Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) ZCoyote válasza liksoft (#850) üzenetére


ZCoyote
őstag

Hát még én:-)

Romani ite domum.

(#852) ZCoyote válasza liksoft (#850) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nna, mondtak másfél-két hetet.

Romani ite domum.

(#853) lajosx


lajosx
őstag

sziasztok

Az lenne a kérsdésem hogy vettem egy wd 500gb-os sata winyót,felraktam a hds de nem mutat semmit.:(
Már 2 napja fent van,de még a kondiciot se mutatja,se a hömérségletet ez mitöl lehet?Egyedül a 2 particiót mutatja,minden máshol kérdőjel van.
Idáig minden winyót tudtam vele tesztelni még a 2gb-os féléket is:)

Köszi..

(#854) hdsentinel válasza lajosx (#853) üzenetére


hdsentinel
őstag

Miért nem látható a merevlemez hőmérséklete, állapota?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#855) lajosx válasza hdsentinel (#854) üzenetére


lajosx
őstag

köszi:R

(#856) hdsentinel


hdsentinel
őstag

Megjelent a Hard Disk Sentinel 3.30-as verziója!.
A program letölthető a www.hdsentinel.hu weblapról vagy a beépített frissítő segítségével.

Újdonságok ebben a verzióban:

- RAID tömbbe szervezett merevlemezek állapotának felderítése Silicon Image RAID vezérlők esetén
- a főmenüből elérhető LEMEZ menü tartalmazza a merevlemezekkel kapcsolatos kezelési, tesztelési lehetőségeket
- Fejlett energiagazdálkodás beállítási lehetőség az egyes lemezeknél (*)
- Zuhanás érzékelés szenzor beállítási lehetőség a 2.5"-os lemezeknél, melyek támogatják ezt a lehetőséget (*)
- egyedi sárga / vörös hőmérséklet riasztási szint beállítása a lemezekhez
- a rendszerrel indítás késleltetése
- számítógép távoli leállítása esetén a figyelmeztető ablak tiltása
- fejlettebb hálózati meghajtó kezelés
- Aktivált Kulcsfájl Betöltése gomb segítségével kényelmesebb és gyorsabb az internet-kapcsolat nélküli aktiválás
- NTFS kapcsolódási pontok megjelenítése

Hardver-specifikus frissítések:

- nagyobb RAID tömbök jobb kezelése (32 merevlemeznél több esetén)
- SSD vezérlők felismerése és pontosabb kezelése
- SSD-specifikus értékek, állapot és hőmérséklet felismerése (ha támogatott az SSD által)
- kizárólagos használatú lemezek állapotának jobb felismerése
- JMicron JMB36X / Gigabyte GBB36X merevlemez-kezelők jobb kezelése

Hibajavítások:

- dátum-kijelzés javítása
- kisebb javítások, módosítások
- jobb Windows 98/ME/NT4 támogatás

(*): a merevlemez-vezérlő illesztőprogramjának is támogatnia kell a szükséges funkciót annak használatához.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#857) szaszlaci válasza szaszlaci (#812) üzenetére


szaszlaci
addikt

Időközben garanciáztattam a merevlemezt, melyen gyenge szektorok voltak találhatóak.
Szervizbe vitelkor 9 darab volt rajta, szó nélkül cserélték.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#858) embe


embe
nagyúr

Üdv! A kérdésem a következő: vettem kéztől egy 500-as WD vinyot. A Hd sentinel szerint minden 100 %-os. De kiír egy olyat, hogy 4717 adatkapcsolati hiba. Vagy valami hasonlót. Majd holnap teszek be egy képet róla. Ez mi a túró lehet?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#859) embe


embe
nagyúr

Erről van szó:

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#860) liksoft válasza embe (#859) üzenetére


liksoft
nagyúr

ÁÁÁÁÁÁ Itt is Te vagy? :W :W :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#861) embe válasza liksoft (#860) üzenetére


embe
nagyúr

Neeem, nem én. A klónom... :DDD :DD Csak választ akarok kapni a kérdésemre. De már kaptam tőled.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#862) Flashman


Flashman
tag

Szintén az inicializálós tesztel kapcsolatban lenne kérdésem. Elindítom és órákon ezen a szinten marad:

Várjak türelemmel vagy ez valami hiba?

