Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) azopi74 válasza Bali27 (#200) üzenetére


azopi74
addikt

Exceles dolgokra hogy felel meg a Mint? :Y

(#202) Bali27 válasza azopi74 (#201) üzenetére


Bali27
addikt

Libre Office eddig megfelelően működik alap dolgokra...
Persze ha komolyabb melót végzek /újságot szerkesztek/ és ott vágdosni kell meg pdf-re konvertálni stb stb akkor wint használom..
De ha sima excel tábla kell, vagy word, Power point ilyesmi akkor tökéletes a Linux is..
És frissíti is magát amikor kijön egy ujabb verzsön.

(#203) lionhearted válasza King Unique (#199) üzenetére


lionhearted
őstag

Meg lehet nézni, hogy pénzért A milyen hátteret kap (RedHat, SuSE, Ubuntu Advantage, etc.) Ingyen te sem adnál semmit, de erre szükség sincsen. De a dobozos support is egy vicc, ott is csak a partneri viszony ér valamit, ami meg drága. OEM-en meg nincs.

A mobilkütyük nem más tészta. Tolódik el minden használat arrafelé, a PC piac megy össze. Ezt nem szabad figyelmen kívűl hagyni.
Az 1 éves akció meg pont azt mutatja, hogy ingyen kell adni a frissítést... nem értem mit akarsz ezzel magyarázni. Azzal sem, hogy ha pénzt kérnek érte, attól az hogyan lesz sikeres üzletmodell. Elég csak megnézni, hogy míg a commercial bevételei nőnek, a consumer csökken. (közgazdászok előnyben) A sikeres modell az növekszik, ezt gondolom mondanom sem kell.

A PH! meg nem a Portfolio, hogy üzletről beszéljen. Engem nem zavar, hogy nem vagy üzletember, viszont mérnökaggyal nem lehet ehhez hozzáállni. Az meg biztos csőd, hogy "ha eddig működött, az ezután is fog". 100 éve már új vezetőképzés van.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#204) King Unique válasza lionhearted (#203) üzenetére


King Unique
titán

Ja, hát ami full ingyenes, azzal persze nehéz versenyeznie a fizetős termékeknek, csak desktop esetén pont az a vicc, h így is tudnak, így is sikeresek. :) Meg eleve semmi sincs ingyen, mindennek így vagy úgy, akár átvitt értelemben is, de megfizeted az árát.
Ja, kb ezt a 2-3-at tudjátok felsorolni, csak ha consumer piac, home felhasználók, akkor ők nem ezekkel fognak találkozni. De még az egyszeri user ls fel tudja hívni MS terméktámogatását, e-mailt írhat, míg a többinél még ennyit se kap meg. Na meg, az a háttér, támogatottság, ami a Windowsnál megvan, már többeknek önmagában is megérheti az anyagi ráfordítást, ha más platformoknál ezek hiánya miatt nem akar szívni...

Mobil piac nő, csak azt felejted el, hogy a mobi kütyük korántsem mindenhova alkalmasak és még jó darabig nem is lesznek. Vagy netán diplomamunkát te is tableten írtad, nagyvállalatoknál is azt használják komoly munkára, netán home userek is azon torrenteznek, néznek filmet...?
Az az 1 éves akció meg pont a többi Windows, főleg a 7-es kifuttatását, illetve a platform egységesítést segíti elő. De, ha nem lenne akció, vsz akkor is előbb-utóbb váltanának rá, mert a marketing elég erős, ahogy a felhajtás is körülötte. És ugye még mindig csak a home piacról beszélünk, ahol eddig is mki felrakta ingyen az újat, tehát nem akkora fene nagy, pótolhatatlan adomány azért, h most ráfrissíthet ingyen.
Csőd, meg hasonló kifejezésekkel, majd akkor dobálózz, ha olyan hírek lesznek, ha lesznek... az a poén, h fentebb is említve, akció nélkül is sikeres lenne a termékük, csak kicsit bebiztosítják magukat, mert az újat sosem könnyű eladni a régihez szokott, váltani nem feltétlenül akaró felhasználói rétegnek.
Illetve beszélsz itt üzleti modellről, ingyenességről, aztán pont a kedvenced kapcsán, meg semmire nem mennek vele, mert hiába ingyenes az OS újabb verziója is, nem kell a kutyának se... :D
Max mobilon és társain ráfrissít a droidra, aztán hű de jó, de azt megteheti WP-n, RT-n, meg majd az új rendszeren is.

ja, mert te biztos aztán üzletileg annyi benne vagy, értesz hozzá, biztos...

[ Szerkesztve ]

(#205) tom_tol válasza King Unique (#199) üzenetére


tom_tol
addikt

Ezek meg sem jelennek más megoldásokra. Talán nem véletlenül.

lionhearted Ha beleléptem a lelki világodba elnézést kérek, nem az volt a cél.

(#206) King Unique válasza tom_tol (#205) üzenetére


King Unique
titán

Igen, mert kicsi az elterjedtsége, v épp a fizetős programok használatának nincs akkor kultúrája, létjogosultsága. Na persze, ezen megint lehetne vitázni, de mindenképpen szűkítő tényező lehet sokaknál.
Win10-nél meg ugye a támogatás az megint adott lesz. :)

(#207) tatabike


tatabike
őstag

25 éve vagyok aktív user, C64-gyel kezdtem. Minden vackot végigpróbáltam, hardver/oprendszer, mindegyiknek van előnye, meg hátránya, egyik jó, a másik jobb, stb. De az a nézetem mit sem változott a 25 év alatt, hogy ami ingyen van, az x@ar, amiért meg pénzt kérnek, nem véletlenül teszik... :K

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#208) King Unique válasza tatabike (#207) üzenetére


King Unique
titán

Olcsó húsnak híg a leve mondás? Ja, néha van benne vmi. :K
Azért, ha egy Windows és egyéb MS szoftverek full free lennének, az vsz (idővel) a minőség és szolgáltatások rovására is menne. Biztos nem 1 TB, v épp nagyobb tárhelyet osztogatnának az O365-höz sem.

(#209) tatabike válasza King Unique (#208) üzenetére


tatabike
őstag

Igen, kb. De isten bizony, én minden cégnek/fejlesztőnek megadtam a lehetőséget, aki valaha oprendszert készített, és ma úgy állok, hogy a laposon, a desktopon, a tableten és a telómon is Windows van.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#210) King Unique válasza tatabike (#209) üzenetére


King Unique
titán

Igen, én is próbálgattam más megoldásokat, használgattam más platformos programokat, de arra rájöttem, h sok esetben nem lehet megkerülni a Windowst, már csak a rá épülő támogatottság és szoftverkínálat miatt sem.
És pont ez az, ami megadja nekik azt a kiváltságot is, h nem kell ahhoz a jövőben se mindent ingyenesíteni, h sikeresek tudjanak maradni. Elég a mostani hír kapcsán, pl. ez az 1 éves akció is.

