Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Faja cucc, csak nem tudnám kihasználni pedig már néztem. Itthon csöppet drága, kb 2x annyi mint kintről.

(#2) kátú


kátú
őstag

Nagyon jó cikk lett 😃 Grat hozzá! Nekem is van egy hasonló kütyüm csak azt a tescoban vettem háromezerért és az is meglepően jó, valami kínai dolog az is LAB31 a márka

It still works!

(#3) -secret- válasza Kolondrum (#1) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Összes xiaomi termék így van, én pl. kettő karkötőt vettem, egyik tinydeal 4300 ft másik banggood 4800ft, úgy, hogy itthon akciósan is van 7900. :)

(#4) Kékes525


Kékes525
félisten

9990 forintért láttam. Nem drága ez ennyiért?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

SymbianOS: igen, én is néztem a kinti rendelést, csak akkor még 7-8 ezer volt a Bangoocban és Ebayen is.

kátú: köszi!

-secret-: így van, fele ennyiért lehet hozzájutni külföldön szinte az összes Xiaomi kiegészítőhöz + ugye volt valami Xiaomi hét is, akkor aztán tényleg minden jó áron volt.

Kékes525: kis hazánkban 9 ezerért is hozzá lehet jutni, kiszálítással együtt 10. Szerintem igen. Tegnap este is sorozatot hallgattam rajta stb., és ezt minden nap megteszem, tehát napi 1-2 órát használom, és nagyon jó. Egyébként a minőségibb hangszórók is 8 ezertől kezdődnek. :)

(#6) Nagya21 válasza f(x)=exp(x) (#5) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Jó a cikk, jó a xiaomi.
Én a tecsóban vettem 6k-ért egy Lark tipusu illen ketyerét, cserélhető 600mAh-es akksival, és 2*3w teljesítménnyel, hát mitmondjak nagyon jól szól.
Lark
Ajánlom mindenkinek.Ár/teljesítmény-kinézet viszonyban sztem verhetetlen.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7) Kékes525 válasza f(x)=exp(x) (#5) üzenetére


Kékes525
félisten

Hát, lehet hogy veszek egyet. Ami van az nagyon halk. [link]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8) f(x)=exp(x) válasza Nagya21 (#6) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Köszi! A tescos elektronikai termékeket kerülöm, de ott is ki lehet fogni nagyon jó darabokat. :K

Kékes525: próbálj ki egyet, ha nem tetszik, 3 napon belül visszaadod.

[ Szerkesztve ]

(#9) wocsok17 válasza f(x)=exp(x) (#8) üzenetére


wocsok17
tag

Én a mikrofonon lepődtem meg...
Nekem már van kb fél éve, de csak most vettem észre, hogy kihangosítóként is lehet használni... :D

(#10) lazlogogola


lazlogogola
tag

A héten vettem egy Thomson Lyrat 9k-ért az MM-ben.(12 hó garancia),hordozó táskával.
Brutálul szól,pedig csak 2 x 2W.

Szép a Xiaomi,de szerintem nem éri meg.

(#11) vadkörte


vadkörte
addikt

Gratulálok a teszthez.
(nem fika, de néhol elkelt volna még némi korrektúra... :)) )

Nem lepődtem meg, hogy elégedett vagy vele. Nézegettem én is ezt a kütyüt, de igazából (jelenleg) nem tudnám használni, így meg felesleges pénzkidobás lenne.

Ami a számomra kicsit meglepő, az - és ezt nem csak ennél a terméknél láttam már - a készülék alján elhelyezett vezérlőgombok. :F
Miért nem lehet pl. a tetőélben félig süllyesztve elhelyezni???

(#10) lazlogogola:
Miért nem éri meg? Ha a felhasználó elégedett a hang- és az építési minőségével, akkor mi a probléma?

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#12) lazlogogola válasza vadkörte (#11) üzenetére


lazlogogola
tag

Pl. Ár/teljesítmény/garancia/plusz kiegészítő/aksi/audio iparban nagyobb márkanév/könnyű beszerezhetőség/magyar szerviz háttér.
Olcsóbban.

