Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Ba.G válasza vargalex (#949) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Köszi, a notival beléptem, de még biztos lesz kérdésem, ha végiggolvastam a topikot. :)

(#952) csixy válasza Ba.G (#950) üzenetére


csixy
addikt

Ěn is jártam îgy tlwdr3600-assal. Azt tapasztaltam, hogy az 5 Gigaheczes sáv alsó két csatonáját valami ok folytán nem szereti 40 megaherczes sávszélességgel kezelni akkor ha már a 2,4 Gigaherczes rádio be van állítva. Ez esetben a rádió slave üzemmódba lép,amit ugye nem tudok használni semmire gondolom,hogy legfeljebb repeater módra lenne jó. Lehet hogy ilyenkor a 2,4Gigaherczes rádióval lép ”csiganászra” az 5 Gigás rádió?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#953) kbhuinfo válasza kbhuinfo (#926) üzenetére


kbhuinfo
tag

Hat ez kokemeny. A router nagyon jol teljesit. Jonehany feladatot rabiztam es megis hibatlanul teljesit. Ujraindulas utan nyomatja az iget, mintha mi sem tortent volna. Szoval pazar a rendszer.

5GHz-et meg nem probaltam - majd egyszer az is sorra kerul! Alex, koszonom a munkadat, buszke lehetsz ra!

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#954) bodnarzoltan


bodnarzoltan
tag

Sziasztok! Vettem egy ilyen wdr4300as routert, és most szeretnék usb-n egy új nagyobb vinyót rákötni. Most egy régebbi IDE-s 40Gb-os van rajta. Ehhez elég egy egyik USB, a másikon meg a nyomtató van. A vinyó megvan, mégpedig egy 2,5"-os 750Gb-os Sata-s vinyó. Most rendelmet meg hozzá az USB-s házat. A vinyóra az van írva, hogy 5V 0,7A. Az usb le fog tudni adni 0,7 ampert, vagy kell mind a két usb neki? Köszönöm!

(#955) kbhuinfo válasza bodnarzoltan (#954) üzenetére


kbhuinfo
tag

500mA az USB szabvány - nem játszanék vele, megtáplálnám a vinyót egy külső tápról (másik USB-t nem pazarolnám erre a helyedben).

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#956) Ba.G válasza csixy (#952) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Mi volt a megoldás? Sehogyan sem tudok életet lehetlni az 5GH-zes rádióba. Csak "ügyfélnek" látszik, pedig "hozzáférési pont" van beállítva. Most volna időm fogalkozni a dologgal.

Van valahol egy célszerű config szájbarágósan?

(#957) vargalex válasza Ba.G (#956) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Pontosan hogy van most az 5 GHz-es wifi beállítva?

Alex

(#958) Ba.G válasza vargalex (#957) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Általános beállítások

Állapot: SSID: "[2,4-es SSID]5" | Mód: Client
0% Vezetéknélküli hálózat le van tiltva vagy nincs kapcsolódva [nem értem, miért]
Vezetéknélküli hálózat: engedélyezve
Csatorna: automatikus
Adóteljesítmény: 27 dBm (501 mW)
Mód: Hozzáférési pont
Hálózat: LAN
ESSID elrejtése: -
WMM mód: +

Vezetéknélküli biztonság: WPA-PSK
Titkosító: automatikus
MAC szűrő: - [ezt lehet, hogy használni fogom, az elődön, az WL500Gx-en használtam]

Haladó beállítások

Mód: 11a802.11a+n [próbáltam "automatikusan" is]
HT mód: 40 MHz, második csatorna alatta [ezt is próbáltam minden módban]
Force 40MHz mode: - [ezt is próbáltam bekattintva]
Országkód: CN - China [US volt eredetileg, de valahol mintha azt olvastam volna, hogy kínaiban jobb lehet]
Távolság optimalizáció: 100 [most állítottam be, eddig nem volt kitöltve]
Széttagoltság küszöb: -
RTS/CTS küszöbérték: -

A 2,4-es rádiót is írom, ha kell. Ami nem default
- most a 6-os csatornán van (InSSIDer szerint ez a jó, autóban 11-esre tenné, de ott van bőven "konkurencia", de az InSSIDer szerint pedig az is 100%-os lenne), eddig automatikus volt
- itt is China az országkód
- legutóbb 100 m-t állítottam távolságra (ennek egyáltalán van jelentősége?).

