Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Először a 3600-as teszett meg nekem, de mivel még határozatlan ideig nem érkezik belőle kis hazánba, így mégis elkezdtem a 4300-assal szemezni, mert a 3600 specifikációi láttán már erősen kiöregedettnek tűnik a WR1043ND.

Egyedül a gyorsabb CPU és több RAM miatt szánnék többet erre a routerre, mint a WR1043ND ára (a soksávos WiFi csatorna egyáltalán nem izgat), ami várhatóan gyorsabb írás/olvasás-t podukálna Samba megosztású USB HDD-ről, illetve akár torrent kliens is futhatna a Samba mellett anélkül, hogy használhatatlanul belassulna mindkettő (plusz még a net is).

Szóval szerintetek érdemes lenne WR1043ND helyett közel dupla áron 4300-as vennem csak ezen szempontok miatt (USB HDD megosztása hálózati médilejátszó etetéséhez és ezt kiszolgáló torrentezéshez)?

(Remélem akad itt olyan, aki közelről ismeri mindkettőt.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#152) energiezolee válasza janos666 (#151) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia!
Nem fog belassulni, megéri azt a plusz pénzt!
Én mindkettőt teszteltem!

Üdv : Energie Zolee

(#153) janos666 válasza energiezolee (#152) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ok, meggyőztél. Kedden hozzák a 4300-ast. :B

Egyébként miből teszteled mindkettőt?
Mindhárom szóba került router közül azt a kettőt, ami már ténylegesen megvásárolható, vagy a NAS+torrent üzemet? :B

Látom piszkál a CPU tuning gondolata, így lehet, hogy örülni fogsz nekem, mert általában én vagyok az az arc, aki belevág az ilyesmibe. (Bár Win 8 alatt még nem próbáltam használni a gagyi USB->RS232 adapterem, a JTAG meg el is kallódott valahova.)

Az extra hűtést azért tetted fel, mert megtapogattad és melegnek érezted a chipeket, vagy "csak úgy, mert miért ne?".

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#154) rviktor25 válasza janos666 (#153) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Erős használat után az egész kaszni nagyon durván melegszik. (feltételezem, h a legtöbb része a soc, ill. wifi-chipekről jön)

Chiwasuu!!!

(#155) janos666 válasza rviktor25 (#154) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Fontolgattam, hogy beleépítek egy 2.5" HDD-t, ha van annyi légtér a NYÁK és a ház közt, hogy egy-egy vékony szivacslap közt ellegyen. :B
Mondjuk a célra félretett winyó nagyon hideg (még szintetikus tesztek hosszas futtatása alatt is alig langyosodik fel, most is régóta másolok róla szép lassan WiFi hálózaton át PC-k közt és kevesebbet mér a HDSentinel, mint az SSD-re, ami langyosodik picit, mikor fut róla a Win8 :DDD), így lehet hogy a két réteg szivacs/vatta helyett hővezető paddal beépítve még segítené is a chipek lehűtését. :DDD De lehet, hogy akkor én is inkább hűtés-mod-ot csinálok majd, mert kéznél vannak az alaplapi MOSFET blokkokat hővezető padostól, mióta vizes blokk került a helyükre. :))

Amúgy vicces, hogy mióta megrendeltem a 4300-ast, azóta varázsütésre észhez tér a régi DIR-615-öm és már órák óta másolok WiFi-n szakadás nélkül (most direkt tesztelem is, hogy akkor el merjem-e adni 2 hét próbagarival). Pedig az utóbbi hetekben akár óránként szakadtak a kapcsolatok még akkor is ha csak netezgettünk.
Én a LAN-ra kötött gépen annyit láttam, hogy lassan frissül a lap, de húgom laptopján meg is szakadt a WiFi kapcsolat és akadozott a fileátvitel úgy is, ha a saját laptopomat leraktam egyenesen a router mellé és elkezdtem másolgatni nagy fileokat.
Ez nem OpenWRT képes (épp kifogtam az akkoriban friss és kakukktojás Rev B2-t a rendeléssel, de nem is volt igényem többre, mint amit ez tudott, most jött képbe, hogy praktikus lenne egy router-NAS, ami akár torrentezik is - ezt úgy sem tudná a Rev A DIR-615 se, tehát emiatt nem mondom vissza a 4300-ast, csak így inkább eladom, nem kukába vágom a régi DIR-t, ha még tesztelem keddig és még sincs baja, hanem valami külső anomális volt - pl. a net szarakodott és valahogy az vágta haza a LAN-t is :F).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#156) F34R válasza MarQs (#149) üzenetére


F34R
nagyúr

hmm annyival azert nem erosebb csak a ram 3x-a :DDD
viszont a samba eleg gyer, probalta mar valaki nem ntfs particiora masolni ? (ext3,ext4 stb.)

(#157) janos666 válasza F34R (#156) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Pont ezt akartam kérdezni, hogy melyik filerendszert szereti legjobban az OpenWRT-s Samba ezzel a hardware-el.

Azt le merném fogadni, hogy nem az NTFS, de nem is a brtfs fog nyerni, hanem az ext2-3-4, szoros versenyben valami "egzotikusabb" (kevésbé elterjedt és nem túlbonyolított) filerendszerrel, amit inkább hanyagolnék ha csak szintetikus tesztben villant hangyányival többet, így én szerintem ext4-el kezdek majd.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#158) rviktor25 válasza janos666 (#155) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Nekem A1-es DIR-615 -öm van elfekvőben :D (Marvel Orion @ 500MHz, 32MB RAM)
Sajna még ha fel is sikerülne rá tákolnom az openwrt-t, akkor sincs hozzá switch driver (meg usb-t is úgy kéne ráforrasztani, ha egyáltalán megtalálnám, h hova XD), szall inkább hagytam

Egyértelműen az ext2-4 a leggyorsabb, kikapcsolt naplózással. (de még aktiv naplózással is gyorsabb a többinél). Az ntfs meg hát... olvasásra még hagyján, de irásban szörnyen lassú.

