Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Lenry válasza dabadab (#99) üzenetére


Lenry
félisten

Kevered az allamot a hazaval.

tekintve, hogy a kettő nem szétválasztható, így azt hiszem, ez nem akkora probléma

(#100) Иван akkor én igényelném a hazámat az államom nélkül. állítólag nem ugyanaz, tehát külön is léteznek.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#102) Crystalheart válasza Иван (#98) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem gondoltam, hogy egyenesen tovább lehetne úgy vinni a jelenlegi rendszert. Ha nem is amerikai módon, de jelentősen át kellene dolgozni, figyelembe venni a fejlettebb/gazdagabb országok országgyűlését. Valahogy a mai rendszernek is szinte csak szimbolikus jelentősége van, az egésznek. Régiókra kiosztanak bizonyos képviselőket, az adott régióban pedig szavaznak az illetőre, akit jóformán nem is ismernek, semmit sem tudnak róla, a néhány ismert arc meg Bp.-en koncentrálódik. Szinte minden ember pártokra szavaz, vagy pártok ellen. Ahol pl. független képviselő jut be, az sem érdemei folytán, hanem mert a régióban győzött a pártellenesség. Ez esetben mi értelme a területi elosztású jelölt-állításnak például? És vajon jó-e úgy a rendszer, ha pl. az egész népre vetítve mondjuk akár 40%-os győzelemmel is kétharmadot lehet szerezni az országgyűlésen, ha a párt elég régióban győzött ezzel a 40%-al? Van mondjuk egy új, feltörekvő, szép reményű párt, ami - egyszerűsítve - minden egyes városban elér 20% támogatottságot, de mivel sehol sem győzött, hiába szavazott rá az emberek 20%-a, be sem kerül.

Hogy sok jóra nem vezet a mostani módi, azt látjuk. Kérdés, ki lehet-e dolgozni valami jobbat?

(#103) Иван válasza Lenry (#101) üzenetére


Иван
őstag

Feltevés: Már hogyne lehetne szétválasztható

megj.: Mellesleg az a hazád, amit annak vallasz. Az az államod, ahova a bürokrácia köt.

biz. 1: kérdezd meg tildyt hol a hazája. Gondolom ránk mutat. Majd kérdezd meg melyik államhoz "tartozik". UK-re fog mutatni.

biz. 2: Igényelheted a hazádat az államod nélkül. Költözz el. A hazád MO marad. Államot viszont váltottál ;)

Tehát az államot tildy esetében szétválasztottuk a hazától, majd beláttuk ezt általánosan is.
QED.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#104) dabadab válasza Lenry (#101) üzenetére


dabadab
titán

"tekintve, hogy a kettő nem szétválasztható, így azt hiszem, ez nem akkora probléma"

Dehogynem. Ahogy valaki mondta, haza az, amiert az ember az eletet adja, allam meg, ami adot szed :D
Egyebkent meg termeszetesen kulon is letezhet, raadasul L7wy hazaja meg csak veletlenul sem azonos a magyar allammal, mar csak foldrajzi elhelyezkedesebol kifolyolag sem.

DRM is theft

(#105) Lenry válasza Иван (#103) üzenetére


Lenry
félisten

részben igazad van.
részben viszont félreértesz.

a bizonyításod csak az emigránsokra húzható rá, de semmiképp sem az itthonmaradókra, számunkra a kettő nem szétválasztható, ezért minden magyarországi magyar számára az állam=haza.
rájuk (ránk) gondoltam az előző hozzászólásban.

ráadásul (bár ez csak hipotézis, nem teszteltem, de így látom) az emberek számára a haza az országnál sokkal szűkebb területet jelent, sőt, a legtöbbek számára csak azt a területet, ahol a legtöbb szerette él. ha valaki viszi az egész pereputtyát az USA-ba, annak onnantól szinte tökmindegy, mi van itthon, már nem ez a hazája.
legalábbis mindig erre jutottam, amikor az utóbbi időben ezen gondolkoztam, magamra kivetítve

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#106) amanoba válasza Lenry (#105) üzenetére


amanoba
őstag

egy magyarországi magyar is érezheti magát idegennek itthon..sőt szerintem érzik is elég sokan, ők azok akik elmennek.

szerk. vagy el fognak menni, esetleg azok akik elmennének, de nem tudnak/mernek stb.

[ Szerkesztve ]

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#107) L7wy válasza Иван (#98) üzenetére


L7wy
őstag

Miért ne lenne jogom befolyásolni annak az országnak a jövőjét, amelyet inkább tartok hazámnak, mint ahol élek? Miért ne lenne jogom befolyásolni annak az országnak a gazdaságát, amelyiknek a termékeit veszem? Ha a politika kezében van az ország jövője, akkor a politikához miért nincs jogom?
blabla vagy nem blabla az elmúlt, de erről beszélünk ami most van, és én ezt nem értem.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#108) Crystalheart válasza Иван (#103) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Természetesen nem ugyanaz a kettő, nem is szinonimái egymásnak. Hanem a kormány szempontjából más a helyzet, hiszen az állam kormánya, ami a hazát képviseli. A kormány állama és hazája ugyanaz. És ha a kormány az egész hazát képviseli, képviselnie kell minden embert, aki a hazájának vallja. Ez az én véleményem szerint legalább olyan fontos, mint hogy a helyileg itt lakókat képviselje.

