Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-20 21:21:56

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi4c

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) jety91 válasza Drenadar (#6950) üzenetére


jety91
őstag

Nincs sajnos. Ameddig nem púposodik / kapcsol ki hirtelen / gyorsan merül, nem fogod észrevenni, hogy gond lenne vele.

(#6952) Drenadar válasza jety91 (#6951) üzenetére


Drenadar
veterán

Hát még nem érzek rajta semmit így meg nekem jó... Csak ha nagyon használom (masszív YouTube) akkor merül le gyorsan pl munkaidő végére...

(#6953) Disque válasza darvinya (#6944) üzenetére


Disque
aktív tag

Én a helyedben kérném a bootloder feloldást és feltenném a hivatalos fastboot romot, majd arra az EU romot, mert valami nagyon összegubancolódott a rendszerednél.

(#6954) darvinya válasza Disque (#6953) üzenetére


darvinya
titán

Nyitott BL mellett is kérjek feloldást?? :D

Amúgy adok még egy esélyt 8.2.1-nek.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6955) jety91 válasza darvinya (#6954) üzenetére


jety91
őstag

Én kértem :DD Elmentettem a kódot hátha egyszer kelleni fog :)

(#6956) darvinya válasza jety91 (#6955) üzenetére


darvinya
titán

Az változni fog mindig, azaz nyitóhoz generálja.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6957) Disque válasza darvinya (#6954) üzenetére


Disque
aktív tag

Igen, ha nem szeretnél várni a feloldással, mert pár óra eltelik miután megjött az sms- hogy oldhatsz bootloadert, ugyanis a MIUI fiókodban valamiért lassabban frissül az adat.

(#6955) jety91 : Nincs már kód csak annyi jön sms-ben, hogy van jogod nyitni a bootloadert, és a mi fiókodhoz rendelik hozzá ezt, a feloldó programban is be kell jelentkezni a mi fiókba, onnan tudja milyen telefonod van.

[ Szerkesztve ]

(#6958) jety91 válasza Disque (#6957) üzenetére


jety91
őstag

Nyitva van jelenleg a BL, csak igényeltem ha egyszer 7.0-ás miuihoz támad kedvem. De ezt jó tudni, nem vagyok jártas ebben

(#6959) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Lehet, hogy nem készülék specifikus a gond, vagy más is ZTE V5-ről váltott, így ide linkelem a kérdést, hátha:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6960) Savageboy válasza Mercutio_ (#6959) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Szerintem build.prop-ba kellene egy ilyen sor: qemu.hw.mainkeys=1

(#6961) darvinya válasza darvinya (#6954) üzenetére


darvinya
titán

Na ez 8.2.1-es egy rakás ürülék.
Nem elég WiFi hotspot lassúsága, most meg fogja magát 20%-ra levette fényerőt, vagy feltolja 80%.
Ez már tényleg android. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6962) 0xmilan válasza Mercutio_ (#6959) üzenetére


0xmilan
addikt

Nagyon régen használtam novát, de a launcher beállításaiban emlékeim szerint van ilyen, hogy "navigation bar". Esetleg az OS is tudja állítani, szóval a sima beállításokban is "navigation bar"-ra keresnék, ha az első nem jön be.

(#6963) mgTerminator válasza jety91 (#6949) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nekem is 2015 Novemberi a telefon és teljesen jó az aksi. Az új 7es alapú MIUI-val meg mégjobban bírja, hihetetlen... De a Xiaomi powerbankok is nagyon jól bírják a strapát!

(#6964) Orionhilles válasza mgTerminator (#6963) üzenetére


Orionhilles
senior tag

2/16-osnál érezhetően jobb a RAM-kezelés?

AICP nagyon jó, gyors, multi tasking létező fogalom, de kezd hiányozni a MIUI :D

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#6965) mate1396


mate1396
tag

Ezek a hőfokok rendben vannak 30 perc folyamatos böngeszés, facebook, messenger után? Csak mert a telefont elegge melegnek érzem így :F (XOSP rom van rajta 2.8 TWRPvel)

(#6966) darvinya válasza darvinya (#6961) üzenetére


darvinya
titán

Ma reggelre 8.2.1-es összefosta magát.
2h tétlen állapotban 10% evett aksiból.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6967) g_g_g válasza darvinya (#6966) üzenetére


g_g_g
őstag

Ott nálad lehet valami egyedi gond, mert itt azért már többen használjuk és nincsenek olyan tapasztalatok, mint neked.

