Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) total90


total90
veterán

Ha kérdés van, itt vagyok ;)

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2) Freiherr


Freiherr
őstag

Hát én csak otthon kerestem albit,az se volt egyszerű,és nagy szerencsével csíptem meg egy tényleg pöpec kérót.Azt el se akarom képzelni,mindez milyen macerás lehet külföldön.

XXX

(#3) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Picit kiegészítve.

Az elővárosokban ugyan olcsóbb a lakás, figyelni kell a tömegközlekedésre.
A tömegközlekedés gyűrűkre van osztva. 4 belső és 4 külső.
A belső gyűrűkön belül, általában 20 percenként van járat. Csúcsidőben 10 perc.
A külső gyűrűkben ez 40 és 20 percre módosul.
Ha át kell szállnod valahol, könnyen belefutsz egy 19 perces várakozásba, akár naponta is.
Mostanában az S-Bahn pontatlan, ha fúj a szél vagy esik az eső már késik. A rendszeres sztrájkokról ne is beszéljünk.
Az U-Bahn némileg előnyösebb, bár eső szél nélkül is össze szokott jönni a torlódás.

Kocsival csak akkor jó menni, ha a cég biztosít parkolóhelyet. Ha nem lehetséges, akkor kérhetsz, a munkahely környékére érvényes zöld színű parkolási engedélyt. Ezzel a fizető parkolókban is korlátlan ideig parkolhatsz. Elméletileg. Gyakorlatilag nem találsz szabad parkolót.
Ugyan ez a gond az olcsóbb lakások esetében is. Könnyen előfordulhat, hogy egy mélygarázs parkolóhelyért többet kell fizetni, mint egy olcsóbb garzon lakásért.
A fizető parkoló árak izgalmasak. A belvárosban 12 percre 50 centtel nyugodtan számolhatsz. Ha magántulajdonú a parkoló, akkor ennél is többet kérhetnek. A büntetőcédula 25-40 euróról indul. Külső területeken feleződnek az árak. Már 15 euróért is tudsz tilosan parkolni. Illetve megjelennek a papírórás parkolók. 1-4 óra ingyen van, illetve vissza kell menni a kocsihoz áttekerni az órát. Van automata papíróra is amivel mindig félórával ezelőtt kezdődőt a parkolás. (Bár ez nem teljesen törvényes.)

Az írásban szereplő lakás bérleti árak optimisták. Nagy szerencse kell ezekhez az árakhoz. (Vagy nagyon gettó környéken kell keresni a lakást.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#4) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Passau környékén is kb. hasonlóak az árak. Cimborám lakott Passau-ban, 2 szobás kecó, ötvenegynéhány négyzetméter, 600 euró. Én onnan 20 km-re, egy kb. 20-22 m2-es apartmanért fizettem 275-öt, majd később ugyanebben az épületben átköltöztem egy nagyobba, ami 30m2 körül volt, az került 315-be.
Aztán elköltöztem egy százassal arrébb északnyugati irányba, egy Isten háta mögött kettővel lévő faluba, ott került 250-be egy 15(!) m2-es ól. (Utáltam itt lakni. :((( )

Rip and tear

(#5) mickemoto válasza Hieronymus (#3) üzenetére


mickemoto
őstag

Tesómék Ausztriában laknak, ott is hasonló a helyzet. 550 euró/20 m2( 1 szoba)+ rezsi-vel indítottak belvárosban.Mondjuk ott tényleg nem lehetett megmozdulni, pláne hogy két gyerekkel voltak.Autót másfél évig amíg ott laktak 4 km-re tőlük egy kisebb bolt parkolójában szállásolták el, mint itt a Spar.Munkába kerékpárral jártak/járnak, akkoriban ez még 10+ km. volt oda és vissza is.Parkolóhely csak a háztulajdonosnak van akitől bérlik a lakást, de ő fenntartja magának még akkor is ha csak hetente egyszer használja.

