Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Fejlődik marketing szinten is a MS, a Windows 10 szerintem nagyot fog ütni mobilon, az asztali verzióban nem vagyok biztos.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#2) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Gyerekek, ez nagyon korrekt... Sokszor a kevesebb néha több, és ezt ők is felismerték?! :)

(#3) Depression


Depression
veterán

Gondolom, hogy majd erőteljesen segítenek a szerencsétlenül járt felhasználónak abban, hogy felismerje, hogy kalózpéldányt használ. :)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#4) FoLey-v válasza Zsoleszhun (#1) üzenetére


FoLey-v
addikt

Én meg igen és biztos desktop sikere lesz. A 8.1 is jó oprendszer a flat design meg a teljesítmény is attól hogy metro miatt nem váltottak át,de remélem most nem így fog történi. :)

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#5) #41133696


#41133696
törölt tag

Azért így mindjárt más :) Ugyanis az, hogy frissíthetnek, és használhatnak egy OS-t, még nem jelenti azt, hogy legálisan is teszik azt.

(#6) -=RelakS=- válasza #41133696 (#5) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

És továbbra sem értem, hogy ez az ötlet egyáltalán honnan jött?

Senki nem jelentette ki konkrétan, hogy a nem legális windows 7 windows 10-re frissítve legális lesz, erre mindenki azon pörög, hogy így lesz, de most mégsem.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#7) azopi74 válasza #41133696 (#5) üzenetére


azopi74
addikt

Az, hogy "nem eredeti", még nem jelenti azt, hogy "nem legális".
És lehet, hogy ezt valahogy úgy kell értelmezni, hogy - azon kívül, hogy telefonos támogatás, meg egy-két egyéb plusz szolgáltatás, nem lesz rá -, egyéb konzekvenciákkal nem kell számolni a "nem eredeti" státuszú windows-t használóknak.

(#8) medica válasza azopi74 (#7) üzenetére


medica
senior tag

Úgyis feltörik seperc alatt tökmindegy milyen marketingdumát nyomnak.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#9) #41133696 válasza azopi74 (#7) üzenetére


#41133696
törölt tag

A legfontosabb az, hogy a törvény továbbra is büntetni rendeli (BTK, méghozzá nem bűncselekmény vétség, hanem bűntett minősítéssel). Egyébként is nemzetközi egyezmények szabályozzák, ettől nem fog sem az MS eltérni, sem a jogalkotó, hiszen így mégis van valami a kezükben ami vásárlásra ösztönöz, és azért az MS is pénzből él. Ez azonban egy nagy ajándék a sok warez huszárnak, akik eddig sem aggódtak a dolog miatt, de az MS-nek is van benne haszna, amire a cikkben is van utalás, de azon túl is, hiszen a komoly botnetek, a nem frissített warezolók gépéből verbuválódott, és emiatt az MS-t sokan támadták is.

(#10) HosCincer válasza medica (#8) üzenetére


HosCincer
csendes tag

Persze, hogy feltörik, de itt most nem az a lényeg, hanem az hogyha ha az MS az ilyen "marketingdumákkal" csak 0,5-1%-kal tudná csökkenteni a kalóz Windows-okat az már nekik elég komoly bevételt hozna.

Let's fall in love with music | PSN: HosCincer

(#11) WhiteWalker válasza azopi74 (#7) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Szerinted... a vásárlásról szóló eredti számla gondolom "megvan" a kalózpéldányról ugye ? Ha esetleg jönnek bármi oknál fogva vizsgálódni a szoftverek miatt...Ha nincs akkor jön a sárga csekk... Ne legyetek már ennyire naívak ,hogy a kalózpéldányt frissítve majd jön a kánaán...Küld egy fincsi bejegyzést az MS szervernek , miközbe frissíted ,hogy illegális verzió , aztán egyszer csak kopogtatnak az ajtód.... :U

(#12) Bird


Bird
addikt

From Tóth András Mihály:

"Idén nyáron jelenik meg a Windows 10, és minden ügyfelünk, aki Windows 10 futtatására alkalmas eszközzel rendelkezik, azokat is beleértve, akik nem jogtiszta Windows rendszert használnak, frissíthetnek Windows 10-re. Amennyiben az ügyfeleink felismerik az eredeti és jogtiszta Windows értekeit, egyszerű lehetőségeket biztosítunk számukra a jogtiszta verziókra való áttéréshez."

Most akkor hogy is van ez?!