Persze,nincs gond az örömmel. Használja egészséggel.

(#13) f(x)=exp(x) válasza vadkörte (#11) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Köszönöm!
(Ment PÜ.)

Így lett a leghelytakarékosabb, és szerintem jó választás is, de felül tényleg jobban kézre állna.

(#14) f(x)=exp(x) válasza lazlogogola (#12) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Árban megegyeznek (sőt, ezt olcsóbban, 5 ezerért is megkapod), teljesítményben meg majdnem (3W vs 2×2W), erre is 12 hónap garancia van, a többi meg (szerintem legalábbis) nem számít. Akksi még aminek van lényege, abból meg ebbe is durva darab került.

Én azt mondom, hogy mindkettő jó, nekem és neked is megér 9 ezret, hogy nem rezonál be max. hangerőn se, minőségi anyagból van stb.. :)

(#15) vadkörte válasza lazlogogola (#12) üzenetére


vadkörte
addikt

A Thomson csak volt nagy márka. Valamikor. Sajnos kissé elaludt. :U
A hsz. többi részével nem vitázok. :)

Üdv. V. Körte

(#16) synar


synar
őstag

Több mint két hónapja használom ezt a Xiaomi BT hangszórót, csak ajánlani tudom mindenkinek.
Naponta kb. 1 órát hallgatom, kipróbáltam meddig megy így egy feltöltéssel, nem akartam elhinni, de kereken 4 hét után merült le, azóta összesen kétszer töltöttem fel.

(#17) zo-lee


zo-lee
aktív tag

Sziasztok!

Kicsit furcsának találom, hogy valaki 2 lehetőség közül (JBL GO, Xiaomi) a kevésbé ismert márkát választja, de lehet, hogy a kalandvágy hajtja :D

Én is gondolkodom BT hangszóró vásárláson, és a JBL GO, JBL CLIP között vaciláltam, de most elbizonytalanodtam. Ennyire jó ez a Xiaomi, hogy összehasonlítani már nem is kellett a cikkben említett GO-val ?

Mi a véleményetek ?

(#18) Bloksma


Bloksma
aktív tag

Jó cucc. Akinek viszont kicsit többre van szüksége (rádió, kijelző, sd/usb lejátszás), annak nyugodt szívvel tudom ajánlani a Sardine sdy-019-et. Nekem nagyon tetszik, már más fórumban is ajánlottam, eddig mindenkinek tetszett.

(#19) f(x)=exp(x) válasza zo-lee (#17) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

A JBL GO kb. egy cigisdoboz méretű, de azt mondják szépen szól. Én nem cserélném el rá, az biztos! :))

(#20) borsodika


borsodika
őstag

A cikk olvasása hatására elkezdtem keresgélni, hogy honnan lehet még beszerezni egy ilyen kütyüt és az eustockot találtam még megbízható jól árazott forrásnak. Szerintem rendelek is egyet nyarláskor úgyis jól jön. :)

[ Szerkesztve ]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#21) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Jó kis cucc ez, a Xiaomi hihetetlenül ügyesen építi a portfóliót. Szép lassan mindent gyártanak, jó a design, minőségiek a termékek (az árkategóriához képest). Ezek a BT hangszórók általában meghálálják, ha valami kemény felületre rakjuk őket, úgy teltebben, hangosabban szólnak. Én egy Nokia MD-12 használok egy jó ideje, az is úgy van kialakítva. Viszont ott pluszban van egy jack csati is rajta, így kb mindent rá lehet kötni, amin van egy fülhallgató kimenet.
ezen felül van egy SoundBlaster Roar SR20-om, na az valami nagyon brutális szerkezet, de persze az ára is más kategória.

