318) Criminal017 válasza G@ben (#3317) üzenetére


Criminal017
őstag

Xiaomi 10000 mAh Mi Power Bank 3 Ultra Compact, gyári nevén Xiaomi PB1022ZM

22,5W a maximális töltése USB-A, Type-C porton.

(#3319) G@ben válasza Criminal017 (#3318) üzenetére


G@ben
addikt

Ezt meg kell néznem, hogy a biciklis táskába befér-e, mert az a kritikus keresztmetszet. Este lemérem!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#3320) G@ben válasza Criminal017 (#3318) üzenetére


G@ben
addikt

Erősen határeset a mérete. Ez egyébként tudná a háklis Samsung telefonokat is gyorsan tölteni, vagy azokat max 10W-tal, ahogy feljebb is olvastam? S21 vagy S23.
Ha nem, akkor elég a kisebb töltési teljesítmény, de kisebb méret mellett.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#3321) Criminal017 válasza G@ben (#3320) üzenetére


Criminal017
őstag

Type-C porton az én S21 FE telómat szupergyors töltéssel tölti, szóval nem 10W-al.

(#3322) G@ben válasza Criminal017 (#3321) üzenetére


G@ben
addikt

Köszi!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#3323) ptesza válasza G@ben (#3322) üzenetére


ptesza
senior tag

Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni power bank választásban? Két fajta telefont kellene töltenem. Huawei és Iphone, valamint végszükség esetén a laptopomat is (typeC). Olyant kellene választani ami nem több mint 100Wh kapacitású, tudjon gyors tölteni lehetőleg mindkét telefonon és az sem baj ha van vezetéknélküli töltés mert a telóim tudják.
Azt is jó lenne tudni, hogy hol érdemes venni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.