Chiwasuu!!!

(#159) F34R válasza janos666 (#157) üzenetére


F34R
nagyúr

mivel openwrt is egy linux igy biztos nem azt fogja , amugy is ntfs-3g van csak.
nekem xfs van a hdd-nek , ext4 a rendszernek. de ha jol gondolom meg mindig gyorsabb lesz szamomra az esata csatin mint ha samba-val masolnak,

[ Szerkesztve ]

(#160) ÖregSammy válasza janos666 (#153) üzenetére


ÖregSammy
csendes tag

Sziasztok!

Én is a 4300-ast javaslom, már két hete boldog tulaj vagyok. Az ára kb. 3-4e forintot csökkent az elmúlt két hétben (argep szerint), így már csak 5-6e forinttal drágább mint a 64MB-os 1043! így szerintem már az ár sem probléma, ha vki valóban (ki)használja a Torrent/NAS lehetőségeket.
OpenWRT Vargalex Build-el használom, s a hagyományos Wifi router funkciói mellett használom éjjel-nappal az okosítás révén elérhető Torrent és NAS (Samba/FTP) funkcióit is USB HDD-vel (Ext4 adatra és 128MB Swap-re is, bár utóbbiból max 3-4 KB-it használ csak).
Megy a torrent letöltés 2-3 MB/s-os sebességgel, ezzel kihasználva a 25/1.5 Mbps-os netem, a seed pedig folyamatos 60+ torrenttel mindig. Közben a Wifi és a NAS is megy gond nélkül. Ezt ja jól tudom a 1043 már nem bírta el egyszerre ilyen terheléssel. Napi min. 10 GB-ot seed-el.

Mindeközben gond nélkül tudtam videót is nézni akadás nélkül az USB HDD-ről Wifi-n keresztül (már használom mindkét Wifi sávot is, pedig én sem terveztem)! Egyedül akkor volt 1-1 akadás, mikor 1080-as HD videó ment (DVD) ISO fájlból közvetlenül a fent leírt torrent használat mellett. Akkor lekorlázoztam a torrent letöltési sebességet. Bevallom nem néztem akkor meg a load-ot, mert mindenkit a film érdekelt.. :)

Könnyen lehet, hogy gyorsabb net letöltési sebességet is ki lehet használni torrenttel, rviktor25 ígért egy tesztet, ha jól emlékszem.. :)

[ Szerkesztve ]

(#161) ÖregSammy válasza energiezolee (#143) üzenetére


ÖregSammy
csendes tag

Szia,

Wow, micsoda fejlesztések Nálad! :)
Azóta jég hideg a külső káva? Procid mennyin jár, vagy még nem ügyeskedtél?

Nekem langyos maximum, az USB HDD alu tokban sokkal melegebb, folyamatosan megy, végül nem szórakoztam a HDD leállítással.

Most látom, van már új 1.1.4 Vargalex Build. Felraktad már? Luci service véletlenszerű leállás megszűnt? Egyéb változás is van?

Volt 1 kis szabi, távolról menedzseltem a torrent letöltéseket Androidról, szépen dolgozott. A korábban leírt belassulás sem jelentkezett azóta.
1 érdekes dolgot találtam: ma néztem system up time-ot a luci felületen, s csak 14h, miközben min. 12 napja nem reboot-oltam. Ez mitől lehet? Lehet, hogy valami miatt újraindult? Milyen log-ot lehet érdemes megnézni, hogy kiderüljön?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#162) MarQs válasza F34R (#156) üzenetére


MarQs
senior tag

...azért az a számításbeli 40%-os teljesítmény javulás nem parányi!
Persze a jóból sosem árt a sok :) de a WR1043ND-nél épp ennyi hiányzott, hogy egy hétköznapi örök darab legyen.

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#163) janos666 válasza MarQs (#162) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Némely szintetikus tesztben több, mint a dupláját hozza az új Atheros SoC. ;)
Idővel (frissebb kernelek és software csomagok) lehet, hogy a gyakorlatban is többet látunk még a 4300-astól. És persze, a lényeg az, hogy arra elég legyen, amire a tulajnak kell. Már várom, hogy ideérjen az enyém is. :B

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#164) janos666 válasza energiezolee (#143) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Találtam egy friss postot a CPU tuningról. Úgy tűnik újra kell fordítani a kernelt.
Overclocking non-redboot ar71xx devices
Egyszer próbáltam már OpenRWT-t fordítani amiatt, hogy több mindent betehessek a squashfs partíció képfileba (és így mindennel elférni 4Mb-on), de valahol félúton feladtam, mert a Live CD gyanánt futó Ubuntu nem volt elég kooperatív. De azóta van egy pendrive-om, rajta egy rendes, telepített Ubuntu-val, amire lehet csomagokat telepíteni. :D

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#165) energiezolee válasza ÖregSammy (#161) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia :)

Nem jéghideg, de azért sokkal hűvösebb!
560-on jár még mindig, azért tettem bele hűtést, hogy megelőzzem a későbbi károsodást, mert eléggé forró volt, ha hozzá nyúltam!!!
Eddig nekem nem jött elő 1.1.4-ben a LuCI leállás hiba, már vagy 2 hete használom, bár nem sok mindent állítottam rajta, mert visszatettem egy mentést!
Ha kevés az up time akkor tuti újraindult valamiért, de ez lehetett egy rövidke áramszünet miatt is!
Nekem egyik firmware sem indult újra, bár csak 10-12 napig mentek, aztán én indítottam újra egy két dolog miatt :)
Sztem ilyenkor a napló nem rögzíti, mert újrainduláskor törlődik a log file, ha minden igaz!

