Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:45:22

LOGOUT.hu

Sony Xperia Z1 - vissza a kamerához

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) _Lufibohoc_ válasza zermi (#3400) üzenetére


_Lufibohoc_
tag

odáig jutottam, hogy flash tool-al felraktam az 1.534-es romot. az másodikra fel is ment. (elsőre engedélyezni kellett valamit a telefonon azért nem futott végig és a rom érintetlen maradt a sikertelen próbálkozás után)
Ezután már nem volt térerőm. Vroot-al próbáltam volna, de nem csinált semmit. XDA-n nézem, nem én vagyok az egyetlen. Bár mivele nem tudok angolul, nehezen boldogulok a fordítóval

www.lufikutya.hu http://kekesteto.p8.hu www.ruditanya.hu

(#3402) zermi válasza _Lufibohoc_ (#3401) üzenetére


zermi
aktív tag

A Vroot helyett inkább próbáld meg ezzel rootolni. Ez a progi az XDA oldaláról van és és ez tudja az .534-es rootolását. A Vroot még tökéletesen működött, amikor a leírást írtam, azóta meg nem foglalkoztam vele. Az XDA-s oldalt itt találod.. A biztonság kedvéért azért flasheld fel újra az 534-es romot.
A zip-et letöltöd, kicsomagolod és elindítod a runme.bat állományt.

(#3403) _Lufibohoc_ válasza zermi (#3402) üzenetére


_Lufibohoc_
tag

Köszönöm a tippet, de mint már írtam a rootolás előtt elfelejtette az imei számát. Írták az xda-n, hogy ha régebbi verzióra van flashelésnél ez megtörténik.
Írtak megoldást is, de elég vacakul tudok angolul, a google fordításából meg nem tudom kibogarászni, hogy mit is jelent és ezekről a verziószámokról gőzöm sincs:
I assume you didn't understand what I mean, while using android 4.3, flash for the previous firmware 257 (the unrootable android 4.2) and then flash 534 (the rootable android 4.2) then root and OTA to 257 again, then from 257, if you get OTA to 4.3 then go for it, if you don't have OTA to 4.3, you'll have to wait.

Másik megoldás:
I've solved the problem with missing IMEI this way:

Start SUS -> select phone etc. till it shows you to connect your phone in flashmode -> connect phone in flashmode -> do a repair/factory reset -> when finished, flash an .534 .ftf File (withouth wiping DATA) -> root -> update via OTA to .257 -> perhaps your camera wont work (just auto focus), if you have this issue -> Restore TA-Backup...

Aki tud annyira angolul, kérem legyen olyan jó és fordítsa le, hogy mit tegyek vele.

Köszöszönöm!

www.lufikutya.hu http://kekesteto.p8.hu www.ruditanya.hu

(#3404) zermi válasza _Lufibohoc_ (#3403) üzenetére


zermi
aktív tag

Már volt itt is a fórumon valakinek akinek eltűnt az IMEI száma: arpo5 #3380 hsz.
Angol tudásom nekem gyenge (még oroszul tanultunk annak idején). Korrekt fordítást majd valaki hozzá értő fórumtárs készít.
Ha flashelted az 534-es romot, próbálj meg egy gyári adatok visszaállítást. Ha jól belegondolok és ha jól is emlékszem, akkor nálam sem volt térerő az 534-es vissza flashelésénél a 4.3-ról, de én nem foglalkoztam vele.
Mire fel lett rakva a rootolt 4.3, akkora tökéletesen működött minden ás van IMEI szám is.

(#3405) _Lufibohoc_ válasza zermi (#3404) üzenetére


_Lufibohoc_
tag

Köszönöm, akkor ezek szerint ne foglalkozzak vele, csak csináljam a rootot, és pakoljam fel az új romot.
Még egy lépésnél elakadtam: nem emlékszem, hogy a telefon szoftwerét feltelepítettem e régebben. A letöltött zip fileban .inf .cat és . dll fileok vannak. azt hogy telepítsem fel?