(#863) liksoft válasza Flashman (#862) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szerintem írja a gondját alul. Nem tud írni a drive-ra, mert az OS nem engedi.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#864) Flashman válasza liksoft (#863) üzenetére


Flashman
tag

Ok eddig rendben, de nem értem miért. :) Nincs használatban semmilyen szinten. No mind1, kísérletezek tovább. :)

(#865) liksoft válasza Flashman (#864) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem tudta lock-olni. Ennek azért lehetnek egyéb okai is. Van nyitott file rajta (rendszer szokott ilyent tenni), vírus, egyéb.....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#866) Flashman válasza liksoft (#865) üzenetére


Flashman
tag

Ok, köszi. Jobban körbenézek!

(#867) TeeJay


TeeJay
félisten

szerintetek ennek a vinyónak lőttek?
pénteken vettem hordozható vinyót és már aznap sem tudtam használni mára meg már ide "javult" a helyzet :DDD mivel 3nap alatt azonnali csere jár így holnap viszem vissza csak még előtte statisztikaként lementettem pár HD Sentinel adatot :D még sosem láttam ilyet

kép1
kép2
kép3
kép4

véletlen elérés tesztnél érdemes nézni azt a 10000ms fölötti elérési időt :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#868) liksoft válasza TeeJay (#867) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nekem nagyon úgy tűnik, nem kap rendesen tápot. Ezt a drive-ot CSAK forrasztott, tehát hátlapi USB portról szabad üzemeltetni Y kábellel. Tehát ha nem két portról kap feszültséget, akkor pontosan erre lehet számítani.

Szerk: Előlapi kábellel alaplaphoz kötött USB port szóba sem jöhet! Nem ad elég teljesítményt még Y kábellel sem!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#869) TeeJay válasza liksoft (#868) üzenetére


TeeJay
félisten

a vinyóhoz csak sima kábelt adtak, 5gépen próbáltam köztük egy olyanon ami 1 hetes vadiúj combos konfig. figyu ha ennyi gép közül egyiken sem üzemel rendesen akkor ott valami gebasz van! ja és asztali gépen mindig hátra dugtam a notiban meg hát ahol épp van USB mert az mind az alaplatra van forrasztva.
holnap kicserélik egy másikra az üzletben, kiderül az jó lesz-e de szomorú lennék ha abba is haldokolna a samsung notivinyó :(

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#870) liksoft válasza TeeJay (#869) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha gyárilag sima egyszeres kábelt adtak hozzá, akkor én vennék Y-t. 2,5"-os drive nem megy el stabilan szimpla kábellel. A WD, Seagate és Hitachi (régi eredeti Hitachi, nem az IBM gyermekek) egyes szériái vesznek fel 500mA-nál kevesebbet, így azok jók egy kábellel is. De a többiekhez Y kábel kell.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#871) TeeJay válasza liksoft (#870) üzenetére


TeeJay
félisten

ma kaptam helyette egy másikat mert 3 napon belül cserélik ha bármi gondja lenne
nos lekopogom ez szépen megy :R semmi hiba HDSentinelbe, simán lefut minden teszt, elérési idők is tökéletesek, ugyanúgy sima rövid USB kábelről megy és eddig tökéletes.
szerintem az előző példányba hibás Samsung vinyó jutott így nem csoda hogy érdemben adatot sem tudtam rá írni soha :DDD ez most jó tesztelem és szerintem megfelelő lesz nekem :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#872) hdsentinel válasza TeeJay (#871) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ez szuper :)

Érdemes ezt megnézni azért: Merevlemez első használata előtt

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#873) TeeJay


TeeJay
félisten

az mitől lehet hogy a rövid önteszt félbeszakad mert azt írja ki hogy
"vezérlő által megszakítva"

eddig rendesen ment a külső USB-s vinyómon most meg semmi :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#874) hdsentinel válasza TeeJay (#873) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ez azt jelenti, hogy a vezérlő (a számítógép) olyan parancsot ad ki, ami leállítja a teszt futását. Ezt okozhatja maga az USB átalakító vagy a megfelelő illesztőprogram. Nem történt ilyen frissítés az utóbbi időben?

