Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zolee11


Zolee11
senior tag

Szép, mondhatni. Nálam tegnap előtt konkrétan a NIS blokkolta a facebook oldalt adathalászat miatt... :N
Azért az aggodalomra ad okot, hogy szép lassan elfogadtatják a fiatalokkal azt, hogy nyomon követik az embert már mindenhol, gps-el a telefonján, a pc-n, lassan azt is elfogadtatják, hogy a lakást mindenhol webkamerákkal megtűzdelve azokhoz hozzáférhessenek... :((

no brain, no problem

(#2) dajkopali válasza Zolee11 (#1) üzenetére


dajkopali
addikt

nemrég egy órát tartottam hasonló témában
még engem is meglepett, hogy a 20 év körüli hallgatók gyakorlatilag egyöntetűen elfogadják a mai megfigyelési módszereket, sőt

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#3) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Asszem kezdek egyre inkább egyetérteni bambano fórumtárs véleményével a Facebook helyes kezelését illetően...

https://www.coreinfinity.tech

(#4) localhost


localhost
Közösségépítő

Freud:
"pedig nem rendelkezik Facbook-fiókkal"

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#5) Syl


Syl
nagyúr

Adblock-ba beírni ezt a három sort:
fbcdn.net^$third-party,domain=~facebook.com
facebook.net^$third-party
facebook.com^$third-party

A cookie kezelőbe pedig csak a munkamenetre engedélyezni a fészbúkot és csók. :)

(#6) Edenyke
Nálam nem :D

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Cikk alján azért befigyel az fb gomb.. :U

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#7) Narxis válasza dajkopali (#2) üzenetére


Narxis
nagyúr

Agymosottak sajnos. :(

Most nem az értelmi szintjükre gondolok, lehet nagyon okosak, hanem azt, hogy már olyan környezetben nőttek fel, hogy elfogadottá válnak az ilyen adatvédelmi problémák. Szomorú ez, mert tőlem is megkérdezik néha, hogy fent vagyok-e FB-n és amikor mondom, hogy nem akkor furán néznek, mintha a Marsról jöttem volna. Kellemetlen szituáció.

Thanos was right.

(#8) Inv1sus válasza Narxis (#7) üzenetére


Inv1sus
addikt

Én a helyedben egy fórumon nem reklámoznám, hogy annyira fontos ember vagyok, hogy már a Facebook-ra se merek regelni. Lehet lenyomoznak és kivallatnak! :DDD

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#9) Narxis válasza Inv1sus (#8) üzenetére


Narxis
nagyúr

Egyáltalán nem ez volt az ok. Egyszerűen nem látom az értelmét az egésznek. Ok, bejelölöm az ismerőseimet. És? Aztán mi? Ja igen, kitöltöm az adatlapom. És? Mi olyan érdekes ebben? De most komolyan? :) Nekem nagyon értelmetlennek tűnik. Kommunikációra ezer + 1 megoldás van, tehát csak ezért luxus.

Thanos was right.

(#10) Inv1sus válasza Narxis (#9) üzenetére


Inv1sus
addikt

Akkor mind1. :U

Egyébként néha kezd olyan érzésem lenni, hogy a Facebook is kezd olyan lenni mint a TV: idiótaság megy benne. Főleg amikor belinkelgetik Stohl Buci híreit.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#11) thesound válasza Syl (#5) üzenetére


thesound
őstag

köszi, működik :)

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#12) sti10p


sti10p
senior tag

Sajnos saját tapasztalat, hogy sok tekintetben manapság nem lehet meglenni Facebook nélkül. Pl. egyetemistaként, az összes fontos szakos infót oda pakolják föl az ezért "felelősök", pedig én még akkor is jártam egyetemre amikor még sehol sem voltak az ilyen oldalak és csodák csodája akkor is szépen működött az egész, sőt. Inkább csak még több a kavar meg a félreértés, mert ez is inkább amolyan instant messenger formában működik, egy egy bejegyzés vagy válasz megírására, átgondolására annyi időt sem fordítanak mit egy normális e-mail-re, és ahogy a személyes, értelmes, minőségi kommunikáció lekorlátozódik, elveszünk a redundáns, hibákkal teli, átláthatatlan információk katyvaszában. Persze eleinte nekem is úgy tűnt, hogy ez néha milyen jó tud lenni, aztán jött az újabb generáció, meg az "aktualizáció", ami már alig tartja magát a szintaxisok és a konvenciók betartásához, amely révén a teljes kommunikációs inkompetencia és zűrzavar felé haladunk.
Erősen gondolkodok néha a profilom megszüntetésén, de ezt egyszerűen nem tehetem meg, nevetséges és egyben ilyesztő a helyzet és sajnos nem csak rajtam múlik.

