Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) fogtunder válasza l.skywalker (#96) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szeretném kihangsúlyozni azt a részt, hogy én választottam, hogy autót veszek, szervizbe pedig a közhiedelemmel ellentétben nem csak akkor kell vinni a kocsit, ha elromlik. ha használni akarod, karban kell tartani, ha a gépedet használni akarod, kell egy oprendszer.
hogy te megtanulod a karbantartást/oprendszert, vagy fizetsz érte, rajtad áll, tehát a példában nem oprendszer=autó, hanem autó=számítógép. sajnos mivel a legtöbb ember az országban még soha életében nem hozott létre semmilyen értékelhető szellemi tulajdont, ezért nem is kezeljük azt valódi termékként/szolgáltatásként, pedig attól még az.

amúgy Ubuntu, Mint, vagy nézz be az aktuális fórumba, nem tudom, manapság mi a trendi, én csak speciális cél OS-eket használok, mióta megint PC-n játszom, asztalit nem. a Win programok futtatása helyett pedig nagyrészt jobban jársz, ha keresel valami open source megoldást (már ahol van) és azt használod inkább helyette, én így szoktam rá olyan remek nyílt forráskódú programok használatára, mint a Filezilla, GIMP, OpenOffice és társaik. amúgy emlékeim szerint Wine volt a projekt neve, ami ezt lehetővé teszi.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#102) Duree


Duree
veterán

Ez így nagyon korrekt.

duree54

(#103) azopi74 válasza NGA (#40) üzenetére


azopi74
addikt

És miért mennének ki? Ha az adott vérpistike nem warez szervert üzemelt otthon nagyüzemben, vagy nem az egész falunak sugározza Video-on-Demand szolgáltatásban az összes tévé- és mozicsatorna adását meg az összes Hollywoodi filmet, akkkor nem fog a rendőrség látókörébe kerülni. Akihez kimentek, és felelősségre vonták, azt nem hiszem, hogy azért történt, mert nem tudta igazolni a gépén futó 20k HUF-os Windows Home eredetét.

(#104) l.skywalker válasza fogtunder (#101) üzenetére


l.skywalker
félisten

köszi, mindenképp utánanézek. Egyébként nem csak ez a jellemző itthon, hogy a szellemi értékeket nem tudjuk helyén kezelni, hanem az is, hogy ha valaki egy fórumban véleményt alkot, aki mondjuk nem ugyanabból a világból lépett ki, mint az ott megszólalók 75%-a, akkor minimum át akarják mosatni a vérét mielőtt megszólalna. De ha már megtette, akkor forró olajba vele! Köszi vzozo!

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#105) vzozo válasza l.skywalker (#99) üzenetére


vzozo
senior tag

Csak ismételni tudom magamat:

"a FIZETÉS mértékével" kapcsolatban pedig minden elhangzott itt: (#78) Jozdavab

Én emlékszem még rá, amikor a 90-es évek végén még linux meg openoffice volt a default az otthoni gépen, mert akkor arra "tellett". Aztán jöttek a különféle felsőoktatási licenszprogramok, illetve azzal párhuzamosan a család második gépére már vásárolt (OEM) vindóz került, illetve folyamatosan lettek kifehérítve a fekete-szürke zónában lévő alkalmazások. Kicsivel még később már teljesen természetessé vált, hogy igen, fizetni kell mindenért, és nyilván az is segített, hogy képeztem magam, többet kezdtem keresni, meg se kottyant (otthoni, magánhasználatra) szoftverre pénzt adni.

That's a state of mind. Megszokod, hogy nem kalózkódsz. Mellesleg marha kényelmes két kattintással megvenni és egyből használni egy tuti legális, tuti vírusmentes appot, mintsem órákon-napokon át a net sötét bugyrait bújni egy ki tudja milyen kalózkópia után kutatva, ami a legjobb esetben is csak egy zsákbamacska lesz.