(#6968) jety91 válasza mate1396 (#6965) üzenetére


jety91
őstag

Melegnek tunik elegge. Nem fut valami a hatterben pluszban?

(#6969) darvinya válasza g_g_g (#6967) üzenetére


darvinya
titán

Nem egyedi gond, hanem használom telot amire ki van találva, és nemcsak butafon üzenőnek.

Totál takarítást végeztem telepítés előtt.
Lassan állt fel.
WiFi hotspot eldobálja kapcsolatokat, max. 300kbps enged.
Néhány eddigi app elindíthatatlan lett 2. indítás után.
Fényerőt este úgy levette minden nélkül, hogy csak tapintás után tudtam felvenni.
Este töltőre raktam, reggel kihúztam a töltőt, de telo 10perc után is jelezte, hogy töltés van még.
Lehúztam teljesen, de még mindig jelezte a töltést, és csak képernyő felodás után állt le.
Reggel felébresztve totál szűz rendszer fogadott.

Csak ennyi a baj vele.
WiFi hotspot és app crash nem egyedi eset, Xiaomi EU-n és Emui -n írják ezeket.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6970) Martine válasza darvinya (#6969) üzenetére


Martine
tag

Érdekes... Én is azt használom már pár hete, semmi panaszom nem lehet... pedig igénybe veszem rendesen. Esetleg nincs valami közös összefüggés, hogy pl. TWRP verzióból adódóan, vagy esetlegesen aki rootolta is, annak ilyen?!

UI: hotspotot én nem tudom tesztelni, az könnyen lehet mindenkinek olyan.. :/

[ Szerkesztve ]

(#6971) g_g_g válasza darvinya (#6969) üzenetére


g_g_g
őstag

Tényleg sajnálom, hogy ennyi problémád van vele.
Szerencsére ez a mi szűk közösségünk "butított" módban használja a telefonját, így nem érzékeljük ezeket a problémákat.

Akkor mindenféleképpen érdemes a külföldi fórumokat is nézned, ott talán hamarabb lesznek válaszok ezekre a problémákra.

[ Szerkesztve ]

(#6972) darvinya válasza g_g_g (#6971) üzenetére


darvinya
titán

És Martine

Nem kell sajnálni, megoldom.
Használat egyéni, így összehasonlítani nem lehet.
TWRP 2 verzióval próbáltam, de mindig ugyanaz a jelenség jött elő.

Nekem fontos WiFi hotspot, mert azon keresztül nem csak net megosztást csinálok, hanem másolok/távirányítok.
Utóbbiaknál rettentő bosszantó, mikor random újra kell felcsatlakozni távirányításhoz/másolni(ha egyáltalán sikerül, mert mint említettem 4MB-os file sem ment át).

Amit nem említettem, hogy zene lejátszás is gyengült (nem hangerő).
Ugyanazok hanganyokon nagyon kijönn, hogy torzít enyhén.

Ezért kérdeztem, hogy minek adták ki, mikor arról írtak nem lesz több 5.1 alapú fw.

Kicsit olyan érzést kelt, mint Sony csinált kifutó telok utolsó fw-kkel.
Beépítettek bug-ot, ami egyes készüléken nagyon kijött.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6973) stalker1019


stalker1019
csendes tag

Sziaszok!

Találkozott már valaki olyannal, hogy nem ébresztett a telefon?
Be van állítva hétfőtől péntekig reggel 6-ra és az elmúlt 2 hétben 2x is előfordult, hogy valamiért nem csörgött.
Semmi nem történt előtte másképp mint máskor. Decemberben volt 1 éves, 5.12.10-es fejlesztői verzió van rajta, elég régi, de eddig semmi gondom nem volt vele.