(#211) FoLey-v válasza King Unique (#186) üzenetére


FoLey-v
addikt

Engem sosem zavart a start menü hiánya Windows 7-ben sem használtam,idáig sem fogom.
A csempés továbbítás is jó megoldásnak tűnik,de ezek az új ikonok hát elmegy,majd kiderül amikor megfog jelenni,TP-t nem raknám föl fő opredszernek,mert sok minden hiányos,ráérek. :)

azopi74: A Windows 8x-t úgy ahogyan van,igen vannak jók is benne meg hiányosak is,sajnos ez ilyen.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#212) King Unique válasza FoLey-v (#211) üzenetére


King Unique
titán

Start menü engem se, jobban szeretem a Start gomb + kezdőképernyő kombót. Előbbi szerencsére 10-esben is megvan, utóbbi meg egybe lett mixelve a Start menüvel. Ikonok a 10041-esben már szépültek kicsit, de még messze van a vége, vsz az RTM-re mr az is helyre lesz pofozva.

(#213) lionhearted válasza King Unique (#204) üzenetére


lionhearted
őstag

Nem ezt a 2-3at. Amíg opensource, addig bárki vállalhat hozzá supportot, ha megfizeted. Egyébként, az Oracle-t kihagytam, pedig elég jelentős.
Az egyszeri júzer nem vesz dobozos wint, hanem OEM kapja. Ő nem az MS-t fogja felhívni, hanem a sarki boltot ahonnan vette, a gyártót, vagy a szomszéd pistát. OEM-et amúgy is magasról..teszi az MS is.
Én értem, hogy mit jelent, ha van mögötte support, és azt is fel tudom mérni, hogy arra szükségem van-e.
Egyszeri user is megveszi a Dell (néha Asus is) Ubuntu-s lapost, és kap hozzá supportot. Mert megvette azt is, menni fog a gépe azzal az OS-sel.

Én nem felejtem el, hogy mi hova jó. Te (ti) is mindig azt emeled ki, hogy jajj, munkára nem jó. Csakhogy otthon nem dolgozol. Tartalomfogyasztasz. Filmet a TVn nézek, azért van. :) És ezek nem egymás mellett élnek, hanem a mobil piac lopja a szeletet a PC-től. Hiába mondod, hogy munkára nem jó, (most még) tény, de nem arra van. Viszont az üzletet rontja. Már most összemérhető a két eszközpark. Így az MS sem monopol. Ma már azt kérdezik, hogy a mobilappod mellé van-e weboldalad PC-re is... nem fordítva. Neked az a termelés, hogy megírod az oldalt (ugye, a mérnökagy), nekem az is, hogy eladom a szolgáltatást. Hány dolgozóra jut 1 ügyfél? Ugye, hogy ugye...

"És ugye még mindig csak a home piacról beszélünk, ahol eddig is mki felrakta ingyen az újat, tehát nem akkora fene nagy, pótolhatatlan adomány azért, h most ráfrissíthet ingyen." Pont erről beszélek. Ezért ma már senki nem akar fizhetni. Ezt egyszerre igazolod ezzel, és egyszerre cáfolod minden mással...

Ki írja, hogy sikeres? Mi az, hogy sikeres? Szerintem egy kupac trágyadomb maga a termék. Üzletileg 0, fogynak el a consumer piacról. Ez a siker? Hogy csökken a bevétel? Ha többet adnak el, mint az előzőből?
Vagy te mivel magyarázod az arculatváltást? A CEO váltást? Csak annyi, hogy át akarnak téríteni az új keylogger OSükre? Szóval ezért lesz opensource a .NET? Ezért vannak lemaradásban XB1 terén? Ezért adták tavaly már ingyen a WP-t, ami addig pénzért ment? Ezért készült O365 a Google Docs ellen? OneDrive azért pont 15GB, mert a Google is? Azért van szépen beleégetve az OS-be, hogy "kényelmesen" azt használd? Azért van már a W8-ban is nehezen látható helyre téve, hogy ne MS accal lépj be, hanem sima userrel, mert nem a saját sikeres cuccaik felé akarnak terelni? Amik annyira sikeresek ugye, hogy enélkül nem megy. Mint az IE vagy a MediaPlayer... aztán csak lett böngészőválasztó meg Windows N.

Nem tudom mi az én kedvencem, de:
RedHat növekvő bevétel. Ők ebből élnek.
Esetleg az Apple nem sikeres? :D Bár nem OSből élnek, de azért gondold át újra.

Azért elég jól bennevagyok a témában, köszönöm. Osztán fizetett MS troll vagy, esetleg fanboy? Vagy minek őket védeni? Mi érdeked? Mert én a TE érdeked nem tudom kiolvasni a hsz-edből.
Az enyém az, hogy én, otthonra a fórumozáshoz nem kérek fizetős szoftvert. Főleg nem zártat, vagy amihez atomerőmű kell, hogy az Intel is jól járjon. Te szívesen fizetsz érte? Ne keverj ide semmi munkahelyet, kérlek. Semmit, amivel pénzt kereshetsz.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#214) Vesa


Vesa
veterán

Nekem a Windows licencelesi módjával van bajom. Minden nagyon szép es jogos azzal kapcsolatban, hogy az oprendszer is termek amit nem lopunk el. De azert azzal a gyakorlattal az m$ is elmehet jó büdös fenébe, hogy megveszem a szoftvert de egy alaplapcseret követően mar ismét illegalitásba kell vonuljak vele!!

Es igen, egyetértek azokkal akik szerint a pénzért árult oprendszerek kora leáldozóban van. Otthoni felhasználásánál jelentős mértékben a gamer piac viszi a pálmát, de ezeknek a csökkent kepessegueknek eddig nem jutott eszébe, hogy kvázi lekoppintsak a steam rendszerét, miközben a platformot otthoni felhasználásra ingyenessé tegyek. Hasonló üzleti modellre épül a steamOs az android es az ios is. Mi meg továbbra is fizethetünk tízezreket minden egyes hardverfrissiteskor az oprendszeret, ha továbbra is játszani szeretnénk. Nos, amíg a buzi MS ilyen aljas üzleti modellt akar letörni az emberek torkán, addig senki ne lepodjon meg azon, ha ehhez nem mindenki asszisztál.