Ilyenkor érdemes a Lemez menü (3.30-as verziótól) Felület teszt opciójával tesztelni, amit viszont a fentiek nem befolyásolnak és részletesebb eredményt ad a teszt közben és végén.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#875) Disaster24


Disaster24
csendes tag

Nem tudom jó helyen teszem-e fel ezt a kérdést, de hátha.. :)

2 hete vettem egy WD15EARS-t és azóta 1258-ra nőtt a SMART-ban a "193 Load/Unload Cycle Count" értéke.

Utánaolvastam amennyire hirtelen tudtam, és volt ahol azt írták, hogy ez nem kritikus attribútum, meg, hogy csak tájékoztatási értékkel bír, illetve, hogy mit is jelent:
Megadja, hogy a fej hányszor állt be illetve lépett ki a parkoló zónából.

Nem is aggódnék, ha a sokkal idősebb (talán 1 éves) WD10EADS-emnél nem lenne sokkal kissebb, 462 ez az érték.

Van bármi alapja is az aggodalmamnak?

[ Szerkesztve ]

(#876) TeeJay válasza hdsentinel (#874) üzenetére


TeeJay
félisten

elszállt a külső vinyómról egyik napról a másikra a partíció
szerencsére 100%-ban le tudtam menteni a Getdataback nevű programmal róla mindent
majd utána formáztam és visszamásoltam mindent
nos a formázás óta nem megy a rövid önteszt, mindig ezt a hibát írja ki hogy "a vezérlő által megszakítva" vagy mi

megnézem mi a fene lehet akkor

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#877) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Hello Mindenkinek.
Lenne egy problémám a sentinellel. Vettem egy samsung s2 2,5" 640gb-os usb-s külső hddt. Az a gondom, hogy mikor a sentinel fut, akkor nem állítja le a wincseszter önmagát 5 perc tétlenség után. Ha nem fut a sentinel, akkor viszont leállítja. A sentinel beállításai között olyat olvastam, hogy melyik winyót ne állítsa le (természetesen semmi nincs beírva) de olyat nem, hogy melyiket igen. Van egy másfél terrás 3,5" -os samsung story station is, az tökéletesen leáll 5 perc után, de a kicsi nem. Tud valaki segíteni?

(#878) hdsentinel válasza Disaster24 (#875) üzenetére


hdsentinel
őstag

Nincs miért aggódni.
Az újabb WD-k saját belső energiagazdálkodási rutinja okozza ezt, valóban kiveszi a fejet a felületről, majd ha szükséges, újra visszateszi.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#879) hdsentinel válasza TeeJay (#876) üzenetére


hdsentinel
őstag

A "vezérlő által megszakítva" annyit jelent, hogy a HDD olyan parancsot kap a rendszertől, ami miatt leáll a belső önteszt. Ezt általában a vezérlő (alaplap) illesztőprogramja okozza, de más alkalmazás is lehet, ami a HDD-hez hozzá szeretne férni.

Ilyenkor, ha a belső önteszt nem fut le, akkor mindenképpen érdemes a Lemez menü -> Felület teszt opcióit használni, amivel nincs ilyen gond, a formázásnál lényegesen alaposabban teszi rendbe a merevlemezt és pontosabb képet ad annak állapotáról.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#880) hdsentinel válasza XIII Ramses (#877) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ez természetes jelenség. A Sentinel alaphelyzetben 5 percenként lekéri a merevlemezek állapotát, ez pedig (mivel lemez-hozzáférés, azaz így a HDD nem tétlen) megakadályozza a leállást. A megoldás az, hogy a Sentinel-ben a Beállítások -> Fejlett opciók oldalon feljebb kell tolni az Ellenőrzés gyakorisa melletti csúszkát, azaz beállítani, hogy ritkábban forduljon a merevlemezhez. Elméletileg (ha a merevlemez, a külső keret, az op.rendszer és a vezérlő illesztőprogramja is mind együtt tudnak működni) a program nem kéri le az állapotot a már alvó HDD-től, azaz nem ébreszti fel csak emiatt.

Az opció, amit írtál pont a leállás megakadályozására szolgál, mivel sokakat zavar, ha egy HDD belső energiagazdálkodási rutinja (függetlnelül az op.rendszer energiagazdálkodási beállításától) kiviszi a fejet és/vagy leállítja a HDD-t, majd amikor az ember használná, akkor várni kell a felpörgésre, pozicionálásra ismét. Ezért ott megadhatóak azok sorszámok, hogy melyik HDD(k) ne állhassanak le - de itt nem ez kell.

