Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Kassadin válasza amanoba (#142) üzenetére


Kassadin
addikt

Nyugodtan odaadom bárkinek a saját szavazati jogomat, elvégre itthon az emberek fejében általában csak a végletek léteznek, arra sosem gondolnak, hogy van valami oka is a dolgoknak. Eddig ugye egyszer lett volna lehetőségem szavazni, nemsokára jönne a második lehetőség is, de értelmét nem látom egyszerűen. Amíg az örök élettel és örök lőszerrel kampányol mindegyik párt, és az emberek rendre megeszik ezt, addig nincsen miről beszélnünk. Nincsen manapság jó választás, van rossz meg még rosszabb.

(#152) finest válasza Kassadin (#151) üzenetére


finest
őstag

Valaki majd belinkeli a statisztikát, de amennyire én tudom, nem sokszor haladta meg az 60%-ot sem a részvételi arány a választásokon, vagyis 2-2,5 millióan mindig úgy nyilvánítanak véleményt, h tojnak elmenni. Én pl. 2006-ban voltam utoljára.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#153) Иван válasza #56230144 (#149) üzenetére


Иван
őstag

Pffff.....

Szóval ott tartunk, hogy most már ne is azért szavazzanak ide, hogy a magyar politikán keresztül jobb legyen nekik, hanem mert leköpik őket a szerbek, és szegények ennyit megérdemelnek.

És akkor szegény kurdoknak is adjunk má' szavazati jogot, nekik még szarabb. ;]

Az meg megint nonszensz, hogy ott rossz nekik, de átjönni nem akarnak/mernek, mert az itteni magyarok kinézik őket.

Szóval akkor most jól értem, hogy a hazájuknak vallott országban kinézik őket?

Mellesleg én ahány külhonival találkoztam, egyet se nem-magyaroztak. :U

Amúgy az őrvidéki magyarok miért nem tartanak attól, hogyha visszajönnek leosztrákozzák őket?

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#154) #56230144 válasza Kassadin (#151) üzenetére


#56230144
törölt tag

Az ilyen gondolkodás miatt tartunk ott ahol...Ne is tegyél a mostani helyzet ellen, inkább nézd végig ahogy elsülyed a hajó.. :W

Elöttem szóló meg értelmezze azt, amit leírtam.

[ Szerkesztve ]

(#155) Kassadin válasza #56230144 (#154) üzenetére


Kassadin
addikt

A demagóg butaságokon kívül tudsz valami konstruktív hozzászólást is kisajtolni magadból, vagy ne is reménykedjek?

(#156) finest válasza Иван (#153) üzenetére


finest
őstag

Burgelandban összesen él cca. 6000 magyar. Szerintem magyar vendégmunkás is sokszor több van Ausztriában, mint kisebbségi magyar. Ezért nem hallani róluk. A Vajdaságban még mindig vannak szűk 300.000-en.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#157) Иван válasza finest (#156) üzenetére


Иван
őstag

És? Vagy mivel kevesen vannak, már nem is téma?

Megmondom mi a gond. Az, hogy a sógoraink értelmesen kezelik a dolgot, ráadásul az a 6000 ember köbö négyezer fényévvel jobban él, mint itt egy átlag magyar.

Ha nekik lenne a legrosszabb és a nemtom mennyi százezer Felvidékinek a legjobb, akkor a Felvidékiek sunnyognának és az a 6000 ember kiabálná tele a magyar közéletet.

Ez kétoldalú dolog lenne, elvárom én is a szomszédainktól, hogy kezeljék normálisan ezt a kérdést, de nekünk se kell átesni a ló túloldalára és most hirtelen éppen csak virágot nem küldeni nekik.

Az meg hogy Burgenlandban több vendégmunkás van... Na az megint csak valamit jelent, nem? :U

ui.: Burgenland ám Ausztria csóróvidéke, az összes EU fejlesztési pénz oda megy tőlük. De mondjuk én szeretném ha az ország leggazdagabb része úgy nézne ki, mint a sógorék legcsóróbb régiója :))

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#158) amanoba válasza Youri (#144) üzenetére


amanoba
őstag

& Kassadin és aki még hasonlóan gondolkodik:
van egy mondás, miszerint ha küzdesz veszíthetsz, ha nem küzdesz, vesztettél..