Köszönöm, István

www.lufikutya.hu http://kekesteto.p8.hu www.ruditanya.hu

(#3406) zermi válasza _Lufibohoc_ (#3405) üzenetére


zermi
aktív tag

Melyik zip fájl-ról van szó? Ha esetleg a telefon driverekre gondolsz, azt telepíteni tudod a c: meghajtón létrehozott Flashtool\drivers mappában található exe-t elindítod, majd kipipálod a Xperia Z1-es tartozókat és a Flashmode Drivers-t.

(#3407) _Lufibohoc_ válasza zermi (#3406) üzenetére


_Lufibohoc_
tag

Erre gondolok:
http://developer.sonymobile.com/downloads/drivers/
Ez van a rootolás résznél megjelölve.
A flash tool drivere megvan, egyértelmű volt a leírás alapján.

www.lufikutya.hu http://kekesteto.p8.hu www.ruditanya.hu

(#3408) zermi válasza _Lufibohoc_ (#3407) üzenetére


zermi
aktív tag

A Z1 Compact drivert is tudod onnan telepíteni.

(#3409) _Lufibohoc_ válasza zermi (#3408) üzenetére


_Lufibohoc_
tag

A Z1 compact drivere nem a Z1 compact -hoz való? Egyébként abban is ugyanilyen kiterjesztésű file-ok vannak, semmi .bat vagy .exe

www.lufikutya.hu http://kekesteto.p8.hu www.ruditanya.hu

(#3410) zermi válasza _Lufibohoc_ (#3409) üzenetére


zermi
aktív tag

Bocsi most értem csak haza. Való igaz, ezt benéztem, ez tényleg a D5503 tipusú telefonhoz való, ma lett flasheltem egy ilyen készüléket valahogy ez maradt meg az agyamba.

[ Szerkesztve ]

(#3411) soldier2 válasza _Lufibohoc_ (#3403) üzenetére


soldier2
őstag

Ha még mindíg érdekel a fordítás akkor:
Start SUS -> válaszd ki a telefont stb amíg arra kér, hogy csatlakoztasd a telefont flashmode-ban ->csatlakoztasd a telefont flasmode-ban ->javítás/factory reset. MIkor megvan flashelj egy .534 ftf filet (adat törlés nélkül) -> rootold ->frissítsd OTA-n .257-re előfordulhat, hogy a kamera nem fog működni (csak auto focus), ha fennáll ez a probléma ->Visszaállítás TA-Backup

A végét (kamera gond) nem értem mit akar mondani, remélem akad aki majd ige :)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#3412) _Lufibohoc_ válasza zermi (#3410) üzenetére


_Lufibohoc_
tag

Haladok :)
Hiába raktam fel újra és újra az eredeti első romot, nem javult a helyzet. Root és minden nélkül flashtool-al felraktam a C6903 14.1.G.2.257 Central Europe 1276-4314_R2A romot.
Eredmény: visszakaptam az IMEI-m :))) Ezután visszatettem a 1.534 es romot és az IMEI megmaradt. Próbálkoztam a rootolással az XDA-s progival, de nem sikerült, viszont a Vroot tette a dolgát és most megy.
Már csak a frissítések hiányoznak és visszaköltözhetek a galaxymból :)))

www.lufikutya.hu http://kekesteto.p8.hu www.ruditanya.hu

(#3413) zermi válasza _Lufibohoc_ (#3412) üzenetére


zermi
aktív tag

Ha jól értelmezem, akkor veszik el az IMEI szám, ha a 4.3-ról egyből az. 534-es romot rakod vissza. Ha azonban a 257-set flasheled elősször vissza, majd utána az 534-t, akkor megmarad az IMEI szám.

