Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Atesz 666 válasza cozmo (#350) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

Üdv.

-Én általában 1-1,5 órát szoktam töltőn hagyni ,ennyi idő alatt bőven feltölti.
-Ezt bekacsolt állapotban a menübe belépve a bal felső sarokban a zöld akkumulátor ikon jelzi.
-Az alacsony töltöttség szintet (ami ált 15%) 3-4 egymás utáni rezgéssel és egy 15% ikonnal hozza tudomásra.

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#352) micky77 válasza Destroyer 4x (#339) üzenetére


micky77
csendes tag

Bátyámnál jelentkezett ez a kijelző kimozdulás probléma. Youtube-on is néztem és ott is panaszkodtak a dologra. Nem értem a SONY-t. Ez így elég tré.

SUB VIRGA VIVERE...

(#353) Bozek válasza micky77 (#352) üzenetére


Bozek
nagyúr

Lehet, hogy azóta csináltak egy újabb verziót, ami már jó. Legalábbis egy ideig nem lehetett kapni.

Más: Ma végre erőt vettem magamon és írtam az edigital-nak, hogy küldjenek egy futárt a cuccért (ha már az ingyen van). Mondjuk érdekes, mert előbb e-mailben 23-at írtak, hogy akkor jön, aztán később kaptam egy SMS-t, abban meg 18-at. :D

(#354) Bozek


Bozek
nagyúr

Na, elvitte a futár a csomagot, remélem hamar megcsinálják és újra élvezhetem az SW2 előnyeit. :)

(#355) Lacee1986


Lacee1986
senior tag

Kijött a legújabb frissítés az órára! Nagyon jó lett, mostmár teljesen személyre lehet szabni a órát. :DD

(#356) Bozek válasza Lacee1986 (#355) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az jó, de még pár hétig nem tudom tesztelni. :(

(#357) Bozek válasza Lacee1986 (#355) üzenetére


Bozek
nagyúr

Itt van is róla leírás.

(#358) xyvz2


xyvz2
tag

Sziasztok. Bocs a nagyon láma kérdésért, de hogy kell feltenni a frissítést? A telón keresztül, vagy hogy? Vagy valami progi kell hozzá? Nagyon megköszönném a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#359) xyvz2


xyvz2
tag

Addig eljutottam hogy az órán rámegyek a support-ra és a telón bejön a sony oldala, de ennyi, ott nincs semmi frissítésre utaló dolog :W :W :W pl hogy upgrade vagy download vagy ilyesmi...please help

[ Szerkesztve ]

(#360) Bozek válasza xyvz2 (#359) üzenetére


Bozek
nagyúr

A telefonon a SmartWatch 2 alkalmazáson belül tudod. Pontosan most nem tudom megmondani, hogy hol, mert nincs kéznél a cucc.
Szerencsére a SUS-ból már kivették a frissítési lehetőséget, mert az halálos művelet volt, nekem is az miatt van szervizben az órám.

(#361) xyvz2 válasza Bozek (#360) üzenetére


xyvz2
tag

Az odáig oksa hogy bejön a support oldal, de utána mi a f...-t kell csinálni azt nem tom. Csak olyanok vannak hogy user guide meg forum, documentum, nfc meg ilyenek de sehol 1 upgrade vagy download vagy ilyesmi... ha rámegyek az nfc re és hozzányomom a telót a kapcsolat létrejön de akkor sem ajánl fel semmit :W

[ Szerkesztve ]

(#362) Bozek válasza xyvz2 (#361) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem a Support oldal kell. Valahol van benne egy olyan rész, ahol meg tudod nézni a jelenlegi szoftvert és ott lesz az frissítési lehetőség.

(#363) Lacee1986 válasza xyvz2 (#361) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Hali! A Play áruházban kell frissíteni a "Sony Smartwatch 2" appot. Ez magától felrakja az órára a legújabb verziót.

(#364) xyvz2 válasza Lacee1986 (#363) üzenetére


xyvz2
tag

Köszi a gyors válaszokat SIKERÜLT!!! :R :R :C :C :DD :DD A Play áruházból 1ből lefrissült.

