Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#224) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

A topicot kitakarítottam a személyeskedő, OFF, politikai és egyéb troll bejegyzésektől. Szemjuel 6 óra ban, bambano, truba, Vakegérke figyelmeztetve! A továbbiakban minden hasonló hozzászólást elkövetője külön díjazásban lesz részesítve.

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#227) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Vakegérke 3 nap ban, többszöri figyelmeztetés után tovább OFF-olt.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#228) tildy válasza Racecam (#227) üzenetére


tildy
nagyúr

*********

Talmida: Kidusnak írt hozzászólásom hozzád is szól . Mi az ami nem tetszik odakinn? Biztos van, de szinte sohasem beszéltek a negatívumokról. Pedig én is mondtam már párat -hallomásból tudom ugyan, de képek alapján is hihetőnek tűnik - szóval nem zavar titeteket ez a lépten nyomon figyelmeztetés és korlátozás?
De biztos van még más dolog is.
Abban azért igaza volt itt a srácoknak, hogy ilyesmiről nem nagyon írtok. És akia negatívumokat meri emlegetni, annak a véleményét nehezen fogadjátok el.

[ Módosította: Racecam ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#229) m.magus


m.magus
csendes tag

A cikk tenyleg jo. Grat! Varom mar, Californiat...
San Francisco is lesz majd egyszer uticel?

(#230) talmida


talmida
Közösségépítő

Szép jó estét! ;) Előre elnézést kérek, hogy kicsit hosszú leszek, de igyekeztem mindenkinek válaszolni..

Joey2 köszi! ;)

Srácok, higgadjatok le.
;) Nem baj, hogy elmondtátok a véleményeteket, így legalább tudjuk, hogy kit mi bánt...Mellesleg a hozzászólók mindig saját magukat minősítik a megnyilatkozásaikban ;]

Megtiszteltek, ha meghallgattok engem is:R ...megpróbálok reagálni mindenkinek..

Előszöris egy fontos megjegyzéssel kezdeném. Nem emlékszem, hogy provokáltam volna bárkit is cikkemben, de, ha ilyen mégis előfordult, megköszönném, ha konkrétan megírná a sértett a pontos helyet és "hibát", hogy javíthassam. :R Nem akartam megsérteni senkit..

Bad Sector
Miért is nincs több képviselo / szenátor gyereke a hadseregben, hogy példát mutasson a szabadság népének?
Kedves Bad Sector, a katonaság itt (is) önkéntes, ..mint azt korábban is mondtam, ez egy szakma. Mindenki saját maga dönt a saját jövője felől.

Nem kívánok politizálni, de a csőlátás orvoslására hadd említsek meg valamit. Hadd hívjam fel a figyelmeteket arra, hogy America segít a legtöbbet a bajbajutott országokon.
Pl , hogy csak egyet emlitsek, ott van az Operation Blessing nevű szervezet.

Nincs túl sok időm most, de belinkelek egy két doc.filmet, amik csak töredékei a létezőknek, .. csak jelzésként mutatom ezt a párat. Ráadásul ez csak egyetlen segély szervezet, de ilyen és ehhez hasonló szervezet rengeteg van. (Pl [samaritanspurse], Life Outreach,.stb, stb ezrével (!!) sorolhatnám
ui minden gyülekezetnek van segély-szolgálata is. Pl A mi kis gyülekezetünk is kb 50 országban segít,... árvaházakban, ..özvegyeknek, szegényeknek, mindenütt a világon, ...és tudod, hogy hány gyülekezet van itt Amerikában? :D Nézz csak utána, ..minden sarkon van egy. :DDD , úgy, mint odaát a kocsma.

Íme egy-két példa a SEGÉLYSZOLGÁLTATÁSra:

Manila in Philippines

Burma

China

India

Somalia

Mozambique

Pakistan

NewOrleans

Mexico

Nicaragua

Barangay Nangka in Marikina

stb, stb, stb...
Ez is egy jellemző hozzáállást mutat. Érdemes megnézni,
hogy egy négy éves kislány hogyan akar segíteni a rászorulókon Vajon honnan, kitől tanulhatta? :F

[OFF]Az amerikaiak jó része MÉG keresztény. A kormány ill az új törvények egyre inkább elnyomnák a kereszténységet a muslimok javára..., ez világjelenség különben. majd Tildy tapasztalni fogja Londonban, ..ott ez még durvább szintű.[/OFF]

truba
Mindenekelőtt gratulálok a szép elhatározásodhoz:
írók egy cikket Magyarország szépségeirol Végre! :R Nagyon várom. t

Kedves truba, én ezzel a bemutatószerűséggel próbáltam kicsit közelebb hozni hozzátok az USA-t, arra gondolva, hogy a vizummentesség miatt talán van, aki kilátogat, anno nekem jól jött volna egy ilyen magyar nyelvű tapasztalatcsere.