(#6974) mpierre


mpierre
veterán

Nocsak Mi4s-nél megvan a 7-es androidos rom? A bootloadert meg zárja, vagy zárt bl-esre is telepíthető? Ehh.

Szerk.: Mondom Mi4s. Csak a biztonság kedvéért, ha már bepofátlankodtam ide így egyedül. :B

Szerk 2.: Kezdem kapiskálni. Weeklyben már 7.0-s rom is van, csak stabilban még nincs. Jó lesz ez. Majd.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#6975) trebrona válasza mpierre (#6974) üzenetére


trebrona
nagyúr

Multi rom nem fogja zárni a bootloadert.

Kínai persze igen.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6976) jety91 válasza mpierre (#6974) üzenetére


jety91
őstag

Ha a miénkből indulunk ki, akkor zárja.

(#6977) mate1396 válasza jety91 (#6968) üzenetére


mate1396
tag

Csak szokásos dolok futnak semmi újat nem látok, talán ezt az egyet, nem tudom mit csinál :DDD

(#6978) trebrona válasza jety91 (#6976) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ott a képen a YES a Locked Bootloader alatt.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6979) mpierre válasza jety91 (#6976) üzenetére


mpierre
veterán

+ trebrona

Öööööööö. Ki tesz igazságot? :F

De mindegy is, mert ahogy látom stabilból mi4s is megkapta a 8.2.-t 5.1 android alapon. Talán ezt most kihagyom, csak ki ne jöjjek a "rom telelpítése zip-ből" gyakorlatból a nagy lustaságomban.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#6980) jety91 válasza trebrona (#6978) üzenetére


jety91
őstag

"Your BOOTLOADER will be relocked after upgrade from Android 5.1 to Android 7.0 MI4C, Mi4S, MINote PRO so unlock it by en.miui.com/unlock after ROM installation again!!!"

(#6981) trebrona válasza jety91 (#6980) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ezt írtam én is. [link] :)

Ok, most olvastam tovább.

How to upgrade from Android 5.1 to Android 7.0 MI4C, Mi4S, MINote PRO:
Install MIUI 6.12.22 before updating to Android 7.0..
Select zip in Updater - menu - select zip
Unlock your bootloader again on Mi4C, Mi4S, MiNotePRO
(check your bootloader status by command "fastboot oem device-info")
Install TWRP for 7.0 via fastboot "fastboot flash recovery twrp.img" "fastboot boot twrp.img"
In case of issues, wipe /data in TWRP
For ROOT use latest SuperSU

:R

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6982) jety91 válasza trebrona (#6981) üzenetére


jety91
őstag

De ez a multi :DDD 2. bejegyzésben írják

(#6983) Drenadar válasza jety91 (#6982) üzenetére


Drenadar
veterán

De van már olyan rom aminél érdemes váltani? Miui ami működik is? Nem merek frissíteni eddig működött nem kell a bosszankodas...

(#6984) jety91 válasza Drenadar (#6983) üzenetére


jety91
őstag

Passzolom a kérdést, CM vonalon mozgok.Eddig mgTerminator kolléga rakta fel ha jól emlékszem, ő azt írta neki stabil és mégkevesebbet fogyaszt mint az 5.1 alapú.

(#6985) Disque válasza jety91 (#6984) üzenetére


Disque
aktív tag

Nekem is fent van, az első verziók óta használom, azóta sokat javítottak, de stabil verzió, szerintem egy ideig még nem lesz belőle, talán majd a 8.3.

(#6986) Kgabi56


Kgabi56
tag

Szevasztok!
Egy kis infót szeretnék kérdezni!
Beállítások-Engedélyek-Engedélykezelő-Engedélyek
Mit engedélyezzek vagy tiltsak?
Helymeghatározás 10 alkalmazás
Naptár 3
Fényképek,videók 6
Hangfelvétel 5
Rendszerbeállítások 4
Wi-Fi 6
.......
Indítás a háttérben 15

Üdv.:Gabi
Lehet magánban is.