[ Szerkesztve ]

(#365) Bazaytee


Bazaytee
csendes tag

Sziasztok!
Nagyon jó lett a szoftverfrissítés, a számológép beépítése kellet már, órát már tényleg testre lehet szabni.
....Egy problémám akadt, a frissítés óta iszonyatosan dobálja a bluetooth kapcsolatot általában 5 perc után mindig szétkapcsolódik. Nálatok vannak hasonló problémák? :U

(#366) LaciGSM


LaciGSM
aktív tag

Rendeltem én is egyet, remélem ma megérkezik! és azt is remélem hogy a telómmal működni fog szépen!!
A vízállóságát tesztelte már valaki??? mennyire bírja?
fürödni, strandolni lehet vele???

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#367) Lacee1986 válasza LaciGSM (#366) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Elméletileg lehet, gyakorlatilag én nem tenném vízbe.

(#368) LaciGSM


LaciGSM
aktív tag

Na megkaptam a Smartwatch 2-t.
Meglepően jó kis cucc!
Letöltöttem a szükséges appokat, LG G Flex-el hibátlanul működik!

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#369) g3d


g3d
tag

Sziasztok. A frissítés óta nekem a gyári phonebook és telefon app nem működik. Más is tapasztalt ilyet?

(#370) Lacee1986 válasza g3d (#369) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Ha jól emlékszek akkor azokhoz is jött frissítés. Csekkold le.

(#371) Atesz 666 válasza Lacee1986 (#370) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

Asszem a héten volt frissítés,a mostani verzió:1.0.4 :U

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#372) LeRoy18


LeRoy18
aktív tag

készítettem egy rém egyszerű filmkvízes appot az órára, alábbi youtube videon megtekinthető a működése:
[link]

(#373) Bozek


Bozek
nagyúr

Igeeen! Most kaptam egy SMS-t az Extreme Digital-tól, hogy holnap hozzák a SmartWatch 2-őm. :) Pénteken volt két hete, hogy elvitte a garanciafutár, úgyhogy egy piros pont a cégnek!

(#374) Bozek


Bozek
nagyúr

Na, megérkezett a futár, főegység csere volt az órán. Egyből le is frissítette magát, úgyhogy élvezhetem a testre szabhatóságot.
Igaz, vicces volt, mert a melóhelyről vitték el, de az otthoni címemre küldték. Még szerencse, hogy meg tudtam beszélni a futárral, hogy ugorjon már be vele ide, mert nem vagyok otthon. :)

[ Szerkesztve ]

(#375) Bozek


Bozek
nagyúr

Ide meg már csak én írok? :)

Tegnap reggel vettem le a töltőről és nagyjából 28 óra múlva még mindig 70%-on van az akksija. Szóval javítottak ezen is a frissítéssel, így már nem 2 napot megy el egy feltöltéssel. Hozzáteszem, hogy 2 e-mail (Gmail és gyári), üzenetek, Facebook szinkronizáció van bekapcsolva rajta és a PowerAMP-ot is erről irányítom, mert kényelmesebb.

(#376) LaciGSM válasza Bozek (#375) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

Akksi üzemidő nekem is nagyon jó. 4-5 napot simán elmegy,ha éjszakára kikapcsolom!
Jó kis kütyü ez!

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#377) Lacee1986 válasza Bozek (#375) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Nálam majdnem kereken 4 nap mindig. Elég sok app megy pedig rajta, hangouts, email, facebook, rss. Kikapcsolni nem szoktam, este se.

Jut eszembe, nálatok minden rendben a gmail appal? Nekem nem jelzi ha kapok emailt a frissítés óta... :F

(#378) Bozek válasza Lacee1986 (#377) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nálam nem volt gond vele, ma is megkaptam minden értesítést. Be van kapcsolva a telefonon a fiók? Mármint a SmartWatch 2-nél.

(#379) Lacee1986 válasza Bozek (#378) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Persze. Már többször is újratelepítettem.

(#380) Bozek


Bozek
nagyúr

Valaki tesztelné az órán található stoppert? Nálam egy rövidke teszt alatt az jött ki, hogy 1 óra alatt 28 másodpercet késik, ami nem túl pozitív. Ha a többieknél is előfordul a hiba, akkor írok a Sony-nak, hogy javítsák a következő frissítésben.