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#159) Youri válasza amanoba (#158) üzenetére


Youri
veterán

A választás küzdés? Valamiért küzdhetsz a választásokon? Max azért, hogy milyen színű legyen a tányér, amin eléd teszik ugyanazt a tehénlepényt fogyasztásra...

RTX ON

(#160) finest válasza Иван (#157) üzenetére


finest
őstag

Nem téma, mert kb. 3-4 településen élnek összesen. Könnyű kezelni ezt az ügyet. A többiben egyébként részben igazad van. Bár én küldenék virágot is. :))

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#161) Kassadin válasza amanoba (#158) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem látom az összefüggést aközött, hogy én valamiért küzdök az életben, de viszont nem megyek el szavazni. Ez olyan, mintha a szavazástól várnám el, hogy megváltozzon az életem. :N

[ Szerkesztve ]

(#162) amanoba válasza Youri (#159) üzenetére


amanoba
őstag

legfőképpen magatokért küzdtök, mind az emberek általában.

mindketten problémának látjátok a jelenlegi politikai/gazdasági/akármilyen berendezkedést, lenne lehetőség, hogy tegyetek ellene, mégsem akartok..mi ez ha nem lemondás, feladás?

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#163) Иван válasza finest (#160) üzenetére


Иван
őstag

Csak arra akartam rávilágítani, hogy ezek a kérdések akkor jönnek elő általában, amikor rossz az élet/belpolitikai zavar van. Ha van steksz, megy a szekér, mindenkinek vizesnyolcas, milyen nyelvet beszélsz és mit a hagyományaid. Lásd Svájc.

Mihelyst érzed, hogy rosszabbul élsz, nem megy úgy az élet, ahogy kéne, az emberek elkezdenek másokra mutogatni, hogy ő a hibás. SZERK És mivel egyértelműen a kisebbségre mutogatnak, a magyarok meg éppen sok helyen vannak kisebbségben, ők lesznek a bűnbakok, ellenük lehet hergelni. Minden országnak megvan a bűnbakja.

És ennyi. A politikusok meg szavazat maximalizálók. A szlovák politikusok is tudják, hogy magyarozással jobban lehet kampányolni, mint azzal, hogy éljünk békében.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#164) Youri válasza amanoba (#162) üzenetére


Youri
veterán

Lenne lehetőség? A választással? Te, kicsit ismerős ez, úgy 2010 környékéről, meg valami fülkeforradaronról, nem? Ott is 2/3 vette be a maszlagot, és csinált forradalmat. Mi lett a különbség? Semmi.... Változtatni? Fogjunk fegyvert?

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#165) finest válasza Youri (#159) üzenetére


finest
őstag

:R

Így van, nincs kire szavazni. A legutóbbi kétharmados dologban is nagyban közrejátszott, h sokan a Jobbik ellen mentek el szavazni. Ez se volt túl konstruktív, már hogy nem valamire, hanem valami ellen szavaznak.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#166) Kassadin válasza amanoba (#162) üzenetére


Kassadin
addikt

Lehet rossz és még rosszabb közül választani. Nem látom ebben a változtatás lehetőségét.

[ Szerkesztve ]

(#167) Иван válasza finest (#165) üzenetére


Иван
őstag

Nem. A szocik ellen mentek el szavazni. A mostani slepp legnagyobb előnye még mindig az, hogy nem szocik.

Amúgy nagy illúzióitok se a jobbikkal, se a balikkal ne legyenek, az összes egy nyomorult rabló.

Ha igazi euroszkeptikust akartok látni, Nigel Farage. Azon a figurán mindig szénné röhögöm magam.

A topik viszont kezd veszélyes lenni. :D

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#168) finest válasza Иван (#167) üzenetére


finest
őstag

Akiket te ismersz a szocik ellen szavaztak, akiket én, azok a Jobbik ellen. :)

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#169) amanoba válasza Youri (#164) üzenetére


amanoba
őstag

még véletlenül se szeretném, ha azt hallanátok ki a hozzászólásomból, hogy védem a kormányt (mert, rohadtul nem akarom), de hol láttál olyat, hogy gond van valahol, aztán két év alatt minden 180 fokos fordulatot vesz és helyreállnak a dolgok?

az egyszerűbb dolog, azt mondani, hogy nem, nem érdekel, nem fogok, csak ezzel még a lehetőséget se adod meg magadnak például, hogy azt mondhasd én megtettem, rajtam nem múlik....
mindenkinek egyszerűbb lenne homokba dugni a fejét, de attól még nem lesz változás. szerintem.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#170) finest válasza amanoba (#169) üzenetére


finest
őstag

Azt kellene észrevenni, h nem mi hárman dugjuk a fejünket a homokba, hanem az országban még másik 2-3 millió minden választáskor. Ez is véleménynyilvánítás. 2-3 millió rontott/érvénytelen szavazattal boldogabb lennél?