(#106) fogtunder válasza l.skywalker (#104) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a fórumoknál csak egyetlen rákosabb hely van, ahol az emberek írásban beszélnek egymással, az pedig a twitch chat :D

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#107) azopi74 válasza #41133696 (#50) üzenetére


azopi74
addikt

Hát nem tudom, eléggé hihetetlen történet.
Na persze nem az, hogy valamelyik jóakarója felnyomta a rendőrségen (nagy az istem állatkertje), hanem az, hogy a rendőrség el kezdett egyáltatlán érdemben foglalkozni ilyen üggyel, és házkutatást rendeltek el. Ez eléggé extrém esetnek tűnik.

(#108) l.skywalker válasza vzozo (#105) üzenetére


l.skywalker
félisten

Éppen ezért nem értem a kirohanásod kicsivel feljebb, mert pont ebben vagyok én is. Szépen sorban megvettem a kedvenc játékokat, a szükséges szoftvereket. Filmek és zene a Play Áruházban, fizetős appok és fizetős Cloud tárhely. Az OS az utolsó. Az árát pedig vagy lenyelem vagy használok Linuxot.

köszönöm azért a diskurzust, hasznos információkat kaptam.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#109) vzozo válasza l.skywalker (#104) üzenetére


vzozo
senior tag

Ezt személyesen is el szoktam mondani, sőt, sokkal durvább és sarkosabb megállapításokat is szoktam tenni az élet más területeivel kapcsolatban is. Valahogy azok az emberek eltűnnek az ismerősi körből, és nem is szoktak hiányozni.

Szeretem olyanokkal körülvenni magamat, akikkel hasonlóan gondolkozunk, előre nézünk, nem kifogásokat, hanem azt keressük, hogyan lehetne elérni, megvalósítani dolgokat. Hidd el, hasznos.

(#110) azopi74 válasza Dare2Live (#53) üzenetére


azopi74
addikt

És ezek a külföldi esetek sem ilyesmiről szólnak, amiről beszélünk, hanem durva csalásokról, ahol magánszemélyeket vertek át nagyüzemben hamisított szoftverekkel.

(#111) azopi74 válasza Dare2Live (#57) üzenetére


azopi74
addikt

"kb millió gépet értékesítettünk OS nélkül és ha vmi baj volt és visszahozták mindegyiken ott volt az XP/Vista (7 akkor még nem volt) és évek alatt soha nem hallottam egy büntetőügyet sem magánsszférából."

Biztosan megvették inkább dobozosan :)

(#112) justaview válasza l.skywalker (#108) üzenetére


justaview
őstag

Ha mindenképpen windowst szeretnél, szerintem jobban jársz, ha megvárod a Windows 10 megjelenését, és azt veszed meg, nem most egy W7-et 30-ért, aztán frissítesz. Az MS mostani nézőpont (üzleti modell) váltása mindenképpen azt vetíti előre, hogy a W10-től kezdve jóval olcsóbban fogja adni az oprendszereit.

A fő bevételi forrása nem ebből lesz. Az új modellhez viszont nagyon gyorsan kell elterjeszteni a W10-et, ezért a mostani ingyenes frissítés is. Ebbe a filozófiába azonban nem igen illik bele egy bolti W10 ismét kb. 30 ezerért. Én olyan 40$-ra saccolom az új árat, ami 12 ezer Ft. (nem elírás), de legyen 15 ezer. :)

[ Szerkesztve ]

(#113) fordfairlane válasza Zsoleszhun (#1) üzenetére


fordfairlane
veterán

Én ezt nem nevezném fejlődésnek.

x gon' give it to ya

(#114) azopi74 válasza l.skywalker (#81) üzenetére


azopi74
addikt

"Abban a tekintetben zavar a Windows7-ek ára, hogy már nem az a legújabb rendszer (8.0; 8.1) és hogy idén januárban már lejárt a támogatása (tudom, 2020-ig van kibővített)..."

Nem tudom, hogy lejött-e, de Win7-ről ingyenesen lehet frissíteni 1 évig a Windows 10-re, ami várhatóan 2025*ig lesz támogatva.

(#115) azopi74 válasza sg22 (#86) üzenetére


azopi74
addikt

"Fel kene fognia mar a microsoftnak hogy a fizetos oprendszerek ideje lejart."