EIK a segítséget!

(#959) Ba.G


Ba.G
aktív tag

További problémám van a port forwarddal:
Van egy Verbatim MediaShare nevű eszközöm (mondjuk valami NAT-féle), ami igényelné a 22, 21, 443 és 80-as port nyitását. Ezeket be is állítottam,
Név: HipServ
Match: IPv4-TCP bármelyik gép felől wan-ben Via bármelyik router IP at port 22
Forward to: IP 192.168.1.2, port 22 in lan
stb.

de a Test port forwarding ezt mondja:
You have 0 out of 4 ports open (going to your MediaShare from the Internet). See details below.
Port 21 (FTP access): This port is blocked.
Port 22 (Support): This port is blocked.
Port 443 (Secure Web access): This port is blocked.
Port 80 (Web access): This port is blocked.

(#960) Ba.G válasza Ba.G (#958) üzenetére


Ba.G
aktív tag

959-hez:
Technical note
Port 21 (FTP access) will show blocked until it's set to "ON" From the Internet, in Network Services of MediaShare's Administration area.

Lehet, hogy a Kapcsolódó kliensek alatt össze kéne hozni valahogy a két rádiót? :F

Bocs, de attól tartok, nem vagyok egy "strukturált hálózati szakember". :B

[ Szerkesztve ]

(#961) Ba.G válasza Ba.G (#960) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Épp nem tudom javítani az erlőzőt, de egyre okosabb leszek, nwegyedóránként. :K
Már sejtem, hogy valahol a Hálózat/Interfészek/WAN mögött lesz elásva a probléma, ahol is a
Protokoll: DHCP ügyfél [default egyelőre]

de azt látom a piktogramokból, hogy a LAN "ügyfele" a "...5"-ös Client (aminek az 5GHz-es SSID-jét elneveztem). Vagy ez így van jól?

(#962) vargalex válasza Ba.G (#958) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A jelenlegi beállitások mellett próbáld úgy, hogy ne auto csatornán legyen, hanem a felsők közül valamelyiken.

Alex

(#963) Ba.G válasza vargalex (#962) üzenetére


Ba.G
aktív tag

157-es csatornára állítottam (ez a középső az 5 felkínált közül), de maradt Client. Az InSSIDer nem lát 5 GHz-es rádiót a környéken, tehát ebből a szempontból úgy néz ki, mindegy lenne a frekvencia.

Verbatim MediaShare: ott lehet a(z egyik) probléma, hogy a router mintabeállításokban az IP-címek is minták persze, de hiába próbálgattam a router által kiosztott/látott* IP-kre, egyelőre nem vezetett eredményre. (Bár volt, hogy blocked helyett closed volt a válasz, de őszintén szólva nem tudom, ez komoly eredmény-e...)

*Valaha fix IP-i voltak a gépeknek, de ezt a Verbatim nyavalyát nem tudom, hogy lehet fix IP-síteni.

[ Szerkesztve ]

(#964) vargalex válasza Ba.G (#963) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Próbáld a legfelső csatornát (vagy a legalsót és akkor 40 MHz második csatorna felette beállítást)!

Alex

(#965) vargalex válasza Ba.G (#963) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A port forwardot hogy állítottad be?

Alex

(#966) Ba.G válasza vargalex (#964) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Valamit elcsesztem (talán az interfészeknél), mert se LAN-on, se telefonnal nem tudok csatlakozni. (Most mobilneten írok.) Hogy van ezen a hard reset? Olyankor az Openwrt 1.1.7-re tér vissza?

A port forwardot a Hálózatok/Tűzfal/Port forwarding fülön állítottam be (ha jól írom emlékezetből), aztán csak az IP-t variáltam.