Én is írtam már a szülőföldemről is, ..ami tetszett, elolvashatjátok az Előre cimű írásomban.

Mondd, mi értelme lenne az önigazolásnak, önbecsapásnak? :F ... csak az, hogy az USA-t védjem?:DDD Ne nézz ennyire hülyének. :DDD Tudod, mit? Ha nem érezném jól magam, visszahúznék az első repcsivel.

***************

De őszintén mondom, hogy szeretlek benneteket is :B , .. ezért írok ide,
pedig az amerikai barátaim is megérdemelnék, hogy több időt töltsek velük. Egy -egy ilyen cikk megirása ui nem két perc alatt történik..., legalábbis nekem.

bambano
Egy Oxford diploma azért az egész világon elismert és a korlátozott felvétel (diák létszám ) és a nagy túljelentkezés miatt is kerül olyan sokba. De, ha valaki nagyon kimagasló tudású, (nagyon jó eredményt ért el a középiskolában) akkor van rá esélye, hogy pénz nélkül akár oda is bejut ösztöndíjjal. Ezen kívül government grant-tel feketék-fehérek egyaránt bejuthatnak bárhova..Csak kérni kell. Nem egyszerű procedúra, de rengetegen kaptak így segélyt. (Én még nem próbáltam, de barátkozom a gondolattal)

Tildy: Jó kérdés. Az a vicc, hogy hirtelen semmi sem jut eszembe. :DDD :B
Na, nézzük. Sajnos vannak elhanyagolt városrészek..talán mindenütt. Vannak igénytelen, szemetelő emberek itt is, elsősorban feketék :((( , de elvétve fehér tezsvéreink is áthágják a törvényt. Pl nem sokan, de előfordul, hogy a kidobásra ítélt holmijukat "egy házzal" odébb viszik...egy elhanyagolt utcácskában lepakolják az ócska gumikat stb.. :((( A fiam önként szedi össze a szemetet, ha meglát egy ilyen esetet. Néha korán reggel fölkel és elmegy egy szemétgyűjtő körútra. (A szemét elszállításáért ui fizetni kell itt is. ..és, hát van , aki ezt ingyen csinálja) :(

No, mi nem tetszik még? Hát, pl hogy nem a magyar a hivatalos nyelv. :DDD

Nem értem a kérdésedet. Soha semmiféle regulázásnak nem tett ki senki minket. Miféle táblákról beszélsz, hogy ezt sem szabad, meg azt sem szabad? :F Ja, van egy két nevetséges dolog, ami tényleg dedó. Pl Dallasban volt egy erdő, ahova ki szoktunk járni sétálni, és képzeld, lépten-nyomon ki volt írva, hogy Warning! Gyökerek állhatnak ki a földből! :DDD Meg: Vigyázz! Egyenetlen talaj! :DDD De ez kit zavar?? Aki ezen kiakad, az monnyonle. :DDD

És akia negatívumokat meri emlegetni, annak a véleményét nehezen fogadjátok el. Ha valaki nagy hülyeséget mond, azt nem tudom elfogadni. Pl valaki itt rablóknak, meg bűnözőknek nevezte az első telepeseket. Hát, a történelmet azért nem illene ennyire átírni.

[ Módosította: Racecam ]

IN GOD WE TRUST!

(#231) tildy válasza talmida (#230) üzenetére


tildy
nagyúr

tiv83us mutatta tán, vagy te , nem emlékszem azt a táblát , ahol a vezetőket figyelmeztették.
Vagy wc-k falán, vagy pl. ne menj ki a sziklára, mert a federal law így meg úgy...

No: szóval igen , valakinek zavaró, hogy nagyon nem emlegeted a negatívumokat. Pl. azt, hogy nodmális szendvicset alig, kapni, csak édes van, vagy a kávét , aminek az íze nem az , amit itthon megszoktunk -Kidus szokta emlgetni:D - és még sok egyebet.

