Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) talmida válasza hejesírásó (#250) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi! ;)

"semmi sem tökéletes" --mondaná a róka:

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#252) hejesírásó válasza talmida (#251) üzenetére


hejesírásó
senior tag

:R

(#253) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

nagyon érdekes, h folyamatosan komplett népeket, rendszerek ítéltek meg, mint "egy dolgot" (mint amerika = volna 1 emberrel, aki ilyen meg olyan). ott is emberek élnek, akik ugyanúgy boldogulni akarnak, mint te vagy én. kollektíven leakármizni őket ugyanolyan marhaság, mint azt mondani, hogy "a magyar ember ilyen meg olyan".

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#254) hejesírásó válasza Parci (#253) üzenetére


hejesírásó
senior tag

a szóban forgó rendszerben rendíkül sok probléma van, ami megkeseríti az ottaniak mindennapjait, és ezen problémák megoldása helyett más országokban generált problémák megoldására fokuszálnak, hogy legyen mibe irányítani az emberek figyelmét. Nem mellékesen ezen országokat tönkretéve.
ezt nem ma találták ki, nem csak ők csinálják, DE ők csinálják a legpofátlanabb és legnagyobb méretben ezt.
Jah, és nem ma kezdték!

emiatt (és még számos fül mögötti vaj miatt) nem nehéz azt a hibát elkövetni, hogy kompletten véleménytalkotunk róluk. butaság ezt tenni? igen. az. de nem nehéz ebbe a hibába beleesni.

ez a hsz-em ha offnak minősül, kérem töröljétek, nem áll szándékomban szétoffolni a topicot. de szerettem volna megválaszolni Parci kérdését.

:R

[ Szerkesztve ]

(#255) Parci válasza hejesírásó (#254) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez az ottani politikusok, döntéshozók műve. vagy szerinted egy emberként egyetért velük mindenki? fura volna a magyar ember az mszp-vel vagy a fidesszel azonosítani. ezért nem értem az egész topikot, meg a sok off-ot sem. mondom, ugyanolyan, hús-vér emberkék vannak ott is, akit az érdekel, hogy viszontszereti-e x, miért beteg a gyereke stb. egy iraki háborúról is pont azt teszi, mint te vagy más: van egy véleménye róla.

nem célom újraindítani semmilyen vitát, csak megjegyeztem, hátha bele is gondol 1-2 ember. usa, mint politikai erő kritizálható. de "az amerikai ember" egy elég kretén fogalom... 300 millió különböző ember átlaga, vagy mi?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#256) hejesírásó válasza Parci (#255) üzenetére


hejesírásó
senior tag

a választó A felelős a kormányon lévő politikusainak tetteiért. és az is felelős aki ellenzék sorsára jutó oldalra szavazott!

[ Szerkesztve ]

(#257) Parci válasza hejesírásó (#256) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez egy kapitális baromság (a választó akkor lehetne felelős, ha minimum lehetne tökéletesen informált - de nem lehet), és el se induljunk ebbe az irányba, nem erről szól a topik. egyáltalán nem akarok vitát nyitni, leírtam valamit, amit aki akar, ért. case closed.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#258) hejesírásó válasza Parci (#257) üzenetére


hejesírásó
senior tag

a jól informáltság a polgár kötelessége, és "must". :R részemről is lezárva a vita.

/látom nem hagyod abba: nem lehet jól informálódni, mert nincs olyan infóforrás, ami ezt biztosítaná, hacsak nem ismersz személyesen mindenkit. a média már egyfajta értelmezése a dolgoknak, és azt sem tudod, ők mennyit tudnak. de mindezt kár leírnom, mert már elsőre is értetted volna, ha akarnád. ha viszont nem akarod, akkor meg úgy sem változtatsz az álláspontodon. úgyhogy téma zárva./

[ Módosította: Parci ]

(#259) tildy


tildy
nagyúr

Ne offoljatok, mert [link]!

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#260) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

talmida: esetleg belerakhatnál egy két sort a Pilgrimmekről még.

hogy miért mentek el egyáltalán amerikába? Ezt sokan hajlamosak elfelejteni, pedig nagyon érdekes az előtörténetük. :K

[ Szerkesztve ]

(#261) buherton


buherton
őstag

Ismerőseimet próbálom győzködni, hogy ne menjenek AEÁ-ba. De sajnos keveset tudok marasztalni :( . Szinte minden AEÁ-hoz köthető dolog rosszul sült el, ill tönkre tett valamit/valakit :( .

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#262) talmida válasza hejesírásó (#260) üzenetére


talmida
Közösségépítő

:K Berakok majd, OFF de most nagyon nagyon sok dóógom van :K Most is csak egy percre ugrottam a PH!ra benézni..demárrohannomiskell.. :O Sziasztok, Szép hétvégét mindenkinek!! ;)

IN GOD WE TRUST!