[ Szerkesztve ]

XY

(#13) sti10p válasza sti10p (#12) üzenetére


sti10p
senior tag

Ja és ez nem látnoki megállapítás akart lenni, hanem csak a tapasztalt helyzet summázása. Ha igazi látnok lennék, egy újabb szép, Facebook mentes korszakot és jövőt jósolnék és kívánnék a legszívesebben. :)

[ Szerkesztve ]

XY

(#14) LA_COSTE válasza dajkopali (#2) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Érdemes ezen csodálkozni a ValóVilág korában? :U

(#15) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Remélem kicsit megütik magukat Zuckerbergék, azért néha elcsodálkozik az ember, hogy mit meg nem engednek maguknak... :N

essexboy

(#16) Csuki válasza Syl (#5) üzenetére


Csuki
csendes tag

OKé, de egy átlag felhasználó azt sem tudja, hogy mi az, hogy AdBlock

Múltkor találtam egy magyar informatikai oldalt és a cikkekhez hozzászólni, csak úgy lehetett, hogy ha van Facebook regisztrációd. Azt a gyökeret, aki ezt kitalálta, sünit a popójába!

Elképesztő, hogy mi folyik a Facebook körül. Az sem bizonyított pl, hogy a leiratkozás fizikai törléssel jár-e, vagy csak flag állítással. Bizonyára az utóbbi.

Megérdemlik azok is, akik 600 fotót feltesznek magukról, mi a fenének? Szerencsétleneknek fogalmuk sincs semmiről.

(#17) Dany007 válasza dajkopali (#2) üzenetére


Dany007
veterán

Ez tényleg kicsit megdöbbentő.
Bár, aki 20 év körüli az gyakorlatilag ebben nőt fel. Hiszen amikor ezek a srácok még csak "gyerekek" voltak, az iWiW és társai már rég hétköznapi dolognak számított (most ~2006-ra gondolok).
Tehát felnőttek abban a tudatban, hogy a neten mindenki fent van és mindenki megtudhat mindent a másikról.

Ez az egyik ok. A másik, hogy amíg nem lesz semmi konkrét problémája ezen megfigyelések miatt, addig nem is fogja zavarni.

Én nemrég raktam fel a ghostery nevű programot Firefox alá, hogy eltüntessem a facebook gombot mindenhonnan. Egyrészt érezhetően gyorsult az oldalbetöltés. Másrészt meglepő, hogy mennyi tracker van gyakorlatilag bármelyik oldalon. Volt olyan oldal, ahonnan 8 különböző trackert tiltott le.

Egyébként ha vannak ilyen jellegű tapasztaltaid - hogy a fiatalság hogyan viszonyul ezekhez - akkor azt szívesen olvasnánk! :)

@Csuki:

"egy magyar informatikai oldalt és a cikkekhez hozzászólni, csak úgy lehetett, hogy ha van Facebook regisztrációd. "

Na ez meg a másik mocskos dolog a facebookkal kapcsolatban. Ez a hozzáállás egyértelműen az autokrácia jellemzője. Ha nem vagy tagja a "csapatnak" akkor neked nem jár sem ez sem az sem amaz... Ez indokolatlan diszkrimináció. Innentől kezdve a következő lépés az, ha nem velünk vagy akkor ellenünk.
És ez a gusztustalan fokozatnélküliség jellemzi az egész facebookot és a köré épült hypeot.
Hogy az embernek nincs lehetősége köztes értéket választani. Vagy ez vagy az, de a kettő között nincs lehetőség. Vagy like-olsz vagy nem. Ha tagja vagy megnézheted, ha nem nem.

Kíváncsi vagyok meddig és hova halad mindez.

@sti10p:

Ezt csak most olvastam...
"Erősen gondolkodok néha a profilom megszüntetésén, de ezt egyszerűen nem tehetem meg, nevetséges és egyben ilyesztő a helyzet és sajnos nem csak rajtam múlik."