És igen, kicsit olyannak tűnhet innét, mintha rózsaszín szemüvegen át látnád az országot, tudomást sem véve azért érdekes dolgokról (Pl.a katonaság téma. )

Csak egy példa: mit szólnának az amerikaiakra valamely más ország rá akarná erőltetni a "kultúráját" a mentalitását, stb... Mondjuk mit szólnátok hozzá, valaki innét odamenne, és fogná magát és fegyverrel olyan országot csinálna, mint a mienk, csupán amiatt mert azt hiszi, ami itt van az a jó?
Példának említettem csak, kéretik példának tekinteni...
Na szóval igen, ez zavaró, többünknek, nekem is, hogy az amerikaiak mentalitása -akikkel én találkoztam, illetve páran akik kikerültek , nem mindenki azért- azt hiszik, hogy az ő fenekükből süt a napsugár. Kicsit hogy is mondjam, olyan szemellenzős....

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#232) talmida válasza tildy (#231) üzenetére


talmida
Közösségépítő

A fő kérdéseddel rossz helyen kopogtatsz. :DDD Ide menj a panaszoddal

Nem én hozom a törvényeket, döntéseket, ezért ne rajtam kérjétek számon azokat. Én, mint egy itt élő egyén tudok tudósítani, de nem én vagyok a megváltó...csak közelről ismerem ;]

Hogy szeretek itt élni, az nem azt jelenti, hogy az összes politikai döntést helyeslem. Te mindennel egyetértesz Magyarországon? Vagy Vakegérke minden vezető minden döntésével mindig egyetért?? Na, látod. ...és annak ellenére még szeretitek a hazát. Mert az nem teljesen ugyanaz.

Az, hogy pl ki van írva a WalMart WC belső falára egy hosszú szöveg, aminek a végén, igen, az is szerepel néha, hogy a federal law blabla az magyarul azt jelenti, hogy tilos lopni, mert az törvénybeütköző.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#233) CYBERIA válasza talmida (#230) üzenetére


CYBERIA
őstag

„Az amerikaiak jó része MÉG keresztény. A kormány ill az új törvények egyre inkább elnyomnák a kereszténységet a muslimok javára..., ez világjelenség különben. majd Tildy tapasztalni fogja Londonban, ..ott ez még durvább szintű.”

Ezt bizony jól mondod, London túltesz sok amerikai nagyvároson:

A narancssárgával jelzett szelet jelöli a briteket.

Egész Európában az a trend, hogy az eredeti lakosság aránya dinamikusan csökken a bevándorlók javára. Lásd Franciaországot, de a számomra leglényegesebb Skandináv országokban is elég rossz a helyzet.
Amerikában annyival különbözik a dolog, hogy ott a bevándorlók aránya helyett az európai vs. afro, ázsiai, latin lakosság aránya az érdekes.[link]

Nem vagyok benne biztos, hogy ez az egész a mi érdekeinket szolgálja.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#234) tildy válasza talmida (#232) üzenetére


tildy
nagyúr

Természetesen vannak hibák. Én meg szeretek mérlegelni, mi az ami számomra zavaró. Ha mindenhol figyelmeztetnek, hogy ne lopj, meg ne csináld ezt, meg zat, az még akkor is zavaró, ha nem tenném amúgy sem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#235) talmida válasza CYBERIA (#233) üzenetére


talmida
Közösségépítő

...szerintem se.. :N

m.magus Igen, SanFrancisco kiemelt helyen lesz majd a beszámolómban, mert sokat időztünk ott. :K [OFF]Annak a barátunknak a szülei, aki Magyarországon nálunk lakott 3 évig, azon a környéken laktak. A Golden Gate híd egyik tövében levő egyik dombtetőn, ahonnan (az ablakukból) pont SanFranciscóra lehetett látni. Az a domb egyébként azóta földcsuszamlás martaléka lett. :((( A barátunk szülei épp előtte elköltöztek onnan, úgyhogy őket már nem érintette a csapás, de nagyon döbbenetes volt így is..Az a vidék amúgy is elég fura hely geodéziailag..De erről majd később.. [/OFF];)

