Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Sipi16 válasza Dany007 (#47) üzenetére


Sipi16
senior tag

Az ember sajnos általánosít amikor 10ből 8 ezt gondolja. :U

Avicularia: Nem tudom te hogy vagy ezzel, de engem nagyon tud zavarni, hogy amikor beszélek valakivel svédül és közben valaki beleszól magyarul. Ilynekor én is elkezdek keverni. :(

[ Szerkesztve ]

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#52) Avicularia válasza Gergő_ (#48) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem mondom,hogy elfelejt 30 év után,csak belefűznek itteni szavakat a beszédjükbe.
Nőm 23 éve él itt ,és sok mindent nem tud magyarul,gyakran nem tudja magát kifejezni,pld. nem is tud magázódva magyarul beszélni,csak nagyon nehezen.

(#53) joey04


joey04
titán

Nagyon jó írás, köszönöm!
Megerősített abban, hogy nagyon jó lenne ott leélni az életet. Csúnyát mondok, sokaknak biztos nem tetszik, de nem érdekel: szívesebben születtem volna oda. :R

Ne baszogassák állami szinten az Apple, Google, Meta, MS cégeket!

(#54) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Nagyon jó kis cikk lett, élveztem olvasását :R . Tetszett hogy belevettél egy kis történelmet is és az általános pozitív hozzáállásukat, jólétüket jellemezted. Én magam is nagy USA fan vagyok és azt tudom mondani a többieknek, hogy aki még nem volt kinn az el sem tudja képzelni mennyire élhető és élvezhető ország!

(#55) Solten


Solten
addikt

"Azt is rebesgetik, hogy a jövőben talán már nem is a dollár lesz az univerzális fizetőeszköz."

Remelem valora valik... ;]

Saor Alba

(#56) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ez mind szép, mind jó. És az is nagyon jó, hogy amerikai szemmel látod a hazád.
azonban a valóság az, hogy a világ többi részén egyre unszimpatikusabb volt mindenkinek az Egyesült Államok, és már olyan régi szövetségesei, mint Anglia vagy Ausztrália is kezdtek elfordulni tőle a külpolitikája miatt. Ezen már most sokat javított Obama.

Nem ártana azonban pár dolgot tisztázni. a leggyakoribban, hogy egy gyerek kiírtja a társait, az USA-ban fordul elő. 5 párból 4 hazajön, mert nem akarja, hogy a gyereke abban a rendszerben nőjön fel. Az őslakosokat kiirtották a büszke államalapítók. Erről mégsem beszélnek az ünnepségeken. Beperelhetsz egy étteremláncot, mert túl sokat ettél a hamburgereikből.
Felsorolhatnám, hány ország ügyébe avatkozott bele. Utoljára lerohanta Irakot nemlétező vegyifegyverek címén.
A hazafiság fontos dolog egy olyan országban, melynek alig van múltja.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#57) Jim Tonic válasza Solten (#55) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez szinte biztosra vehető. A legóvatosabb jóslatok szerint is leváltja az Euro 10-15 éven belül nemzetközi szinten.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#58) Jim Tonic válasza Avicularia (#46) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én is éppen azon töprengek, hogy nem veszek lakást. Egyszerűen kár lenne beleölnöm a pénzem.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#59) CYBERIA válasza mephi666 (#20) üzenetére


CYBERIA
őstag

Épp azon gondolkodtam, hogy ha én írnék egy cikket ugyanilyen címmel, az tartalmilag mennyire más lenne mint ez itt.

#31 truba: az a helyzet, hogy ami ott folyik az hosszú távon nem fenntartható. Igazából már most sem, de van olyan hatalma az Egyesült Államoknak, hogy elsődlegesen ne maguknak legyen kára belőle, egyelőre mások szenvedik ezt meg.

#36 Danny007: „Amerika még mindig szuperhatalom...”
Pontosan. És amíg ez így marad, addig az nem is változik.
Abba meg nem is mennék bele, hogy milyen előnyökkel jár az, hogy 100× ekkora ország 30× ekkora népességgel, bő 70×-es gazdasági erővel.

#38 truba: nem hogy afrikai, még európai országokkal sem.

#40 talmida: „Ha hallaná egy magyar, hogy itthon hogy csevegünk egymásközt, elájulna.”
Hallanád az itteni fiatalokat!

