Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) keIdor válasza ]Phobos[ (#11) üzenetére


keIdor
titán

Kanada az nekem is "sokkal inkább" mint az USA. Kedvenc országom Kanada, hihetetlen befogadóak. New York lenne az utolsó, ami érdekelne az Államokban, bár úgy vagyok vele, hogy amíg nem voltál ott addig ne ítélkezz. Azért Budapest hiába kisebb, szerintem az sem jobb, sőt...
USA-nak is azért vannak gyönyörű részei, Washington, vagy Oregon, csak hogy példát mondjak... de ott van még Alaska, Hawaii is.:) Metropolisok közűl azt mondják Seattle nagyon jó hely.
Kanada metropolisai meg teljesen más világ: érdemes elolvasni ezt!

A világ 140 nagyvárosát vizsgálta az életminőség szempontjából az Economist Intelligence Unit, Magyarország az 55. helyre került. Prága a 60. lett, de például Bécs a második helyet szerezte meg. Az első tízben négy nyugat-európai, három kanadai és három ausztráliai város van.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#152) keIdor válasza JuliusCaesar (#35) üzenetére


keIdor
titán

Én is bírom, mikor az emberek azzal jönnek hogy hát Magyarország már 1000 éve...
és?
Ha így folytatjuk el fog tűnni ez a nép, még hozzá nagyon-nagyon hamar. Sokkal hamarabb meg fog semmisülni, mint az USA.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#153) talmida válasza keIdor (#150) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Én is köszönöm szépen, hogy elolvastad! :R

Csepy: Eddig ezt még csak az angolomra kérdezték. :DDD De köszi a kiigazítást! Igazad van, ...az USA-ban viszont pound-nak hívják, nem fontnak. És tényleg
1 pound = 453.59237 grams :D
A Pilgrim szó véletlenül lett nagy betű, mindjárt javítom. :B Néha telepesnek mondom én is, de szeretném, ha az eredeti elnevezés is bejutna a köztudatba. ;)

tiv83us It's OK. ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#154) madarasz92


madarasz92
őstag

Érdekes kis cikk ez amerikáról!Sok minden informáciot gyűjtőttem be olvasása kőzben!
Kősszi mégegyszer! :)

(#155) Kidus válasza zH. (#140) üzenetére


Kidus
őstag

En erre csak EZT tudom mondani :U

Assuming Control

(#156) tildy válasza talmida (#132) üzenetére


tildy
nagyúr

Fura, egyik PH-s társunk járt kinn, az ő útibeszámolója alapján - tisztelem az illetőt annyira, hogy hiszek neki - én nem biztos , hogy szívesen élnék kinn. Aztán lehet megváltozna.

Másrészről nemcsak a te részedről, hanem több részről is azt látom, hogy mintha tudomást sem akarnának venni az amerikaiak a hibás döntésekről, a negatívumokról.
És ha vlaaki említeni meri, akkor az orrára koppintotok, minthogy ne verd már szét a "csodát".

Már tivvel beszéltük korábban , mi jön be, nekik pl. jó ott, engem viszont zavarna az, hogy midenhol ki van írva ezt tilos azt tilos, blabla, ilyen bünti jár,a federal law miatt ezt nem szabad. Ez nekem nem szimpi. nekem a svéd modell jön be, ahol ezt nem kell külön kiírni, hanem belülről fakad. Hogy ne vezess gyorsan, de nem amiatt mert a rendőr elkap, hanem emrt egyszerűen mert az a helyes...

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#158) Kidus válasza tildy (#156) üzenetére


Kidus
őstag

Na ez meg eleg nagy butasag, hogy azt mondod, 'hiszel neki', ugyanis te nem vagy fokukac :)
Neki sok dolog nem jott be, persze ez attol is fugg, hova jottel, mennyi idore, mennyi penzbol, hogyan kozlekedsz, milyen evszak, milyen emberekkel hoz ossze a sors, es meg ezer mas dolog.
Ezen kivul az is mas, ha itt elsz, es az is, ha csak latogatsz.
Es meg ezen kivulebb ( :P ) minden ember mas. Neki x dolgok nem jottek be, amiket en fel sem veszek, nekem meg nem tetszik ez-az, ami meg neki nem tunt fel.

Nagytotalban latni ido kerdese. Es akkor is eltero velemenyeket fogsz kapni minden egyes embertol. Es te is mashogy elned meg.
Konkluzio: Akkor mondd, hogy nem elnel itt, ha mar eltel. Vicces :)

Assuming Control

(#159) Csepy válasza talmida (#153) üzenetére


Csepy
őstag

Persze, hogy pound-nak hívják, mert angolul az a neve, de magyarul font. Ez itt meg magyarisztán, sajnos.
A Pilgrim-re ugyanez vontkozik.
És hidd el, engem zavar talán a legkevésbé, lévén kétnyelvű (magyar-angol) vagyok, és angoltanár a vézettségem.

