Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) tildy válasza Dluinet (#198) üzenetére


tildy
nagyúr

Most komolyan, ki az , aki a ledolgozott 40 ev utan sajnalja sok nyugdijasoktol a 55-60-65 ezer forintot? Tenyleg hozza kene nyulni?
Mert bizony van jopar nyugdijas, aki csak ennyit kap.

Na magayr kormany ehhez ert: ugrasszunk ossze mindenkit , mindenkivel , mert hadban allunk. Fiatalt az idossel, szegenyt a gazdaggal, az ertelmisegit a ketkezi munkassal, a ferfiakat a nokkel, a jobboldalit a baloldalival. Gratula.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#202) Dluinet válasza tildy (#201) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Csak nekem 52 évet kell dolgoznom (mert 30 év múlva felemelik 70 évre a nyugdíj korhatárt).
A környezetemben nincs nyugdíjas 100000 Ft alatt, és folyamatosan emelik, ebből anyósom dolgozott legtovább, 21 éve korától 59 éves koráig, ez max 37 év, tehát nekem 40%-al többet kell dolgoznom.
Most is többet dolgozom mint amennyit ők a régi rendszerben, ahol heti 40 órát kellet csak bent lenniük, én meg 50 órát minimum dolgozok.
Aztán itt van a kisállat kereskedésben dolgozó 42 éves nyugdíjas rendőr, kicsit sem bicskanyitogató.
Ezt egy kicsit igazságtalanak érzem, de igazad van, jó látni a Tesco-s dolgozót meggebedni 65000Ft-ért, hogy több nyugdíj legyen.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#203) Polllen válasza Dluinet (#202) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nyilván nagyon népszerű leszek most ezzel, de irigykedni mindig egyszerűbb, mint megcsinálni a tutit.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#204) tildy válasza Dluinet (#202) üzenetére


tildy
nagyúr

A te kornyezetedben nincs. Nekem meg ket szulo is nyugdijas ( egyik rokkant, masik normal) . Anyum 37.5 ev utan ment el nyugdijba, miutan fel ev alatt kb 30%os latascsokkenese lett es nem tudta mar kihuzni igy a 40t. ( idoskori, elhaltak az erek) . Nem kapja meg a 70 ezret. Ugy, hogy elotte o is "ott gebedt" a szalag mellett , ugyanennyiert. De csak szidd ezeket az embereket, hiszen mas is szenved.

A kisallatkereskedesben 42 eves nyugdijas rendor meg:
1. ha dolgozik, elveszti a nyugdijat...
2. adot vonnaka nyugdijabol,
3.tudod en ha szerzodest kotok, akkor ahhoz illik mindket felnek tartania magat. A rendorok is kvazi szerzodest kotottek az allammal, ahogyana katonak is, x ev utan nyugdijba mehettek. Ezert nem kopkodni kell rajuk, azokra, akik megtehettek, hanem megfelelo tovenyeket hozni. Nem visszamenoleg kormanyozni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#205) Dluinet válasza tildy (#204) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Akkor más szemszögből:
nyugdíjak emelkedése %-ban:
2006 5,6
2007 6,5
2008 7,3
2009 3,1
2010 4,7
2011 4,4
2012 3,7
tehát a 2005-hoz képest 41% emelkedett

A versenyszférában kb 2005-ös bérek vannak.
Ha igazságos lenne a rendszer, akkor a nyugdíjaknak is a 2005-ös szinten kelen, hogy legyen, de ehelyett több mint 40%-al felette van.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#206) Polllen válasza Dluinet (#205) üzenetére


Polllen
nagyúr

Tedd már mellé az inflációt... A versenyszféra pedig nem vág ide, mert a nyugdíjat az állam fizeti.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#207) finest válasza Dluinet (#205) üzenetére


finest
őstag

Öreg, azon filózzál, h miért ér a Te munkád annyival kevesebbet a versenyszférában, mint pl. egy németé/osztráké! Erről igazán nem a nyugdíjas tehet. LOL, kevered a szezont a fazonnal. Versenyszféra kontra nyugdíjak... juj...iszol Te rendesen? :))

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#208) baluka26 válasza Dluinet (#205) üzenetére


baluka26
veterán

Felvitted jövőértékre, hozd vissza jelenértékre inflációval :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#209) Dluinet válasza Polllen (#206) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha az állam fizeti, akkor mért az én béremből vonják le?

baluka26-nak is:
A versenyszférában dolgozónak is ugyan annyi volt az infláció, mint a nyugdíjasnak.