(#967) vargalex válasza Ba.G (#966) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Elvileg a reset gomb 5 másodpercnél hosszabban nyomva (ha elindult a router). Erre minden alaphelyzetbe áll és újraindul a router.

A tűzfalnál a konkrét szabályra lettem volna kíváncsi.

Alex

(#968) Hende válasza vargalex (#967) üzenetére


Hende
tag

hali!
nem tudok ftpre belépni és nem tudom mért. átállítottam a jelszót is.
újraindítottam, de semmi. nem enged be és nem tudom miért. most frissitettem amúgy 1.1.7-re
Amikor az újat beírom kiírja hogy sikeres változtatás, de a jelszónál üres.
Mit csináljak?

(#969) Ba.G válasza Hende (#968) üzenetére


Ba.G
aktív tag

A jelszó mező üres, nem csillagozza akkor sem, ha jelszó van beállítva. Azt nem tudom, hogy a bejelentkező képernyőnél elfogad-e jelszót megerősítő ismétlés nélkül, de nagy valószínűséggel csak a Rendszer/Adminisztráció menü alatt érdemes próbálkozni vele.

(#970) Ba.G válasza vargalex (#967) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Reseteltem, aztán már azt hittem, tégla lett, de megint az asztali gép szívat. Notebookról lehet konfigurálni, elméletileg a rádiók is rendesen működnek most. Tanulság, talán emiatt megérte a topikban is végigszenvedni (mert már in privatim kerestelek volna, ha szabad):

célszerű az 5 GHz-es rádió beállításával kezdeni.

Öröm az ürömben: nem tudom, mit követtem el, mert egyelőre a port forwandingot nem buzeráltam, de a Ps3 már látja a MediaShare-t. :)

(#971) vargalex válasza Ba.G (#970) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha gond van, bárki kereshet akár privátban is. Persze, lehet hogy jobb a topic-ban, mert más is belefuthat bármi hasonlóba.

Alex

(#972) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Heló!!

Router cserén gondolkodok.
Nemsokára kell majd routert váltanom, jelenleg egy ASUS WL-520GU-m van DD-WRT vel.
A véleményeteket szeretném kikérni 2 routerről.

Amit ki kell szolgálnia:
Gigabit LAN, met most a 100Mb elég karcsú fájlmozgatásokkor.
1db Intel Atom 330 alapú "szerver" szinte 24/7 üzemben fájlkiszolgálóként sok vinyóval tyorrent, FTP, egyéb dolgok
1db workstation, ezen a gépen dolgozok, fájlok streamelése, netezés, TeamViewer-el irányítja a Atomot.
1db Mac Mini , ezt tesóm használja, néha kábelen néha wifi-n
1db Lenovo T500 as általában wifin kapcsolódik
2 androidos telefon, 1 nexus 7
Lehetőleg tudja webes felületről a WOL-t

Nemrég tettem fel a DD_WRT-t (ASUS WL-520GU-ra) mert a stock FW még custum DDNS-t se tudott, én pedig a dnsdynamics.org nál regisztráltam. Ezt megoldotta a DD-WRT viszont így lehetőségem nyílt figyelni a terhelését a routernek.
Tegnap direkt kipróbáltam terhelés alatt mit mutat.

A "szerveren" teljes kráftal töltött lefele, a munkaállomáson elindítottam a TeamViewer-t elléggé megfogtam már ez is. De tesóm mac je elkezdett youtube videót streamelni emellett a nexus 7 mailt-facet frissített, illetve a munkaállomáson megnyitottam egy kb 10-15 oldalt.
Responzívabb volt mint a stock FW el, lassulást csak a streamelésekben tapasztaltam, letöltés ment max sávszéllel (25/1,5 UPC) viszont maga a router felülete teljessen beállt. 100% os terhelés, és beállításokba se tudott belépni 5 percig...
Valszeg amint lesz Digi nálunk is arra váltok 80/25 re
2 konkrét típus közt nem tudok választani. Az igényeim valószínűleg felülről súrolják a SOHO felhasználás igényeit, így ami szóbajöhet:

TP-Link WDR 4300 gyártó oldalaAhonnan

A másik a Mikrotik/Routeboard RB2011UAS-2HnD-IN [link]Ahonnan
29k
Ez amitt jobb, mert a bolt van sopronban igaz a beállítása elég hardcore, de ha egyszer megtanulja az ember akkor már megy.