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#13) spammer


spammer
veterán

Jé, mégsem lesz ingyenes, ki hitte volna? ;] :DDD

Eddig is volt lehetőség 30 napos használatra, utána aktiválni kellett (Win10 nem ilyen lesz?). Ha nincs eredeti kulcs, akkor meg amúgy is illegálisan lehetett használni. De azért jó marketingduma volt ez a "kalózfrissítés", körbe is járta a sajtót. :DDD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14) Cathfaern válasza WhiteWalker (#11) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem fognak emiatt kopogtatni. Microsoftnak nem érdeke, hogy Kis Pistát beperelje, mert az egész költsége több lenne, mint a haszna. Viszont nagyon is érdeke, hogy ha már kalóz verziót használj, akkor azt tőle szerezd be: így garantáltan nem lesznek benne vírusok, backdoorok, illetve egyéb belenyúlások, amik bugokat szülnek.

(#15) spammer válasza Cathfaern (#14) üzenetére


spammer
veterán

"garantáltan nem lesznek benne vírusok, backdoorok"

Azokon kívül nem, amiket ők raknak bele. :D :))

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#16) azopi74 válasza WhiteWalker (#11) üzenetére


azopi74
addikt

Tudsz akár csak egy ilyen ajtón kopogtatós esetről?

(#17) Polllen válasza WhiteWalker (#11) üzenetére


Polllen
nagyúr

Elméletileg számla nélkül az eredeti telepítő médiával és matricával is jogtiszta.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#18) WhiteWalker válasza azopi74 (#16) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Az ördög sosem alszik.
Nyilván nem az MS fog pereskedni, hanem a BSA fogja a csekket benyújtani.

(#19) azopi74 válasza WhiteWalker (#18) üzenetére


azopi74
addikt

Akkor BSA-s esetről tud valaki? Amikor egy home usert elővettek volna kalóz Windows használata miatt akárhol a világon?
A BSA-t is a tagok (a szoftvercégek, így a MS) fizeti, így csak azzal fog foglalkozni, amit a tagok akarnak.

(#20) Воланд


Воланд
titán

errol beszeltem vegig, teljesen feleslegesen ment az aggodas azoktol, akik megvettek a 7-es, vagy a 8-ast. technikailag eddig is lehetett warezt frissiteni, ha nem volt nagyon szetturva a rendszer, most sem lesz ez maskent.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21) #93794560


#93794560
törölt tag

Az én Windows-om jogtiszta, efféle problémákba nem fogok belefutni, de ennek ellenére a 10-es megjelenésekor nem fogok azonnal frissíteni, várok pár hétig, amíg megérkeznek az első visszajelzések, vélemények.

(#22) #41133696 válasza azopi74 (#19) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az otthoni felhasználót nem a BSA veszi elő, hanem a rendőrség, csak Magyarországon ez a BSA téveszme él. A BSA nem a lakossági hanem a KKV-s és egyéb ipari ügyekkel foglalkozik. Egyébként az otthoni felhasználó nem jár jobban, mert mindjárt büntetőeljárást kap a nyakába (ami évekig húzódik), és még fizet is (pl bűnügyi költséget) , jogi vonzata is lehet a jövőjére nézve stb...

Elég egy olyan ember, aki nem rest feljelenteni :)

(#23) dajkopali


dajkopali
addikt

habár új információt nem tartalmaz, frissítettem a hírt a Microsoft Magyarország állásfoglalásával

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#24) gézu


gézu
őstag

Az egységesítés érdeke jelenleg mindent felülír. Ezért, miközben nincs ingyen ebéd, valójában csak bele lehet tunkolni a kondérba, mert nagy valószínűséggel senki sem fog ráb@szni a kezekre.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#25) azopi74 válasza #41133696 (#22) üzenetére


azopi74
addikt

Nem én hoztam fel a BSA témát, én tisztában vagyok vele, hogy mivel foglalkozik és mivel nem.
Na jó, akkor kérdezek tovább: Rendőrséges esetről tud valaki? Amikor otthoni felhasználót kalóz Windows használatáért felelősségre vontak volna? Főleg úgy, ahogy korábban az egész témát szóba hozó hozzászóló írta (a ms-tól származó információ alapján, annak kérésére) Ne hülyüljünk már. Most nehogy valaki olyan warez FTP vagy torrent szerver-razziát hozzon fel példaként, ahol esetleg egy 20k HUF -os Windows Home ISO is benne volt a több százmilliós/milliárdos értékű listában...

(#26) azopi74 válasza Воланд (#20) üzenetére


azopi74
addikt

Activator sem kellett hozzá? Nem tudom, mert nem próbáltam, de akkor minek vannak tele mindenféle KMS activatorokkal a torrent oldalak?