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#171) amanoba válasza finest (#170) üzenetére


amanoba
őstag

nem vitatom el, hogy ez véleménynyilvánítás, sőt.
viszont gyakorlati haszna nincs.

szerk. mindamellett számomra ez egyfajta elszámolás magam felé is, mások felé is, mert szeretek én is hőbörögni, hát legyen már jogalapom! ;]

[ Szerkesztve ]

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#172) finest válasza amanoba (#171) üzenetére


finest
őstag

Mondasz valamit.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#173) Youri válasza amanoba (#169) üzenetére


Youri
veterán

Nem akarok politizálni... Nem érdekel a szavazás, nem fogok arról vitázni, hogy én lennék szar ember, amiért nem érdekel a színezéke annak, aki lehúz...

RTX ON

(#174) Kassadin válasza amanoba (#171) üzenetére


Kassadin
addikt

Mert a szavazásnak van gyakorlati haszna? :)

Engem csak szimplán nem érdekel már ez az egész, ahogy Youri is írta. Épp ezért sem olvasok már híreket sem.

(#175) amanoba válasza Kassadin (#174) üzenetére


amanoba
őstag

nem akarlak titeket meggyőzni..csak az a véleményem, aki nem volt ott a leves főzésénél, az nem mondja, hogy sótlan.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#176) dabadab válasza finest (#148) üzenetére


dabadab
titán

"szégyenlem, h a többiek ilyen bornírt hülyeségekkel fárasztanak, h pl. miért nem Szerbia a hazád, vagy ha már nem Szerbia, legalább a szűkebb pátria; Szadabka."

Ez miert bornirt hulyeseg? Csak azert kerdezem, mert tapasztalatom szerint ez a normalis, hogy az ember a szulohelyet a hazajanak tekinti. Ebben a tekintetben talan az erdelyiek kepviselik a legmarkansabb allaspontot, mivel naluk a sajat erdelyi indentitastudat eleg jellemzo igy aztan furcsa lenne, ha azt mondanak, hogy nekik Erdely nem a hazajuk.

DRM is theft

(#177) finest válasza dabadab (#176) üzenetére


finest
őstag

Nem a kérdés tárgya, hanem maga a kérdés a hülyeség. Hadd élje meg a magyarságát ez a srác úgy, ahogy ő akarja. Ha neki a haza a Magyarország, akkor ezt tiszteletben kell tartani. Egyébként nem neked céloztam elsősorban ezt a megjegyzést, hanem általában mindenkinek, aki a téma kapcsán véleményt nyilvánított. Nemrég olvastam valahol egy kommentben, h az a baj ezzel az országgal, h itt mindenki jobban tudja a másiknál, h a másiknak mi lenne a jó. Nagyjából ez jön le itt is.
Az állampolgársághoz járó szavazati jog egy lehetőség, még a hazaiak se élnek vele túl nagy számban. És ha már a választások miatt izgulni kell, hát engem az előzetes feliratkozás bevezetése jobban aggaszt, mint a határontúliak szavazata.

Nem tartozik ide, meg nem is akarok belemenni, de az az ellenérv, h az szavazzon, aki itt adózik, elég vicces egy olyan országban, ahol az adóelkerülés igazi nemzeti sport, és nem győzik a "kikerülhetetlen" forgalmi, meg jövedéki adókat az egekbe emelgetni. Amitől persze egyre jobban megéri ezeket kikerülni... Szóval van itt zavar az erőben rendesen. Ez csak úgy eszembe jutott a téma kapcsán.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#178) Иван válasza finest (#177) üzenetére


Иван
őstag

Nincs amúgy olyan nagy baj a regisztrációval, sok országban bevett norma. Legalább kicsit tudatosítja az emberekben, hogy ez egy felelős döntés. Aki 2 héttel előtte nem tud aláírni egy papírt, az nem gondolja komolyan a szavazást. Senkinek nem csorbul joga, semmi se lesz kötelező, vagy tilos, továbbra is szavazhatsz akire akarsz, vagy éppen nem szavazol.