Ami a TP-Link előnye: OpenWRT-vel USB-n tud torrentezni (minálisan) FTP stb, de kérdés hogy a terhelést hogyan viselné Illteve nem tudom hogy a LAN Giga mennyi lenne a valóságban. Wifi segesség annyire nem releváns.

A MikroTik ha jól tudom "ipari" szegmensbe szánja ezeket tehát ezt a terhelést nevetve kell elviselnie.
Van rajta egy MicroUSB- amit nem tudom hogy mire lehetne használni.
1W os maximális TX teljesítmény, tehát ha eddig a kertben már nem volt Wifi akkor ezzel lesz.
10 Lan port 5-Giga 5 10/100 as. Illetve ha jól láttam van még 1 ethernet a hátulján ami Soros port ?
Ezen is linux OP rendszer fut ha jól tudom. (Mikrotik Router OS Lvl5)
Amitől tartok, az hogy mennyire nehéz beállítani ? Ha jól tudom van webes felülete is amin könnyebb mint SSH Pitty vel vagy WinBoxal.
Alapvetően Infós beállítotságú vagyok (középsuliban infót végeztem és amit kellett eddig google-val megcsináltam)

Amit még jó lenne ha tudna:
A mostani DD FW tud routerbe belépve (DNSről akárhonnan) WOL-al felkelteni a PC-ket utána pedig már TeamViewer el vagy LogMeIn el elérem bárhonnan. Ha jól tudom tud ez is ilyent, de csak CLI ből (parancssorból?)
Válaszotokat előre is köszönöm.

Illetve szeretném még megkérdezni , hogy a vargalex féle build TP-Linkre 4300 asra akkor most tud 280Mb et átengedni, mert a routerboard "erre van kihegyezve" illetve ami még érdekes, hogy a 2 routernek ugyanaz a SoC az alapja!!

Üdv

[ Szerkesztve ]

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#973) vargalex válasza HalasKYO (#972) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A 4300-as biztosan kielégíti az igényeidet. A WAN-LAN throughput szerintem több (nem mértem még), mert az 1043ND tud kb. 230 Mbps-t. A tisztán LAN oldali forgalom nem terheli a routert, mivel az a CPU-n nem megy át, csak a gigabites switch-en. WOL természetesen megy akár a webes felületről is.
Amin viszont el lehet gondolkodni: kell-e neked egyáltalán router? Ha már úgyis egész nap megy az Atom-os gép, akkor nem lenne jobb abba egy másodig gigabites hálókártya és egy miniPCI-Express-es (ha van rajta, vagy ha nincs, akkor PCI-os) WiFi kártya? Plusz 1 db gigabites switch. És akkor az Atom elláthatná a router funkciókat is. Az idejéből úgyis kitelik. :) Az Atomon most milyen oprendszer van? Router funkciókhoz (illetve a leírt szerver funkciókhoz is) erősen linux ajánlott inkább.

Alex

(#974) HalasKYO válasza vargalex (#973) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

A probléma az, hogy a alaplapja egy Asrock A330GC ami egy mITX alaplap 1db PCI slottal. amibe egy 8 portos Highpoint Rocket Raid 1820 kerül (már itt van az asztalon, csak míg nincsenek meg a vinyót addig nem építem be.) 2x512MB RAM és most egy 40GB os IDE HDD most Win XP van rajta, de ubuntu szerveren vagy debianon gondolkodok,csak eddig a samba-t nem tudtam beállítani,így visszatértem Winhez.

Tehát ez a lehetség kilőve.