Ez így tényleg nagyon durva. Ajánlom figyelmedbe a "A Hullám" c. film megnézését. Megfogsz lepődni és szerintem talán már te is látod majd az összefüggéseket, ha csak egy kicsit is.

[ Szerkesztve ]

(#18) misx válasza Narxis (#9) üzenetére


misx
senior tag

A múlt héten szomszéd srác írt h kéne gépet összeállítani/rendelni neki, 3 napig csak fb-n üzentünk (mivel rossz volt a gépe, ő mobilról!), aztán nagy nehezen rávettem h gyere már át és beszéljük meg élőbe (3 műszakos így ő tudja mikor ér rá). 10 perc alatt összeszedtem a rendelést (ez volt pénteken) és e hét már kedden hozta is a futár a gépet.
Mennyibe telt volna két házzal arrébbról átjönni és akkor már hétvégén netezhetett volna. :U

Biztos ami biztos, xxx-es oldalaknál átkapcsolok privát módba. :DD

[ Szerkesztve ]

(#19) thesound


thesound
őstag

kicsit OFF de ezeket tettem fel/használom "védelemre" (biztos vannak rajta szép nagy rések, de mégis...)

alapelv: mindig, minden tiltva, ha kell én adom hozzá mint kivétel

-adblock plus - mindenféle listával
-kukik tilva (minden +3.féltől is) - a kivételeket én adom hozzá egyesével ha kell (CS Lite FF kiegészítő... ugyanazt csinálja, mintha a firefox kuki menüben állítanám, csak ezzel gyorsabb)
-privát böngészés
-ne kövessenek a webhelyek (FF beállítás, de sztem ez kb semmi, mert annyit mond a weboldalnak, hogy ne kövess :D )
-még a flash kukikat kellene kordában tartani...

(tűzfal, vírushergelő már más téma...)

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#20) Syl válasza thesound (#19) üzenetére


Syl
nagyúr

Flash kukikra: BetterPrivacy
Normális kukikezelés: Cookie Monster (facebookra - csak a munkamenetre engedélyezni)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#21) thesound válasza Syl (#20) üzenetére


thesound
őstag

thx, ránézek

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#22) Csuki válasza thesound (#19) üzenetére


Csuki
csendes tag

Nem az probléma, hogy tudjuk-e beállítani a védettséget a böngészőn. Aki tudja, az beállítja, de mi van azokkal, akik csak annyira értenek hozzá, hogy hol az E ikon...
Sajnos Ők vannak többségben. Velük mi lesz?

(#23) Syl válasza Csuki (#22) üzenetére


Syl
nagyúr

Sajnos oda jutott a világ, hogy a biztonságos netezést ugyanúgy oktatni kellene, mint például az autóvezetést.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#24) thesound válasza Csuki (#22) üzenetére


thesound
őstag

senkit sem hagyunk az út szélén :DDD :DDD

(semmiféle politikai célzatot nem kell látni)

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#25) #06658560 válasza thesound (#19) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem tudom, a kukikezelést én az asszonyra bíztam, nem kiegészítőkre. :P

(#26) kofola válasza dajkopali (#2) üzenetére


kofola
csendes tag

Sajnos ez így van. Rengeteg ismerősömnek hiába magyarázom, hogy milyen szinten káros az, hogy ilyen szinten lemondanak a szabadságukról, de csak legyintenek. Mondván ők nem bűnözők, nincs mitől félniük. Csak éppen a gond nem most fog jelentkezni, hanem esetleg újabb 10 vagy 20 év múlva... mikor a "War on Terror" (vagy egy majdan divatos jelmondat) nevében ezreket csuknak le csak azért mert eltérően gondolkozik, mint a politika fő csapásiránya. Ennek már most is vannak előjelei, hiszen a különböző országok hírszerzései alaposan megfigyelik azon emberek online tevékenységét, akik kicsit is másként gondolkoznak. Nem bűnözőkről, szélsőségesekről vagy éppen anarchistákról van szó... hanem olyanokról akik az ember fizikai és szellemi szabadsága mellett törnek pálcát.

