Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Sanraith válasza Smiro (#450) üzenetére


Sanraith
aktív tag

Minden kütyü topikjában sok lesz a hiba. Ha valakinek elromlik sokkal valószínűbb, hogy fórumra megy segítséget kérni/panaszkodni, mint akinek jól működik. Hibás darabok meg minden terméknél vannak.

Mondjuk ha most vennék órát, inkább valami android wear-ben gondolkodnék, még ha nem is bírja addig, mint az SW2.

(#452) Angry Rabbit válasza Smiro (#450) üzenetére


Angry Rabbit
tag

Oszinten szolva nekem ennek ellenere tetszik az ora.
Az,hogy nincsen benne kamera,mikrofon,hangszoro? Engem pont nem erdekel. Ezek szerintem pont teljesen felesleges dolgok.
Egy ilyen keszulekbe a jelen technika szerint (szerintem) nem lehet megfelelo minosegu optikat szerelni.
Telefonalni pedig 100%,hogy ha ezzel lehetne,akkor sem telefonalnek! Gyerek koromban nagy szam volt mikor D.H. az orajan beszelt KITT-el,de ma megmosolyognek barkit akit latnek az orajaba beszelni. Nekem ez nem jon be,de ez tenyleg csak az en velemenyem.
Nekem egy okos ora csak arra kell amit ez tud : lassam ki hiv mikor autoban ulok es a telefon a derekamon van,tudjam felvenni,tudjak hivast inditani es sms-t olvasni.
Az megint csak az en dontesem,hogy mivbel a privat telefonom Sony,igy adott volt,hogy nem fogok egy Samsung orat venni hozza.
Autobol es telefonbol is a Japant szeretem.
Ennyi.

Szimplán kütyü mániás vagyok.

(#453) Atesz 666 válasza Angry Rabbit (#452) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

Üdv.

-Abszolút egyetértek veled,nekem is pont ez a véleményem,ha picit vissza olvasol a topickban látni is fogod.
-Szerintem is pont felesleges minden olyan funkció ami max bohóckodásra alkalmas.
-Azok a számomra is tök felesleges funkciók mint pld:kamera mikrofon stb meg tényleg csak arra jó,hogy 44.000 helyett 80.??? ezerért tudják adni azt a vacak geart,ami tényleg csak azzal a 2-3 funkcióval tud többet mint az SW2.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#454) Angry Rabbit válasza Atesz 666 (#453) üzenetére


Angry Rabbit
tag

Ámen! :)

Szimplán kütyü mániás vagyok.

(#455) Smiro válasza Angry Rabbit (#452) üzenetére


Smiro
senior tag

Egyet értek. Nem a fícsör izgat, hanem az óra külleme. Ezt faraghatnák műanyag helyett másra. A töltési mód is javításra szorul, nem ártana dokkoló, vezeték nélkül. Na majd akkor és olyat... :)

[ Szerkesztve ]

(#456) Atesz 666 válasza Smiro (#455) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"Ezt faraghatnák műanyag helyett másra. A töltési mód is javításra szorul,"

-Az SW2 nem műanyag hanem alumínium keretes,azon max az alján található némi műanyag. :U
-Nekem bőven elketyeg 3-4 napot,persze úgy,hogy estére leválasztom(nem kikapcsolom) a Bluetooth-ról.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#457) Angry Rabbit


Angry Rabbit
tag

En speciel hetfon este vettem meg. Kedden reggel huztam le toltorol es azota 76%-on van. Ok. En este teljesen kikapcsolom es napkozben is csak akkor kapcsolom ossze a telefonnal ha kocsiba ulok. Ez ket mozdulat.
A toltes reszemrol igy tokeletes. Egy power bankkal es egy spiral USB- micro USB kabellel meg a kezemen is tudom tolteni a kocsiban.

Szimplán kütyü mániás vagyok.

(#458) Smiro válasza Atesz 666 (#456) üzenetére


Smiro
senior tag

A szíj? Az bőr, vagy fém?

(#459) Atesz 666 válasza Smiro (#458) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

Üdv.

-A jó hír az,hogy van fém,szilikon és bőr is,de még heveder(a Brazil zászló színeiben) anyagú is.
-Alap esetben szilikon szíjjal volt kapható,de később meg jelentek a bőr a fém és a heveder(a Brazil zászló színeiben)szíjas is ,én szilikonnal vettem még amikor először kapható lett.
-Amúgy meg szinte mindenfajta szíjat lehet rá rakatni ami méretben passzol hozzá.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#460) Angry Rabbit


Angry Rabbit
tag

En egy ezust szinut vettem fem szijjal. Nekem jobban is tetszik mint a szilikon szijas (komolyabb ora benyomasat kelti talan :) ) . Igaz 4 szemet ki kellett szednem a szijbol,de igy is tokelet.
Egyre inkabb az az erzesem,hogy nem csinaltam rossza vasart ezzel az oraval. :)

Szimplán kütyü mániás vagyok.