Üdv : Energie Zolee

(#166) vargalex válasza energiezolee (#165) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Alapesetben a logolás a RAM-ba történik, ezért veszik el a tartalma egy reboot esetén. Természetesen a log irányítható file-ba is, így megmarad a tartalom.

Alex

(#167) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Most rágtam át magam a vargalex 1.1.4 leírásán.
Persze egy ilyen hosszú listán már mindenkinek akad olyan is, ami neki nem fog, de összességében nekem kifejezetten tetszett, amit olvastam.
Szerintem ezt fogom feldobni. :R

Pár dolog nem volt egyértelmű és/vagy megjegyzést fűznék hozzá, ha már írok:

FTP Backup funkció

Ennek először megörültem, míg azt hittem, hogy a router működik backup server-ként és automatikusan lementegeti nekem a kijelölt FTP mappákat (a PC-ken lévő fileokat a routerre kötött HDD-re).
Így, hogy csak önmagát mentegeti, már nem túlzottan izgat.
Viszont most a fejembe vettem, hogy előbbit össze kéne hozni valahogy. Sőt, FTP helyett samba klienssel lenne az igazi, akkor nem kell FTP szervert is indítani minden PC-n. És úgy lenne szép, ha nem gzip-be ment, hanem végignézi a file módosítási dátumokat és csak azt frissíti amit kell, illetve mindenből két verziót tart (jelenlegi és egyel korábbi, tehát amit felülírni készül, azt átmozgatja az old mappába és az ottanit írja felül a régire, a new-ba pedig berakja az újat).

- megnövekedett WAN->LAN átviteli sebesség (~135 Mbps-ről ~280 Mbps-re)

Hmm. Melyik kompatibilis hardware-en és a többi hogy reagál erre a "tweak"-re?
Ez valami fix kernel/driver korlátozás, amit feloldottál, vagy chipset specifikus tweak? Gyorsulhat az eleve gyorsabb hardware is (*mint amin ezeket mérted), vagy azt akár még negatívan is érintheti?

max. jelerősség növelve 24 dBm-re

Minden chipset esetén? Dual-band routernél mindkét rádióra kiterjed?

torrent kicsomagoló script létrehozva, beállítva a transmission config-ban, de nincs bekapcsolva

Ez mit akar jelenteni? A .torrent filet csomagolja ki, vagy a letöltött zip, rar, iso fileokat? Előbbinek ugyan szerintem sincs értelme, de utóbbi sem tűnik egyértelműnek ebből a mondatból.
Erről jut eszembe: a Sama meghajtón és DLNA-n azonnal elérhetővé válnak az épp letöltés végeztéhez ért fileok, vagy ahhoz manuálisan újra kell scanneltetni ezekkel a szolgáltatásokkal a tartalmat? (Csak mert láttam egy másik bejegyzésben, hogy csináltál sok scriptet ilyesmi újrainicializálásokra, ezért kezdtem félni, hogy ennyire érzékenyek. ezek a szolgáltatások.)

- qss gombra script létrehozva, de nincs aktiválva

Milyen script? QSS script? (Adná magát, de mégis azt sugallja, hogy valami custom cucc.)

A sysupgrade parancs -n paramétere mondja meg, hogy a config file-ok megtartása nélkül történjen a frissítés. 1.02.1, vagy régebbi verzióról történő frissítés esetén ajánlott a használata!

Ilyen esetekre miért nem ajánlod inkább a factory képfile flashelését? Azzal tuti, hogy nem ragad ott semmi, amit amúgy sem akarsz megtartani.
Ez így azt sugallja, mint ha egy másik OpenWRT verzióval rendelkező routert már egyenesen hazavágna a factory képfile, pedig ugyan úgy jó "tiszta lappal kezdeni", mint bármi másról áttérni (ez lenne a lényege, hogy bármiről indulva jó, tehát másik OpenWRT build-ről is...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#168) vargalex válasza janos666 (#167) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

1. Az FTP Backup funkció a routeren található adatokat, beállításokat, parancs kimeneteket képes egy ftp szerverre feltölteni (ez volt a nép kívánsága) :) Ha te windows-os megosztást szeretnél szinkronizálni, arra az rsync a barátod.

2. Az ar71xx platformon növekedett az átviteli sebesség Juhos Gábor fejlesztőnek köszönhetően. Persze az olyan vasakon, ahol hardware-os NAT támogatás van a gyári firmware-ban (pl. TP-Link TL-WDR4300) csökkenést fog jelenteni, lévén az OpenWrt-ben nincs támogatás. Viszont pl. 1043ND esetén (és anno még csak arra készült a buildbem, így azon is mértem) valóban igaz a duplázás

3. A WiFi saját regulatory.bin generálásával US és HU country code esetén csatorna és jelerősség limitáció nélküli (minden vason, mindkét rádión).

4. Természetesen a letöltött zip/rar file-okat csomagolja ki

5. A QSS gombhoz tartozó scriptről még olvashatsz a blogban:

"A QSS gomb-hoz tartozó script futása le van tiltva. Az engedélyezéséhez a /etc/hotplug.d/button/10-qssbutton script-ben az ENABLED változó értékét kell átírni hozzá 1-re (egyébként módosítás nélküli megnyomás esetén erre figyelmeztet a log-ban). Aktiválás esetén, ha leállította a szolgáltatásokat, illetve umount-olta a drive-okat, akkor kikapcsolja az USB ledet."