(#207) finest
"Versenyszféra kontra nyugdíjak... juj...iszol Te rendesen?"

Akkor hitelből fizetik a különbséget?

Az állami alkalmazottak bérét is a verseny szférából veszik, csak szólok.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#210) finest válasza baluka26 (#208) üzenetére


finest
őstag

Egyébként a fenti éves emeléseket, ha összeadjuk, 35,2%-ot kapunk, nem 41-et... unortodox módon ad
össze a srác.

Az a baj, h csak azt veszi észre, h megszorítani kell, csak az a baj, h nincs igazán hová. A valódi probléma, h az állam is csak eddig lát, nem tud vagyont kezelni, csak adót szedni, az embereknek meg mutat egy bűnbakot, h a nyugdíjas, közszolga etc.
Valójában a versenyszféra árazza be a magyar munkaerőt, amiről az állam mellett a munkaerő tehet. De ezt nehezebb, meg kellemetlenebb felfogni.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#211) baluka26 válasza Dluinet (#209) üzenetére


baluka26
veterán

Forrás, hogy nominál nem változtak bérek?

Lehetetlen, hogy ne változtak volna. Inf kb 40% körül van évi 5-tel számolva, ha nem változott volna nominál kiba. nagy szar helyzet lenne, vagy akkor lett volna isteni kánaán.
finest: Nemm összeadni kell, hanem szorozni.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#212) Dluinet válasza finest (#210) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha nem tudsz %-ot számítani,, akkor legalább ne égesd magad.
A példa szerint ha 2005-ben 100 Ft volt a nyugdíj, akkor most 141 Ft.
A matematikából neked pedig egyes jár.
Ajánlom nézd át a kamatos-kamat számítást.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#213) finest válasza Dluinet (#212) üzenetére


finest
őstag

Jogos. Én voltam az unortodox. :))

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#214) Dluinet válasza baluka26 (#211) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A statisztikai hivatal szerint 220000Ft az átlag kereset.
A környezetembe (a főnököket nem számítom) kb 110000Ft.
Nagy nevű cégnél, (vidéken) 10 éves gyakorlattal, most 95-ért el lehet menni dolgozni, holott 2007-ben még simán fizettek 130-at.
Érted 95000Ft egy komoly állásra, nem árufeltöltő vagy adatrögzítői állás.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#215) baluka26 válasza Dluinet (#214) üzenetére


baluka26
veterán

Mi az a komoly állás?
Minden elé tegyük már ki, hogy net vagy brut, mert így akadnak értelmezési nehézségeim. :)
Milyen területen? Hol? Milyen pozicíóban dolgozol?
Bocs, ha túl személyes.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#216) rt06 válasza Dluinet (#214) üzenetére


rt06
veterán

a 220k brutto
azok a szamok is, amiket te irtal? (bar gyanus az a komoly allas 10 ev gyakorlattal nagy nevu cegnel, minimalberert)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#217) Crystalheart válasza Dluinet (#214) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az átlagkeresetbe természetesen beleszámolják azokat is, akiket útközben nem rúgnak ki, hanem csak simán foglalkoztatják őket az átlagkereset közeli vagy azt meghaladó fizetéssel. Az egy másik statisztika témája lehetne, hogy az induló keresetek, vagy a frissen felvettek első fizetései hogyan alakultak az évek során.

Amúgy ha megnézed az infláció alakulását, akkor kitűnik, hogy a nyugdíj összege nagyjából inflációkövető. Ha esetleg a reálkeresetek esetleg emellett csökkennek vagy szintén stagnálnak, az megint más lapra tartozik, és nem a nyugdíjtól függ.

