Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Picike8


Picike8
aktív tag

Like :))

(#2) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Ez jól esett! Aranyos történetek :)) .

(#3) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Első: :DDD a vége pedig :)
Második: aranyos :))

mp

(#4) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Köszi a megszólalásokat. :)

No most igazam van, vagy csak velem szórakoznak a galambok?

Nektek nincs hasonló élményetek?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) Egorov válasza Vakegérke (#4) üzenetére


Egorov
aktív tag

Galambos helyen lakok Miskolc belvárosában, volt már "baleset". Szeretek kint lógni az ablakban, csak bámulni. Valamiért ezek az aljasok mindig az ablak felett találnak jó helyet maguknak. Nos egyszer ahogy hajoltam ki, az egyik tarkón fosott. :DDD
A második történethez pedig: itt is így közlekednek a galambok. :K

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#6) Vakegérke válasza Egorov (#5) üzenetére


Vakegérke
veterán

Isten hozott, kedves sorstársam! :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) baluka26


baluka26
veterán

Nagyon jót nevettem az első részen, velem is fordult már elő ilyesmi :)
A második is abszolút igaz :K

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#8) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát engem le se ****nak a galambok. :(

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#9) Vakegérke válasza lezso6 (#8) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez legyen életed legnagyobb csalódása. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Engem is tisztelt már meg galamb.
Szeretem az állatokat, de a galambok távol állnak tőlem (nem a letisztelés miatt).
Nem is a madarakkal van bajom, mert volt papagájom és imádtam.

Viszont kissé szégyenkezve írom le, hogy előttem is szoktak átsétálni galambok, de én nem állok meg. Az elmúlt 2 évben 7-8 galambot rúgtam fel az égbe (ha már madár, ott a helye).
Igen, bántalmaztam őket és jól esett!

Gusztustalan férgek. Folyamatosan teleszarják az erkélyemet és mindent, ami a seggük ügyébe kerül. Más madár nem piszkít oda mindenhová!
Mostanában rengeteg a varjú és a szarka a környékünkön. Lassan több, mint a galamb, de még egyik sem piszkított sem az erkélyre, sem rám!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#11) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#10) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köss az erkélyedre viszonylag rövid madzagon egy rikító lufit. Állandóan mozogni fog, így elriasztja a galambokat.

Ami az állatokat illeti, én abból indulok ki, hogy nem szándékosan okoznak kárt, nem szándékosan tojnak a fekünkre. Élni akarnak, semmi mást.
Arról nem is beszélve, hogy mi emberek vesszük el egyre nagyobb mértékben életterüket.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) Csoffadalom


Csoffadalom
tag

A melóhelyemen a kijelölt dohányzó helyet vastagon belepi a galambszar, mivel az udvaron van. A padot, a csikktartót és mindent körülötte. Egy kollégám távcsöves légpuskával szokta őket lövöldözni túlórában. Nem céloz túl jól mert egyre vastagabb a galambszar és persze senki sem takarítja le. Igaz, minek ha 5 perc múlva megint rá pakol egy szeretet csomagot valamelyik dög.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#13) hNp88 válasza Vakegérke (#4) üzenetére


hNp88
aktív tag

én is kaptam már a hajamba áldást. szentségeltem egy kiadósat és jöttem haza hajat mosni. :DDD egyébként kiskoromban odáig meg vissza voltam a galambokért, és máig a kedvenc madaraim. :B

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#14) Gradilaci


Gradilaci
tag

Nagyon jo sztorik! Valamiert egy idezet jut eszembe, nem tudom hol es mikor olvastam, es bar nem vagyok vallasos, megmaradt bennem:"-Tarsteremtmenyeink az allatok.Banjunk veluk embersegesen!..."
En sem rugnam fel oket, vagy hasonlok. Ok is itt elnek kozottunk, velunk. Respect. :R

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#15) Vakegérke válasza Gradilaci (#14) üzenetére


Vakegérke
veterán

“Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven tükröződik abban, ahogy az állatokkal bánik.” – írta Mahatma Gandhi.

Nincs szükség több szóra.
Az ember, mint főemlős úgy gondolja, hogy szabadon garázdálkodhat, elveheti az állatok élőhelyét, sokakat kipusztulásra ítélhet.

Az állatok nem vadásznak távcsöves "pistával" az emberre, nem állítanak nekünk csapdát, nem telepítenek hurkokat utunkba.
Az állat ha öl, azt csak megélhetéséért, vagy önvédelemből teszi. Nem úgy, mint az, aki légfegyverrel vadássza a galambokat.

Lehet, hogy embert hamarabb ölnék, mint állatot. Nem tudom, ne is tudjam meg.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16) Tim82 válasza Vakegérke (#15) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az ember, mint főemlős úgy gondolja, hogy szabadon garázdálkodhat, elveheti az állatok élőhelyét, sokakat kipusztulásra ítélhet.