Tehát szabályosan leállítja a szolgáltatásokat és umountolja a partíciókat

6. A factory firmware valójában arra készült, hogy a gyári webes felületről feltehető legyen az OpenWrt. A TP-Link routerek sajátossága, hogy a factory image kompatibilis a sysupgrade image-val, ezért lehet LuCI-ból bármelyiket feltenni (holott a LuCI csak és kizárólag a sysupgrade parancsot használja). Más típusoknál azonban ez egyáltalán nincs így!!! Szóval, ha LuCI-ból teszed fel a factory-t, az ugyan úgy meg tudja tartani a beállításokat, mint a sysupgrade (a kettő között TP-Link esetében annyi a különbség, hogy utóbbi a factory végén lévő üres szektorokat nem tartalmazza).

Alex

(#169) janos666 válasza vargalex (#168) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

1: Ok, kösz, megnézem. :K

2. Sajnos akkor jól sejtettem, hogy ez software-es, így ez a WDR4300 vissza van fogva. Bár ezt sem igen használom majd ki, úgyhogy igazából mindegy, csak érdekelt. :DDD

3: Ok

4: Talán az ISO-kat sem ártana (opcionálisan), mert nem mindegy médialejátszó nyitja meg őket, csak közvetlenül a playlist vagy m2ts fileokat játssza le.

5: Efelett elsiklottam.

6: Ha már fent van az OpenWRT, én mtd-vel szoktam flashelni a factory képfilet.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#170) vargalex válasza janos666 (#169) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

6. mtd-vel természetesen mehet a factory. De ugyan az, mintha config file megtartása nélkül frissíted sysupgrade-val.

Alex

(#171) janos666 válasza vargalex (#170) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kicsit fura, ahogy a format utility kiírja, hogy szerinte 512 byte az optimális I/O size, aztán szépen leformázza az ext4 partíciót a szokásos 4096-os unit size-al. :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#172) vargalex válasza janos666 (#171) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Simán az fdisk, illetve az mkfs kimeneteit látod.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#173) janos666 válasza vargalex (#172) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Csak elgondolkodtam, hogy a HDD szekvenciális írás/olvasás sebessége jóval magasabb, mint akár az USB 2.0, akár a CPU képességei, így annak mindegy. Tehát olyan blokkméret lenne ideális, ami szenkvenciális lemezműveletek közben a lehető legkisebb CPU terhelést okozza. Ami mi is...? :U (Ahhoz már nem konyítok, hogy itt vajon milyen blokkméretben szeretné kiírni a szeleteket a RAM-ból a Linux.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#174) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A 2.4Ghz-es rádiónak most 79mW, az 5Ghz-esnek 31mW a maximuma.

Egyéb beállítások mindkettőre automata csatornaválasztás, majd rendre g+n 40+Mhz és a+n 40+Mhz, az országkód mindkét esetben HU.

Mit szórtam el, hogy így visszaesett az elérhető maximális rádióteljesítmény?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#175) vargalex válasza janos666 (#174) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Az az adóteljesítmény biztos nem a beállítható maximum. Ugyan nincs TL-WDR4300-am, de én megnézném másik böngészővel, vagy esetleg inkognitó módban (pl. Chrome-val).

Alex

(#176) janos666 válasza vargalex (#175) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig most hotfixelt IE10 x64 (Win8 RTM) és Opera 12.01 x64 alatt is ennyi. (Más stílusú a legördíthető menü a két böngészőben, de ez az aljuk).

Mikor először beléptem, akkor mint ha huszon-valamennyi lett volna.
Talán akkor változott, mikor átállítottam US-ről HU-ra az országkódot?
(Most visszaraktam US-re, de ez nem változott.)

Minden esetre egy födémmel lentebb már nagyon gyenge az 5Ghz jel. :U

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#177) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

mtd-vel és sysupgrade -n módszerrel is újraflasheltem már és mindig kiürítettem a böngészőcachet, mégis mindig ez fogad IE10-ben, Operában és FireFox-ban is:

Ez az 5Ghz-es rádió, a 2.4Ghz-es 0-79mW közt állítható.

Nem tudom, hogy ez csak GUI bug és a legalsó érték attól még az elérhető maximális teljesítményt adja-e, de minden esetre zavaró.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#178) energiezolee válasza janos666 (#177) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Nállam is ez a helyzet!

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#179) janos666 válasza energiezolee (#178) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor ez bizony valódi software bug lehet (nem csak én bénáztam el valamit).

Az imént nem csináltam semmi különöset, mégis lefagyott és magától újraindult a router.
Most csak egy android telefon lóg idle a wifin, plusz asztali PC és egy TV van rádugva kábellel (előbbin csak neteztem, utóbbin semmi), futott 4 torrent 15/2-es nettel (egyik már seed) és másoltam a Samba meghajtóra. De megtapogattam és nem forró a teteje.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#180) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy most tesztelgettem, nálam nem bírta el a router, hogy egyszerre szolgálja ki a Samba szerver a hálózati lejátszót egy DB ISO-val és 4 torrentet futtasson a transmission. Utóbbi nálam zabálja a rendszert, most is frissítettem egyet a státusz fülön és 42% volt a CPU használata. Ez mennyire normális ~1.5Mb/s letöltés közben? (Mert olvasgattam itt, hogy van aki temérdek torrentet futtat.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#181) vargalex válasza janos666 (#180) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

1,5 Mb/s, vagy 1,5 MB/s? Utóbbi esetben teljesen normális (bár sok kapcsolat esetén, akár előbbi esetben is) a CPU terhelés.
A WiFi csatornákhoz:

ssh-n (vagy LuCI-ban a Parancs futtatása ablakban) mit ad vissza az

iw list

parancs?