A tudomány a valóság költészete!

(#215) lionhearted válasza Vesa (#214) üzenetére


lionhearted
őstag

Az OEM winnek ez a hátránya. Vedd meg a dobozost, meg vegyél OS nélküli gépet.

A többivel kb. egyetértek, mint az fentebb is olvasható.

Tegnap még működött...

(#216) Bali27 válasza Vesa (#214) üzenetére


Bali27
addikt

Na meg hogy kb 2 évente ad ki oprendszert.. azaz egyre gyakrabban...

(#217) Vesa válasza lionhearted (#203) üzenetére


Vesa
veterán

A pc piac nem megy össze, ez egy lozung...
Annyi történt, hogy a számítógépektol kellő agy hiányában korábban vallásosan rettegő emberek milliói, a mobil buta eszközök réven képesek voltak bekapcsolódni a digitális világba. Korábban erre nem voltak képesek mert ahhoz tanulni kellett volna. Egy ikonra viszont a leghülyébb is képes rabokni az erintokepenyon.
Így nem csoda, hogy ezekből a buta eszközökből hirtelen tetemes mennyiséget adtak el, de ez ne tévesszen meg. Komoly munkára, de akar komoly játékra is, továbbra is kizárólag a pc alkalmas. A cégek pedig,- akikbol a hardver gyártók élnek-, továbbra is pc-ket vesznek tonnaszámra es nem holmi tableteket tolnak a mérnökök, titkárnőt, építészek, programozók, grafikusok stb. orra alá...

A tudomány a valóság költészete!

(#218) lionhearted válasza Vesa (#217) üzenetére


lionhearted
őstag

A lózung az az, amit te írsz. Eddig csak PC-n tudtál rábökni a hülye ikonra, webezni, levelezni, fészbúkozni. Most ehhez nincs szükség gépre. Így nem is veszel.
Kevered a munka (termelő) eszközt, a tartalomfogyasztó eszközzel. Mind a kettő korábban (gyakorlatilag) kizárólag PC piac volt. Már nem az. Egyelőre még csak a tartalomfogyasztóba taposott bele, de keményen. Az is piac vesztés, ha eddig nem létező felhasználókat nem nekik sikerült bevonni. Asztaliból abszolút mértékben is kevesebb fogy, laptop még növekszik, de közel sem annyira, mint a tablet/telefon.

A titkárnőnek pont mindegy, hogy mit teszel elé. Billentyű van mindenhez. Ha egy tenyérnyi minigépről futna a rendszer, legyen az akármi, akkor is tudja használni. Távoli asztalként is, webes felületen is, akárhogy.
És, a sok mérnöknek semmi munkája nem lenne, ha senki nem venné meg az összelapátolt kódjaikat...

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#219) Vesa válasza lionhearted (#215) üzenetére


Vesa
veterán

Ez világos, de éppen ezért írtam, hogy a licencelesi megoldásaik rosszak. Eleve minek van OEM? Persze az alapelvet értem, megis ostobaságnak tartom. Miért szelektálunk usert? Aki géppel együtt veszi meg ugyanazt a szoftvert azt büntetem, aki dobozban azt nem? Ha az a cél, hogy minél több gépen fusson legálisan az OS, akkor azonos áron kell adni, azonos feltételekkel úgy, hogy megérje a kereskedőnek is pre- installalni, es megérje a usernek külön is megvenni ha akarja. Miközben nem buntetem egyik vásárlót sem korlátozásokkal. Magyarul, okos megoldás az lett volna - ha mar fizetős modell-, hogy 1 verzió van OEM áron, dobozos jogokkal. De ez a szelekció a világ faszsaga, utálom is érte a microfost...

A tudomány a valóság költészete!

(#220) lionhearted válasza Vesa (#219) üzenetére


lionhearted
őstag

Ezért olcsóbb az OEM. Mert 1 gépre jó. Ez megéri a gyártónak, mert akár olcsóbban adhatja a gépet, és abból (bár nem minden körülmény között, lásd luxus kategória) több fogy. Vagy ha ugyanannyiért, de ő végzi a supportot, viszont olcsóbban megússza, mint az MS support, ez ugye plusz profit. A usereknek mindegy, mert azon a gépen kell futnia. Mire vesz egy másikat, már amúgy is új OS van. Így (mostani körülmények között) olcsóbban is kijött a buliból.

Nem adhatja olcsóbban az MS a dobozost, mert ahhoz ő vállal supportot. Ha alaplapot cserélsz, azt általában nem a gyártó végzi (ez remélem világos), így a gyártó sem tud érte supportot vállalni, tehát mindenképp az MS-re hárulna. Az nekik plusz munka, az meg plusz pénz.

Te (vagy akár én) pont az a kategória vagyunk, akikre az MS nem fókuszál, nekünk nem kell a support, meg tudjuk oldani a problémáinkat. Így teljesen jogos a felháborodás, hogy nincs ilyen opció, de kicsiny lélekszámú ez a tábor. :(

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#221) Vesa válasza lionhearted (#218) üzenetére


Vesa
veterán

Nincs piac vesztes! Az a réteg akik korábban a pc-t kizárólag tartalom fogyasztásra használtak - ugye anyuci, Mari Neni, Józsi bácsi-, korábban is általában olcsó használt gépet vettek. Ez nem számított bele az eladásokba mar akkor sem, lévén, levetett brand gépektől volt szó. Ilyen célra drága új hardvert elenyésző réteg vett meg. De ismétlem, a hardver gyártók a cégekből élnek, nem pistikebol. Es ne feledd, hogy az összes gigászi IT cég szervertermeibe az a milliónyi gép es adattároló eszköz mind-mind PC, es nem buta tablet. Egyetlen ilyen adatkozpont építése annyi pc eladást generál, mint egy kisebb ország teljes évi magán felhasználói pc értékesítése! Úgyhogy nyugalom, a pc el es virul, semmi nem veszélyezteti a maga szegmensében! Csak kicsit mozdulj tovább onnan, hogy Pistike eddig egy pc-n netezett, most meg mar a telojan látod ugyanezt a műveletet elvégezni...Pistike szokásai jórészt irrelevánsak a pc eladásait tekintve...

A tudomány a valóság költészete!

(#222) lionhearted válasza Vesa (#221) üzenetére


lionhearted
őstag

Aha, szóval úgy válogatod össze a PC piacot (már ha lehet így hívni), hogy igazad legyen. Oké.
A PC piac nem megy össze, mert csak PCkből áll, így az mindig 100%. Teljesen igazad van, csak a hülye nem érti.

Akkor téma off.

Tegnap még működött...

