Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-20 21:21:56

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi4c

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) XtremLor válasza jety91 (#550) üzenetére


XtremLor
őstag

Koszonom a valaszt, ahogy olvastam kisebb bugok vannak csak.
A telefon egyebkent bejon piszkosul, az arazasa is jol sikerult.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#552) jety91 válasza XtremLor (#551) üzenetére


jety91
őstag

Nekem eddig a telefonfelvétel nem akart menni, de úgy néz ki egy fullwipe megoldotta a gondomat.

(#553) Kroni1


Kroni1
veterán

Na nekem is csinálja mostanában ezt a wifi alatt néha előjövő "nincs internetkapcsolat - tesztelés" hibát a legujabb frissités óta! :W

Kicsit kezd már elegem lenni ezekből a Bug-okból. Ha felteszem a Stabil multi romot akkor gondolom ott se lesz sokkal rózsásabb a helyzet igaz?! Nem értem, hogy egy ilyen szuper telót hogy tudnak ilyen mostohán kezelni. Pedig mindenhol annyira dícsérték a Miui supportját, azt hittem ez milyen jó lesz nekem, de jelenleg nem így érzek. :(

Stock droidot fel lehet tenni rá esetleg?! Láttam valaki linkelt Marshmallow preview-t, az hogy áll? Esetleg stabil stock 6.0 várható a mi4c-re? Ha lenne belőle egy stabil változat akkor nem is hiányoznának a heti frissitések, lehet h inkább az volna a nekem való..

(#554) L@co válasza Kroni1 (#553) üzenetére


L@co
aktív tag

Van cyanogenmod de a kamera elég bugos volt nekem.

Smiui nekem jól működik. Ha stock android közeli élményt szeretnél, akkor 5.12.10-et tedd fel (Choose your apps részből én kiszedtem minden pipát + Xiaomi Service Framework-öm sincs).
Alap témával, csengőhanggal használom engem az ilyen dolgok nem érdekelnek (service framework miatt ha jól tudom nem lehet beállítani így mást).

Viszont a két legfontosabb (amire csak pár nap alatt jöttem rá), hogy az akkumulátor beállításnál kapcsold ki az energiagazdálkodást, illetve a Security programban a Permission managert szintén érdemes kikapcsolni. Így minden üzenet, értesítés egyből megjön.

Google Now launchert is felrakhatod, és akkor még stock-abb lesz.

(#555) mgTerminator válasza Kroni1 (#553) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én megmondom neked őszintén hogy mióta MIUI-t használok, nyugodtabb az életem! Mi4c-n csak a fényerő állítással van gondom, meg a kijelző picit fura az érzékenység miatt. Mi4i-n még ennyi probléma sincs! Faternak az van, soha semmi probléma nincs!

(#556) mgTerminator válasza vicces1 (#537) üzenetére


mgTerminator
veterán

És ezt hogy vetted észre? Mondjuk korábban azt tapasztaltam hogyha 5V-ról töltöm akkor piszok lassú, ha 9V-ról akkor normál sebességű a töltés. 12V-al még nem töltött, lehet azt nem is tudja.

(#557) enginev3.0 válasza mgTerminator (#555) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nálam sincs semmilyen rom gond
eddig a lassú letöltés volt, aztán smiui alatt a nem lehet felvenni hiba, de aztán felraktam full wipepal a multit és semmi gond
ilyen wi-fi hibáról sem hallottam még :N

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#558) vicces1 válasza mgTerminator (#556) üzenetére


vicces1
aktív tag

Én erről beszélek :DDD
Hozzászólás Szerző: hyena » 2015.12.12. 20:54
A Play-ről és böngészőből (nem csak Dolphin) is megfelelő sebességgel megy a letöltés. iGOSzülinApp-ot leszedte fél perc alatt.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#559) mgTerminator válasza vicces1 (#558) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ja jólvan én álmosan a budin ülve csak gyors töltést olvastam xD Azt hittem a Quick Charge 2.0-ról beszéltél. Pont tegnap láttam hogy a Xiaomi kiadta az új powerbankját, 20Ah-ás és támogatja a Quick Charge 2.0-t :)

(#560) Napfénysüti válasza Kroni1 (#553) üzenetére

Már egy ideje követem a topikot mert nagyon erősen agyalok egy ilyen (sőt rögtön kettő) telefon beszerzésén de ezek a bugok amik előjönnek kissé riasztóak.
Mennyire stabil a mindennapokban egy ilyen készülék? Van olyan rom amit nem kell hetente újratenni? Egyáltalán magát romot telepíteni milyen gyakran szoktatok? Nálam még nem is lenne gond ha időnként kellene de barátnőm nem hinném hogy ezzel foglalkozna, neki az a fontos hogy működjön a telefon ahogy kell.
Ha frissítés jön egy romhoz akkor azt csak patchként le leeht szedni és úgy frissíteni vagy ilyenkor a javított verziót újra kell telepíteni?

