Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27) iMaverick válasza stevve (#15) üzenetére


iMaverick
addikt

Azért a mostani gépek között is vannak enyergija takarékosak... Nekem ott van a letöltő gépem: Core2D 6340, 2GB ram, 500GB HDD, HD5450... Amikor nem csinál egetverően semmit (értsd: csak letölt), akkor megelégszik 60W-tal... A gatyámat sem fizettem rá... Szóval jók ezek a kis Atom-os gépek, de inkább maradok a teljesítménynél, ami ott van, ha szükségem van rá. Ráadásul ezekbe a kompakt gépekben (akárcsak a laptop-okban) nem nagyon tudsz a memórián és a HDD-n kívűl mit cserélni.

Te nagyon is jól tudod a HD filmezős topicból, hogy pont most cseréltem a VGA-t erre az 5450-re. Egy miniPC-vel ezt hogy csináltam volna?

Szóval ilyenkor jön az, amit mindíg is szoktam volt mondani: aki gép vásárlás előtt áll, gondolja végig, mire is fog kelleni a masina, mennyi cash van rá? Aztán lehet nézelődni.

Amit írtál, hogy anyukádnak pont jó volt egy ilyen masina: nálunk az egyik kolléganőnek is egy ilyen lett kiválasztva. Otthonra kellett neki és ő sem használja másra, mint netezésre, meg a képeket leszedni a fényképezőgépről... Fel lett csavarozva a moncsi hátára és még a helyet sem fogja.

Az én igényeimet viszont nem elégítené ki... :N

devast: melóhelyre vettünk 2 db Acer Atom-os gépet... 1 magosak és HT-sek (mert a Winfos az 1 mag ellenére 2 magosnak mutatja), Windows7... Hát amit ezekkel én sz@ptam... Egy program feltelepítése 20-30 perc... Majdnem kihullott a hajam! Szóval tényleg van Atom és Atom között különbség. Pl. szívesen megnéznék egy ténylegesen 2 magos Atom-os masinát. Illetve nem is: a kolléganőm gépe az az és az viszont nem tűnt rossznak. :R

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.