Alex

(#182) energiezolee válasza vargalex (#181) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia :)

Parancsolj:

max # scan SSIDs: 4
max scan IEs length: 2261 bytes
Coverage class: 0 (up to 0m)
Supported Ciphers:
* WEP40 (00-0f-ac:1)
* WEP104 (00-0f-ac:5)
* TKIP (00-0f-ac:2)
* CCMP (00-0f-ac:4)
* CMAC (00-0f-ac:6)
Available Antennas: TX 0x7 RX 0x7
Configured Antennas: TX 0x7 RX 0x7
Supported interface modes:
* IBSS
* managed
* AP
* AP/VLAN
* WDS
* monitor
* mesh point
* P2P-client
* P2P-GO
software interface modes (can always be added):
* AP/VLAN
* monitor
valid interface combinations:
* #{ managed, WDS, P2P-client } <= 2048, #{ IBSS, AP, mesh poin t, P2P-GO } <= 8,
total <= 2048, #channels <= 1
Supported commands:
* new_interface
* set_interface
* new_key
* new_beacon
* new_station
* new_mpath
* set_mesh_params
* set_bss
* authenticate
* associate
* deauthenticate
* disassociate
* join_ibss
* join_mesh
* remain_on_channel
* set_tx_bitrate_mask
* action
* frame_wait_cancel
* set_wiphy_netns
* set_channel
* set_wds_peer
* Unknown command (82)
* Unknown command (81)
* Unknown command (84)
* Unknown command (87)
* Unknown command (85)
* connect
* disconnect
Supported TX frame types:
* IBSS: 0x0000 0x0010 0x0020 0x0030 0x0040 0x0050 0x0060 0x0070 0x0080 0x0090 0x00a0 0x00b0 0x00c0 0x00d0 0x00e0 0x00f0
* managed: 0x0000 0x0010 0x0020 0x0030 0x0040 0x0050 0x0060 0x0 070 0x0080 0x0090 0x00a0 0x00b0 0x00c0 0x00d0 0x00e0 0x00f0
* AP: 0x0000 0x0010 0x0020 0x0030 0x0040 0x0050 0x0060 0x0070 0 x0080 0x0090 0x00a0 0x00b0 0x00c0 0x00d0 0x00e0 0x00f0
* AP/VLAN: 0x0000 0x0010 0x0020 0x0030 0x0040 0x0050 0x0060 0x0 070 0x0080 0x0090 0x00a0 0x00b0 0x00c0 0x00d0 0x00e0 0x00f0
* mesh point: 0x0000 0x0010 0x0020 0x0030 0x0040 0x0050 0x0060 0x0070 0x0080 0x0090 0x00a0 0x00b0 0x00c0 0x00d0 0x00e0 0x00f0
* P2P-client: 0x0000 0x0010 0x0020 0x0030 0x0040 0x0050 0x0060 0x0070 0x0080 0x0090 0x00a0 0x00b0 0x00c0 0x00d0 0x00e0 0x00f0
* P2P-GO: 0x0000 0x0010 0x0020 0x0030 0x0040 0x0050 0x0060 0x00 70 0x0080 0x0090 0x00a0 0x00b0 0x00c0 0x00d0 0x00e0 0x00f0
Supported RX frame types:
* IBSS: 0x00b0 0x00c0 0x00d0
* managed: 0x0040 0x00d0
* AP: 0x0000 0x0020 0x0040 0x00a0 0x00b0 0x00c0 0x00d0
* AP/VLAN: 0x0000 0x0020 0x0040 0x00a0 0x00b0 0x00c0 0x00d0
* mesh point: 0x00b0 0x00c0 0x00d0
* P2P-client: 0x0040 0x00d0
* P2P-GO: 0x0000 0x0020 0x0040 0x00a0 0x00b0 0x00c0 0x00d0
Device supports RSN-IBSS.
HT Capability overrides:
* MCS: ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff
* maximum A-MSDU length
* supported channel width
* short GI for 40 MHz
* max A-MPDU length exponent
* min MPDU start spacing
Device supports TX status socket option.
Device supports HT-IBSS.
Wiphy phy0
Band 1:
Capabilities: 0x11ef
RX LDPC
HT20/HT40
SM Power Save disabled
RX HT20 SGI
RX HT40 SGI
TX STBC
RX STBC 1-stream
Max AMSDU length: 3839 bytes
DSSS/CCK HT40
Maximum RX AMPDU length 65535 bytes (exponent: 0x003)
Minimum RX AMPDU time spacing: 8 usec (0x06)
HT TX/RX MCS rate indexes supported: 0-15
Frequencies:
* 2412 MHz [1] (19.0 dBm)
* 2417 MHz [2] (22.0 dBm)
* 2422 MHz [3] (22.0 dBm)
* 2427 MHz [4] (22.0 dBm)
* 2432 MHz [5] (22.0 dBm)
* 2437 MHz [6] (22.0 dBm)
* 2442 MHz [7] (22.0 dBm)
* 2447 MHz [8] (22.0 dBm)
* 2452 MHz [9] (22.0 dBm)
* 2457 MHz [10] (22.0 dBm)
* 2462 MHz [11] (18.0 dBm)
* 2467 MHz [12] (22.0 dBm)
* 2472 MHz [13] (22.0 dBm)
* 2484 MHz [14] (18.0 dBm)
Bitrates (non-HT):
* 1.0 Mbps
* 2.0 Mbps (short preamble supported)
* 5.5 Mbps (short preamble supported)
* 11.0 Mbps (short preamble supported)
* 6.0 Mbps
* 9.0 Mbps
* 12.0 Mbps
* 18.0 Mbps
* 24.0 Mbps
* 36.0 Mbps
* 48.0 Mbps
* 54.0 Mbps
max # scan SSIDs: 4
max scan IEs length: 2257 bytes
Coverage class: 0 (up to 0m)
Supported Ciphers:
* WEP40 (00-0f-ac:1)
* WEP104 (00-0f-ac:5)
* TKIP (00-0f-ac:2)
* CCMP (00-0f-ac:4)
* CMAC (00-0f-ac:6)
Available Antennas: TX 0x3 RX 0x3
Configured Antennas: TX 0x3 RX 0x3
Supported interface modes:
* IBSS
* managed
* AP
* AP/VLAN
* WDS
* monitor
* mesh point
* P2P-client
* P2P-GO
software interface modes (can always be added):
* AP/VLAN
* monitor
valid interface combinations:
* #{ managed, WDS, P2P-client } <= 2048, #{ IBSS, AP, mesh poin t, P2P-GO } <= 8,
total <= 2048, #channels <= 1
Supported commands:
* new_interface
* set_interface
* new_key
* new_beacon
* new_station
* new_mpath
* set_mesh_params
* set_bss
* authenticate
* associate
* deauthenticate
* disassociate
* join_ibss
* join_mesh
* remain_on_channel
* set_tx_bitrate_mask
* action
* frame_wait_cancel
* set_wiphy_netns
* set_channel
* set_wds_peer
* Unknown command (82)
* Unknown command (81)
* Unknown command (84)
* Unknown command (87)
* Unknown command (85)
* connect
* disconnect
Supported TX frame types:
* IBSS: 0x0000 0x0010 0x0020 0x0030 0x0040 0x0050 0x0060 0x0070 0x0080 0x0090 0x00a0 0x00b0 0x00c0 0x00d0 0x00e0 0x00f0
* managed: 0x0000 0x0010 0x0020 0x0030 0x0040 0x0050 0x0060 0x0 070 0x0080 0x0090 0x00a0 0x00b0 0x00c0 0x00d0 0x00e0 0x00f0
* AP: 0x0000 0x0010 0x0020 0x0030 0x0040 0x0050 0x0060 0x0070 0 x0080 0x0090 0x00a0 0x00b0 0x00c0 0x00d0 0x00e0 0x00f0
* AP/VLAN: 0x0000 0x0010 0x0020 0x0030 0x0040 0x0050 0x0060 0x0 070 0x0080 0x0090 0x00a0 0x00b0 0x00c0 0x00d0 0x00e0 0x00f0
* mesh point: 0x0000 0x0010 0x0020 0x0030 0x0040 0x0050 0x0060 0x0070 0x0080 0x0090 0x00a0 0x00b0 0x00c0 0x00d0 0x00e0 0x00f0
* P2P-client: 0x0000 0x0010 0x0020 0x0030 0x0040 0x0050 0x0060 0x0070 0x0080 0x0090 0x00a0 0x00b0 0x00c0 0x00d0 0x00e0 0x00f0
* P2P-GO: 0x0000 0x0010 0x0020 0x0030 0x0040 0x0050 0x0060 0x00 70 0x0080 0x0090 0x00a0 0x00b0 0x00c0 0x00d0 0x00e0 0x00f0
Supported RX frame types:
* IBSS: 0x00b0 0x00c0 0x00d0
* managed: 0x0040 0x00d0
* AP: 0x0000 0x0020 0x0040 0x00a0 0x00b0 0x00c0 0x00d0
* AP/VLAN: 0x0000 0x0020 0x0040 0x00a0 0x00b0 0x00c0 0x00d0
* mesh point: 0x00b0 0x00c0 0x00d0
* P2P-client: 0x0040 0x00d0
* P2P-GO: 0x0000 0x0020 0x0040 0x00a0 0x00b0 0x00c0 0x00d0
Device supports RSN-IBSS.
HT Capability overrides:
* MCS: ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff
* maximum A-MSDU length
* supported channel width
* short GI for 40 MHz
* max A-MPDU length exponent
* min MPDU start spacing
Device supports TX status socket option.
Device supports HT-IBSS.
root@OpenWrt:~#[/M]