(#223) Vesa válasza lionhearted (#220) üzenetére


Vesa
veterán

létezik külön céges licence, jelenleg enterprise fantázia néven ...annak árába beépítik a supportot is... De végfelhasználóknal az kitolás, hogy korlátozva van a használat. Az átlag user nem tud erről, amikor gépet vesz telepített winnel...! Ez tkp. átverés! Akkor jön a koppanás, amikor a gyerek alaplapot cserél a gépben....
Azt nem gondolhatod komolyan, hogy lapcsereig úgyis új oprendszer jön. Lassan évente új architektúra jön, de ha nem is cserél az ember azonnal, 2-3evente kell. Windows támogatás általában 10ev, addig sokan mar legalább háromszor cserélnek lapot...

A tudomány a valóság költészete!

(#224) lionhearted válasza Vesa (#223) üzenetére


lionhearted
őstag

Azt te sem gondolhatod komolyan, hogy a gép gyártója supportolni fogja az új, általad válogatott gépet is. Ha ezt nem érted, akkor fogalmad sincs a témáról. A gyerek ne cseréljen alaplapot, mert azt nem a gyártó végzi. Ha ő végzi (pl garancia), akkor meg is marad az OS. A win támogatás tényleg hosszú idő, de itt már 2 évente jön az új OS...

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#225) Vesa válasza lionhearted (#222) üzenetére


Vesa
veterán

Nem válogatók össze semmit, ezek tények! Amikor arról beszélünk, hogy pl. a hdd-két gyártó cégek felett kongatják a harangot, mondván, csökken a pc eladás, a mobil eszközökbe pedig flash alapú tároló kell, akkor fals képet kapunk, mivel mint említettem, pl. az adatkozpontok olyan szinten szívják fel a hdd gyártási kapacitást, hogy a gyártónak semmi félnivalója nincs a mobil piactól! Nem az a lényeg, hogy ki hogyan es mit válogat itt össze, hanem csak az, hogy a pc részegységeit a gyártó el tudja adni, vagy nem, mert esetleg tényleg csökken a piaca. Nos, nem csökken, maximum átrendeződik!

A tudomány a valóság költészete!

(#226) Vesa válasza lionhearted (#224) üzenetére


Vesa
veterán

OEM Windowst nem csak brand gépre telepítenek. Bármelyik kisker cég megteheti. Egyébként az OEM rendszernek semmi köze a supporthoz! Azert találtak ki, mert így több gépre települt win, miközben a kereskedő is jól járt. Továbbá kevesebb volt a warez, mivel egy oprendszer nélkül eladott gépre jó eséllyel került később tort win, es ezt az MS- nel is jól tudtak. De az is világos volt, hogy dobozos árral növelten a hardver mar túl drága lett volna, így ki kellett találni az OEM-et, olcsóbban. Korlátozva azért van, mert így viszont ki venne meg a dobozost? Egy régi cég, begyoposodott vezetőinek kapkodása, út keresése miatt lett ez így, nem a support miatt.

A tudomány a valóság költészete!

(#227) King Unique válasza lionhearted (#213) üzenetére


King Unique
titán

Notebookon Ubuntu alá ugyan már milyen különleges supportot kap, ami több, mintha Windows-zal venné...? + legtöbbször az a vége, hogy megy rá a (warez) Win7...
Jó lenne munkára, ha meg lenne a támogatottsága, de nincs. Persze más szoftverekkel lehet rajta dolgozni, de nem mkinek jó ez a kompromisszum. :N
Látom megmaradt korábbi topikokból pár infó, de nem csak engineer...jajj.
Csak épp az a helyzet OS kapcsán, h fizetnek érte még így is. Persze az, h megjelent a piacon az openszós bagázs és az ingyenes cuccaival téríteni szeretne, nyilván megnehezíti más fizetős termékeket gyártók dolgát, rontja az üzletüket, és így kénytelenek olykor engedményekre. De ez nem azt jelenti, hogy csak úgy maradhatnak talpon, ha ők is teljesen free termékekre váltanak. Pont az a vicc, h még így is tartani tudják magukat, mert a másik annyira nem alternatíva sok helyütt... :D

Vezető váltást nem kell magyarázgatni, volt róla elég cikk, a .NET openszószosítását speciel nem tudom mire vélni, a hivatalos infó alkalmazásfejlesztők munkájának megkönnyítése, de más is van a háttérben.
XBOne azért nem rossz szerintem, + a Win10 még inkább fellendíti majd azt is. Google Docs-ot meg ne említsd, az a vicc kategória...nagyon nem egyenrangú egy O365-tel, komolyabb helyeken nem szórakoznak előzővel.
Nem értem OneDrive-ot is minek fikázni, mikor nagyon is kényelmes tud lenni az a beépített tárhely, Windowsra pont az egyik legjobb megoldás és akinek voltak korábbról kedvezményei, már simán 15 GB+ helye van. Aztán az pont mér fáj, h ha afelé is akarják terelni a usert? Apple nem ezt csinálja, azt bezzeg nem fikázzátok, csak betegesen a WIndowst... Egyébként meg nincs olyan eldugott helyen és már telepítésnél se kötelező az MS Account, akkor rendszeren belül is bármior lehet váltani. IE-t meg ezeket hagyjuk már, annál is EU kabátja mögül keménykedő fanatikus hívek munkájának is köszönhetjük a böngészőválasztót. Milyen érdekes OS X-nél a Safari miatt nem nyafogott senki... Ráadásul lejárt már az előírás és már nincs böngészőválasztó. :D

Ezzel a MS bérenc és hasonló megjegyzésekkel meg nagyon mellé tetszett lőni, ezt mondtam már korábban is...pont az a vicc, hogy nem kell itt PH!-n se sokaknak annak lenni, hogy a magatok féle fanatikusok téveszméi kiverjék nála a biztosítékot.
Te Linuxhoz vagy szokva, elvagy azon, nem akarsz OS-ért, programért fizetni, egy dolog. És azért sem akarsz, mert pusztán nem szimpatizálsz az MS-el, de ha a Linux is fizetős volna, nem felelne meg egy xy 3. free alternatíva, akkor épp megvennéd te is. Más meg ahhoz van szokva, hogy ahogy megveszi a laptopot (+OS-t), évekig használod, megér egy egyszeri kis anyagi ráfordítást. Mindenki arra szeret költeni, ami számára fontos, lát benne értéket. És én igen, megveszem, illetve szoftvereket is, mint pl. egy HD Sentinelt. Persze lehet mondani, hogy hú, ott az ingyen OS, meg beírsz terminálba egy parancsot, az is kidob HDD-ről infókat, de vhogy mégse teljesen ugyanaz, nem mki igényeit elégíti ki. Vagy épp otthon nem csak netezni szoktam, hanem használok bizonyos programokat, épp rádugom a hardvert az OS-re és használni akarom a mellékelt gyártói szoftvert is. És bizony nem mindenre van alternatíva, nekem, hogy ezek működjenek, biztosítva legyen a teljes kompatibilitás és támogatottság, megér ennyit.
Vagy akár egy Office is megér annyit, hogy havonta előfizessek rá, igen tudom én vagyok a hülye, hiszen ott az LO... Igen, csak nekem az vhogy mégsem alternatíva, ahogy sok más usernek se.
Na persze ezek mér spec igények, egy átlagos felhasználóé ennél szerényebbek és ilyenkor jön a kérdés, akkor mért nem használnak pl. ingyen OS?? Arra meg a hosszú évek megadták már a választ: nem azt tanulták, nem ahhoz van szokva, nem támogatott rajta a program, nem tetszik neki, v lazán csak nem felel meg az igényeiknek. :N

