Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #56230144 válasza L7wy (#43) üzenetére


#56230144
törölt tag

Tudod te nem élsz itt, nem kapod a megszorításokat a nyakadba...A határon túliaknak (nem az angliába és hasonló országokba menekülteknek) minden tiszteletem, de sajnos nem tudjátok átlátni rendesen a helyzetet, mert nem itt éltek. :(

(#52) Jhonny06


Jhonny06
veterán

"ne dumálj bele a magyarok dolgába."

Exactly, jól gondolod. Senki nem mondta, hogy innentől nem vagy magyar, de ha nem itthon élsz, akkor nagyon hülyén néz ki az, hogy szavazol egy olyan dologra, ami nem is érint. Azt meg szerintem el tudja dönteni a családod, hogy nekik mi a jó, ennek megint nincs túl sok köze ahhoz, hogy te szavazhatsz-e vagy sem (mi családon belül még azt se szoktuk megbeszélni, hogy ki kire szavaz, magánügy).

Ez kicsit olyan, hogy mész egy építkezés mellett és odaszólsz, hogy "jó lesz az az oszlop ott, Józsikám!", aztán továbbmész. Olyan dologba ne próbálj beleszólni, ami közvetlenül nem érint (ha már egyszer leléptél), mivel a szavazatoddal esetlegesen az itt élőket befolyásolod, míg te nem érzed ennek a súlyát.

Két különböző dolog a te nemzetiséged, meg az, hogy mi folyik az országban.

[ Szerkesztve ]

(#53) Crystalheart válasza djculture (#37) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Az lenne a lényeg az szavazzon csak aki tisztában van az aktuális magyarországi helyzettel."

Már felvetették előttem is, de szerinted a hazaiak közül vajon hányan vannak tisztában a saját országok helyzetével azon túl, hogy "Hát, rossz, nagyon rossz! Öööö..."

Ha ezen múlna, a felső 10% mehetne csak el szavazni. Akik között valószínűleg volna olyan is, aki amúgy külföldön él, csak van agya. Ami azt illeti, én magam ugyan Magyarországon élek, de pénzügyek szempontjából legalább annyira függetlenítettem magam a hazai viszonyoktól, mint egy kiköltözött. Minden információt is az internetről szedek, ami valljuk be, a szomszéd néni pletykáinál, amire a népesség nagy része alapoz, még mindig relevánsabb. Akkor én sem szavazhatnék? Ki mondja meg, mi az a határ, amikor valaki "semmiképp sem lehet tisztában a hazai körülményekkel"?

Megjegyzem, a következő választásokkor, hacsak valami csoda nem történik, nem fogok élni a szavazati jogommal, mára elmúlt a kisebbik rossz illúziója.

Jhonny06: Az adórendszer, az oktatás, a közutak állapota, stb. mind nem érint közvetlenül. Ennek ellenére minden javítani akarok, a hazaiak javát akarom, egyszerűen mert szeretem az országot. Mondhatnám, nem csak érint, de megérint.

[ Szerkesztve ]

(#54) Jhonny06 válasza Crystalheart (#53) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ha annyira javítani akarod, akkor gyere haza és adózz itt. Pont én vagyok az, aki abszolút nincs a külföldre menés ellen, de ez a lelépek, aztán hirtelen mégis jobbá akarom tenni.. kicsit üti egymást.

(#55) Crystalheart válasza Jhonny06 (#54) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én itt vagyok Pest megyében, de nem nagyon van mi után adóznom. :) (Hacsak nem az ÁFA-t vesszük, TB-ben pedig eddig többet éltem fel, mint amennyit befizetett utánam édesanyám...) Persze lehet, hogy az E/2 alatt nem rám céloztál, csak úgy általánosságban mondtad, de épp arra mutattam rá, hogy így nagyon sok hazai állampolgártól is meg kellene vonni a jogokat, függetlenül attól, hogy tisztában vannak-e a helyzettel vagy lövésük sincs.

