Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16051) rocket


rocket
nagyúr

Elso fuvar Braziliaba, ~100km utan crash, es ugyanott mindig, raadasul attol fuggetlenul, hogy Brutal az elso, felulvezerli az idojarast, vonalas az eg, es kod effekt is feltunt.

Exception code: C0000005 ACCESS_VIOLATION
EXE Base address: 00007FF6883B0000
Fault address: 00007FF688A47B16 0001:00696B16 C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Euro Truck Simulator 2\bin\win_x64\eurotrucks2.exe

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#16052) rocket


rocket
nagyúr

Sikerult megkerülnöm a bugot :) , ahol az eger kurzor van ott lep ki.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#16053) #70339072 válasza rocket (#16051) üzenetére


#70339072
törölt tag

a crash biztos hogy valami térkép hiba...
a brutált meg tedd utánna ha csíkos az égbolt mert azt is valszeg szétberhelték valami sajátra, azaz nem jó nekik a gyári amit időben és textúrában a brutál felűl írés oda pl tökéletes (a TSM-hez gobához és a promods-hoz is).

Én a brazil dolgokba amúgy sem bízom, ők voltak azok akik a brutál megjelenése után az elején hetente adtak ki valami grafikai modot amit a brutálból lopkodtak össze orba szájba.
Azon sem csodálkoznék ha ez is valami gányolt lopott szar lenne amivel próbálkoztak...

nem mondom egyre többen próbálgatják ezt az irányt, de én azért szkeptikus maradnék,,, nem próbálgatnám ki az összes vackot mert a mentésbe ezek a map-ek kemény szétcseszést is tudnak ám okozni.

vannak jól bevált alkotások amik szintén nem tökéletesek de ha engem kérdeznek félprofinak mondanám őket ezek a TSM a Promods és a Goba.

a többit nem mind próbáltam de amiket igen életveszélyes volt a mentésre rátölteni mert volt hogy ilyenek miatt kelett újra bejárnom az egész map-et nem egyszer úgy elcseszték a mentéseket, megsem tudom számolni hányszor új profile-t generálva.

(#16054) #70339072


#70339072
törölt tag

Fent van a legújabb töltögessétek tesztelgessétek
Most addig nem lenne semmi tennivaló vele amíg ki nem jön az 1.22 patch ha így megfelel nektek is...

-ha pedig nem?
lehet sorolni mi az ami fáj benne :))

(#16055) Milka 78 válasza rocket (#16052) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Köszi hogy beraktad ide :K Sajnos lerokkant a gépem,de amint talpraáll direkt rámegyek arra a részre.
Viszont a csikos éggel nem találkoztam,a köd meg minimalizálva van a Brutálba.

Stewen: Köszönjük! :R

[ Szerkesztve ]

(#16056) rocket válasza #70339072 (#16053) üzenetére


rocket
nagyúr

Igen az lehet.
Az a baj, ha a Brazil map utan rakom a brutalt, akkor a tobbi mappon is csikos lesz az eg.

Koszonjuk, este toltom en is, es tesztelgetem :)

#16055: Tudom, hogy minimlizalva van a kod, azert is tunt fel rogton, hogy belerondit a Brazil map a Brutalba.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#16057) Milka 78 válasza rocket (#16056) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Különben érdekes,mert nálam is bent van és se csík,se köd a Brutál felül ír mindent.

(#16058) rocket válasza Milka 78 (#16057) üzenetére


rocket
nagyúr

#15915-ben csintaltam kepet rola.

Nalam a sorrend Brutal, Indonez map, Brazil map, RusMap, TSM.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#16059) rocket


rocket
nagyúr

Vonalak eltuntek, de nem kompatibilis sajnos a Brutal idojarasa a Brazil mappal, igy olyan erzes jatszani, mint 2 eve a gyari vacakkal :(


[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#16060) #70339072 válasza rocket (#16059) üzenetére


#70339072
törölt tag

mondom én,, lecserélgették az égboltot.
se a gyáriba nem létezik kék égbolt ahol esik az eső,,, amúgy meg a map-ekbe nem is létezik égbolt buhera amúgy sem.

egy gányolt szar az a map.

