Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Kicsirics77 válasza fabika (#750) üzenetére


Kicsirics77
veterán

pedig linux alatt még egyszerűbb mert annak legalább a hálózat kezelő része normális
nyiss linux alatt egy nautilus-t és a hálózat rész alatt tallózd be

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#752) lucky00 válasza fabika (#750) üzenetére


lucky00
tag

Szia!

Linux alatt a rekong és a firefox nem nyitja meg az samba megosztást file: előtaggal. Próbáld az smb: előtagot de inkább használd dolpint.

Probléma lehet még, hogy a megosztásod share és nincs jelszavad, ha átállítod az security = user -re de akkor létre kell hoznod felhasználót a samba részére.

Üdv Néktek

(#753) interman2 válasza vargalex (#749) üzenetére


interman2
csendes tag

Szia!

Nagyon köszönöm, sikerült és fentvan a DD-WRT., de úgy látom nemsokáig.Igazából a vargalex-et amiatt szedtem le, mert nem ment a wake-on-lan...DD-WRTvel megy...csak pár más dolog nem (pl ftp eléréshez csak a vinyó gyökerét adhatom meg...vicc)

(#754) vargalex válasza interman2 (#753) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Megy a Wake On Lan az én build-emben is, csak a br-lan interface-ra kell küldeni a csomagot (ki kell választani LuCI-n) és állítólag az etherwake-t érdemes használni (szintén kiválasztható a felületen)!

[ Szerkesztve ]

Alex

(#755) rolcsi007


rolcsi007
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy buta kérdésem, képes a WDR4300-as routerem wds-bridge nélkül is csatlakozni másik wi-fi-s hálozathoz? Bármilyen alternativa érdekel.

Miért nem jó nekem a WDS-bridge?
Mert a router amihez csatlakoznék MAC cimre szür (laptom MAC-je engedéjezve van)!
És ha a WDS-bridge használom akkor örökli a másik router tulajdonságait.
Viszont szeretnék egy saját kis hálozatot kiépiteni a routerem segitségével, tv, leptop, xbox...stb.

a válaszokat elöre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#756) vargalex válasza rolcsi007 (#755) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

OpenWrt-vel minden gond nélkül wireless client-ként.

Alex

(#757) yodee_


yodee_
őstag

az miért van , hogy be van állítva 2,4es résznél hogy 24 dbi teljesítmény és csak 22-t ír, az 5ös résznél pedig csak 20at?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#758) rolcsi007 válasza vargalex (#756) üzenetére


rolcsi007
csendes tag

Az OpenWrt-hez kell linux-os tudás?
Mert az nem sok van :)

Köszi a választ!

(#759) Kicsirics77 válasza rolcsi007 (#758) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nemárt ha van némi tudásod

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#760) vargalex válasza rolcsi007 (#758) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha csak alap router funkciókra, illetve wifi client-re akarod használni, akkor semmi linux tudás nem kell. Minden megy a webes felületről.

Alex

(#761) vargalex válasza yodee_ (#757) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A WiFi eprom-ban lévő korlátozás lép érvénybe.

Alex

(#762) rolcsi007 válasza Kicsirics77 (#759) üzenetére


rolcsi007
csendes tag

Akkor más lehetöség?
pl. egy másik router? ami venné a jelet és utp kábelen továbbitaná azt?

(#763) rolcsi007 válasza vargalex (#760) üzenetére


rolcsi007
csendes tag

Bocs a dupláért!

Igen, nekem más nem kell, csak hogy wifi-n vegye a jelet és továbbitsa az én eszközeim felé. és a másik router csak egy eszközt lásson.

(#764) rviktor25 válasza rolcsi007 (#763) üzenetére


rviktor25
aktív tag

LuCi webui -ban ezt könnyen be lehet állítani.
A WiFi beállításoknál van olyan rész, h hálózat keresése. Azon belül be is lehet állítani, h kliensként csatlakozzon és hogy wan zónában legyen.

Chiwasuu!!!