Ez a kis Atomos gép kb 50W ot fogyaszthat, A330 8W + GMA950 jól emlékszem 22W + vinyó, odd illetve egy régi ATX es táp nem csúcs hatásfokkal. Ez így ha 24/7 fut akkor is kb 1000-1200Ft/hó.

A router emiatt kell, a kérdés hogy ki tudná e váltani a kisgépet ?
Tehát ezen futna a torrent, FTP és az Atom csak akkor menne ha fájl mozgatok rá vagy róla streamelek.

Storagenek megmaradna az, hogy ha össze tudom lőni a raid kártyával (nem akarok egyenelőre RAIDet, csak hogy sok vinyót bele lehessen tenni. és azt elérjem hálón, akár FTP-n stb)

Nem tudom ismered e a RouterBoard termékeit, azt hallottamm hogy elég jók, ez egy belépő iparis szegmensbe.
Tehát a nagy terhelést jobban bírhatja ? Jobban optimalizált talán a OS rajta. Illetve nagy előnye az 1W os wifi ami valszeg nem piskóta. szemben a pl mostani 71mW al 71mW «-» 1000mW :O.

A TP-Link nem tudom elviselne e ilyent 24/7 ben ? kb 50 torrent seed +kb 10 letölés. aztán samba vagy FTP vel átmozgatni a Atomos gépre.

Hogyha mindenképp TP-Linket ajánlod akkor kell e nekem a 4300 as vagy elég a 3600 as ?
Ugyanaz csak 1 antennával kevesebb, mint írtam ez nem égető pont, csak legyen 1-2Mbit vezetéknélkül a házban kb mindenhol.
Minden funkciót ki tudok e azzal használni, vagy van amiben jobb a 4300 as ?

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#975) vargalex válasza HalasKYO (#974) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha letöltési, illetve seed sebességben eddig az Atomos géphez voltál szokva, akkor bármelyik router csalódás lesz neked torrent funkciókat tekintve (bár a jelenlegi 25/1,5-ös netet a TL-WDR3600/4300 is ki tudja hajtani). Nyilván az USB-re kötött vinyóról olvasás sem lesz olyan gyors (és nem az USB 2.0 lesz a szűk keresztmetszet).

A RouterBoard-hoz képest viszont az 5 GHz-es WiFi előny. Illetve egyáltalán a torrentezési, samba, ftp, stb. lehetőségek. A RouterBoard-ot nem ismerem, így nyilatkozni nem tudok róla. Illetve azért vicces egy ekkora névtől egy ilyen high-res képet kitenni. Két eth8-as port... :)

Alex

(#976) HalasKYO válasza vargalex (#975) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Igen ez nekem is feltűnt, de ezen jól látszik hogy egy renderelt kép. Így nem akadtam fenn rajta, lehet hogy rendereléshez nem értenek de jó hálózati eszközöket csinálnak.

Kb milyen sebességre lehet számítani routeren keresztül?
Van egy 320 GB os 2,5" os satat vinyóm , házban, azt tudnám rákötni, milyen sebességgel tudna menni kb a torrent és milyen sebességgel lehetne a LAN ról a HDD ről olvasni, írni, illetve milyen fájlrendszeren?
EXT, NTFS, FAT ?

Egyébként holnap bemegyek ebbe a boltba itt sopronban, (tiszta véletlen hogy 2 helyen kapni az országban és az egyik kis városomban van :) ) és megkérdezem hogy mit mondanak ők róla, illetve, ha lesz rá lehetőségem meg is nézem ha van nekik, talán a configurálását is meg tudják mutatni, és elmondani hogy az az OTG-s USB, ugyan mire vehető rá.

Egyébként OpenWRT oldalán is vannak mikrotik eszközök , nem éppen ez, amit "okosítottak vagy butítottak" attól függ honnan nézzük. És tettek rá OpenWRT-t, ha kell dobok hozzá linket.

[ Szerkesztve ]

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#977) vargalex válasza HalasKYO (#976) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Tudom, hogy az OpenWrt is támogat több Mikrotik eszközt is, csak konkrétan még egyikkel sem volt dolgom. :) A kép tudom, hogy renderelt, illetve a gyártóval sincs gondom, pont ezért is írtam, hogy ekkora névtől vicces ez.