(#381) Patrikb10


Patrikb10
csendes tag

Az üzemidő nálam is javult, viszont a kontakt képek ha hívnak tök sötétek lettek, nálatok is ilyen lett?

(#382) g3d válasza Lacee1986 (#377) üzenetére


g3d
tag

Nekem jelenleg nincs gondom a gmail app-al, de az utóbbi napokban jött smartwatch frissítés előtt sehogy sem ment.
Illetve ma a play store-ban reggel láttam, hogy gmail app frissíthető. Érdemes lenne frissítened, ha eddig nem tetted.

Patrikb10: nálam nincs ilyen gond, de jó ideig egyszerűen nem működött az app az új smartwatch frissítés óta. Azóta jött frissítés az app-hoz is, azóta minden szuper

[ Szerkesztve ]

(#383) Bozek válasza Bozek (#380) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ma újabb teszt volt és a gyári program a hibás szerintem, mivel egy Play-ből letöltött stopper esetében nincs csúszás 10 perc után se.

(#384) Bazaytee


Bazaytee
csendes tag

Üdv.
Nektek ez a 2 nap 4 nap üzemidő mennyi bluetooth kapcsolattal jön ki? Nekem ha be van kapcsolva az órán és csatlakoztatva van vagy ha nincs úgy is csak 7-8 órát bír ki. Bluetooth nélkül 3-4 nap. Xperia S-em van.
Köszi a válaszokat:)

(#385) Bozek válasza Bazaytee (#384) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem folyamatos bluetooth kapcsolattal jött ki. Anélkül nem is sok értelme lenne az SW2-nek, lehetne használni valami alap órát.

(#386) Somy_ válasza Bozek (#385) üzenetére


Somy_
tag

Sziasztok!

A kérdés még, hogy milyen BT szabványt tudó telóval ennyi az üzemidő?
Az Xperia S 2.1-est tud, ahogy nekem az Xperia Ion-om is -bár nálam inkább a teló merül sokkal jobban működő BT kapcsolattal.
Lehet a 4.0-át tudó telefonokkal jobb üzemidőt hoznak?

(#387) Bozek válasza Somy_ (#386) üzenetére


Bozek
nagyúr

4.0-ás BT van a Z1 Compact-ban. :)

(#388) Bazaytee


Bazaytee
csendes tag

Igen akkor valószínűleg 4.0-s BT a megoldás. Bár nekem ha szétkapcsolodik és rajtamarad a BT, akkor is szívja úgyanúgy. Ilyenkor kapcsolatot keres azért lehet? :((

(#389) FerroChrom


FerroChrom
tag

Kedves Bocha!

Végigolvastam a teljes cikket és elég sok pontatlanságra, illetve fals infóra lettem figyelmes. Persze az is lehetséges, hogy a teszt időpontjában sok lehetőség nem volt elérhető, ami most már létezik, de mindenképpen illene pontosítani a cikken, mert így elég sok embert megvezet.

Ha nem gond, leírnám ezeket az észrevételeket, mert nekem is van ilyen órám, így tudok tapasztalatokkal szolgálni.

az alsó és oldalsó rész ellenálló plasztikból, a fedlap pedig ellenállónak tűnő plexivel van borítva
Az alsó rész valóban plasztik, de a teljes oldalsó rész alumíniumból készült. A kijelzőt üveg védi.

a menü gombot pedig kevés helyen lehet használni, szóval nem sok értelme volt rárakni
Szinte az összes értesítőeszköznél ezt a gombot kell megnyomnod, hogy az összes üzenetet egyszerre olvasottnak tudd jelölni. Ez pl. a Facebook értesítőeszköznél nagyon hasznos, hacsak nem akarsz több tucat játékfelhívást egyenként végignyálazni.