"a valaki viszi az egész pereputtyát az USA-ba, annak onnantól szinte tökmindegy, mi van itthon, már nem ez a hazája." - Ugyan miért? Évtizedek múlva még vissza is jöhet. És aki teljesen egyedül van? Miért ne érezhetne felelősséget családtól függetlenül a hazájáért? Számomra ez a nép a nagy családom, függetlenül attól, hol vagyok a világban.

[ Szerkesztve ]

(#109) L7wy válasza dabadab (#104) üzenetére


L7wy
őstag

Ezt kifejtenéd?

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#110) dabadab válasza L7wy (#109) üzenetére


dabadab
titán

Mit?

DRM is theft

(#111) L7wy válasza dabadab (#110) üzenetére


L7wy
őstag

"Egyebkent meg termeszetesen kulon is letezhet, raadasul L7wy hazaja meg csak veletlenul sem azonos a magyar allammal, mar csak foldrajzi elhelyezkedesebol kifolyolag sem."
Ezt a részt. Mert én nem tekintem hazámnak azt a helyet ahol élek. Vagy akkor nekem nincs hazám?

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#112) Lenry válasza Crystalheart (#108) üzenetére


Lenry
félisten

Évtizedek múlva még vissza is jöhet.
akkor pedig újra ez lesz a hazája. de addig nem fogja érdekelni, hisz nem lesznek egymásra hatással.

Miért ne érezhetne felelősséget családtól függetlenül a hazájáért?
én nem éreznék felelősséget egy olyan entitás iránt, ami arra kényszerít, hogy elhagyjam.

Számomra ez a nép a nagy családom, függetlenül attól, hol vagyok a világban.
számomra az emberiség a nagy család, és így már valóban lényegtelen, hogy hol vagyok a bolygón.

de ezek szerint én vagyok a különleges.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#113) dabadab válasza L7wy (#111) üzenetére


dabadab
titán

Te nem tekinted hazadnak azt a helyet, ahol szulettel, ahol felnottel, ahol a barataid, a csaladod el, aminek ismered minden zeget-zugat? Hat akkor mit?

DRM is theft

(#114) Crystalheart válasza Lenry (#112) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az egy sokkal tágabb család. :) A kultúrát nem hagyhatjuk figyelmen kívül. Persze lehetünk kozmopoliták... De akkor is ott van az igazi haza. Mindig jó elővenni ezt a verset...

Illyés Gyula: Haza a magasban

Jöhet idő, hogy emlékezni
bátrabb dolog lesz, mint tervezni –
bátrabb új hont a mult időkben
fürkészni, mint a jövendőben –?

Mi gondom! – áll az én hazám már,
védőbben minden magasságnál.
Csak nézelődöm, járok, élek,
fegyvert szereztem, bűv-igéket.

Már meg is osztom, ha elmondom,
milyen e biztos, titkos otthon.
Dörmögj, testvér, egy sor Petőfit,
köréd varázskör teremtődik.

Ha új tatárhad, ha kufárhad
özönli el a tiszta tájat,
ha útaink megcsavarodnak,
mint giliszta, ha rátapodnak:

te mondd magadban, behunyt szemmel,
csak mondd a szókat, miktől egyszer
futó homokok, népek, házak
Magyarországgá összeálltak.

Dühöngő folyók kezesedtek,
konok bércek – ezt ne felejtsed,
ha megyünk büszke szájjal vissza,
mint várainkba, titkainkba.

Mert nem ijeszt, mi csak ijeszthet,
nem ölhet, mi csak ölne minket,
mormolj magadra varázsinget,
kiáltsd az éjbe Berzsenyinket.

Míg a szabad mezőkön jártál,
szedd össze, pajtás, amit láttál,
mit szívvel, ésszel zsákmányoltál,
vidám vitáknál, leányoknál.

Mint Noé a bárkába egykor,
hozz fajtát minden gondolatból,
ábrándok árvult szerepét is,
álmaid állatseregét is.

Lapuljanak bár ezredévig
némán, mint visszhang, ha nem kérdik,
szavaid annál meglepőbbet
dörögnek majd a kérdezőknek.

Figyelj hát és tanuld a példát,
a messzehangzóan is némát.
Karolva könyvem kebelemre,
nevetve nézek ellenemre.

Mert ha sehol is: otthon állok,
mert az a való, mit én látok,
akkor is, ha mint délibábot,
fordítva látom a világot.

Igy maradok meg hírvivőnek
őrzeni kincses temetőket.
Homlokon lőhetnek, ha tetszik,
mi ott fészkel, égbemenekszik.

[ Szerkesztve ]

(#115) Иван válasza Lenry (#105) üzenetére


Иван
őstag

Az itt élő magyarok számára ez igaz, de számomra az jött éle a te HSZ-edből, hogy a haza és az állam minden esetben megegyezik. Ami hülyeség. Ugyanis az esetek egy jelentős hányadában nincs semmiféle átfedés a kettő közt.

A bizonyításom indirekt volt: van oylan, akinek a kettő nem ugyanaz, ergo nem minden esetben ugyan az a kettő dolog.

L7wy:
"Miért ne lenne jogom befolyásolni annak az országnak a jövőjét, amelyet inkább tartok hazámnak, mint ahol élek?"
A helyzet az, hogy azt tartasz hazádnak, amit akarsz, de ettől még nem feltétlenül kell szavazati jogot kapnod.