„Én hálás vagyok a kiskatonákért!! Erről ennyit.”
Nyilván az irakiak és az afgánok is hálásak.

„Igen, az összetartás fantasztikus!”
Kivéve amikor nem. A hurrikán utáni fosztogatások például ellentmondanak ennek.
Természetesen ez csak egy példa.

#42 Crystalheart: „Azt állítani, hogy majd jól összeomlik, olyan, mintha azt mondanád, az EU, sőt, Európa majd szépen megszűnik”
Az amit Európának hívtunk meg is fog. Természetesen a térképeken továbbra is az marad, de a kultúrája hanyatlóban van.

„A világháború már senkinek sem gazdasági érdek, egyetlen nagyhatalomnak sem, így nem is lesz.”
Bizony. A XXI. században már más módszerekkel érik el a céljukat.

#56 Jim Tonic: azért a béke Nobel-díj vicc.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#60) Jim Tonic válasza talmida (#40) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én hálás vagyok a kiskatonákért!! Erről ennyit.

Igen, Irak és Afganisztán is hálás. Amerikai szemmel látod a világot, mely igen nagyon elfogult és beszűkült.

Egyébként az ismerőseim vagy az ő ismerőseik közül bárki volt mostanság kint, senki sem mondta, hogy kint szeretne élni. És anélkül, hogy sértegetni akarnék bárkit is, mindegyik az amerikaiak szellemi képességein röhögött.
Amin nem is csodálkozom, ha ilyen szép dolgokat lehet hallani, mint az idézett mondatod.

#59: Az a vicc, hogy Obamát már a beiktatása után két héttel jelölték. Pedig elvileg senki nem tudta, mit fog csinálni.
Ha engem kérdezel, az egész megrendezett volt. Hányingerem van tőle, ugyanakkor kénytelen vagyok üdvözölni Obamát egy olyan elnök után, mint az elődje volt.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#61) talmida


talmida
Közösségépítő

joey20, Atom_Anti, köszönöm! ;) én is élvezem :B , pedig a 1960-as és azelőtti évekhez képest tényleg van hanyatlás, ..de bocsássatok meg azért, amit most írok, ... véleményem szerint sok ország még mindig nem tart ott (nem érte el azt az életszinvonalt), ahova az USA mára lezuhant..és a jövőben zuhanni fog...szóval még mindig nem olyan vészes, mint otthon..

Vakegérke #19 képeihez : Az USA-ra nem ezek a képek a legjellemzőbbek. :( Ezek szélsőségek, mint, ahogy a memphy által belinkelt video is az.. Nme azt mondom, hogy nem igaz, de pl a videoban említett szegénység itt nem ugyanazt jelenti, mint pl otthon. Mindenütt van szélsőség. És vannak szélsőséges korszakok, időszakok is. Pl 1929-ben a munkanélküliség és a depresszió volt jellemző az USA-ra. Igaz, hogy most is affelé tendál a társadalom és a gazdaság, de mivel a múltbeli nagy gazadasági válságot óriási fellendülés, felvirágzás és fejlődés követte, ezért a mostani hanyatlás nem eredményezi ugyanazt a szintet.

Én igyekeztem az egész USA-t képbe hozni nektek. Nem szélsőségeket mutattam, hanem a mindennapokat. A FleaMarket is elég élethű illusztráció a "mucsai" világról. :DDD Vakegérke képei viszont nagyon erős túlzások. Pl NewYork és a többi város egyes negyedei valóban szegények, koszosak, lebujosak és némelyik olyan hirhedt gengszter paradicsom, hogy oda még a rendőrök is félve mennek be..., DE New York példájánál maradva, New York óriási és nem a gengekről és a prostikról szól elsősorban. Nem szabad a lényegről sem elfelejtkezni...

Az IQ-ról és az uSA -beli oktatásról is írtam már egyszer valahol részletesen. (de nem találtam meg azt a hsz-t) Talán kevesen olvasták? :F Sajnálatos, hogy ennyire bedőltök a reklámoknak. Sajnos sikk lett Magyarországon is az USA lejáratása. :((( Senkinek eszébe nem jutna egy-két buta magyar miatt butának minősíteni a magyarokat, de egyeseknek élvezetet okoz és sportként űzik az USA mocskolását. Némelyek még külön stábot is létrehoznak, hogy fölkutassanak egy tucat kómás amerikait és úgy állítsák be az USA-t, mint a 3százmillió hülyék országa. :(

Jim Tonic Annak ellenére, hogy én itt élek, és talán lenne 1 kis jogom véleményt nyilvánítani az itteni politikáról, mégis tudatosan elkerülöm ezt a témát, és nem hangoztatom a saját véleményemet. :D Mindenkit arra kérek, hogy ha 1 mód van rá, ne politizáljon itt.., bár megértem, hogy magas a labda...Majd lehet, hogy nyitok egy személyes bejegyzést, ahol kidühönghetitek magatokat, mert csak politika lesz. ;] ..de ez nem biztos, csak 1 5let volt..