Gabi

(#6987) tsabeekaa


tsabeekaa
aktív tag

Valakinek működik az AC-s wifi? Nekem az istennek nem csatlakozik rá.... :F

(#6988) 0xmilan válasza Kgabi56 (#6986) üzenetére


0xmilan
addikt

Ez teljesen egyéni preferencia meg józan ész kérdése. Nyilván egy zseblámpa appnak nem kell a fotókhoz, névjegyekhez, stb. hozzáférnie. A legtöbb ilyen engedélyre viszont első alkalommal rá is kérdez, ha jól emlékszem, szóval akkor van lehetőség dönteni. Egy lehetséges stratégia, hogy kezdetben minden jogosultságot elveszel, aztán ha nem működik megfelelően az app, akkor megadod azt, amit hiányol. Nálam pl. az instagram nem fér hozzá a kamerához. Nem hiányzik, mert többnyire read-only módban böngészek, feltölteni meg a galériából is lehet.

(#6989) Martine


Martine
tag

Egy kis segítséget kérnék... 3.0.3-as twrp az istenért sem akar felmenni semmilyen metódussal.. valakinek ötlet?
Egyébként minden esetben azt írja, hogy sikeres recovery telepítés, majd mikor próbál bebootolni a twrpbe csak a mi logó jön be, és 10 perc után is ugyanott tart

[ Szerkesztve ]

(#6990) Disque válasza Martine (#6989) üzenetére


Disque
aktív tag

És melyik romra akarod feltenni? Csak mert nem mindegy, hogy 5.1 vagy 7.0 van rajta már ha MIUI-t használsz.

(#6991) Martine válasza Disque (#6990) üzenetére


Martine
tag

5.1 stabil 8.2-es miui
kipróbálnám a Xosp ROM-ot, de hát így.. :D

(#6992) jety91 válasza Martine (#6991) üzenetére


jety91
őstag

Próbáld meg ezt 3.0.2.0

(#6993) 0xmilan válasza Disque (#6990) üzenetére


0xmilan
addikt

A recoveryt nem a "romra" rakod, teljesen fuggetlen a ketto.

Talalkoztam mar olyan telefonnal, ahol a fastboot nem tudta flashelni, de a 'fastboot boot twrp.img' mukodott. A Flashify ilyenkor felrakta minden gond nelkul.

(#6994) Martine válasza jety91 (#6992) üzenetére


Martine
tag

és erről nem problémás feltenni a 7.1-en alapuló XOSP-t?

(#6995) jety91 válasza Martine (#6994) üzenetére


jety91
őstag

Nálam is az van fent jelenleg. Ha nem menne van 3.0.3.1 is.

MÁS:
Frissítettem a linkeket az összehasonlító táblázatban (XOSP és RR-hez). RR január óta hivatalosan támogatja az mi4c-t. Elvileg a LineageOS is (van külön git branch), de sehol sem találom a ROM linkeket hozzá :(

[ Szerkesztve ]

(#6996) Disque válasza 0xmilan (#6993) üzenetére


Disque
aktív tag

Ettől függetlenül a 7.0-ás MIUI romon nem működik a régi TWRP, valószínűleg a bootloader váltás miatt, de a lényeg, nem árt ha tudjuk milyen rendszere is van az embernek, ha már problémája van valamivel.

(#6997) Martine válasza jety91 (#6995) üzenetére


Martine
tag

Thank You! Egyébként a 3.0.3-1-gyel szívtam

(#6998) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

Sziasztok. Kicsit off: fent van a telomon a NoRoot Firewall, és az a gondom hogy blokkolja a Wifi hotspot-ot is. A laptop rácsatlakozik, de nincs internet. Leállítom az firewall-t, és utána egyböl megy is. A kérdés hogy mit kell pontosan átengedni a tüzfalon hogy menjen a hotspot-os internet de a tüzfal is aktív maradjon?

(#6999) Mercutio_ válasza Bl.Gyo. (#6998) üzenetére


Mercutio_
félisten

android alkalmazások topic

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7000) Mercutio_ válasza 0xmilan (#6962) üzenetére


Mercutio_
félisten

Már feltúrtam mindkettőben minden almenüt, de semmi :( :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.