"Miért ne lenne jogom befolyásolni annak az országnak a gazdaságát, amelyiknek a termékeit veszem?"

Ez ugye most vicc. Mert akkor mindenki húzzon Kínába szavazni. :))

"Ha a politika kezében van az ország jövője, akkor a politikához miért nincs jogom?"

Mert nem ebben az országban élsz, azért. Mert ha a mi politikusaink elkrják, akkor nem te szopsz ciklus(ok)on keresztül, hanem mi. Azért.

"Vagy akkor nekem nincs hazám?"

Elképzelhető. Sok ilyen ember, sőt, komplett népcsoport van. Sőt, ilyen problémákban konkrétan régiók mentek tönkre.

Az a helyzet, hoghy én is hadilábon állok a haza kérdéssel, mert persze a hazámat egyértelműen MO-t vallom, magamat magyarnak tartom, de ott furdal az a dolog, hogyha választanom kéne, nem ezt az országot tenném meg alfámnak és omegámnak. Ilyen furcsa kettős érzésem van, hogy rossz helyre születtem, de legalábbis rosszkor, az biztos. Mondjuk a századforduló OMM-jében nem tudnék BB-re hajtani.

SZERK
Amúgy az elkövetkező generációkban egyre több "hazátlan" ember lesz a globalizáció következtében. Ezt mellesleg én nem tartom nagy problémának, de a nagy idealisták nyugodtam megköezhetnek. Elfogadom az ő álláspontjukat is. :R

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#116) L7wy válasza dabadab (#113) üzenetére


L7wy
őstag

Erről beszélek jó ideje, csak hát ezt nehéz felfogni így az országon belül. Nem a hazám, nem a hazám az ahol ellenségesek velem, ahol a törvény nem tesz semmit értem, ahonnan a barátaim is menekülnek szerte a világba. Ahova nem megyek el szavazni, mert úgy sem ér semmit, nem hoz változást nekem mint itteni magyarnak. Inkább tekintem MO-t hazámnak, mint Szerbiát, illetve Szabadkát, mert Szerbia semmiféleképp sem haza számomra, esetleg a város lenne, de már itt is egyre kevesebb dolog maradt ami miatt hazának tudnám tekinteni. És akkor ha MO-t tekintem inkább hazámnak, és jogot adnak, hogy szavazhassak, azaz jogom legyen befolyásolni a hazámat, akkor azt látom, hogy az országon belülieknek nem tetszik. Ez számomra a katasztrófa.

És ez az amit írtam, hogy ott leszerbeznek. Itt is megjelent ez, mert hogy nekem szerinted Szerbia/Szabadka kéne, hogy legyen a hazám.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#117) Crystalheart válasza Иван (#115) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szerintem azon csúszik itt el a dolog, hogy ki mit hív a hazájának. Fentebb megmutattam, hogy én például a magyar kultúrát, mint olyat. Szerencsések vagyunk, hogy van egy önálló, gazdag, nagy múltú kultúránk, saját nyelvvel, saját irodalommal, történelemmel, sőt saját médiával. (Pl. az oroszországi mikro-népcsoportokról ez nem nagyon mondható el.) Elgondolásom szerint a kormánynak mindenek előtt a kultúrát kell képviselnie, ami persze együtt jár és egyenrangú a jólét megteremtésével is. És akárhogy is, a magyar kultúra minden határon túli magyaré is. Egészen más kérdés, hogy a képviseletüket hogyan kellene megoldani a Parlamentben.

[ Szerkesztve ]

(#118) Иван válasza L7wy (#116) üzenetére


Иван
őstag

Ne haragudj, de számomra elég meredek, hogy egy olyan hely a hazád, ahol - javíts ki ha tévedek - még egy hetet nem éltél.

Sajnos a te esetedben inkább úgy fogalmaznék, hogy Szerbia a szülőfölded (vagyis inkább a Vajdaság), magyar vagy, de hazád már nem nagyon van. Objektíven, kívülről látva nekem abszurd, hogy MO lenne a hazád, mikor sohse éltél itt. Majd ha ide költözöl, mondhatod esetleg. De hogy a radai rossebbe lehetne valami a hazád, ahol sohse éltél? Számomra ez teljesen nonszensz.

Amúgy érdekes látni ki hogyan éli meg a dolgot, mert nekem van egy egyetemista társam, aki felvidéki, és az ő hangjából mindig kicseng, hogy kicsit büszke a "szlovákságára" is, és mindig megvédi őket. Szóval ő például gondolom jó viszonyt ápolt velük, sőt, gondolom sok szlovák barátja is lehetett. Persze ez csak feltételezés, lehet beleképzelem a dolgot.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#119) Crystalheart válasza Иван (#118) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"De hogy a radai rossebbe lehetne valami a hazád, ahol sohse éltél? Számomra ez teljesen nonszensz." - Egész Trianon nonszensz, nem csoda hát. :) Ezt eredményezte, egy egyáltalán nem ideális állapotot. A határon túli magyarok csak a szellemi Magyarországban találhatnak hazára. Mert határok ide vagy oda, egy kultúrát eltörölni nehezebb, mint átírni egy országrész nevét idegen nyelvre.