(#218) Polllen válasza Dluinet (#209) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nyilván csak adod a hülyét, de ugye az megvan, h mi az állam bevétele... :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#219) Dluinet válasza Polllen (#218) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az ÁFA meg a jövedéki adó, ezt a nyugdíjasok fizetik, és ebből fizetik a nyugdíjat, aham.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#221) Иван válasza Polllen (#218) üzenetére


Иван
őstag

Hogyhogy mi az állam bevétele?

Az adó, amit viszont tényleg a versenyszféra termel ki. Ebben nem tévedett. MINDENT a versenyszféra finanszíroz, az államnak magától nem lesz pénze.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#222) Dluinet válasza baluka26 (#215) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A Statisztikai hivatal bruttóval számol, de szuper bruttó után adózol.
Tehát az átlag bér 220000 bruttó

Grafikusi állásra a páromnak 95000 Ft nettót ajánlottak (semmiféle egyéb juttatás sem járt hozzá), meghívásra, tehát nem munkanélkülinek.
Mondanom se kell, hogy a párom szépen megköszönte a megkeresést és elköszönt.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#223) rt06 válasza Dluinet (#222) üzenetére


rt06
veterán

szoval tisztaban vagy vele, hogy megteveszto, amit leirsz, de csak ragaszkodsz hozza...

az a 95 az a 220 mellett feltuntetve inkabb 145 kellene, hogy legyen (vagy akkor irj a 220 helyett 145-ot, de semmikepp sincs akkora kontraszt, mint azt te szeretned eloadni)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#224) Chaser válasza Иван (#221) üzenetére


Chaser
titán

Azért kíváncsi lennék alkoholból és dohányáruból mennyi folyik a kasszába. Amit nem feltétlen a versenyszféra termel ki. Na meg üzemanyagból, amit szintén nem feltétlen ők termelnek ki. 1ébként minden begyűrűzik valahova, ha egy nyugdíjas többet kap, akkor többet költ. Több folyik vissza a ktsgvetésbe.
Azt én se tartom korrektnek, hogy pár éve rendőrök meg katonák 4x évesen elmehettek nyugdíjba. Ez nem Chicago hogy alapja legyen. /tűzoltókat, mentősöket max 50 éves korban simán elküldeném, az más tészta. idős rendőr meg csináljon irodai melót, ne plázacicákat vegyenek fel/ Megint más kérdés, hogy utólagosan ezt módosítani abszurd, sztem jogellenes is.
Nem minden neked ment csak nem akartam külön írogatni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#225) tildy válasza Chaser (#224) üzenetére


tildy
nagyúr

Csinalna az, ha engednek. Nem engedtek. Kuldtek elfele oket.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#226) baluka26 válasza rt06 (#223) üzenetére


baluka26
veterán

Így van.
Dluinet: Első egyetemi évem után kaptam netto 84-et egyszerű gyakornokként (bruttóban ugye ez 100 körül van, mer diákmunka). :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#227) Dluinet válasza rt06 (#223) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Akinek 3 gyereke van, az sokkal többet kap, ha magasabb a bruttója.
De kinek van három gyereke?
Azt se feled, hogy egy dolgozó nyögi a lakáshitelt (30-115000Ft) és gyerekre is költ (12200Ft családi pótlék), egy nyugdíjas meg gyógyszerre.

baluka26 : akkor érzed milyen nevetséges bérajánlatok vannak.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#228) Polllen válasza Иван (#221) üzenetére


Polllen
nagyúr

Koltoi kerdes volt, hiszen jelenleg az allam ujraosztja a jovedelem egy reszet. Ezert ingyenes az eü + egyebek. Ebbol nincs kibuvo, a kollega meg adja a hulyet&keveri a szezont a fazonnal.

Ha levetne a szuklatokoruseget, rajonne, h nem a nyugdijas(ha rendor, ha nem) a hibas az o sorsa miatt, hanem jomaga.