(#263) hejesírásó válasza buherton (#261) üzenetére


hejesírásó
senior tag

EU-ból nincs oka huzamosabb ideig kilépnie egy európainak.

itt zöldebb minden. :B

Love Jorop :B

(#264) talmida válasza hejesírásó (#260) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Kérésedre egy kicsit kibővítettem a pilgrimes részt. :B

IN GOD WE TRUST!

(#265) hejesírásó válasza talmida (#264) üzenetére


hejesírásó
senior tag

köszke :R

(#266) talmida válasza hejesírásó (#265) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Persze lehetne még folytatni a sztorit :B , ...majd talán valamikor. ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#267) Unique girl válasza talmida (#266) üzenetére


Unique girl
csendes tag

Érdekesnek tartom a cikket, bár - ahogy többen említették előttem is - kissé összeszedetlennek tűnik. Én például biztosan megemlítettem volna a polgárháborút vagy az első elnököt, ilyesmi...

Én is voltam az Államokban három hétig, és elég sok helyre sikerült eljutnom (New York, Las Vegas, Grand Canyon, Lake Tahoe, Yosemite Park, San Fransisco). Be kell vallanom, sok új dolgot nem láttam/tapasztaltam, ami a kultúrát illeti; talán inkább az életszemléletük különbözik a miénktől, de az "ameriaki kultúra" szerintem egy más nemzetek kultúrájából gyúrt egyveleg. Magát az országot pedig inkább álomgyárnak nevezném, nem álmaim helyének (a rengeteg természeti kincs, látnivaló és egyéb dolog ellenére is). Ha érdekel egy kissé csipkelődő hangvételű, mindazonáltal objektív szemléletű olvasmány, akkor javaslom a "Miért nem bírjuk az amcsikat?" című kötetet, ami a nevével ellentétben egy szórakoztató és cseppet sem gyűlölködő könyv.

http://www.scribd.com/doc/7325227/Miert-Nem-birjuk-Az-Amcsikat

(#268) tiv83us válasza Unique girl (#267) üzenetére


tiv83us
veterán

Meg nem olvastam a linkedet, de azert annyit hadd tegyek hozza eloljaroban, hogy USA "kulturajat" /csak mert te is idezojelbe tetted/ nagyon nagy szazalekban a NY-K Europai, illetve mas egyeb orszagok emerei formaljak.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#269) talmida válasza Unique girl (#267) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszönöm szépen az észrevételeidet! ;) Igen, soha sem mondtam, hogy nem hiányos a bemutatóm, de aki tudja, kiegészítheti. ;] Lehet, hogy én is megteszem majd.
Jelenleg California bemutatásán "dolgozom". :B ..s mivel te is voltál sok helyen, élezheted a billentyűzetedet. :DD

Ja, és a linkbe is belenézek majd, de most túl sok a programunk. Búcsúzom is.. Jó hétvégét mindenkinek!! ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#270) Crystalheart válasza Unique girl (#267) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"de az "ameriaki kultúra" szerintem egy más nemzetek kultúrájából gyúrt egyveleg." - Meg szinte mindenki másé is. :D A mienkben pl. kazár, török, bolgár, szláv, német, cigány és még számtalan kultúra elemei keverednek, az övékben meg viszont. Ez ilyen. :)

Az amerikai kultúra fő vonala amúgy szerintem a filmipara - mint tudjuk, ebben a legtöbb egyéb művészeti ág is egyesül -, ami elég jellemző, és ami a fél világ modern kultúráját a leginkább befolyásolja. Kár is tagadni, sok minden amerikanizálódik.