Regards: Csepy

[ Szerkesztve ]

Regards: Csepy

(#160) zH. válasza Kidus (#155) üzenetére


zH.
senior tag

Sry ,nekem anno linkelték ,és én nem néztem utána a dolgoknak.
Akkor nem összeesküvés.
Ez viszont nagyon odavág ,mind zenére ,mind videóra.
Befejeztem az offot.

[ Szerkesztve ]

just be

(#161) gaborbol válasza Gergő_ (#157) üzenetére


gaborbol
őstag

Meg nem emlitetted, hogy illegalis, de kar is...

Felesegem tul van par WM,Jc Penny, Khols, Macys,K-mart-os allasinterjun, es jelenleg is ott dolgozik.

Semelyik multiba nincs illegalis munkavegzesre meg csak lehetoseg se. Munkavallaloi vizum es SSN nelkul szoba sem allnak senkivel. Ha mar behivtak elbeszelgetesre, elso kerdes:milyen munkavallaloi vizummal rendelkezik, es mi az adoszama. Amennyiben ugy dontenek, hogy megfeletel, akkor elinditjak a criminal record check-et.
Es itt megint csak kell az ssn, mert azt is ujraellenorzik. Ha ez gond nelkul lefutott, akkor mehetszt drogtesztre, es ha az is ok, akkor mehetsz melozni.

Gergo,gondolj mar bele, itt napi 5 dollarert senki sem dolgozik, azt 10 perc alatt osszekoldulja a sarki meki elott. Baratod rokna talan afrikaban vagy indiaban jart, ott hallotta a 300 dollaros havibert...

[ Szerkesztve ]

(#162) gaborbol válasza gaborbol (#161) üzenetére


gaborbol
őstag

15-ot akartam irni, csak lejart az ido, mire eszrevettem.
Itt 97%-ban kocsi kell meg a legkozelebbi bolthoz is, hogy eljuss.Nincs olyan hogy elsetalok a boltba, max a nagyvarosokba, de a multik meg a varoson kivul vannak. Azt tankolni kell, biztositas kell ra, javittatni kell, ami nem olcso, nem veletlenul van minimal ber meghatarozva.

[ Szerkesztve ]

(#165) tildy válasza Kidus (#158) üzenetére


tildy
nagyúr

Jaj félre ne érts, nektek is hiszek, de nem tudom, valahogy azt másképp fogom fel, minthogy egy vélemény oké, de valahogy nem vág egybe az én elvárásaimmal, stb...
Természetesen úgy lehet megismerni egy helyet, ha élt az ember már ott, viszont van ugye az, hogy vágyik az ember valahová. Valamilyen infók alapján. Na én az eddigiek alapján -egyelőre - nem nagyon vágyom oda.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#167) talmida


talmida
Közösségépítő

Nem azért kerülöm a politikát, mert rózsaszínű szemüvegen át látom a zűrös ügyeket, hanem azért, mert sokkal bonyolultabb a dolog, mint, ahogy azt itt egyesek gondolják, és egy elsöprő hsz-sal, vagy legyintéssel elintézik.

Másrészt mivel ezek a hsz-ok "mindig" megmaradnak az utókornak, évek múlva nem szívesen olvasnám az esetleges tévedéseimet. :B

Meg az is igaz, hogy úgy érzem, én "kevés vagyok" a válaszadásra..., de nem csak én, hanem szerintem még az itteni (USA-beli) politikusok is..., ők sem biztos, hogy mindent jól értenek.., hát még a tengerentúliak ;] Véleménye persze mindenkinek lehet, de jobb, ha megtartja magának, mert előfordulhat, hogy az köszönőviszonyban sincs a valósággal.

Az a baj, hogy a történelem mindig az adott kornak megfelelően csűrhető-csavarható... , nélkülözve az objektivitást és a józanságot. :((( Mellesleg engem pont ez vezetett a matematika irányába. ...mert "2x2" az "2x2" marad ezer év múlva is és nem fogják felülírni tíz évente... :DDD

A napi politikát nagy merészség értékelni. :U "Napi" politikának számít az is, ami az elmúlt tíz évben történt és az elkövetkezendő tízben történni fog.

Nem utolsó sorban pedig ez a cikk hadd maradjon a saját medrében :B , vagyis, hadd legyen USA bemutató egy itt élő szemével. ;) Természetesen szabad nem egyetérteni. :R

Bambano Csak 1 kérdés: Tutira állítottad az előbb, hogy az amcsik az indiánokat kinyirták. Megmondanád, akkor hogy létezik az, hogy manapság mégis olyan sok van belőlük? Személyesen is ismerek jó párat a baráti körünkben is :K

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#168) talmida


talmida
Közösségépítő

Többieknek is válaszolok majd, de most van egy kis más feladat :B ...