Az már túlzás viszont, hogy ha regisztrálsz, de nem szavazol akkor kizárnak a következő körből, az tényleg sok lenne.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#179) finest válasza Иван (#178) üzenetére


finest
őstag

Az a baj, h más országban különböző indokokból szükséges. Nálunk viszont a szavazati jog korlátozásáról szól, ahogy te is írod, h a "mocsár", ahogy a francia forradalomban hívták, ne szavazhasson. Ezzel nem érthetek egyet.
Az olyan finomságokat, h milyen feltételekkel lehet regisztrálni, bizonyos napok, bizonyos óráiban, személyesen, meg a szankciókról, ne is beszéljünk!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#180) dabadab válasza Иван (#178) üzenetére


dabadab
titán

"Nincs amúgy olyan nagy baj a regisztrációval, sok országban bevett norma."

Csak a tenyszeruseg kedveert: nem, az, amit nalunk talaltak ki, az sehol a vilagon nem bevett forma. Ezenkivul viszont legalabb draga es ertelmetlen.

DRM is theft

(#181) L7wy válasza finest (#148) üzenetére


L7wy
őstag

Épp most hallottam, hogy a "nagy közösből" 7%-át kapja vissza Vajdaság a "fővárostól" XD Kétlem, hogy 7% lenne itt kitermelve. Kicsit több... De ha már a területeket nézzük, akkor is Vajdaság területe (21 500 km²) 27%-a Szerbia területének (77 474 (Koszovó nélkül)).

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#182) Crystalheart válasza Viszlát (#150) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nincsenek illúzióim. De azt hiszem, megint fogalmakon csúszunk el egymás mellett. :) Tisztában vagyok vele, hogy a hazai jobboldalon sokkal elterjedtebb a nacionalizmus, mi több, a sovinizmus, mint a patriotizmus. (Egyébként megközelítés kérdése, hogy a patriotizmust - hazafiságot - egyáltalán a nacionalizmus alá soroljuk-e. 1940 körül még így tettek; ma az elfogadottabb, hogy nem, már csak azért sem, mert pl. az USA patriotizmusa sem nemzetiséghez vagy nemzethez kötött, kivált a helyi rasszizmus csökkenésével.) Ha az ország tele lenne patriótákkal, már rég pártot alapítottam volna rájuk alapozva - de nem politikusnak megyek elsősorban, hanem filmrendezőnek. A világ legnagyobb és leghatékonyabb "történelem tanára" Hollywood - a tömegek pedig befolyásolhatóak.

Tehát ne keverjük, de még csak ne is vessük össze a patriótákat a sovinisztákkal, akik csak ordítják a hazát, de fogalmuk sincs róla. Az ilyeneknek közük sincs hozzá. Tamási áron mondta: "Aki embernek hitvány, az magyarnak alkalmatlan." Minden erőmmel, életem végéig azon leszek, hogy megállítsam, sőt visszafordítsam ezt a mételyt, amely immáron kilencven éve fertőz. Eleinknek sokkal keservesebb időkben is sikerült már.

[ Szerkesztve ]

(#183) Crystalheart válasza dabadab (#180) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Egyébként ja, az erre fordított pénzt igazán fordíthatták volna az elektronikus szavazás megoldására. Az internet-penetráció már 2011-ben is 60% fölötti volt, a különböző terminálokat még többen használják, és egy párhuzamos lehetőség gyanánt be lehetne vezetni. Legalább volna értelme is a hitelesített ügyfélkapu regisztrációnak, mert az is egy olyan rendszer, amit jelenleg kb. a semmire tartanak fenn, nagyjából okmányirodába tudok vele időpontot foglalni és kész.

[ Szerkesztve ]

(#184) dabadab válasza Crystalheart (#183) üzenetére


dabadab
titán

Az elektronikus szavazasnak olyan elvi problemai vannak a hitelesseggel (es hitelesithetoseggel) kapcsolatban, ami miatt semmi ertelmet nem latom annak, hogy atalljunk ra.

"Legalább volna értelme is a hitelesített ügyfélkapu regisztrációnak, mert az is egy olyan rendszer, amit jelenleg kb. a semmire tartanak fenn, nagyjából okmányirodába tudok vele időpontot foglalni és kész."

Azert ennel joval tobbre jo, pl. adobevallas.