Szerintem felfogta, és ők is ebben gondolkodnak hosszútávon, minden jel arra mutat, de ezen még dolgozniuk kell. (monetizációs modellen, technikai háttéren, stb, az SKU-kon, stb.)

(#116) azopi74 válasza gyurkikrisz (#90) üzenetére


azopi74
addikt

"Azt hogy a fizetos oprendszerek ideje lejart, azt mibol kovetkeztetted ki?"

Nézz körül. Persze gondolom nem UNIX-okra meg Windows Datacenter-ekre gondolt a kolléga :)

(#117) #67977536 válasza sg22 (#86) üzenetére


#67977536
törölt tag

A fizetős operációs rendszerek ideje akkor jár le amikor nem kérnek érte pénzt.
És az nem ma van. Nem is értem mit akarsz mondani.
Majd egyszer eljön, de addig igenis áruk van.

"ne fizesse mar ki egy alaplap + proci arat azert a szarert"
Ha nincs szükség windowsra nem kell kifizetni, mint mondtam, van más.
Ha youtube kell akkor ott a linux. Még jobban is jársz.

Ha sokat játszol/windowsos programokat kell használnod akkor viszont ki kell fizetni az árát azért a "szar"-ért, ugyanúgy mint a processzor meg az alaplap árát is. Minta hogy proci nélkül sem fog futni a BF4 és a könyvelőprogramod, oprendszer nélkül sem fog.
És az hogy oprendszert könnyebb lopni mint processzort nem jelenti azt hogy szabad.

(#97) vzozo
+1

[ Szerkesztve ]

(#118) azopi74 válasza fogtunder (#92) üzenetére


azopi74
addikt

"meggyőződésem, hogy a háztartások 95%-ban pl. az illegális MS Office is teljesen kiváltható lenne LibreOffice-szal is"

MEggyőződésem, hogy a háztartások 95%-ban LibreOffice-ra sincs szükség :)

(#119) Magnat válasza arelim (#76) üzenetére


Magnat
veterán

Nem gondoltam volna, h lesz aki komolyan veszi...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#120) xmaas


xmaas
őstag

Meg mindig nem ertem minek szidjak mikrot szerintem elegge rendes toluk hogy ha van egy w7/8 as eredeti kulcsod akkor meg ingyen megkapod a w10 est :F

A viragos bolti verziokkal meg mi tortenik ki a fenet erdekel ?Nem is ertem az egesz topikot mit kell ennyit vitatkozni a nagy semmirol

(#121) azopi74 válasza #67977536 (#117) üzenetére


azopi74
addikt

"A fizetős operációs rendszerek ideje akkor jár le amikor nem kérnek érte pénzt.
És az nem ma van. Nem is értem mit akarsz mondani."

Nem ma van? Hanem mikor?
A Microsoft jól felfogott üzleti érdeke, hogy az ő OS-ét használják a consumer piacon a felhasználók, ezért eléggé logikus lenne, ha nem kéne érte pénzt :)
És egyértelműen ez is a cél, és szinte biztos, hogy egy alap - vállalati felhasznalására alkalmatlan - Windows SKI végül teljesen ingyenes lesz home használatra.

(#122) #67977536 válasza azopi74 (#121) üzenetére


#67977536
törölt tag

"Nem ma van? Hanem mikor?"

Ezt megválaszoltad magadnak.

"És egyértelműen ez is a cél, és szinte biztos, hogy egy alap - vállalati felhasznalására alkalmatlan - Windows SKI végül teljesen ingyenes lesz home használatra."

A jövőben.

Lehet hogy elég logikus lenne hogy nem kérne érte pénzt, és lehet hogy nem is fog, de egyenlőre kér, úgyhogy nem értem hogy lehetne most az ingyenes operációs rendszerek kora.

(#123) sg22 válasza #67977536 (#117) üzenetére


sg22
senior tag

Mondj mar meg egy desktop op rendszert ami fizetos kerlek. Meg a nyomi mac os is ingyenes.