Més que un club!

(#561) lacora5 válasza Napfénysüti (#560) üzenetére


lacora5
tag

Nalam az 5.12.10-es multi rom teljesen stabil, nem futottam még bele ezzel semmilyen bugba. De szerintem ezzel ugyanigy van kapasbol engine es jety is, talan csak Kroni-nal latok azota is fent marado hibakat, megkockaztatnom mindenki masnal oke, nem tudom mit hasznal de egy full wipe es multi lehet megoldaná. Nyugodtan ajanlottuk itt jo paran a telefont egy erdeklodonek, neked is ezt mondom, (de szerintem mondjuk).

(#562) enginev3.0 válasza Napfénysüti (#560) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem hetekig volt miuihu, csak a túl jó dolgom, és a sok szabadidőm miatt feltettem az smiui-t ami nem volt jó, majd most a multi van ami szintén tökéletes, a frissítéseket fel szoktam tenni, simán OTA-n keresztül is megoldható

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#563) Kroni1


Kroni1
veterán

Nekem most a legfrissebb miuihu van fent, ezzel néha olyat is csinál, hogy az ébresztés nem időben történik, hanem csak később.. Wipe volt nálam is, de ez a wifi hiba csak most jött a legutóbbi frissités után nem sokkal.

Lehet áttérek a multi rom-ra ha már azt sokan dicséritek! Ezt csak bemásolom a gyökérkönyvtárba és TWRP-vel telepitem igaz?! Aztán meg egy wipe és kész?

Valahol volt leirás, talán SzabóZé-nek asszem?

(#564) enginev3.0 válasza Kroni1 (#563) üzenetére


enginev3.0
félisten

Multit ugyan úgy kell mint a miuit telepíteni
De kinek mi a Wipe? Ugye úgy szoktátok hogy
TWRP->Wipe->Advanced wipe-> mindent kipipáltok (kivéve az internalt store-ot), és aztán elhúzzátok a csúszkát?!

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#565) lacora5 válasza enginev3.0 (#564) üzenetére


lacora5
tag

Igen. Ez lemegy elotte, majd ha feltetted a multit, akkor utana is lehet egy dalvik es sima cache-t wipeolni, de ezt fel is ajanlja.

Esetleg ha nagy a gond, akkor lehet miutan feltetted a romot a dalvik es sima cache wipeolas mellett egy internalt is kerni, de persze ez azt jelenti, hogy letorol rola minden adatot es fajlt, csak a rendszer es az ahhoz szukseges fajlok maradnak, tehat nagyon fontos elotte a mentes, ha ilyet csinalsz. Illetve rom telepites elott sosem kerunk maximum csak dalvik cache-cache -data-system wipeot mert kulonben ha a belso tarhelyet is torolnenk, akkor nem lenne meg a telepitendo rom :).

Kroni probald ki igy a multit, szerintem megoldodik minden problemad.

[ Szerkesztve ]

(#566) pampika válasza Kroni1 (#563) üzenetére


pampika
őstag

nekem kb egy hónapja csinálja ezt a net eldobálós hülyeséget, több heti rommal is, kb 2-3 naponta :W wifi ki-be megoldja, de állati idegesítő, mert nem szól, h épp meghülyült, csak egyszer észreveszem, hogy nuku net...
most felraktam a legfrissebb xiaomi.eu-sat, meglátjuk, mit alkot.

(#567) Kroni1 válasza pampika (#566) üzenetére


Kroni1
veterán

Engem is idegesit, neked miuihu-val csinálta, vagy Multi rommal?

(#568) jety91 válasza Napfénysüti (#560) üzenetére


jety91
őstag

legutolsó multi rom óta nem találkoztam hibával. Engem a hívásfelvevés idegesített de úgy látszik a full wipe óta teljesen okés a dolog, nálam volt a hiba, nem a rom-ban.

Én nyugodt szívvel ajánlom :K

(#569) jety91 válasza enginev3.0 (#564) üzenetére


jety91
őstag

Internal storage on azért az Android mappa törlése is ajánlott abban az esetben ha vmi bug van az fw-ben, ugye ott tárolja az " (emulált) sdkártyára" telepített appok adatait. (Lásd nálam a nem telefon felvételnél jelentkező hibát csak ez oldotta meg, gondolom vmi app kavart be neki).