(#6) total90 válasza Hieronymus (#3) üzenetére


total90
veterán

Akkor én is kiegészíteném még, amit írtál :B

Az elővárosokban ugyan olcsóbb a lakás, figyelni kell a tömegközlekedésre.

Igen, ezt írtam is a bejegyzésben, hogy ezzel kalkulálni kell.

A tömegközlekedés gyűrűkre van osztva. 4 belső és 4 külső.

Münchenben??? Hát nem. 16 gyűrű van, 4 a "belváros" és 5-16 között a külváros.

A belső gyűrűkön belül, általában 20 percenként van járat. Csúcsidőben 10 perc.

Tehát U-Bahn, vagy is metro 6:00-tól 23:30-ig 10 percenként megy, S-Bahn (villamos) ezen időkben 20 percenként. 23:30-tól 1:00-ig az U-Bahn 20, S-Bahn 40 percenként. 1:00-tól 6:00-ig U-Bahn óránként (hétvégén 40 perc), S-Bahn 2:00-től 4:00-ig nincs, 4:00-tól 6:00-ig 40 percenként. Forrás MVV.
Ezen felül még vannak buszok, trolik... amik kb. S-Bahn rendszerességgel mennek.

Mostanában az S-Bahn pontatlan, ha fúj a szél vagy esik az eső már késik.

3 éve S-bahnozok, ezalatt max 5x éltem meg késést, tehát annyira nem sűrűn pontatlan.

A rendszeres sztrájkokról ne is beszéljünk.

3 év, 4 sztrájk. Ezt nem nevezném rendszeresnek.

Ugyan ez a gond az olcsóbb lakások esetében is. Könnyen előfordulhat, hogy egy mélygarázs parkolóhelyért többet kell fizetni, mint egy olcsóbb garzon lakásért.

:Y

Én nem találkoztam még sehol 90 eurónál drágább havi garázsbérlettel és az jó negyedben volt. Általában 40-60 euró az.

A fizető parkoló árak izgalmasak. A belvárosban 12 percre 50 centtel nyugodtan számolhatsz.

Hol van ez? Ha 1, 2 órára veszel jegyet az 5-6 euró, de én nem láttam még sehol ilyen percezős dolgot. Egyébként napi jegy jön ki legolcsóbba mindig.
Viszont ha minden nap azzal jársz dolgozni, akkor nyilván éves parokoló bérlet a legjobb választás.

Külső területeken feleződnek az árak. Már 15 euróért is tudsz tilosan parkolni

Ez tetszett ;]

Az írásban szereplő lakás bérleti árak optimisták. Nagy szerencse kell ezekhez az árakhoz

Ezektől az áraktól már vannak lakások... de az gondolom mindenkinek logikus, hogy többet akarsz, jobb környéken, az jobban zsebbenyúlós lesz :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#7) Lauda


Lauda
félisten

Koszonom, erdekes cikk! ;)

(#8) x_o_n


x_o_n
veterán

Szerintem Münchenben Magyarként rohadt nehéz lakást találni teszem hozzá még Németként is , a több száz bérlőjelölt közül elég sanszos hogy nem a Magyar kapja meg.
Én egy éve nem találok ott semmit,mert mire odaérek már ki van adva,nachmieterként most néztem egyet 35.km-re de az katasztrofális volt... 650eu,de nem is ecsetelem.
Szobákat lehet melegen 4-600eu között találni,Röhely de ez van.
Máshol sem egyszerű ,a jelenlegit ingatlanirodán keresztül szereztem az jóval egyszerübb volt,a provisiont meg a cégem kifizette.De a képlet itt is 3 havi hideg + 1 havi melegen amit le kell rakni.
Erre jön a villany , a mindenki által elfelejtett rádió-tv adó , és az internet.

amit érdemes figyelembe venni még:

-a lakások 85% -ban nincs konyhabútor vagy megveheted az elöző bérlőtől

a Németeknél figyelembe veszik a fő /szobát is ez nagyon múlik a föbérlőn is,a nappalit,ne is számold,2 felnött és egy gyereknek 2 szoba+nappalis lakás alatt nem is érdemes probálkozni