[ Szerkesztve ]

(#56) Youri válasza #56230144 (#51) üzenetére


Youri
veterán

Jaj neee... Mindenhol máshol, pláne a környező országokban kánaán van, és csak itt a rossz minden, mi? :U

RTX ON

(#57) tildy válasza Jhonny06 (#52) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha ennyire gond, vegyek el, de jelenleg magyar allampolgarkent, magyar lakcimmel jogosult vagy szavazni. En amugy nem lennek ellenere, hogy x ev utan elvegyek. Mondjuk legyen az 5. Annyi ido alatt csak kiderul tobbnyire, marad az ember vagy nem.

Jelen esetben azonban torveny adta joga kulfoldon elo , de magyar lakcimmel rendelkezo, magyar allampolgarkent szavazni.

--------------------
Uk-ben szavazhatnaka commonwealthek is, de lakcim alapjan aki UK-ben el a parlamentaris valasztasokon nem szavazhat. Ahhoz allampolgarnak kell lenni. Polgarmesterre , EU-s kepviselokre lehet szavazni nekunk is.

________________
Jhonny: esetemben mit kellett volna tennem? Kinn eltem fel eve , de magyar lakcimem volt, Magyarorszagra adoztam (meg). Nem akartam hazajonni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#58) Иван válasza baluka26 (#44) üzenetére


Иван
őstag

Nehéz nem angolszász példát hozni, mert az történelem többször igazolta őket, mint minket. Ezt dobta a gép.

Youri: az a helyzet, hogy mondjuk egy németajkú országban hozzánk képest tényleg kánaán van. Senki se mondja, hogy ott hozzád vágják a köteg eurót meg a Merkel a segged alá tol egy mergát, de a helyzet tényleg fényévekkel jobb. Az emberek jobban élnek, több pénzük van (relatíve is) és élhetőbb a környezet. Dolgozni meg kell érte, de senki se mondta, hogy nem.

Mert azzal jönni se normális, hogy külföldön is ugyanolyan szar, mint itt. Mert ez szimplán nem igaz. Vannak országok, ahol tényleg nem jobb, de vannak, amikkel nem lehet minket egy lapon említeni.

L7wy:
"(igen, itt születtem, mint a nagyapám is, élnek itt is magyarok, magyarul tanulnak, magyarul beszélnek, és nem kevésbé magyarok, mint a MO-n élők)"

Ezt senki se akarja elvitatni tőled

Az utóbbi években azt látom, hogy MO-n rettenetesen nagy talpnyalás meg nyugat felé,

Ha még nyugati multik vitték volna el egészében az országot... De amikor a saját polgártársaink vitték haza offshore cégekbe azt is, ami le van betonozva, az már a vég. Na de erre mondják, ha az országtól magyar lop, még van esélyünk visszalopni.

"Ami meg a pénzt illeti, kétlem, hogy "miattunk" adózik bárki is sokat."

Nem. De a te szavazatod eldöntheti az itteni magyarok életét, ami rossz. Mert annak a kormánynak a hibáit, ami esetleg pont a te szavazatod miatt lesz hatalmon, nem te szenveded el, hanem mi.

És ez itt a lényeg.

Ki van tisztában az ország ügyes bajos dolgaival, az szavazhasson? Abszurd. Egyrészt mert akkor mondjuk a magyarországi US nagykövet is szavazhatna. Ő tutifix többet tud az itteni dolgokról, mint 1000-ből 999 magyar. Oké, legyen állampolgár? Akkor meg hogy méred le mennyire ért az országhoz?

Valamiféle műveltségi cenzust el tudnék képzelni mellesleg, de ezt halkan jegyzem meg. Csak egynéhány párt azért eléggé eltűnne a térképről.... Ami egyáltalán nem baj.

SZERK
"Uk-ben szavazhatnaka commonwealthek is, de lakcim alapjan aki UK-ben el a parlamentaris valasztasokon nem szavazhat. Ahhoz allampolgarnak kell lenni. Polgarmesterre , EU-s kepviselokre lehet szavazni nekunk is."