IN GOD WE TRUST!

(#169) CYBERIA válasza talmida (#167) üzenetére


CYBERIA
őstag

„Bambano Csak 1 kérdés: Tutira állítottad az előbb, hogy az amcsik az indiánokat kinyirták. Megmondanád, akkor hogy létezik az, hogy manapság mégis olyan sok van belőlük?”
Németországban meg vannak zsidók. Holokausztkérdés ezzel lezárható?

Éppen azon gondolkodtam, hogy valami jót is kéne írnom Amerikáról, de rájöttem hogy fölösleges, mert annyi dolog van. Ami nem jó az politikai kérdés, ami mindent áthat és amiről tudnék is beszélni, de ez a téma tényleg nem arról szól.
De hogy valamit kiemeljek, ami nekem tetszik az a műszaki cikkek/létesítmények színvonala, szinte minden téren, nem az az olcsó de sz¤r kategória. Masszív, de valahogy mégis kifinomult, így tudnám jellemezni. Ez mindenképp érdem.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#171) talmida válasza CYBERIA (#169) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Most félre ne érts, nem az a cél, hogy mindenáron dícsérjük ..ok nélkül is, hanem, hogy ne a politikára koncentráljunk, ha lehet. Érdekes, Észak Koreáról írt valaki nemrég egy cikket, akkor csönd volt, pedig ÉK politikája sem piskóta. :DDD

tildy, nem arról van szó, hogy nem veszek tudomást a negatívumokról, hanem arról van szó, hogy ebben a bemutatószerűségben azokra a szépségekre, érdekességekre próbáltam (próbálnám) felhívni a figyelmet, amit(amiket) érdemes észrevenni, megfigyelni, nem kihagyni, ha valaki itt jár majd. No, remélem, érthető. ;)

Nem mindenkinek jön be az USA, mint lakóhely..., de nem is immigráns invitáló propagandának szántam ezt az írást, hanem túrista-kalauznak. :D

Az is nagyon igaz, ahogy Kidus találóan megfogalmazta: "Nagytotalban latni ido kerdese. " Ez így igaz.

Csepy Ezt jól kifogtam...egy angol tanár! :Y :B
No, mind1, Csepy, engem csepülhetsz egy csöppet. :DDD Bőven van rá ok. :B

gaborbol: Ja! ..pláne a WM fog illegálisan dolgoztatni. :DDD

bambano Nem, a marine nem a tengeren szolgál, hanem az egyik legalaposabban, legkeményebben kiképzett katona. Bocs, de butuskán beszélsz. Majdnem minden barátunk volt katona (még az egyik legjobb barátnőm is!!) Szóval hidd el, hogy a marinok a legjobban kiképzett katonák. Abszolút nem buták. Az a srác,pl akiről beszéltem, mindenből a legjobb eredményt érte el. De olyanról is tudok, aki a navyhez ment, egyszerű katonának, de még a kiképzőtábort sem bírta :((( A quit-telés (föladás) (Csepy ne nézz ide!! :DDD ) itt nagyon nagy szégyen és bűn. Pl én, amikor táncolni tanultam Dallasban, egyik félévben két szemesztert vettem föl, de nem ment jól és azt mondtam a tanárnak félidőben, hogy az egyiket szeretném leadni....de láttam, hogy nagyon csúnyán néz rám, úgyhogy folytattam mindkettőt. Vizsgakor meg hiába tettem ki a lelkemet is, csak egy B-t (négyest) kaptam, ...aztán, amikor reklamáltam, az volt a válasz, hogy "föl akartam adni". Szóval még a quit-elés gondolatát is bevasalták rajtam. :(.

Igen, "be van kamerázva" minden útkereszteződés, meg minden üzlet, aztán slussz. :D Nem kell ilyen hisztit csapni egy kis közlekedési kamera miatt :DDD Tudod, hogy miért van bekamerázva, hogy baleset esetén ne kelljen a Rozi néni meg a Joe bácsi meséjéből következtetni a baleset okára, hanem csak meg kell nézni a filmet. A világ több pontján is van ma már webkamera. Nem kell szuper érzékenynek és üldözési mániásnak lenni, mert a kutya sem kíváncsi a orrfújásunkra. Nyugi. ;)

Egyébként nem érdemes veled beszélni, ha ilyen stílusban, ilyen indulatokkal tudsz csak kommunikálni... nagy szavakat pufogtatni meggondolatlanul... :(((

IN GOD WE TRUST!