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#62) Jim Tonic válasza talmida (#61) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez nem politika. Elmondtad, hogyan látod Te a hazádat, és elmondtam én is, innen mi látszik.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#63) ABE


ABE
őstag

Tetszett ott az élet, szívesen visszamennék. :K

(#64) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Láttam valaki itt is lehordta az amerikai oktatási rendszert és ezen kívül is sok helyen hallom nálunk mennyivel magasabb színvonalú.
Nos én nem így gondolom. Lehet mi magyarok többet tanulunk és általánosságban többet tudunk, de a legtöbb frissen kikerült diplomás egy nagy káosz és semmihez nem ért.
Addig az amerikai már a középiskolában konkrétumokat tanul, amit gyakorlatokkal teli fősuli követ és az eredmény egy sokkal jobb szakember.
Most persze biztos nekem estek, de Amerika mégis ott tart ahol tart, mi pedig a nagy gödör alján! Nem is tudom mért...

(#65) tibz03


tibz03
őstag

Köszönöm a cikket. Nekem nagy vágyam, hogy egyszer kijussak az USA-ba (egyelőre még csak turisztikai szándékkal, de ha módom lenne rá, valószínűleg oda is költöznék).

Sajnos ez nem könnyű, egyrészt a 250-300 ezer Ft-os repülőjegy számomra jelenleg az "elérhetetlen" kategória, másrészt hallottam érdekes sztorikat arról, hogy mennyire "szeretik" beengedni a reptérről az Államokba a kelet-európaiakat. :U A vízummentesség se garancia arra, hogy beengednek, sőt... Úgyhogy nem tudom, hogy valaha is kijutok-e, de nagyon szeretnék.

(#66) joey04 válasza tibz03 (#65) üzenetére


joey04
titán

Olvasd el ezt
Nem olcsó, de pl a jegy sem 300k.

Ne baszogassák állami szinten az Apple, Google, Meta, MS cégeket!

(#67) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Remélem hogy egy pár év múlva én is megláthatom a magam Amerikáját:))
New York, New York....

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#68) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Minden éremnek két oldala van!

De jól kezdted a cikket: USA, ahogy TE látod. Épp ezért csak gratulálni tudok a cikkhez.

de én megjegyezném, hogy nem szabad megfeledkezni az USA árnyoldaláról sem, hogy ez az egész "jólét-hazaszeretet-biztonság" valóság lehessen.

Én nem szeretem Amerikát(USA), nem élnék ott és nem tetszik az a fajta képmutatás ami ott uralkodik, de ez meg az ÉN véleményem. Ugyanakkor ezt a véleményt tartom az összes nyugat-európai államról is.

De általánosítani sem lehet! Sok jó származik az USA-ból(személyek, kultúra, művészet, stb.)

Aurea mediocritas

(#69) Voyage válasza Jim Tonic (#57) üzenetére


Voyage
aktív tag

Euro? :DDD
Esetleg a kínai vagy japán, netalán indiai pénznem.
De euro biztos, hogy nem.

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#70) tiv83us válasza Vakegérke (#19) üzenetére


tiv83us
veterán

Szelsosegek, szelsosegek...

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#71) tibz03 válasza joey04 (#66) üzenetére


tibz03
őstag

Köszi, joey20! :R Érdekes cikk volt.

Elég ellentétes infokat hallani arról, hogy mennyire könnyű bejutni - akár csak turistaként - az USA-ba. Én eddig szinte csak "rémhíreket" hallottam: rokonlátogatóba kimenő öreg néniket fordítottak vissza a reptérről, vagy szintén rokonlátogatóba menő 80 körüli öregembert zártak be éjszakára a reptér zárkájába, mert szaloncukrot vitt a kint élő unokáinak, és a biztonságiak nem tudták, hogy mi az, az öreg meg nem beszélt angolul, nem tudta elmagyarázni, hogy csak édesség.