Tildy én nem vettem észre, hogy mindenhol figyelmeztetnének. :F Egyedül az áruházak vécéjében hívják föl az ajó belső falára írva a meggondolatlanabbak figyelmét, hogy ne lopjanak, mert annak következményei lesznek. ..hogy, aztán ne csodálkozzanak, ha becsücsültetik a börtönbe azokat, akik lopnak. A WalMart plafonjáról, meg minden áruházban is az jellemző, hogy csinos fekete gömbök lógnak, amikben egy vagy több :F kamera figyel. Itt nagyon komolyan veszik a törvényt, az igaz. De, hát én ennek örülök, mert nem azért fizetünk, hogy mások meg ingyen vigyék el az árut..De, gondolom, hogy ezzel te is így vagy.. :D

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#236) Kidus válasza tildy (#228) üzenetére


Kidus
őstag

Igazsag szerint semmi igazan lenyeges negativum nincs eddig.
Bar meg csak par allamban jartam.

1.
Ami konkretan ebben a varosban nem tetszik, az a sok hajlektalan, foleg feka, nem lehet toluk 2 lepest tenni. Jonnek oda allandoan, hogy szkjuzmi, van-e cigi vagy csak egy negyed dollaros, es jonnek a mesek.
Nem erdekel.... ne jojjon oda. Ha valaki beteg, vagy bolond es szemmel lathatoan onhibajan kivul van abban a helyzetben, anelkul is adok, hogy kerne. Vagy ha jatszik valami hangszeren/enekel/tudomisen az utcan, akkor is adok. Persze lehet olyan beteg is, hogy nem latszik rajta de nem tud melozni, viszont ez igen ritka. Joreszt ezek az emberek alkoholistak/drogosok/lustak.

2.
Nagyon sok itt a feka, bandaznak, ejjel nem tul biztonsagos, nem egy ismerosomet huztak mar le, utottek le telefonert, vagy barmi mas. Bar mindenhol rendorok, nem zavartatjak magukat. Baromi gyorsan el tudnak tunni.

3.
Igen, a kave :D Bar lehet rendelni neten, meg jobb helyeken ezer fele kave van, kozben mar arra is rajottem, hogy a "French Presser" igen jo kavet csinal. Meg anyumek hoztak jofele Lavazzat, Sega-t, ugyhogy jovo Karacsonyig meg van oldva a problema :)

Amiket meg emlegettel:

A tablak mindenhol: engem baromira nem zavarnak, nem sok helyen vannak kiirva szabalyozasok, neha persze elofordulhat hogy trivialis dolgokra hivjak fel a figyelmet, de meg sosem fordult elo, hogy egy noies felrohogesnel tobbet valtott volna ki belolem barmi ilyesmi. Ez pont az, ami kukacot a sirba tette, nekem meg fel sem tunik.
Mondok egy nagyon egyszeru peldat:
Egy etteremben dolgozol, tegyuk fel nincs kint a falon/szabalyzatban, hogy koteles vagy kezet mosni. Ha nem mosol kezet WC utan, max. szolhatnak, hogy gusztustalan vagy, figyelmeztethetnek, hogy ez igy hogy, de nem vonhatnak felelossegre.
Ha viszont irva vagyon, hogy kotelezo, akkor ha elkapnak, elso korben ugy repulsz a munkahelyedrol, hogy a labad nem eri a foldet. Mert egy igen fontos szabalyt szegtel meg, amire ra lehet konkretan mutatni.
Es ha te esetleg olyan helyrol jottel, ahol ez nem olyan fontos, vagy csak alapjaraton cseszel ra, nem biztos, hogy kezet fogsz mosni.
Igy, hogy szabaly, biztos lehetsz benne, hogy akarhova mesz, nem fogsz olyan kajat enni, amit olyasvalaki keszitett, aki budi utan nem mosott kezet.

Kenyer, kaja: Baromi jo kenyereket lehet kapni, csak tudni kell, merre erdemes keresni. Nagyon jo ettermek is vannak, szinten tudni kell, hol keresd.
Es fozni is lehet, bar kicsit mas az ize mindennek ( pl. mas a csirkehus ize, mas a sajt, tej... ), majdnem ugyanaz, alig erezheto a kulonbseg, es egyaltalan nem rossz. Ha meg igazan jot akarsz, "organic" cuccot veszel, ami bar kicsit dragabb, megeri.
Peldaul mult heten olyan tejet vettem, aminek a tetejen ott figyelt a tejszin, es olyan edes volt, mint a frissen fejt tehentej, utoljara kb. 10 eve falun ittam olyan jot. Ez a tej 3 dolcsi helyett 4.5 volt. Nem tul nagy kulonbseg. Nyilvan nem tehetnem meg minden nap, de ket hetben egyszer boven, vigyorogva belefer, hogy ilyen helyen vasaroljak.

