Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) f(x)=exp(x) válasza lexter00 (#149) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Bangoodot érdemes nézegetni még, de nagyobb akció mostanság nem lesz szerintem...

(#152) lexter00 válasza f(x)=exp(x) (#151) üzenetére


lexter00
őstag

E-bayről vettem meg(kerek) reggel 6100ft volt.Téglalap valahogy nekem nem jön be és ahogy olvasgattam a fórumokat abban több a hibás darab visszaküldözgetni meg nem szeretném

(#153) solti válasza lkristóf (#110) üzenetére


solti
senior tag

Pár hete rendeltem egy ilyet, már úton van, kiváncsi leszek rá (xiaomi squarebox). Hétvégén kipróbáltunk jópár bluetooth speakert az Árkádban, remélem hoz egy 20-30 ezres szintet. Ha hoz egy Sony SRS X2 szintet, akkor már boldog leszek:)
Esetleg valakinek van már valami tapasztalata vele?

(#154) pane


pane
tag

Kerek vagy lapos Xiaomi? JBL go mellé keresek egy hasonló hangzásút vagy egy picit jobbat. Van valakinek összehasonlítási tapasztalata?

(#155) solti válasza solti (#153) üzenetére


solti
senior tag

Megérkezett az új Xiaomi squareboxom (SD kártyás), megvagyunk vele elégedve. Egy Sony SRS X2 hangzását szerintem hozzá, talán még jobb is. Mélyek szépen szólnak, magasak is vannak, szóval szépen szól. Néha elindul egy rövidebb-hosszabb sétára, de feldőlni még nem dőlt fel. ~13K-ért rendletem banggoodról, annyit megért-

(#156) f(x)=exp(x) válasza solti (#155) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

A Sonyba vannak mélyek?
Épp most tesztelek egy Sony SRS X11-et, ami kb. 20 ezer.
Semmi mély nincs benne... :(

(#157) Dolphine válasza pane (#154) üzenetére


Dolphine
addikt

Nekem lapos Xiaomi van és JBL Go is. Mi a kérdés?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#158) f(x)=exp(x) válasza Dolphine (#157) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

A Xiaomi hozza a JBL Go szintjét?

(#159) pane válasza Dolphine (#157) üzenetére


pane
tag

Egyik fiamnak vettem jgl go-t. Most a másiknak is kell vennem, de jbl go le van tiltva.
Szóval, jbl szintje alá nem mehetek. De fölé sem nagyon. :W

(#160) Dolphine válasza pane (#159) üzenetére


Dolphine
addikt

és Neked is attilasd

[link]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#161) pane válasza Dolphine (#160) üzenetére


pane
tag

Akkor meg is van az igazi :R

(#162) solti válasza f(x)=exp(x) (#156) üzenetére


solti
senior tag

x11-et nem is néztem... azért az srs x2-x3 nem szólt olyan rosszul.

(#163) XP NINJA


XP NINJA
őstag

ez ugyanaz lenne mint ez csak feketében?

(#164) f(x)=exp(x) válasza solti (#162) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Az X11 kegyetlenül gyenge ilyen téren. Egy nagyon minimális mély van benne, de csak cicergés.
A hangerősség megvan, hangosabb ennél, de más pozitívum nem nagyon van...

(#165) f(x)=exp(x) válasza XP NINJA (#163) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Második link, utolsó képnél a megjegyzés miatt a tippem az, hogy nem. De várj másik válaszra is, mert nem vagyok benne biztos.

(#166) XP NINJA válasza f(x)=exp(x) (#165) üzenetére


XP NINJA
őstag

Mondjuk a fekete leirásában az első kép miatt azt hinném ugyanaz. Csak akkor meg az árkülönbséget nem értem, mert egy ideje figyelem, és nagy a különbség. :F

(#167) f(x)=exp(x) válasza XP NINJA (#166) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Ha jól látom, a logó nincs ugyanott a két képen.