És az emberek nem fogják fel ezt napjainkban. Nem is érdekli őket. Több ismerősöm is van aki naponta 20-25 alkalommal csekkol be Foursquare-en... gyakorlatilag akárhova megy, minden sarkon becsekkol ha tud. Még otthon is... kiadva ezzel nyilvánosan a a saját lakcímét, azzal az értékes információval együtt, hogy mikor tartózkodik otthon és mikor nem.

Felfoghatatlan ez a mértékű hülyeség. És rendszerint te vagy hülyének nézve mikor próbálod jobb belátásra bírni. Te vagy a "James Bond", te vagy a "paranoiás közellenség" és mindenféle idióta vészmadár. Egy-egy Orwell idézetet elsütve pedig már egyenesen kiröhögnek.

Csak éppen Orwell világában erőszakkal vesztették el a szabadságukat az emberek. Nálunk pedig önként és dalolva... ez a gáz!

Lick the rainbow!

(#27) sh4d0w válasza #06658560 (#25) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Kinek a pap, kinek a

https://www.coreinfinity.tech

(#28) sh4d0w válasza sh4d0w (#27) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

...paplan. :DDD

Érdekesen műxik a fórummotor...

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#29) Dany007 válasza kofola (#26) üzenetére


Dany007
veterán

Szép megfogalmazás volt, én is hasonlóan gondolom.
Csak ma még nehéz meglátni mit okoz ez a jövőben. Ugye eltelik majd 10-15 év, és felnő egy olyan generáció, akik már abba születtek bele, hogy minden adatunkat - akár a mindenkori tartózkodási helyünket is - kiadjuk gyakorlatilag bárki számára. Ha még ma nem is tudjuk biztosan, de majd ez a generáció megfogja találni a módját miként használják fel ezt az emberek ellen.
Elég ha megnézzük a nyári nyaralás alatt történt rablásokat. Kisebb nagyobb bűnözői csoportok kifigyelik, hogy az illető mikor megy el nyaralni és akkor rámolják ki a házat. Ez már egy régóta "bevált" módszer.
Ezt könnyíti meg az ilyen közösségi oldalas mindent megosztok az életemből felfogás is. Xy ismerősének lenne meg szintén könnyű. A mai fiatalok java részét nem is érdekli honnan van ismerőse, csak legyen még egy pluszba, mert az a menő ha minél több van... :U

Továbbá nekem azért is furcsa, mert hivatalos szinten nagyon kényesen, odafigyelve kezelik a polgárok személyes adatait. Ugye időről-időre hallhatunk a híradásban olyanokat, hogy xy cég vagy hivatal nem kezelte megfelelően az adatokat (és itt most nem feltétlenül bankszámlára gondolok) és mekkora balhé lett belőle. Tehát elég nagy feneket kerítenek a dolognak, közben meg nagyon sokan teljesen maguktól adják ki ezeket az infókat a közösségi oldalakon.

Mindemellett persze elismerem, hogy sok hasznos dologra is lehet ezeket használni. De azért van egy bizonyos határ, ami fölött ez már baromság, és inkább magamutogatás kategóriájába esik.

Tehát furcsa, hogy miért szarják le ezt az emberek. Mért akarják ennyire erőltetetten, hogy mások is tudják éppen mit csinál. Amíg voltam facebookon egész meghökkentő postokat is láttam. Pedig az ismerőseim köre már erősen 25+-os kategóriába tartozott.
Kb a "most éppen szarok egy nagyot" post se volt ritka. Mintha bárkit is érdekelne?

Egyébként érdekes megnézni mi lett a pár évvel ezelőtt hasonlóan hype-olt SecondLife-fal. Akkoriban attól is zengett az online és hagyományos sajtó. Még nagykövetségünk is volt ott... :U Ma meg már inkább csak röhögünk az ilyeneken.

[ Szerkesztve ]

(#30) Syl válasza Dany007 (#29) üzenetére


Syl
nagyúr

Én ugyanígy tekintek a felhőre is. Ez az őrület manapság. Mindenünket bízzunk rá ismeretlenekre. Képeinket, dokumentumainkat, kapcsolatainkat, telefonszámainkat, naptárbejegyzéseinket, jegyzeteinket stb., stb.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#31) po1son


po1son
addikt

Remélem nem fogtok lefejezni, de szerintem ez már kicsit túlzás, hogy mennyire paranoiások vagytok itt páran a facebooktól...
Én nap, mint nap rengeteg információval gazdagodok az oldal segítségével és nem arra gondolok, hogy xy mikor végzi a dolgát, amit egyébként egyszerű tiltással meg lehet oldani ...Tudom, hogy rengeteg hátránya is van az oldalnak pl:állásinterjúk, de egyszerűen be kell tartani a játékszabályokat és nem megadni magunkról, olyan adatokat, amivel vissza tudnak élni vagy káros lehet számunkra a jövőben.
+ mai világba nem kell, ahhoz facebook, hogy megtudjam xy hol lakik...