Küldhetnél riportot azért (Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek), segíthet!

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#881) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Ide is: [link]

A 3.40 verzióval támogatott lett az Intel RAID!!!
@hdsentinel: :R

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#882) news6s


news6s
csendes tag

Sziasztok!

XP SP2-t használok, több hdd-vel.
(samsung rendszer hdd 80gb, samsung hdd 500Gb 3,5" külső házban/SATA, samsung s2 hdd 500Gb 2,5")
A probléma csak a hdd sentinel 3.40 verzió feltelepítése után jelentkezett, ezért vonok párhuzamot a hiba és a sentinel között.
Feltelepítés, böngészés ahogy láttam hiba nélküli volt, a probléma akkor kezdődött, mikor a háttérben futó sentinellel a gépet magára hagytam. Első hibajelenség akkor jött elő, mikor az s2-s samsung usb hdd-n szerettem volna átnevezni egy mappát (telepítés után 15-20 perccel). Várt, várt, gondoltam amiatt mert leállította tétlenség miatt a merevlemezt. Ránéztem az állapotjelző ledre, nem világított.(alapállapotban kéken világít, olvasás\írás közben villog) A hdd működött, éreztem hogy rezeg, de nem kelt életre. Próbáltam néhány dolgot, de ez annyira összezavarta a teljes rendszert hogy újra kellett indítanom. A következő hibajelenség ezután következett, tétlenség után egyszerűen újraindult a gép. (s2 működött, háttérnben futott a sentinel)
Ezután az újraindításkor kikapcsoltam a sentinelt, ezáltal hiba nélkül működött a gép még 1,5 óráig.
Kérdéseim:
- ez mi ez, és mit tehetek hogy ne ez legyen?:)

Előre is köszönök minden segítséget.

(#883) hdsentinel válasza news6s (#882) üzenetére


hdsentinel
őstag

Úgy tűnik, egy korábbi verzió használata segítséget jelentett:

[link]

Azért mindenképpen jó lenne a Riport menü Teszt riport küldése a fejlesztőnek opció használata, hogy meg tudjam nézni, mi okozhatta a gondot, hogy a későbbi verzióval már ne legyen ilyesmi.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#884) -AD4M-


-AD4M-
tag

Üdv peoples!

Egy érdekes jelenség történt meg HM160HI Samu laptop vinyómmal.
Ezidáig 40% kondíciójú volt, 103 hibás szektorral.
Adatokat kimentettem, úgy volt hogy elviszem garival kicserélni. Partíciókat is töröltem, pár tesztet még csináltam (hátha előjön még egy két hiba). Most 76%-os 0 hibás szektorral, csak felpörgési gondok (8 alkalom) vannak. :F :Y

Ilyenkor mi van? Most így nem hiszem hogy kicserélik...
Mennyire megbízható? Néha előfordul hogy kattan egyet, meg olyan is van hogy 10-20 másodpercenként újrapörgést hallok ha odatapasztom a fülem.

Nem tudom mi tévő legyek :(((
Ha megmaradt volna a hibás szektor szám, vagy még előjött volna még pár akkor valszeg simán cserélik, így meg :O .

Allons-y!

(#885) Beri


Beri
addikt

Hello!

17 nap van a vinyóban, kondíció 0%. Ezt ilyenkor simán visszaveszik gariban?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#886) liksoft válasza -AD4M- (#884) üzenetére


liksoft
nagyúr

Azok nem hibás, hanem vizsgálat alatt lévő szektorok lehettek. Nem mindegy. Ha viszont valóban redirektált szektorok voltak, akkor nagyon érdekel melyik programmal tesztelted.

Túlmelegedve, alacsony töltöttségű akku mellett történhet hibás írás. Ilyenkor ezek a szektorok vizsgálat alá kerülnek. A teszt során jók voltak, így javult a drive állapota is.

Nem mondom, hogy minden jó, de valószínűleg a drive oldaláról a garanciális szintet nem üti meg.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#887) liksoft válasza Beri (#885) üzenetére


liksoft
nagyúr

Valószínűleg. De ehhez a gyári tesztprogram futtatására, és annak a hibaüzenetére lesz szükséged.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#888) NitrousB


NitrousB
csendes tag

Sziasztok!