Mint láthatod, nekem csak a 2.4GHz van aktiválva!

[B]Ez egy kicsit hosszú lett!!! Bocsánat!!!
Mit kell tenni, hogy ne foglaljon ennyi helyet a szöveg???
Van valami helytakarékos beszúrási mód?[/B]

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#183) energiezolee válasza janos666 (#180) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia!

Érdekes, mert én nem találkoztam efféle rosszalkodással!
Nekem bírja az összes dolgot egyszerre, de azért elég nagy a load, olyan 5 környékén!

Teljesen normális az a terhelés nálad!!
Nálam van mikor 92% :D

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#184) vargalex válasza energiezolee (#182) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A kimenetből látszik, hogy a legtöbb csatornánál 22 dBm-ig kellene tudnod állítani. Megnézed esetleg Google Chrome-val?

Mondjuk ez is kevesebb, mint amire számítottam. Azonban a maximálisan beállítható érték a WiFi eprom-ban beégetett maximum és a redulatory.bin-ben található maximum közül a kisebbik.

Szöveg beillesztésre pl.: pastebin.com

Szerk.: Bocs, most látom, hogy te írtál. LuCI-ban neked is csak 15 dBm-ig állítható a WiFi?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#185) energiezolee válasza vargalex (#184) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Bocsi!
Én is benéztem a dolgot :D
Nekem 5GHz-en megy max 15dBm-ig!!!