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#32) Narxis válasza po1son (#31) üzenetére


Narxis
nagyúr

Erről a facebook is tehet, sok botránya és bakija volt egy olyan területen ahol még a kevés is sok.

Thanos was right.

(#33) mrhitoshi válasza sti10p (#12) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Ezzel nagyon egyet tudok érteni. Mivel a legtöbben ott folytatják az egyéb kommunikációt, ezért esetleg kimaradok olyan infóból, ami lehet hogy közelről is érintene. Persze oké, hogy a való világban mindez jobb meg szebb, de nem ezért lett kitalálva a net, hogy gyorsan infókat szerezzek a legmesszebb távolságból is ?
És itt jön képbe a választási lehetőség, ha nem tetszik, akkor ne használd, de nincs másik választási lehetőség sajnos. :(

(#23) Syl: Csak a szabályokat a nagy halak írják. :U

[ Szerkesztve ]

PS4

(#34) thesound válasza mrhitoshi (#33) üzenetére


thesound
őstag

nagyhalak... csak akkor ha megvan rá a "kereslet" vagy megteremtik a keresletet, de ez már egy másik téma...

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#35) wii90 válasza Zolee11 (#1) üzenetére


wii90
tag

Azért ott még nem tartunk... :)

(#36) Zolee11 válasza po1son (#31) üzenetére


Zolee11
senior tag

Senki nem fog lefejezni, de írásodból kiderül, hogy nem érted meg azt amit az előtted lévők leírtak, én is regisztrálva vagyok, mert ahogy mondod, sok előnye is van, viszont maximális biztonsági szintet tartva, ez nem paranoia, hanem tények összessége. Kérdezd már meg mr. arctól, hogy miért őriznek meg minden adatot, képet, beszélgetést, minden személytől? Próbáld, ki ha nem hiszed, tölts fel valamit, mentsd el a linkjét, töröld a tartalmat, és nézz vissza hónapok után, ott lesz...
Ha a rendőrség vagy ahhoz hasonló szerv indítana egy hasonló "szolgáltatást", akkor is ilyen könnyedén regisztrálnál, és tolnád fel az adatokat magadról? Erre akár így is tekinthetünk, persze én sem vagyok bűnöző, mitől is kellene félnem, nemde?
Miért építenek titokban nyomkövetési lehetőséget a telefonokba? És amikor kiderül akkor magyarázkodás, hogy hát így meg úgy...
Ha ez neked csak paranoia, akkor, nem tudom, talán ha a házad előtt parkolna mindig egy sötétített üvegű furgon és úgy éreznéd mindenhová követnek vele, akkor is elhessegetnéd a gondolatod, hogy megfigyelnek, követnek, á ez csak paranoia.... :) az.

#35: Még nem, még...

no brain, no problem

(#37) po1son válasza Zolee11 (#36) üzenetére


po1son
addikt

Hát, amit mondasz az teljesen hidegen hagy engem 700 millió regisztrált felhasználó után...
Nem hiszem, hogy vannak emberek, akiknek ez a hobbija vagy esetleg munkája, hogy 20on éves főiskolás srác vagy teljesen ismeretlen személyek beszélgetéseit és képeit nézegeti...
Persze azt tudom, hogy ha rossz fát teszek a tűzre, akkor a rendőrbácsik utánam néznek, de ennek a veszélye nem nagyon áll fent. :DDD
A sötét furgonos hasonlatot ezek után meg erősen túlzottnak tartom...

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#38) Dany007 válasza po1son (#37) üzenetére


Dany007
veterán

"hogy 20on éves főiskolás srác vagy teljesen ismeretlen személyek beszélgetéseit és képeit nézegeti..."