EU képviselőkre azért szavazhatsz, mert EU állampolgár vagy, és mivel ott élsz, ott szavazol. A lényeg, hogy EU polgára vagy. A Commonwealthnek meg ugye köze nincs az EU-hoz.
És várom melyik londoni kerületnek lesz először lengyel polgármestere. ;]

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#59) Ivan15


Ivan15
senior tag

En öszinten igy 4 ev utan abszolut nem latom mar at, hogy mi es hogyan zaljlik reszletesen nemhogy Mo-n, de meg Budapesten sem... ezert mar alapallas szerint sem szeretnek különbözö szavazasokon Mo-n resztvenni.

(#60) #56230144 válasza Youri (#56) üzenetére


#56230144
törölt tag

ott is körülbelül ugyan ez van, de mi se szavazunk oda... :(((

(#61) Raucher válasza Иван (#58) üzenetére


Raucher
tag

Valamiféle műveltségi cenzust el tudnék képzelni mellesleg...

Nem, a megszerzett jogokat nem szabad feladni!
Műveltségi vagy más szubjektív alapon nem lehet választójogot korlátozni.
Aki nem Magyarországon él, az ne szavazzon. Ez korrekt és objektív megfogalmazás. Ha visszatér Magyarországra élni, akkor majd szavazhat.

Ne induljon el a következő, hogyan nyirbáljuk meg a választójogot diskurzus. Ha mások a te jogaidat akarják majd megnyirbálni, te sem fogsz tapsolni örömödben.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#62) Z86


Z86
őstag

A képen az emberek egyáltalán nem is tűnnek magyarnak. :)

Egyébként pedig azzal egyetértek, hogy a határon túli magyarok kapjanak képviseletet a parlamentben.
De az, hogy ezen képviselők szavazata döntsön az engem érintő kérdésekben, az minimum elfogadhatatlan!

(#63) Youri válasza Raucher (#61) üzenetére


Youri
veterán

Éppen te is mások jogainak megnyirbálásával példálózol.... Annyira egy kétélű ez a te igen, de te meg nem, mert így jogos dolog...

RTX ON

(#64) finest


finest
őstag

Állat ez a kép, kiköpött magyarok, főleg a szőke csajok, meg a csoki srác középen. De minek örülnek ennyire?

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#65) JColee válasza Z86 (#62) üzenetére


JColee
őstag

Te ezért szavazhatsz pártlistára és egyéni képviselőre is.

(#66) Youri válasza finest (#64) üzenetére


Youri
veterán

Szerintem Colgate reklám

RTX ON

(#67) Dr. Romano válasza finest (#64) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Valszeg jó pénzt kapnak a fotózásért és már előre örülnek.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#68) Lauda


Lauda
félisten

Eleve az is abszurd, hogy aki elkoltozott innen, az miert akar szavazni. Azert ment el, mert nem vot' neki itt jo. Akkor meg miert nem azzal foglalkozik, hogy az uj orszagban epitse az eletet.....

(#69) finest válasza Lauda (#68) üzenetére


finest
őstag

Lehet, h szeretne visszaköltözni emberhez méltó körülmények közé. Szerintem meg elsősorban azoknak kéne szavazni, akik legalább pár hónapot dolgoztak valamelyik polgári demokráciában. ..

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#70) Crystalheart válasza Lauda (#68) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ha valaki kiutazik, attól még lehet neki elsődleges az anyaország fejlődése, annak az országnak a fejlődésével szemben, amelyikben él.

Raucher: Nagy kár, hogy így van ez, hogy a műveltséget nem lehet objektívan mérni. Ezért nincs "legjobb rendszer", ezért van, hogy a demokrácia is csak egy közepes biztosíték a zsarnokság elkerülésére, de nem a lehető legjobb rendszer. A legjobb rendszer sajnos az emberi gyarlóság és a tömegek befolyásolhatósága miatt mindig, mindig utópia marad. Egy lelkiismeretes politikus mindössze annyit tehet, hogy a hibát, azaz a demagógia életképességét a közjóra fordítsa.

