Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) l.skywalker válasza Gyula84 (#48) üzenetére


l.skywalker
félisten

Én úgy értelmezem, hogy lehet. Ha nem jogtiszta, akkor is, de továbbra is tisztátalannak minősül. Egyébként olvastam olyan verziót is, hogy a nem eredeti verziók frissítése is működni fog, de Trial módban. Azaz, ha nem jogtiszta verzióra frissíted rá a Win10-et, akkor X idő után közli a rendszer, hogy akkor most tessék szépen megvásárolni vagy DELETE.

Need Help: nem tudja valaki véletlen, ha van egy eredeti WindowsXP telepítőm, abból tudok ingyenese Win7-re frissülni?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#52) Balu972 válasza #41133696 (#50) üzenetére


Balu972
aktív tag

szerencsétlen flótás lehet, sajnálom

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#53) Dare2Live válasza #41133696 (#44) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hát ezaz. Még googli is külföldi eseteket dob, 3*i keresésre is kb a volt olyan már anno vmikor Magyarországon....

pl [link]

vagy [link]

3perc keresés után találtam egyet, ahol !!2003!!ban nem használatért hanem durva terjesztésért szabtak ki első fokon 1évet.

De tényleg várom a linkeket.... segíts nekem a googli kerersésben ha már azt tanácsoltad...

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#54) szundybence


szundybence
aktív tag

Hogy kell érteni ezt az egészet? Spórol az ember egy tizest, de a hatóság illegális szoftverhasználatér megbünteti egy százasra? Mert ha igen, akkor az nem tűnik valami jó boltnak.

(#55) echterion


echterion
nagyúr

És mi van azzal a win 7-tel, ami csak nincs aktiválva még telepítés után? Az aktiválttá válik vajon? Vagy ott is megmarad a 30 nap és ketyeg tovább?

**********

(#56) #41133696 válasza Dare2Live (#53) üzenetére


#41133696
törölt tag

A következő a helyzet:

1. Ezek büntetőügyek és bár bűntett minősítéssel folynak (elég abszurd szerintem is, mert a gyilkosság is ilyen minősítést kap, mivel ennél keményebb nincs a polgári jogban, a katonai az más), mégis relatíve enyhe ítéleteket osztanak ki.
2. Bár kevesen buknak le, de mindenki tudja, hogy %-osan magas a warezolók aránya, társadalmi elfogadottsága a jelenségnek egy olyan országban ahol a lakosság jelentős része abban a tévhitben él, hogy:

a) Ezért nem is jár büntetés, meg mégis tud valaki olyat akit megcsaptak érte?!
b) Szabálysértés nem?

nos egy ilyen országban, nem okoz nagy közfelháborodást, akik bíróság elé kerülnek azok is azzal védekeznek, hogy:

a) bocsi, szegények vagyunk
b) nem ettől fog csődbe menni az MS
c) más is ezt csinálja
d) nem is tudtam, hogy törvénybe ütközik (a törvény nem tudása egyébként nem mentesít)
e) most komolyan ezért vegzálnak éveken keresztül?

... és a bíróságok is figyelembe veszik az enyhítő körülményeket, az íteletnek meg manapság annyira nincs a média szempontjából hírértéke, hogy maximum akkor számol be róla, ha valamelyik celeb bukik le. Akkor igen. De ez meg azzal függ össze, hogy akár az Interentes oldalakat nyitod meg, akár a tévét kapcsolod be, azzal kezdik, ki kit hol és hogyan gyilkolt meg, és évek óta ez megy, azért nem megy durvább dolog, mert ennél már durvább nincs, és az emberek ebből is olyan dózist kaptak, hogy már erre is közömbösek.

Ha most lehozza a bors, hogy xy-t kukutyinban elkapták, mert otthon Windows XP licenc szempontjából nem volt rendben nála valami, az kit érdekel? Hányan fognak rákattintani? Kivéve akkor ha végső elkeseredésben a baltáért nyúlt...

Szerk: Egyébként konkrét ügyekről vannak információim, de egyrészt nem akarok jogi szempontból bonyodalmat, másrészt földönfekvőkbe nem rúgunk, harmadrészt pedig offolásnak is számítana. Amit korábban leírtam is, igyekeztem minél inkább úgy tenni, hogy ne lehessen kikövetkeztetni, hogy kiről illetve kikről van szó.