Persze, hogy nem azt nézegetik, de ha egyszer majd szükség lesz rá, tudják mit és hol keressenek illetve találjanak :)

(#39) po1son válasza Dany007 (#38) üzenetére


po1son
addikt

Ezért kell okosan és helyesen használni, amit már írtak itt páran a topikba ;)
Pl: Olyat nem osztunk meg üzenőfalon, hogy holnap megyünk Görögbe családostúl :DDD

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#40) Syl válasza po1son (#39) üzenetére


Syl
nagyúr

Viszont ha hazaértek a nyaralásból és feltöltöd az ott készült képeket, majd egy két éven belül a NAV előszed, hogy miből is tellett minimálbérből görög útra?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#41) Dany007 válasza po1son (#39) üzenetére


Dany007
veterán

Egyrészt ott a pont a #40-ben.
Másrészt honnan tudod, hogyan kell helyesen és okosan használni? (az alapvető egyértelmű dolgokon kívül)
Sokan még azt se tudják a vírusirtót meg a tűzfalat hogyan kell helyesen használni. Sőt, továbbmegyek, a magyar helyesírás szabályait se tudják a legtöbben "helyesen" használni, pedig azt elvileg évekig tanítják. :)

"Olyat nem osztunk meg üzenőfalon, hogy holnap megyünk Görögbe családostúl "

Miért nem? :) Nem tartozik a teljesen hétköznapi dolgok közzé? Ha azt megosztják az emberek mikor milyen színűt szartak akkor ezt is simán... Vagy épp mekkorát buliztunk a hétvégén? Vagy épp mikor találkozunk és hol, ahol majd megmutatom az új iPhone4-est?
Én rengeteg ilyet láttam anno facebookon.
És az a gond, hogy nagyon sokan, főleg a fiatalok közül felfogni sem képesek ezeknek a veszélyeit. Illetve a veszély lehetőségét magát nem is értik. Egészen addig amíg meg nem történik...

(#42) madgie válasza Syl (#40) üzenetére


madgie
titán

Görögben már semmi nincs ilyenkor, de szezon végén busszal elvisznek fillérekből, szállás meg tényleg szinte ingyé' van :)

(#43) Zolee11 válasza po1son (#37) üzenetére


Zolee11
senior tag

Azt a részét jól hiszed, hogy nincsenek erre emberek, akik az összes regisztrált felhasználót ellenőrzik, megteszik emberek helyett a gépek is... persze itt sem konkrétan valakit, hanem eseményekre szavakra figyelnek, vagy képi információra keresnek.
De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy éveken, vagy 10-20 éven, egy életen keresztül nyomot hagysz. Tudom én persze, hogy ebben a sok országban a sok Jaguar, X5-ös és társai mind csupán legális munkabérből származik, itt ebben az országba senki nem tesz semmi rosszat. :) Persze ezt ne vedd személyesen magadra, de az ismerőseid is ilyen tökéletesen tudják mit lehet és mit nem? Gondolok csak ilyen apróságra, hogy feltesz egy ilyen kérdést, ráadásul nem is privátba, hogy: Jövőhéten utaztok?
Tudod te, hogy az ember hányszor téved életében, és hányszor csak utólag jön rá mekkora hülye voltam?
Sokszor nem is gondolod, hogy utólag mennyi információ van rólad, a barátaidról, a családodról, hol, mikor merre jártatok, mit csináltok, kiket ismersz, kikkel jársz bulizni, esetleg hová, melyek később felhasználhatóak Ön ellen. :)
Sokan gondolták már azt, hogy valamit nagyon okosan csinálnak.
Na ez az amit a fiatalok fel sem érnek ésszel. Szokták is mondani, fiatalság, bolondság...

no brain, no problem

(#44) po1son válasza Dany007 (#41) üzenetére


po1son
addikt

#40 Ha nincs senkinek kárós szenvedélye a családba, akkor egyszerűen meg lehet spórolni annyit, hogy egy szép nyári utazásra kiteljen. (1 dohányos = 1 év =~200.000 Ft )...