[ Szerkesztve ]

(#71) danih válasza Crystalheart (#70) üzenetére


danih
addikt

Ha az állampolgárságát megtartja, alanyi joga szavazni. Pont.
(Ez kicsit más, mint mindenkinek hirtelen állampolgárságot osztogatni)

[ Szerkesztve ]

(#72) amanoba válasza Crystalheart (#70) üzenetére


amanoba
őstag

Én is jó ötletnek tartanám a műveltségi cenzust, lehetne az iskolázottsághoz kötni, bár az sem lenne megoldás teljesen, (az iskolázottság ugye =/= a műveltséggel) ugyanakkor közelebb vinne az ideális állapothoz szerintem.

Egyébként a 1908-ban volt erről egy előterjesztés ami aztán nem valósult meg (Andrássy Gyula belügyminisztertől)

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#73) Crystalheart válasza amanoba (#72) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mondjuk tekintve, hogy mindenkinek alanyi joga elérni a 8 általánost (:D), sőt akár az érettségit is, a jogcsorbulás kérdése viszonylagos. Sajnos azonban az iskolázottság sem garancia semmire. Ilyen ez...

(#74) Lauda


Lauda
félisten

finest, Crystalheart

Ez igen, valoban lehet celja valakinek, viszont a megfelelo es felelossegteljes donteshez kell hogy itt eljen valaki, kulonben csak durrogtat vaktaba, annak meg nincs sok ertelme. ;)

(#75) Crystalheart válasza Lauda (#74) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Külhonban élőként nem érezhet felelősséget a földijei iránt? :) Persze ez csak játék a szavakkal. De korábban pont azt fejtegettem, hogy egyáltalán nem következik a közügyekben való tájékozatlanság vagy a helyzet hibás felmérése a máshol élésből. Miért is következne? Az egész legföljebb az itt maradók önérzetét sérti, szerintem alaptalanul.

(#76) Иван válasza danih (#71) üzenetére


Иван
őstag

A gond az, hogy a mostani állampolgárság ipari méretű osztogatásával megint nem a magyarság megőrzése és az összetartozás erősítése a cél, hanem belpolitikai marakodás és hogy ezeknek a szavazatoknak a segítségével még inkább bebetonozzák magukat.

A határon túli magyarok egy eszköz lettek, és ezt az anyaországiak is megszívhatják. Köbö ha tudnák, hogy az ugandaiak kit szavaznának be, nekik is elkezdenék nyomtatni az állampolgári papírokat ezrével...

SZERK
Lauda: ez igaz lenne, ha azért utaztak volna el ezek a szerencsétlenek, mert utálják az országukat. Az igazság viszont az, hogy a tömeges kivándorlás oka inkább az, hogy egyre szarabb itt élni. A legtöbb kiment ember szerintem visszajönne, ha megint lenne itt értelme élni. A legtöbb aki kint él és ismerem, így vagy úgy honvággyal küzd, csak aztán eszébe jut, hogy itt nem igazán vannak jó kilátásai. És ez a fiatalokra fokozottan igaz.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#77) L7wy válasza Иван (#58) üzenetére


L7wy
őstag

"Ezt senki se akarja elvitatni tőled"
Hidd el, van sok ember, aki nem is tud a létezésünkről... Meg úgy van vele hogy miért utaztunk ki stb. Pedig én is ugyanúgy élek, mint bármelyik más magyar, csakis magyar nyelven nézek tvt, hallgatok rádiót, olvasok híreket a neten és stb, az hogy ide szorultam a határ másik felére, nem tehetek róla.