Szerk 2:

Számítógép lefoglalása - szerzői jog megsértése

[lBtk.329 / A (1)

ítélkezési gyakorlat BTK 329 / A

[ Szerkesztve ]

(#57) Dare2Live válasza #41133696 (#56) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Te javasoltad a googlit akkor már tényleg linkelhetnél párat...

és tényleg lehet, hogy én maradtam le vhol ~8éve nincs nagy rálátásom de anno kiskerben dolgoztam, kb millió gépet értékesítettünk OS nélkül és ha vmi baj volt és visszahozták mindegyiken ott volt az XP/Vista (7 akkor még nem volt) és évek alatt soha nem hallottam egy büntetőügyet sem magánsszférából.

amúgy sztem igenis van hírértéke.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#58) Dhampir válasza #41133696 (#50) üzenetére


Dhampir
félisten

nem is a BSA jelentette fel, hanem egy magánszemély

Ez a "házmesteresdi" nagyon szomorú dolog.

Én szerelmem Magyarország

(#59) kkf


kkf
aktív tag

mivel a kalóz verziók eddig is frissíthetők voltak, és a kalóz felhasználók 99%-a amúgy sem élne soha a hivatalos support lehetőségével (minek, hiszen a kalóz szoftvert használó cégeknél is vannak informatikusok, akik megoldják a problémákat), úgyhogy nem értem, most akkor az átlag (kalóz) felhasználó számára milyen új előnyöket is helyezett kilátásba ez a közlemény? :F

[ Szerkesztve ]

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#60) #41133696 válasza Dare2Live (#57) üzenetére


#41133696
törölt tag

Közben szerekesztettem a hozzászólást.

Jogiforumon találsz, BTK. 329 §

329. §
(1) Aki
a) más szellemi alkotását sajátjaként tünteti fel, és ezzel a jogosultnak vagyoni hátrányt okoz,
b) gazdálkodó szervezetnél betöltött munkakörével, tisztségével, tagságával visszaélve más szellemi alkotásának hasznosítását vagy az alkotáshoz fűződő jogok érvényesítését attól teszi függővé, hogy annak díjából, illetve az abból származó haszonból vagy nyereségből részesítsék, illetve jogosultként tüntessék fel, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) E § alkalmazásában szellemi alkotás: az irodalmi, tudományos és művészeti alkotás, a találmány, a használati minta, az ipari minta, a mikroelektronikai félvezető termék topográfiája és az újítás.

Szerzői vagy szomszédos jogok megsértése

329/A. §
(1) Aki az irodalmi, tudományos vagy művészeti alkotás szerzőjének a művén, előadóművésznek az előadóművészi teljesítményén, hangfelvétel előállítójának a hangfelvételén, rádió- vagy televízió-szervezetnek a műsorán, illetőleg film előállítójának a teljesítményén fennálló jogát haszonszerzés végett, vagy vagyoni hátrányt okozva megsérti, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.
(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a szerzői vagy szomszédos jogok megsértését
a) jelentős vagyoni hátrányt okozva,
c) üzletszerűen követik el.
(3) A büntetés
a) öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a szerzői vagy szomszédos jogok megsértését különösen nagy vagyoni hátrányt,
b) két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a szerzői vagy szomszédos jogok megsértését különösen jelentős vagyoni hátrányt okozva követik el.
(4) Aki a szerzői vagy szomszédos jogok megsértését vagyoni hátrányt okozva gondatlanságból követi el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

329/B. §
(1) Aki a szerzői vagy szomszédos jog védelmét szolgáló, és a szerzői jogról szóló törvényben meghatározott műszaki intézkedés megkerülése céljából az ehhez szükséges eszközt, terméket, berendezést vagy felszerelést haszonszerzés végett
a) készít, előállít,
b) átad, forgalomba hoz, vagy azzal kereskedik, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.
(2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő, aki a szerzői vagy szomszédos jog védelmét szolgáló műszaki intézkedés megkerülése céljából az ehhez szükséges vagy ezt könnyítő gazdasági, műszaki, szervezési ismeretet másnak a rendelkezésére bocsátja.
(3) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a szerzői vagy szomszédos jog védelmét szolgáló műszaki intézkedés kijátszását üzletszerűen követik el.
(4) Nem büntethető az (1) bekezdés a) pontja esetén, aki - mielőtt a szerzői vagy szomszédos jog védelmét szolgáló műszaki intézkedés megkerüléséhez szükséges eszköz, termék, berendezés, felszerelés készítése, illetőleg előállítása a hatóság tudomására jutott volna - tevékenységét a hatóság előtt felfedi, és az elkészített, illetőleg a előállított dolgot a hatóságnak átadja, valamint lehetővé teszi a készítésben, illetőleg előállításban részt vevő más személy kilétének megállapítását.