(#765) Jamesch


Jamesch
tag

Sziasztok

Én is routervásárlás előtt állok. És egyelőre a 3600as a kiszemelt (ez gondolom ugyanaz, csak egyel több antennával).
Amire szeretném használni:
-tudjak letölteni torrenten a rákötött vinyóra
-letöltött HD videókat megosztáson keresztül lejátszani

Mennyire működik ez alap FW-el és mennyire open/dd-wrt-vel?
Nagyon leterheli a torrent?
USB-n mekkora átvitelt képes csinálni olvasás esetén? Lehet hogy elég a 100Mbites 3500-as mert ugyse tud 12MB/s-nél gyorsabban olvasni?

Olvastam, hogy 2TB-nál nagyobb HDD-ket nem nagyon kezelnek a routerek, ez itt is igaz?

Előre is kösz a válaszokat

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#766) hengelhof


hengelhof
senior tag

Miért van az, hogy a Bandwidth Control-ban beállított sebesség (5/1 Mbit) egy kis idő múlva lecsökken 0,0akármannyi Mbit-re?
Ha kiveszem a pipát, majd vissza, akkor egy darabig megint jó. Gyári FW van rajta.

(#767) krealon válasza Jamesch (#765) üzenetére


krealon
veterán

Néhány gondolat, router vásárlás előtt állóknak...

Alternativ firmware-ekkel (amik egyebkent Linux alapuak), siman lehet kezelni barmekkora HDD-t. Az mas kerdes, hogy alapvetoen nem NAS funkcio ellatasara tervezik a routereket.

(#768) Tomi120


Tomi120
csendes tag

Azon gondolkozok, hogy majd a vargalex féle openwrt-t felteszem, de 1-2 dolgot még szeretnék megkérdezni. Az egyik az hogy hogyan tudom beállítani "Access Control"-t (ami a gyári firmware-n van) OpenWrt-n?
A másik hogy OpenWrt-n is lehet rejtett ssid beállítani?
u.i: Acces Control a következőt tudja: ip vagy mac ill. idő alapján bármely eszköznek(PC, telefon,tv...stb) le lehet tiltani az internetet.

(#769) lucky00 válasza Jamesch (#765) üzenetére


lucky00
tag

Szia!

A 3600 .on ne naagyon filózz, mert nem tudja a 5GHz és csak annyi mem van benne mint a 1045.ben. Ár értékben a 4300 jobban megéri már csak a mimo 3x3 miatt is. (Gyorsabb WiFi)
A gyári FW vel egy alap routert kapsz, ami egy router funkcióit tudja.
Openwrt-vel tudsz torrentezni, de még így is ki kell bővíteni egy fix háttértrral és egy swap particióval mert a torrent megrángatja eléggé, főleg, ha a letöltött filmet még (pl.: DLNA v stream) nézni s akarod. Úgy nem észrevehető. (Én egy 32GB-s pent dugtam bele 1GB swap 3 GB owerlay és a többi tárhely /torrent, home/

A gyári FW mindent tudsz állítani amit kérdeztél.

Openwrt-n még azt is be tudod állítani, hogy a vilgon bárhol tartózkodsz az otthoni hálózathoz úgy tudj csatlakozni, mintha otthon lennél.

Az usb pendrive -ra igaz a 10MB/s, a hdd nél ez a szám nagyobb akár a 80 MB/s is lehet, kérdés, hogy a hálózat egyéb elemei (kébel, WiFi, gép, mire képesek) /Giga - Giga csatlakozó közt én mértem 900 Mbit/s -ot azaz 112 MBájt/s, mert ugye az se mindegy, hogy nagy B vagy kis b.

[ Szerkesztve ]

Üdv Néktek

(#770) chab7 válasza lucky00 (#769) üzenetére


chab7
addikt

Téves infó !!!!!!

Tudja az 5 gigaherzet, csak nem 450-el hanem 300-al. Memória is 128!