Amúgy senki sem akar például a szlovákok ellen menni. A Kárpát-medence anno egy kulturális közeg volt. A szlovák hagyományok nagyon hasonlóak a magyarokéhoz, és viszont, a népszokások, a népviseletek, a dallamok, stb. Ezer éven át egy a történelmünk, így ez sem csoda. A nagypolitika csapdája a szigorú nacionalizmus, ami ellenségeskedéshez vezet. Jobban járna mindenki, ha inkább patrióta lenne.

[ Szerkesztve ]

(#120) L7wy válasza Иван (#115) üzenetére


L7wy
őstag

Ez ugye most vicc. Mert akkor mindenki húzzon Kínába szavazni.
Kínai cuccot nem hazaszeretetből vesz az ember, már ha nem kínai...

Mert nem ebben az országban élsz, azért. Mert ha a mi politikusaink elkrják, akkor nem te szopsz ciklus(ok)on keresztül, hanem mi. Azért.
Én itt így is úgy is szívok, nem fogom szándékosságból rontani a helyzetet. A többi pedig a politikusok vétke. Amúgy tegyük fel, hogy "eladod" az országot nyugatnak, úgy, hogy nekem nem volt beleszólásom, betelepítesz mindenféle külföldi népet, és nekem azt nyugodtan jogtalanul kéne végignéznem, ahogy a hazámat belülről felemésztik, hogy annak ellenére hogy nem ott élek, még jobban hazátlanabb legyek .

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#121) Иван válasza Crystalheart (#117) üzenetére


Иван
őstag

Lehet dupla lesz.

"Szerencsések vagyunk, hogy van egy önálló, gazdag, nagy múltú kultúránk, saját nyelvvel, saját irodalommal, történelemmel, sőt saját médiával."

Na igen, mondjuk az íreknek, skótoknak ez egy cikisebb dolog. Nekik már alig-alig valami őrzi az identitásukat.

Viszont a másik véglet, meg az osztrákok, akik alig különböznek a németektől, valahogy mégis lett saját identitásuk. Drága jó sógoraink valamit nagyon trükköztek ;]

"Elgondolásom szerint a kormánynak mindenek előtt a kultúrát kell képviselnie"

Meg hogy ne menjen mínuszba az istenverte kincstár. Én először ezt raknám rendbe.

Több évnyi Caesar tapasztalata után mondom, hogy a lakosság először megtömni szereti a hasát és megvenni a pottery-t, és csak utána megy színházba.

"És akárhogy is, a magyar kultúra minden határon túli magyaré is. "

Senki se vont itt a magyarságukkal kapcsolatban semmit se kétségbe.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#122) proci985 válasza Иван (#115) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Mert nem ebben az országban élsz, azért. Mert ha a mi politikusaink elkrják, akkor nem te szopsz ciklus(ok)on keresztül, hanem mi. Azért.

amíg nincs minden kapcsolat megszakítva ez nem így van. egyébként meg pár döntésnek hatása van a kivándoroltak életére is, ld a "szlovákrendszámtörvény" vagy a lakcímnyilvántartásos összeirogatás kb egy hónapja.

abban sem lennék biztos, hogy túlzottan egységes lenne a pártpreferencia ebben a csoportban.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#123) dabadab válasza L7wy (#116) üzenetére


dabadab
titán

"Itt is megjelent ez, mert hogy nekem szerinted Szerbia/Szabadka kéne, hogy legyen a hazám."

Azert az, hogy valakinek az a hazaj, ahol szuletett, azert nem olyan meredek elkepzeles, te meg tovabbra is csak allamokban vagy hajlando gondolkodni, Szabadka nem egyenlo Szerbiaval.

Egyebkent a soraidat olvasva, eros az az erzesem, hogy az igazi hazad Alomorszag, mert Magyarorszagrol csak valami rettenetesen idealizalt keped van.

DRM is theft

(#124) Crystalheart válasza Иван (#121) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ha már játékoknál tartunk, Strongholdban meg sok sör kellett, vallás meg gyerekjátékok, és akkor lehetett éheztetni mindenkit :DDD De hogy is van a mondás? Cirkuszt és kenyeret. Érted, ÉS kapcsolat. Ezek egyenrangúak, egyik nélkül sem boldog a nép. A kommunista szocializmus rákfenéje volt a puritán szocreál, az álságos célszerűség-hajhászás, ami gyakran háttérbe szorította a kultúrát a jóléttel szemben, holott egyiket sem tudta kelőképpen biztosítani.

Ami az osztrákokat illeti, nem az a csoda, hogy ők külön népként gondolnak magukra, hanem hogy a poroszoknak sikerült egységes országot csinálni. :) A germán népek mindig is szerettek individuálisan gondolkodni, a Német-Római Császárság is inkább államszövetség volt, mint egy ország. Az idők során pedig Ausztria és a németországi terület külön-külön is elég markáns kulturális vonalat épített fel. Ahogy mondtam, a haza gondolata valószínűleg csak a kultúrával együtt értelmezhető ellentmondások nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#125) L7wy válasza Иван (#118) üzenetére


L7wy
őstag

A haza eszmei dolog, a népem többsége ott él, az a hazám, ez itt meg egy lecsippentett rész, ahol már az emberek sem olyanok, amilyennek elvárná az ember, hanem annak mondják magukat, ami többet ígér az életükhöz. Annyira kegyetlenül meredek ez hogy húúha.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#126) Иван válasza L7wy (#120) üzenetére


Иван
őstag

Semmit se veszek hazaszeretetből. Ha a magyar számomra nem optimális választás, nem veszem meg. Tessék versenyképes termékeket előállítani, nem vagyok szeretetszolgálat. Egy diákhiteles egyetemista vagyok, és ha a cseh sör olcsóbb és finomabb, mint a kukoricadarázott magyar moslék, így jártak.