Tőlem meg ne várd, hogy elkezdjem neked itt szapulni a Windowst, lebeszéljem itteni emberkéket a használatáról, hirdessem, hogy de szar lesz a Win10, ne váltsanak rá. Tudom, hogy vannak hibái, de azt is, hogy előnyei is akadnak és adhat olyan pluszt és kényelmet is, amit a többi nem. Az, hogy MS, v épp Apple, v más gyártó, milyen uton-módon éri el, azt amit, az meg pont nem érdekel és feszegetni se akarom, végfelhasználóként nem is tisztem. Az én elvárásaimnak a termékük, szolgáltatásaik, maga a platform megfelel, aztán kész.

[ Szerkesztve ]

(#228) lionhearted válasza Vesa (#225) üzenetére


lionhearted
őstag

Nem, te ezt konkrétan válogatod. Kiragadsz szervereket, munkaállomásokat, hogy bizonyítsd, hogy senkinek sincs semmi baja, nem mennek össze, ugyanolyan erősek, mint voltak. Persze, mert kiválogattál mindent, ami zavaró lenne. Ez egy érvelési hiba.

A helyzet azonban az, hogy ha egyes területeken abszolút értékben nem is mennek össze, sőt kis mértékben nőnek is a növekvő szükségletek miatt (pl adatközpont), még nem jelenti azt, hogy a teljes piacon ugyanakkora szeletet kapnának. A HDD gyártónak is számolnia kell a NAND terjedésével. A kettő egy célra jó. Az Intelnek is számolnia kell a Qualcommal vagy a Samsunggal. Az MSnek a Google-lel vagy az Apple-lel. Vagy mostanában hallottál valakit, aki a semmiből feltört, és hatalmas pénzeket szakított PC-vel kapcsolatosan? :U Megvan a saját kis helyük, de kitörni nem tudnak.
A Samsung is eladta a HDD részlegét. Nem azért, mert az ne hozott volna pénzt. Anyagi gondjaik sem voltak. Egyszerűen túl szűk volt a terük, másban több pénz volt, így átmentek. SSDjük is van, ebben láthatták a nagyobb megtérülést. Meg minden, ami NAND (SD, eMMC, UFS, etc.) Most meg a legnagyobb SSD gyártó. És nagyobb ütemben nőtt, mint azt HDDn valaha tehette volna.

Nem tudom, hogy mi okból szelektálsz, de részemről ez off már.

És mint említettem, asztali gépekből konkrétan kevesebb fogy ma már, mint tavaly.

Tegnap még működött...

(#229) Vesa válasza lionhearted (#228) üzenetére


Vesa
veterán

Arról volt szó, hogy a pc piac zsugorodik! Nem kérdés, hogy bizonyos szegmensben ez így van, de összességében az állítás mar nem áll meg. Mint írtam, a pc-t az általad vele szembe állított mobil technológia rengeteg területen nem váltotta ki, es vélhetően soha nem is fogja! Egyszerűen azért, mert mas célra készült. Ilyen értelemben a pc-t temetni nem reális, meg akkor sem, ha a mediafogyaszto tömeg ma inkább telefonon oldja meg ilyen irányú problémáit. varazsszo itt az átrendeződés! A cégeknél még ez sem, mert azok korábban is pc-t vettek, eztán is azt fognak. Ami pedig kihullik a magánszférában, azt behozza a cloud, es egyéb nagy hardver igényű terület. Én úgy látom, pont hogy te szelektalsz, hiszen ezekről nem veszel tudomást, csak a magánszféra, azon belül is a média fogyasztok szokásait vetted alapul. Ráadásul a gamerek is elég szépen tartják meg a lelket a pc piacban.

A tudomány a valóság költészete!

(#230) lionhearted válasza King Unique (#227) üzenetére


lionhearted
őstag

Mondta valaki, hogy több? A lényeg az, hogy nem kevesebb. Olcsóbban.
Munkára nem az OS-nek kell támogatni (vagy a gép gyártónak), hanem az OS-t. Igen, a szoftvernek, amit használsz a munkádhoz. Ez ugye egy másik kérdés. (de ez továbbra is termelési kérdés, nem tartalomfogyasztási)

Miért tartanák a helyüket? Pont ez a baj, hogy nem. Chromebookot vesznek, nem wingépet. Tabletet vesznek, nem surface vagy winlaptopot. És stb. Pár év alatt milliós számú AppStore lett iOSen és Androidon is. Ebből egy centet nem lát az MS. Kibővült mellettük a piac, és nagyságrenddel jobban nőnek a többiek nála. Ez ma még talán nem gond, mert most még kisebbek. De ha a másik gyorsabban nő, akkor le fog hagyni. Azt hiszem, ezt nem kell bizonyítani.

Ugyanúgy mazsolázol, mint a másik kolléga. "Nevetséges komolyabb helyeken".. kiveszel valamit, csak hogy azzal igazold az általános állításod. [link]

"Aztán az pont mér fáj, h ha afelé is akarják terelni a usert? Apple nem ezt csinálja, azt bezzeg nem fikázzátok, csak betegesen a WIndowst..." Szintén MS fanboy szokás, csak azt felejtik el, hogy a PCken ki van 90%-on, és ki 6%-on. Egy PC OS dominanciát áttolni más piacra nem megengedhető. Kivéve MS földön.

"Milyen érdekes OS X-nél a Safari miatt nem nyafogott senki... Ráadásul lejárt már az előírás és már nincs böngészőválasztó." Ugyanaz...