Hivatalos user guide

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#771) jimmy1801 válasza lucky00 (#769) üzenetére


jimmy1801
tag

Szia!
Bocs, hogy ezt kell írnom, de az első mondatod nem fedi a valóságot. A 3600 kétsávos ( 2,4GHz és 5GHz ) hálózatokat is kezeli. A 4300-ban tényleg gyorsabb Wifi van, de én még nem találkoztam olyan kliensel ami ezt kezelné.
Ár/Érték arányban a 3600 jobb vétel mindenképpen (persze kapni éppen most nem lehet sehol sem). A két routerben gyakorlatilag ugyanaz a hardver van, csak a wifiben van különbség. Az olvasási/írási sebesség felcsatolt vinyóról nekem még sosem ment 15MB/s fölé. Pedig ext4-et használok! A hálózaton lévő gépek között viszont lehet 80-100MB is. Persze kábelen. A pendrive az tényleg 10MB/s körül mozog.
Hozzáteszem mindez Vargalex firm-el.
Szóval az én igényeimet kielégiti a 3600-as is. De senkit nem akarok lebeszélni semmiről! Tudom ez 4300-as topik...

(#772) jimmy1801 válasza chab7 (#770) üzenetére


jimmy1801
tag

Megelőztél...

(#773) zsepii


zsepii
tag

Sziasztok!

Most tervezem egy WDR4300-as vásárlását. Kérdésem az lenne, hogy 5GHz-en fog menni 2 Notebook jelenleg 2 10-es fallal arrébb, később ez változni fog egy emeletre valószínűleg (lakásvásárlás előtt állok)? Lehet/érdemes bővíteni a jelerősséget 5GHz-en antennával? Milyen antenna alkalmas erre? - Én eddig ezt találtam.

A 2.4GHz-es sávot fenntartanám filmnézésre egy Dune HD TV-303D-nek. - Ha jól tudom ez nem tudja az 5GHz-et.

Válaszokat előre is köszi!

(#774) jimmy1801 válasza zsepii (#773) üzenetére


jimmy1801
tag

Szia!

Tapasztalatom szerint már egy fal is igen nagy mértékben meg tudja gyengíteni az 5Hz-es jelet.
Véleményem szerint a routerrel azonos helyiségben lehet ezt használni leginkább. Egy kicsit a bluetoothoz hasonlítanám. Persze azért annál némileg erősebb.
Antennával kapcsolatban nem tudok segíteni. Sosem próbáltam.

(#775) jimmy1801 válasza jimmy1801 (#774) üzenetére


jimmy1801
tag

Az 5Hz 5GHz akart lenni.

(#776) lucky00 válasza jimmy1801 (#771) üzenetére


lucky00
tag

Mea culpa, mea maxima culpa...

viszont a 2x2 mimo is csak atheros kártyával működik. Összekevertem a másikkal. Bocsi.

Ebből is jön a következő problémám.

Wdr4300 2,4 és 5 vargalex 1.1.7-tel. 40MHz sávszélre csak az atheros chipes wifi csatlakozik fel. A intel Centrino Advanced-N + WiMAX 6250 kártya 56Mb/s és 20 MHz -el csatlakozik csak. És nem a kliensel van a baj. Valaki valami megoldást?

Üdv Néktek

(#777) tom1975


tom1975
csendes tag

Valaki tudna nekem segíteni abban mi lehet a probléma, telepítve van a wdr4300 a vargalex 1.1.7 és szerettem volna feltenni egy szülői felügyelet programot amivel betudom szabályozni az egyes eszközök internethez való hozzáférését.
Találtam egy MIA nevű programot (http://www.avidz.net/mia/) , azonban a routerre való telepítés után, amikor beszeretném állítani a hozzáféréseket az alábbi hibaüzenet adja: XMLHttp Request error: 502 Bad Gateway

(#778) vargalex válasza tom1975 (#777) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A mia megtalálható csomagként a repo-mban (a honlapon hivatkozott verzió még BackFire-hez készült). Tehát a telepítése mehet akár LuCI-ból is. De ezt válaszoltam neked a privát megkeresésedre is 2013.02.08-án.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#779) zsepii válasza zsepii (#773) üzenetére


zsepii
tag

Szerintetek a korábbi hozzászólásomban leírt elképzelés megvalósítható egy WDR4300-assal?

Válaszokat/tapasztalatokat elôre is köszönöm!

(#780) hengelhof válasza hengelhof (#766) üzenetére


hengelhof
senior tag

A korábbi Bandwidth Control-os problémára tud valaki megoldást?

(#781) zsepii válasza jimmy1801 (#774) üzenetére


zsepii
tag

Akkor viszont nem sok értelme van a Dual-Band-nek, vagy netán tévedek?

