Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tolvaj! válasza icecave (#49) üzenetére


tolvaj!
őstag

mint már mondtam nem befolyásol az anyagi része és nem lehet kiszámolni. a kalkulátorok nem tudják, hogy mikor mennyi volt a cigi ára és te éppen melyik fajtát szívtad az adott időszakban+ milyen intezitással ésatöbbi ésatöbbi..... F@SZSÁG!- bocsi, de ez kikívánkozott. én is össze- vissza szívtam, hol szürke westet, hol piros marlbit, kék szofit és priluki is volt meg L&M meg egy jó részére nem is emlékszem ( éljen a dicsőséges punk korszak :DDD ), de egyben biztos vagyok: egy suzukit már megvehetnék belőle, de az meg kell a francnak :)

inkább nem olvasom el, ha nem olyan nagy gond, én HERO akarok lenni és letenni, önerőböl woodo és ráolvasás, meg ez a mindenféle modern hablaty nélkül. veletek kifejezetten jó beszélni, mert ahány ember, annyi meglátás, de ez nem azt jelenti, hogy jó is a módszer. az enyém egyenlőre működik, akkor megy majd tönkre, ha mégis rágyújtok, de addig is... :)

módszer: kint van hagyva minden kellék, így bármikor rá tudok gyújtani. kabátomban és táskámban is ott van minden ami kell, egyszerűen csak nem teszem meg, miért?- mert hero vagyok ;]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#52) icecave válasza tolvaj! (#51) üzenetére


icecave
nagyúr

Senki sem mondta, hogy pontos adatokat kapsz, nem is ez a lényeg. Most komolyan, számít,hogy mennyi volt a cigi ára az évek alatt, meg ilyenek? Csak egy lökésnek jó, de aki fennakad azon,hogy "nem pontos a számítás", akkor nyilván nem neki szól a kalkulátor :D

A statisztikák szerint csak az emberek 2%-a szokik csak le tartósan, a többi mind-mind visszaszokik előbb-utóbb. engem ez is éltetett, inkább tartozzak a 2%-ba, mint a 98-ba :D

(#53) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Én 36 napja tettem le, és nagyon jól bírom. Vélhetően azért mert tavaly novemberben/decemberben nagyon sokat szívtam (magamhoz képest sokat, 12-14 szál/nap), és már kezdtem köhögni illetve nagyon szar volt a közérzetem is. Egész nap semmi nem ettem, csak cigi... több próbálkozásom is volt, de eddig most bírom a legjobban, sokkal ritkábban jut eszembe mint azelőtt. Most egyébként én is dögrováson vagyok pár napja, ez is "segít" a leszokásban.

A sorstársaknak kitartást! :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#54) icecave


icecave
nagyúr

"kíváncsi leszek mekkora lesz a pofám a 2. hét végén."

Meg mikor majd elmész az ismerősökkel/barátokkal beszélgetni/iszogatni, aztán félrészeg állapotban ", f*szom bánja, adj egy cigit" állapotba kerülni. Istenem, de sok visszaszokást láttam már így. Bár ezeket nem is értem, nem az abaj,hogy akkor részegen elszív valaki egyet, csak az, hogy másnap már ugyanolyan automatán veszi a cigit, mintha sohasem hagyta volna abba. Az is, aki előtte leszokott már hónapok/évek óta. Pedig annyi idő után olyan rossz a cigi íze/úgy beszédül tőle az ember (magamról tudom), hogy egyáltalán nem az (volna a normális) első gondolata az, hogy másnap irány venni egy dobozzal....

(#55) tolvaj! válasza Motion_Blur (#53) üzenetére


tolvaj!
őstag

Kitartást neked is! :)

Annyit viszont elmondok, hogy két éve álltam át cigitöltésre, mert napi 2 doboz piros marlbi ment el. most kb másfél hete már majdnem egy doboz ment el töltött cigiből is, szóval ahogy azt már írtam fentebb a lélegzés már egy ideje nem az én sportom :DDD. Mégegyszer neked is sok sikert, néha nézz vissza a blogbejegyzésbe, hátha röhögsz egy jót rajta és addig sem gyújtasz rá :)

(#54) icecave

Őőőőő.... szóval azt elfelejtettem mondani, hogy nem iszok alkoholt :B. A törzshelyemen azért van a bögre a pult alatt névreszólóan, mert csak kávézom és őszilevezem. Eleinte váltott ki furcsa tekinteteket az emberekből, de mára már a helyiek és a benfentesek megszokták. Még sört sem iszom. Utoljára 2007 ben rúgtam be egy szegedi banzáj alkalmával, de előtte már 5 évig nem ittam egy kortyot sem. Ez a veszély kipipálva ;) Én a kattogástól és/vagy az átszokástól félek jobban. Nem akarok átszokni semmi hülyeségre, pláne nem a kajálásra.