(#16061) rocket válasza #70339072 (#16060) üzenetére


rocket
nagyúr

Van meg min csizolniuk a Brazil mapon, utvonalhalozat eleg jo, vannak jo kis hullamvasutas reszek.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#16062) #70339072


#70339072
törölt tag

Mostanság sokat néztem a holdat mert telihold környéke van és érdekes dolgokat láttam.
nem volt mindig vakítóan fehér még egy éjszakán belül sem,,
hát átültettük a brutálba remélhetőleg nem gond...
egy éjszakán belűl 2 fajta szinből választhat.... attól fűggően mit dob a motor.

Lehet majd sárgás:

lehet majd kékes:

lehet majd rikító fehéres:

és lehet majd vöröses is:

Erix nagy örömére kialakult a régi dejavoux is de modernebb és látványosabb felgogásban, igen a korlát natricák már nem matricák hanem ledek, és nappal is jól látszik hogy világítanak de nem zavaróan...
:K

Országonkénti szineltérés, lehet érezni más honban vezetünk ugyanis talán kicsit giccsesnek tűnhet de bizony a belgáknál pl citromsárga a szalagkorlát fénye sikerült kigooglézni, na biztos nem mindenhol de láttam fényképen.
Nos nem mindenhol olyan lesz mint az életben de a sokszínűség sztem a játékélményt növelni fogja és nem csökkenti, akinek meg nem tetszik az nem használja,... :)

[ Szerkesztve ]

(#16063) #70339072


#70339072
törölt tag

fent is van akik tesztelik vihetik.

(#16064) erix31 válasza #70339072 (#16062) üzenetére


erix31
csendes tag

Erix nagy örömére...

és erix31 rögtön meg is köszönöni... teszt majd csak este, meló, vacsi, stb után...

(#16065) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Fanonak:

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#16066) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Újabb szakaszba lépett a játék és az én kapcsolatom...most kiderül,hogy ki lehet e hajtanai a játékot normálisan így megdobtam egy OC-s 980ti-vel.Ha laggolni fog kitépem az scs bélését!!! :DDD

(#16067) Sub-ZeRo válasza Milka 78 (#16066) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor foghatod a bőröndödet...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16068) Milka 78 válasza Sub-ZeRo (#16067) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ne fesd az ördögöt... :D Amúgy meg kikönyökölt a lapom így a teszt odébb van.

(#16069) rocket válasza Milka 78 (#16066) üzenetére


rocket
nagyúr

Szunet nelkul (azert igy, mert felugrik nagyon az FPS a menuben), legalabb 1 orat vezessel, es FRAPS-ban jelold be, hogy a frametimeot is loggolja az FPS-en kivul, majd FRAPS viewer, nyisd meg es masold be az fps es frametime grafikont. (remelem a jatek SSD-n van :) )
Kivancsi vagyok mennyire mikrolaggol egy komolyabb NV kartyaval.

#16065: Tetko helyett inkabb egy R730 tesztvezetest utaskent kiprobalnak :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#16070) ledgeri válasza rocket (#16069) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Bőven én is... (a tetkó árát akár minden üzemköltség beszámításával vezethető kilométerekre váltanám)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#16071) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Sajna nem jó a brutál, brazil mapon is kivág az asztalra a játék ahogy az indonéz mapon is.

(#16072) #10234880 válasza ->Raizen<- (#16071) üzenetére


#10234880
törölt tag

sztem a térkép a rossz :DDD nem a bruti. és amúgy is a bruti nemlett csinalva, holmiféle gányolt mapokra. csak kivételesen,. tsm-re és promodsra. semmi másra. ugyhogy sztem azér vág ki. és nemazér mer nemjó a bruti.