Az általad linkelt cikkben viszont szó sincs ilyesmiről, elég egyszerűnek tűnik a dolog... és olcsóbbnak, mint gondoltam. Én a Malév árait néztem, ott a legolcsóbb retúr jegy 250-260 ezer Ft körül szokott kezdődni, meg se fordult a fejemben, hogy más társaság is van. :DDD (Mert ugye fapados járatok nem mennek az USA-ba.)

(#72) fkosa


fkosa
tag

Sziasztok. Tetszett az írás, ha ilyen sok helyen voltál, sokáig lehettél kint.
Tavaly voltam az USA-ban (Redlands, California) egy oktatáson.
Voltak érdekességek:
-A határátkelés vízummal nem volt vészes, bár rendesen be voltam tojva. Szerintem akinek nem volt vízuma (már nekünk sem kell), többet szívott.
-Kalifornia kormányzója Swarzeneggel, ők csak úgy hívják, a "Govenator" hozott egy olyan rendeletet, hogy adott időközönként (nem emlékszem pontosan, mennyi) pihenőt kell tartani és ezt ellenőrzik is (a cégnél ahol voltam, hagyományos "lukasztós" óra volt)
-ránk szóltak az utcán, hogy kézben vittük a Koronitát (nem volt felbontva, egy kartonról beszélek), állítólag nem lehet
-piros lámpánál lehet jobbra kisívben kanyarodni
-a családi összetartása a latin és fekete lakosságra igaz, a jellemző az, hogy 18 évesen elköltöznek otthonról (lehetőleg az USA másik végére)
-enni szinte csak gyors-kajáldában lehet, de ott is úgy bántak velünk, mintha mi lennénk az atyaúristen. Ez nem csak - főleg nem - hamburgert jelent, tényleg nagy a kínálat.--
-L.A. kb. 10-15 felhőkarcoló, a többit inkább bódéként jellemezném (ok, Beverly Hills tényleg szép volt). A Holliwood Bouleward gyakorlatilag az a mozi + 1-2 szálloda amit a TV-ben mutogatnak, a többi inkább bódé jellegű.
-A tankolás vicces volt: előre fizesd ki. Én kétszer mentem vissza, mert fogalmam sem volt, mennyi fér a bérelt autóba.

(#76) tibz03 válasza fkosa (#72) üzenetére


tibz03
őstag

A tankolás vicces volt: előre fizesd ki.

Ez Belgiumban/Hollandiában is így van (nem emlékszem már pontosan, melyikben, lehet, hogy mindkettőben).

(#79) Geller72 válasza Voyage (#78) üzenetére


Geller72
veterán

A kollega nem alaptalanul arra akart (vagy nem akart, de akkor véletlenül is valóságalapot adott a mondandójának) rávilágítani, hogy tulajdonképpen a gazdasági tengelyt a Kínaiak tartják úgy, ahogy van. Cirka az egész amcsi gazdaság a zsebükben van, gyakorlatilag az összes fontos részvény, bank, egyéb pénzügyi stratégiai pozíció. Valszeg' az "usanka" azért nem igazán szeretne ujjat húzni velük, mert cca. két perc alatt bedöntenék az egész ami tőzsdét, az egész jenki gazdasággal, úgy, ahogy van.

(#80) ABE válasza tibz03 (#71) üzenetére


ABE
őstag

100-150e között vannak jellemzően a jegyárak (retúr). 100e-ért bécsi indulással kapsz jegyet, de 130e körül simán meg lehet járni NY-ot. :K A rémhíreknek nem kell felülni, nem gázos a bejutás (ha legálisan akarsz belépni).

Lassan elkészül az élménybeszámolóm a nyaramról, tessék majd olvasni azt is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#81) GD


GD
őstag

"Az új divat sem annyira nagy úr, mint Európában, mert itt még a régi hagyomány is hódít rendesen."
ha már kiirtották az őslakosok nagy részét, milyen rendes tőlük, hogy felhasználják a motívumokat a divatban :U persze, indián holokauszt nincs, csak karl may regények..