(#3414) _Lufibohoc_ válasza zermi (#3413) üzenetére


_Lufibohoc_
tag

nem tudom, de megy :)

www.lufikutya.hu http://kekesteto.p8.hu www.ruditanya.hu

(#3415) _Lufibohoc_


_Lufibohoc_
tag

Köszönöm a segítséget! Minden működik :DDD
(Bár az egész napos idegeskedés nem hiányzott. Ha lehet, legyen beleírva a rootolás leírásba, hogy mi a teendő, ha elveszik az IMEI)

Üdv, István

www.lufikutya.hu http://kekesteto.p8.hu www.ruditanya.hu

(#3416) biguli2106


biguli2106
csendes tag

Üdv! Sajnálatosan nálam is előjött a töltési hiba. Ahogy korábban már írtam, én is vettem azt a micro usb-mágneses adaptert. Az elején nagyon jól működött, de most már nem igazán akarja tölteni a telefont. Jelzi a telefon, hogy tölt, de a töltöttségi szint nem megy feljebb. Az a furcsa, hogy gyári usb-vel és gyári dokkolóval minden tökéletes. Ötlet? :F

(#3417) Vikthor válasza biguli2106 (#3416) üzenetére


Vikthor
nagyúr

én tegnap vettem ilyen mágneses töltőt, és remekül feltöltötte, hiba nélkül.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3418) kigyi_23 válasza biguli2106 (#3416) üzenetére


kigyi_23
addikt

Érdekes ez a probléma, nekem november óta minden töltésnél csak a mágneses van használva és nincs vele gond, igaz elvileg gyári sony kábel.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#3419) soldier2 válasza biguli2106 (#3416) üzenetére


soldier2
őstag

Nálam már régóta szórakozik, de a töltőfej alacsony töltési áramára fogtam (850mA). Ezek szerint nem az a gond. Vsz a telefonhoz csatlakozó rész oxidálódott és rossz a kontakt. Volt hogy másodpercenként kezdett tölteni majd pár sec után abbahagyta. Az autós Brodittal semmi gond, innen tudom, hogy nem a telefon a ludas. Legtöbbször elég csak újra csatlakoztatni a telefonhoz. Ha az elején elekzd tölteni, ha nem mozgatom nincs baj.
PS elvileg gyári Sony kábel az enyém is (tudom hivatalosan nem forgalmaz csak kábelt a Sony)

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#3420) zermi válasza kigyi_23 (#3418) üzenetére


zermi
aktív tag

Nekem december óta van meg, de még nálam is tölt rendesen.

(#3421) teofiil válasza soldier2 (#3419) üzenetére


teofiil
csendes tag

... nekem régebben (még más telefonoknál - Samsung, Nokia) ugyanezt csinálták a holmi után gyártott noname töltők!!! Aztán mindenből gyári Nokiát vettem: hálózatit és autós töltőt is és lám mind működik rendesen. Azóta már a Sony-hoz is csak gyári töltőt vettem és ezek mind működnek (hálózati, USB, dokkoló). Gyárit vegyél, még ha drágább is - nem lesz vele gondod... :K :N :K

alulírott: teofiil - személyesen - élet nagyságban...

(#3422) Vikthor válasza teofiil (#3421) üzenetére


Vikthor
nagyúr

+1

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3423) soldier2 válasza teofiil (#3421) üzenetére


soldier2
őstag

Nem az árával van bajom, hanem a méretével. Ha lenne gyári mágneses töltőkábel azt vennék, de nincs. Amit vettem elvileg Sony gyári cucc (logó, foci vb sponzor, stb van a dobozon), de tudtommal nem forgalmaz a Sony kábelt (bár ki tudja mit árul a Sony china :)) Megpróbálok kicsit reszelni a csatlakozón, biztosan az a baj, hogy a mágnes nem szorítja elég erősen a csatlakozóhoz. Nem panaszkodok, csak ha már valaki felhozta a témát, megosztottam tapasztalataimat. (hónapokig nekem is jól ment, ezért gondolom, hogy egy kis oxidáció lehet a gond)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#3424) bacsig válasza soldier2 (#3423) üzenetére


bacsig
csendes tag

Nekem kilazult a mágnes, ezért nem ért jól hozzá az érintkező. Ha visszanyomom a mágnest a helyére, akkor jó egy darabig, de egyre könnyebben jár ki a helyéről. Egyszer majd kipiszkálom és jól beragasztom...
Nem lehet, hogy neked is ez okozza?