[ Szerkesztve ]

(#9) total90 válasza x_o_n (#8) üzenetére


total90
veterán

En amikor kijottem varosi lakasban laktam (baratnom nagybacsija neven ment, mi csak oda voltunk bejelentve... nagybacsi meg 35 eve itt van...), aztan amikor kinottuk a lakast elkezdtunk keresgelni.
Talaltunk parat, elmentunk megnezni es ott azonnal megcsinaltuk a papirokat. Ergo szerintem az annyira nem jatszik, hogy magyar vagy-e vagy mas nemzetisegu. Amire itt figyelmeztettek, hogy adj magadra ilyen esetben (ergo oltony nem art), meg kicsit ramenosnek kell lenni... En pl mondtam, hogy van tobb lakas is, ami jatszik (persze nem volt ;] ). Hatarozott vagy, kinezel valahogy (ezt arra ertem, hogy ne munkas rhaba menj), ezek sokat segitenek.

Az a lakas Bogenhausenben volt, vagy is Arabellapark. Mondhatni az egyik, ha nem a legjobb kornyek, ami a kozponthoz kozel esik. 76 m2 melegen 1400-1500 euro volt :K Szoval nem olcso jo helyen lakni.
Amikor kijelentkeztunk 3 nap alatt mar meg volt a masik berlo :Y

Most sajat lakas projekt megy. Ez korant sem volt annyira egyszeru, sot... de vegul sikerult. Volt 2 lakas, egy Vajdasagban, amit eladtam meg egy Budan, amit szeinten eladtam. Mindkettot orokoltem...
A lenyeg, hogy ez a 2 lakas arat invesztaltam bele egy itteni sajat lakasba es meg erre jon a banki reszlet. Igy viszont (4 szoba)107 m2-ert fizetek havi kicsivel tobb mint 1000-et, de ezt magamnak fizetem.
A lenyeg az egeszben, hogy aki itt sajat lakast akar, az nem lesz olcso mulatsag. Ha nem lette volna a 2 masik lakas, amit el tudok adni, akkor nem vallaltam volna be ezt a temat. Ehhez viszont jott meg, hogy most nagyon jok a torlesztesi opciok hazra/lakasra. 10 evre en 1,09%-ot fiezetek, a 10 evtol meg amit hoz az adott szituacio. Na de 53 evesen mar nem kell tovabb torlesztenem :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#10) mickemoto válasza total90 (#9) üzenetére


mickemoto
őstag

98%-ban itthon is azzal a címszóval vették fel az emberek a hitelt hogy inkább a banknak fizetek de a végén lesz saját lakásom mint a bérleti díj. :Y Persze ez Magyarország.

(#11) Kisgépkezelő válasza mickemoto (#10) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Aki ésszel csinálta annak ez be is jött.

(#12) x_o_n válasza total90 (#9) üzenetére


x_o_n
veterán

Ilyennel nincs gond , több helyen megkaptam a lakást egyböl de Münchenbe nem tudok állandóan rohangálni és mire odaérek elmegy a lakás,amit irtam az meg katasztrófa volt,ezért is nem foglalkoztam a mostaninál az ingatlanossal megnéztem,kell,papirok,és délután már beköltöztem,ennyi.
De München más,van akinek szerencséje van de hatalmas arányban nincs,csak nézz körül mennyien nem kapnak lakást ott,én speciel semmiképpen nem akarok ott lakni,mindenképpen ingázni akarok ha van rá mód egy kis városból,falubol de ott meg azért nehéz mert elkapkodják azok akiknek bent nem adnak ki lakást...
Kizárolag a kedvezöbb állásajánlat miatt bosszant hogy nem találok jó lakást ott,mert multkor is lebeszéltünk kettőt,mire odamentem már elkelt mindkettő,bár szolhattak volna hogy ne induljunk el...