(#82) Gergő_


Gergő_
őstag

a walmartról ez jutott eszembe :D , és az illegalisan foglalkoztatott,kizsigerelt mexikóiak :(((

[ Szerkesztve ]

(#84) utomi


utomi
senior tag

Nagyon jó írás, köszi szépen és várom a folytatást. Mellesleg én is imádom Amerikát és el is döntöttem, hogy egyszer még elutazunk oda az asszonyal. Élni nem szeretnék ott de a kultúrájukat imádom. Szóval még több ilyen írást.

(#85) Kantorpe válasza tiv83us (#70) üzenetére


Kantorpe
tag

"Spanyol"telep, szerencsere bontjak, es takaritjak el oket szep lassan.
Hasonlokeppen elnek a vizen tul is.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#87) Crystalheart válasza CYBERIA (#59) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Az amit Európának hívtunk meg is fog. Természetesen a térképeken továbbra is az marad, de a kultúrája hanyatlóban van."

Ez az, amin én fordítani kívánok! Nem más lehet egy sokkultúrájú, történelmileg összefonódott államszövetség alapja, mint maga a kultúra.

A mai elavult, káoszra emlékeztető kulturális modell hanyatlik, valóban. De csak azért, hogy végül egy új világ köszöntsön ránk... És az Európa lesz a javából.

A történelem során kultúra még csak népirtással vagy asszimilációval kísérve tűnt el végleg. Namármost, az USA népének (vagy akár Európáénak) hova kellene asszimilálódnia, vagy éppen hogyan kellene kiirtódnia, városostul-irodalmastul-filmestül-zenéstül, hogy megszűnjön az amerikai kultúra? :D Pech vagy sem, az ő kultúrájuk az egész világra kihat, és még a világ többi országa - oké, egy-kettőt kivéve, mint É-Korea - is ápolja, fenntartja. Ha hirtelen megszűnne, valamiképp leradírozódna a térképről az USA, mittomén elsüllyed mint Atlantisz, még akkor is megmaradna a legtöbb film és zene, ami onnan áradt az elmúlt évszázadban.

Szemjuel: Hiszed vagy sem, az amerikanizálódás azt jelenti, hogy az ottani kultúra egyes elemeinek átvétele. A modern hatalmak közül a legnagyobb befolyással a világra az USA kultúrája van. Gondolj csak a filmekre és zenére, de főleg a filmekre. :)

[ Szerkesztve ]

(#89) dragonfx


dragonfx
veterán

Csak bele bele olvastam, de aza pecázás ultra brutál jó lehet, hogy perecbe vana bot :B ...azért nem semmi erő lehet a damilba halba botba.de látom a végén a sportex boron kevlárja is megadta magát :Y
Az a Wal mart nem smemi hely kb mint nálunk az osan+obi+mediamarkt+hervis együtt.
ott egy bevásárlás nem kis móka. :B ..árak is egész rendbe vannak a pillanatképek alapján.
105 ftos benya meg haha.....ha csaka duplája lenne nálunk már mindenki tapsikolna.

Más világ más élet más dolgokon van a ahngsúly a lényeg, a színvonalat ne hozzuk idő mérföldekkel jobb mint itthon.de nem hazaszeretet miatt de én nem laknék ott szívesen. van jópár törvény ami elég érdekes dolgot mutat.mintha egy 1x1es ketrecbe zárnának nem egy 5x5ösbe.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#90) Atom_Anti válasza fkosa (#72) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

"-L.A. kb. 10-15 felhőkarcoló, a többit inkább bódéként jellemezném"

32 olyan felhőkarcoló van amelyek legalább 122m magasak, és nem tudom melyik részen járhattál ha bódékat láttál :DDD .

"-A tankolás vicces volt: előre fizesd ki. Én kétszer mentem vissza, mert fogalmam sem volt, mennyi fér a bérelt autóba."

A kredit kártyát beteszed és kihúzod, majd annyi pénzt vesz le róla mint amennyit tankolsz :K .

(#91) Vakegérke


Vakegérke
veterán

talmida: Ez a boldogan vicsorgó katona lehet akár az is, aki irakiakat, afgánokat gyilkolt. Ja, hogy a korai nyugdíj, új verda? Lelke rajta.

Sipi16: Ingyen csak a levegő van. Az is csak addig, ameddig valami ámerikás főtudós be nem gyűjti.
Ami pedig a sulit illeti, még a filmekben is látható, hogy dobálóznak, hangoskodnak, és a tanárnak semmi tekintélye sincs. Nos igen, éljen a demokrácia. Jogot mindenkinek, még a pisiseknek is!