(#461) Angry Rabbit válasza Bozek (#435) üzenetére


Angry Rabbit
tag

Bozek : ezt a navit a Playbol meg le lehet tolteni? En nem talalom. Erdekelne ez a Smartwatch app is. Esetleg egy linket tudnal betenni a letoltesrol? Elore is koszonom!

Szimplán kütyü mániás vagyok.

(#462) Bozek válasza Angry Rabbit (#461) üzenetére


Bozek
nagyúr

Pedig ott van a Play-ben: Navigon.

Milyen Smartwatch app-ot keresel? Azt úgyis letölteti Veled, amikor először csatlakoztatod a telefonhoz.

(#463) Angry Rabbit válasza Bozek (#462) üzenetére


Angry Rabbit
tag

Akkor így már értem. Az keltette fel az érdeklődésemet,hogy láttam az órán futni a navigázió képét. Na azt nem találtam.Azt hittem az egy külön app amit le kell szedni a navigációhoz,de párosítva az órával még nem próbáltam.
Köszönöm!

Szimplán kütyü mániás vagyok.

(#464) Bozek válasza Angry Rabbit (#463) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ja, hogy arra gondolsz. A kép alján írják az alkalmazás nevét is, Navigon Smartwatch Connect.

(#465) Angry Rabbit válasza Bozek (#464) üzenetére


Angry Rabbit
tag

Köszi. Meló után le is szedem otthon.

Szimplán kütyü mániás vagyok.

(#466) Angry Rabbit válasza Smiro (#450) üzenetére


Angry Rabbit
tag

Azóta nem jelentkezett ez a hiba,úgyhogy elmaradt a hard reset.
Viszont annyit észrevettem,hogy ha előbb az órán kapcsolom be a bluetooth-ot,akkor csak másodikra kapcsolódik. Ha a telefonon először és utána az órán,akkor gond nélkül teremt kapcsolatot a két eszköz.

Szimplán kütyü mániás vagyok.

(#467) Atesz 666 válasza Angry Rabbit (#466) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"Viszont annyit észrevettem,hogy ha előbb az órán kapcsolom be a bluetooth-ot,akkor csak másodikra kapcsolódik. Ha a telefonon először és utána az órán,akkor gond nélkül teremt kapcsolatot a két eszköz."

Üdv.

-Nekem az SP-nél csinálja ezt néha,de a Z3-nál még nem csinálta,sőt a Z3-nál még 2 másodpercnél is hamarabb kapcsolódik,de lehet,hogy ez csak a Bluetooth típusa miatt van? :U

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#468) Angry Rabbit válasza Atesz 666 (#467) üzenetére


Angry Rabbit
tag

Nem tudom miert lehet. En Z2-vel hasznalom. Ha a leirtak alapjan eloszor a telefonon kapcsolom be a bt-t,akkor nekem is egy pillanat alatt kapcsolodik.
Mivel sok kulonbseg nincsen a Z2 es a Z3 kozott,igy gondolom ugyanazt a bt protokollt hasznalja mindketto.

Szimplán kütyü mániás vagyok.

(#469) Angry Rabbit


Angry Rabbit
tag

Egy kis segitseget kernek. Elore is bocs ha mar ez a kerdes volt!
Van olyan app az orara amivel ki illetve be tudom kapcsolni a telefonon a mobiladatot?
Elore is koszonom.

[ Szerkesztve ]

Szimplán kütyü mániás vagyok.

(#470) Bozek válasza Angry Rabbit (#469) üzenetére


Bozek
nagyúr

Van pár, de ezek fizetősek, amiket hirtelen találtam: [link], [link], [link].

Esetleg itt egy ingyenes is: [link].

(#471) Angry Rabbit válasza Bozek (#470) üzenetére


Angry Rabbit
tag

Szuper! Koszonom! Az elsot azt hiszem meg is veszem. Ennyit beruhazok ra. :)

Szimplán kütyü mániás vagyok.

(#472) Bozek válasza Angry Rabbit (#471) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ahogy látom azt be lehet rakni a Watchface-hez is, szóval tényleg jó cucc lehet.