Van egyébként egy negyedik gomb is, mely nagyon hasonló az Xperia Z bekapcsolójához, körkörösen csiszolt alumínium, jól néz ki. Funkcióját nézve is hasonló, ezzel élesztjük fel az órát álmából; a gond az, hogy máshogy nem lehet, pedig a Samsungnál működő giroszenzoros megoldást nem tűnik akkora varázslatnak, hogy itt ne lehetett volna megoldani. Itt nem önmagában a gombbal van a gond, hanem azzal, hogy sötétben mindenképp két kéz szükséges ahhoz, hogy megnézzük az időt
Ha kétszer finoman megütögeted a SmartWatch 2 tetejét, akkor elkezd halványan világítani a kijelzője kb. 5 másodpercig (feloldani így nem lehet, ahhoz tényleg az oldalsó gombot kell használni). A beállítások között ezt ki lehet kapcsolni, illetve még azt is tudod szabályozni, hogy milyen érzékeny "behatásra" kezdjen pislákolni a kijelző. A csuklódat meg csak megtalálod még sötétben is. :)

Számlapok tekintetében nagyon sovány az óra kínálata, az egyszem digitális megjelenítés mellett mindössze két analóg elrendezést, valamint ezek inverzeit találjuk meg
A cikk megírása óta frissült a firmware, tehát alapból 10 számlappal indulsz, sőt még saját elrendezéseket is tudsz csinálni. Én például megcsináltam, hogy a digitális időkijelzés fölé tettem egy akkuvisszajelzőt és egy dátumkijelzőt, alá pedig egy üzenetértesítő csíkot.

A TFT-megjelenítőnél nagy előny, hogy a háttérvilágítás lekapcsolása után is olvasható marad az idő, legalábbis akkor, ha van fény. Ha nincs, meg kell nyomnunk a bekapcsológombot
Az előbb ugye írtam az ütögetős módszerről...

A háttérkép a japán gyártó készülékeiben megtalálható, nonfiguratív színes minta, amit sajnos nemhogy lecserélni, még kikapcsolni sem lehet.
Összesen hét háttérkép közül lehet válogatni, bár kikapcsolni tényleg nem lehet. Bár valószínűleg ennek is létezik szoftveres megoldása.

Nagyon jól működik a bejövő hívások jelzése, kérdéses viszont, hogy miért van hívásfelvevő (zöld) gomb az óra kijelzőjén, amikor úgyis a telefonunkon fogunk beszélni. Ebből adódóan a tárcsázó alkalmazásnak sincs sok értelme, de az lassúságából adódóan akkor is használhatatlan lenne, ha történetesen lehetne beszélni az órán keresztül
Ha van egy vezetékes/bluetooth headset-ed, akkor igenis van értelme a hívásfogadásnak. Túrázás, biciklizés közben nagyon jól jön (főleg akkor, ha a telefon a hátizsákodban van). A lassúsággal nekem nem volt gond.

A Smart Camera Extension nem sokra jó, mert az élőkép nagyon szaggat, ez a lenti videón megtekinthető.
Önarcképek, családi fotók, csoportfényképek készítéséhez jobb megoldást el sem tudnék képzelni. Csak leteszed a telefont egy fix helyre, az órán pedig nézed, hogy a család minden tagja rendesen rajta van-e a képen. Így gyakorlatilag lehetetlen elrontott családi fotót készíteni.

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#390) Atesz 666 válasza FerroChrom (#389) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

Üdv.

-Szerintem nagyon jól sikerült összefoglaló leírás lett ez,gratula. :C :R
-Még pár dolgot hozzátennék, bár ez nem került bele az összefoglalóba,de szerintem azért említésre méltó.

-Az energiatakarékosság és a kompatibilitás:

1,Energiatakarékosság:

-Ha a SmartWatch2-t lerakjuk vagy nem hordjuk akkor kb 5 perc után kikapcsolja a kijelzőt,de a gíroszenzornak köszönhetően amint kicsit meg mozdítjuk azonnal feléleszti a kijelzőt.

2.Kompatibilitás:

-A SmartWatch2 bármely SONY Xperia mobiltelefon töltőkészülékével is tölthető.
("bár azt még nem tudom,hogy ez a többi gyártónál is így van-e?")

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#391) Bazaytee válasza Atesz 666 (#390) üzenetére


Bazaytee
csendes tag

Akármivel lehet tölteni.

(#392) Atesz 666 válasza Bazaytee (#391) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

-Mit - mivel? :F

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#393) Bazaytee válasza Atesz 666 (#392) üzenetére


Bazaytee
csendes tag

Tényleg kicsit értelmetlenül hangzik bocsi erre értettem:
2.Kompatibilitás:
-A SmartWatch2 bármely SONY Xperia mobiltelefon töltőkészülékével is tölthető.
("bár azt még nem tudom,hogy ez a többi gyártónál is így van-e?")