szerzői és szomszédos jogok megsértése

(#61) Dare2Live válasza #41133696 (#60) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

szerkre: ha jól látom első esetben visszakapta a gépet, nem is volt téma legális e rajta az sw, másodikban nem használta hanem árulta megunt DVD lemezeit azaz terjesztő volt, megint nem az otthoni magánhasználó esete, harmadikben nem látom mi a pontos eset, mi lett a végkimenetele.

Így első ránézésre mint aki igencsak ott van a témában, nem látom tudnál konkrét eseteket ahol letöltendőt kiszabtak magánfelhasználóra esetet linkelni. Így engem nagyon nehéz meggyöznöd mint aki kiskerben dolgozott anno...

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#62) #41133696 válasza Dare2Live (#61) üzenetére


#41133696
törölt tag

De én nem azt mondtam, hogy letöltendőket osztogatnak (elviekben, mert a törvény engedi szabhat(na) ki a bíró), de pont azt írtam, hogy az esetek jelentős többségében, amikor nem többszörösen visszaeső, nincs neki egyéb okból kifolyólag felfüggesztettje, és nem is üzletszerűen tolja, hanem első BCS-s, akkor megússza rossz esetben felfüggesztettel, minden más esetben közmunka, vagy pénzbírság.

(#63) sg22


sg22
senior tag

En csak ennyit tennek hozza

what should I do about this?!

(#64) Amacs válasza gézu (#24) üzenetére


Amacs
aktív tag

Egy költő veszett el benned. Feltéve ha nem vagy történetesen épp költő :D

(#65) arnyekxxx válasza #41133696 (#44) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Tehát ha jól értem, egy magánszemély feljelentette Kovács Béla törzszászlóst, hogy illegális windózt használ és erre kiment a rendőrség?

(#66) Balu972 válasza arnyekxxx (#65) üzenetére


Balu972
aktív tag

Gondolom kábszert kerestek, de ha már ott voltak elvitték a fullos masinát :DDD

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#67) McSpy


McSpy
őstag

Egy alap windowst kellene ingyen adni,és aki többet akar az pedig vesz hozzá kiegészítőket megfizethető áron,és itt arra gondolok,hogy az adott országban legyen megfizethető,szerintem mindjárt kifehéredne a windows :K

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#68) Balu972 válasza McSpy (#67) üzenetére


Balu972
aktív tag

Egyetértek :K

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#69) Magnat


Magnat
veterán

Remélem, azt azért tudja garantálni az MS, h a Win7-hez való loader a Win 10-et is vinni fogja :DD

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#70) #41133696 válasza arnyekxxx (#65) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen. Adatgyűjtés után :) De nem ninózva, csak diszkréten, házkutatási paranccsal megtámogatva kértek és nyertek bebocsájtást...

[ Szerkesztve ]

(#71) McSpy válasza Magnat (#69) üzenetére


McSpy
őstag

Ha nem akkor csatolnak hozzá :D

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#72) vzozo válasza l.skywalker (#47) üzenetére


vzozo
senior tag

Qva drága

Drága? Mihez képest drága?

Egyébként mennyi is az annyi, és hány évig használod? Egy napra lebontva úgy mennyire jön ki az ára? Mennyit költesz mellette hardverre, játékra, cigire, kávéra, benzinre, csokis kekszre, alkoholra? Azokhoz képest hogyan viszonyul a vindóz napi ára?

(#73) szaszlaci válasza vzozo (#72) üzenetére


szaszlaci
addikt

Mihez képest drága?

A hazai minimálbérhez képest drága, meg ahhoz képest, ami megmarad, miután kifizeted a gázszámlát.
Jó, hogy nem a havi rezsihez hasonlítod a Windows árát..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#74) Bird


Bird
addikt

Az update után azt mondom, ez az egész csak egy marketing fogás. 2 Napig a fél világ erről beszélt, az index pedig hozta a kötelezőt az ingyenes operációs rendszerek cikkével.
Szóval nincs új a nap alatt... Ennél jobb reklámfogást ki se lehetett volna találni. Szép volt microfos...

