Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39) duffbeer válasza iMaverick (#27) üzenetére


duffbeer
őstag

"Bőven megelégszik 60W-al."
Az nem kevés. 24/7ben számolva egy év használat kb 25e Ft villany (+ zaj).
Én egy Intel D945GSEJT lapot használok letöltőgépnek, Max 15Wot fogyaszt, teljesen hangtalan (passzív). Ha ezzel számolok az kapásból 6e Ft/év A különbség majdnem 20e Ft évente.
Teljesen meg vagyok vele elégedve, Torrentet csodálatosan bírja max sávszéllel egyszerre fel/le 20/10-es nettel, ezen felül jelenleg FTP szerverként is üzemel. Nagyjából ez kimeríti a letöltőgép fogalmát. A lapon lévő gigabit lan is nagyon jól üzemel (50-60MB/s et tud HDDről HDDre.) Szóval letöltőgépnek bőven elég

C2D kicsit izmos erre a célra szerintem. Nem valószínű, hogy azon olyan programokat használsz, ami annyira ennék a procit. Természetesen mindenki másként használja a gépét, de, ha pl HD filmeket is akarsz nézni rajta, akkor már bőven túllépted a letöltőgép fogalmát.

Eddig pár ismerősömnek raktam már össze atomos gépet és nem volt még panasz.
Építettem már autóba is PCt kétmagos Atomos gépből és az is helytáll. WIn7-el még gyorsabb mint XPvel, igaz D510 van a lapon nem az első generáció.
Amit írtál 20-30 percet egy telepítésre... Hát nem tudom. Ezek szerint orbitális különbségek vannak atomos lapok között, mert az én jelenlegi egymagos, ráadásul mobil procis lapom ellén sokkal gyorsabb.

Azzal pedig maximálisan egyetértek, hogy a kedves júzer döntse el mire kívánja használni a masinát mielőtt megveszi. Nekem is ez az első kérdésem, ha valaki tanácsot kér...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.