Ha nem tetszik vmi tegyen ellene. Persze ne ugy, h kozben mas karat lesi...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#229) Иван válasza Chaser (#224) üzenetére


Иван
őstag

Az alkohol és a dohányáru is a versenyszféra terméke. Az, hogy az állam rárak egy kínosan nagy adót, az más kérdés.

Üzemanyag: az tény, hogy az olajbiznisz nálunk állami kézben van, na de ebből kifolyólag a MOl összes költségét is az állam fizeti, így ha pl veszteséges, azt is a versenyszféra nyeli le.

Nyugdíjas adózása: lényegtelen a nyugdíjas mennyi fogyaszt, adózik. Ez csupán az állam egyik zsebéből a másikba rakás, mivel nem a nyugdíjas maga javakat nem állít elő. De ez igaz a közszférában lévőkre is.

SZERK
Polllen: nem értek egyet az álláspontjával, de az igaz, hogy az állam bevételének a túlnyomó részét a versenyszféra termeli ki, méghozzá a rá kivetett adók formájában.

De megnézném meddig jutna el az államkincstár a magánszféra adói nélkül. Majd a nyugdíjasok meg a közalkalmazottak szépen tologatnák egymás közt az adójukat ;)

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#230) Chaser válasza tildy (#225) üzenetére


Chaser
titán

Jóh, én azt mondtam ami sztem korrekt lenne, nem azt, amire kényszerítik.
Megint más dolog, hogy kurta sokan azért mennek pl katonának, mert "semmit nem kell csinálni". Személyesen is ismerek sokat. Ha rajtam múlna az egész hadseregnek gatya lenne. érdemit úgyse tudnának tenni baj esetén. A pénzt meg viszik szépen, de minek? :F Max egy repülőszázadot tartanék fenn, de igazából az is csak repnapokra jó. Nyugdíjat nem sajnálom azoktól, akik megdolgoztak érte. De olyan kamuszöveggel, hogy a "hazáért bármikor meghalnának" hagyjuk már, legtöbb azért halna meg ha nem kapná meg a napi szesz adagját. Ha meg baj van úgyis fegyvert nyomnak mindenki kezébe...

szerk: Иван: Abból a kínosan nagy adóból folyik be szép pénz. Most őszintén, nem igazán vágom az olajtémát. De létezhet az, hogy a MOL veszteséges? :F Mondjuk ha százmilliós sikerdíjak vannak ott is elképzelhető:D Az a szomorú, hogy ezekről a dolgokról senki nem beszél. Az igazi baj "fenn" van, az igazi tékozlás ott megy. Azt hogy erre mi a megoldás inkább nem írom le, következő galaxisig bannolnának.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#231) Dluinet válasza Polllen (#228) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Mi van a sorsommal (ez most személyeskedés)?

Én azt mondom, hogy korcs az elosztórendszer, ha a nyugdíjas többet kap, mint egy 35 éves dolgozó ember.
A nyugdíjak az inflációt követik, a bérek meg nem. A családi pótlék 2008 óta (lassan 5 éve) nem emelkedik.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#232) Иван válasza Chaser (#230) üzenetére


Иван
őstag

Igen, nagy pénz folyik be belőle, de ettől még a versenyszféra viseli azt is. Ne értsd félre, a dohányon meg az alkoholon még megértem a nagy adót. Dohányon még többet is támogatnék. Alkoholon is, de azt csak az egyetemi évek után ;]

Nem tudom pontosan a MOL pénzügyi helyzetét, szerintem nem veszteséges. De arra nagy összegben fogadnék veszem, hogy privát kézben sokkal hatékonyabb vállalat lenne. Csak ugye azt is tudjuk, nálunk a privatizáció hogy szokott zajlani.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#233) baluka26 válasza Иван (#229) üzenetére


baluka26
veterán

Nem igaz, hogy egyik zsebből másikba, mert makromultiplikátorok.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#234) Иван válasza baluka26 (#233) üzenetére


Иван
őstag

Veled nem vitázom, mert a rövidebbet húznám.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#235) Polllen válasza Иван (#229) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez soha sem volt kerdes. De ez a rendszer mukodesenek alapja.