[link] Ez a hosszú történethez. Neked az tetszik, nekem ez. De ez nem érvelési alap. Én arra érvelek, hogy mostanság rossz a modelljük, ezt tükrözi a csökkenő consumer bevétel.
Nekem az az érdekem, hogy olcsóbban kijöjjek, és neked is. Nem akarsz újat tanulni, így inkább kifizeted a lustaságot. Vagy drágább az időd, vagy lassú tanuló vagy. Nekem édesmindegy, ez sem érv. Szerinted az a kényelmes, hogy majd a HDD sentinel megmondja, hogy mi van a lemezeddel, szerintem meg az, hogy ezzel nem kell foglalkozni, ha baj van, akkor sikítson. Szerinted az O365 kényelmes, szerintem meg a GDocs is az, és semmilyen többletfunkcióra nincs szükségem. Ha néhanapján van (hohó, szakdolgozat kártya be fog figyelni ide), akkor LO. Továbbra sem termelek itthon pénzt, hogy termelő eszközt (vállalati kártya, hogy ott mennyivel jobb az Office) vegyek. Kényelemben nem látok többet, funkciókra meg látok, de nem érint. Ez nem bizonyítja azt, hogy én mindenképp ingyen szoftvert szeretnék. Csak azt, hogy vannak dolgok, amikre igen, sőt, némelyikre főleg GPL-t. Nekem megfelel, és az idő folyamán meg is szoktam azt a feature szintet, amit kínált. Ettől még van több szoftver/szolgáltatás is, amit megvásároltam. Mert vagy a hobbim, vagy a kényelmem szolgálja.

A hosszú évek arra adták meg a választ, hogy az MS ügyesen betalálta magát a termelő és oktatási helyekre. Ez a bizonyíték az eddigi magas részesedésre, minden téren. De úgy tűnik az emberek megtanulták kezelni a webet, a cloudot, az okostelefont is. Most ez, meg az IoT a buzzword. Ebből az üzletből pedig az MS nem sokat lát.
És nem, nem állítom, hogy free vonalra kell nekik is áttérni, akár consumer, akár commercial vonalon (ez utóbbin biztosan állítom, hogy nem). Csak azt, hogy a mostani modell nem lesz jó a továbbiakban. Ezt ők is tudják. Felőlem azt tesznek, amit akarnak. Régebbi példáimból látható, hogy ők is kapálóznak mindenfelé, hogy jöjjön a sok $$, ami bizonyítja, hogy az addigi modellt meg kellett változtatniuk. Előbb utóbb jönni fog az OS is, amire látható ez az ingyen frissítés kísérlet is. Vagy, hogy androidos telefonra telepíthető a WP.

@Vesa: Arról volt szó, hogy a korábban PC only piac, már nem PC only. Így a most már minden kütyüt egybefoglaló piacon a PC szelete csökken. Mert a többiek jobban nőnek. Nem tudok rá jó szót, mert eddig mindenre csak PC volt használható. De ha tudsz egyet, akkor kérlek mondd, mert akkor könyebb lesz legközelebb beazonosítani.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#231) Воланд válasza Vesa (#214) üzenetére


Воланд
titán

win8 ota nem kell alaplap csere utan uj os-t venni. mondjuk elotte sem kellett, de mindegy.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#232) Воланд válasza Bali27 (#216) üzenetére


Воланд
titán

hol ad ki az ms ket evente uj os-t?

windows 7: 2009 oktober
windows 8: 2012 oktober
windows 10: 2015 nyar

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#233) Воланд válasza lionhearted (#213) üzenetére


Воланд
titán

komolyan egy lapon emlited az o365-ot, meg a google docs-t? :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#234) Bali27 válasza Воланд (#232) üzenetére


Bali27
addikt

Bocs.. akkó 3.. nem mindegy? Veszel drágán egy OP rendszert és 3 év mulva meg baxhatod.

(#235) Воланд válasza Bali27 (#234) üzenetére


Воланд
titán

win7-rol win8-ra 4000 huf korul volt a frissites, win8-rol win10-re meg ingyen lesz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#236) stingy2 válasza Bali27 (#234) üzenetére


stingy2
senior tag

veszel drágán telefont, pc-t, tv-t, hifit, autót, motort, biciklit....és pár év múlva baxhatod...az op-rszer is egy termék, ami idővel avul, venni kell újat.(vagy használhatod a régit, ha megfelelő a funkcionalitása) 15 éves pc-re felmegy a w7?
vagy próbáld meg visszavinni a 3 éves telódat, hátha újra cserélik :DD

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#237) King Unique válasza lionhearted (#230) üzenetére


King Unique
titán

Ezt a support dolgot most minek feszegetni? Elég azt megnézni, h ha vki vesz Ubuntuval egy laptopot és ne adj isten rajtahagyja, akkor, ha vmi problémába ütközik, ki tud neki segíteni? Közvetlen környezet, ismerősök, de sokszor még a bolti eladók se nagyon....ellenben Windowsnál igen. Azt meg jobb, ha nem mondom, h hányan tartják meg rajta és hányan raknak helyette fel Windowst. Valamint már egy olcsóbb ~100k notit is árulnak előtelepített Winnnel, akinek meg futja komolyabbra, az eleve nem az OS árán fog spórolni. Hiába ott az ingyenes megoldás, mégse kell nekik, ezt kell külön magyarázni, számok is ezt igazolják, v talán nem...? :)
Az OS-támogatottság kérdését megint hiába akarod kiforgatni, mert otthon is nem csak tartalmat fogyasztani lehet, amihez elég a böngésző, hanem használnak ilyen-olyan programokat, ami nem támogatott a platformon és ez elég nagy baj...pont ezért is szűkül tovább a kör. Illetve pont ott a gond, ha még nem hogy komoly termelőmunkára, de tartalomfogyasztásra se felel meg sokaknak...és azt nem én mondtam, hanem a felhasználók gondolják így.

"Chromebookot vesznek, nem wingépet" - hol, láttál egy amerikai kimutatást, ahol terjed a Chromebook, mert olcsó hús, csak épp azt felejted el, h az is mire való, meg kiknek jó, v éppen nem jó...Én használtam virtuális gépen, de nem egy nagy szám maga a rendszer. Aki nem csak szimplán netezni, meg semmirevaló appokat nyomogatni szokott, az továbbra is Windowsos notebookot, vagy MacBookot vesz. Itthon, meg sok országban pláne.
Én meg azt hiszem, ezt a "mobil platform totál lehagyja, eltünteti a PC piacot" dolgot meg nekem nem kell magyaráznom, h mennyire nem igaz. Ez az erőltetett érvelési, bizonyítási kényszer már kissé beteges...