Nem. De a te szavazatod eldöntheti az itteni magyarok életét, ami rossz. Mert annak a kormánynak a hibáit, ami esetleg pont a te szavazatod miatt lesz hatalmon, nem te szenveded el, hanem mi.
Persze, épp az én szavazatom fogja elrontani... Na ez a magyarság... Bezzeg a Győzike félék meg a Pákó félék meg egyéb emberek akik ugyan oda adóznak de nem sok közük a magyar dolgokhoz, na nekik szabad szavazni... Mivel egy országról van szó, és annak a népéről, én helyeslem a határon túlról való szavazást. Nem egy intézmény vezetéséről van szó, hanem egy népéről. Amúgy meg a magyarországiakat nem sokszor verik meg azért, mert magyar vagy mert, magyarul beszél stb Az ittenieket annál sűrűbben. De neeem, nekünk ne legyen beleszólásunk, mert tuti rosszul látjuk, meg hülyék vagyunk. Van egy olyan érzésem, hogy innen ki akarnak minket tuszkolni, MO-n meg nem látnak minket szívesen... szép kis szituáció. Szerintem meg az van, hogy mi látjuk eléggé az ottani helyzetet is, csak mivel a MO-n élőknek fogalmuk sincs a határon túliak életéről, azt hiszik, hogy mi is annyit tudunk az ottani életről.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#78) tildy válasza danih (#71) üzenetére


tildy
nagyúr

kiveve, ha nem a vegleges kikoltozest valasztotta, es jelentette be, mert akkor -eddig- nem szavazhatott.

ivan: ezt irtam en is. UK Eu-s kepviselokre szavazhatunk, UK parlamentire nem, amig nincs allampolgarsagunk.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#79) finest válasza L7wy (#77) üzenetére


finest
őstag

Nekem az a gyanúm, h a magyarok határoktól függetlenül hülyék. A határon túliak sokkal több figyelmet érdemelnének, s méltánytalanul el vannak felejtve. Sajnos akaratukon kívül részévé váltak a hazai szalámi politikának, ha elmennek szavazni azért, ha nem akkor azért lehet utálni őket. Ebből Ti nem jöttök ki jól sehogy. De a határon inneniek sem.
Magyarországon minden évszázados fáziskésésben van. Például Szigetvárnak a nyáron a Parlament a legbátrabb város címet adományozta a török háborúkban (500 éve) bizonyított hősies helytállásáért. A könnyített állampolgárságról szóló törvény is vagy 20 évet késett, s mivel a legtöbb környező ország mára EU-tag, teljes egészében szimbolikus jelentőségű lett. Ezzel együtt fontos adósságot rótt le az állam, de ha ez a rendszerváltás után van, többet ért volna vele mindenki.
Nem hiszem, h oka lenne az embereknek a külföldön élő szavazásra jogosultak miatt aggódni. Az emberek sokfélék, nem hiszem, h a határon túliak körében akkora májer a Fidesz-kormány. Azért remélem helyette nem a Jobbikot fogják erősíteni.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#80) finest válasza finest (#79) üzenetére


finest
őstag

Most látom, h Te szabadkai vagy. Ebben az esetben kifejezettem vonatkozik rád és a délvidékiekre az elfelejtettség. A '42-es hideg napokra válaszul, a délvidéki nacionalista vérengzésben 40-50.000 magyart pusztítottak, űztek el. Nagyon várom, h egyszer végre valamelyik kormány róluk is megemlékezzen.
Nem tudom, h a szerbek milyen feltételekhez kötik a magyar állampolgárság felvételét, de neked legalább egy kis gyakorlati haszonnal is jár, h uniós ország állampolgára lehetsz, ha felveszed, felveheted szabadkaiként a magyart.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#81) L7wy válasza finest (#80) üzenetére


