Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Syl válasza Barthezz2 (#49) üzenetére


Syl
nagyúr

Azért ez már szerintem is egy kicsit túlzott paranoia...

Bár igazad lenne. Azonban én mindent el tudok képzelni abban az országban, ahol az embert megbüntetik feketemunkáért, holott csak a rokonság, barátok segítettek a tető építésénél. Plusz egy barátom munkaügyi jogász és olyan sztorikat mesél a NAV-val kapcsolatban, hogy csak pislogok.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52) Barthezz2 válasza Syl (#51) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Bár igazad lenne. Azonban én mindent el tudok képzelni abban az országban, ahol az embert megbüntetik feketemunkáért, holott csak a rokonság, barátok segítettek a tető építésénél.

Na mondjuk ja..

(#50) thesound:
Én ugyan hosszasan nem fejtem ki, de szerintem a Facebook csak egy a sok közül. Aki akár hol is jelen van online, arról már úgyis tud mindenki mindent, ha akarjuk ha nem.. szerintem..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#53) thesound válasza Barthezz2 (#52) üzenetére


thesound
őstag

Utolsó mondat nagyjából így is lehet... ha belegondolok egy elküldött mail is ennyi erővel... de ez már nekem is paranoia, mert már az "e-mail generációban" (ha van ilyen...) nőttem fel... a mostaniak meg a közösségi oldalakon...

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#54) Dany007 válasza thesound (#53) üzenetére


Dany007
veterán

Na igen. E-mailből ip cím alapján szintén sokmindent meglehet tudni.
Pl hogy hol van az illető. De ha mobilról küldi akkor ez máris érdektelen. De mondjuk a szolgáltatóra vissza lehet vezetni. Az meg kiadhat információt ha a megfelelő szerv kéri tőle. Szóval mégiscsak visszanyomozható.
Tehát igen, egy e-mail is sokat mondhat ha van megfelelő jogosultsága az illetőnek. Egyszeri laikus szerintem csak annyit tud lenyomozni Ip cím után, hogy melyik szolgáltatónál van az illető, esetleg melyik város. Bár én így hirtelen azt sem tudom hol keressem az ip címet egy kapott e-mailben :)

Amiről viszont itt szó volt a facebook és közösségi oldalak az egy szinttel lejjebbi kategória. Úgyértem, nem kell külön jogosultság ahhoz, hogy megnézzek valakit a facebookon ha ő ezt engedélyezi. Vagy akár ahhoz sem, hogy tweetteren kövessek valakit.
Tehát egy e-mailből leszűrhető adatokhoz többnyire érteni kell és kell némi jogosultság a szolgáltatói oldalról, hogy ezt az infót kiadják nekünk.
Viszont facebookon, tweetteren, 4squeren ezt mind maga a júzer adja meg önként és dalolva. Így a dolog sokszor sokkal egyszerűbb.

Amúgy sokszor furán adja ki magát a dolog, amikor bejön hozzánk egy ügyfél. Beszélgetünk erről-arról majd véletlenül elszólom magam valamilyen témában... Mittomén hogy "ja tényleg te a vörös rózsát szereted"... Meg, hogy "huh ez olyan szín, mint amilyen színű kabátod vett a pasid a hétvégén"... Vagy "ja tudod, az a fajta hirdetőtábla, ami az utcátok sarkán is áll, az a sárga színű"... És a csaj meg csak meredt rám kitágult pupillákkal, hogy honnan a fenéből tudok én róla ilyen dolgokat, miközben akkor találkoztunk először? Nekem meg akkor esett le és mondtam, hogy bocs de megnéztelek iwiwen... :U A csaj annyira megvolt lepődve, azt se tudta mit mondjon, hiszen majdnem úgy ismertem, mint egy haverja, ő meg még soha az életben nem látott engem.

És igen, megszoktam nézni a céges női ügyfeleket iwiw-en, facebookon mielőtt jönnek hozzánk :) Miért? Mert megtehetem. Nem élek vissza vele se semmi ilyesmi. Csak jó poén.

És ez a félelmetes az egészben. Hogy gyakorlatilag egy tök ismeretlen embert ismerhetek meg, követhetem az életét és így tovább. Elmegy mellettem az utcán és én felismerem a képeiről és egyből beugrik, hogy na ez az a csaj aki most dobta a pasiját és ilyen olyan depi, nemrég váltott munkahelyet is stb stb stb... De közben ő azt se tudja kivagyok!

Perszer erre jön válaszban, hogy facebookon is már minden biztonsági funckiót a végletekig testre lehet szabni. Igen. De vannak bizonyos részek, amiknek láthatóságát nem lehet jobban szűkíteni, mint "ismerősök + ismerősök ismerősei". Nem tudom már melyik rész ez, de nem lehetett megadni, hogy kizárólag az ismerősök láthassák.
Márpedig ha ismerőseim ismerősei is láthatnak engem, akkor ahhoz, hogy engem megfigyelhessenek nem kell, hogy közvetlenül az én ismerőseim legyenek. Elég ha csak az én ismerőseim ismerőse :) Ja igen, és akkor még vegyük azt hozzá, hogy a Facebook-ot használók kb 60-70% nagy ívben tojik az adatvédelmi beállításokra. Bizonyos részük azt se tudja mi is az...
Na ezt egy kicsit túlragoztam, de remélem kivehető a lényeg :)

Szóval most még nem mondanám azt, hogy ez feltétlen veszélyes. Egyenlőre inkább csak félelmetes tud lenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.