2.4GHz-nél 22 dBm-en van!!!

Ezt nem lehet magasabbra tornázni?

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#186) energiezolee válasza vargalex (#184) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Azt elfelejtettem íri, hogy mindig Chome-ot (No.1) használok :)

Szerk.: közben rájöttem, ez nem nekem szólt :D

Korán van még mindenkinek, ahogy látom :D

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#187) janos666 válasza vargalex (#181) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

[link] - Ezek szerint 21 és 18 lenne a maximum 19 és 15 helyett?

A Chroma az egyetlen böngésző, amit sohasem használok, de most feltettem. Itt is ugyan az a helyzet, mint a többi böngészőben.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#188) vargalex válasza janos666 (#187) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A kimenet alapján 5GHz-en (bizonyos csatornáknál) 21 dBm, 2,4 GHz-en (bizonyos csatornáknál) 22 dBm a maximum. Próbálj meg böngésző cache-t üríteni, vagy privát módot.

Alex

(#189) janos666 válasza vargalex (#188) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Megoldódott: Auto helyett kézileg választottam ki a 6-os és 157-es csatornákat. Ezzel elérhetővé is vált a 21 és 22db.

Ezt eddig nem tudtam, hogy csatornától is függ az elérhető teljesítmény.
Így viszont akkor a transmit power-hez is kéne egy auto_max opció ahelyett, hogy automatikusan csak minden csatornán elérhető maximumra limitálja.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#190) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Van még valami gáz a Transmission-el.

7 torrent van nyitva, amiből 3 seed, 4 download, de csak 2 seed és 3 download aktív (a többihez a trackeren sincs jelenleg peer).

Ha újraindítom a routert vagy a transmission klienst, akkor egy darabig felfut a le és feltöltési sebesség a 15/2 Mbit net határai köré, de pár perc múlva minden belassul és 0-15 kB/s-eket irkál.

A Load most épp: 0.01 0.05 0.11 -> tehát nem mondhatnánk, hogy izzad.
De magától nem "tér észhez", újra kell indítani.
Ami még látszik, hogy szinte az összes RAM cache-nek van használva (ami mondjuk nem hiba, de miután alig van forgalom, így talán mégis fura).

A transmission főbb beállításai:
Speed limit nincs, max peers 50/10 (global/torrent), DHT és egyéb engedélyezve, de jelenleg minden torrent private flag-el fut, így gyakorlatilag inaktív. A titkosítás szorgalmazva, de nem kényszerítve. A saját cache beállítás az alapértelmezett 2Mb, de próbáltam már 0 (ha úgy is van global system cache) és 8 értéket is (ha mégis ez dugulna be). Persze a LuCi-ban a Process statisztikák szerint ettől függetlenül is változik a RAM használata 10-20% közt (most épp 14%).

A seed-elt torrentek trükkje nem az, hogy valahogy mégis letöltődtek, hanem hogy Samba-n toltám át őket a Done mappába, majd hasholtam és azóta seed. (Jelenleg tesztüzemben használom csak.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#191) vargalex válasza janos666 (#190) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

A memória teljes elfoglalása teljesen normális dolog linux alatt.
A tűzfalat (vagy a transmission portját) nem piszkáltad? A Transmission web UI szerint nyitva van a használt port?

Alex

(#192) janos666 válasza vargalex (#191) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A tűzfal beállításaihoz nem nyúltam. A transmission portja is az alapértelmezett 21234, ami a webui szerint nyitva van. A LuCi transmission fülén nem volt bepipálva a port forwarding, de ez sem változtatott a dolgokon, mikor tesztképp engedélyeztem.

Ha bármit változtatok a LuCi-s fülén (pl. ki-be kapcsolom a DHT-t) és alkalmazom a beállításokat, akkor megáll minden fel/letöltés, hirtelen megindulnak, szökik felfelé a sebesség a netlimit közelébe, majd megint lelassul minden. Pedig elég kevés a kapcsolat, eleve nincs sok peer.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#193) vargalex válasza janos666 (#192) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Hi!

Ha alap tűzfal beállításokat használsz és a transmission portját nem változtattad, akkor felesleges a port forwarding engedélyezése a transmission-ben. A LuCI-n történő változtatáskor a transmission újraindul.

Alex

(#194) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

És azt sem igazán értem, hogy az AR9285 rádiós (2.4Ghz 150Mbps) laptopomra most miért csak ~6.8 Mb/s-el tudok másolni LAN-on (úgy, hogy két méterre teszem le a routertől közvetlen rálátásban), ha a korábbi DIR-615 (B2, tehát csak a gyári OS ment rajta - amúgy 2.4Ghz, 300Mbps WiFi, 100Mbps ethernet) routerrel gyönyörűen ment ~11.5 Mb/s-el.

Már azért is fura, hisz ebben a 4300-as routerben is Atheros chipset van, így illene kompatibilisnek lennie a laptop Atheros rádiójával. Azon túl a DIR-615 antennái gyufaszálak ehhez képest, amivel a 4300-as jött, de ilyen körülmények közt ez egyébként sem lehetne gond.
Illetve eddig 100-as ethernet + 150-es WiFi páros után 1000-res ethernettel még akár picit többet is remélhetne az ember kevesebb helyett. :U

És a másik laptop 5Ghz-es rádiója viszi a 300Mbps-t a gyakorlatban is. Még két vastag téglafallal arrébb is 7-8 Mb/s-el tudok rá másolni LAN-on, de ha idehozom a router mellé, mint az Atheros rádiós notit, akkor fel-fel szaladgál 30 Mb/s fölé is. Tehát nem az 1000-res ethernet csati problémázik (a ethernet csatira kötött gép, amiről másolok), nem is a CPU van leterhelve, hanem egyértelműen csak az Atherosos notival van valami baja.