DRM is theft

(#185) Viszlát válasza Crystalheart (#182) üzenetére


Viszlát
addikt

Értelek és egyet is értek, csak a helyzet iróniája az, hogy tulajdonképpen te is kizártál a hazafiak közül egy elég jelentős csoportot a saját véleményed alapján. Ahogyan te meg vagy győződve az igazadról, ők is, éppen ebben rejlik az egész haza fogalomkör visszataszítósága a hozzám hasonló egyszerű emberek számára. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#186) Иван válasza dabadab (#180) üzenetére


Иван
őstag

Az, hogy drága alap.

- Mert mit feltételez az ember, ha nagy költségvetéseket, személyzetet lát?
- (Bürokráciát?)
- Hogy fontos emberek végeznek fontos munkát!"

Crystalheart: szerintem mi egy szempontból sorstársak vagyunk. 1920-ban egy darabot vágtak ki belőlünk a Monarchia szétszedésével.

De egy picit mind a ketten más miatt fájlaljuk.

Számomra Anglia azért példaértékű ország, mert mindazt megőrizte amit mi akkor elvesztettünk. És azt már sohse fogjuk visszakapni, maximum újabb száz évek kemény munkájával. Talán.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#187) Ivan15 válasza dabadab (#184) üzenetére


Ivan15
senior tag

OFF
Esetleg erdemes lenne megkerdezni Crystalheart -tol, hogy egyatalan adozik-e, valoszinüleg nem, mert nem dolgozik, hanem inkabb segelyekböl el -ezert nem tudja, hogy mire jo az Ügyfelkapu rendszer
ON

[ Szerkesztve ]

(#188) tildy válasza Иван (#147) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen, eppen ezert nem ertem, miert FAJ az egyeseknek, hogy valaki kulhoni magyarkent szavazni akar. Igen, lehet ra kevesbe lesz majd hatassal a kovetkezmeny, de 1. nincsenek azert olyan sokan, 2. en spec orulnek, ok is pont annyira magyarok , mint en vagy te, vagy barki. Az, hogy valakik , valamikor a hatart ide vagy oda tettek... Szvsz ugyan mindegy.

Ja egy fontos dolog, es itt ezt normalisan kezelik, kopkodest sem hallottam ezen emberekkel kapcsolatban:

Overseas voters can only vote in European Parliamentary and UK Parliamentary elections in the constituency of their last registered UK address (or for those who moved abroad as a child, the last registered UK address of their parent(s)/guardian). British citizens who are away overseas temporarily do not need to register as overseas electors and can register to vote in the usual way at their UK address.
Ez utobbi ugye otthon is igy van,a kulonbseg , hogy itt nem vitatjak el ezt a jogot , otthon meg igen.

( egyebkent mivel voltam mar itt valasztani, tudom, hogy az otthoni rendszer sokkal "pontosabb", mondhatni jobb , pont a szemelyi igazolvany miatt)

EU-sparlamenti kepviselkore ( magyarokra) itt mi nemszavazhatunk, ahogyan nem tudtam az onkormanyzati valasztasokon sem reszt venni. A pontos itteni rendszer itt azert eleg jol le van irva: [link]

Dabadab: itt is van valasztasi regisztracio, de ennek mas oka van. Es tenyleg mas , mint otthon. Itt nem zavar, ott zavarna.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#189) Crystalheart válasza Viszlát (#185) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A nagy különbség, hogy ezt az álláspontot képviselte a nemzet és a magyar irodalom legtöbb nagyja is. Igazából ezek után nem érdekel, mennyire vannak meggyőződve az igazukról a gyűlölködők. Hidd el, én is tapasztalom, közvetlen rokonaimat ragadta magával ez a rossz szellem. Ám a jelen világ egyik rákfenéje, a média általi befolyásolhatóság szerencsére jó kezekben jóra is használható, én ebben bízom, és hogy nem veszett még ki a becsület mindenkiből.

dabadab: Persze :D Csak nagyot mondtam, a lényeg, hogy sokkal többre is képes lehetne az ügyfélkapu. Persze bizonyára volna más út is, pl. elektronikus személyi, meg kártyaleolvasó.

Amúgy miért is ne volna hiteles egy online szavazási módszer? Miért hiteles mondjuk egy sima felvi.hu-s egyetemi jelentkezés, vagy az adóbevallás, a banki ügyintézés, vagy ez az új regisztráció, és miért ne lehetne az a szavazás?

Ivan15: Kösz, azért ez nem volt szép.