Mindenre van alternativa linuxra. Mindenre. Ha windowsos programot kell futtatnod akkor 3 mp alatt felrakod a winet, es voala, megy linux alatt is.

Tobb ezer nodeos clustereken is ingyenes ost futtatnak, vagy ha szukseguk van ra fizetnek a SUPPORTERT.
Azt megertem ha a supportert fizetni kell, de os ert vaz..

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#124) rt06 válasza sg22 (#123) üzenetére


rt06
veterán

"Fel kene fognia mar a microsoftnak hogy a fizetos oprendszerek ideje lejart."

"Mindenre van alternativa linuxra. Mindenre. Ha windowsos programot kell futtatnod akkor 3 mp alatt felrakod a winet, es voala, megy linux alatt is."

gratulalok, ezzel a kettovel megnyerted a mai nap legnagyobb trollja cimet
az ilyen okos fanboy-ok miatt kopkodnek annyian a linux kozossegre, mint amennyien

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#125) #67977536 válasza sg22 (#123) üzenetére


#67977536
törölt tag

Ha szerinted minden megy linuxon és minden ingyenes, használd azt.
Ha viszont nem megy minden akkor viszont win-t kell használnod. És mivel nincsen alternatívája ilyen téren mert ez lett a legelterjetteb op, ezért nem tudod megkerülni, használnod kell. És azért pénzt kérnek. Mert ára van.

"Azt megertem ha a supportert fizetni kell, de os ert vaz.."

Jó, nem kell megértened. De ez nem mentesít a tény alól hogy fizetned kell érte.

Az hogy nem értem miért nem szabad pucéran mászkálni a városban, nem jelenti azt hogy pucéran mászkálhatok.

És itt a vége.

[ Szerkesztve ]

(#126) Dare2Live válasza sg22 (#123) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

sztem válaszuk külön a magánfelhasználós/üzleti vonalat.

Magánfelhasználós vonalon lejárt a fizetős OSek kora ezt MS vagy belátja vagy végignézi ahogy ezt a piacot is elveszti. Nincs több dobása amikor chrome osel fogy a legnépszerübb noti USben, amikor apple ingyen adja OSt/upgradet....

Üzleti/Enterprise vonalon ez nagyon nem így van más kérdés, hogy papíron az OSért fizetsz gyakorlatban meg a supportért.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#127) fordfairlane válasza azopi74 (#121) üzenetére


fordfairlane
veterán

Én sem értem ezt a nagy ingyenesség felbuzdulást. Az látszik, hogy a Microsoft is változtat az üzletpolitikáján, hogy szélesíti a kedvezmények és kedvezményezettek körén, de egyelőre szó sincs arról, hogy boldog-boldogtalan ingyen kapná a Windowst.

x gon' give it to ya

(#128) Thome válasza sg22 (#123) üzenetére


Thome
addikt

Mac os jár az apple gépekhez, pont.
De attól az még ki van fizetve azzal, hogy megvetted a gépet.

A windowsért pénzt kérnek. Miért? Mert csak.
És attól, hogy ezt nem érti itt meg sok ember, az a tényen nem változtat. Ha windowst akarsz használni, pengess.

Ja hogy zavar hogy pénzbe kerül? Keress ingyenes alternatívát, van. De a windows semmivel sem különbözik mint egy más alkatrész, tehát ha használni akarod akkor hol tartunk? Pengess. Van ingyenes alternatíva, ami kiválthatja.

Azt kellene felfogni az embereknek, hogy nincs ingyen, fizetni kell a használatért.

Az egy dolog hogy letölthető kalózverzióban, de hogy ezt nyíltan hangoztatni és még hogy őneki álljon fentebb, az a pofátlanság határa.

És nem egy olyan drága dolog azért a windows sem, hogy ne lehessen kifizetni, ha gépre telik, netre telik, áramra telik, akkor erre is telne.

Akinek nem inge, ne vegye magára.