(#473) Bozek válasza Angry Rabbit (#471) üzenetére


Bozek
nagyúr

Amit még esetleg tudok ajánlani, az a Wearable Widgets. Igaz, ez nem kapcsoló, de sok alkalmazás widget-jét át tudod vele küldeni a telefonra, így akár mobilnet kapcsolót is tudsz csinálni. Az ingyenesben egyet, a fizetősben (449 Ft alkalmazáson belül) pedig többet is.

(#474) Langsam


Langsam
aktív tag

Sziasztok.
A Z1 4.4-re való frissítése óta (pár napja csináltam csak) nem tölti be az órára (SW2) a naptárt és az emlékeztetőt, pedig fontos lenne, mert akkor nem kapkodnám elő munka közben mindig a telefont.
Sőt, ha az órán lekérem ezeket az adatokat, a telefon azt írja, hogy a Calendar alkalmazás leállt.
Pedig nem állt le. Minden más működik, tehát nem értem. Használtam aCalendart is, letöröltem, de a gyári naptárra is ugyanezt írja. Illetve nem ír semmit.
Ja és egy csomó appot letoltottem az aruhazbol a telefonra, de nem jelentek meg az órán.
Mi lehet az oka ?
Köszi szépen. Üdv.

Obi Van ? Nincs, már elfogyott...

(#475) Langsam válasza Langsam (#474) üzenetére


Langsam
aktív tag

Megoldódott, újra kellett mindent telepíteni, a telefonon és az órán is.

Obi Van ? Nincs, már elfogyott...

(#476) limbik


limbik
csendes tag

Sziasztok,

Ajánlom figyelmetekbe az alkalmazásaim:

https://play.google.com/store/apps/developer?id=NoRbDEV

(#477) Langsam válasza limbik (#476) üzenetére


Langsam
aktív tag

Köszönjük. A Smoke térkép pontosan mit is csinál? Üdv

Obi Van ? Nincs, már elfogyott...

(#478) limbik válasza Langsam (#477) üzenetére


limbik
csendes tag

Az egy teljesen más projekt, egy dízel tuningal foglalkozó facebookos oldalnak készül.

(#479) Langsam válasza limbik (#478) üzenetére


Langsam
aktív tag

Köszi, akkor ebben nem én vagyok a célközönség, benzines párti vagyok. :)
Abban esetleg tudsz segíteni, hogy miután kékfoggal összekapcsolódott az óra és a telefon (Z1) majd bekapcsolom a telefonon az NFC-t és hozzáérintem NFC-taghoz, miért kapcsolódik szét az óra és a telefon ?
És az újabb ki/be kapcsolásáig az óra nem hajlandó kékfogon, csak NFC-n csatlakozni a telefonhoz ?
Köszi. Üdv.

Obi Van ? Nincs, már elfogyott...

(#480) Bozek válasza Langsam (#479) üzenetére


Bozek
nagyúr

1. NFC-n sose fog csatlakozni a telefonhoz az óra, az csak a Bluetooth kapcsolat beállításához van, azt egyszerűsíti le.
2. Mit csinál az az NFC Tag, amihez hozzáérinted a telefont? Nem kapcsolja ki véletlenül a BT-t? Nekem még sose volt ilyen problémám, pedig néha használok NFC Tag-et is.

(#481) Langsam válasza Bozek (#480) üzenetére


Langsam
aktív tag

Köszönöm a válaszodat.

1. Volt időszak, amikor csak akkor volt hajlandó kapcsolódni az óra és a telefon, ha NFC-vel összeérintettem őket, hiába volt bekapcsolva a kékfog mindkettőn. Aztán erről leszoktak :), de most megint elkezdődött, mivel most kezdtem egyszerre használni SW2-t és NFC dolgot is.

2. Az NFC tag a kocsiban van, hangerő, fény, adatkapcsolat, Traffic Hunter és kékfog bekapcsolása van ráprogramozva. Lehet rosszul írtam le a hibajelenséget, szóval meglévő órakapcsolatnál NFC után a telefon nem kapcsolódik rá az autó gyári kékfogas kihangosítójára. Mivel az óra kékfogon tart kapcsolatot, ezért lehet hogy amikor az NFC látja hogy már be van kapcsolva a kékfog és még egyszer be akarja kapcsolni a bekapcsolhatatlant :) ezért van galiba ?

Érdekes egyébként hogy hiába van pld. némára állítva a telefon, de a Traffic Hunter ha riasztást észlel, akkor is rezegtet egyet a telefon vibramotorján. Eddig ilyet nem csinált, csak amióta használom a SW2-t is. Köszi.