(#168) lkristóf válasza XP NINJA (#163) üzenetére


lkristóf
senior tag

Igen, csupán a feketének más a kinézete és azt fizeted meg. :D
szerk: videó

[ Szerkesztve ]

(#169) lexter00


lexter00
őstag

Tegnap jött meg a kicsikerek,6eft(E-bay).Frankó nagyon,anyag/összeszerelés minősége 1 osztályú.Hangzása nagyon meggyőző,szépen szól és van basszus is amin kicsit meg is meglepődtem.Alap dolgokra vettem nem is akartam többet rákölteni de az itthoni kínálat nem igazán győzött meg ezért jött inkább Kínából megugye csak Xiaomi ami garancia a jó ár/érték arányra és minőségre.Mindenkinek ajánlom aki nem akar rákölteni sokat de mégis egy jó minőségű hangszóróra vágyik.

(#170) lexter00 válasza lexter00 (#169) üzenetére


lexter00
őstag

Pár napja nyúzom már és eddig tökéletesen hozza amit vártam,egy 12nm helységet teljesen jól beszól,tölteni még nem töltöttem de már 8-10 órát biztos ment,a gombok elrendezése szerintem zseniális,a gombok felett a kellő helyen nyomva lehet hangerőt állitani/léptetni megállitani is lehet a zeneszámokat vele.És mivel nem látszanak a gombok nagyon letisztult a kinézete a fém burkolat nagyon minőségi érzést ad neki,egyedül a 5 másodpercenként villogó led nem tetszik amit nem lehet kikapcsolni.Ngyon jó munkát csinált a Xiaomi 6ezret bőven megért.Ha ez a belépőkategória náluk akkor milyen lehet a többi.

[ Szerkesztve ]

(#171) Nestor16


Nestor16
senior tag

Én nemrég a téglalap alakút vettem meg, nagyon jól szól, 5-10 főt is kiszolgál, ha csak egy kis zene kell a beszélgetéshez, max hangerőn a hangfal körzetében azért már csak hangosan lehet beszélgetni egymással. :D Szóval erre képes, mondhatni. Szépek a mélyek is. Maxon sem torzul a hangja.
Már sajna hoppant egyet az ablakpárkányról, mert max hangerőn mozog, de kutya baja sincs, csak elől a hangszórórács sarka pattant ki a helyéről, azt megnyomva vissza is pattant és ennyi, nagyjából 1 métert zuhant parkettára.

Üdv, Dávid

(#172) MarQs válasza lexter00 (#170) üzenetére


MarQs
senior tag

Én az első teljes feltöltése óta mérem, hogy mennyit bír szuflával a Kicsikerek, mert bár titkon reménykedtem benne :) de azért kicsit szkeptikus voltam az egyik korábbi bejegyzéssel kapcsolatban - hogy 34 órát ment egy töltési ciklus alatt - de jelenleg már én is 34 és fél óránál tartok és még mindig nincs vége(!), ami alapból is durván ütős számomra, de tekintve, hogy mindezt kb. közepes hangerőn, vagy attól magasabbra véve teljesítette, plusz, hogy napra pontosan 2 hónapja volt az az ominózus "első teljes feltöltés", lassan már kezd átcsapni a történet a lehetetlen kategóriába... :))

És ez nem elvakultság, vagy márkahűség! Ez banyek, tény! :)
Nem tudom hogyan méreteztek anno Xiaomiéknál, de belegondolva, hogy elméletileg 1000 töltési ciklust bírnak a lítium-ion akksik, elég komoly, több, mint 34 ezer órás élettartama van a kütyünek. Ennek a fele is több, mint nagyon sok - főleg egy ilyen terméktől! Köbö 80 évvel ezelőtt volt ez divat a gyártóktól, amikor még nem volt elvárás a tervezett elavulás... :N

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#173) MarQs válasza MarQs (#172) üzenetére


MarQs
senior tag

...közben kiadta magából az utolsókat is a kis hangos: nálam 40 óra és 14 perc lett a vége egy teljes töltéssel.
Brutál! :)

