Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6) total90 válasza Hieronymus (#3) üzenetére


total90
veterán

Akkor én is kiegészíteném még, amit írtál :B

Az elővárosokban ugyan olcsóbb a lakás, figyelni kell a tömegközlekedésre.

Igen, ezt írtam is a bejegyzésben, hogy ezzel kalkulálni kell.

A tömegközlekedés gyűrűkre van osztva. 4 belső és 4 külső.

Münchenben??? Hát nem. 16 gyűrű van, 4 a "belváros" és 5-16 között a külváros.

A belső gyűrűkön belül, általában 20 percenként van járat. Csúcsidőben 10 perc.

Tehát U-Bahn, vagy is metro 6:00-tól 23:30-ig 10 percenként megy, S-Bahn (villamos) ezen időkben 20 percenként. 23:30-tól 1:00-ig az U-Bahn 20, S-Bahn 40 percenként. 1:00-tól 6:00-ig U-Bahn óránként (hétvégén 40 perc), S-Bahn 2:00-től 4:00-ig nincs, 4:00-tól 6:00-ig 40 percenként. Forrás MVV.
Ezen felül még vannak buszok, trolik... amik kb. S-Bahn rendszerességgel mennek.

Mostanában az S-Bahn pontatlan, ha fúj a szél vagy esik az eső már késik.

3 éve S-bahnozok, ezalatt max 5x éltem meg késést, tehát annyira nem sűrűn pontatlan.

A rendszeres sztrájkokról ne is beszéljünk.

3 év, 4 sztrájk. Ezt nem nevezném rendszeresnek.

Ugyan ez a gond az olcsóbb lakások esetében is. Könnyen előfordulhat, hogy egy mélygarázs parkolóhelyért többet kell fizetni, mint egy olcsóbb garzon lakásért.

:Y

Én nem találkoztam még sehol 90 eurónál drágább havi garázsbérlettel és az jó negyedben volt. Általában 40-60 euró az.

A fizető parkoló árak izgalmasak. A belvárosban 12 percre 50 centtel nyugodtan számolhatsz.

Hol van ez? Ha 1, 2 órára veszel jegyet az 5-6 euró, de én nem láttam még sehol ilyen percezős dolgot. Egyébként napi jegy jön ki legolcsóbba mindig.
Viszont ha minden nap azzal jársz dolgozni, akkor nyilván éves parokoló bérlet a legjobb választás.

Külső területeken feleződnek az árak. Már 15 euróért is tudsz tilosan parkolni

Ez tetszett ;]

Az írásban szereplő lakás bérleti árak optimisták. Nagy szerencse kell ezekhez az árakhoz

Ezektől az áraktól már vannak lakások... de az gondolom mindenkinek logikus, hogy többet akarsz, jobb környéken, az jobban zsebbenyúlós lesz :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.