Üdv.

Obi Van ? Nincs, már elfogyott...

(#482) Bozek válasza Langsam (#481) üzenetére


Bozek
nagyúr

1. Sose volt ilyen problémám, bár volt, hogy be kellett kapcsolnom a kijelzőt, hogy újra kapcsolódjon az óra. Mondjuk idővel akkor is megtörtént a kapcsolódás, ha hagytam, de úgy többet kellett várni.

2. Nem tudom, hogy NFC esetén mit csinál a BT, de szerintem szedd ki belőle ezt a funkciót, hiszen úgyis felesleges. Az is előfordulhat, hogy vált a két mód között és a bekapcsolt BT-t kikapcsolja, de sose próbáltam.

(#483) Langsam válasza Bozek (#482) üzenetére


Langsam
aktív tag

Köszönöm szépen. Üdv.

Obi Van ? Nincs, már elfogyott...

(#484) Somy_


Somy_
tag

Sziasztok!

Valaki járt már úgy, hogy levált a töltő aljzat fedő kupakjának a külső része, azaz az a lapka, amint az usb-jel is van?
Valaki próbálta már szervízeltetni valamiért az órát? Egy debreceni Sony márkaszervízben azt mondták, hogy ők nem foglalkoznai ilyen termék szervízével, keressem meg a boltot, amitől vettem, hátha ők tudnak segíteni a szervizeltetésében... :Y
Enyhén nem értem a dolgot. Ha a Sony szervíz nem tudja megmondani, hogy hova forduljak az órával, akkor a webshop majd tudni fogja?! :W

(#485) Bozek válasza Somy_ (#484) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem Sony Update Service-es frissítés után adta meg magát az óra, onnan ment szervizbe. Kérdés, hogy gyári garancia van-e rá vagy sem. Ha az előbbi, akkor a Cordon-ba kell eljuttatni.

(#486) Somy_ válasza Bozek (#485) üzenetére


Somy_
tag

Nem tudom, hogy 1 vagy 2 éves a garancia rá, de gyanítom, hogy csak 1, ami már letelt.
De igazából mindegy is, egyszerűen meg akarom csináltatni. Hova forduljak, hogy foglalkozzanak az órával?

Nem beljesét kell cserélni vagy kijelzőt, egy egyszerű kupakot, amit a Sony telefonomon kérés nélkül cserélt a szervíz, mikor ott volt náluk.

(Nagyon fura, hogy egy Sony szervíz Mo-on, ha nem foglalkozik ilyesmivel, nem tud útba igazítani egy Sony termékkel kapcsolatban. Mi lenne egy noname termék esetében?!)

(#487) Sanraith válasza Somy_ (#486) üzenetére


Sanraith
aktív tag

A Cordon foglalkozik magyarországon a Sony eszközök szervizelésével.
A legegyszerűbb, ha valamilyen gyűjtőhelyen adod le a készüléket. Én az enyémet a helyi Media Marktban adtam le. Minden gond nélkül átvették, annak ellenére hogy nem ott vásároltam.
Ezt az infót egyébként a Sony telefonos ügyfélszolgálatáról szereztem, nagyon kedvesek voltak. Érdemes lehet itt érdeklődnöd előbb, hogy cserélnék-e a fedőd.

(#488) Somy_ válasza Sanraith (#487) üzenetére


Somy_
tag

Köszönöm srácok a segítséget! :R
Ha lesz egy kis időm, utána is járok a dolognak!

(#489) Fine78


Fine78
csendes tag

Sziasztok!

Lehet valahogy a képernyő kikapcs. időkorlátját állítani?

(#490) Bozek


Bozek
nagyúr

Na, ma frissült a szoftver. :)

- Saját sorrend is beállítható az alkalmazásoknál
- Új óra kinézetek
- Háromféle óra beállítható, ezek közt lehet váltani is menet közben
- "Ne zavarj!" funkció, nem fogad értesítéseket a megadott időintervallumban az óra

Most már csak arra lennék kíváncsi, hogy a stoppert javították-e vagy az maradt hibás. Ha igen, akkor írok már nekik egy levelet, hogy csináljanak vele valamit...