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#174) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Azoktól kérdezném akinek a kis fekete hangszórójuk van, hogy próbáltátok már a mikrofonját?
A következőre gondoltam, kérlek ne nevessetek ki! :U

Ha elfogadható a mikrofonja, akkor olykor telefonálásra is lehetne használni, amikor éppen vezetek. Nagyon agyalok azon, hogy hogyan lehetne a telefont kihangosítani, elsősorban a navigációt. Az autós kihangosítókról vegyes tapasztalatok vannak. Viszont egy ilyen külső hangfallal a hang tuti jó lenne + másra is lehetne használni + tovább is bírja szuflával. Ha a mikrofonja is elfogadható, akkor minden sirály!

Szerintetek ez nagyon elvetélt ötlet? :U

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#175) lexter00 válasza Dolphine (#174) üzenetére


lexter00
őstag

Szerintem teljesen használható a mikrofonja.

(#176) Dolphine válasza lexter00 (#175) üzenetére


Dolphine
addikt

Akkor Te is úgy gondolod, hogy ez az ötlet nem butaság?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#177) lexter00 válasza Dolphine (#176) üzenetére


lexter00
őstag

Nem butaság,miért lenne az?A GPS nagyon jó ötlet szerintem.

(#178) Dolphine válasza lexter00 (#177) üzenetére


Dolphine
addikt

A GPS az szerintem is jó ötlet. :DDD
Én arra voltam kíváncsi, hogy a telefonon lévő navigációt (jelen esetben Waze) hangosítanám ki ezzel a hangfallal + ha érkezne bejövő hívás, akkor azt is le lehetne bonyolítani. :)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#179) lexter00 válasza Dolphine (#178) üzenetére


lexter00
őstag

A navigáció frankón működik vele kibróbáltam (Here+).Telefonálni 1x telefonáltam fele kb 1 méterről és az is jól működött.

(#180) Dolphine válasza lexter00 (#179) üzenetére


Dolphine
addikt

Azt hiszem meggyőztél! :) :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#181) Dolphine


Dolphine
addikt

Újabb kérdés.
Van már egy fehér tégla hangszóróm. Bizonyos hangerő és basszus mellett elég rendesen rezonál. Ez normális?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#182) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

Csak egy röpke szösszenet lesz a dolog. Szóval rendeltem ilyen hangdobozkát mint a tesztben, de hibásat kaptam. Hiba kinézete: Magas hangerőn, mikor a zene is jobban dübörög akkor recseg, és semmit sem hallani. Rákerestem a nagy internetszájton van-e másnak is ilyen problémája, és volt, de megoldás sehol sem, csak annyi hogy küldje vissza az ember. Na most nem szakértőként, de az it világában az évek alatt szemlélődve találkozik az ember barbár trükökkel, amit néha lehet nem hülyeség kipróbálni. Így tettem én is, szétkaptam, és sütőbe nem tettem be, mint egyes bga hibás pcbket, de jól megfújtam hőlégfúvóval a nyomtatott áramköri lapot, lesz ami lesz alapon és láss csodát abbamaradt a recsegés. Az a lényeg (ha valaki megismételné) hogy túl ne melegítse a lapot, és ne kezdjenek el az smd alkatrészek lemászni a helyükről, szóval csak finoman érzéssel, és akkor talán másnál is segíthet. Az itt leírtakból származó bármilyen meghibásodásért, balesetért, anyagi kárért felelősséget nem vállalok, mindenki saját felelősségre próbálja ki, és vigyázzon a meleg eszközökkel! Jó tanácsként annyit, hogy ha valaki ilyenre vetemedik akkor a pcb lapot vegye ki a helyéről, és függőlegesen úgy fújja meg a hőlégfúvóval, hogy a műanyag dobozt ne érje a meleg, mert az hajlamos meghajolni, összerogyni elég könnyen.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#183) Kinsiinoo válasza Snowy_owl (#182) üzenetére


Kinsiinoo
senior tag

Nem lehetetlen ,hogy "pirítós verziót" (hamis) kaptál :/

[ Szerkesztve ]