#41 Az élet szinte minden tájékán vannak veszélyek...
Pl: az autó vezetés is egy nagyon veszélyes dolog, de az embernek szüksége van rá, mert nem tud elmenni dolgozni, vásárolni és még sorolhatnám. A facebook is egy ilyen dolognak növi ki magát (vagy már nőtte) az én korosztályomban (21), mert nemes egyszerűséggel rengeteg mindenről csak innen tudunk tájékozódni (Pl:Főiskola dolgok).
Ahhoz pedig nem kell diploma, hogy tudjam mit szabad megosztani magamról az interneten és mit nem...
Egyébként arról nem a facebook tehet, hogy neked magasan iskolázott ismerőseid vannak vagy voltak és a kakilásukról számoltak be... :(

#43 Ebben teljesen egyetértek veled, de ezt a veszély forrást muszáj felvállalunk, mint pl:a autó vezetésnél a baleset veszélyét. Mindenben van vmi rossz...

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#45) Syl válasza po1son (#44) üzenetére


Syl
nagyúr

Részemről fáklyásmenet, nincs regem se az iwiw-en, se a facebook-on. De ahogy olvasom, a NAV keményen rászállt a vaterásokra. Amilyen komoly pár év jön, szerintem valószínű bővíteni fogják a felfedező területüket. Aztán majd az adóellenőrnek lehet bizonygatni a nemdohányzást. A végén majd megbüntetnek jövedékiadó-csalásért :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#46) Dany007 válasza po1son (#44) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, de az autóvezetést is tanítják és vannak elég szigorú szabályai, előírásai.
Az meg kifejezetten szomorú, hogy ma már csak Facebook-on lehet "tájékozódni"... :(
Aztán meg ha valamiért nincs net, vagy leállnak a szerverek akkor meg majd mindenki kiabálja a világvégét meg azt se tudja majd micsináljon... Ajánlom figyelmedbe az erre vonatkozó South Park részt :)

Pontosan ez a problémám az egésszel, hogy lassan oda jutunk, hogy a 4 éves választásokon az a párt nyer, amelyik több lájkot kapott az oldalán... :U

(#47) po1son válasza Dany007 (#46) üzenetére


po1son
addikt

Tanítják, de ettől függetlenül minden nap rengeteg baleset történik.
Világvége nem lesz, ha leállnak a szerverek vagy nincs net csak megszűnik a kényelem. :)

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#48) Dany007 válasza po1son (#47) üzenetére


Dany007
veterán

Jajaja, csak az emberekbe már annyira beivódik, hogy minden infót a netről meg "facebookról" szereznek, hogy ha egyszer majd nem lesz, akkor mindenki ott fog állni és csóválni a fejét hogy akkor most micsináljunk... :D

(#49) Barthezz2 válasza Syl (#45) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Azért egyet árulj el nekem. Attól, hogy az adóhivatal, vagy akár melyik másik látja, hogy én görögben, vagy hawaii-n nyaraltam, miért is támadhatna nekem, ha minimálbérből élek, ha nem?
Olyan, mint spórolás, vajon hallottak róla? Vagy van a nyáron 6 hektár uborkám, és azt szedem éjjel nappal, augusztusban meg nyaralok belőle?

Azért ez már szerintem is egy kicsit túlzott paranoia...

De ilyen alapon akkor ide is felnézhetnek, aztán holnap meg becsengetnek hozzánk, hogy minimálbérből hogy veszel i7-et, meg 6980-at..nem? ;)

Everybody lies.

(#50) thesound válasza Barthezz2 (#49) üzenetére


thesound
őstag

uborka? kereskedsz vele? termeled? adóztál? állítottál ki számlát?...stb.
A hatóságok is a könnyebb ellenállás irányában mennek... adatbázisból kiszűrni ezt-azt és tessék máris lehet a kisembert "hurcolni", mert eredményt kell mutatni... míg a nagyhalak becserkészése macera, inkább hagyják is őket...

Sajnos (azaz sajnos) én is azt látom, hogy nem látjuk még ennek a következményeit, hogy mindent tudnak rólunk, de sok okos meglátás volt itt leírva (sztem)... a félelmetes az -amit már többen is leírtak-, hogy a feltörekvő generációnak ez már természetes.... (pedig volt Mo-n még az "átkosban" megfigyelés, a szomszéd Béla...stb. valszeg az most sem tetszene)

Big Brother okosan tereli a népet/emberket... (igen, köztük engem is, sőt a másik démont a guglit használom, androiddal :D )

ui: tetszik a téma, mert nincs trollkodás, egymásnak esés, és mindenki szépen, hosszan kifejti a véleményét :)

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.