Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) stevve válasza iMaverick (#50) üzenetére


stevve
nagyúr

És milyen IGP-vel? Az a 667 az DDR2, ugye? Nekem is az van és nincs gondom, csak azért írtam, hogy talán számíthat az is, hogy a memória milyen sebességű/áteresztő képességű egy teljesítményben pengeélen táncoló gépnél. De fenntartom, hogy ezt csupán VGA és GDDR viszonylatában tapasztaltam, osztott memóriás IGP-knél nincs sok információm.

(#52) Solten


Solten
addikt

Klassz cikk stevve! :) A Zino HD kaphato AMD X2 6850E CPU-val is, (Blu-ray -es valtozat).

Saor Alba

(#53) stevve válasza Solten (#52) üzenetére


stevve
nagyúr

Köszi! :R És a kiegészítést is köszi. :K

(#54) iMaverick válasza stevve (#51) üzenetére


iMaverick
addikt

Dedikált-tal... :DDD Még mindíg a HD5450-ről van szó... 512MB DDR3-as memó van rajt

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#55) rankesz válasza devast (#46) üzenetére


rankesz
veterán

NA ez szép...
Akkor ennek jó lenne utánajárni, mert linux + XBMC-vel én is csak szívok...
Nekem is egy ion van csatasorban, és van amikor a killa sample-t tökéletesen játsza, egy 13G-s apocalyptonál meg pl. 15-20 sec alatt 100 eldobott frame.
Próbáltam játszani a page flipping-el és egyebekkel a vga driverben, van mikor jó, van mikor nem
Ja és a compiz ezeknél a gépeknél ha XBMC-t használsz akkor szigorúan kikapcsolandó!

Ma kipróbálom az XBMCfreak féle livecd-t ha lesz időm, az elméletileg full ION optimized verza.

(#56) stevve válasza iMaverick (#54) üzenetére


stevve
nagyúr

Az egy nagyon jó kis VGA filmezésre. :K Low Profile?

(#57) Csicsóka válasza duffbeer (#39) üzenetére


Csicsóka
őstag

Tovább dícsérve a D945GSEJT deszkát, nálam még az alábbi feladatokat oldja meg, teljes megelégedésemre:

Linux Mint Debian Edition oprendszer fut rajta, ezért pofon egyszerűen felkészíthető komplett szerver funkciók ellátására. Jelenleg fut rajta egy apache web server, PHP, MySQL, ProFTP,

(#58) duffbeer válasza Csicsóka (#57) üzenetére


duffbeer
őstag

Jól eltalált kis masina az biztos. Én most Windowsal vagyok kénytelen használni egyéb okokból, de még XPvel is atomstabilan megy hónapokig. Néha megsajnálom (mégiscsak windóz) és kap egy restartot.:)

(#59) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Mondjuk sztem netbook -okban a N270 Atom ION párosítással tetszik, 1080p HD videó sem akadály. :K

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#60) Csicsóka válasza duffbeer (#58) üzenetére


Csicsóka
őstag

Xp-t csak kíváncsiságból tettem fel rá egyszer, elfutott szépen, de mivel túl régen (több mint 10 éve) Linuxozok nem volt kérdés hogy miből is fog készülni a masina.

Eredetileg csak egy szimpla gigabites NAS, és torrent kliens akart lenni, mivel a gyári olcsó NAS-ok torrentezése igen gagyi, na meg a gigabit sem az olcsó kategória sajátja.

Most ott tartok, hogy nincs már router sem, mert egy iptables tűzfal védi az egész belső hálót, és egyben oszt is netet. DHCP szerver szolgátat dinamikus ip-t a klienseknek, egy DNS cache pedig villámgyorsan válaszol a klienseknek, a már látogatott oldalak ip-jével. Igy még az az idő sem telik el amíg az adott alkalmazás a szolgáltató DNS szerverétől névfeloldást kér. Helyi hálóról SSH, távolról a webszervert, és minden mást, Webmin-en keresztül adminisztrálható, valamint a torrent kliens (transmission daemon) is elérhető a világ végéről is.

Alapból grafikus felület nélkül megy, de az LXDE dm. nagyon fürgén fut rajta, erőforrás igénye össze sem hasonlítható egyetlen Windows változattal sem. Szinte mindenféle desktop feladatra alkalmas, netezés, zene, film, irodai dolgok. VLC, Mplayer, XBMC tökéletes, full HD-t kivéve. Maga az oprendszer egy Buffalo SSD-n fut, ezért nagyon gyorsan reagál mindenre, sokkal gyorsabb érzetet sugallva mint ami várható lenne tőle. Már már azon veszem magam észre, hogy a tőle sokszor izmosabb asztali gép nem is hiányzik, ezért rengeteget pihen. Szegénynek még doboza sincs, ott figyel a monitor pulpitusán.

És mid ezt egy szimpla kapcsolóüzemű 12V 24W-os dugasztáp eteti.
Ennyi feladat ellátása ilyen kevés energia felhasználásával, igazán nem rossz.

Persze azt nem kell elfelejteni, hogy ez csak egy atom, és olyan alkalmazásokat kell rátelepíteni amitől még marad vér a pucájában.

(#61) duffbeer válasza Csicsóka (#60) üzenetére


duffbeer
őstag

Nekem logmein miatt kell XP. Melóhelyes proxy azt legalább beengedi... Próbálkoztam már Webminnel, de azt sem érem el melóhelyről megfelelően... Így maradt az XP.
Egyébként, ha ilyen router építős dolgokban otthon vagy ráadásul Atom alapokkal, akkor ha gondolod nézz be az Atom klub-ba. Va ott is egy-két elvetemült, aki "N"-es Wifi routert épített GSEJT-ből.

(#62) Csicsóka válasza duffbeer (#61) üzenetére


Csicsóka
őstag

Igen a proxikkal mindenütt csak a baj van... :(
Az atom klub-ot ismerem, szoktam látogatni, tényleg vannak ott okos ötletek.

(#63) iMaverick válasza stevve (#56) üzenetére


iMaverick
addikt

Természetesen low profile-os. :R

Ez az amit a HD filmlejátszós topic-ban írtam nektek: Eladtam 5500Ft-rt a HIS 3450-emet, és vettem ezt a Saphire 5450-et 7250Ft-rt... (Illetve 14500-rt, mert kettőt vettem! Ennyi pénzért 512MB-os HD5450? Hülye lettem volna kihagyni!!!!)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#64) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ez sem lehet rossz Atom D510 mellé nVidia GT218-ION gyártó ZOTAC típus NM10-A-E-ION.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#65) stevve válasza iMaverick (#63) üzenetére


stevve
nagyúr

Ja, tényleg, már emlékszem. Mostanában rövid az eszem, bocs. :B Nagyon jó kis VGA filmezésre, ennyiért tényleg nagyon jó vétel is volt mindenképpen.

Lehetne ez a szlogened most: 2x 512MB-os HD5450, mert hülye azért nem vagyok! :D

CF-ben kipróbáltad már? :D

(#66) domi007


domi007
őstag

Az a Dell masina nagyon szép, kicsit MacMini beütésű :))

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#67) iMaverick válasza stevve (#65) üzenetére


iMaverick
addikt

:C

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#69) lizRRR válasza iMaverick (#67) üzenetére


lizRRR
őstag

Szép darab :D

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.