Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18) Cathfaern válasza csabyka666 (#15) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Szerintem mint minden munkát, a programozást is azért kell vállalni (bocsánat, "végezni"), ha valaki erre adja a fejét, mert szereti csinálni, élvezi, amit csinál"
Persze, ebben 100%-ig egyetértünk :R

"A másik gondom, hogy a programozók szerintem nem polihisztorok, ismereteim szerint programozni tudnak, de mást nem nagyon. :("
Sajnos egyet kell, hogy értsek. Illetve annyiból rosszabb a helyzet, hogy divat, "menő" az, hogy IT-n kívül semmi máshoz nem ért. Rosszabb esetben IT-n belül is csak egy szűk szegmenshez ért.

"Én ismerősi körökben azzal is találkoztam többször, hogy valaki hiperszuper programozó, vagy legalábbis annak tűnik, de az egyetemet nem végzi el. Ezt sose fogom megérteni, mindegy is, de ez a fajta ember sajnos halálra van ítélve a piacon, hacsak nem egy akkora koponya, hogy érettségivel felveszik valahova, de hogy nem fog IT-s bért kapni, az tuti!"
Mondjuk pont a programozás szerintem olyan dolog amihez alapesetben nem feltétlen kell diploma (van olyan terület ahova igen, de nem feltétlen). Egyik legjobb programozó srác akit ismerek 12 évesen kezdett el programozni (bátyja tanulta középsuliban, és megtetszett neki a könyv alapján) és 18 évesen szakközép után rögtön nekiállt dolgozni (bár tény, hogy azóta elkezdett diplomát, azt nem tudom hol tart vele).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.