Mindegy végülis ha nem sikerül maradok itt,ez a hely azért nyugisabb nem vegyes a lakosság ,kedvezöbb árak vannak ,és sorolhatnám.

(#13) total90 válasza x_o_n (#12) üzenetére


total90
veterán

Persze, nem egyszeru a lakaskereses itt, meg a kornyeken sem. Szerencse kell, meg egy kis rafinaltsag :) Mondjuk nekem annyiba volt jo, hogy a munkahelyem jo ajanlolevel, de aki abszolut 0-bol akar kijonni, lakast keresni, na annak aztan kell szerencse.

Egyebkent meg lehet talalni a jo helyeket, pl. en innet nem mennek sehova, sokkal jobb fiezetesert sem. Egyszeruen szeretek itt lenni.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#14) sagit


sagit
addikt

Mi Halleinben lakunk barátnőmmel. Salzburgtól 20 km, jopofa kisváros, van minden ami kell, üzletek, jó tömegközlekedés, autópálya stb.

Itt 470 eurót fizetünk a lakbérre amibe nincs benne a villany és a net. Villany 92€ (a fűtés is villany) és a net 20€. Tehát összesen 582, tv nincs. Ezért egy 45 nm2 és kétszobás lakást tudtunk kivenni jó helyen . (közel a Bahnhof, pék stb)

Provision + kaució és ugye az első havi lakbér volt 2900 körül összesen. A kezdet nem egyszerű viszont ugyan ekkora lakást bent Salzburgban csak plusz 150-200 al drágábban találtunk.

Én is úgy hallottam hogy Salzburg és környéke a legdragabb ausztriában, de München se olcsóbb akkor ezek szerint xD

A kezdés tényleg ördögi kör, a munkaadó meldezettelt kér hogy be tudjon jelenteni és tudjon alkalmazni. A főberlő meg szerződést hogy van melód és tudsz fizetni 3 évig neki ameddig kiadja neked a lakást. Nem egyszerű...

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#15) Stanlee


Stanlee
őstag

Csak hogy kötekedhessek: nem városi lakás, hanem önkormányzati. Olyan nem létezik, hogy városi. Akkor van falusi is :-) No offense, de ha már írunk valamit, akkor írjuk le németül, hogy mi az amire gondolunk, majd írjuk oda mellé az általunk elfogadhatónak tartott magyar fordítást, vagy magyarázatot, hogy mit is jelent(het).

Amúgy nem értek egyet mindennel, amit leírtál és a kommentekben sem minden teljesen úgy van, ahogy írtátok.

Gratulálok a bloggernek, hogy volt lehetősége saját lakást vásárolni, nem semmi. Ha valahol, akkor München az, ahol én is vennék lakást, de én annyira szegény vagyok, hogy ezt sohasem engedhetem meg majd magamnak. Jó ez itt nekem FS-ben is :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#16) Stanlee


Stanlee
őstag

Mivel már nem tudtam az előző hsz-t módosítani: javaslom a Wohnen auf Zeit kifejezésre rákeresni (pl. flathopper.de). Igaz drágán, de lehet Münchenben és más nagyvárosokban is így az utcáról betévedve full bútorozott lakásokat bérelni, pár hétre, vagy hónapra, addig, amíg az ember nem talál valahol egy olyan lakást, amit hosszútávra bérelne. Ez azoknak lehet hasznos, akik 0 helyi kapcsolatokkal jönnek ki, és a munkaadójuk sem segíti a kiköltözésben őket. Még mindig olcsóbb, mint egy hotelben lakni, és van konyha, ahol tudsz magadnak főzni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#17) total90 válasza Stanlee (#15) üzenetére


total90
veterán

Nyugodtam ird meg miben nem ertesz egyet, tobb komment, tobb lehetoseg az olvasonak a tajekozodasra.