Nem használok TL-WDR4300-at folyamatosan (tesztelésre van nálam egy), de ilyen, illetve ilyen sebességekre lehet számítani torrentezéskor. Samba/ftp olvasás, ha nem megy a torrent, akkor szerintem kb. 15 MB/s.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#978) HalasKYO válasza vargalex (#977) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Értem és 3600 vagy 4300 ? :) 3x3 vagy 2x2 ?

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#979) vargalex válasza HalasKYO (#978) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha nincs olyan eszközöd, ami 5 GHz-en tudja a 450 Mbps-t, akkor a TL-WDR4300-nak nincs semmi előnye. Ár/teljesítményben mindenképpen a TL-WDR3600 a nyerő. Kérdés, hogy kapsz-e valahol (ha jól tudom még mindig hiánycikk).

Alex

(#980) tboy72


tboy72
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Én is átnyergeltem a 1043 ND-ről a 4300-ra. (elvileg 3600-t akartam, de azt nem lehet beszerezni, ez meg hamarabb megjött, igazából nekem 2000 ft-al volt többe, nem nagy összeg!)

Próbálkozom beállítgatni a 1043ND alapján, annyi plussz, hogy kapott még egy 2 Tb.os vinyót aktívhubon keresztül a 2. USB portra. De...
Nem tudom a SMB-n keresztül megosztani a felmountolt vinyókat. Egyszerűen nem látja a PC a hálózaton.

Elvileg mindent úgy csináltam, ahogy a 1043ND-nél, ott működött.

Tudnátok segíteni?

(#981) tboy72 válasza tboy72 (#980) üzenetére


tboy72
aktív tag

Megoldódott!!!

(#982) sanman


sanman
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék NFS megosztást az SMB mellé médiaplayer teljesítmény teszthez, de így elsőre sok mindent kell hozzá telepíteni, beállítani - érdemes belekezdeni működik ezzel a routerrel és bírja is szuflával?

Üdv. és köszi a segítséget:
Sanman

(#983) vargalex válasza sanman (#982) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az NFS megosztás (nfs-kernel-server) kisebb erőforrásigénnyel jár (mivel kernel space modul), mint a samba.

Alex

(#984) sanman válasza vargalex (#983) üzenetére


sanman
csendes tag

Szia!

Köszönöm a választ! A gyártók fizethetnének jutalékot neked:)

Sanman

(#985) vigyori78


vigyori78
őstag

sziasztok.
wdr 3500.- as ra ,hogyan tudok torrent klienst telepíteni,vagy van olyan frissítés amiben benne van?
Abocs még kezdö vagyok ebben,esetleg egy teljes leírás jó lenne.
köszi.

(#986) mjuti válasza vargalex (#983) üzenetére


mjuti
tag

Szia!

Én is gondolkozom ezen ( nfs ) de jelenleg 2 hete van a builded üzemben, nem tudom jól beállítani, a sebességek kicsik.... különösen az 5GHz

config wifi-device 'radio1'
option type 'mac80211'
option hwmode '11na'
option macaddr
list ht_capab 'LDPC'
list ht_capab 'SHORT-GI-20'
list ht_capab 'SHORT-GI-40'
list ht_capab 'TX-STBC'
list ht_capab 'RX-STBC1'
list ht_capab 'DSSS_CCK-40'
option txpower '27'
option country 'HU'
option channel '36'
option htmode 'HT40+'
option noscan '1'

a másik:

config wifi-device 'radio0'
option type 'mac80211'
option hwmode '11ng'
option macaddr
list ht_capab 'LDPC'
list ht_capab 'SHORT-GI-20'
list ht_capab 'SHORT-GI-40'
list ht_capab 'TX-STBC'
list ht_capab 'RX-STBC1'
list ht_capab 'DSSS_CCK-40'
option txpower '27'
option country 'HU'
option htmode 'HT40-'
option channel '10'
option noscan '1'

és ez van: kép

mit javasolsz, min módosítsak, vagy kezdjem előlről és az 5 MHz beállítással?

köszi a builded, mjuti

(#987) krealon válasza vigyori78 (#985) üzenetére


krealon
veterán

Mukodo OpenWrt meg nincs a WDR3500-ra. 3600-ast kellett volna venni.