Remélem, a patkányok, szúnyogok, csótányok, különféle döglegyek, bögölyök kapcsán is ennyire állatvédő vagy. A galambok mellesleg igen csúnya betegségeket terjesztenek, nem véletlenül hívják őket "szárnyas patkányoknak".

Ráadásul buták (kb. mindent megesznek, a megfelelően apró szemetet és néha a kavicsot is), erőszakosak más madárfajokkal szemben, a városokban túlszaporodtak és állandó közhigiéniai problémát jelentenek. Éppenséggel a galambok az embereknek köszönhetik a jelenlegi létüket: soha ennyi galamb nem élt korábban, annak köszönhetően, hogy rendszeresen táplálékot kapnak emberektől, az emberi kéz emelte épületeknek köszönhetően rengeteg költési-szaporodási lehetőségük van, a természetes ellenségeik pedig megfogyatkoztak vagy nem merészkedtek be a városokba.

"Szegény" galambok. Biztosan szar nekik.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17) Vakegérke válasza Tim82 (#16) üzenetére


Vakegérke
veterán

Amely állatokat nem kedvelek, azokat kerülöm, de nem ölöm meg. Ha betéved egy légy a lakásomba, megfogom, kiviszem és elengedem.
Nem mondtam olyant, hogy szegény galambok, de a pusztulásukat sem kívánom.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#18) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

erről a GTA4 jutott ezembe, 200 galambot kell kiirtani a városban :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19) sKata™


sKata™
csendes tag

Tim82: az állatok nem szándékosan terjesztenek betegségeket, nem akarják kiirtani az emberiséget. ( eszükbe sem jutna, mert ugye "nagyon buták")Azzal hogy valaki felrúg egy-kettőt, azzal nem segít a dolgon. Ha megoldást akarunk találni a problémára, inkább az jusson eszünkbe, hogy az ember elvileg a legintelligensebb lény, és valószínű, hogy van más megoldás is.

Aranyos történetek:) Nekem (Székesfehérváron) a varjak tekintetében vannak érdekes tapasztalataim. Reggelente, ahogy megyek a suliba szoktam nézni őket, ahogy egy-egy fára rátelepednek, de úgy, hogy szinte csak egy nagy feketeséget lát az ember. Aztán hirtelen egyszerre felrepül- hiánytalanul- az összes ( miközben én persze halálra ijedek, mert épp a fa alatt mentem el), és teljes összhangban repülnek tovább. Aztán néha olyanok, mintha az égben fogócskáznának vagy érdekes alakzatokban repülnek. Mintha minket akarnának szórakoztatni. ( Lehet csak én veszem ezeket észre?:D)
Minden esetre én is rástartolok, ha elmegyek egy fasor alatt, mert ők is meg tudják bombázni az embert. Bár eddig szerencsére még nem jártam nagyon pórul:)

(#20) művésznő4


művésznő4
csendes tag

Nagyon szeretem benned Vakegérke, hogy mindig olyan érdekes megvilágításból szemléled az élet dolgait, apró örömeit, történéseit. Még rá sem kattintok a bejegyzésedre, de már tudom, hogy valami jó dolog fog várni. Valami, ami megmosolyogtat, valami, amitől több leszek...:)

Köszönöm, hogy alkotsz nekünk! Csináld még sok-sok évig, mindannyiunk örömére! :R

(#21) Vakegérke válasza sKata™ (#19) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ó, a varjak külön téma. Számomra az időváltozást jelzik. Varjú elkiáltja, kááár...
Ha jön a hideg, csapatostól megjelennek. Ha jön a meleg, kivonulnak a lakótelepről. Hangos károgással tudatják érkeztüket, távoztukat.
"Aztán néha olyanok, mintha az égben fogócskáznának vagy érdekes alakzatokban repülnek. Mintha minket akarnának szórakoztatni. ( Lehet csak én veszem ezeket észre?)"
Én is látom, mert lélekben gyermek vagyok, nem tudtak elfásítani az évtizedek.
Varjú még nem tojt le, de ha valamelyik megteszi, nem fogok haragudni rá. :N

művésznő4: Én így látok, és szeretném mások szemét is felnyitni, hogy rácsodálkozhassanak az élet apró csodáira.
Napi robot, gyötrődés, létfenntartás. Elcsórja energiánkat. Bosszankodunk, vergődünk.
Jó ez nekünk? Nem.
Éljünk, lássuk meg a fűszál végéről lecsöppenő harmatot, amelyben ott a szivárvány.

Köszönöm hozzászólásotokat, véleményeteket. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.