L7wy
őstag

Igen, folyamatban van a magyar állampolgárság intézése :) Igencsak jól estek a hozzászólásaid :R
Tudod sokszor van (velem is többször megesett, így nem csak mese) hogy a magyarságom miatt bántalmaztak, aztán mikor átmegyek MO-ra, akkor meg leszerbeznek. A másik meg, hogy Szerbia sosem lesz EU-s tagállam (az itteni stílus miatt), szóval nekünk csak a kettős állampolgárság marad.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#82) #56230144 válasza L7wy (#81) üzenetére


#56230144
törölt tag

Tiszteletet érdemelnek a trianonkor elszakított magyarok, és leszármazottaik :) .Aki leszerbez azért, mert ennyire tudatlan, és a liberális agymosásnak bedőlt, azt kitenném belgrádba egy "Kosovo je albanska" feliratu pólóval, és boldoguljon egyedül... ;]

(#83) finest válasza L7wy (#81) üzenetére


finest
őstag

Köszönöm. Innen írok ám a határ alig másik feléről, Szentesről.
Pár hete leadtak az M1-en egy tíz éve készült riportot Sütő András íróval, amit a magyar TV a 75. születésnapja alkalmából készített vele. Többek közt elmesélte, h kisunokája arcát, aki még alig beszélt magyarul, részeg bunkók összeverték, amikor meghallották, h magyarul beszélt. (Őt is érte verés, az egyik szemére meg is vakult, de ez nem fáj úgy, mint amikor egy kisgyerek szembesül a világ gonoszságával, őt "felkészülten" érte.) A gyerek egyszerűen nem értette, h azon a boldog világon kívül, amivel családja és azok barátai körülveszik, létezik egy másik, egy rossz, tele indulatokkal.
A riport végén megkérdezték tőle, h ő saját magának mit kívánna születésnapja alkalmából. Azt kívánta, h lehessen Magyarországra útlevél nélkül utazni, mert számukra az anyaország, ahol magyarok élnek, önmaguk lehetnek valóban egy tündérország. Ez 2002-ben volt. Románia EU-csatlakozását már nem élte meg, a kívánsága bár életében nem teljesült, az erdélyi magyarok 2007 óta szabadon jöhetnek ebbe a "mesevilágba".

Danielssss: Miért pont liberális agymosott az, aki leszerbezi? Én inkább vagyok liberális (agymosott), mint konzervatív (agymosott), de nem szerbezem le. -L7wy: na, kb erről beszéltem fentebb a hülyeség kapcsán. Üdv tündérországban!

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#84) Youri válasza #56230144 (#82) üzenetére


Youri
veterán

Sógorom is szlovákiai magyar, azt a szlovákoknak magyar, a magyaroknak meg szlovák...

RTX ON

(#85) #56230144 válasza Youri (#84) üzenetére


#56230144
törölt tag

Nekem Újvidéki rokonom van, a helyzet ugyanez itthon :W

(#86) Viszlát válasza Lauda (#68) üzenetére


Viszlát
addikt

Tapasztalatból mondhatom, hogy a kettő nem zárja ki egymást (az új élet építése és az eredeti országgal való törődés). Számomra pedig az abszurd, hogy a mai világban vannak olyanok akik szerint a helyváltoztatással tájékozatlanság is jár.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#87) Crystalheart válasza Youri (#84) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ezt amúgy abszolút nem értem. Ha valaki magyarul beszél és magyarnak mondja magát, azt miért szlovákoznám le? Legföljebb szlovákiai, de valahogy a felvidéki indirekt módon jobban a számra áll.

(#88) #56230144 válasza Crystalheart (#87) üzenetére


#56230144
törölt tag

Mert a történelem órákon annó valami rosszul működött...Énis nagyszükőktől tanultam meg a történelmünket, töri óránk abból ál, hogy orditozik a tanár, osztálytársak pedig dobálóznak galacsinokkal, aztán érdekes módon mindenki a jó jegyet kapja, csak az nem, aki tanulni akar. :(

[ Szerkesztve ]

(#89) Youri válasza #56230144 (#88) üzenetére


Youri
veterán

Nem kell bemutatni a helyzetet, iskolában dolgozom...