Meg komolyan még akarod nyúzni a Google Docs vs MSO 365 témát is??? Mutass nekem egy olyan komoly céget, nagyvállalatot, akár idehaza, ahol azt használják? Vagy éppen home user szinten, szerinted 10 emberből hánynak elég, v kényelmes az...? Akkor már inkább ott a free online O365. Össze se lehet hasonlítani a kettőt, ez nagy baklövés a javából... Meg, hogy nem látni különbséget kényelemben, funkcionalitásban, atya ég, de szemellenzős ez is...azért használja az emberek többsége az MSO-t, azért annyira város OS X-en is.

Áttolni, nem megengedhető jujj...ők legalább néha lépnek és meglátnak bizonyos lehetőségeket, pont, hogy a platformegyesítésben és "áttolásban" van fantázia. Majd akkor kárörvendj, ha netán bebukik a WIndows10 és mobilkütyüik is, addig felesleges....ez nem Ubuntu One, amit a kutya sem vesz. :DDD

"Szerintem-szerinted"...csak épp a fene nagy érvelésed és eszmefuttatásod ott bukik meg, nem ér fabatkát se, hogy nagyon sok user az ellenkezőjét gondolja és nem felel meg nekik az, ami neked. Ezt akarod minden topikban 25x elmagyarázni, bizonygatni, mikor a felhasználók már döntöttek...?
MS-t temetni, mert hú nem dobál az is mindent ingyen, mint ópenszószék, akik még így is a gödör alján vannak... Az a röhejes, h te, meg a magad fajták szeretnék, ha elbuknának, csak a jelenlegi helyzet nagyon nem ezt mutatja és egyszerűen savanyú a szőlő. :D

Lépni meg azért kényszerülnek, amit már feljebb is írtam, mert az L csapat ingyenes, illetve a G féle olcsó vackaival szemben, így lehet tartani a lépést. És az a poén benne, h még így is sikerül nekik, az adott területeken.
A Microsoft mindig is tudott kellő időben lépni és jó taktikákat, üzleti húzásokat megcsinálni, lásd akár oktatás, ipar stb. Amit te favorizálsz, azok meg nagyon nem és ezt nem akaródzik megemészteni évek óta. Csak azzal, hogy itt a topikok tucatjaiban megy a térítés és sárdobálás, az épp semmit nem ér, ahogy globális szinten az állandó fúrás sem..

Úgyhogy a következőt legyen szíves másnak címezni, mert engem ilyen semmilyen indokok, gondolatok, nem tántorítanak el attól, hogy pl. majd a hamarosan megjelenő Windows10-et használjam + Office 2016-ot és vsz sokan másokat se... :N

[ Szerkesztve ]

(#238) sg22 válasza King Unique (#237) üzenetére


sg22
senior tag

mar csak sajat magaddal vitatkozol mert az osszes ertlemes ember elment innen. en az elso komment utan feladtam amikor lattam h fel sem fogod hogy mivan. most mar falraakaszthatod a billentyuzetet tied lett az utolso komment

what should I do about this?!

(#239) King Unique válasza sg22 (#238) üzenetére


King Unique
titán

Ez így nem igaz, ez teljesen másról szól... Aki idejön trollkodni, egyszerűen csípi a szemét, hogy az MS szoftvere a piacvezető, hogy a Windows 10 vsz sikeres lesz és most se a másik platformot fogják választani az emberek. Ez megy hónapok, évek óta minden ilyen topikban.
Viszont, ami a szépsége a dolognak, hogy nem én vitázok a világgal, nem én pisálok a széllel szembe, hanem ők. ;)

(#240) Bali27 válasza Воланд (#235) üzenetére


Bali27
addikt

Én az előzőekről beszélek.. Meg nézd meg hogy a dobozos mennyi.

(#241) Воланд válasza Bali27 (#240) üzenetére


Воланд
titán

de most mit nezzek azon, hogy a dobozos mennyi, mikor nem kell a "regi" os-t kidobni, ha megjelenik az uj. ha meg nagyon frissiteni akar az ember, akkor voltak frissitesi kedvezmenyek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#242) alfa20


alfa20
senior tag

MS célja az egységesítés. Ami igen kellemetlen lehet hosszútávon a vetélytársaknak, hiszen mennyivel kényelmesebb ugyan azt a rendszert használni minden kütyün, vagy éppen ott fojtatni egy munkát egy másik eszközön ugyanazon a szoftverkörnyezeten mint ahol azt előtte abbahagytuk, akár utazás alatt is.
MS errefelé tart, és az egyszerű home user simán fog venni egy WP telefont (telefont úgyis előbb cseréli mint PC-t), ha felismeri az egységesítésben lévő lehetőségeket. És itt jön a lényeg minél többen ismerik fel annál többen fognak váltani, ezáltal egy olyan piaci részesedést szereznek, amit a másik két fél nehezen fog viselni, Ehhez viszont meg kell könnyíteni a váltást, hogy ez minél előbb el tudjon indulni, pl ingyen frissíthet mindenki az új op.-ra még az is aki jogtalanul használja, max x idő után kap egy ablakot, hogy x (méltányos) össze fejében az op. rendszerét legalizálhatja.
Vajon mekkora a potenciális felhasználói tábor? ha csak 100-ból 10 ember vált már megéri nekik, hiszen a mobil piaci részesedésük nem éppen növekszik ahogy azt ők szeretnék.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#243) lionhearted válasza sg22 (#238) üzenetére


lionhearted
őstag

Kiragad részleteket, mindenre a vállalatot és a termelést akarja ráhúzni, meg hogy ha piacvezető akkor úgy is van jól. Vagy troll, vagy fanboy, nekem mindegy. De tuti, hogy magyarul (vagy üzletül?) nem tud, nem értelmez, funkcionális analfabétákkal érdemben vitatkozni meg nem lehet. Követem példád, leiratkozom a threadről.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#244) King Unique válasza lionhearted (#243) üzenetére


King Unique
titán

Ha már ilyen dícsérő szavakkal illet vki, azért magáról se kéne megfeledkeznie, aki szándékosan nem akar értelmezni és felfogni bizonyos valós kijelentéseket, direkt kiforgat és ferdít... ;)
Nem csak vállalat és hasonlókkal példálóztam azt hiszem, ki volt fejtve a home szegmens miértje is, ha elkerülte figyelmet. És pont az benne a poén, hogy ha csak a kedvezőbb áron, ingyenességen múlna minden, akkor az Apple és az MS is rég lehúzhatta volna a redőnyt, de mégsem...ennek okain, az ő üzletpolitikájuk sikerességén és másik fél kudarcán is érdemes elgondolkodni. Ha már akkora üzleti zseninek, szakembernek tetszik lenni, azt kéne tudni, h ami A területre megfelel üzleti, taktikai szempontból, az nem biztos, h B-nél is beválik, önmagában elég oda. Lehet kell vmi más is, amit előző kettő nagyon tud, míg egy harmadik fél kevésbé. Ennél jobban már nem akarom elmagyarázni, ha nem sikerül felfogni, akkor újra át kéne venni az alapokat, felfrissíteni a tanultakat.
Egyébként meg Windows10 topikban, azt hiszem nem én vagyok itt a mumus, meg a másik platformmal szimpatizáló fanatikus fanboy, ha már itt tartunk...