"Amúgy tegyük fel, hogy "eladod" az országot nyugatnak, úgy, hogy nekem nem volt beleszólásom, betelepítesz mindenféle külföldi népet, és nekem azt nyugodtan jogtalanul kéne végignéznem, ahogy a hazámat belülről felemésztik, hogy annak ellenére hogy nem ott élek, még jobban hazátlanabb legyek ."

Miért érzem úgy, hogy nekem inkább van jogom ehhez, mint neked?

Amúgy jogos a kérdés szerintem: ha ennyire rossz neked ott, és annyira jó itt, és annyira akarsz ide szavazni és ide tartozni, akkor gondolom tervezed, hogy idetelepülsz, nem?

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#127) Viszlát


Viszlát
addikt

Nem címzem senkinek, csak úgy felvetődött bennem egy-két gondolat a beszélgetést olvasva.

Valahol irigylem azokat az embereket akik megtehetik, hogy a haza ideológiájával foglalkozzanak, számomra ez abszolút luxus kategória. Sok-sok embernek tudnám tanácsolni, hogy felejtsék el végre ezt a demagóg baromságot, és érzelmi meg politikai alapon nyugvó döntések helyett kezdjenek el praktikusan gondolkodni inkább.

Lehúztam 12 évet Magyarországon, dolgoztam becsülettel, adóztam becsülettel, tébét, nyugdíjat fizettem. Mit kapok cserébe? 15-20 éves taknyok okítanak, hogy mit tegyek és mit ne, csak mert úgy döntöttem, hogy három év kínlódás után gyakorlatias leszek és belátom, hogy ha újra a szakmámban akarok dolgozni, akkor külföldre kell költöznöm. Én lettem az a gerinctelen szarrágó, aki elmenekült az országból...
Valószínűleg nem kéne foglalkoznom ezzel, de egyszerűen dühít ez az ostoba irigységből táplálkozó rosszindulatú korlátoltság.

Szóval én kérek elnézést, de amíg bármilyen családi, baráti, ismerősi kötöttségem van Magyarországgal, addig élni fogok az állampolgárságból fakadó jogaimmal.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#128) Crystalheart válasza Viszlát (#127) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Egyet is értek veled, de mégis... Nem gondolnám, hogy a haza kérdése demagóg baromság volna; nem hiszem, hogy a legnagyobb művészeink mind egy demagóg ostobasággal foglalkoztak volna olyan mélyen.
Inkább úgy fogalmaznék, hogy e tekintetben független a problémád ettől a kérdéstől. :)

(#129) Chaser válasza Viszlát (#24) üzenetére


Chaser
titán

Én meg negyed órája próbálom megfejteni mire fel a " kevésbé indulatos cím ":D Végéről kezdtem a kommentek olvasását, most értem ide...én még soha nem voltam szavazni, sztem nem is leszek, pedig úúúúúúgy mennék már ha látnám értelmét, úgy gondolnám hogy valakire érdemes, de még nem volt ilyen soha :N :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#130) Viszlát válasza Crystalheart (#128) üzenetére


Viszlát
addikt

Egyszerűen nem olyan a helyzet, hogy tényező legyen holmi érzelgősség olyasvalamivel kapcsolatban, ami gyakorlatilag jót még nem eredményezett az életemben.

Chaser: az eredeti cím "Külföldre mentél? Kuss a neved!" volt, ezért a módosítás. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#131) Crystalheart válasza Chaser (#129) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én egyszer voltam, a kisebbik rossz elve szerint... De hát sem jós, sem tévedhetetlen nem vagyok. :D

(#132) Crystalheart válasza Viszlát (#130) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mi nem eredményezett jót az életedben? A hazába sok minden tartozik, az irodalom, a festészet és egyéb művészetek, a nyelvünk, a történelmünk, az őseink és sokunk utódai is... Nekem mindez eddig rengeteg jót adott életem során.

(#133) Viszlát válasza Crystalheart (#132) üzenetére


Viszlát
addikt

Visszakérdeznék mielőtt válaszolok: felsorolnád a haza negatívumait is? :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#134) Chaser válasza Viszlát (#130) üzenetére


Chaser
titán

Hát egen, mikor az előbb megválaszolt hsz-edre írtam akkor már rájöttem hogy valami hasonló, csak először nem vágtam mi van.

Crystalheart: Valaki mondta, hogy itt nem azért mennek szavazni mert az adott pártot akarják támogatni, hanem azért, hogy a többi pártnál minimalizálják a hatalomra jutást. Van benne valami:D :U Lehet én is elmegyek majd és szavazok valami noname pártra, hadd örüljenek. Most viszont inkább aludni megyek, jó8 belétek:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#135) Crystalheart válasza Viszlát (#133) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Te írtad, hogy "jót még nem eredményezett", erre reagáltam. A véleményem, hogy mindazzal, amit az imént felsoroltam, holmi jelenkori válságok nem érhetnek fel. Eleink úgy válaszoltak a - maiaknál gyakran jóval nagyobb - nehézségekre, hogy még tovább építették azt a bizonyos felsőbb hazát, így gyarapodott az ország, így lett a magyar kultúra ilyen gazdag. Tehát a magam részéről, habár vélhetően a legtöbbeknél szerényebb körülmények közt kell élnem, nem tudom magam függetleníteni a haza gondolatától. Hazafinak vallom magam.