Bocs a dupláért telóról vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#570) pampika válasza Kroni1 (#567) üzenetére


pampika
őstag

xiaomi.eu-s multi rom. én arra cseréltem anno a "bétás, gányolt, akármilyen" romot, amivel küldték és azóta azon vagyok.

(#571) stalker1019


stalker1019
csendes tag

Sziasztok!

Pénteken megérkezett nekem is. November 23-án rendeltem és december 11-én érkezett meg Szingapúrból. Átalakítót is adtak mellé. Akit érdekel esetleg, hogy honnan privátban válaszolok.

5.1.1-es android van rajta és 77.00.44.00-es MIUI.
Akit érdekel 6.0-ás AnTuTun 41557-et gurított.

Valószínűleg cserélek majd romot.

(#572) pampika válasza stalker1019 (#571) üzenetére


pampika
őstag

biztosan cserélj romot, mert az vmi gányolt borzalom ;)
amint fent van az új, utána érdemes elkezdeni belakni a telefont.

(#573) pampika


pampika
őstag

tapasztalt-e valaki olyan hibát, hogy fogja magát a telefon és lekapcsol minden külső kommunikációs csatornát(bt, wifi, mobilnet)?
egy moto 360 órával használom és néha (1-2 naponta) jelez az óra, hogy elveszett a kapcsolat a telefonnal (bt). előveszem a telefont és minden rádiós dolog kilőve. olyan, mintha repülő módba raknám, viszont a repülőmód nincs aktiválva, de a fentiek egyszerre le vannak kapcsolva.
nincs semmilyen automatizáló progi, v hasonló telepítve, szóval ezeket mindig kézzel vezérlem (mindig bekapcsolva, bt estére ki)

eddig volt ez a többeknél is tapasztalt 'no connection' értesítés, de most semmi értesítés, csak épp nincs net.

a másik érdekesség, hogy a timely ébresztőt használom, eddig mindig ment is szépen az ébresztés. de kb az előző rom óta azt játsza, hogy a rendes rezgés+zene ébresztés helyett röviden rezeg kb 5-7-et, majd elkezdi a hosszú rezgést. normálisan ennek úgy kéne működnie, hogy együtt kezdődik a zene és a hosszú rezgés. nincs bekapcsolva semmi smart rise, meg hasonlók, simán adott időpontban játszon zenét és rezegjen.

volt már timely újratelepítve, wipe cache+dalvik, legfrisebb multi rom. de nem tudok rájönni az okára :(

[ Szerkesztve ]

(#574) lacora5 válasza stalker1019 (#571) üzenetére


lacora5
tag

Ajanlom a legutobbi multi romot, a legstabilabb amit most leszedhetsz.

(#575) jety91 válasza pampika (#573) üzenetére


jety91
őstag

Akksi profilt a gyárit használod? Ott lehet ilyeneket állítani (kommunikációs csatornákra értme)

(#576) pampika válasza jety91 (#575) üzenetére


pampika
őstag

igen, mert korábban játszadoztam az állítgatásával, de nem akart megbízhatóan működni. gondoltam, estére leszedem a netről, mert úgyis dnd módban van, de aztán nem kapcsolt vissza rendesen. olvastam, h ott volt vmi wifi-dnd hiba, de nekem a mobilnetet se kapcsolta vissza :S
szóval maradtam annál, h ne csináljon semmit :)

most nyomtam neki egy full resetet, remélem, észhez tér

(#577) stalker1019 válasza lacora5 (#574) üzenetére


stalker1019
csendes tag

Köszönöm szépen, én is arra gondoltam, arról többen írták, hogy nincs vele gond.

Még utána nézek, hogy hogy is kell, nem szeretnék már most egy bricket. Legutóbb xperia x8-on cseréltem romot, azon még kicsit másképp kellett.

[ Szerkesztve ]

(#578) lacora5 válasza stalker1019 (#577) üzenetére


lacora5
tag

http://miuiandroid.hu/forum/viewforum.php?f=99

itt regisztralj, megtalalod a twrp telepiteset a link alatt, utana mar pofon egyszeru lesz feltenni a multit innen:

https://www.androidfilehost.com/?fid=24269982087017415

[ Szerkesztve ]

(#579) virshlee


virshlee
csendes tag

2/16 verzió és 3/32 között hatalamas a különbség?Ha én általában egy alkalmazást futtatok elég a 2 gb ram?

http://shop.mobilfix.hu/ oldalon adnak európai töltőfej átalakítót?

[ Szerkesztve ]

(#580) muchacoado válasza virshlee (#579) üzenetére


muchacoado
aktív tag

Adnak igen eus átalakítót. , 2gb is elegendő éppen, kérdés hogy a pár ezer forint spórolás megéri-e. A 16gb-ból kb 6-8 gb amit felhasználhatsz, az nemsok.