Elég új vagyok a témában, ezért a segítségeteket kérném.
Visszaolvastam pár oldalt, (2-300 kommentet) de erről a hibáról nem találtam semmit (ha ez hiba).
A vinyó: Seagate Momentus 7200.4, 320GB, kb. másfél hónapja használom.
Gép: Lenovo T410

A HDSentinel 69%-ot ír kondíciónak, valamint az alábbi üzenetet írja ki:

"A lemez önteszt során talált 1 hibás szektort.
A lemez felületén található 1 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek) ... stb."

Továbbá a Naplóban 927 darab Reallocation Event Count van. A leírások szerint ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy ennyi szektort reallokált, viszont egy kb. másfél hónapos vinyónál azért soknak tűnik ez a szám.

Mellékelek két képet:
1.

2.

Kösz a választ előre is!

Üdv.:
NitrousB

"If you question too much, you will end up in a situation where the reasons guiding your actions lose their power to guide."

(#889) liksoft válasza NitrousB (#888) üzenetére


liksoft
nagyúr

Drive hőmérséklete? Maximumokról egy összesítő diagramot küldhetnél.

Egyébként célszerű lenne biztonsági mentést készíteni a fontos adatokról.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#890) NitrousB válasza liksoft (#889) üzenetére


NitrousB
csendes tag

Szia!

A max hőmérséklete 47 °C volt.

Az összesítő táblázat:

Kösz a választ!

Üdv.:
NitrousB

"If you question too much, you will end up in a situation where the reasons guiding your actions lose their power to guide."

(#891) liksoft válasza NitrousB (#890) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

42-45 fölé ne engedd! A 7200-as fordulat és a magas hőmérséklet nagyon gyorsan megbosszulja magát. Inkább legyen lassabb, de tökéletes hűtés nélkül laptopba CSAK 5400-as drive-ot ajánlok.

Amit küldtél, meg nem a Hőmérséklet fül maximum értékei.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#892) NitrousB válasza liksoft (#891) üzenetére


NitrousB
csendes tag

Bocs, nem gondoltam, hogy a hőmérsékletre értetted az összesítő diagramot. :)

A hőmérséklet fül adatai:

A hőmérséklet szabályozásába sajnos nincs beleszólásom, azt most már teljesen a BIOS-ra bízom. Próbálkoztam anno a TPFanControl-al csökkenteni a ventillátor zaját, de ennek alig lehetett kihatása a vinyó hőmérsékletére, mivel a kettő egymástól elkülönítve dolgozik.
A hűtőborda csak egy-egy hőcsövön keresztül kapcsolódik a CPU-hoz és a chipset-hez, a vinyót nem hűti (sajnos).

"If you question too much, you will end up in a situation where the reasons guiding your actions lose their power to guide."

(#893) liksoft válasza NitrousB (#892) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ahogy nézem, a határon szokott menni. Nyáron mi lesz? Sajnos adatmentéses szempontból ennek a gyártónak a 2,5" drive-jai nem túl szerencsések, mert ha megfőzik magukat, felületsérülés miatt ritkán menthetőek az adatok. Ezért csak a hűvös üzemmódot, és a stabil naprakész archiválást tudom javasolni.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#894) NitrousB válasza liksoft (#893) üzenetére


NitrousB
csendes tag

Köszönöm a tanácsokat, először csinálok egy biztonsági mentést, majd amint lehet, lecserélem a vinyót.
Tudnál esetleg ajánlani olyan hasonló méretű (300 GB körüli) hdd-t, ami kevesebb hőt termel?

"If you question too much, you will end up in a situation where the reasons guiding your actions lose their power to guide."

(#895) liksoft válasza NitrousB (#894) üzenetére


liksoft
nagyúr

Samsung, Toshiba. Azért jó lenne tudni, pontosan mi okozza a gondot, mert ha nem a melegedés (tápellátás is lehet, de ritkábban), akkor az megmaradhat az új drive-nál is.