(#3425) teofiil válasza soldier2 (#3423) üzenetére


teofiil
csendes tag

... rendben van "szaktársam", én sem az észt akartam osztani, hanem pont mint te, megírni a személyes tapasztalatomat. Sajnos töltők között rengeteg hitvány van. A legelső ami általában ront a helyzeten, ha a kábel túl kemény és amiatt húz el. Ez főleg a spirál kábeleknél szokott jelentkezni hibának. Illetve nekem volt olyan Samsung töltőm, hogy a kocsiban baromira zavarta a rádiót, ráadásul hol töltött, hol nem... Szóval ennyi.

alulírott: teofiil - személyesen - élet nagyságban...

(#3426) Vikthor


Vikthor
nagyúr

viszont most csinált olyat, hogy jött egy hívás felvettem és egyenesen a hangszóróra rakta ki...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3427) zermi válasza Vikthor (#3426) üzenetére


zermi
aktív tag

Chrome böngészőt használod, volt frissítésed mostanában? Egy két fórumban azt lehet olvasni, hogy ezt a bugot a chrome frissítés okozza.

(#3428) Vikthor válasza zermi (#3427) üzenetére


Vikthor
nagyúr

jelenlegi chrome státusza: disabled, és a cache-t is ürítettem, nem használok chrome-ot Z1-en csak Operát netezésre

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3429) soldier2 válasza Vikthor (#3428) üzenetére


soldier2
őstag

Disable nem elég, mivel a frissitessel van a gond. Ha eltavolítottad a frissítéseket is, és akkor is csinálja, akkor passz.

Mivel a mágnes a toltőfejbe is mágnesesen rögzül, így elég gyakran kijön, ha hozzátapad egy vasdarabhoz. Tuti kontakthiba az ok, ezt meg részben a rövid, merev kábel okozza, másrészt lehet picit deformálódott az asszimetrikus műanyag sz.r ami a fordított csatlakozás ellen véd. Dokkolóban meg nem jelentkezik, mert a telefon súlya miatt jó a kontakt.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#3430) Vikthor válasza soldier2 (#3429) üzenetére


Vikthor
nagyúr

disable előtt volt update uninstall... :(

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3431) Fellowes válasza Alpha630 (#3388) üzenetére


Fellowes
csendes tag

Reklám nélkül: törött kijelzős Z1 tulajoknak ajánlom az lcdcenter.hu-t.
A komplett, eredeti gyári kijelzőt 39.400Ft-ért forgalmazzák. (Xperia Z1, L39h/C6902/C6903).
A beszerelést 4500Ft-ért végzik és a beszerelt termékekre garanciát vállalnak. Ez azért talán kevésbé fáj már.

(#3432) zermi


zermi
aktív tag

Egy jó hír! Végre jön a 4.4. Forrás

(#3433) zermi válasza zermi (#3432) üzenetére


zermi
aktív tag

Most már hivatalos is. Forrás

(#3434) szilasz007 válasza zermi (#3432) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Engem oszinten jobban erdekel, hogy milyen extra funkciokat hoznak at a Z2-bol. En pl az intelligens kepernyo zarnak orulnek. Az egeszen jol mukodott az S3-ban.
A 4.4 nagy csodat nem hoz, a Sonys appok jo resze meg mar magatol be is frissult. Szoval erdekel, hogy

Masszoval, most hogy halad a vilag es masodhegedus lesz a telefonunk, milyen szoftveres herelessel erik majd el, hogy azt mond a Z2 tudasban kulonb legyen.

(#3435) atikó


atikó
őstag

van aki mér feltette? tapasztalatok?

(#3436) Vikthor válasza atikó (#3435) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ma este megpróbálom életre kelteni a 4.4-et

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3437) szinesz.bob


szinesz.bob
senior tag

Valaki használja gyári fólia nélkül a telóját? (nincs sony felirat) Erősen gondolkodom rajt hogy leszedem...