(#782) lucky00 válasza zsepii (#781) üzenetére


lucky00
tag

Szia!

A kliens kártyától függ. Nekem pl az 5 GHz a négy gépből egy tudta, (mostmár kettő) 11a-n az n re nem bírom rávenni, viszont három falon keresztül is megy az inteles kártyával uszkve 40Mb/s -ma (legalábbis ezt írja) Viszont ha a kártya csak az b/g/n -ne szabványt ismeri akkor csak 2,4 GHz est fogja látni. Az atheros kártya amit tudja a 40Mhz-es sávszélességet az két falon is 150-100 Mb/s os kapcsolatot tart fenn 2,4 GHz-n.

Szumma: Nagyon függ ez a kérdésed az eszközök tudásától elhelyezésétől. Előrre nem megválaszolható.

Üdv Néktek

(#783) jimmy1801 válasza zsepii (#781) üzenetére


jimmy1801
tag

Értelme talán ott van leginkább, ahol nagyon sok eszköz szórja a netet 2.4-en. Ha ezen a frekvencián nagyon sok az átfedés, az interferencia. Ha már nem nagyon van szabad csatorna, akkor esetleg van értelme ezt használni. De nyilván itt is kompromisszumot kell kötni a rövid hatótáv miatt. Egy helyiségen belül nagyon jól megy.

(#784) Jamesch válasza jimmy1801 (#771) üzenetére


Jamesch
tag

Kösz a válaszokat.

Ha nem nagyon akarok gépek között másolni akkor van értelme egyáltalán a Gigabitnek?
ext4 helyett ext3-at is lehet használni ha jól sejtem/tudom, vkinek tapasztalat? Csak mert azt már windowsban is lehet írni tudtommal, ami nem ártana ha már egy külső USB3as vinyóról beszélünk.

Swap partíciót tényleg használni kell? Mivel érdemes megpartícionálni a vinyót? A router oprendszerével?

bocs ha kicsit off

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#785) lucky00 válasza Jamesch (#784) üzenetére


lucky00
tag

Szia!

A torrent és "egyéb" alkalmazások miatt van, meg kevesebb lesz a fogyasztás, memória több, gyorsabb működés. Ext3-at Ext4-et a routeren a linux oprendszere miatt érdemes használni, és nem fragmentálódik mint a vfat, vagy az ntfs (megj.: már az ntfs sem hajlamos erre, ha windóz alól használjuk, de ugye ami a pápáé...)
Ha gigabites a net, akkor nem érdemes a winyót lehúzni a routerről, mert ~közel azonos sebességgel olvas mint az USB2.0.

Üdv Néktek

(#786) zsepii válasza jimmy1801 (#783) üzenetére


zsepii
tag

Köszönöm a válaszokat!

(#787) Jamesch válasza lucky00 (#785) üzenetére


Jamesch
tag

Azért kérdem a Gigabitet mert a WDR3500 az ugyanaz mint a WDR3600 csak épp 100megabites, de proci, RAM ugyanaz (http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wdr3500). Ráadásul ez a WDR4300ra is áll, csak az 5GHz-es modul más mind3ban.
A 3500 meg kb 11k szemben a 4300 21k-val.

Ext3-at is lehet akkor simán használni ha jól értem? Úgyértem hogy ext4 helyett. Utóbbit max olvasni lehet windowson és én azért néha lehúznám, mert USB3 sokkal gyorsabb mint USB2. De ugye ha gigabiten is csak kb 15MB/s-el olvasható a routeren lévő HDD, nemhiszem hogy megéri a felárat mert elvileg a 100Mbit is tud 11-12MB/s-et

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#788) lucky00 válasza Jamesch (#787) üzenetére


lucky00
tag

Szia!

Szerintem a kérdésed meg is válaszoltad. A 4300 a legutolsó fejlesztés.

Az ext3 nál az ext4 partició jobb, fejletteb (bár hacsak nem 16TB-os vinyód van és blueray isoid, akkor észre sem veszed a külömbséget).