(#136) L7wy válasza Иван (#126) üzenetére


L7wy
őstag

De igenis veszel, ha már nagyon eleged van az országból, ahol élsz, és lehetőséged van a választásra. Példa: nem szabadkai tejet veszek, hanem magyarországit. Pedig a logika azt mondaná, hogy az itteni munkahelyeket tápláljam pénzzel.

Miért érzem úgy, hogy nekem inkább van jogom ehhez, mint neked?
Erre nem akarok válaszolni, mert személyeskedésnek minősülne. A felhasználónevekhez van köze.

Amúgy szívesen születtem volna inkább oda, mint ide. Sokat gondolkoztunk már régebben is áttelepülésen, csak nehéz lépés lenne a semmivel elindulni máshova, csak azért mert valakik úgy határoztak, hogy itt lesz a határ. Meg hát Vajdaság kiválása is igencsak a levegőben van már jó 10 éve legalább.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#137) Viszlát válasza Crystalheart (#135) üzenetére


Viszlát
addikt

Írhattad volna egyszerűen, hogy nem akarsz válaszolni. :)

Nem állítom, hogy ezek a dolgok nem adhatnak többletet az ember életéhez, de a hazafiasság nem tesz kenyeret az asztalra. Persze lehet elmélkedni arról, hogy eleink így meg úgy tettek, de teljesen felesleges a jelen gyakorlati szemszögéből nézve, egészen más korban élünk, egészen más lehetőségek és egészen másféle vezetőink vannak most.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#138) Crystalheart válasza Viszlát (#137) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát ha a hazafiasság kizárná a kenyeret az asztalon... De épp most toltam be úgy háromnegyed kilót, egy liter saját készítésű joghurttal, tehát köszönöm, nálam megfér a kettő. :)

Kenyeret ugyan nem tesz az asztalra (közvetlenül), de sokkal elviselhetőbbé teszi a nélkülözést, a jólétet pedig teljesebbé. Nem helyezem a jólét elé, csak mellé, mint azt fentebb is mondtam.

Természetesen azt gondolsz, amit akarsz. De a hazafiság nem gátolna meg abban, hogy azt is tedd, amit akarsz. Én például hasonló okból, mint amiért te kimentél - hogy azt csináld, amihez értesz - szintén ki fogok utazni külföldre, az USA-ba. Más kérdés, hogy ha csak a saját boldogulásomat venném figyelembe, ez a paraszti vegetálás is teljesen megfelelne...

(#139) Viszlát válasza Crystalheart (#138) üzenetére


Viszlát
addikt

Biztosan meg fogsz lepődni ezen, de az ország nagy része nem önellátó már egy jó ideje. :) Jómagam is informatikusnak tanultam, annak egyik ágára szakosodva fejlesztettem magam közel 10 éven keresztül és mostanra egyértelművé vált, hogy ebben a szétcseszett gazdasági környezetben amit sikerült megcsinálni maguknak az elmúlt pár évben, nem lesz szükség a munkámra. Biztosan bennem van a hiba, de ezen nem enyhít se Petőfi vers, se Munkácsy festmény, se Bartók darab és még sorolhatnám, a lényeg, hogy kinőttem én már az önáltatásból.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#140) Crystalheart válasza Viszlát (#139) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én sem vagyok amúgy önellátó. :)

Csak nem értem az összefüggést. Kimegyek majd Hollywoodba karriert csinálni, hiszen a magyar filmipar a béka feneke alatt leledzik. Miért zárja ez ki a hazafiságot? Nem az a hazafiság, ha itthon gürcölünk és elszenvedünk minden csapást, amit a népre mér a sors és az önzőség. Hazafinak lenni annyi, mint törődni azokkal, akik közé születtünk, és azzal a kultúrával, ami adatott nekünk. Ha elköltözöm szeretett szülőmtől, a bajban visszatérek segíteni, és ha megtehetem, baj sem kell hozzá. Épp így a bajban mindig Magyarország érdekét fogom nézni, és ha megtehetem, a javát akarom szolgálni. A haza nem csak egy elvont fogalom, nem csak az elmélet, a kultúra és amit felsoroltam, de mellé magyarok és még sok nemzet összessége, emberek, akik elsősorban egymásra számíthatnak. Azt a felsőbb hazát nem csak önmagáért vagyunk hivatottak építeni, míg világ a világ, hanem egymásért, a népünkért, sőt akár más népekért is. Az önzetlen hazafiság egyben az egyik legnagyobb szolgálat a föld minden embere felé, hiszen - bármennyire is csöpögősen hangzik - a szeretet mozgatja. Szeretetteljes tisztelet, mit az őseink iránt érzünk, amiért reményüket helyezték belénk és amiért ilyen szép otthont építettek számunkra; feltétel nélküli szeretet azon kortársaink iránt, akiket nem is ismerünk; és megbocsátó szeretet azok iránt, akik tudatlanságból ártottak nekünk. Kiterjeszthetnénk az egész világra is, de akkor is választanunk kell, melyik kultúrát támogatjuk elsősorban, és kézenfekvő, hogy az anyakultúránkkal kezdjük.