Avicularia: Nézd, ha a helyében lennél, talán sírva tartanád azt a kartonlapot? Ki a fene vinne el egy körre?
Csillogni, villogni kell, ha élni akarsz.

Utolsó mondatom szó szerint értendő.
Ugyanis ha pusztán élelemért, egy tál kajáért akar dolgozni, vagy nemi vágyat kielégíteni egy életerős fiatal, az már a vég.
No persze, színes fotók, szép tájak, gyönyörű városrészek, yacht-ok, álom paloták.
Nekem is kell, nekem is, rohanok, és követelem!
Megkapom? Egy jó nagy túróst.

Megkaphatnám a művelhető földet, alapíthatnék dinasztiát. Csak éppen már nincs őslakos, akit megölhetnék érte.

Büszkeség? Aztán ugyan mire? Afgán, iraki legyilkoltakra? Koporsókban kimentett aranyra?
Van a hányingernek határa...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#92) Vakegérke válasza tiv83us (#70) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nos igen.
Itthon is lenne takarítani való. Csak ha megtennénk, jönnének azok, akiknek inkább a kisebbség érdekei fontosak, mint a nemzeté.
Mondd, ki a fene felelős, kik a felelősök azért, hogy a "nyócker" immáron gettó lett? Ki a fene szórja ki az emeletről a kakival terhelt pelenkát?

Amondó lennék, hogy ebbe ne merüljünk bele. Nálatok sem a "hófehérkék" teszik lakhatatlanná a környezetet.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#93) tibi666 válasza dragonfx (#89) üzenetére


tibi666
senior tag

nem tudom, hogy az usa-ban milyen a walmart, én németországban voltam benne, de akkora fos, hogy el nem tudom mondani. az aldi, meg a lidl egy luxus-bevásárlóközpont hozzá képest. ennyi gagyit, mint a wm-ben még sosem láttam.

(#94) talmida válasza fkosa (#72) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Hát, eléggé lemaradtam a hozzászólásokra való reagálásban, de igyekszem mindenkinek válaszolni, aki kérdezett, vagy kifogásolt..

Kicsit mosolyogtam a hsz-odon :D , ne haragudj.

Igen, voltam vagy 30 államban az 50-ből, kettőben meg több évig is éltem. (Texasban --Dallasban 3 évig, Floridában meg lassan 10 éve élünk..jelenleg is)

Nem vonom kétségbe a tapasztalataidat, csalódottságodat, de kicsit felszínesnek tűnnek az ismereteid. :F Az igaz, hogy egyes helyeken előre kell fizetni a tankoláshoz, de ez elég ritka, ..majdnem, mint a fehér holló. A legtöbb helyen betolod a kártyát és kész..

Az én tapasztalatom szerint a családi összetartás sem csak a mexikói származású amerikaiakra igaz. Persze ez az összetartás nem azt jelenti, hogy egy kupacban élnek a fiatalok a szülőkkel, hanem azt, hogy nagy ünnepekkor évente min 1x (pl Thanksgivingkor) akár a világ végéről is összejön a család apraja-nagyja, amibe a dédik, nagymamák, nagynénik, nagybácsik is beletartoznak.

Mi nagyon jóban vagyunk itt (is) sokakkal, ..annyira jóban, hogy nem egyszer volt már szerencsénk résztvenni ún."zártkörű" családi összejöveteleken is pl thanksgivingkor, karácsonykor is.., mint tiszteletbeli családtag. :B Annyit tudok mondani, hogy nálunk Magyarországon még karácsonykor sem volt divat az x-edik unokatesokat is meghívni egy családi banzájra. Emlékezetem szerint ( javítsatok ki, ha tévedek) a magyarok csak temetéskor és esküvőkön szoktak a rokonság teljes skálájában fölvonulni, itt meg minden évben, minden Thanksgivingkor.