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#56) tolvaj!


tolvaj!
őstag

Frissült.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#57) lezso6 válasza tolvaj! (#56) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Csak így tovább! :C

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#58) icecave válasza tolvaj! (#56) üzenetére


icecave
nagyúr

Csak így tovább... még valami eszembe jutott: én még évekkel a leszokás után is álmodtam azt,hogy cigizek... aztán álmomban is tiszta mérges voltam, hogy "Basszus, dehát leszoktam". Mikor felébredtem, akkor örültem ám,hogy csak álom volt :D

(#59) tolvaj!


tolvaj!
őstag

update.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#60) icecave válasza tolvaj! (#59) üzenetére


icecave
nagyúr

Senki nem mondta, hogy olyan dolgokat kell nasizni, ami hízlal :D Komolyra fordítva a szót: egyél répát, meg karfiolt, meg káposztát nyersen. finom, és egészséges is. Ha eddig nem tetted, legalább most lesz okod rászokni a nyers zöldségekre.

(#61) tolvaj! válasza icecave (#60) üzenetére


tolvaj!
őstag

addig nincs is baj, amíg "csak" mogyoró... legfeljebb pattanásosabb leszek, és jól fog működni a prosztatám :DD.. én is komolyan: soha nem tudtak és tudtam rávenni magamat a zöldség fogyasztásra. max köret krumpli, rizs, káposzta és ezek variálása, amúgy pedig húst hússal és mielött valaki belémköt, 0- a vérem, nekem kifejezetten jó ez az étrend. egyenlőre rambót játszok és rágcsálom a gyufaszálat... legalább az is elfogy ;]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#62) icecave válasza tolvaj! (#61) üzenetére


icecave
nagyúr

Krumpli, rizs = szénhidrát. Csak edd, mint a gép, hamar meg fog látszani. Bár a fene tudja, ektomorf alkatnak ez sem árt, aztán lehet az vagy :) Vércsoport diéta meg egyebek létjogosultságába meg inkább nem megyek bele, csak összevesznénk :D Az meg nem jó a leszokáskor, az ember olyankor szinte keresi az alkalmat,hogy valami felidegesítse, hogy ezen ürügyél fogva rágyújthasson.
Amúgy majd arra figyelj, hogy a nassolás ne maradjon meg, ha a cigiről már lefogytál... egyik ismerősöm is akkor kapott észbe, mikor már akkora volt, mint egy víziló.

[ Szerkesztve ]

(#63) tolvaj! válasza icecave (#62) üzenetére


tolvaj!
őstag

Krumpli, rizs 5 deka jut fél kiló húsra....így a szénhidráttól nem félek :) , vércsoport diéta ( és minden más diéta ) f@szság, nem veszünk össze:) és köszönöm a jótanácsot :R figyelni próbálok.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#64) tolvaj!


tolvaj!
őstag

Frissült.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#65) nem_tom


nem_tom
őstag

Sok sikert! Javaslok neked egy könyvet. Címe: Allen Carr - Végre nem dohányzom! Nagyon érdekes, mindenképpen érdemes elolvasni. ;)

(#66) icecave válasza tolvaj! (#64) üzenetére


icecave
nagyúr

Na? Meg volt a 2 hét, 2 napja már el is múlt... úgy lett, ahogy gondoltad az utolsó frissítésben leírt gondolatmenetre utalok (mert szerintem ez nem így működik, ezért érdekel, hogy nálad vajon igen?).

(#67) tolvaj! válasza icecave (#66) üzenetére


tolvaj!
őstag

igazából tegnap volt a 2 hét :)és igen. úgy látszik ilyen hülyén működök valamiért. annyira ragaszkodtam ehhez a dátumhoz, hogy rögeszmésen magamba beszéltem és most jobb!!!- és ez nem tréfa. nem hiszek a hókuszpókusz agykontroll dolgokban,de egyenlőre jobban érzem magam.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#68) #79621120


#79621120
törölt tag

Én is befejeztem .

Péntek reggel szívtam el az utolsó szívart és már jelentkeznek is a nikotinelvonási tünetek .

(#69) tolvaj! válasza #79621120 (#68) üzenetére


tolvaj!
őstag

Két nap. Szorítok!

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#70) tolvaj!


tolvaj!
őstag

Frissült.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#71) #79621120 válasza tolvaj! (#69) üzenetére


#79621120
törölt tag

Köszönöm .

(#72) sziku69


sziku69
senior tag

Hosszú még az út, de kitartás. Szurkolok Neked!

Én anno a seregben hagytam abba a bagózást. Napi két doboz meg se kottyant. Aztán elkezdtem sportolni, futni. Cigifüst helyett tiszta levegő. Röhej. Az ember önpusztító. A dohánygyártók meg zsírosodnak rajtuk.