Olyan nincs, h nem adok be, de tartom a markom. Es o is elvezi a dolgot, hiaba csipog. Azon lehet erdemben beszelgetni, h min kellene valtoztani, de olyan nincs h elveszunk mastol, meg jaj miert azokat tamogatja az allam, akik feneveltek&ebbol elnek, m ezzel szamoltak.

Az ongoskodasra valo atallas hosszu evtizedek munkaja&ezt se az allamtol varjuk mar el...

Pont az az egyik baj, h az emberek mindent allambacsitol varnak el. Milyen jo az ingyenes oktatas, eü, kedvezmenyes aru tomegkozlekes, stb-stb...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#236) Chaser válasza baluka26 (#233) üzenetére


Chaser
titán

Nem ám káromkodni ;] :D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#237) Иван válasza Polllen (#235) üzenetére


Иван
őstag

Nincs olyan, persze.

És én se támogatok ilyen rendszert.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#238) tildy válasza Dluinet (#231) üzenetére


tildy
nagyúr

Nos, nem tudom mennyire vagy kepben, de eleg hulyen valatoztak a nyugdijak is. Volt aki evekig minber masfelszereset kapta fizeteskent, majd mikor nyugdijaztak utana lett egy nagy minber ugras. O kapta a regi szerint, aki meg regen minbert kapott, az meg amikor nyugdijaztak par evvel ezen emeles utan, akkor meg joval tobb nyugdijat kapott. Csak mert kb jokor volt jo helyen.
1999-2000ben volt ez az ugras, akik 98ban mentek el, azok megszivtak, mert a minber majdnem ketszeresere lett emelve....

En amugy azt mondom, aki anno sokat keresett, az hadd kapjon mar nyugdijban is tobbet. Bar sajnos ez sem feltetlen mukodik jol, ugyanis az utolso 20 evbol szamoljak ki. Szoval hiaba voltal te az elso 20 evben mernok, ha az utso 20ban csak alulfizetett segedmunkasnak tudtal elmenni, akkor a nyugdijad is rossz lesz.

Mondjuk felso hatart azert huznek ... Mittudomen, 150E ft.

Chaser: jogos. :) Viszont visszamenoleg ezt nem szabadna olyan lepeseket tenni, vagy mint pl. a 98%os ado a 2 milla feletti vegkielegiteseken ( pl. elkuldenek egy 25 eve dolgozo kozszferast, ott mar lehet ennyia vegkieg siman)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#239) Chaser válasza tildy (#238) üzenetére


Chaser
titán

Ez egyértelmű. Nem is igazán értem, ezt hogy lépték meg. bárhogy gondolkodok rajta ez egyoldalú szerződésmódosítás. / vagy megmondták nekik, ha nem tetszik lehet lelépni? :F / Igazából pont azok szívnak ezzel is akik nem érdemlik meg. Ha jól tudom mentősöknél meg tűzoltóknál is ez van. Na ahhoz menjen majd a 60 éves mentős meg tűzoltó aki őket b@sztatja :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#240) Иван válasza Chaser (#239) üzenetére


Иван
őstag

Senki se mondta, hogy 60 évesen legyen valaki tűzoltó vagy rohamrendőr.

Sokak csőrét (jogsoan szerintem) az szúrja, hogy 40 éves, makk egészséges férfiakat küldenek haza üldögélni nem is rossz nyugdíjjal. Szereljen le a frontról, rendben, de ezernyi más helyen lehetne még hasznos, értéket teremtő tagja a társadalomnak.

És akkor még nem beszéltünk a 800 ezer rokkantnyugdíjasról. Ami vicces szám, ha belegondolsz, mert MO 8%-a rokkantnyugdíjas. Ott is a politikai gyávaság volt az oka a problémának. pl Komló. Bezárták a bányákat, lett egy bányászatra épült város kisemmizve, tízezer bányásszal. Fiatalok, gyakran 20-30 évesek. Féltek őket elbocsájtani, megadták nekik a rokkantnyugdíjasságot, fizetésüknek megfelelően. Márpedig akkoriban a bányászok jól kerestek.