Ez a tegnapi publikált álláspont.

"...akik nem jogtiszta Windows rendszert használnak, frissíthetnek Windows 10-re. Amennyiben az ügyfeleink felismerik az eredeti és jogtiszta Windows értekeit, egyszerű lehetőségeket biztosítunk számukra a jogtiszta verziókra való áttéréshez."

No comment...

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#75) vzozo válasza szaszlaci (#73) üzenetére


vzozo
senior tag

Ne haragudj, de ezt a demagóg hozzászólást helyből vagy nekifutásból sikerült posztolnod?

A magyar minimálbérhez képest MINDEN drága. Még az a kávé is, amit most ittam meg. Akkor meg miről beszélünk?

(#76) arelim válasza Magnat (#69) üzenetére


arelim
tag

7 enterprise és 8-astól fölfelé már kms aktiváció van.

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#77) Gyula84 válasza Bird (#74) üzenetére


Gyula84
veterán

ez így jogos :U

(#51) l.skywalker
:R

nem rémlik amúgy hogy lehetne XP-ről Win 7-re így váltani. Talán Win7-ről lehetett 8-ra valamennyi ráfizetéssel ,de lehet nem jól rémlik

[ Szerkesztve ]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#78) #67977536 válasza szaszlaci (#73) üzenetére


#67977536
törölt tag

Ami drága azt pedig meg sem kell venni, ugye?

Ami azt illeti tényleg nagyon drága.
Megjelenéskor(2009) 35ezer forintért vehettél egy professionalt, ami már több mint amire egy átlagembernek szüksége van, de a te kedvedért ne az olcsóbb verziókkal számoljunk.

A windows 7 támogatása:2015 január, míg a bővített támogatás 2020. (aztán lehet még ezt is hosszabítják, de a te kedvedért feltételezzük, hogy nem lesz hosszabítva)

Azaz 11 évre fizettél jogtiszta operációs rendszerért 35ezer forintot.
Az évente 3181 forint
11*12=132 hónap, azaz ez neked havi 265 forintodba került.

Aztán ugye frissíteni is lehet az újabb rendszerekre, amiket tovább is támogat az MS, így ez a 265 is redukálódni fog.

Ó, szörnyűség, kinek van ennyi pénze?

[ Szerkesztve ]

(#79) vzozo válasza #67977536 (#78) üzenetére


vzozo
senior tag

+1

(#80) Ghoosty válasza #67977536 (#78) üzenetére


Ghoosty
őstag

Na, pont ezért érdekelne egy előfizetéses modell mondjuk pont 1 USD-ért.

(#81) l.skywalker válasza vzozo (#79) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nem voltam teljesen pontos.

Abban a tekintetben zavar a Windows7-ek ára, hogy már nem az a legújabb rendszer (8.0; 8.1) és hogy idén januárban már lejárt a támogatása (tudom, 2020-ig van kibővített)...

Személy szerint ezeket az árakat sokallom érte.

20k alatt akár még vennék is egy 7-est, hogy jogtisztán kerüljek fel 10-re, de ki tudja, lehet, hogy a 10-es már alabpól 20 alatt lesz vagy neadjisten ingyen.

És valóban, napi használatra lebontva valóban jó az ára. De akkor engedtessék meg, hogy fizessek havonta. Ne kelljen 1 összegben fizetnem érte.

és mellékesen: én nem költök ilyen szarokra, mint cigi, meg kv, meg alkohol. Van 4 gyerekem, mellettük a Mikrofos ablakaiért igen csak drágának érzek 40k HUF-ot.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#82) #67977536 válasza l.skywalker (#81) üzenetére


#67977536
törölt tag

Aki 6 év után veszi meg a rendszert, úgy hogy az már "elavult" az nem is teljesen normális, ne annak az árát nézd.

Viszont aki megjelenéskor vesz egy win-t az kb élete végéig meg is vette a win-t, tekintve hogy általában aprópénzért fel lehetett frissíteni eddig is (pár ezer 7--) 8, ingyen 8--) 8.1 )

Nos, lehet hogy nem tetszik hogy nem lehet havonta bérelni az MS-től oprendszert, de a hűtődet sem havi 700ért használod.

A magas ár nem mentesít a fizetési kötelezettség alól, és sokan nem értik meg hogy az operációs rendszer nem ingyen van. Főleg itt nálunk.