Én így gondolom. Lehet máshogy is gondolni, az már nem az én dolgom, csak rá akartam világítani egy alternatív lehetőségre.

[ Szerkesztve ]

(#141) baluka26 válasza Viszlát (#127) üzenetére


baluka26
veterán

Na végre valaki leírta ezt, én nem mertem, mert az ilyen gondolataim miatt nem egyszer, nem kétszer voltam már szarházi hazaáruló takony :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#142) amanoba


amanoba
őstag

még az elmegyek szavazni <---> nem megyek szavazni dologhoz annyit hozzátennék, hogy úgy gondolom, ennek is állampolgári kötelességnek kellene lennie (jog helyett), mennyi, de mennyi ember van aki hőbörög, hogy ez szar, az nem jó, aztán kiderül, hogy tojik a választásokra...jha kérem, akkor illene csendben maradni.

simán elvenném a szavazati jogát, aki pl. egymást követő két ciklusban nem él vele! ;]

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#143) Ivan15 válasza Crystalheart (#140) üzenetére


Ivan15
senior tag

egesz jo kis hazafi lehetne belöled, ha most is kb. 1850-et irnank :D

(#144) Youri válasza amanoba (#142) üzenetére


Youri
veterán

Hol lehet leadni? De mondok mást. Majd ha lesz egy normális, nem korábban lejáratott, nem megbukott nevekből álló politikai csoportosulás párt címszó alatt, akik józanul, valós problémák lehetséges kezelése mellett kampányolnak, nem pedig populista adócsökkentés, meg örökélet-ingyensör szerű szarságokkal állnak elő, akkor talán elmegyek szavazni. Amíg a szavazás abból áll, hogy kiválasztod, hogy a következő 4 évben ki fogja folytatni az előző 4 évet, addig nem veszem a fáradtságot, hogy elsétáljak, ha meg regisztrálni is kell, akkor pláne....

RTX ON

(#145) #56230144 válasza L7wy (#107) üzenetére


#56230144
törölt tag

Az elszakított területen élő magyarok szavazhassanak, ők még azok, akik ismerősöktől tudják mi megy itt.De aki emigrált például franciaországba vagy angliába önszántából, az szavazgasson ott, ahol él.

(#146) tildy válasza Иван (#103) üzenetére


tildy
nagyúr

Valahogy igy. Bar UK-t is szoktam ugy mondani, hogy hazajottem, vagy az otthonom. Ha viszont pl. olimpia van, a magyar csapatnak drukkolok eloszor, csak utana a Team GBnek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#147) Иван válasza #56230144 (#145) üzenetére


Иван
őstag

Ja, hogy amjd ilyen hallottam mástól mi megy itt alapon megy? Eszembe jutott a vicc, amikor megkérdezik, voltál-e már Pesten. "Nem, de a bátyám akart menni."

A határontúli magyarok tehát akkor is szavazhassanak, ha egy büdös napot nem éltek itt, de mondjuk aki 20 év után emigrált, mert megelégelte az itteni körülményeket, az ne.

Seems legit.

L7wy:
"Pedig a logika azt mondaná, hogy az itteni munkahelyeket tápláljam pénzzel."

Tehát a szabadkai tej tehát olcsóbb, jobb minőségi, mint a magyar? Akkor tudod, hogy ezzel a választással hosszútávon csak a magyar tej versenyképtelenségét konzerválod?

A felhasználónevekhez van köze? Sikerült levonnod a cirill betűs nickemből, hogy nem vagyok magyar, hanem polbjuró tag? Vagy mi? :))

"csak nehéz lépés lenne a semmivel elindulni máshova, csak azért mert valakik úgy határoztak, hogy itt lesz a határ."

Aha, szóval rossz ott neked, és itt van a hazád, de annyira azért nem vészes a helyzet, hogy elindulj. Értem.

"Meg hát Vajdaság kiválása is igencsak a levegőben van már jó 10 éve legalább."

És akkor mitől lesz jobb? Vagy fejtsd ki, mit vársz ettől, neked és a magyarságnak mitől lesz jobb.

SZERK
amanoba: sokan vannak ám úgy értelmiségiek és középosztálybéliek (bár ma MO-n mindkét faj kiveszőben), akik nem mennek el szavazni, mert nincs kire.
Új párt meg nem lesz, mert az emberek teszetoszák hozzá egyrészt, másrészt meg mert a nagyok már úgy bebetonozták magukat pénzügyileg és agymosással, hogy azokat még dinamittal se robbantod ki.

SZERK II:
tildy: de gyanítom érzelmileg (még) több szál fűz ide, és ha megkérdezik tőled miféle vagy, magyart mondasz, és büszkén bazmegolsz, ha leejted a bevásárlószatyrot.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#148) finest válasza L7wy (#136) üzenetére