Most meg már lassan késő őket átképezni, vagy munkára fogni, mert a negyvenes éveik végén járnak. Viszont az államra meg nagy terhet rónak.

Ha jól tudom amúgy a nyugati országokban mindenhol kevesebb a rokkantnyugdíjas. Mármint nem arányaiban, hanem abszolúte számokban.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#241) Chaser válasza Иван (#240) üzenetére


Chaser
titán

Az az én szememet is szúrja. Ellenben mikor ők oda mentek dolgozni és aláírták a szerződést benne volt, hogy 4x évesen vagy x év szolgálat után nyugdíjra jogosultak. Ezt visszamenőleg nem lehet kinullázni, csak új belépőknél. Ezt mondtam én is, hogy aki elmúlt pl 50, az menjen irodára. Nem más területre, azért egy tűzoltótól v mentőstől nem várnám el, hogy egész életében csinált amit csinált és kezdjen bele másba. / Tűzoltókat se kell amúgy félteni, de ha baj van ők tényleg dolgoznak /. Honvédségnél mi megy az röhej...rokkantnyugdíj megint más téma, azzal is kismillió visszaélés volt, most már aki tényleg rászorulna nem engedik csak ha keze-lába hiányzik. Mo-n van a legtöbb segély meg szociális ellátás itt a közelben amennyire én tudom. Nem is azzal van baj, hanem aki tényleg rászorul az copik. Ott van pl a családi pótlék. Mennyire érdekes, hogy egyes országokban meg tudták lépni azt, hogy:
egy gyerek - 10000
két gyerek - 24000
három gyerek - 40000
/ezek csak has számok, arányok miatt írtam csak/
Minden további gyerek után 0 ft. És akkor meg is van oldva a dolog, hogy bizonyos etnikumok nem fognak 10 gyereket legyártani, felesleges terhet róva ezzel az államra. Még az EU se tudna belekötni, érvényes lenne mindenkire.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#242) Def26


Def26
félisten

Amikor én kint éltem, nem "néztem" haza. Dolgoztam, gyűjtögettem és tudtam, hogy egyszer haza jövök (Ausztrália). Nem érdekelt ki volt kormányon, mert már eljöttem.
A mai napig meglepődöm, amikor egy külföldre költözött Magyar arról ír egy számtech blogon, hogy neki ott kint milyen jó és itthon meg milyen szar. Komolyan, nincs jobb dolguk? :DDD Én az ország felé se néztem, mert el voltam foglalva a magam sorsával. Undorító és visszataszító dolognak tartom amikor egy külföldre költözött állampolgár fikázza szülőhazáját.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#243) Иван válasza Def26 (#242) üzenetére


Иван
őstag

"Undorító és visszataszító dolognak tartom amikor egy külföldre költözött állampolgár fikázza szülőhazáját."

Én itthonról szoktam. Amúgy meg nem értem mi az ország fikázásával a baj, a nagyobb gond, hogy 90%-ban igaz a fikázás.

Nem az a megoldás, hogy kussban maradunk, és nem bíráljuk.

Erre szoktam mondani, hogy Ady is fikázta az országot, mégis igaz magyar volt és jót akart.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#244) Def26 válasza Иван (#243) üzenetére


Def26
félisten

Egyetértek, de válaszként csak idézni tudom magam. :) A hangsúly a külföldön van.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#245) Viszlát válasza Def26 (#242) üzenetére


Viszlát
addikt

Értem, hogy offba tetted és kellően homályosan fogalmaztál, de azért reagálnék.

Nem fogok olyan erős jelzőket használni mint te, de én hasonlóképpen vélekedek azokról, akik elhúznak és hátat fordítanak mindennek. Mások vagyunk, mások a prioritások, én például sosem költöznék el Ausztráliába, de még az Egyesült Államokba se, túl messzire kerülnék a számomra fontos emberektől. Szerencsémre van a közelben egy ország ahol az angol a hivatalos nyelv, így pár óra kérdése csak, hogy hazautazzam.