(#271) ijjájom


ijjájom
csendes tag

Hát elég érdekes hozzászólások érkeztek, gondoltam én is megosztom a véleményem, nem is a cikk, hanem inkább a hozzászólások sokszínűsége késztet erre.
Valahol mindenkinek igaza van. Kinek ebben, kinek abban.
Pl. nyomor ott is van és nálunk is. Itt is vannak, voltak szép napok, és volt aki az "átkos"-ban érezte magát biztonságban.
Diákhitel - ezzel kapcsolatban a véleményem, az vegye fel, akinek szüksége van rá tényleg, ne bulira használja, hanem arra, hogy tanulhasson. Sajnos az én lányomnak igénybe kell vennie, de azt is pofátlanságnak tartom, /most harmadéves/ hogy 4,5-ös eredménnyel még mindig fizetősön van, holott az éppen alsó szinten evickélők meg élnek boldogan.
Sajnos a fizetősnél nemcsak tandíj van, hanem mellette semmi támogatás nem jár, sem ösztöndíj, sem más. Sőt a kollégiumi díjhoz sem járul az állam hozzá, így a lányom kolesza egy hónapra 25eFt. :O
Ha ezt "hazai" szemmel nézzük, akkor ez nagyon sok pénz.
A mi kis népünkkel meg szerintem az a legnagyobb baj, hogy széthúzó, irigy. Nagyobb összefogás kellene, nagyobb szociális érzékenység. Oda kéne csapni ahol probléma van, nem pedig sírni.
Szeretem a HAZÁM, de ha most valaki azt mondaná, hogy biztos állást kapok valahol, biztos megélhetést, azonnal csomagolnék.
A várost, ahol lakom, elárasztottam önéletrajzzal, most fejeztem be múlt hónapban egy sulit, de nem tudok elhelyezkedni.
Még más, ami szerintem nálunk nem jó, hogy mindenki saját tulajdonra törekszik, nem is kicsire és nem is egyre. Szerintem az a jobb megoldás, ha nem köti le magát az ember, persze szabályozni kellene a bérleti díjakat, mert ugye Svájcban is mennyien laknak bérlakásban /nem feltétlen albérlet/. Nem elérhető számukra saját tulajdon, illetve sokuk számára, nem véletlen vesz sok svájci nálunk házat....

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#272) Unique girl válasza tiv83us (#268) üzenetére


Unique girl
csendes tag

Igen, én is ezt írtam :)

(#273) Unique girl válasza Crystalheart (#270) üzenetére


Unique girl
csendes tag

Nálunk azért valamennyire kisimultak mostanra a dolgok - elvégre volt rá pár száz/ezer évünk, de Amerikát nem véletlenül nevezik az Újvilágnak...

(#274) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Ha lenne rá lehetőségem, ami még simán lehetséges.
Akkor biztosan kimennék lakni pár hónapot, de többet nem.
Valamennyire körbejárni az államokat és megismerni a szokásaikat, életvitelüket.
Szeretek magyar lenni és itthon akarok élni, **********

[ Módosította: Racecam ]

(#275) CYBERIA válasza tiv83us (#268) üzenetére


CYBERIA
őstag

Meg nagy százalékban a média.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#276) Gergő_ válasza 8nemesis8 (#274) üzenetére


Gergő_
őstag

én nem tudok mit kezdeni ezekkel a szerkesztett hszekkel, el nem tudom képzelni mi lehetett a csillagok helyén, bár sejtem.
kérem a hozzászólót ha gondolja küldje pü-be mert nagyon kíváncsi vagyok.
magam jobban örülnék ha egy hozzászólásom olyanra sikerül, inkább legyen törölve és legyek figyelmeztetve, de így nem illik a topikba...

(#277) talmida válasza Unique girl (#267) üzenetére


talmida
Közösségépítő

A linkedhez szólok hozzá egy kicsit. Nem rágtam végig magam rajta, csak bele-beleolvasgattam, ..az is sok(K) volt. :U

Ne haragudj, de nagyon, nagyon felszínes, rosszindulatú és általánosító az író véleménye. :( Már ott kezdődik a fölületessége, hogy egy kalap alá vesz mindenkit, minden amerikait. :((( Ijjájomnak igaza van, itt is, ott is vannak ilyen és olyan emberek egyaránt.

De nézzük részletesen pl az első bekezdést.
Azt írja, hogy az amerikaiak képtelenek titkot tartani és nincs bennük semmi kifinomultság.
Ez így, ahogy van, tiszta kamu, vagyis nem igaz!!! :N

Mert zömében az amerikaiak nem csak kedvesek, de igaz barátok is, amibe a titoktartás és megbízhatóság is beletartozik. A kifinomultságban meg kifejezetten élen járnak. :D Igen. Kevés olyan igazán figyelmes, előrelátó és gondoskodó személyt ismerek (sőt szinte senkit) magyar honban, aki az amerikai barátaimmal fölvehetné a versenyt e téren.
A hűségről meg ne is beszéljünk!

Szóval, aki a jellem-tulajdonságokat kérné számon az amerikaiakon, az meglepődhet, mert, ha valamiben, akkor pont ebben kimagaslók. :DDD Persze, nem mindenki, de az én ismerőseim, barátaim többsége biztosan!

Aztán nagyon szellemesnek látszik a mű további része is, csak épp nem igaz...vagy fele se igaz..Arra sem gondolt az illető, hogy nem mindenki olyan, mint az ő hajdani szomszédja, aki mellett a repülőn ült. :U Sajnálom, hogy neki rossz tapasztalatai voltak, .... nekem meg csupa jó tapasztalatom van, ráadásul én itt élek már jó pár éve, de már Magyarországon is sok éves ameriaki barátságok után mondhatok jellemzést az amerikaiakról..