(#27) azopi74


azopi74
addikt

" a kalóz szoftverek (így a nem jogtiszta Windows is) nagyobb kockázatnak vannak kitéve kártevőknek, csalásoknak (személyazonosság eltulajdonítása, bankkártya adatok eltulajdonítása stb.)"

Ezzel mit akarnak üzenni? A szerverünkről töltsd le a Win10-et, de vigyázz, mi is tudunk backdoort csinálni, ha nem fizeted ki, lenyúljuk a bankszámládat! :D

(#28) #41133696 válasza azopi74 (#25) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen tudok ilyen esetről (nem is egyről), de az egyik éppen tőlünk két háznyira jár számítógépezni a nagyszüleihez, nem ott alszik, csak oda jár :) Egyébként relatíve gondtalan volt addig az élete, de volt egy kis házkutatás, meg egy kis lefoglalás illetve ami ezekkel jár (PF felügyelet). Ha az illető büntetlen előéletű, akkor általában megússza közmunkával, vagy pénzbüntetéssel. Súlyosabb esetben szóba kerül a börtön, de első sorban felfüggesztett formában.

[ Szerkesztve ]

(#29) Dare2Live válasza #41133696 (#28) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

pár linket már...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#30) Dhampir válasza #41133696 (#28) üzenetére


Dhampir
félisten

Szegény gyerek nem tudta, hogy használhatott volna ingyen Linuxot is a vírusgyűjtő Windows helyett. :D

(#31) Balu972 válasza gézu (#24) üzenetére


Balu972
aktív tag

"bele lehet tunkolni a kondérba" :)) :DDD :)) feldobtad a napom!

[ Szerkesztve ]

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#32) hülyegyerek válasza Dhampir (#30) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Vagy pl. FreeDOS-t is. Kiváló rendszer az is....

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#33) vhunor válasza azopi74 (#27) üzenetére


vhunor
őstag

Igen, elég vicces ez a megfogalmazás egy hivatalos állásfoglalásban, miközben ezek a kalózverziók technikailag ugyanolyan üde és tiszta Windows 10-ek lesznek, közvetlenül a Microsofttól, mint bármelyik licenccel rendelkező változat. Kínjukban azt sem tudják már, hogy csűrjék-csavarják a tegnapi hacacáré után.

Bár még nem egyértelműsítették, de ha a licenc gyakorlatilag kimerül majd támogatásbeli (telefonos, online) dolgokban, és az operációs rendszeren belül funkcióbeli korlátozás vagy egyéb szivatás, pl. állandó popupok vagy fekete háttér nem lesznek, valamint az OS simán frissíthető lesz Update-ről - akkor ez a kavarás nem kellett volna. Aki eddig kalózkodott, a Win 10-ért sem fog fizetni (igen, 20-40 dollárt sem), a consumer piacon történő dobozos (tehát nem OEM) licencértékesítésből statisztikai hibahatárnyi bevétele van a cégnek, és el kell fogadni, hogy ma, consumer operációs rendszerért nagyjából senki nem hajlandó már fizetni. Az ugyanis nem definiáló tényező, hanem növekedési motor (angolul: enabler) a rajta keresztül elérhető szolgáltatásokhoz, amik majd ténylegesen hozzák a pénzt.

Ezzel minden bizonnyal tisztában vannak a Microsoftnál. Ha csak annyit csinálnak, hogy kiállnak és azt mondják, otthoni (nem pénztermelő) használatra legálisan ingyenes a Windows 10, de ha hivatalos terméktámogatást akarsz, fizess havi 5 dollárt, technikailag ugyanaz lett volna a végeredmény - a káoszt elkerülve, amivel a fél világot megetették és összezavarták.

[ Szerkesztve ]

(#34) Dare2Live válasza vhunor (#33) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hacacáré max azért lehet mert erre nem tértek ki a firkászok meg mindent mögé képzeltek.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#35) vhunor válasza Dare2Live (#34) üzenetére


vhunor
őstag

Szánj egy kevés időt arra, hogy végiggondolod az OS-piac helyzetét.

(#36) arnyekxxx válasza WhiteWalker (#18) üzenetére


arnyekxxx
veterán

hanem a BSA fogja a csekket benyújtani.

Ugye tudod, hogy a BSA-ból a B betű melyik angol szót jelenti? Nem, nem a Home kezdőbetűje.