Számomra ez hasonló helyzet mint anno a szülői ház elhagyása. Elköltöztem, de eszem ágában sem volt csak a magam dolgával törődni, nem fordítottam hátat. Ugyanúgy kiveszem a részem a rosszból és a jóból is, foglalkoztat, hogy mi és hogyan történik, nem lett kevésbé fontos. De mint írtam, mások vagyunk.

A kritika önmagában valóban visszataszító tud lenni, teljesen mindegy, hogy külföldről vagy belföldről történik. De ugyanígy mindegy a helyszín, ha a megfogalmazott kritika a törődés részeként hangzik el, nem csak szimpla szidalmazása az adott körülménynek, helyzetnek. Csak egy példa: amikor hazamegyek a szülői házba és azt mondom édesapámnak, hogy már rettenetes állapotban van a kerítés, le kéne festeni, akkor utána nem fekszem be a TV elé és ingatom a fejem, hogy ejj-ejj, hanem fogom az ecsetet és nekiállok megcsinálni. Na most ha közben valaki megjelenik, hogy milyen alapon dumálok én bele ezekbe a dolgokba, hiszen elköltöztem, akkor meglehetősen mérges leszek, főleg, hogy ezeknek az embereknek a nagy része még életében nem vett ecsetet a kezébe...

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#246) Иван válasza Def26 (#244) üzenetére


Иван
őstag

Miért lenne rajta?

Gondolom azért ment ki, mert itt rossz neki. Vagy tapsikoljon, hogy jajdejó otthon, azért jöttem el? :F

Aki külföldön van, annak talán még több joga van fikázni az országot, hiszen van összehasonlítási alapja.

SZERK
Amúgy meg globalizált világban élünk, globális polgárok vagyunk, szerintem az, hogy hül születtél, egyre kevésbé hangsúlyos. Ma már nagyobb előny, ha tudsz menni cakumpakli, mint begyöpösödve ülni bivalybasznádon...

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#247) Def26 válasza Viszlát (#245) üzenetére


Def26
félisten

Éppen azért választottam egy messzi országot, hogy a honvágyam és gyengeségem legyőzzem. Ebben a távolság nagy segítség volt. Egy kemény célt határoztam meg, amit sikerült elérnem.
Igazad van különbözőek vagyunk. Ahogy írtad is egész más az, ha valaki segítő szándékkal próbál kritikát alkotni valamiről. Én ezt sok embernél nem kritikának, hanem fikázásnak érzem. Ezért írtam azt, amit.

Иван:

Én nem erről beszélek. Nekem nem esik jól, hogy egy külföldre "menekült" ember mondja meg, hogyan kéne itthon csinálni a dolgokat. Főleg olyan, aki haza sem akar jönni.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#248) Youri válasza Def26 (#242) üzenetére


Youri
veterán

Én, bár még nem éltem külföldön, úgy gondolom, ha van itthon családom, barátaim, rokonaim, egyebek, akkor azért figyelemmel kísérnem, hogy milyen az ő sorsuk...

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#249) Def26 válasza Youri (#248) üzenetére


Def26
félisten

Akkor neked szól a fenti szösszenet... Egyébként az, hogy a családodra figyelsz, magától értetődő. Én is figyeltem rájuk, pénzt is küldtem haza. Sőt miattuk mentem ki.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#250) Иван válasza Def26 (#247) üzenetére


Иван
őstag

Építő jellegű kritika. Ha látja valaki, hogy mondjuk német nyelvterületeken hogyan megy az élet, és ahhoz viszonyít majd kritizál, az teljesen jogos. Az országban hatezer oylan dolog van, amit át lehetne szervezni jól bejáratott külföldi mintákra.

Nem kell radikalizmus, meg unortodoxia, meg fülkeforradalom szabadságharccal, meg anyámtudja mik, a megoldások nagy része már megvan valahol a világon, csak össze kéne őket vadászni.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.