Egyik haverom is Freisingban lakik :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#18) Varoz


Varoz
őstag

Üdv

Stuttgartal van tapasztalat esetleg? Most ott lenne lehetőségem dolgozni és érdekelnének az ottani viszonyok. :)

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#19) total90 válasza Varoz (#18) üzenetére


total90
veterán

Ahogy hallom elegge sokan keresnek ott is lakas, vagy is nehezkes talalni. Arban eleg okes szerintem, nezz szet azert az immoscouton.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#20) Stanlee válasza Varoz (#18) üzenetére


Stanlee
őstag

Lakastol fuggetlenul javaslom beszerezni a magyar munkaviszony megszunese utan a lakhely szerinti illetekes munkaugyi hivataltol (vagy ahogy most hivjak) az U1-es "A munkanelkuli ellatasra valo jogosultsaghoz figyelembe veendo idoszakok" nevu igazolast angol nyelven. Ehhez kell a munkaadodtol az un. "Igazololap az allaskeresesi jaradek es az allaskeresesi segely megallapitasahoz". Az U1-et a munkaugyi hivatalok tobbnyire kapjak, szoval ertetlenkedni fognak egy ideig, hogy miert kersz, de mondani kell, hogy a nemet munkaugyi hivatalnak kell az igazolas a magyar idodrol. Ez azert fontos, mert ha Nemetorszagban leszel munkanelkuli, akkor nem csak a nemet mukaltatodnal eltoltott idot veszik figyelembe a nemet munkanelkuli segely megadasakor, hanem a magyarorszagi idodet is. Szoval ha Mo-n is dolgoztal elotte folyamatosan, akkor a nemet munkaidoddel azt osszeadjak, ha viszed nekik az U1-es nyomtatvanyt.

En munkanelkuli voltam az elmult idoszakban, es csak 14 honapot dolgoztam a nemet munkaadomnal. Aztan amikor felmondtam, ha nem lett volna U1-es papirom a magyar foglalkoztatottsagomrol, akkor csak 6 honapra kaptam volna munkanelkuli segelyt, de mivel az elmult 5 evben a magyar idommel 5 teljes ev foglalkoztatottsag osszejott, 12 honapra kaptam segelyt. Igaz mivel felmondtam, 3 honapig nem kaptam semmit, de leszarom, mert megerte eljonni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#21) Varoz


Varoz
őstag

Köszi srácok! Szívesen fogadok mindenféle infót, tanácsot. :)

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#22) Varoz


Varoz
őstag

No annyi változott, hogy Düsseldorf környéke, pontosan egyelőre Viersen.
Csütörtökön indulunk is. :))

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#23) Stanlee válasza Varoz (#22) üzenetére


Stanlee
őstag

Jó utat, aztán majd valami beszámolót kérné(n)k a helyzetről! Ha bármi kérdés lenne, kérdezz nyugodtan... Amíg Mo-n vagy, U1-es nyomtatványt a magyarországi munkaidődről kérj, hogyha munkanélkülivé válnál, hosszabb időre kapj német segélyt.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#24) Varoz válasza Stanlee (#23) üzenetére


Varoz
őstag

Igen, ez tervben van, köszönöm a tanácsot. :)
Esetleg valamit kell még intézni itthon?

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#25) x_o_n válasza Varoz (#24) üzenetére


x_o_n
veterán

A biztositást is érdemes lemondani a tb-nél,mert behajtják,ha van gyerek és itt munka akkor mihamarabb a kindergeld intézése és az otthoni lemondása,az egy rétes tészta al hangon 3-hónap..
,érdemes lefordittatni elég sok mindent mielött kijössz de nem ismeremva körülményeket

(#26) Varoz válasza x_o_n (#25) üzenetére


Varoz
őstag

Ezt ugyanott kell ahol az EU TB kártyát kérem?
Se kutya, se gyerek. :D

Mit írjak? 25 éves vagyok, baratnővel megyünk ki. Se kutya, se macska, valamennyi pénz. :)
Ő a nagybátyja éttermében fog dolgozni, nekem még nem fix, de van egy kertészeti meló. :)