finest
őstag

L7wy: Te, szegény! Dabadab egy igen értelmes srác, de még nála sem találsz megértésre, amire egyáltalán nem számítottam. Mondtam én, h ez itt tündérország, csak a mesében van. Az itt a baj, h a belpolitika fegyvert, politikai eszközt csinált a határon túli kisebbségekből, vagy fenyegetnek velük, h majd mind idejön és elveszik a munkát, vagy példálóznak velük, h bezzeg "mi" támogatjuk őket, amazok meg nem. - Azért kíváncsi lennék, h például a Nyírő újratemetése kapcsán kialakult herce-hurca után, mennyire lehet tele a hócipője a székelyudvarhelyi magyar képviselőknek az anyaország húzásaival... ezt csak azzal kapcsolatba jegyzem meg, h vajon ők mind a fideszt erősítik-e majd, ahogy ezzel mostanában szívesen riogatnak - Sajnos emiatt a legtöbben csak indulatok mentén tudnak érvelni a határontúliakkal kapcsolatban. Erre szocializálta őket a közbeszéd. Az értetlenség, amit itt tapasztalsz, még egész istenes. Én nagyon együtt érzek veled és szégyenlem, h a többiek ilyen bornírt hülyeségekkel fárasztanak, h pl. miért nem Szerbia a hazád, vagy ha már nem Szerbia, legalább a szűkebb pátria; Szadabka. Helyettük is bocsánatot kérek!

Иван: Piszok egyszerű, mitől lenne jó. Szerbia GDP-jének nagy részét a Vajdaság állítja elő, befizetik a nagy közösbe, a szerbek meg rendőrséget fejlesztenek belőle infrastruktúra helyett. (Vagyis a vajdaságiak jobban tudnák elkölteni a pénzt, ami most a nagy közösbe megy.) Nyilván a szabadkai szerb rendőrök pótlékot is kapnak, ha Újvidékre mennek dolgozni, ahogy ez a romániai magyar megyékben is van. Ettől nehéz a helyiekkel megérteni, h miért is lesz jobb mindenkienk, ha sokaknak, akik most abból élnek, h Szabadkán szerbek, vagy a Hargitán románok, csökken a fizetésük és előjogoktól esnek el...

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#149) #56230144 válasza Иван (#147) üzenetére


#56230144
törölt tag

Meséltek dolgokat, érezhető a feszültség a szerbek és a magyarok között, hidd el...

Mint mondtam vannak rokonaim vajdaságban, és hidd el, a szerbek nem testvériesen bánnak velük...Ha nem hiszed el, akkor menj ki 1 hétre , próbáld ki, hogy hányszor fog a rendőr leköpni, mert magyar vagy, vagy hányszor fog néhány "Kosovo je srpski" szavakat skandáló nacionalista szerb pofonbaszni, mert magyarul szólaltál meg.Ezek megtörténtek, látták rokonaim ezeket odakint, szóval nekem ne mond, hogy nem jár ki nekik minimum a szavazati jog ezek után.Költözzenek haza?Itthon mindenki le rohadtszerbezné meg le rohadtrománozná őket, akkor mire fel jöjjenek haza??Rohadt kevés az olyan ember, aki tudja egyáltalán ( a fiatalságról beszélek) hogy mi az a trianon... :(

[ Szerkesztve ]

(#150) Viszlát válasza Crystalheart (#140) üzenetére


Viszlát
addikt

Nagyon elkanyarodtál, legalábbis nem igazán értem miért győzködsz engem a hazafiasság és a külföldre költözés nem létező ellentétéről.

Számomra az egész haza kérdés túl van misztifikálva, de igazán az a baj vele, hogy nagyjából lehettek körülbelül négyen az országban, akik hozzád hasonlóan állnak a kérdéshez. A hangadó nagy többség viszont fröcsögő pofával használja fel a haza ideáját gyűlölködésre, kitaszításra. Erről nyilván nem te tehetsz, csak azért jegyzem meg, mert nagyon idealista módon közelíted meg ezt a kérdést.

Az emberek szeretete, a környezetünkért való tenni akarás valóban fontos, de nem kellene hozzá egy ilyen túlspilázott köntös, mint a haza. Rövid életem alatt építettem hajléktalanszállót, vakoltam óvodát, olyan betegeket látogattam a kórházban, akiknek nem volt családjuk, nyírtam a füvet az idősek otthonában, forró teát osztogattam a mínusz húszban, árvaházi gyerekeknek szerveztem programokat ruhát gyűjtöttem és osztottam szét a rászorulóknak, börtönbe mentem látogatni, stb. Keresztény értékrend szerint nevelkedtem és abba nem fér bele a személyválogatás, valószínűleg ez az egyik fő oka, hogy sikítva menekülök ha valaki a hazával meg a hazafiassággal jön, mert eszembe jut a nagybátyám, egy somogyi kis falucska polgármestere, akinek minden második szava erről szól, miközben büszkén veri a mellét, hogy csákánnyal és gumibottal verték ki a cigányokat a faluból. Aztán meg azokat akik ezen fennakadtak, akkor már a bőrszín se számított, mert aki nem rasszista az hazafi nem lehet. Vagy eszembe jut amikor 6-7 évvel ezelőtt félvér barátnőm volt és meg akartak verni a teszkó parkolóban, hogy milyen magyar vagyok én, hogy ezzel a büdössel mutatkozom. Vagy amikor betörték apám autójának ablakait, mert le mert ülni beszélgetni a kisebbségi önkormányzati képviselővel a helyi tévében, ő is hazaáruló természetesen.

Nem sorollak egy csapatba ezekkel, távolról sem, csak szeretném ha egy kicsit hajlandó lennél meglátni a valóságot és módosítani ezt az egyébként nagyon szimpatikus, de sajnos erősen romantikus képet a hazáról. Meg vagy késve úgy 150-200 évvel. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.