(#37) arnyekxxx válasza #41133696 (#28) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Mármint az általad ismert esetben a kalóz win miatt ment ki a rendőrség mert az MS jelezte nekik, hogy Pistike nemjogtiszta winről fészbukozik?

(#38) Dhampir válasza hülyegyerek (#32) üzenetére


Dhampir
félisten

Korábban kipróbáltam volna, de a laptopjaimra sajnos nem ment fel...a Linuxszal és a Windowszal ellentétben.
Bosszúságomra a ReactOS sem, pedig nem rossz projekt.

(#39) lugosi111


lugosi111
csendes tag

Ha feltételezzük, hogy ugyanazon jogokkal rendelkezik majd fizető és nem fizető ügyfél, mi tartja majd vissza az előbbieket, hogy visszapereljék a termék árát? A telefonos - meg az online segítséggel kitörölhetik...
Vagy én nem értettem meg miről is szól ez az egész.

(#40) NGA válasza arnyekxxx (#37) üzenetére


NGA
addikt

Nem muszály emiatt kimenniük. Elég pl egy gyanu. Házkutatáskor lefoglalhatják a számítógépet pl bizonyítékok után kutatva. Ha ekkor megállapítják, hogy lopott szoftverek vannak rajta, akkor bukta.

(#39) lugosi111 : Talán olvasd el a cikket. Attól, mert frissíted, még kalóz felhasználó maradsz.

[ Szerkesztve ]

(#41) 8th válasza #41133696 (#28) üzenetére


8th
addikt

Nem lehet közmunkára váltani.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#42) Balu972 válasza NGA (#40) üzenetére


Balu972
aktív tag

esetleg már ismert kalóz :U

lehet, hogy az ingyenes befrissítés egyben egy önkéntes önfelejelntés/beazonosítás is :U

jajjdenelegyenigazam

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#43) #19617792 válasza Balu972 (#42) üzenetére


#19617792
törölt tag

akkor Jack Sparrow jobb ha nem tesz a tortugai gépére Windows 10-et, különben a BSA ráküldi Davy Jonest krákenestül. :DDD

(#44) #41133696 válasza Dare2Live (#29) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#29) Dare2Live : Google?

(#41) 8th válasza: Az eljáró bíró dönt, hogy mire ítéli a rendelkezésére álló szankciók között válogatva. Nem beszéltem váltásról. Aki például közmunkát kap, azt nem engedik átváltani pénz büntetésre, de ha nem dolgozza le, akkor leüli.

[ Módosította: radi8tor ]

(#45) Drenadar válasza azopi74 (#19) üzenetére


Drenadar
veterán

BSA-t főleg a MS pénzeli, érdekes, ha fel akarnád keresni a magyar képviseletét a bsa - nak akkor a Graphisoft parkba kellene menni nagy valószínűség szerint.

A bsa nem foglalkozik maganfelhasználokkal csak cégekkel. Olyan viszont már nem egyszer fordult elő. Egy cég életében nagyon gáz, ha kivonul a rendőrség és lefoglalnak minden számítógépet. Tulajdonképpen megbénítják a céget. És idő mire végez a kirendelt szakértő.

[ Szerkesztve ]

(#46) Dhampir válasza #41133696 (#44) üzenetére


Dhampir
félisten

Az egyik, hogy sokan Linux cicusnak hívták annak ellenére, hogy férfi és már közelebb van a negyvenhez mint a harminchoz.

:DD

(#47) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Nem lenne gond az egésszel, ha korrekt áron lehetne kapni Windows7-et mondjuk. De ha van is még a piacon, akkor Qva drága. Windows 8 a hagyjámá kategória, tehát marad sokmindenkinek a Win7-Kalóz! Namármost, a legjobban "fogyó" kalóz Win7 verzió az Enterprise, nem? Ergo azok sem fognak kapni semmiféle frissítést...

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#48) Gyula84


Gyula84
veterán

most akkor a win 7 -t frissithetem win10re, mert nemrég valaki azt terjesztette itt ph-n, hogy nem lehet :F

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#49) #98452736


#98452736
törölt tag

Egyre vagyok kíváncsi. Nekem a laptopom windows 8.1 with bing verzióval jött ki. Közben sikerült a recovery partíciót letörölni és így a binget nem tudom visszatelepíteni. Tovább bonyolítja a helyzetet, hogy a kulcs is az alaplapba van égetve szóval azt sem tudom. Az a kérdés fogalmazódott meg bennem, hogy a win 10-et így én majd telepíthetem ingyen és jogtiszta rendszerem lesz? Most jelenleg Ubuntu van a laposon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.