Nem éri meg az árát? Minden annyiba kerül amennyiért árulják, és mivel sok területen nincs ellenlábasa, (játékok, win only programok százai) így ennyit kérnek érte. Ami hosszú távon nem is sok.

Egyébként meg senki nem kötelez a használatára, lehet mást is használni, ingyenes disztró van 1000+1 fajta.

(#83) vzozo válasza l.skywalker (#81) üzenetére


vzozo
senior tag

A win7 2020-ig támogatott, minden egyéb támogatási dátum és információ mint olyan, nem értinti az otthoni júzereket. Pont.

A linkeden 30-ért van már home premium, ami megintcsak elég az otthon júzereknek. Pont. Nem tudom honnan jön a 40 ezres ár.

Egyébként pedig minden elhangzott itt: (#78) Jozdavab

Van aki érti, van aki nem.

(#84) Simi87


Simi87
senior tag

Nem tudom ki fizet egy ilyen oprendszerért, de már annyira gagyi a win, hogy az valami hihetetlen. Ma már el sem tudom képzelni, hogy dolgozzak vele.

(#85) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Pont azért terjedt korábban és most is annyi félinformáció, mert ezek szerint a Microsoft képviselői még akkor sem tudnak egyértelmű érthető választ adni, mikor épp egy félreértés kellene tisztázniuk.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#86) sg22 válasza Simi87 (#84) üzenetére


sg22
senior tag

+1

(#82) Jozdavab:
"sokan nem értik meg hogy az operációs rendszer nem ingyen van"

De igen.

Fel kene fognia mar a microsoftnak hogy a fizetos oprendszerek ideje lejart. Ha mar valaki ugy dont hogy windowst hasznal (...), akkor legyen ingyenes otthonra. vallalatok nyilvan fizessek ki, de a sima otthoni juzer mert diablozni akar meg jutubozni ne fizesse mar ki egy alaplap + proci arat azert a szarert

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#87) fogtunder válasza #67977536 (#82) üzenetére


fogtunder
nagyúr

A magas ár nem mentesít a fizetési kötelezettség alól, és sokan nem értik meg hogy az operációs rendszer nem ingyen van. Főleg itt nálunk.

szoktam kérdezni a microszerver topicban is azoktól, akik írják, hogy win szervert raktak rá tök alap felhasználásra, hogy miért nem költötték inkább az árát tárhelyre, aztán jön a makogás. mintha nem tudnánk mindketten, hogy az Nmagról szedte le, mert annyi energiát képtelen bele rakni, hogy keressen egyet a kb. 10 elérhető ingyenes NAS oprendszer közül, ami tökéletesen megoldaná az igényeit. azzal van a baj, hogy fizetni nem akarunk a Windowsért, de még tanulni sem, hogy használhassunk legálisan valami open source rendszert.

(#86) sg22: ez volt az M$ hosszútávú stratégiája anno a Win95 környékén, beletoltak egy csomó pénzt, hogy a Win legyen az általános játékplatform és be is jött nekik. a Valve meg egyelőre töketlenkedik a SteamOS fejlesztéssel, pedig én nagyon szurkoltam nekik, hogy legyen ingyenes játékra alkalmas OS végre. még lehet, hogy összehozzák, ha kijön az új OpenGL, de én egyre kevésbé bízom benne.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#88) vzozo válasza fogtunder (#87) üzenetére


vzozo
senior tag

És mekkora a kontraszt, amikor benézel egy német vagy amerikai hómszerveres fórumba, ahol éppen konfigurációkat véleményeztetnek, és mindenhol ott van a vindóz x eurós / dolláros beszerzési ára is a tételes listán... Teljesen természetes módon, fel sem merül a trükközés.