(#180) truba


truba
tag

Úgy veszem észre sokan sajnos még Magyarországot sem ismerik jól,ezért megszületett az elhatározás írók egy cikket Magyarország szépségeiről (a sok sz*** pedig kihagyom,azt mindenki úgy is tudja :O )

(#183) keIdor


keIdor
titán

Jókat mosolygok ezen az agymosás dumán, kicsit bagoly mondja verébnek érzésem van.:) Bár attól függ mit értünk agymosáson, mert az itthon nagyobb, amire én gondolok.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#184) gaborbol


gaborbol
őstag

Hihetetlen nemelyik hsz, komolyan mondom, frocsoges, kopkodes, eloitelet, write only...
Meg beszelgetni sem lehet rendesen, magyar az a neten is magyar, ez Magyarorszag, en igy szeretlek... :( es meg az amerikaiak primitviek, meg tudatlanok
:(((
Magyarsagbol csillagos 5-re vizsgaztatok, grat! Lehet ra buszkenek lenni!

Felesegem NC-re szokott irogatni az ottani usa forumokba, de ott is ez tortent mint itt, ezert a forum zart lett, es mar csak meghivassal lehet bekerulni.

En ebbe a forumba egy betut se irok tobbet, aki DC kornyeken jar, kene neki fedel ahol mehuzhatja magat par napra, idegenvezetes, egy fuvar a repterre vagy a repterrol, vagy csak kedve lenne beszelgetni, fozni valamit kerressen privatban.
Ingyen, penzt nem fogadunk el semmiert!
Illegalis munka, vagy 2 hetes nyaralas miatt ne irjatok, kossz!

(#190) joey04


joey04
titán

!!!talmida!!!

ne vegye el a kedved a sok okoska! várom nagyon a további USA írásokat tőled! :R

Amit sajnálok hogy jelen vannak a topikban nagybetűsök is mégsem tesznek semmit az ellen hogy ne ilyen irányba menjen el a társalgás, hanem még be is szállnak a vitába. (még ha igazuk is van esetleg) pedig talmida kimondott kérése volt ez.
nekem is van véleményem 911ről, hadügyekről de az nem ide tartozik. ahogy a sok "nagymagyar" érzelemi kitörései sem...

[ Szerkesztve ]

(#191) truba


truba
tag

Tényleg elmentünk a témától,ez nagy baj. :O

Minden hozzászólás tartalmaz igazságokat-de mindenki a saját szemén keresztül látja a világot. És ez így jó

(#196) tildy válasza Kidus (#158) üzenetére


tildy
nagyúr

Szívesen olvasnák arról, te kinn mit látsz rossznak. Mit látsz olyannak aminek nem úgy kéne lennie:U

Vakegérke: én valahogy nem érzem gyökeremnek (teljes) Magyarországot. Ha már gyökereket kéne mondani, akkor a jászok és kunok inkább gyökereim . De nem értem felhördülésed, miért olyan fontos ez a "honnan jöttünk téma" neked.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#200) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Apám egy olvasott, tanult ember, sokkal több ismerete van a világról mint nekem, így adok a szavára. Ő mondta, hogy USA még az EU-nál is fejlettebb! Az EU-nak 30 év kellene, hogy elérje az Egyesült Államok jelenlegi fejlettségi szintjét. Magyarországnak meg legalább 130 év kellene...
El se tudjuk képzelni az Egyesült Államokat! Itt van előttem egy földgömb, nézzetek már rá egy térképre, hogy mekkora területen fekszik az 50 állam!
Itt verjük a mellünket, hogy a magyar tudósok és stb. Tudjátok, ha lenne tehetségem, odavinném, ahol hasznát is tudom venni. Egy olyan országban éljek, ahol állami szinten lopnak?!? És nincs lehetőség a vezetők tettenérésére és polgári bíróság elég cibálására?
Itt sosem lesz rend. A magyarban zsigeri szinten benne van a szemellenzős igavonó szellemisége vagy éppen a "ledolgoztam a 30 évemet, spuri nyugdíjba" mentalitása.
Ismerősi körömben van jó pár 50-es, aki még közel sem roncs, bőven lenne alkalma, hogy egy csomó új dolgot kipróbáljon, ehelyett csak a siránkozást hallom tőlük és egymásról pletykálnak, egymást piszkálják. "Más szemében a szálkát, magaméban a gerendát sem..."
A férfiak zöme alkoholista. Néha a falra tudnék mászni, amikor elmegy mellettem egy szesztől bűzlő, elhízott 50-es férfi. :(
Ha lesz rá lehetőségem és végre megvan az angol tudásom, itt sem vagyok. És nem azért, mert nincs bennem hazaszeretet, csak más a föld szeretete és más az embertársaim elviselése... Az utóbbiak közül az igazán durván jellemhibásokat fel sem soroltam.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.