A csatorna tiszta, ezt már megnézegettem, hogy miket lát. 2.4Ghz-en csak én használom a 6-ost, két másik szomszéd lóg az 1-esen, és bejön még egy 8-as, ha az ablakhoz tartom a gépet. ;]

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#195) vargalex


vargalex
Topikgazda

Sziasztok!

Jó hír a TL-WR842ND (illetve valószínűleg az újabb típusok, így a TL-WDR4300) tulajdonosainak. Juhos Gábor OpenWrt fejlesztő felhívta a figyelmemet rá, hogy ebben végre a TP-Link megcsinálta rendesen a bootloader-t, azaz van recovery mód. Tehát nem kell soros portot forrasztani egy brick-elés esetén.

Alex

(#196) MarQs válasza vargalex (#195) üzenetére


MarQs
senior tag

Ez remek hír! Köszi az infót!
Minden hírmorzsa jól jön a routerrel kapcsolatban - legyen az bármi! :)
Thx!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#197) HeavyToys válasza vargalex (#184) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Szia Alex!

Nálam 18 Dbim 2,4 Ghz-en a max. érték. Lehet ezzel valamit kezdeni? 22 dBm hogy érhető el?

Köszönöm a segítséget!

(#198) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet, hogy csak mérési hiba, mert nem fektettem bele kellő energiát, hogy kellően reprezentatív legyen a tesztkörnyezet, de lehet, hogy sikerült elérnem némi javulást a Samba meghajtó sebességét illetően:

Felül a vargalex 1.1.4, alul a saját verzióm a mai trunk-ot kissé átkonfigolva (de alapvetően csak a compiler optimalizációkkal és néhány kernel beállítással játszottam).
Ki akarja esetleg próbálni valaki? (Csak a Samba sebességet illetően, mert egyébként általános funkciók tekintetében elég sánta. Csak az van benne, ami nekem kell és helypazarló a kód, így nincs sok szabad tárhely. [link])

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#199) N0zer0 válasza Casterke (#60) üzenetére


N0zer0
senior tag

szerintem ez az 5Ghz-nek az átka iszonyat kicsi a hatótávolsága és max 1falon át ajánlom én laptopon próbáltam, de egy emelettel lejjebb kb 2-3falon keresztül már elveszett a jel ahol a 2,4ghz még 60%-os volt...

Nemrég beszereztem egy ilyen routert. Még nem cseréltem rajta sw-t, a gyári alapverzió van rajta. Valami nem stimmel a Wi-Fi-jével. Be van kapcsolva a B/D/G-s és az A/N-es mód is egyszerre. A jelerősség mégis szar. Előtte egy kis nyomoronc, olcsó, egy kicsi antennás Belkin G-s router volt, azzal a (nem túl nagy tömbházi) lakás végében is maximális/jó volt a jelerősség minden eszközön, most meg az eszközök a közelben csak jó jelerősséget írnak, a lakás másik végében már rosszat.

A beállításokkal sem jó valami, eleinte az eszközök csak G-vel kapcsolódtak. Végigszenvedtem minden beállítást, próbáltam csak külön a G és N-es módokat engedélyezni, kipróbáltam minden csatornát egyenként, minden kombóban, automata beállításokon is, 20 és 40Mhz sávszélességgel is, sugárzási teljesítmény a maximumon van. Beacon Interval, RTS Threshold, Fragmentation Threshold, DTIM Interval alapértelmezett értéken van/volt. Valami a G és N módokkal nem jó, mert ha külön SSID nevet adok a G és N módnak, akkor az eszközök csak a G-t találják meg maguknak, az N-es SSID-ét nem látják. Ha közös SSID nevet adok mindkét módnak, akkor már N-esen kapcsolódnak az eszközök, de a jelerősség nem elég jó, főleg a lakás végében használhatatlan. A routerre az antennák rendesen csatlakoztatva vannak.

Tényleg amiatt lenne, hogy az 5GHz kicsi hatótávú? Nem lehetne akkor kicsit visszavenni, hogy mondjuk ne sok száz megabit legyen az átvitel, csak épp hogy 100 valamennyi. de jobb jelerősséggel?

(#200) janos666 válasza N0zer0 (#199) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

B/G/N-t csak a 2.4Ghz-es rádió tud, az A/N az 5Ghz-es.

Ha G-vel kapcsolódsz, akkor a 2.4Ghz-es rádiót használod.
Ha N-el, az lehet bármelyik a kettő közül, de ki tudod deríteni a laptop infóit nézegetve (az Intel vezérlőpanel pl. tuti kiírja, de szerintem a Windows GUI-n is megtalálod valahol).

De én pl az SSID-be is beleírtam a frekvenciát a biztonság kedvéért. :D

Amúgy nálam is lassú ez a router. Bár én OpenWRT-t használok, amiből nincs még hozzá stable release, csak snapshot.
A sok éves és új korában is egyel alacsonyabb szintre pozicionált DIR-615-el ~11Mb/s-el mozgattam fileokat az egyik laptopomra (szobán belül), amiben 150Mbps Atheros chipset van (ami azért érdekes, mert ebben a WDR4300-nak is Atheros a bele, tehát nem lehetne kompatibilitási gond), ami a 4300-assal ~6Mb/s-re csökkent. :((

Az 5Ghz pedig szobában belül gyors, de nálam sem használható, mert amelyik notiban ilyen kártya van, az vagy egy födémmel, vagy inkább két fallal arrébb szokott üzemben lenni, és úgy elég gyengécske a jel.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.