Samsung S23 Ultra 12/512

(#184) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Sziasztok! Tervezek venni egy hasonló Xiaomi hangketyerét, csak a téglatest alakú 23-25 dollárosat (fentebb többen linkelték már). Leírom röviden a sztorit, hogy mire kell.
Van egy lap-topom, és "pécésíteni" akarom, tehát venni akarok hozzá egy monitort, egy billentyűzetet, egeret és egy hangszórót, hogy maga a laptop csak egy pc legyen, külön perifériákkal (összecsukva pihenne az asztalon).
Szóval egy ilyen Bluetoothos hangszóró tökéletes lenne hozzá, de van pár aggályom:
1, Ha egyszer párosítottam vele, akkor a laptop legközelebbi bekapcsolásánál automatikusan csatlakozni fog hozzá, és azon adja ki a hangot, vagy minden egyes bekapcsolásnál párosítani kell őket?
2, Mivel ilyen üzemmódban felesleges strapálnom a hangszóró akkuját, így gyakorlatilag folyamatosan rá lenne kötve USB kábellel a laptop egyik USB portjára, és folyamatosan töltené. Ez így elvileg működik, nem?
3, A legnagyobb aggályom a hang csúszása. Videónézésnél, és főleg játéknál nem csúszik a hang? Tehát teljesen olyan, mintha egy vezetékes hangszórót hallgatnánk? Főleg játéknál lehet zavaró akár egy fél másodperces csúszás is.

Előre is köszi!

Minden szavam magánvélemény!

(#185) solti válasza tothmaxy182 (#184) üzenetére


solti
senior tag

Ha már ilyen bluetooth hangszórót akarsz, akkor vegyed azt, amin van line-in bemenet, és máris nincs gond a bluetooth környékén.
Amúgy meg nem számítógép hangfalnak lett kitalálva, vehetnél esetleg direktbe azt. Ott tutira nem fog csúszni a hang, meg hát általába azok úgy sztereók, hogy külön dobozban is vannak. Szerintem jobban járnál egy logitech/genius (vagy hasonló márka, ízlés kérdése) termékkel erre a célra.

(#186) tothmaxy182 válasza solti (#185) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Van már néhány Xiaomi termékem, ezért gondoltam erre a hangszóróra, mert biztos vagyok benne, hogy jó áron adnak kiváló terméket. Viszont a line-in bemenetes Xiaomi hangszóró már az 50 dollárt súrolja, az meg azért már sok.
Tudom, hogy nem számítógép hangfalnak lett kitalálva, viszont eddig a lap-top beépített hangszóróját használtam, szóval annál csak jobb lehet. Illetve ott van a hifi 1 méterre a számítógép asztaltól, rákötve a tv-re, szóval ezért nem akarok egy másikat is venni. Azt pedig nem akarom a számítógéphez használni, próbáltam már, és nagyon zavaró, hogy csak jobbról jön a hang.
Ez viszont lehetne amolyan "kettő az egyben" megoldás, mivel bluetooth-os hangcucc révén hurcolhatnám is, ha épp azt szeretném.

Egyszóval továbbra sem vetem el ezt az ötletet, csak a kérdéseimre kéne választ kapnom... :)

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#187) Dolphine válasza tothmaxy182 (#186) üzenetére


Dolphine
addikt

Akkor szépen sorjában: :K

1. Nem kell állandóan párosítanod, ha már egyszer megtörtént. Amint bekapcsolod a hangszórót és a laptop BT-je érzékeli, már csatlakozik is! :)

2. Elvileg működőképes, mivel akkor is használható a hangszóró, hogyha közben töltve van

3. Csúszás? Ez jó kérdés. Még nem nagyon vettem észre, pedig filmnézés van rajta bőven. Ha olyan lejátszót használsz, amin lehet csúsztatni, akkor megvan oldva a probléma. Játszani nem szoktam, így passz.