Laci

(#22) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Nagyon jó cikk, le a kalappal. :R Ismerem a szürke, téglalapalapú változatot, az is bitang jó. De akkor úgy tűnik, nem kell csalódni ebben sem.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#23) csasaKKP válasza zo-lee (#17) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Nono, azért a Xiaomi nagyon is (el)ismert, csak fiatal márka. Hordozható akkuik, füleseik, tepefonjaik, stb nem csak olcsóak, de nagyon jó minőségüek, és megbízhatóak. :R

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#24) Minstrel


Minstrel
senior tag

Köszi a cikket! Rendeltem is egyet banggood-ról, most csak 20usd még pár napig. :)

(#25) stevve


stevve
nagyúr

A legjobbkor jött a cikk, mert épp most nézegettem ezt a hangszórót. Van otthon már két olyan (no name, olcsó) BT hangszóró, amelyek 3 m után már nem veszik a jelet. :(((

De jött ez a cikk és így máris van értelme kiadni erre néhány ezrest és mégsem tízezresekben mérik a jóságot. :C :R

[ Szerkesztve ]

(#26) f(x)=exp(x) válasza Minstrel (#24) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

és Stevve: nincs mit! ;] :D

(#27) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Jó cuccok ezek, gondolkozok egy hasonló vásárlásán.
A napokban volt szerencsém hallani egy TDK TREK micro-t, nagyon konkrét kütyü, iszonyat hangos, tudja az NFC-t is,IP64-es védettség, a BT jelet 10 méter felett is fogja. Itthon 13k-tól már kapható.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#28) Nagya21 válasza Gusztáv (#21) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Ismerősömnél találkoztam a Nokia MD-12-essel, hát az vmi brutál, ha jó asztalra van lerakva :R :R :R
Ezek után kezdtem én is nézelődni körbe, és így akadtam a Lark-ra.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#29) randras


randras
veterán

Banggood-on még 1 napig akciós, 5600. Gondolkodtam rajta, de úgyis csak itt állna használatlanul.

(#30) Izzé


Izzé
őstag

Tényleg álleejtősen szól, néztem is nagyot mikor először bekapcsoltam. :K Kínából jött, átszámolva nem volt 7k. Ennyit vígan megér, sőt többet is. Aki mostanság tervez ilyet venni annak:
Pandawillen vasárnap a happy hourban 20 dollár lesz! Nincs 6k, persze csak ha nem sürgős, mert azért kell 3 hét mire megjön. :)
Egy negatívumot tudok csak megemlíteni, az pedig a led. Sajnos nem lehet kikapcsolni.

(#11) vadkörte: Így is jók a gombok, szerintem nagyon ötletes, hogy a peremét az adott kapcsoló felett megnyomva lehet használni.

[ Szerkesztve ]

(#31) f(x)=exp(x) válasza Izzé (#30) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Üdv. a klubban, használd egészséggel! :)
A peremes dolgot meg szépen kihagytam, még ma pótlom ezt a részét a cikknek.

(#32) Laci.M válasza Izzé (#30) üzenetére


Laci.M
senior tag

Banggood most a legjobb: [link]

Aláírás

(#33) Izzé válasza Laci.M (#32) üzenetére


Izzé
őstag

Na akkor kérdés:
Nem vagyok jártas a témában, ezért ha hülyeséget kérdezek kéretik nem kiröhögni. :D

Szóval az android tud egyszerre kettő bt speakert csatlakoztatni? Szóval lehetne sztereóban nyomatni? Mert ha igen rendelem is a másodikat. :DDD

(#31) attilasd: :R

[ Szerkesztve ]

(#34) f(x)=exp(x) válasza Izzé (#33) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Szerintem nem tudja... :(

(#35) lkristóf


lkristóf
senior tag

Jó cikk lett!

Én a téglalap változatot rendeltem: [link] lassan meg kell, hogy érkezzen. Filmnézés/zenehallgatásra rendeltem, nem lenne jobb a hangzás ha feléd nézne a hangszóró mint hogy a plafon fele?