-enni szinte csak gyors-kajáldában lehet,
Hát, ez sem igaz, bocs. ;] Olyan sok a "kajálda", hogy egy élet kell, hogy mindent kipróbálj. Nagyon sok jó, minőségi étterem van elérhető áron. A külső kinézet persze európai szemnek talán furcsa lehet, mert pl itt délen sok épület olyan, mintha nem lenne teteje, lapos, mexikói stílusú. Emiatt az egész épület kicsit nyomottas kinézetű, de belül klassz kaja van. ;)

-L.A. kb. 10-15 felhőkarcoló, a többit inkább bódéként jellemezném
(ok, Beverly Hills tényleg szép volt). A Holliwood Bouleward gyakorlatilag az a mozi + 1-2 szálloda amit a TV-ben mutogatnak, a többi inkább bódé jellegű.
Hát ezen a beszóláson jót nevettem. :DDD Szerintem "aranyos" és tipikusan magyar duma. :DDD Remélem senkit nem bántok meg ezzel..de tényleg érdekes, hogy mennyire más szemszögből is lehet nézni a dolgokat. Érdekes az is, hogy ki mit vesz észre és abból milyen "tanulságot" vagy következtetést szűr le.

Igen, sok épület bódé-szerű, --hogy a te szóhasználatodnál maradjunk. :D De, mint azt az előbb is említettem, gyakran az a mexikói stílus miatt van. LA régen Mexikóhoz tartozott. :K Bizony. A mexikóiakkal vívott csatában anno az amerikaiak egészen a mostani Mexico Cityig hatoltak és amerikai zászló lobogott Mexicó Cityben is, de megelégedtek California mostani határával.. Eredeileg az az egész vidék spanyol ajkú volt (Texas is , Arizóna is, California is stb) Tehát az építészeti stílus sokszor ezért bódészerű ezeken a helyen. Voltunk Mexikóban is, ..az aztán az igazán megdöbbentő látvány. A '80 as évek Romániája egy Dubai ahhoz képest. Ha LA neked bódészerű, akkor Mexikó nem tudom milyen jelzőt kapna tőled. :DDD

Geller_1972 Értékelném, ha nem itt öntenéd ki a bilit, vagyis a politikai jellegű felháborodásodnak nem itt adnál hangot! Légyszi! Thx! :R

tibi666 véletlenül akadt meg a szemem a hsz-odon.. A WM kínálata nagyon változó még egy városon belül is, nemhogy egy európai országban... Az itteniek tiszták, nagyok, általában nagy választékkal. A "nép" megy oda, nem az elit. Majd erről is írok. Van azért minőségibb WalMart is, különösen a nyaralók mellett. :K

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#95) Crystalheart válasza talmida (#94) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"a magyarok csak temetéskor és esküvőkön szoktak a rokonság teljes skálájában fölvonulni, itt meg minden évben, minden Thanksgivingkor."

Lássuk be, ennek azért erősen anyagi vonatkozásai is vannak. :D Többnyire nincs fölös pénz se az útra, se a vendéglátásra. USA-ban a távolság egészen más fogalom. Biztos emlékszel még, itthon az emberek már messzi városként emlegetik a 30 km-re lévőt, 200 km-re meg lehet, hogy alig párszor jutnak el életükben. Ide Pécs olyan messze van, hogy álmodni sem merek arról, hogy a közeljövőben láthatom majd végre. (Ez speciel nem is olyan nagy gond, drága az üzemanyag, így kevesebb benzin fogy. Száz éve már az nagy szó volt, ha két faluval arrébb ismerősek voltak az atyafiak. Összejárni nem volt akkora gond, nem ritkán egy család belakott egy utcát, de legalábbis a faluban éltek elszórtan.)

(#96) Vakegérke válasza talmida (#94) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jogos a felháborodásod, nem vitás. Ám létezik egy olyan, hogy kritika, és egy olyan is, hogy vélemény.

Geller_1972 barátunk kiöntötte a bilit. Mit mondjak, az ő hozzászólásai is értékesek, és ragyogóan ellenpontozzák azt a képet, amelyet igyekszel elénk vetíteni választott hazádról.

Én is szóltam boldogan vigyorgó katonád kapcsán arról, hogy akár gyilkos is lehet. Ha volt Afgán földön, vagy Irakban, akkor nem lehetetlen.
Nagy lóvé, határtalan büszkeség, általad való megbecsültség.

Talán újonnan választott hazádat védte? Nehogy azt mondd, hogy igen. Megparancsolták neki, és ő szolgaként ment gyilkolni olyan embereket, akik megmaradtak volna saját nemzeti problémáiknál, ha az önmagát Istennek kikiáltó Ááámerika nem formál jogot arra, hogy beavatkozzon mások életébe, méghozzá élesre töltött fegyverrel.

Nos, ezt is sajátodnak tudod be?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.