Stilus: irod, hogy az amerikai azt hiszi, az o seggebol sut a nap. Errol van egy idevago sztorim. Mielott kijottem, volt alkalmam 2 amerikaival eleg sokat beszelgetni. Eloszor ugyanez a benyomasom tamadt, mintha azt hinnek, tobbek nalam, olyan leereszkedonek tunt a stilus. Szarul is esett. Nem ertettem, miert.
Aztan kijottem, es azt lattam, hogy majdnem mindenki ilyen. Egymassal is. Kezdtem rajonni, hogy emogott valami mas van.
Aztan par honap utan azt a kovetkeztetest vontam le, hogy ez a stilus abbol fakad, hogy ok egyszeruen nagy atlagban igen jol erzik magukat a borukben, magabiztosak ( mert dicserettel es biztatassal nevelik oket kiskoruktol kezdve ), nagyon kivancsiak ( ezert allandoan mosolyogva, kedvesen erdeklodnek minden szarrol ), es oszinten teszik mindezt. Amit te leereszkedo vigyornak latsz, az egy oszinte, erdeklodo mosoly.

Ha meg van kerdesed, nyugodtan, egyszeruen nem jut eszembe igazan nagy negativum, amiket mondtam azok is erre a varosra korlatozodnak joreszt.
Vicces amugy ez a korlatozos-tablas dolog, eskuszom sosem tunt fel, jozan paraszti esszel, normalis hozzaallassal es a mindenhol ismert hatarok betartasaval kizart, hogy eletedben barmilyen tablan szereplo szabalyt megszegj, meg ha sosem olvastad el egyiket sem, akkor sem.

[ Szerkesztve ]

Assuming Control

(#237) Kidus válasza talmida (#235) üzenetére


Kidus
őstag

Ez a kamera is erdekes dolog.
Ha most kinyitom a teraszajtot, es kilepek, barmerre nezek, nincs kamera. Pedig eleg messze ellatok.
Par veszelyes keresztezodesben ( ertheto okokbol ) van, az osszes boltban, munkahelyeken ( irodak, bankok, stb... ) de hol nincs? Max ott, ahol nincs ra penz, vagy meg nem tartanak ott, hogy legyen de tervben van.
Pontosan ugyanannyi kameraval talalkozom itt, mint ahanyat Becsben, meg Dusseldorf-ban lattam. Csak hogy ezt a kettot emlitsem, ezek jutottak eloszor eszembe.
Meg jo, hogy vannak, barmi tortenik, be van vedve a seggem.
Az artatlanok vedelme ugye... sok kispajtast mar a kamera is elriaszt attol, hogy barmi torvenyellenest elkovessen.

Errol most eszembe jutott, hogy itt a szomszed utcaban van egy kis koz, ahol a haz falara ki van irva, hogy bekamerazott terulet, barmi tortenik, felveszik. Sehol egy kamera, eskuszom kerestem mar joparszor. En arra tippelek, hogy elriasztas, pont egy nem tul biztonsagos resznel van kiirva. Esetleg regebben volt terfigyelo, de levettek, a tabla meg "veletlenul" ott maradt :)
Ez is pont jol jon, sokszor jovok arra haza, vagy megyek meloba kora reggel.

Nem gyozom megint hangsulyozni, az eddigiekrol is, es ezekrol is mind az jut eszembe, mennyire mas hallani errol, es itt lenni. Leirva mint valami misztikum, innen meg teljesen hetkoznapi, mint barhol mashol.
Sok mindent lehet szeretni, en peldaul szeretem az emberek altalanos hangulatat/hozzaallasat, egy idegen is sokkal nagyobb bizalommal fordul hozzad, mint azt europaikent varnad, el lehet orakat beszelgetni, vagy buszra varva, mittomen... tetszik, hogy iszonyatosan sok valasztasi lehetosegem van, merre menjek a szabadidomben, minden iranyban gyonyoru.
Es meg ezer mas, lehet, hogy en is irok egy cikket, bar senki sem olvasna el, mert ugy nezne ki, mint ez a ket postom itt. Ranezesre is faraszto :D