(#190) Kassadin válasza Crystalheart (#189) üzenetére


Kassadin
addikt

"A nagy különbség, hogy ezt az álláspontot képviselte a nemzet és a magyar irodalom legtöbb nagyja is. Igazából ezek után nem érdekel, mennyire vannak meggyőződve az igazukról a gyűlölködők. Hidd el, én is tapasztalom, közvetlen rokonaimat ragadta magával ez a rossz szellem. Ám a jelen világ egyik rákfenéje, a média általi befolyásolhatóság szerencsére jó kezekben jóra is használható, én ebben bízom, és hogy nem veszett még ki a becsület mindenkiből."

Az a baj, hogy te a múltban élsz, közben a jelenben kellene. Azt nem értem, hogy aki nem elégedett a rendszerrel, dobbant és kritikát fogalmaz meg, az miért gyűlölködő. Ezt a média általi befolyásoltságot meg végképp nem értem. A médiában engem arról akarnak meggyőzni nap mint nap, hogy Itten minden rendben zajlik, nincsen semmi látnivaló. Szárnyal a gazdaságunk, meg a többi bullshit.

[ Szerkesztve ]

(#191) tildy


tildy
nagyúr

Amugy a kep mar csak aert is hamis, mert ennyi vidam arcot max buliban , vagy feszivalokon tudnanak osszeszedni ( lehet ozorarol szedtek:D ) , a valosag sokkal savanyubb. Sajnos.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#192) Crystalheart válasza Kassadin (#190) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Most a "gyűlölködők" a sovinisztákra mutatott, akikről Viszlát említést tett, és akik miatt ódzkodik a haza eszméjétől. Jelszavukká tették, és bemocskolják a nevét gaztettekkel. Nincs új a nap alatt, régi jelenség, csak sajnálatos, hogy még nem nőtt ki belőle legalább az emberiség civilizáltabbik fele.

"Ezt a média általi befolyásoltságot meg végképp nem értem." - Hollywood nagy hatással van a nemzetközi közvéleményre és az egyes országok, így Magyarország és a magyarok közvéleményére is. Nem egyes emberekről van szó, hanem tömegekről. A helyi média komplikált dolog, mert a legtöbb társadalmi csoportban mást és mást vált ki, de a szavazatok többségét adó csoportokra igen nagy a média hatása. Volt is erről szó Eltén, társadalomszimulációk órán, a tömegpszichológia kapcsán, meg egy kisebb, egyetemen kívüli marketing-kurzuson is, ahol ismert médiaarcokat hallgathattunk.

"Az a baj, hogy te a múltban élsz, közben a jelenben kellene." - Mindig ezzel jöttök. :) Nem tudom, miért ne lehetne manapság eredményt elérni, és miért lehetett nem is olyan nagyon rég a mostaninál sokkal szorultabb helyzetben? Jó-e ez a társadalmi nihilizmus?

[ Szerkesztve ]

(#193) Kassadin válasza Crystalheart (#192) üzenetére


Kassadin
addikt

"Most a "gyűlölködők" a sovinisztákra mutatott, akikről Viszlát említést tett, és akik miatt ódzkodik a haza eszméjétől. Jelszavukká tették, és bemocskolják a nevét gaztettekkel. Nincs új a nap alatt, régi jelenség, csak sajnálatos, hogy még nem nőtt ki belőle legalább az emberiség civilizáltabbik fele."

Jah, akkor félreértettem.

"Hollywood nagy hatással van a nemzetközi közvéleményre és az egyes országok, így Magyarország és a magyarok közvéleményére is. Nem egyes emberekről van szó, hanem tömegekről. A helyi média komplikált dolog, mert a legtöbb társadalmi csoportban mást és mást vált ki, de a szavazatok többségét adó csoportokra igen nagy a média hatása. Volt is erről szó Eltén, társadalomszimulációk órán, a tömegpszichológia kapcsán, meg egy kisebb, egyetemen kívüli marketing-kurzuson is, ahol ismert médiaarcokat hallgathattunk."

Javíts ki, de Hollywood a filmipar miatt híres, nem a tömegek megvezetéséről.

"Mindig ezzel jöttök. Nem tudom, miért ne lehetne manapság eredményt elérni, és miért lehetett nem is olyan nagyon rég a mostaninál sokkal szorultabb helyzetben? Jó-e ez a társadalmi nihilizmus?"