(#16073) ->Raizen<- válasza #10234880 (#16072) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Értem, brutál nélkül nem fagyok azokon a mapokon teszteltem.

(#16074) Vakegérke válasza ->Raizen<- (#16073) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nekem semmi bajom nem volt indonéz területen. Igaz, az eggyel ezelőtti Brutal volt fent akkor.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16075) barni1122 válasza ->Raizen<- (#16071) üzenetére


barni1122
tag

Próbáld meg a brutált hátrébb sorolni prioritásban és a mapokat meg előre.

[ Szerkesztve ]

(#16076) ->Raizen<- válasza Vakegérke (#16074) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Linket tudnál adni a friss brútálhoz? Pont mindig fagyok a mostani fuvaromnál.

(#16077) Vakegérke válasza ->Raizen<- (#16076) üzenetére


Vakegérke
veterán

Küldöm priviben.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16078) erix31 válasza #70339072 (#16063) üzenetére


erix31
csendes tag

Stewen1967!

Egy játékbeli teljes éjszakai fuvar után...

A hold fehéren kezdett, majd átment pirosba, de hajnalban újra kifehérdett, érdekes kezdeményezés, ahogy írtad a valóságban is változik. A korlátmatricák ledekké alakítása, már high end technológia. Most a még mindig visszafogott világításnál látható, hogy a korlátledek mivel oldalról látom őket, halványak, szinte melléérve és oldalra pillantva látható jól. Az útjelző "karók" ledjei szemben vannak velem, ezek messziről is látszódnak, akár régen. Ez nem a brutal hibája, gondolom a játék a HD felbontásnál és nem ultra beállításnál így osztja lapot a visszafogot grafikai beállítás miatt.

Hiányolom... még mindig hiányolom a napsütést... hajnalban a felkelő nappal szemben simán lehet vezetni... vagy egy domb mögött az árnyékban sötétebb van a valósnál és színmélység is hideg...
A nappal szembeni vezetés egyszer már volt olyan, hogy szinte vakított, persze nem 100%-osan, de sütött szemben rendesen. A játékban is változtathattak, mert már nem kell a fény "csúszkát" a játékban lejjebb húzni.
Most én úgy érzem itt a laptopom mögött, mintha az asztali (szerintem jobb) monitorokon a fény (gamma) erősebb lenne, így én egy ledes de mégis csak egy notebook, sötétebbnek látom a játékot. Ha fény csúszkát feljebb húzom, akkor a színerősség is csökken, szürkül a látvány. Ezeket azért merem leírni, mert mikor a fejlesztés közepén egyszercsak a beállításokat kidobtad és 0-áról kezdted (tük) a brutalt, az volt olyan 15-20 MegaBájt. Sokak számára életszerűtlen ködmentes látvány, színekkel, napfénnyel. Majd fejlődött hanggal, meg sok belső mindennel. Ekkor volt talán a legszebb (de nem biztos hogy a legjobb is) a brutal.

Rendellenességet, hibát, fagyást nem tapasztaltam.

(#16079) #70339072 válasza erix31 (#16078) üzenetére


#70339072
törölt tag

Sok igazságod van a leírtakban.
Emlékeszem rá mikor valaki a brutálos napfelkeltére anno azt írta napszemüveget kellett felvennie akkora fénye volt :))

Nos sajnos a rossz hír az az SCS valamelyik patchében még régebben teljesen újraparaméterezte a megvilágításokat, fényeket és árnyékokat, és ennek az eredménye látható ma is. Sajnos a régi paraméterek amiben napszemüvegben kellett vezetni reggel, erre az újra már nem működnek ennek a próbálgatásán sajnos már régen túl vagyok.
tehát marad a jó öreg spekuláció és kisérletezgetés meg látjuk mit lehet tenni.....

köszönöm a részletes eredmény beszámolót.

(#16080) zolee5016


zolee5016
őstag

szasssztok..rég voltam erre..
valakinek van tapasztalata,esetleg használ valami dashboard,telemetry mod-ot??