[ Szerkesztve ]

(#581) stalker1019 válasza lacora5 (#578) üzenetére


stalker1019
csendes tag

Köszönöm szépen! :R
Holnap meg is csinálom. Nincs összehasonlítási alapom, de elég gyorsan merül a mostani rommal.

(#582) apinto fale


apinto fale
csendes újonc

Arról van infótok, hogy 4c-re miért nem jött még ki a 12.10-es miuihu frissítés sem? Lassan már az azutáninak kellene jönnie.
Nekem most az 5.12.4 van fent, és az alap időjárás program valamiért ezzel behalt, mert csak a saját pozíciós helyet jelzi, ha rákeresek más városra, akkor "nincs találat". Az előző verziójú miuihu-s rommal még tökéletes volt.

[ Szerkesztve ]

(#583) muchacoado válasza apinto fale (#582) üzenetére


muchacoado
aktív tag

miui.hu by Vagyula:

"Miui bug, ami jelen van a 12.4ben is.Ha angol nyelvre váltasz,működik a keresés."

(#584) vicces1 válasza apinto fale (#582) üzenetére


vicces1
aktív tag

Az EU-s kijött régen.
Előtte egy wipe és használhatod, mivel a magyar is ezen alapszik.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#585) bigrock


bigrock
addikt

Én is beújítottam egy 2/16 modellt, egy HWapró-s tag jóvoltából. 5.12.10 xiaomi.eu ROM figyel rajta. Javasoltok esetleg helyette másikat ? (jelzem, semmi problémám nincs vele)
Köszi

(#586) enginev3.0 válasza bigrock (#585) üzenetére


enginev3.0
félisten

Az maradhat

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#587) virshlee


virshlee
csendes tag

Milyen az ibuygou szervizelése,garanciája?

(#588) #16729600 válasza virshlee (#587) üzenetére


#16729600
törölt tag

Szerintem innen a fórumról( szerencsére ) még senkinek nem kellett tesztelnie ezen szolgáltatásokat. :K

(#589) vicces1 válasza virshlee (#587) üzenetére


vicces1
aktív tag

Spanyolországba kell küldeni, ha gebasz van.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#590) lacora5 válasza virshlee (#587) üzenetére


lacora5
tag

Ha nem titok, mi lett a gond a telefonnal?

(#591) #16729600 válasza vicces1 (#589) üzenetére


#16729600
törölt tag

Lengyel cím is van alul az ott lakóknak, lehet érdemes átköltözni a garancia idejére. :Y :D

(#592) stalker1019


stalker1019
csendes tag

Felraktam a romot, TWRP-ben nyomtam egy System reboot-ot aztán nem csinál semmit. Valakinek valami ötlet?

(#593) tom81042 válasza stalker1019 (#592) üzenetére


tom81042
tag

várni, vagy 5 percet.. Aztán még 5 percet :)

(#594) jety91 válasza stalker1019 (#592) üzenetére


jety91
őstag

Rakd fel újra (előtte csatold fel a system-et a mountban). Nekem másodjára sikerül mindig egy rom felrakása manuálisan.

egyébként letudod ellenőrizni hogy felrakta-e a romot sikeresen:
- Mount->systemhez pipa
- File managerben megkeresed a /system-et, és ha az nem üres akkor sikeresen felteelpült, ha teljesen üres, akkor installáld újra.

[ Szerkesztve ]

(#595) stalker1019 válasza jety91 (#594) üzenetére


stalker1019
csendes tag

Sikerült! Köszönöm szépen! :)

Felmountoltam a systemet, ahogy írtad és a rom telepítés végén nem backet nyomtam, reboot és system, hanem ott, ahol a rom install végig ment, alul a system rebootra. Újraindult és működik is.

Köszönöm lacora5-nak is a segítséget! :)

(#596) virshlee válasza lacora5 (#590) üzenetére


virshlee
csendes tag

Nem volt gond,meg sem rendeltem onnan.:D Csak nem tudtam, hogy megbízható-e.Végülis mobileman-tól rendeltem,sajnos necces,hogy az ünnepek előtt megjön-e.

(#597) vicces1 válasza virshlee (#596) üzenetére


vicces1
aktív tag

A "megbízhatósági" lista No.1 az ibuygou.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#598) mgTerminator válasza vicces1 (#597) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ezt jó olvasni :D De remélem nem lesz rá szükségem :)

(#599) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Felraktátok már a mait?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#600) mgTerminator válasza enginev3.0 (#599) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ki se jött még... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.