(#394) Bozek válasza FerroChrom (#389) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ezt már én megbeszéltem velük (a Gear Fit cikknél) és ilyen alapon az összes cikket frissíthetnék, amint új szoftver jön ki az eszközhöz. Ebben teljes mértékben igazuk van.

Teljesen normális beszélgetés volt amúgy, egy-két Samsung-fan támadt rám, hogy ne kötekedjek. :D

(#395) Atesz 666 válasza Bozek (#394) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

" ilyen alapon az összes cikket frissíthetnék, amint új szoftver jön ki az eszközhöz."

-Hát ha az összeset nem is,de a legutolsó nagy frissítés okozta változás(oka)t mindenképpen érdemes lenne.
-Egyébként elég félrevezető lehet az adott kütyü tudása.
-Azt az évi kb 2-3 ,(de lehet sokat is mondtam) komolyabb frissítést tekintve szerintem nem volna nagy dolog. :U

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#396) FerroChrom válasza Bozek (#394) üzenetére


FerroChrom
tag

Azt én is aláírom, hogy tíz évre visszamenőleg nem ellenőrizhetnek vissza minden egyes cikket, hogy vajon mi változott a górcső alá vett cuccokkal kapcsolatban. De például az anyaghasználat nem szoftver kérdése.

Amúgy félreértés ne essék, nem kötözködni szeretnék. Bírom Bocha cikkeit, mert tényleg minőségi írásokat ad ki a kezei közül, de mikor ezt a cikket először olvastam, akkor a vége felé olyan érzésem támadt, mint ha nem lett volna elég ideje megírni a cikket. Első blikkre nekem kissé összecsapottnak tűnik az egész. Jó példa erre az alábbi szöveg:

"Ennek mondjuk pont nem a stílusjegyekhez van köze, a négyzetes formavilág, a fémesen csillogó, gyönyörűen lecsiszolt élek ugyanis látványosak, az anyaghasználat pedig tényleg kiváló, az alsó és oldalsó rész ellenálló plasztikból, a fedlap pedig ellenállónak tűnő plexivel van borítva. Pontosabban lehet, hogy üveggel, mert erre vonatkozó információkat a gyártó nem közöl, de a szíjjal együtt is mindössze 122,5 grammos tömeg alapján én a műanyagra voksolnék."

Egy bemutatónál azért illik ezeknek az infóknak pontosan utánanézni, nem pedig "saccra" eldönteni, hogy vajon miből lehet annak a szerencsétlen órának az anyaga. Ezen infókat nem csak a gyártó oldaláról lehet beszerezni, hanem különféle blogokból, vagy esetleg külföldi cikkekből, bemutatókból is. Sőt, egy extrém eset: ha rákeresel egy törött SW2-es fényképére (merthogy erről is van fönt fénykép), ott láthatod, hogy "pókhálósan" van összetörve, a plexi pedig nem így szokott törni.

Másik dolog, hogy egy illogikus dolog miatt többen is szólnak (hívásfogadás értelme az órán), de ennek ellenére sincs változtatás, pedig indokolt lenne. Ez pedig úgyszintén nem szoftver kérdése.

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#397) korcsillio


korcsillio
őstag

Üdv.
Nem sw2-röl lenne szó hanem sw mn2-röl csak a topikjában nincs nagy mozgás azért érdeklõdök itt.
Note 2-vel használom és kb.csak 10-15.próbálkozásra csatlakozik mindig,aztán hiába van párosítva ha másnap újra akarom csatlakoztatni,ugyanezt kell eljátszani.Van erre valami megoldás vagy ez ilyen másnál is?

(#398) GeryPc


GeryPc
senior tag

Van tudomása vkinek arról hogy közeljövőben érkezhet olyan okosóra amin ténylegesen lehet hívást fogadni (és nem kell hozzá headset)!?

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#399) Bozek válasza GeryPc (#398) üzenetére


Bozek
nagyúr

Kérdezd Devon Miles-t, ők már kifejlesztették. :D

(#400) Lacee1986 válasza GeryPc (#398) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Tényleg az óráddal szeretnél telefonálni? :O

Ha jól tudom a Samsung Gear-el lehet telefonálni, de nem vagyok benne biztos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.