(#36) stevve válasza Izzé (#33) üzenetére


stevve
nagyúr

Ha tudja is, ettől még nem lesz igazi stereo, mert ugyanazt küldi mindkét hangszóróra.

(#37) twi452 válasza Izzé (#33) üzenetére


twi452
senior tag

Neked akkor jam plus-t kellett volna venned azon van kapcsoló az alján, hogy jobbos, balos vagy mono legyen így ha kettőt használsz akkor az tud igazi stereo-t :)

[ Szerkesztve ]

(#38) f(x)=exp(x) válasza twi452 (#37) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Akkor mégiscsak lehet.

Ikrostóf: lehet, hogy javítana rajta, de távolabbról szoktam nézni, és így nincs különbség.

[ Szerkesztve ]

(#39) Gusztáv válasza Izzé (#33) üzenetére


Gusztáv
addikt

Ezt a hangszórónak kell támogatnia (pl az SB Roar tud ilyet). Kell hozzá két ugyanolyan hangszóró, ezeket kell összekötni jack-jack kábellel, majd csatlakozni az egyikhez. A sztereó szétválasztást már a hangszóró elektronikája vezényli le.

Laci

(#40) Den


Den
veterán

Na pont a múlthéten vettünk bt hangszórót. Nem voltak nagy elvárásaim ilyen kis méretű kütyüktől, de a valóság alulmúlta a várakozásaim. Kipróbáltunk jbl-t sony-t meg mit tudomén még milyen márkásabb hangszórókat a 20-40k-s tartományban. Hát borzalom, a szokol rádió és a dobozhang között mozogtak. Hangerejük volt, de az árukhoz képest igen vérszegény hangminőség mellett. Így aztán az lett a verdikt, hogy ha mát szarul szól, legyen olcsó. Így lett egy soundfreaq sound spot, ami le volt akciózva 20k-ról 12k-ra. Ki se próbáltuk, megnéztük a dobozában, hogy néz ki, fizettünk, hazahoztuk.

Aztán elég döbbenet ahogy szól. A magasak kristály tiszták, nincs szokolrádió effektus, a közepek szépek teltek, nincs doboz hang, és mélyek is rendesen vannak nem ez a tipikus kishangszórós puffogás, teljesen korrekt. És az egész frekvenciatartomány egyenletes, nincs kiemelés, halkulás, hihetetlenül szép a hangja. Csak ajánlani tudom.

Nekem annyira bejött, hogy fixen telepített hangszórónak vettem egy soundfreak sound platform 2-t is. Az is nagyon jól szól, bár az nem olyan kiemelkedő a méretéhez képest, azt hozza amit egy ekkora doboztól el lehet várni. De a sound spot az mesze jobb mint amit egy ilyen kis hangszórótól várna az ember.

[ Szerkesztve ]

www.simson4t.hu

(#41) csabi236


csabi236
tag

Remek cikk és a hangszóró is szuper ! Nekem az nfc-s verzió van és több mint 1 éve remekül bírja,imádom!

(#42) Kinsiinoo válasza csabi236 (#41) üzenetére


Kinsiinoo
senior tag

Nem csodálom, a Xiaomi termékeknek a minősége bulletproof ;)
Telóból és hangszóróból is is ajánlom mindenkinek :)
Erősen gondolkodom a MiTV-n is :3

[ Szerkesztve ]

Samsung S23 Ultra 12/512

(#43) f(x)=exp(x) válasza Den (#40) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

A Sony alapból nem csinál jó Bluetooth hangszórókat, viszont a JBL elég korrekt cuccokat szokott kidobni. Nem lehet, hogy a bolt miatt volt ilyen hanguk? :)

csabi236: köszi! Igen, láttam a petipetya fórumán a tied, ezért is néztem utána. A "kocka" ha jól tudom ennek az elődje volt, boztos az is jól szólhat.