Az 1000 Mbit/sec az 125 MBájt/sec a 100 Mbit/sec az 12,5 MBájt/sec tehát 100 szoros a külömbség. A gigabites net az usb2.0 sebességével egyenrangú, a 3.0 ról még jót nem hallotam (főleg a kompatibilitásáról lefelé) tehát fogadjuk el a 480 Mbit/sec-et elérhető sebességnek (2.0-án és 3.0-án egyaránt) az 60MBájt/sec.

Konklúzió= a gigabites át tudja vinni ezt a sebességet lazán, a 100-as nem. Ha gigabites a géped lan kártyája és jó a kábel amivel össze vannak kötve akkor a belső hálód gyorsabb lesz. Ez akkor érdekes ha filmet nézel, vagy van egy hálózatos média playered (Asus O!Play). A 100-as nál már egy blueray de még egy dvd iso is szaggathat. Főleg ha valaki még internetezni is akar párhuzamosan.

Üdv Néktek

(#789) coolmpi válasza lucky00 (#788) üzenetére


coolmpi
aktív tag

Kérlek ne kevered az elméleti sebességet LAN-nál és USB-nél.

LAN-nál kb 90-95%-ban megfelel, míg USB-nél lényegesen alacsonyabb...

USB2.0-nál a nagyon max a 30 mb / s (ez sose fog neke 60mb / s-et menni)

USB 3.0-nál (nem tudom miért nem hallottál jó róla...) nekem van olyan pendrive-om ami kényelemesen tudja a 80/80 mb / s-et

Tehát a 100mbit-es hálózat egyiket sem szolgálja ki ebben igazad van, de lényeges sebesség különbség van a 2.0 és a 3.0 között.

(#790) lucky00 válasza coolmpi (#789) üzenetére


lucky00
tag

Nem keverem ugyan azt írom mint te. A NAS-om (dns-313) USB2-őn 60MB/s (B=bájt b=bit) másol, gigabites LAN on FTP-n 110 MB/s, Sambán 90-80 MB/s.
Ugyan ez 100-as lan on 10 MB/s, 5-6 MB/s. A mostani Wifi is ugyan ez.

Az USB3.0 nál viszont ilyen olyan okokból de nem láttam 70MB/s-nál nagyobb sebességet.
De ahogy olvasom én ezt írtam feljebb is. :)

Üdv Néktek

(#791) vargalex válasza lucky00 (#790) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az az USB 2.0 sebesség elég érdekes lenne. Innen idézve:

"USB 2.0: Released in April 2000. Added higher maximum signaling rate of 480 Mbit/s (effective throughput up to 35 MB/s or 280 Mbit/s)"

Azaz max. 35 MB/s. Gyakorlatilag én 30 MB/s-nél nagyobb sebességet nem igazán láttam. Ellenben az USB3.0 pendrive-omról 100 MB/s-el tudok olvasni.

A DNS-313-al elért sebességekben biztos vagy? Esetleg a típust írtad el?

Alex

(#792) rviktor25 válasza lucky00 (#790) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Amiről viszont mindketten elfeledkeztetek az válaszolni a kérdezőnek:
@Jamesch: Azért, h ezekre a routerekre rákösd a hdd-t nem éri meg a gigabit, mert nem fog igazán fölé menni a 100Mbps-nak. Viszont ha véletlenül a jövőben fejleszteni szeretnél egy NAS-t, gigabites médialejátszót, második gépet, etc. akkor már erősen megéri elgondolkozni rajta.

+: ha egy eszköz ki tud sambán gigabiten át nyomni 80-90MB/s -et, akkor 100Mbps-en is ki fog nyomni 11,5-12-őt, nem fog visszaesni 6-ra...
++: nem is néztem, h milyen nas-a van :D

[ Szerkesztve ]

Chiwasuu!!!

(#793) lucky00 válasza vargalex (#791) üzenetére


lucky00
tag

Sziasztok!

Kezdünk elmenni egy meddő vitába. Nem is tudom kinek válaszoljak előbb.