(#988) yodee_ válasza mjuti (#986) üzenetére


yodee_
őstag

Milyen wifi van a gépben amivel próbálgatod?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#989) vargalex válasza krealon (#987) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az r36122 óta már van a TL-WDR3500-ra is. Én is beteszem a következő build-embe.

Alex

(#990) krealon válasza vargalex (#989) üzenetére


krealon
veterán

Ooopsz. En innen neztem az infot:
OpenWrt Wiki » Table of Hardware » TP-Link » TP-Link TL-WDR3500

Ezek szerint meg nem frissitettek a wiki-t.

(#991) Zzenit válasza vargalex (#973) üzenetére


Zzenit
tag

Szia!

A felvetésed valóban elgondolásra méltó. A kérdés az: van-e olyan megfizethető WLAN kártya amely szépen besugároz egy lakást dualbandben? Vagy mégis kell egy AP ami switch-ből/hálókariból kapja a jelet?

A WDR4300 router amúgy megvéve, idő hiányában még nem próbáltam ki, de olyan kérdésem lenne, hogy melyik FW-vel tudok a leggyorsabban nyomtatni: gyári, a tied, dd-wrt? Az ubuntu szerveren ui. baromi lassan nyomtat windows-os kliensekből.

Üdv:

Zzenit

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

(#992) Zzenit válasza RadionHUN (#394) üzenetére


Zzenit
tag

Téves

[ Szerkesztve ]

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

(#993) Zzenit válasza RadionHUN (#394) üzenetére


Zzenit
tag

2x egymás után vagyok béna, bocs

[ Szerkesztve ]

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

(#994) kaszaf


kaszaf
aktív tag

Aki még gyári szoftveren van annak ajánlom:

[link]

(#995) sepsi0 válasza kaszaf (#994) üzenetére


sepsi0
őstag

Szerintem ne rakd fel!!
Nálam 30 percenként bontotta a netet Bf2 alatt, hát persze hogy ledobált a szerverről! Ment vissza a régi!!!

(#996) kaszaf válasza sepsi0 (#995) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Nálam nem jött elő semmi hiba eddig. Mondjuk mi csak call of Duty-t játszunk (2 gépről az egyik wifin csatlakozik) azt viszont többfélét (MW2, MW3, Black ops 1-2) de nincs semmi hiba. Sőt mintha javult volna a ping.

[ Szerkesztve ]

(#997) poli27


poli27
veterán

Sztem ezeket ha már ilyen jó hardver van benne, kár gyári szoftverrel üzemeltetni :D

[ Szerkesztve ]

(#998) sepsi0 válasza kaszaf (#996) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!

Én még mielőtt írtam visszaraktam a régit (firm), azóta nincs gond! Mind a két gép kábelen van nem wifin. Szerintem rosszabb a ping is.
Ez a tapasztalatom kb. 4 óra alatt.

poly27

Nekem itt a fórumon ajánlottátok, ha nem használom az eszköz másra csak hálózat megosztásra (csak routerként), akkor maradjak inkább a gyári firmnél!? :K

[ Szerkesztve ]

(#999) kaszaf válasza poli27 (#997) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Igazad van, de mivel nekem tényleg csak alapfunkciókra kell így maradok a gyári szoftnál. Nem usb-zek, nem torrentezek, semmi olyat nem csinálok ahol kijönne mondjuk az Openwrt előnye.

[ Szerkesztve ]

(#1000) vargalex válasza kaszaf (#999) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Szerintem ezt inkább úgy kell érteni, hogy router funkciókhoz felesleges ilyen vasat venni. Persze, ha kell a duál band (ráadásul 450 Mbps-el a 2.4 GHz-es sávon), akkor úgysincs olcsóbb alternatíva.

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.