(#44) Titi76


Titi76
aktív tag

Én Nokia MD-12 -t használok. Egyszer hallgassátok meg. Ha meg rateszed egy cipős dobozra vagy meg nagyobbra (helfujhato kerti medence dobozára) a szavatok el áll. Hihetetlen hogy mit tudnak ezek a pici hangkeltők. 😃

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#45) Hadeska22


Hadeska22
aktív tag

Szia, megkérlek megnéznéd,hogy kb. mennyi a késése?

Amit kaptam még telefonomhoz Nokia MD-12 az speciel 0.7-1 másodpercet késik az eredeti hanghoz képest :(.

Terveztem egy ilyet venni, mert tetszetős, és a 4.0-s bluetooth is impozáns. Ha benne van a cikkben a kérdésem,akkor elnézést, lehet átfutottam rajt :B

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#46) Den válasza f(x)=exp(x) (#43) üzenetére


Den
veterán

Nem, mert két különböző helyen is meghallgattam :) Az egyik egy nagy belterű bolt volt a másik egy kisebb. A zenét én vittem tableten, direkt olyanokat válogattam össze, hogy mindenféle stílust és hangzást ki tudjak próbálni. Istenigazából csak a sony-n botránkoztam meg, mert a specifikáció szerint ott nagyon rámentek, hogy többet tudjon mint amit a dobozmérettől várnánk, passzív sugárzó, stb, és árban is a 40k--t karcolta. És akkor doboz hangja van, mint egy 90-es évekbeli lengyelpiacos magnósrádiónak. A többi igazából azt tudta amit az előítéleteim sugalltak ilyen pici valamiktől: szétfényzett, domináns magas, szokolrádiós közép, és nem létező mély, esetenként tompa puffogás jelezte, hogy ott amúgy mélyhangok vannak. De mint mondtam, nem is vártam ilyen kis vackoktól mást, csak reménykedtem, hogy azért 25k-ért hátha mégis valami csoda történik. De nem. Szóval alapvetően az árukkal nem volt arányban a hangjuk, nem a méretükkel.

Ezért is lett az hogy jó, akkor legyen olcsó, féláron már elviseli az ember ezt a hangot. Hozzá kell tennem, hogy a sound spot a nagyobb fajta hordozható bt hangszóró, nem a tenyérben elférő, de kisebb mint az ominózus sony. De ez tiszteségesen szól. Meglepően. Rácáfolt az előítéleteimre, tényleg nem gondoltam volna, hogy egy ilyen méretű dobozból, pláne ezen az áron ilyen harmonikus, telt hangzás ki tud jönni. És az tetszik benne, hogy a tervezők meg tudták állni, hogy belenyúljanak a hangzásba, nincsenek túlfényezve a magasak, nincs túlerősítve a mély, hogy "ütősebben" szóljon, az alap "flat" beállításban pont úgy szól ahogy az a felvételen van. Van még két választható hangzás "warm" és "clear" (asszem ez a neve) Azok is elég visszafogottan változtatnak a hangzáson, de legjobb flat-ben.

Sosem gondoltam, hogy egy kis hangszóró le tud nyűgözni, de ettől leesett az álam. Még ha lesz idől lehet, hogy írok egy blog bejegyzést is :)

www.simson4t.hu

(#47) f(x)=exp(x) válasza Hadeska22 (#45) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Játék közbe sokat (2s minimum), amúgy meg 0.5s-ot.

(#48) MineFox54 válasza borsodika (#20) üzenetére


MineFox54
őstag

Inkább banggood

(#49) Hadeska22 válasza f(x)=exp(x) (#47) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

köszi, hát sajnálom :(.

Pedig egy ilyen ketyerét jobban eltudnék képzelni itthonra, mint egy 5.1-es hangrendszert.

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#50) syler123


syler123
veterán

Hát egy ilyet valamikor én is veszek, bár az a baj hogy nem tudom ezeknek a hangzását mihez lehetne hasonlítani? Kb egy lcd tv hangszórójának hangzása? Igazándiból ilyen kerti sütögetésekre gondoltam, ha elfogadható a hangja és nem túlzottan zavaróan magasorientált.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.