Kollégám azt mondta kint is ráérek lefordíttatni. Vagy mindenképp itthon kellene? Mondjuk most már nem sok idő van rá, mert csütörtökön utazunk.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#27) x_o_n válasza Varoz (#26) üzenetére


x_o_n
veterán

az eu tb kártya szerintem felesleges pénz kidobás,itt ahogy van munka azonnal biztositás is kell,és itteni,mint ahogy itteni bankszámla,lakcim anélkül nincs is munka és telefonszám.
gondolom ugyanott,én levélben tettem meg,1 honap mulva küldték az otthoni volt cimemre a köszönöm levelet...a munkanélkülihez a nyomtatványt emailben meg lehet kérni,kinyomtatva elfogadják,fordittatni itt 4-10x annyi mint otthon,mi találtunk egy nagyon jó irodát,velük csináljuk,elküldik postán és mailben is ami kell.

(#28) Varoz válasza x_o_n (#27) üzenetére


Varoz
őstag

Akkor nem csak én gondoltam feleslegesnek. :) Csak mindenki mondta, hogy váltsam ki, de én se értettem, hogy minek.

E-mailben lehet nekik küldeni fordítani valót? Megosztod velem privátban, mert akkor lehet én is ott fordíttatnék? :)

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#29) x_o_n válasza Varoz (#28) üzenetére


x_o_n
veterán

persze csak majd irj rám,mert elfelejtem

(#30) Stanlee válasza x_o_n (#27) üzenetére


Stanlee
őstag

Ha az U1-es nyomtatvanyt keri meg, azt nem kell forditani, mert van a munkaugynek angol valtozata, es azt elfogadjak a nemet Arbeitsagenturnal.

Ha meg hivatalos forditasra van szukseg (pl. diploma honositasa miatt), akkor azt ugyis csak a Nemetorszagban elismert szakfordito altal leforditott anyag eseten fogadjak el (allgemein beeidigte(r) Dolmetscher(in) für die Gerichte und Notare). Amikor a mernoki diplomam honosittattam, akkor 200-600 euroert forditottak...

[ Szerkesztve ]

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#31) x_o_n válasza Stanlee (#30) üzenetére


x_o_n
veterán

nem is arról volt szó hogy az U1-et kell,ha mást kell (bármi egyéb dolog adóthat,most soroljam fel? )
és de elfogadják.... az enyémet,feleségemét,kollegákét,ismerösökét mind elfogadták...szakmunkás bizi,technikum,diploma,stb,semmi gond nem volt.. bár nem is igy kérték be öket...ezt akkor tisztázni kell,itt az eus hivatalos,arany pecsétes forditást elfogadták.

[ Szerkesztve ]

(#32) Stanlee válasza x_o_n (#31) üzenetére


Stanlee
őstag

A legtobb esetben mindegy, hogy ki forditja le, ha ad hozza egy Apostille-t, akkor OK. De van par hivatalos hely, ahova sajnos csak az altalam irt nemet minositessel rendelkezo forditast fogadjak el. Erdemes ezert megkerdezni, hogy milyen forditas kell (ahogy te is irtad), ill. a formanyomtatvanyokon ez tobbszor szerepel is.

[ Szerkesztve ]

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#33) püki


püki
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Édesapámnak sürgősen albérletet keresek! Münchenben dolgozik, ezért ott vagy a környéken lenne a legjobb.
Köszönöm!