(#129) dredjudge84


dredjudge84
őstag

És azt honnan tudja meg valaki, hogy melyik frissítés lesz a win10? Mert akinek auto update van beállítva, leszedi magától neki a gép, és gondolom lesz pár ember, aki nem frissítené.

[ Szerkesztve ]

(#130) azopi74 válasza dredjudge84 (#129) üzenetére


azopi74
addikt

Autoupdate-tel maximum a telepítő jön le, de nem fogja felhasználói interakció nélkül elindítani az upgrade-et.

(#131) NandoXXL válasza Dare2Live (#126) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Hol adja az Apple neked ingyen az OS-t? A termékeihez kapcsolt árú, soha nem kapod meg másik hardverhez.

(#132) azopi74 válasza fordfairlane (#127) üzenetére


azopi74
addikt

Az, hogy szó sincs róla, azért túlzás, inkább fogalmazzunk úgy hogy egyelőre semmi ilyen desktop SKU nincs bejelentve. De szerintem előbb lesz ilyen, mint gondolnád, természetesen erős korlátozásokkal, kizárólag consumer használatra Pl csak winrt-s, store-os alkalmazások futtatásának lehetősége, ehhez persze ahhoz, hogy ez életképes alternatíva legyen a "feature full" verzió kiváltására, előbb illene a store-os universal appoknak elérni egy bizonyos szintet minőségben, és mennyiségben egyaránt. De hosszú távon úgyis dobni akarja a win32 API-t a MS.

(#133) Sdi válasza NandoXXL (#131) üzenetére


Sdi
addikt

Jól hangzó marketing fogás, csak az update ingyenes.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#134) azopi74 válasza Sdi (#133) üzenetére


azopi74
addikt

Az a MS-nál is. Sőt, most már a MS technikailag supportálja a kalózverziók egyszerű update-elését is, míg egy hackintosh frissítése teljes verzió ugrás esetén azért nem olyan triviális dolog, hogy bármely egységsugarú júzer megcsinálja :)

(#135) Sdi válasza azopi74 (#134) üzenetére


Sdi
addikt

:U A microfos ingynesnek hirdette a windows-t :F

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#136) azopi74 válasza Sdi (#135) üzenetére


azopi74
addikt

Az Apple állította valaha, hogy hackintosh-on legális az OSX? :)

(#137) Dr. Akula válasza sg22 (#123) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Mondj mar meg egy desktop op rendszert ami fizetos kerlek."
Red Hat linux, pl...

(#138) Воланд válasza sg22 (#123) üzenetére


Воланд
titán

"Mondj mar meg egy desktop op rendszert ami fizetos kerlek. Meg a nyomi mac os is ingyenes."

rotfl. irok egy erdekes dolgot: a microsoft szoftverek eladasabol el (legyen az akar saas), nem pedig tularazott hw-k eladasabol.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#139) Sdi válasza azopi74 (#136) üzenetére


Sdi
addikt

Amikor az új, ingyenes update verziókat kiadták, bizony úgy lett hirdetve, hogy ingyenes lett az OSX, nem pedig úgy, hogy ingyenes az update. A microsoft legalább már alapból ezt hirdeti.
Ingyenes opredszer pl. a linux, tőtöd, telepíted, oszt mögy.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#140) azopi74 válasza Dr. Akula (#137) üzenetére


azopi74
addikt

Mondjuk ez rossz példa, mert szerintem nem vállalati os-re, hanem consumer os-re gondolt (bár nem írta le)

(#141) azopi74 válasza Воланд (#138) üzenetére


azopi74
addikt

Azért ők is kezdenek ott is pénzt csinálni (Surface Pro 3) :) bár nem az a fő cash-cow.

(#142) rt06 válasza Sdi (#139) üzenetére


rt06
veterán

"tőtöd, telepíted, oszt mögy"
vagy nem, attol fuggoen, hogy mire van igenyed

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#143) rt06 válasza azopi74 (#140) üzenetére


rt06
veterán

akkor mondjuk amigaos, ecommstation, riscos

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#144) alfa20


alfa20
senior tag

„Amennyiben az ügyfeleink felismerik az eredeti és jogtiszta Windows értekeit, egyszerű lehetőségeket biztosítunk számukra a jogtiszta verziókra való áttéréshez.”