(#89) l.skywalker válasza vzozo (#83) üzenetére


l.skywalker
félisten

Alapvetően egy rossz válaszom van erre. Hozzászoktam, hogy ingyen használom. Most amikor fizetnék érte, első lépésként drasztikusnak érzem, hogy rögtön 30ezret (nem 40-et) fizessek érte. Mint mondtam fizetnék érte szívesen, de nem ennyit. Sokallom. Ahogy nem veszek 70ezres telefont sem vagy 90ezres játékgépet, úgy oprendszerre sem fizetek szívesen többet, mint amennyire taksálom a saját értékrendem szerint. Szívem szerint már régen Linuxot használnék, de pfingom sincs, hogy hogyan tudok meglévő szoftvereket rajta futtatni. Miért? Mert nem értek hozzá :)

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#90) gyurkikrisz válasza sg22 (#86) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Azt hogy a fizetos oprendszerek ideje lejart, azt mibol kovetkeztetted ki?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#91) Balu972


Balu972
aktív tag

"rossz emberek vannak, bűnösek szenvedjenek" Gino

Egy Svédországba szakadt hazánkfia még jó tíz évvel ezelőtt mesélte, hogy rápirítottak a kinti kollegái, hogy hogy képzeli azt, hogy mp3-kat tölt le.
Persze az ottani fizetésekhez képest kb. 20 Ft/dal volt akkoriban, míg nálunk kb. a tízszerese. :U

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#92) fogtunder válasza vzozo (#88) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én amúgy teljesen megértem, hogy valakinek nincs pénze egy windowsra, mert kissé fontosabb, hogy a gyereken normális ruha legyen, de akkor fel kell menni a netre és leszedni valami ingyenest, aztán megtanulni. de ott van az a faktor is, mikor 9K-t spórol az ember laptop vásárláskor a 20K körüli OS-en, aztán feltolja a kalóz verziót és simán lehet, hogy többet szív vele, mint amennyit dolgoznia kell azért a 9K-ért.

meggyőződésem, hogy a háztartások 95%-ban pl. az illegális MS Office is teljesen kiváltható lenne LibreOffice-szal is. nekem melóban van pár dolog, ami miatt nem elég a Calc kompatibilitási szintje, de az otthoni gépemen érdekes módon Libre van, eddig még mindenre jó volt, amire használni kellett és nem került egy valag pénzbe (10$-t azért donate-eltem nekik).

(#89) l.skywalker: van egy mágikus hely, amit internetnek hívnak és közel végtelen mennyiségű információ van fent mindenről, amit az emberek kifejlesztettek, sőt létezik egy google.com nevű oldal, ami segít eligazodni az információ ilyetén létrejött tengerében. a linux felhasználók sem terminal parancsok segítségével jöttek ki a járókából, minden tanulható, ahogy egyszer a Windowst is megtanultad.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#93) l.skywalker válasza vzozo (#72) üzenetére


l.skywalker
félisten

És egy hasonlóan hangzatos kérdés a hangzatos válaszodra:

Van kalóz verzióban ilyen könnyen beszerezhető:

hardver, cigi, kávé, benzin, csokis keksz, alkohol?

Film, Zene, Játék, Felhő - ezekre mind fizetek. Hajlandó is vagyok értük fizetni, mert havonta tudok egy szolgáltatásért fizetni.

A Win7 esetében azonban csak annyi vonatkozik rám, hogy: ha akarom használni a számítógépem b.meg, akkor kell a Windows b.meg. Nincs más lehetőségem, csak ha elkezdek mindent beszerezni Linuxos verzióban, vagy VirtualDesk-et futtatok. De ehhez sem értek :)

(#92) giorgio: de jó! És időt is tud generálni? Sajnos leginkább az utóbbival van gondom. Nincs időm gio:megszerezni a tudást.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#94) fogtunder válasza l.skywalker (#93) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát erre most mit mondjak? én sem rendelkezem végtelen mennyiségű idővel, el kell dönteni, hogy melyik a fontosabb, a pénz, vagy az időd és annak megfelelően cselekedni. például beláthatatlan idő lenne, mire megtanulnék autót szerelni, ezért elviszem egy szerelőhöz, aki megcsinálja. viszont ha az én értékrendem szerint drága is a javítás, nem fogok lelépni fizetés nélkül, mert én választottam, hogy autót veszek.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#95) Dhampir válasza #67977536 (#78) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, bezzeg okostelefonra stb. gyakran jut pénz.

Azonban ezt a szempontot is érdemes figyelembe venni (Forrás):

Segíts más országokon és a sajátodon!
(Köszönet Gabriel E. Patiñonak -- gepatino {kukac} gmail {pont} com -- az ötletért és a szöveg eredeti változatáért)

A Microsoft egy amerikai vállalat, és a sikere jót tesz az amerikai gazdaságnak.