(#73) tolvaj!


tolvaj!
őstag

frissült

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#74) icecave válasza tolvaj! (#73) üzenetére


icecave
nagyúr

Biztos lehetsz benne, hogy lesz kísértés. Csomó minden mellé megszokta az ember a cigit. Nekem pl. furcsa volt az is, hogy hosszabb telefonálások alatt nem cigizek... Mert még annak idején a fősulis kollégiumban kimentem, felhívtam a barátnőmet és közben cigiztem. Ezt szoktam meg. Ennek jól jöhet az ellenkezője is, ahogy megszokja az ember a cigizést, meg fogja a "nem cigizést" is. :)

(#75) Huma válasza Lenry (#50) üzenetére


Huma
addikt

Lehet azokra is képeket kellene tetetni, hogy miket okozhat a gyakori fogyasztásuk. :D
Esetleg Nemzeti Májkrémboltban lehetne csak árulni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#76) tolvaj! válasza icecave (#74) üzenetére


tolvaj!
őstag

igen. most veszem csak észre igazán, ahogy pörögnek a napok, hogy mi mindenhez "használtam" én a cigit. De akkor is ki kell bírnom, mert már most rengeteg pozítivum van amit megélek azzal, hogy egyenlőre sikerült letenni. Igyekszem, mást nem tehetek és "imádkozom istenhez", hogy ne vigyen kisértésbe, mert oda találok magam is ;]

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#77) nem_tom válasza tolvaj! (#76) üzenetére


nem_tom
őstag

"...hogy egyenlőre sikerült letenni." Legyél 100%-ig biztos a sikeredben és az elhatározásodban plusz annak helyességében. Így biztosra elkerülheted a visszaszokást. ;)

(#78) #79621120


#79621120
törölt tag

Hat nap után visszaestem ( a munkahelyi stressznek köszönhetően ) , de március egytől ismét megpróbálom abbahagyni .

(#79) icecave válasza #79621120 (#78) üzenetére


icecave
nagyúr

Pedig a 6 nap már nem rossz. A leszokásban pont az ilyen magadnak állított határidők fogják az egészet derékba törni. Annyira rástresszelsz, hogy X. időponttól már nem cigizhetsz, hogy minimálisra csökken a leszokás esélye... Senki sem mondja hogy mától ez lesz, meg az lesz, viszont "holnaptól minden más lesz". Persze, hányszor mondják ezt az emberek különböző élethelyzetekben és gondolom, mindenki tudja, milyen hatásfokkal "dolgozik" ez a kijelentés.

(#80) Lauda válasza #79621120 (#78) üzenetére


Lauda
félisten

Gondolom marcius 1-tol nem lesz stressz. Elarulom lesz. Tedd le ma az utolsot, kulonben sosem fog menni. Neked akarok jot ezzel.

(#81) icecave válasza Lauda (#80) üzenetére


icecave
nagyúr

így van, annak idején elment egy évem, mert mindig csak tologattam, meg új időpontot találtam a leszokásra, plusz ha ideális volt minden, akkor is gyorsan találtam valami okot, hogy "Á, most mégsem szokok le, mert ideges vagyok a vizsga miatt, stb. A végén már a "máshogy néz a macskám" szintű dolog is elég stresszfaktor volt, hogy toljak az időponton :D Szánalmas.

(#82) Lauda válasza icecave (#81) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, ez igy van ahogy irod. Holnap sem lesz konnyebb es jovo heten sem. A fuggoknek ez egy kenyszerintezkedese, hogy toljak arrebb a hataridot, amikor meg kell valniuk a szertol/tevekenysegtol, amitol fuggenek. Azota is halas vagyok magamnak, hogy megszabadultam attol az okadektol. ;)

(#83) tolvaj! válasza #79621120 (#78) üzenetére


tolvaj!
őstag

Nagyon sajnálom! Ilyen szerintem sincs, hogy majd holnap, vagy ekkor és akkor. Január 31. este 18:10 kor elszívtam egy cigit, nem volt más mint a többi, azt leszámítva, hogy reggel nem gyújtottam rá és úgy döntöttem nem is fogok. Ezt azóta sikerül betartanom! Határozd el magad, de ne kösd időponthoz szerintem, csak csináld :) " Tedd, vagy ne tedd! De ne próbáld! "

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#84) tolvaj!


tolvaj!
őstag

update

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#85) tolvaj!


tolvaj!
őstag

Frissült

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#86) icecave válasza tolvaj! (#85) üzenetére


icecave
nagyúr

Jó úton haladsz, minél ritkábban posztolsz, annál kevesebbet is gondolsz rá, az biztos. Csak így tovább :)

(#87) icecave


icecave
nagyúr

Na, eltelt megint 3-4 hét, hogy állsz?

A hallgatás 2 dolog miatt lehet. Leszoktál és már ide sem nézel, vagy visszaszoktál és azért nem :D

[ Szerkesztve ]

(#88) tolvaj! válasza icecave (#87) üzenetére


tolvaj!
őstag

Nem, nem szoktam vissza. Csak a két hónapot várom ami érdemes a posztra :DDD elsején jubilálok :)

(Szigorúan véve 28. este 6 után lesz 8 hete, hogy lettem)

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#89) icecave válasza tolvaj! (#88) üzenetére


icecave
nagyúr

:K :C

(#90) tolvaj! válasza icecave (#89) üzenetére


tolvaj!
őstag

:R

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#91) tolvaj!


tolvaj!
őstag

Frissült.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.