Galaxy S24 Ultra Titanium Blue 512Gb

(#34) total90 válasza püki (#33) üzenetére


total90
veterán

Milyen albérlet, WG is ok? Mekkora a keret stb., ilyeneket nem ártana leírni.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#35) Ivan15 válasza püki (#33) üzenetére


Ivan15
senior tag

be kene dobni azt is, hogy melyik reszen lenne jo az az alberlet mert München k* nagy meretü kiterjedesre

(#36) Stanlee válasza püki (#33) üzenetére


Stanlee
őstag

http://www.wg-gesucht.de/

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#37) x_o_n


x_o_n
veterán

Üdv,a sors ugy hozta hogy a havas allgauból,Münchenben kaptam munkát,igy hosszu távra keresek egy kis lakást 1 vagy 2 szobásat kb 6-800 warm ,tudtok esetleg valamit?én próbálok folyamatosan de a hirdetési oldalakon keresztül nem igazán sikerült eddig semmi

[ Szerkesztve ]

(#38) total90 válasza x_o_n (#37) üzenetére


total90
veterán

800 alatt esélytelen. Akkor marad a WG.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#39) x_o_n válasza total90 (#38) üzenetére


x_o_n
veterán

Látom semmi nem változott.Bár mikor én mondtam ugyanezt akkor emlékeim szerint le voltam hurrogva hogy annyiért bérel valaki 3 szobásat Mü-ben,de mindegy.
Sajnos fontos találnom ,segitség kellene kivételesen (már ha létezik még itt olyan) nem ténymegállapitás.

Akkor : 800-1000 között keresek Mü-ben .
Vagy 600-800 között Mü+25/30km vonzásában.

(#40) Laraxior válasza x_o_n (#25) üzenetére


Laraxior
titán

Ha nincs se kutya se macska akkor mennyire veszelyes nem lemondani az otthoni TB-t? Novemberben koltoztem ki, de csak áprilisban tudok hazamenni megszuntetni minden magyar vonatkozasom.

Az alberletre... Mi normalisabb környéken lakunk, 1300€. 2,5 szoba, 90m2. Nem München, Frankfurt.
800 alatt a varosban nem nagyon lehet talalni, még ha kisebb is.

Nincs valami Facebook csoport? Mert nalumk csináltak egy olyat h frankfurti magyarok, ott mindig dobalnak be kiado lakast, hazautazas, stb.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#41) x_o_n válasza Laraxior (#40) üzenetére


x_o_n
veterán

Nagyon,két helyre az euban nem adozhatsz és nem fizethetsz tbt,megbüntetnek,meg miért is fizetnél két helyre?Mihamarabb add le azt a nyomtatványt! T1011 es ha jól emlékszem.

Ez a nagyvárosi dolog a kereslet kinálat,és más függvénye,nekem van ismerösöm aki Frankfurtban bérel 3-szobás lakást 750 melegen.Én is nagyvárosban lakom,ráadásul ez egy elég drága rész és itt is van 3-4 szobás lakás 500-2500 eu-ig.Szóval erre nem lehet adni sajnos.
München tuláraztott,annak ellenére hogy hegyekben épülnek a lakások.
De azért nem hinném hogy nagy álom egy kis garzon lakás 600-1000eu között,meg lássuk be vicc,de ez van,ennyiért kell találnom,az adóbol ugy is le tudom irni teljesen.csak huzos mert a másik lakást is fizetem közben.

Van csoport és most voltak is kislakások 1 szobásak melegen 600-800 között de a 25 km sugarában nagyobb,jobb lakások vannak igy az is érdekel,most van egy nagyon jó helyen és árban csak nem akarnám megvenni a 3500 eus konyhabutort...ami nem is tetszik

(#42) total90 válasza x_o_n (#39) üzenetére


total90
veterán

Nem sokat, sőt... olcsóbb nem lesz.

Jelenleg én nem tudok semmit ajánlani. Cégen belül nem tudnak segíteni? Sokszor ez egy megoldás lehet.
Ha egyedül vagy, akkor addig WG amíg nem találsz valamit?

Nekem a munkatársam keres lakást már 7 hónapja, mert a ház, ahol most van az júniusban le lesz bontva, újjá lesz építve.
Neki a keret lakásra 2000€-ig és egyszerűen nem talál. Most fogadni akar Maklert, mert anélkül kb. lehetetlen.