(#491) xyvz2 válasza Bozek (#490) üzenetére


xyvz2
tag

:DD :C

[ Szerkesztve ]

(#492) joestone


joestone
addikt

Az új firmware néhány digitális watchface esetében okozhat olyat , hogy 12 órás formátumban jelenik meg az óra hiába van az sw2 24 órás formátumra állítva.
Ha valakit érdekel egy szimpla digitális watchface innen tudja letölteni :
[link]
Az sdk-ban található clockwidget példa alkalmazás az alapja , de kiszedtem belőle az összes dátum és analógóra widgetet és a felesleges png és xml fájlokat. Teljesen egyszerű óra miben két digitális watchface van az egyik sima karakterekkel a másik félvastag dőlt betűtípussal .


[ Szerkesztve ]

(#493) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Sziasztok beléptem a klubba, eddig tetszik az óra. :K
smartwatch 2 notifier-el minden értesítést meg kapok, első hsz.-be lehetne összegyűjteni pár hasznos app listáját !
jövőhetén letesztelem xperia z-vel együtt endomondo és zene hallgatás irányítása lesz a fő feladata, hogy hogy kommunikál.

[ Szerkesztve ]

(#494) Krisox


Krisox
újonc

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy ismertek-e egy olyan app-ot, amivel lehet egymásnak smartwatch 2-n üzenetet írni (nem sms-t, hanem ingyenesen pl: viber, facebook messenger, whatsapp, de én ezekhez nem találok programot) és nem előre beállított üzenetekre gondoltam hanem hogy a billentyűzet az órán jelenik meg. A válaszotokat előre is köszönöm. :D

(#495) toka96


toka96
tag

Sziasztok!

Gondolkozok egy ilyen òra vàsàrlàsàn.
Érdemes még vásárolni?jönnek még rà frissítések?
Valamint az is érdekel, hogy mennyire szívná/szivja az aksiját egy xperia e3-nak?
Illetve a legújabb szoftverrel kapcsolatos infok is érdekelnek. :C

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

-- Dani --

(#496) Langsam válasza toka96 (#495) üzenetére


Langsam
aktív tag

Szia.
Szerintem érdemes, rengeteg alkalmazásból lehet válogatni, folyamatosan találok újdonságokat.
Az akksit persze hogy fogyasztja az állandó kékfog kapcsolat miatt, de szerintem nem vészes, nálam egy hétig elég úgy, hogy éjszakára kikapcsolom, gyakorlatilag csak munkaidőben használom, ott és pld. vezetés közben számomra nagyon hasznos.
Az új szoftver már nagyon kellett, jó lett, a testre szabhatóság sokat javult, ikonok sorrendje, órák, stb.

Nálam csak egy gond van, Sony Xperia V-nél, ha csatlakoztatva van az óra és be van kapcsolva a wi-fi, akkor nincsen net, csak adatkapcsolaton keresztül. Tudna erre valaki valamilyen ötletet mondani ? Köszi. Üdv.

Obi Van ? Nincs, már elfogyott...

(#497) toka96 válasza Langsam (#496) üzenetére


toka96
tag

Köszönöm szépen a segítséget! :DD

-- Dani --

(#498) Sanraith válasza toka96 (#495) üzenetére


Sanraith
aktív tag

A legújabb szoftverrel az a baj, hogy bár hozott új funkciókat és óralapokat, de cserébe tönkretette a saját készítésű óralapok használatát...

Nekem egy digitális óralapom volt. A frissítés óta nem tudja megjeleníteni a dátumot, a hét napját pedig rosszul mutatja. Jelenleg a Sony által biztosított példa óra widgetek is hibásan működnek, amik ezeket az információkat mutatnák. Lassan egy hónapja kint van ez a hibás frissítés, de azóta semmi hír a Sonytól. Downgrade-re (tudtommal) pedig nincs lehetőség.

Remélem kezdenek valamit vele, addig kénytelen vagyok az egyszerűbb óralapokat használni. :(

(#499) toka96 válasza Sanraith (#498) üzenetére


toka96
tag

Köszi!

Szerinted érdemes most vásárolni egyet?
Nem fog akadozni fél év múlva?

-- Dani --

(#500) Sanraith válasza toka96 (#499) üzenetére


Sanraith
aktív tag

Én nem használom olyasmire ami "tudna" akadozni. :)
Sms, email, naptár értesítők, időzítő, stopper, zene hangerő állítás - ezeket a funkciókat használom. Majdnem mind beépített, nem hiszem hogy később probléma lenne velük. Az utolsó frissítés problémáitól eltekintve én elégedett vagyok vele.

Ha tetszik (egy óránál talán ez a legfontosabb), és jó áron be tudod szerezni, akkor nyugodtan megveheted.
Ha inkább vennél több pénzért nagyobb tudással, de kevesebb üzemidővel rendelkező órát, akkor android wear fronton nézz szét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.