Ezt vajon hogy oldják meg?
X idő után feljön egy fizess be x $-t és legális lesz, de akkor küldik a matricát is, ugye most is csak annak megléte, jobban mondva az eszközre ragasztva érvényes az op.

Engem jobban érdekelne, ha inkább az árakat tennék közzé. MS eddig is úgy állt a kalózkodáshoz, hogy inkább tőlünk lopj mint a konkurensektől. Amúgy nem elképzelhetetlen, hogy idővel ingyen adja a Win-t, hiszen 9"-ig már most is ingyenes. Lehet a 10-esért is csak gyártási + szállítási költséget kérnek, ebben az esetben viszont már az is értelmet nyer, hogy a kalóz verziókat kifehérítik, és az user rá fog ébredni, mennyivel jobb egy eredeti op. és hajlandó lesz áldozni az egyéb szolgáltatásokra.

vegyük pl az Office 365-öt, csak hogy házon belül maradjunk.
Office 2013 Otthoni és diákverzió: 41.999.-
Office 365 Egyszemélyes verzió: 20.999.-/év vagy 2.099.-/hó

2 év után több hasznot hoz a havidíjas, mint a sima egyszer megvásárlós verzió, szerintem nem véletlen erőltetik a 10-es frissítését, a 11 lehet már ingyenesen telepíthető lesz, de az egyes szolgáltatások fizetősek lesznek.

más:
Tiszta telepítésre nem is lesz lehetőség frissítés alkalmával?

#129: szerintem ezt is úgy oldják meg mint 8-ról 8.1-re: Áruházból lesz elérhető... szerintem

[ Szerkesztve ]

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#145) M@cika


M@cika
őstag

1. Az enyém jogtiszta/eredeti/legális tök mindegy minek nevezzük, mivel oktatási licence.
2. tudjuk, hogy a világban a kalózváltozatok aránya nem kicsi.
3. Én spec. még sosem hallottam róla, hogy magánembert piszkáltak volna az illegális Winfosért (ettől persze lehet, hogy volt ilyen eset, de 1000%, hogy elenyésző.)
4. Már az előzetes technikai változat is rég 2. rendszerként figyel a gépemen, szóval a végleges is így fogja kezdeni. Külón oprendszer, külón SSD-n..
5. Mire a rosszcsont tanítványok végeznek már win10-en lesz a záróvizsgájuk...

Nasit a kis fehér medvének!

(#146) Sdi válasza rt06 (#142) üzenetére


Sdi
addikt

De legalább azt valóban ingyé teszi :)

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#147) azopi74 válasza rt06 (#143) üzenetére


azopi74
addikt

Mind mai napig tömegesen használt OS-ek :)

(#148) #09819904 válasza rt06 (#143) üzenetére


#09819904
törölt tag

Los operations rendszeros updateos superos! ;]

(#149) AndrewBR


AndrewBR
senior tag

Nekem jogtiszta a Vindóz a telón és a laptopon is. Mikor frissíthetem? ;]

A.

(#150) azopi74 válasza Sdi (#139) üzenetére


azopi74
addikt

"Ingyenes opredszer pl. a linux, tőtöd, telepíted, oszt mögy."

Ingyenes oprendszer az OSX is. tőtöd, telepíted, oszt mögy. Feltéve, hogy arra alkalmas hardverre akarod telepíteni. Ami alatt az OSX esetében egy (az adott hw követelmenyéket megütő) Mac-et kell érteni. Innentől kezdve teljesen jogos szerintem, ha azt marketingelik, hogy ingyenes az OSX.
Vagy szerinted le kellett volna írniuk a hirdetésben, valami ilyesmit, hogy: "nem ingyenes ugyan az OSX, de már úgyis bőven megfizetted az árát, te szerencsétlen konzumeridióta paraszt, azzal, hogy a mi termékünket választottad a menő világító rágott alma logó miatt a Macbook Air-ed hátoldalán, " ? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.