"A nihilizmus egy olyan filozófiai felfogás, eszmerendszer, amely a társadalmi értékeket, és normákat, minden elvet, szabályt, erkölcsi követelményt, törvényt tagad. A cselekvés hiábavalóságát, a lét teljes értelmetlenségét, az emberi haladás hiányát hirdeti."

Lehet, hogy én vagyok analfabéta, de sehol se olvastam olyat se magamtól, se mástól, hogy ilyesmiket bármelyikünk is leírt volna.

(#194) Crystalheart válasza Kassadin (#193) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ne félj, nem fogok semmilyen összeesküvés-elmélettel jönni, nincs szó semmiféle megvezetésről. :D Egyszerűen az amerikai mainstream filmek olyan erős kulturális mémek és olyan intenzíven befolyásolják az emberek világról alkotott képét, hogy - amennyiben eljut az adott helyre - jóformán felülírják a helyi médiumok hatását is. Pl. a filmek és a fekete színészek, valamint a tudatos polkorrekt forgatókönyvek sokat javítottak az amerikai fekete kisebbség helyzetén és megítélésén a nyilvánvaló problémák ellenére. A profi filmesek ott tömegpszichológiai kutatásokat és közvélemény-felméréseket végeznek, vagy korábbi felmérések eredményeit használják föl, a stábban a filmes szakemberek közt agyturkászok és kutatók is helyet kapnak. (Telik rá... :D) Persze nem mindig lehet előre tudni, miből lesz ilyen tekintetben jelentős film.

Ami a másikat illeti, igazából nem tudom, mire céloztok azzal, hogy "a múltban élek". Az jött le számomra, hogy a hazafiság eszméjét tartjátok életképtelennek és idejétmúltnak, ami számomra kissé amolyan beletörődésnek tűnik. Persze nyilvánvaló, hogy manapság kevésbé divat (itthon), csak nem tudom, miért volna életképtelen? Ráadásul a fél politikai "elit" hazával dobálózik, az emberek tényleg kapók rá, épp csak a valódi tartalom hiányzik mögüle. Ha színre lépne egy becsületes patrióta párt, sok pénzzel és jó reklámszakemberekkel a háta mögött, szerintem ebben a mai közhangulatban, az általános kiábrándultságban elég sikeres lehetne. (Megjegyzendő, meglehetőst furcsán mutatna egy kozmopolita kormány...)

[ Szerkesztve ]

(#195) Kassadin válasza Crystalheart (#194) üzenetére


Kassadin
addikt

Biztos így van, habár az én véleményemet továbbra sem fogja befolyásolni Háliwúd, pedig elég sok filmet megszoktam nézni, újat s régit egyaránt. Olyan dolgokról meg elég nehéz véleményt formálni, amit nem tapasztaltál. Nos, a fekete lakosságról alkotott vélemény is ilyen. Nem élsz Amerikában és nincsen velük közvetlen kapcsolatod, hogy milyenek. Mindenhol vannak jó és rossz emberek, bőrszíntől és nemzetiségtől függetlenül.

"Ami a másikat illeti, igazából nem tudom, mire céloztok azzal, hogy "a múltban élek". Az jött le számomra, hogy a hazafiság eszméjét tartjátok életképtelennek és idejétmúltnak, ami számomra kissé amolyan beletörődésnek tűnik. Persze nyilvánvaló, hogy manapság kevésbé divat (itthon), csak nem tudom, miért volna életképtelen? Ráadásul a fél politikai "elit" hazával dobálózik, az emberek tényleg kapók rá, épp csak a valódi tartalom hiányzik mögüle. Ha színre lépne egy becsületes patrióta párt, sok pénzzel és jó reklámszakemberekkel a háta mögött, szerintem ebben a mai közhangulatban, az általános kiábrándultságban elég sikeres lehetne. (Megjegyzendő, meglehetőst furcsán mutatna egy kozmopolita kormány...)"

Arra, hogy a múltban élsz? ;]

Itthon akkor vagy nagy hazafi, ha szélsőséges vagy és visszasírod trianont. Mi nem alkotunk nemzetet. Oszd meg és uralkodj elv nálunk nagyon jól működik.

"Ha színre lépne egy becsületes patrióta párt, sok pénzzel és jó reklámszakemberekkel a háta mögött, szerintem ebben a mai közhangulatban, az általános kiábrándultságban elég sikeres lehetne."