RTX ON

(#90) Crystalheart válasza #56230144 (#88) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Aki nem tudja, kik azok a határon túli magyarok, az egyszerűen nagyon hülye, nem tudok erre mi mást mondani, ez nem történelem-oktatás függvénye. (Minden 8.-os és 12.-es történelemkönyvben leírják, és gyakori téma a közbeszédben és a médiában is.) Nem hiszem, hogy sok ilyen magyar létezne. :F Szerintem egyszerűen a fogalom tudatosult máshogy a fejükben, és aki pl. Szlovákiávban él, azt szlováknak hívják, nemzetiségtől függetlenül, ahogy a magyarországi svábokat is magyarnak. (Noha van egy csepp különbség is a két helyzet között.)

[ Szerkesztve ]

(#91) Иван válasza tildy (#78) üzenetére


Иван
őstag

Igen, de ha UK EU parlamentre szavazol, egyértelműen magyar képsviselőre már nem szavazhatsz.

L7wy:
"ersze, épp az én szavazatom fogja elrontani..."
Igen. Mert ha a határontúli magyarok elkezdenek nagyiparban, százezrével ideszavazni, az már súlyos százalékokat torzít. Beszavazhatjátok V vektorteret még egy ciklusra, mi meg szopunk 4 évig. És itt most nem arról van szó, hogy M, L vagy J vektortérrel nem szopnánk, de már elv rossz.

Mit nem lehet ezen érteni? :U

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#92) Crystalheart válasza Иван (#91) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Igazából akkor lenne rossz egy ilyen eset, ha volna rendes alternatíva - de hát ki tudja, még akár lehet is. :) Ami azt illeti, szerintem is valahogy máshogyan kellett volna megoldani a határon túli magyarok képviseletét. A magyar Országgyűlésben, mégis valahogy máshogyan. Így ez is csak tisztán szavazatvadászat. Ugyebár a határon túliak egyéni képviselőre nem szavazhatnak, ez megszorítás, de pártlistára igen, ez meg egyértelműen egyvalamire megy ki. Bár nem lehet semmit sem biztosan előre látni, mert lehetnek olyan pozitív hatásai is, hogy minden párt kénytelen lesz a programjába venni határon túliak helyzetén javító pontokat is, ha szeretnék megszerezni az ő szavazataikat is.

(#93) Иван válasza Crystalheart (#92) üzenetére


Иван
őstag

Mint írtam, a listás szavazás is egy degenerált rendszer. Hazánkban méginkább. Megspékelve a határontúli szavazatokkal meg egyenesen nevetséges.

Mondom, válasszanak kint egy-egy képviselőt aki képviselő őket a parlamentben, legyen mondjuk az összesnek egy jelképes szavazata vagy valami, de ez így számomra elfogadhatatlan.

De most tuti hazaáruló leszek, aki eltagadja tőlük a magyarságukat, pedig minden nap megkéselik őket az utcán, ezért járna nekik a szavazat...

Szlovákmagyarok. Érdekes film, nézzétek meg. Sok szempontból járja körül a kérdést, nekem tetszett. Sok újat mondott nekem.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#94) baluka26 válasza Иван (#93) üzenetére


baluka26
veterán

Határontúli szavazatokkal az az egy (kiba nagy) gond van, hogy pillanatok alatt lehet szerezni többnyire onnantől kezdve párthű, megvezethető emberkéket. Ez minden párt álma.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#95) Crystalheart válasza Иван (#93) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én is valami közvetett képviseletet tudnék elképzelni. Kár, hogy nincsen most alsóház (pedig elférne), mert ez arra éppen teljesen jó volna, az alsóház egy meghatározott része a meghatározott határon túli régiókból kerülhetne ki, vagy konkrétan azt a területet képviselhetné.