Nem muszáj ám odafigyelni arra, amit én mondok :) , lehet hinni a humoros, hatásvadász, gúnyolódó irományoknak is, de egyet ne feledjetek, hogy sok ilyen írás politikai célzattal készül, előre megtervezve a kívánt gyűlölet-hatást. :(( Döbbenetes, hogy fals információkkal, és fél-igazságokkal mennyire meg lehet útáltatni bárkit és bármit. :U

Sajnos a pletyka, rossz beszéd, rossz hírkeltés nem egyedi eset odaát, de azt javaslom, erről le kéne szokni. Le kéne szokni a mások lejáratásáról, lehúzásáról... stb. Nem olyan nagy poén szerintem, mint, amilyennek sokan gondolják. Az én véleményem szerint ez szégyenletes szegénységi bizonyítvány. :U

most csak ennyit...

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#278) Unique girl válasza talmida (#277) üzenetére


Unique girl
csendes tag

Én sem azt mondtam, hogy a könyv minden egyes szava Szentírás, mert messze nem. Én is voltam kint az Államokban, valamint sok más országot is volt szerencsém többé-kevésbé bejárni, és természetesen képtelenség általánosítani, továbbá sok levont következtetés kivételen vagy szerencsétlen helyzeten alapszik. Mikor például én repültem New Yorkba, mellettem is ült egy férfi a repülőn, aki azonnal beszélgetést kezdeményezett, és öt perc múlva már a kislánya fotóit meg a kedvenc zenéit mutogatta, rá-rákérdezve az én életem részleteire is. Hihetetlenül kedves és nyitott embernek ismertem meg, ami, ha jobban megnézzük, elég sok amerikaiban megtalálható tulajdonság.

Persze vannak sztereotípák, amik messze járnak az igazságtól, minthogy az olaszok hadarnak (mert a magyarok anyanyelvüket használva nem, áh, soha :) ), a németek borzalmas szakácsok (nem egy helyen hallottam, de eddig csakis megcáfolni tudtam), az angolok sznobok (kint tanulok, ritka az ilyen befogadó társaság) és sorolhatnám. Egyedül az angol konyháról hallott rosszindulatú híreszteléseknek tapasztalom valós alapjait...

Egyébként az írónak nem ez az egyetlen könyve, egész sorozatot írt, különböző nemzeteket véve nagyító alá. Jócskán vannak bennük túlzások, lódítások és fölösleges (netán téves) általánosítások, nem tagadom. Viszont hihetetlenül szórakoztató olvasmány, és nem egy olyan ideával találkoztam az oldalakon, melyeket személyes tapasztalataim is megerősítenek.

Továbbá nekem is sok barátom van, nem csak az Államokból, hanem a világ más részeiről is, és hála Istennek nap mint nap addig ismeretlen emberekkel van szerencsém találkozni. Emiatt ki merem jelenteni, hogy bár az ismert előítéletek (lsd. fentebb) talán már érvényüket vesztették a mai világban, de azért világosan látható, miért alakultak ki.

Most nálam is csak ennyit. :) Nem szeretném, ha ebből félreértés lenne, úgyhogy szeretném leszögezni: egyáltalán nem vitatkozom és nem áll szándékomban kötözködni sem; csak leírtam a véleményem.

Még valami: tetszik az aláírásod. :)

[ Szerkesztve ]

(#279) talmida válasza Unique girl (#278) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Bocs, de sajnos csak most vettem észre, hogy írtál. :B

Na, így, már egészen más! :D

Persze, van úgy, hogy fején találja a szöget, meg jópofáskodik is, de azért nem ártana, ha alaposabban informálódna, mert így sokakat félrevezethet... :U

IN GOD WE TRUST!

(#280) csaba54


csaba54
tag

hú de jó
mikor folytatod?

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#281) talmida válasza csaba54 (#280) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Hát, úgy érzem, hogy (folytattam), folytatom :B ....csak most az egyes államokra lebontva. Eddig California, Texas, Wyoming és Iowa volt terítéken, most pedig Montana, Maine stb következik,... aztán jön "sorban" :DDD a többi is..(50 van összesen, úgyhogy, ha élek, akkor szeretném folytatni.) Persze csak a szabadidômben, szóval néha kicsit várni kell :B Annak viszont nagyon örülök, hogy ez tetszett! ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#282) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Szia!

Nagyon jó cikkeket írsz. Nem lehet nem olvasni őket. :K
A Berring tengeri területekről is tudnál írni egy részt?

(#283) talmida válasza SzalaiG (#282) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi! :B Pont most írtam Alaszkáról, s ha jól tudom, szombaton dél körül jelenik meg.

IN GOD WE TRUST!

(#284) SzalaiG válasza talmida (#283) üzenetére


SzalaiG
addikt

Nagyon nagyon király. Ping-win. :Y :C

(#285) talmida válasza SzalaiG (#284) üzenetére


talmida
Közösségépítő

:DDD;)

IN GOD WE TRUST!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.