(#3438) soldier2 válasza szinesz.bob (#3437) üzenetére


soldier2
őstag

Én utoljára az ArcS-ről vettem le a fóliát, sokkal simább lett, nem karcolódott, de ugyanúgy gyűjtötte az ujjlenyomatokat mint a fólia. Egy zsírtaszító réteggel ellátott üveglap ilyen szempontból sokkal jobb.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#3439) atikó


atikó
őstag

valaki rájött már, hogy honnét lehet letölteni?

(#3440) Vikthor válasza zermi (#3433) üzenetére


Vikthor
nagyúr

nem lehet még feltenni legalábbis nem engedi úgy ahogy a hivatalos oldalon fel van tüntetve...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3441) novinyul válasza Vikthor (#3440) üzenetére


novinyul
veterán

Ráérünk felrakni,hátha valamit elcsesztek azt akkor nézhetünk.Én legalább is várok a tapasztalatokra.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#3442) szilasz007


szilasz007
aktív tag

Commecial & Journalist: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2687275

Előtte frissítsétek a Flashtoolt, mert különben -1 -es hibával elszáll, mint olvastam. Vezérlpket nem kell.

Datawipe nélkül felment, szép fancy boot animáció van. Most frissíti az appokat. Eddig úgy néz ki müködik.

Van Francia generic is xda-n. Használja ki mit szeret :)

(#3443) kiszu


kiszu
senior tag

Próbált már valaki 64 gb memóriakártyát a Z1-be?
Kezeli gond nélkűl vagy maximum a 32-est csak.

(#3444) atikó válasza kiszu (#3443) üzenetére


atikó
őstag

simán kezeli.

(#3445) atikó válasza szilasz007 (#3442) üzenetére


atikó
őstag

ezt tetted fel amit itt linkeltél? tapasztalat?

(#3446) szilasz007 válasza atikó (#3445) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Szebb, kissé más a UI. Nekem egy dolog nem tetszik, az az, hogy, hogy a zárképernyőre odatettek egy hatlalmas emergency dialer ikont, ami a widgetektől elveszi a helyet.

Viszont, ha jól látom, Storage alatt fel tud mountolni Windows-os shareket. Ez ha volt eddig is, nem tűnt fel.
Z2-ből meg nem hozott át semmit. Gyakorlatilag ez az, aminek mondják: Egy 4.4-es frissítés. Hiba eddig még nem jött elő.

(#3447) Vikthor válasza kiszu (#3443) üzenetére


Vikthor
nagyúr

olyanom van sandisk ultra class10-es 64GB de részben ezért adom el a Z1-emet és váltok Z2-re mert az már 128-ast is megeszi... és kifogytam a helyből...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3448) _Lufibohoc_ válasza Vikthor (#3447) üzenetére


_Lufibohoc_
tag

Megpróbálom beleképzelni magam a helyzetedbe, amikor annyi cuccot kell a telómon tartani kötelező jelleggel, hogy nem elég a 64 GB.

...Nem megy...

www.lufikutya.hu http://kekesteto.p8.hu www.ruditanya.hu

(#3449) Vikthor válasza _Lufibohoc_ (#3448) üzenetére


Vikthor
nagyúr

képzelj el egy cirka 500 CD-nyi gyűjteményt, amit legjobb minőségben berippel az ember, erre hozzájön még a már meglévő Nokia N8 és Nokia 808-al készült fotók & videók, erre jön még a teljes Európatérkép és játékok nem egy-két darab... és akkor nem beszéltünk még a sorozatokról amiket úton hazafelé a melóból nézek, jelenleg szűkösen jövök ki a 64 GB-ból. Ja és még mindig nincs se ingyen se jó árban a mobilinternet előfizu... innentől fogva igenis van létjogosultsága a memóriának. Részemről minden épeszű érvet felsoroltam, te jössz.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3450) arpo5 válasza Vikthor (#3449) üzenetére


arpo5
csendes tag

Akkor rövid volt a létjogosultsága a Z1 nek:)

Ha elakarod adni irj telefonszámot, ha megvenni szeretnéd hivj..... 06702565646 (akár privibe)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.