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#16081) petrusz82 válasza zolee5016 (#16080) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Most ez a legújabb:

[link]

Csak sajna a fedélzeti számítógép ahogyan a játékban állítod ott nem változik. Ezt jó volna valahogy megoldani, mert néhány kamionnál elég nehezen látszanak az adatok a vezetőfülkéből nézve.

Más:

Hogyan lehetne működésre bírni a Riva Tuner Statistic Servert, hogy mutassa a hőmérsékletet, gpu használatot, stb.
Régóta használom már, és zavar hogy nem látom. Egyébként a többi játékban tökéletesen működik.

Ha jól emlékszem, a legutóbbi patch óta nem jelzi.

Így van beállítva:

Még annyi, hogy open gl-nél működik.

[ Szerkesztve ]

(#16082) elektrotank


elektrotank
tag

Óh, itt egy klubféleség? :D Jó kis játék! Nyomom vele, kormánnyal, mással szerintem élvezhetetlen lenne, bár egy G27-el lenne tökéletes :K

Jól megy egyeseknek :C [link]

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#16083) Vakegérke válasza elektrotank (#16082) üzenetére


Vakegérke
veterán

Üdv a klubban. :)

Ha még nem találkoztál volna vele, töltsd le a Brutalt, és élvezd. A mod-ok közt elsődleges legyen.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16084) elektrotank válasza Vakegérke (#16083) üzenetére


elektrotank
tag

Köszönöm! :)

Az igazat megvalva nem igen modoztam még. Én modok terén valami izgalmasabbra várok, pl. valami teljesen új mapra, amire a "botok" is reagálnak. Kissé unom az autópályát már, nincs benne semmi látnivaló meg izgalmas. Nekem nem hosszú rakomány kell, meg gigantikus, lehet minden ilyen, csak egy új térképen, pl. föld úton menjek vagy kavicsoson, persze úgy lenne a legjobb, hogy nem egy skint rá raknak aztán csá, mert sok értelme annak nincs :D Valami havas módot felraktam, abba volt fizikai mód is, tehát ha azt beállítottam, akkor a kerék csúszott, amikor elindultam, meg amikor fékeztem. Bár nem hiszem, hogy a botok reagáltak volna rá.

Épp ezért jól esne egy ETS3, amiben sokkal több a változatosság, szebb stb... mert maga a vezetés jelenleg frankón működik meg az élmény is jó. Erre kéne egy kis plusz! :D

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#16085) Zolka75 válasza elektrotank (#16084) üzenetére


Zolka75
tag

Heló én ugyan így voltam :K rettentő unalmas volt az autópálya monotonitása :DD javaslom próbád ki a magyar mappot [link] nekem bejött
egy próbát szerintem megér , ja természetesen a jelenleg használt verzió számhoz valót keresd :K
bemásol a mód mappába , ujj profil létrehoz és örül :DD

Zolka, Galaxy A5

(#16086) dokee78


dokee78
félisten

Mennyire számít a CPU magok száma ennél a játéknál?
Alacsony felbontáson játszom és most váltok 4 magra.
Elég koros a konfigom,nincs mód komoly fejlesztésre.

(#16087) elektrotank válasza Zolka75 (#16085) üzenetére


elektrotank
tag

Igen, Szalay Istinél láttam már :P Gondolkoztam rajta, egyszer le is szedtem, vittem a fuvart, erre egy láthatatlan fal megálított a semmibe... míg a botok tovább mentek, én nem tudtam semerre és a gps meg arra mutatott... ott és akkor hagytam az egészet :DDD Na majd újra kirpóbálom.

dokee78:
A négy mag nem rossz (értsd, jobb mint az 1), de szerintem inkább a videókari az ami számít. Nekem egy 4 magos phenomom van, de sokáig egy hulladék kártyával ment és konkrétan a legrosszabb grafikán ha felkapcsoltam a világítást, már attól laggolt... most egy radeon r9 270x-em van, ezzel nincs gond :D

[ Szerkesztve ]

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#16088) dokee78 válasza elektrotank (#16087) üzenetére


dokee78
félisten

VGA-t hiába vennék azt nem hajtaná ki a 2 magos CPU-m.