Hmm... pártlistás szavazás kontra egyéni? Őszintén, ki az, aki a párt-hovatartozás helyett az illető jelölt személyét vette figyelembe a szavazáskor? A legtöbb ember egy neki kiszórt szórólapról másolgatja be az ikszeket a megadott nevek mellé, és mivel még fotó sincs, úgy általában azt sem tudják, a név kit takar. Ez a rendszer egyszerűen minden szempontból nevetséges, és nem is tudom, mi lehetne a normális. Talán némi változást eredményez majd, amikor egyszer ajövőben elérhetővé válik az online szavazás.

(#96) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az egészben az a szép, hogy meg se fordul pár ember fejében, hogy egy kivándorolt azért szavaz, mert esetleg úgy gondolja, hogy hosszú távon ez segíthetné a visszatérését.

nem mindenki égeti fel maga mögött a hajókat.

baluka26: ez sem feltétlen igaz, a határon túli pártokkal sikerült pár magyar pártnak nagyon komolyan összerúgnia a port annak ellenére, hogy az adott magyar párt a határontúliak szavazata mellett szavazott.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#97) L7wy válasza Иван (#91) üzenetére


L7wy
őstag

Mit nem lehet ezen érteni?
Azt, hogy miért gondolod, hogy csak a magyarországiaknak van joguk dönteni a magyarság sorsáról... vagy a politika = adó a ti szemetekben? Mert itt többről van szó kicsit.

Az meg egy másik dolog, hogy ki hogy vezethető meg, de szerintem az arány nem sokkal különbözik országon kívül és belül sem.

[ Szerkesztve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#98) Иван válasza baluka26 (#94) üzenetére


Иван
őstag

Már írtam valahol köbö pont ezt.

Crystalheart: a kétkamarás rendszernek lenne értelme., de visszavezetni már nem sok. Igazából a törvényhozás menetéhez sokat nem adna érdemiben, inkább szimbolikus jelentősségű intézmény lenne, mint ami megtestesíti a nemzeti kontinuitást. Meg ugye kit neveznél ki? Nemeseket? Papokat? Az egésznek ma már értelme nincs.

Persze amerikai rendszerű alsó-felső háznak van értelme, de az elnöki rendszer és az egész állam felépítés más dimenzió hozzánk képest.

SZERK
L7wy:
"Azt, hogy miért gondolod, hogy csak a magyarországiaknak van joguk dönteni a magyarság sorsáról..."

Mert te miért gondolod, hogy a vajdaságból, nem csak az országon, de az EU-n kívülről annyi jogod van beleszólni az én politikai berendezkedésemre, mint nekem?
Sajnálom ami történt, blablabla, de ettől még érted...

"vagy a politika = adó a ti szemetekben?"
Nem, de egy elég hangsúlyos része.

Amúgy szerintetek az őrvidéki magyarok miért hallgatnak, mint a sír? A kérdés költői. :U

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#99) dabadab válasza L7wy (#97) üzenetére


dabadab
titán

"a politika = adó a ti szemetekben"

Igen, ilyesmi. Kevered az allamot a hazaval.

DRM is theft

(#100) Иван válasza Иван (#98) üzenetére


Иван
őstag

ui: nem csak a politikai berendezkedésünkre vagy hatással, de nagyobb baj, hogy a gazdaságira is.

Amúgy meg dabadabnál van egy hatalmas nagy plusz, ami ki se fér a képernyőmre. Állam =! haza.

SZERK
De remélem most nem kezded el híresztelni, hogy ezek az anyaországiak mekkora anyaszomorítók, mert nem veled van a baj, meg persze ti is részei vagytok a magyarságnak, támogatni kell titeket, őrizni a hagyatékot.

Csak ésszel. És főleg nem belpolitikai, kicsinyes, szarrágó célokért osztogatni mindenféle átgondolatlan privilégiumot. Mert ti lehet azt hiszitek, ez egy szép gesztus, én viszont ebben csak egy újabb politikai hasznot hajtó propagandát látok, és nem azt, hogy erősítsük a kötelékeket.

De ne legyen igazam.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.