[ Szerkesztve ]

(#245) tatabike válasza lionhearted (#243) üzenetére


tatabike
őstag

Szajkózod itt ezt a "kiragadod a részleteket" dumát, miközben Te is ugyanazt csinálod, már kezd unalmassá válni... :(( Csak Te nem a termelést meg a vállaltot húzod rá mindenre, hanem a saját igényeidet (iiletve az éppen nem lévőket) állítod fel érvként. Most akkor ki a funkcionális analfabéta?

Felhozod, hogy más megvásárolja a kényelmet, azért használ W-t, erre meg pár sorral lejjebb odaírod, hogy "Ettől még van több szoftver/szolgáltatás is, amit megvásároltam. Mert vagy a hobbim, vagy a kényelmem szolgálja." Ha Te csinálod oké, a másik meg hülye.

Benyomod ezt a linket a hibás érvelésről, miközben Te is ugyanebbe a hibába esel bele. Csak a saját példáidat hozod fel érvként, csak éppen azt felejted el, hogy a Te eseted, ahogy és amilyen szoftvereket használsz, az kb. az userek 5%-ára jellemző. De követeled, hogy fogadjuk el globálisan érvényes érvként. Hagyjuk már...

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#246) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Kérdésem lenne: Win7 Starter Edition esetében is hozzájuthatunk a 10-es licensz-hez?
Ha igen, akkor milyen verziójú 10-eshez kap a júzer hozzáférést?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#247) vzozo válasza Dr. Akula (#192) üzenetére


vzozo
senior tag

(#192) Dr. Akula
Nem szép dolog _másolni_ (lopásról ugyanis szó se lehet, mert nem tűnik el tőled semmi),

De, lopásról van szó, ugyanis a szellemi tulajdon fizetés nélküli eltulajdonítása, szolgáltatások fizetés nélküli használata is LOPÁS.

zsebpénzt fizetni munkabér helyett mégkevésbé szép.

Ezt a kört már sokan, szokszor lefutottuk veled, de nem vagy hajlandó tovább látni az orrodnál. Most nem fogok belemenni.

Pontosabban egy mondattal mégis: majd ha rájössz, ha fel tudod ésszel érni, hogy a szellemi tulajdon lopása miért is lopás, akkor lehet egy következő szintre lépsz, ami megnyitja előtted a jól fizető állások kapuját is.

(#214) Vesa

De azert azzal a gyakorlattal az m$ is elmehet jó büdös fenébe, hogy megveszem a szoftvert de egy alaplapcseret követően mar ismét illegalitásba kell vonuljak vele!!

Nem ismerem a jelenlegi OEM licenszelést, azonban azt tudom, hogy a kétezres évek elején CD-íróhoz vettünk OEM XP-t. Az írót akkurátusan átszereltük mindig az újabb gépbe, ha fejlesztés történt.:) Aktiválással sose volt probléma. Ezek szerint azóta már csak alaplaphoz lehet OEM-et vásárolni? Biztosan így van ez?

Egyébként a világ jelentős részének a számára ez nem létező probléma. Ha egy nyugatinak elkezded ezt a sírást, nem is érti majd, hogy miről beszélsz. Mert a gépet, legyen desktop vagy laptop, az emberek 95%-a egyben veszi, szaküzletben, OS-sel előre telepítve. A DIY emberkék mindenhol elenyésző számban vannak.

Namármost az ilyen egyben megvett gépnél mikor lesz OS csere? Ha a gépet is cseréled. Mert egyébként ami működik, azt ugye nem kell megjavítani.

Most erre tromfol rá azzal az MS, hogy akinek van egy akár már 6 éves rendszere, az ingyen megkapja a win10-et. Ügyes húzás!

(#234) Bali27

Bocs.. akkó 3.. nem mindegy? Veszel drágán egy OP rendszert és 3 év mulva meg baxhatod.

Miért baszhatnád? Megsemmisíti önmagát, vagy mi történik?

Az XP-nek tizensok, a Win7-nek 11 év a támogatási ideje, nem 3. Basszus, 11 éves autóba sem ülök be, nemhogy oprendszert használjak...

Persze ha valami konzumidióta vagy, akinek mindig a legfrissebb, legújabb kell mindenből, akkor nem szóltam, de cserébe te se panaszkodj!

(#248) Dr. Akula válasza vzozo (#247) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Örülök hogy sokszor lefutottad magaddal ezt a kört, de úgy látszik teljesen eredménytelenül, szerintem az általános iskolának fuss neki mégegyszer, asszem ott tanítják a magyar szövegértelmezést. Hiába kapálóztok ti jogvétõk hogy a "másolás" és "lopás" szavakat összemossátok, a BTK egyértelmûen foglamaz, így minden igyekezetetek teljesen hiábavaló. Egy film jut eszembe, "hívjuk Csuklyás Robinnak, akkor félni fog tõle a nép...", rémlik? Te leszarod mibõl fog kaját venni a júzer, de õ ne szarja le hogy te mibõl fogsz 2. Ferrarit venni a garázsba? Tudod, veletek egyszer már lejátszották ezt a meccset, akkor is sírás lett a vége, azóta is kárpótlást kértek mindenkitõl.

(#249) #67977536 válasza Dr. Akula (#248) üzenetére


#67977536
törölt tag

"Te leszarod mibõl fog kaját venni a júzer, de õ ne szarja le hogy te mibõl fogsz 2. Ferrarit venni a garázsba? "

Nagyon szép, elfogult álláspontod van, de hadd mondjam el, hogy az operációs rendzser ellopása nem számít megélhetési bűnözésnek.
Aki olyan szinten van, hogy kaját nem tud venni, az valószínüleg nem a windows-t telepíti a (nem létező) gépére.

(#250) Bird válasza #67977536 (#249) üzenetére


Bird
addikt

+1.

Amúgy meg ami itt folyik amolyan vihar egy kanál vízben....

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.