Ha viszont garanciális még a berendezés, akkor a garanciális szervizt is érdemes lenne megkeresni, Ők mit mondanak. Ugyanis én csak általánosságban tudok mondani ötleteket, hibaforrásokat, Ők akár szériára tudnak tanáccsal szolgálni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#896) hdsentinel


hdsentinel
őstag

Megjelent és letölthető a Hard Disk Sentinel 3.50-es verziója!
Újdonságok: [link]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#897) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Az Ashampoo akciózik most és találtam a kínálatában egy HDD Control 2 nevű kis programot.

Sajnos felhasználói visszajelzéseket nem találtam róla, így megkérdezném itt, bár nem teljesen fedi a topic témáját, hátha jár erre a programmal tapasztaltabb fórumtárs, érdemes-e ezzel a programmal foglalkozni?

read-only mode on the forum

(#898) joccadoki


joccadoki
senior tag

van egy kis problémám:van egy maxtor vigyóm 120gb-s satás a kondíció 15% hátralévő élettartam 15% a hard disk sentinel 2.1et használom már egy ideje és öntesztet akartam futtatni rajta és 1m 30s nél leáll azzal hogy sikertelen az olvasófej hibája miatt. mondom jó írok rá adatot és ellenőrzöm egy lemezellenőrző programmal a program nem ír ki hibát nem is áll meg de a smart disk meg igen 84---> 91 bad sector ez áll a naplóba ami érdekes az az hogy az első part lefut 355x dvd írási sebességgel 61fokosan (?)(ilyen sebességre nem lenne képes önmagában a winyó) a másik kettő meg stabilan 58x dvdírási sebességen 90% (stabilan!!!)kihasználtság semmi hiba de a smart disk ezt a hibát adta ki
2011.01.12. 13:19:56,#197 Current Pending Sector Count 89 -> 90
2011.01.12. 13:19:56,#5 Reallocated Sectors Count 89 -> 90
-------------------------------------------------------------------------------------------------
2010.11.07. 12:10:01,#197 Current Pending Sector Count 84 -> 91
2010.11.07. 12:10:01,#5 Reallocated Sectors Count 84 -> 91
2010.10.30. 16:08:49,#197 Current Pending Sector Count 80 -> 84
2010.10.30. 16:08:49,#5 Reallocated Sectors Count 80 -> 84
2010.10.30. 15:33:39,#198 Off-Line Uncorrectable Sector Count 0 -> 1
na eez mi!!! és az adatok még mindíg épek

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#899) hdsentinel válasza joccadoki (#898) üzenetére


hdsentinel
őstag

A HDD folyamatosan újabb hibás területekre fut rá. A szektorokat felülvizsgálja és szükség esetén áthelyezi őket a tartalék területre. Úgy tűnik, ez viszonylag szerencsésen zajlik Nálad (ez meglehetősen ritka). Ilyenkor mivel a későbbi írás/olvasás a tartalék területet érinti, nem tűnik a HDD hibásnak, pedig az állapota messze nem stabil.

Hogy a jelzett problémák mit jelentenek, mit érdemes tenni ilyen helyzetben, az
a szöveges értékelés melletti "?"-re kattintva elolvasható, vagy on-line itt:
http://www.hdsentinel.com/help/hu/szoveges_ertekeles.html

Az esetleges további teendőkről, lépésekről a program honlapján található bővebb információ:
http://www.hdsentinel.hu/faq.php#q13 és
http://www.hdsentinel.hu/faq.php#q16

A 355x érték természetesen nem valós, a Windows teljesítménymérési módszere (amit a Sentinel is használ) nem mindig pontos. A régi 2.1-es Sentinel óta ez már át lett dolgozva és emiatt (is) az újabb verziók pontosabb adatokat szolgáltatnak, ezért javasolt a frissítés.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#900) joccadoki válasza hdsentinel (#899) üzenetére


joccadoki
senior tag

Köszönöm!!!!!! A tanács sokat segített mert fogtam a 2.10es sentinelt felfrissítettem 3.50 profra rögtön bepróbálkoztam az újrainícializálással illetve töröltem előtte a partíciókat
mire vége lett a következő eredmény fogadott a kondi 14%---->99% a hömérséklet 61---stabil!! 51 3óra folyamatos működés közben a hibás szektorok száma: 90------>1 szektor
újrapróbálkozások száma 0 teljesítmény 100% továbbmegy az önellenőrző teszt, illetve az átlag olvasási sebesség nem 350 hanem 84x dvd írás

thx mégegyszer

szép napot: joccadoki

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.