Ennyit tudtam segíteni!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#188) tothmaxy182 válasza Dolphine (#187) üzenetére


tothmaxy182
őstag

:R Köszönöm szépen!
Én sem vagyok egy nagy gamer, de alkalom adtán, hetente-két hetente előkerül valamilyen multiplayer játék. Csak emiatt kérdeztem. Köszi mégegyszer!

Minden szavam magánvélemény!

(#189) Dolphine válasza tothmaxy182 (#188) üzenetére


Dolphine
addikt

Igazán nincs mit!
Remélem tudtam segíteni! :)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#190) Igric válasza Snowy_owl (#182) üzenetére


Igric
tag

Szia!

Nálam ugyanez a probléma. Én sem találtam semmit a neten.
Szó szó hasznos volt a leírásod. :-)

(#191) Snowy_owl válasza Igric (#190) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Azt kell mondjam, itt is hasonló a helyzet sajnos. Azt vettem észre, hogy kicsit jobb, de nem az igazi. Ha hidegbe van, akkor teljesen rossz, ha szobahőmérsékleten, akkor jól működik.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#192) Igric válasza Snowy_owl (#191) üzenetére


Igric
tag

Én is elgondolkodtam azon, hogy hamisítványt kaptam-e, mert a neten mindenki ódákat zengett a kütyüről...

Úgy látszik nekünk pechünk volt :( Honnan rendelted egyébként? (Ha publikus)

(#193) f(x)=exp(x) válasza Igric (#192) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Miért nem küldted vissza?
Ha valami nem klappol, akkor simán visszaveszik.

(#194) Kinsiinoo válasza f(x)=exp(x) (#193) üzenetére


Kinsiinoo
senior tag

+1

Samsung S23 Ultra 12/512

(#195) wlandroid


wlandroid
tag

Sziasztok!
1 hete neveztem be én is egy ilyenre, és imádom. Valahogy azt meg lehet oldani, hogy más legyen a BT neve? Tudom, hogy nem a legszörnyebb dolog a világon, csak mégis jól nézne ki... :B :B :B

(#196) lexter00 válasza wlandroid (#195) üzenetére


lexter00
őstag



[ Szerkesztve ]

(#197) lexter00 válasza wlandroid (#195) üzenetére


lexter00
őstag

Nekem egy fél éve van meg és énis imádom,nagyon jó a hangja kellően erős(teljes hangon még nem is halgattam sokat max fél/háromnegyed hangon),és szerintem nagyon jól néz ki ezzel kerek és mattfekete fémházzal,az üzemideje meg verhetetlen 30 órát simán hoz és ez brutális a bt hangszórók között. Ennél több nem is kell szerintem.Ja és az ára a legjobb én külföldiából vettem 6eft-ért.

(#198) vonyarc


vonyarc
tag

Ilyet rendelt már valaki?

[link]

(#199) f(x)=exp(x) válasza vonyarc (#198) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Hm, érdekesnek tűnik...

(#200) lexter00 válasza vonyarc (#198) üzenetére


lexter00
őstag

Jól néz ki,ez a kicsi kereknek az utódja?Kb mindenben jobb.Tetszik hogy érintős a felső alumínium része.

[ Szerkesztve ]

(#201) Dolphine válasza vonyarc (#198) üzenetére


Dolphine
addikt

Én is szemeztem már vele... :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#202) lexter00 válasza Dolphine (#201) üzenetére


lexter00
őstag

Csak?? :DDD

Bemutató]

[ Szerkesztve ]

(#203) Dolphine válasza lexter00 (#202) üzenetére


Dolphine
addikt

Tesztekre várok! :)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#204) lexter00 válasza Dolphine (#203) üzenetére


lexter00
őstag

Ha jók lesznek a tapasztalatok akkor én is tuti leváltom a mostanit.

(#205) wlandroid válasza lexter00 (#196) üzenetére


wlandroid
tag

Köszi szépen :R :R

(#206) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Hali!
Na az enyém megadta magát, valószínűleg a bekapcs. gomb adta meg magát. Szervízen kívül milyen lehetőségek vannak? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.