Ígérni én is tudok, fel is veszem érte bármelyik honatya fizetését. Ígérgetés helyett konkrét gazdaságpolitikai tervek kellenének, nem az, amit a megvezethető emberek hallani szeretnének. Abban biztos, hogy ez egy sokkal élhetőbb ország lehetne, és sajnos nagyon rossz úton haladunk arrafelé, hogy csak még rosszabb lesz az emberek (anyagi) helyzete. Ez kilátástalanságot, jövőkép nélküli életet szül, aminek a hozadéka az, hogy elmennek innen az állampolgárok. Ennek a következményét meg majd megtapasztalhatjuk x év múlva.

[ Szerkesztve ]

(#196) Crystalheart válasza Kassadin (#195) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mint említettem, nem egyénekről van szó, nem rólad és rólam, meg azt hiszem, a Logout (Ph) aktív felhasználóinak nagyját is kihagyhatjuk, ez valahogy más társaság. (Bár szinte biztos, hogy így vagy úgy, közvetetten mindenkire hatással és befolyással vannak a filmek, mint mémek. Ha másképp nem, hát egy másik ember és annak a világszemlélete által.)

"Itthon akkor vagy nagy hazafi, ha szélsőséges vagy és visszasírod trianont. Mi nem alkotunk nemzetet. Oszd meg és uralkodj elv nálunk nagyon jól működik." - De hogy ha én ezen változtatni szeretnék, nem jelenti, hogy ne ismerném fel. Helyre kell billenteni ezt a tévképzetet.

(Amúgy nemzet van, nem kell azt alkotni, megszűnni pedig nem fog, legföljebb ellentét feszül benne. Más kérdés, hogy a nacionalisták a világon mindenütt túl nagy - vagy inkább téves - jelentőséget tulajdonítanak a nemzetnek, minek eredménye például anno a régió, és így a Magyar Királyság, mi több a Monarchia gazdaságilag kölcsönösen előnytelen feldarabolódása lett.)

"Ígérgetés helyett konkrét gazdaságpolitikai tervek kellenének, nem az, amit a megvezethető emberek hallani szeretnének." - Azért írtam becsületes patrióta pártot. Egy becsületes hazafi politikus minden vágya, hogy valóban segítsen az embereknek, mind kulturális, mind gazdasági reformokkal. (Ha pedig esze van, akkor igazi szakértőket von be a döntésbe kufárok helyett.) Mondjuk biztosan van ilyen is, de sok szót nem kap, az is tuti. Viszont az emberek többsége sajnos megvezethető, tömegekben mindenképp, és azért sajnos, mert a választás végtére is elsősorban tőlük függ. Laikusoktól, hozzá nem értőktől, akik igazából nem volnának alkalmasak arra, hogy beleszóljanak egy ország vezetésébe, de nincs olyan objektív mérce, amivel el lehetne érni az optimumot. Ezért kellene végre egy pártnak összeegyeztetnie a popularitást a valódi, érdemi cselekvéssel, ami bár nem egyszerű, de szerintem nem volna lehetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#197) Иван válasza Kassadin (#195) üzenetére


Иван
őstag

"Ígérgetés helyett konkrét gazdaságpolitikai tervek kellenének, nem az, amit a megvezethető emberek hallani szeretnének."

Mindenki tudja, mit kell csinálni ebben az országban. A kormány is, az ellenzék is, az elemzők, sőt, egy másodéves közgázos is tudja mit kéne csinálni.

Csak senki sem meri bevállalni, hogy a következő választást ebeukja. Ezért van az, hogy 3 évig megszorítások vannak, majd az utolsó évben osztogatunk hitelből. Érdemi, strukturális változás azonban nem várható, pedig a magyar gazdaságnak a torka vérzik.

Nem sokan merték ám megcsinálni, amit meg kell, talán a Thatcher volt egy ilyen figura, folyt is vér az utcákon. Viszont a történelem őt igazolta utólag.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#198) Dluinet válasza Иван (#197) üzenetére


Dluinet
nagyúr

De a nyugdíjakhoz nem nyulunk, ha éhen is döglünk.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#199) Иван válasza Dluinet (#198) üzenetére


Иван
őstag

A nyugdíjasok a magyar választási rendszer szent tehenei. Hozzányúlni nem szabad, mert ők döntik el kinek a színe megy át a patkó felén.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#200) Polllen


Polllen
nagyúr

Túl sokat látsz bele. Politikai vonatkozásában korrekt.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.