(#16089) #70339072


#70339072
törölt tag

Remélhetőleg örültök majd neki, lesz még Brutál jellegzetesség ami visszatér majd a végleges 1.22-re..
remélem majd a nagyközönségnek is tetszik nem csak nekem :)

(#16090) #10234880 válasza #70339072 (#16089) üzenetére


#10234880
törölt tag

aha,aham,. :C

(#16091) elektrotank válasza dokee78 (#16088) üzenetére


elektrotank
tag

Azt írtad váltasz 4 magos cpu-ra. Ezután gyüjthetsz, ha lehetőség adódik rá, egy jobb kártyára is. Sajnos ezeket jól meg kell fizetni, főleg ha jót akarsz.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#16092) Vakegérke válasza elektrotank (#16091) üzenetére


Vakegérke
veterán

Attól függ, mit nevezünk jónak. Nálam egy Asus GTX 650 Ti szolgál, semmi gondom vele, és az ilyen kártyák használtan 25 körül vannak.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16093) elektrotank válasza Vakegérke (#16092) üzenetére


elektrotank
tag

Hát nem tudom. Nem rossz kártya, de tény, hogy az ETS2 szerintem szereti zabálni az erőforrásokat. De lehet, hogy az új prociddal sokkal jobb lesz, mert lehetséges, hogy a mostani visszafogja a VGA-d teljesítményét... az én phenom-om is visszafogja a 270x-et. De jelenleg nincs pénzem se újra, mert inkább egy monitorra költenék, másodszor megvárom mit alkot majd az amd :D

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#16094) ledgeri


ledgeri
nagyúr

1.22 abroncsügyi fejlesztések, és DLC...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#16095) rocket válasza ledgeri (#16094) üzenetére


rocket
nagyúr

Felnire es abrcsonra mar millio eve vannak modok, miert azokat kell masolni?
Inkabb foglalkoznanak a terkeppel, hogy uj utak, varosok keruljenek bele.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#16096) elektrotank válasza rocket (#16095) üzenetére


elektrotank
tag

+1

Az alap game elég unalmas szerintem, modokkal dobja csak fel az ember az egész játékmenetet. Jöhetnének extrém utak is ;] Csak az a baj, hogy ezek mind DLC-ként vásárolhatok meg. Inkább foglalkozzanak egy teljesen új ETS résszel, ahol ezek alapból bekerülnek. Az lenne az igazi :K
Egy Fanart:
[link]

[ Szerkesztve ]

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#16097) _stick_


_stick_
őstag

Hali!
Multizik itt valaki?
Olyan gondom van, hogy a tegnap elkezdett fuvart ma folytattam, de már lejárt a határidő. Volt már ilyen korábban, akkor azt írtátok, hogy a profilból kapcsoljak ki minden modot, rakassam vissza magam az első garázsba és akkor onnan kezeljem mentéssel (profilon belül) a multis játékot. Ennek ellenére visszatért a fenti hiba. Ti hogy kezelitek a multi részt? Szeretek néha multizni, de nincs kedven egy új profilt kezdeni a multi miatt.

(#16098) dokee78 válasza _stick_ (#16097) üzenetére


dokee78
félisten

Ott nem áll meg az idő,mint a Single módban.
Ott,ha viszel egy fuvart,muszáj végig menni.

(#16099) _stick_ válasza dokee78 (#16098) üzenetére


_stick_
őstag

Értve, köszönöm. :R

(#16100) csaba17


csaba17
senior tag

helósztok

nem tudom tudjátok e, de a teszkóban, elvileg 2000ft a skandi dlc, steames.
nekem haver mondta, elvileg este megy és vesz(nekem is) :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.