De ha nem az USA-ban élsz, és egy kereskedelmi szoftvert vásárolsz meg (pl. Windowst), az összeg körülbelül fele egyenesen a szoftver vállalati központjához jut (pl. a Microsoftéhoz): a pénz elhagyja az országot, míg az összeg másik fele megmarad (ilyen például a kereskedő részesedése az árból, de ennek nincs gyakorlati haszna). Az országod nem termel semmit és dobozok árulásához képzett emberekre sincs szükség. Ez pedig olyan informatikus szakemberekhez vezet, akik nem rendelkeznek magas szintű tudással, csak ahhoz értenek, hogy telepítsék és beállítsák a kereskedelmi szoftvereket anélkül, hogy módosítanák/megértenék/testre szabnák azokat.

Szabad szoftverrel (mint a Linux), az országod gazdasága (és az informatikus szakemberek tudása) fejlődhetne, hisz a sok kis és közepes vállalkozás testre szabhatná a megoldásokat, támogatást nyújthatna, tanácsot adhatna stb.

Így azok húzhatnának ebből hasznot és tarthatnák az országodban a pénzt, akik tudják, hogyan kell ezeket a dolgokat csinálni, nem pedig azok, akik csak dobozokat árulnak előre betanított reklámszöveggel, a pénzed külföldi számlákra utalják, az informatikus szakembereket pedig alacsony tudásra ösztönzik.

(#96) l.skywalker válasza fogtunder (#94) üzenetére


l.skywalker
félisten

Most maradjunk az informatikai téren, mert ha ezt az eszmecserét folytatjuk eljutunk oda, hogy végül is van az autónak is kalóz verziója, csak nem letölteni kell, hanem feltörni. Egész más platform a kettő.

Míg az OS esetében arról beszélünk, hogy mi legyen futtatható (kalóz vagy eredeti) addig az autód esetében az a kérdés, hogy megjavul-e vagy sem. Rá vagy kényszerítve, hogy jó legyen, ha használni akarod. És mivel nem értesz hozzá, ezért elviszed a szerelőhöz és fizetsz érte. Ha nem fizetsz, a legjobb esetben is csak elvernek. Azonban itt 2 borzasztóan kényelmes út áll előttünk, ha csak a Windows-os úton akarunk járni.

Megvesszük-e pénzért az eredetit vagy letöltjük ingyenesen a kalózost. A két eset különbözősége a megvalósulható negatív következményekben rejlik. Nekem legalábbis még senkimet nem verte meg a Mikrofos azért, mert kalóz verziót használt...

Btw. felbuzeráltátok kellőképpen az érdeklődésemet megint a Linux iránt, amint lesz időm fel is teszem rá valamelyiket és megtanulok Windows-os programokat futtatni alatta.

Ki mit ajánl? Melyik Linux verziót?

(És így lesz a MS topicból egy komoly fórumon Linux)

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#97) vzozo válasza fogtunder (#94) üzenetére


vzozo
senior tag

Ennyi.

A tököm meg tele van a sok öntudatos kalózka magyarázkodásával, kifogáskeresésével meg kognitív disszonancia feloldási kísérletével.

Nem kell magyarázkodni. Lop, lop, ennyi. Mások is lopnak. Lehet ezt férfi módjára is (fel)vállalni, nem sunyítani, ha már nem hajlandóak ingyenes alternatívákat használni.

(#98) Dare2Live válasza gyurkikrisz (#90) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mért nem járt le? Nem egyértelmű a trend?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#99) l.skywalker válasza vzozo (#97) üzenetére


l.skywalker
félisten

Remélem, hogy a jellemzőid egyikét sem rám akartad érteni...

Nem tesz jót az ilyen típusú személyeskedés a topicnak. Alapvetően igazad van, de ha kicsit konkrétabban beleolvasol épp azt vizsgáltam, hogy milyen lehetőségekkel tud valaki jogtiszta vagy ingyenes verziót használni. Nem a FIZETÉS tényével, hanem a FIZETÉS mértékével van gondom.

Ha a lopás tényét férfiasan fel lehet vállalni, akkor egy fórumban is engedtessék már meg a jómodor és mások tisztelete. Comprende?

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#100) Dhampir válasza l.skywalker (#96) üzenetére


Dhampir
félisten

Ki mit ajánl? Melyik Linux verziót?

Ubuntu, a Linux Windowsa. :D

Azé', ha Windows-szerű élményt és felhasználást akarsz, akkor érdemesebb Windowson maradni. :)

(#97) vzozo

:R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.