1. Próbáltam a kérdezőnek egy legjobb felállás melletti előnyt felvázolni 100 vs 1000 vs usb.
2. Aztán leírtam a saját tapasztalatomat wdr4300 kontra 8 kliens.
3. A DNS-313 ezt tudja produkálni. (Sok beállítgatásomba került kábel, fw, webian, de tudja. 870GB usbn 4 óra, LANon visszafelé Belső! wincsiről 2óra 30 perc még 500GB USB2-ről LANon 5 óra smb/sok kis fájl/etc..)
4. Azt nem írtam oda, hogy pendrive-ről 10-12 MB/s sehol nem mértem, (USB3.0-ás pendrivot /Kingstone 64GB/ a wdr4300 fel sem ismerte, a linux meg írási hibára panaszkodott, a windóz meg megint nem látta 3.0-ás csatlakozón, végül az lett a megoldás, hogy tp-link print server 303u megette -> hálózaton ír olvas 10MB/s -mal :W ) :) És azóta se tudom mi a baj.
5. Ki lehet nyerni az eszközökből az elméleti sebességet, ha a hálózat összes elemét a tökéletes értékre hangoljuk. De annyi mindentől függenek ezek az értékek /Oprendszer, csatoló, stb..), hogy neketek is igazatok van...

Üdv Néktek

(#794) kaszaf


kaszaf
aktív tag

Sziasztok!

A jó öreg 1043-at cseréltem le 4300-ra tegnap. Kérdésem az lenne, hogy rakhatok-e nyugodt szívvel rá openwrt-t és ha igen melyiket. Fontos a sebesség és a stabilitás kábelen és wifin egyaránt. Főleg játékra használjuk meg belső hálón másolgatásra. Usb, torrent nem érdekel.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#795) krealon válasza kaszaf (#794) üzenetére


krealon
veterán

Felesleges OpenWRT-t tenned ra.

(#796) vargalex válasza lucky00 (#793) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Bocsánat, hogy még mindig ezt boncolgatom, de én még mindig nem értem a dolgokat. Ugye USB2.0 van a DNS-313-on. Ennek az elméleti(!) sebessége 480 Mbps. Még, ha ezzel is számolnánk (szemben a valós maximum 48 MB/s-el - ahogy korábban mondtam, én gyakorlatilag 30 MB/s-nél többet nem láttam).

Akkor a számítás az adataid alapján: 870 GB=890880 MB. 4 óra=14400 másodperc. Azaz a sebesség: 890880 MB/ 14400 sec = 61,866 MB/s = 494,93 Mbps. Azaz az elméleti sebesség felett kellene, hogy teljesítsen!!!

HDD ugyan nem tudom milyen van a DNS-313-ban, de az FTP-n mért 110 MB/s-et továbbra is furcsállom. Ugyanis ez is erősen a szekvenciális olvasás átlagánál (sok HDD esetében a maximumánál) van, és akkor még nem is beszéltünk a DNS-313 teljesítményéről. Nincs ilyen NAS-om, de nem tudom elhinni, hogy ekkora különbségek legyenek (még néhány sebesség: 1, 2, 3!

Ha igazak az adataid, akkor egyre erősebb a gyanúm (valamiért), hogy nem DNS-313-ról van szó. Abban ugyanis 300 MHz CPU, 32 MB RAM van, ami biztos, hogy nem képes ilyen sebességre.

Alex

(#797) kaszaf válasza krealon (#795) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Tapasztalataim szerint jobb a ping openwrt-vel mint a gyárival. Gyárival 20-25, openwrt-vel 11-15.

(#798) poli27 válasza lucky00 (#793) üzenetére


poli27
veterán

Ezt te sem gondolod komolyan amiket itt leírsz!

(#799) Bélaaaa válasza krealon (#795) üzenetére


Bélaaaa
őstag

:F :DDD :D :DD

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#800) lucky00 válasza vargalex (#796) üzenetére


lucky00
tag

Sejtettem, hogy ez következik, hát tegnap leszedtem a NAS-t, csinálok screen shotot másolásról. Amint megnyomtam volna a felvétel gombot, leállt a másolás és most nem látszik a terrás partició. cfdiskel és a windózos partició kezelővel látszanak a particiók de semmit nem tudok vele kezdeni. Csatolás nem megy.
Most még küzdök mert az a 800-900 GB izgat egy kicsit ami rajta van. De megoldásom még nincs. Mára lesz egy mobil sata-s tok azzal próbálkozom.

Üdv Néktek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.