Assuming Control

(#238) talmida válasza Kidus (#237) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Velem együtt jó páran nagyon szívesen olvasnánk az írásodat. :K Nagy nyelvészek meg ne lássák, de engem abszolút nem zavar, hogyan írsz, mert azt nézem, hogy mit írsz. Még Tildy teknőcei nyelvét is értem :DDD

Amiket az USA-ról írtál, én is aláírom. Mondjuk itt Pensacolában nem szólongatnak le annyira, ez egy kis város..A stílusról írt megjegyzéseddel is egyetértek. :"ez a stilus abbol fakad, hogy ok egyszeruen nagy atlagban igen jol erzik magukat a borukben, magabiztosak ( mert dicserettel es biztatassal nevelik oket kiskoruktol kezdve ), nagyon kivancsiak ( ezert allandoan mosolyogva, kedvesen erdeklodnek minden szarrol ), es oszinten teszik mindezt. Amit te leereszkedo vigyornak latsz, az egy oszinte, erdeklodo mosoly." ..ugyanezt tudom mondani én is. :K

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#240) tildy válasza truba (#239) üzenetére


tildy
nagyúr

*****

Kidus: köszi :) Hát igen, @ sok mindent mesélt, ami alapján nekem jópár dolog nem szimpatikus. Mindezek mellett egyik munkahelyen volt ugye egy USÁból visszajött főnök, megvolt a véleményünk róla,ugyanis minden kellett neki azonnal, mindezek mellett tipikusan a szemedbe vigyorgok a háttérben elmondalak mindennek típusú ember volt. Velem mondjuk nem kiabált, de láttam hogy bánik jópár emberrel, aki rá sem szolgált.
Viszont Norvégiában kedves volt mindkét amerikai tanárunk.

[ Módosította: Racecam ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#241) Racecam válasza tildy (#240) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Következő ide nem illő hozzászólásod után ban lesz!

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#243) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

****

A cikk egyébként nagyon jó, látszik rajta, hogy sok időt beleöltél! :R

[ Módosította: 7 ]

(#244) Pörp


Pörp
senior tag

Érdekes téma ez az Amerika. Engem az érdekelne, hogy mivel elég nagy ország, sok állam, pl. vannak államonként eltérő nyelvjárások az angolukban? Egy északi államból jövő tökéletesen megért egy déli államból jövőt? Nekem amúgy ez a texasi cowboy-os dolog tetszik, csizma, kalap, mint a Dallas sorozatban. Érdekes hogy mint texas is egyedi lehet a maga nemében egy országon belül. Amúgy még van ilyen manapság texasban, hogy cowboykalap, meg bikaszarv az autó hűtőrácsán?

(#245) talmida válasza Pörp (#244) üzenetére


talmida
Közösségépítő

A fő nyelv az angol, de délen sokan beszélik a mexikóit is, azaz a spanyolt. Északon a kanadai részeknél meg sokan tudnak franciául..

Kisebb kejtésbeli különbségek vannak csak. Kaliforniában teljesen tisztán beszélik az angolt, de délen sokféle nyelv"járás" létezik. Pl elharapják a szavak végét, vagy elejét, ..szóval hegyezni kell a fület rendesen..:DDD Meg lehet ismerni, hogy ki honnan való.

Hű, de még, hogy mennyire, divatban van ma is a kalap meg minden cowboy-os cucc! ;) És teljesen hétköznapi viselet. No, persze nem mindenki viseli, de abszolút nem feltűnő, nem kirívó, és nem csak Texasra jellemző. Bárhol előfordulhat az USA-ban (BTW nekem is van cowboy kalapom, kettő is. :B , meg csizmám és "nyakkendőm" is :B --az a kis háromszögletű piros mintás kis kendő, amit fordítva szoktak nyakba kötni, mint úttörőék. :DDD , tehát a háromszög csücske van elől)

hejesírásó köszi! ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#250) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

talán még annyi, hogy ha ilyen méretben írsz cikket, érdemesebb sztem több oldalba szétszedni.

alul a beviteli ablak alatt ott van hogy "oldal"

:R

off: csak az indiánokat ne írtották volna ki :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.