Brutális ami itt megy szerintem lakások terén.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#43) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Elsőre nem értettem, hogy nekem a kinti kollégák miért nem München belterületén laknak, hanem bejárnak a környékről. Utána elmagyarázták, hogy az árak elég szépen elszálltak és a környéken sokkal könnyebben lehet jobb áron jó lakást szerezni. Pedig egyikőjük se az a rosszul kereső kategóriába tartozott.

Én a hotel árakon lepődtem még meg. Amikor kint voltam párhuzamosan volt valami nagyobb rendezvény és emiatt a szoba árak a többszörösére nőttek és helyet is alig lehetett találni.

A közlekedés meg kifejezetten tetszett, pedig elég külterületen laktam (Riem - Messerstadt-West), nekem megbízhatóbbnak és igényesebbnek tűnt sokkal, mint nálunk.

[ Szerkesztve ]

(#44) total90 válasza juliabrilke (#43) üzenetére


total90
veterán

Én laktam a belvárosban egy ideig, de engem inkább az zavart, hogy nincs nyugi.
Nekem fontos, hogy ha kilépek az utcára, akkor ne halljak semmit, csend legyen. El tudjak menni sétálni a közelbe, ahol nyugi van... szerencsére találtam ilyet.

Hotel: egy havernak van egy hotele és ja, amikor Messe van, akkor durván szállna az árak. Nézz szét, amikor BAUMA van. 2 csillagos szutyok elkér 500€-t egy éjszakára és meg is kapja :Y
Itt egyébként szerintem az egyik tuti üzlet ha hotelt nyitsz. Csak a pénz kell az induláshoz...

Riem egész okés környék. Egyébként én, amikor kijöttem, akkor elvileg a legrosszabb környéken laktam. Ahhoz képest sok zöld volt és igen, nem sok szót hallottam németül, de senki nem nézett rám rossz szemmel és soha semmi problémám nem volt. Itt nincs ilyen VIII. ker. vagy hasonló.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#45) juliabrilke válasza total90 (#44) üzenetére


juliabrilke
addikt

Riem pont ilyen környék volt, csend és nyugalom.
De a belvárosban még sétálni is rossz volt, nemhogy ott lakni, nem nekem való az a rész.

Igen, itt is 2 kiállítás volt abban az időben, azért dobta meg annyira az árakat.
Hotel Prinzregent 90€ --> 320€, Novotel 100€ --> 210€, a legszebb, hogy az elsőből át kellett költöznöm a Novotelbe, mert tele voltak a 320€ ár ellenére is azon a héten. :Y Persze ez csak az alap szoba volt, többit meg se mertem kérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#46) total90 válasza juliabrilke (#45) üzenetére


total90
veterán

Oktoberfestkor is jó buli a hotel, megszabadulhatsz elég sok félre tett pénztől :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#47) x_o_n válasza total90 (#42) üzenetére


x_o_n
veterán

Esetleg van valakinél egy kiadó szoba?komolyan kezdem feladni,pedig egy kis garzon - studio lakás elég lenne,de megint elvittek egyet az orrom elött,és állandoan ezért feljönni hogy pofára essek kicsit fárasztó

(#48) total90 válasza x_o_n (#47) üzenetére


total90
veterán

[link] vagy a szokasos Immoscout24. WG-t tuti kapsz, az most a trend.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#49) juliabrilke válasza total90 (#46) üzenetére


juliabrilke
addikt

2x voltam fiatal koromban, már akkor is a várostól messzebb szálltunk meg.
Ha most mennék ősszel biztosan kollégáknál laknék, mert egy fél vagyon rámenne a szállásra (és a sörre :D ).

A kajával viszont nem lenne gond, meglepően normális árak vannak kint, 3 hét alatt nem költöttem többet mint itthon.

(#50) pakfong válasza x_o_n (#47) üzenetére


pakfong
tag

Frászbukon müncheni-magyarok csoportban nem vagy benn? Bár mostanában nem láttam, de néha hirdetnek vmi nagyobb szálló szerűséget.

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.