Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:22:55

LOGOUT.hu

SONY ERICSSON XPERIA X8
A téma összefoglalóban igyekeztem/tünk összeszedni minden, a telefonnal kapcsolatos információt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10301) doncortio válasza FET-MEN (#10300) üzenetére


doncortio
senior tag

(#10302) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Valaki linkelne egy seust?? vagy egy recoveryből telepíthető gyári ROM-ot?? vodásat. :R

Iphone 7

(#10303) mathaus=)


mathaus=)
senior tag

Na az szuper... Komolyan csak a szerviz maradt?? Esetleg ha mindig hagyom lemerülni majd ujra feltöltöm 1
00ra akkor nemfog beállni?? Mostmár abbahagyom a romok cserélgetését meg az akksi kalibrálást... Szerintetek ez megoldás lehet a problémámra??

(#10304) l4c válasza FET-MEN (#10302) üzenetére


l4c
senior tag

SEUS

||| Nexus 5 [4.4.2] ||| Nexus 7 [4.4.2] |||

(#10305) _gombika_


_gombika_
csendes tag

Sziasztok!
Már egy ideje használom az X8-asom minden szuper, egyetlen gondom van ami nagyon idegesitő: semmilyen messenger program (Mercury, Ebuddy, Epinephrine, stb) sem jelentkezik be, ez mitöl lehet? :W
Adatforgalom levan tiltva mert nincs net elöfizetésem a szolgáltatónál. Wifi rendesen müködik. Minden más netkapcsolatot igénylő program rendesen működik.

(#10306) Bazs-


Bazs-
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Egyik ismerősömnek tegnap feltettem a GingerDX v013 romot l4c fényerős patch-ével együtt. Eddig nincs semmi gond a telefonnal, de néhány beállítást nem talál bent a csaj.
Hol lehet beállítani a hálózat kézi választását ? Valamint az megoldható, hogy erős fénynél ne vegye vissza annyira a fényerőt ?

Köszi előre is a segítséget.

(#10307) FET-MEN válasza FET-MEN (#10302) üzenetére


FET-MEN
veterán

találtam recoveryből telepíthető gyárit, de azér köszönöm. :R

Bazs- erős fénynél épp hogy felveszi a fényerőt. :U

[ Szerkesztve ]

Iphone 7

(#10308) l4c válasza mathaus=) (#10303) üzenetére


l4c
senior tag

Én azért rápróbálnék arra, hogy ha újrahúzod a rendszert SEUSsal akkor is ugyanígy viselkedik-e.

||| Nexus 5 [4.4.2] ||| Nexus 7 [4.4.2] |||

(#10309) l4c válasza Bazs- (#10306) üzenetére


l4c
senior tag

beállítások --> vezeték nélküli és hálózati beáll --> mobilhálózatok --> mobilszolgáltatók
:F Erős fénynél növeli a fényerőt, és nem visszaveszi

||| Nexus 5 [4.4.2] ||| Nexus 7 [4.4.2] |||

(#10310) FET-MEN válasza l4c (#10309) üzenetére


FET-MEN
veterán

gyári rom ferkaása esetén kell akksi kalibráció?? :F

Iphone 7

(#10311) l4c válasza FET-MEN (#10310) üzenetére


l4c
senior tag

Igen, de ha seussal rakod, akkor az elképzelhető, hogy törli a battery stat-ot, de ez nem biztos.

||| Nexus 5 [4.4.2] ||| Nexus 7 [4.4.2] |||

(#10312) FET-MEN válasza l4c (#10311) üzenetére


FET-MEN
veterán

recoveryből való telepítsénél bajok voltak.. nem jó az a rom, se install custommmal se restore val, szval megy fel a w8 jó az, scak nem romlik el, bízok az X8-am ba. :R

Iphone 7

(#10313) Bazs- válasza l4c (#10309) üzenetére


Bazs-
tag

Köszi a segítséget.

Ahogy írtam a telefon nem az enyém és jelenleg nem is tudom megnézni, csak telefonon továbbítom , amit írtatok :) . Lehet egy szemüveget is javaslok a csajnak, hogy meg tudja különböztetni a fényerő változás írányát :D

Köszi mégegyszer.

(#10314) doncortio válasza Bazs- (#10313) üzenetére


doncortio
senior tag

szemüveg rajta már nem segít ;] de nyomhatja a fényerőt statikusra hogyha kirakja a widgetet

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#10315) mathaus=) válasza l4c (#10311) üzenetére


mathaus=)
senior tag

Lehet h akkor nekem is az volt a baj, hogy felraktam a SEUS-al a gyári romot, de nem kalibráltam... Szóval nemtudsz valami olyan appot, ami kalibrálja az akksit? ( max rootolás keljen hozzá mert akkor rootolnám, megcsinálnám a kalibrációt, és unrootolnám) és akkor igy a teljes gyári rom lenne meg semmi hackelés nélkül és az aksim is kalibrálva lenne.=) Szerintetek ez igy működne?

(#10316) l4c válasza Bazs- (#10313) üzenetére


l4c
senior tag

Nincs mit!
Esetleg még annyit tudsz javasolni neki, hogy a beállítások --> megjelenítés --> fényerő menüponton belül tud egy minimálisat 'játszani' a fényerővel. Itt ugye nem kell kipipálni az automatikus fényerőt, (mivel a patch fel van rakva így alapból automatikus) csak a csúszka elhúzásával egy kicsit lehet szabályozni, így ha napfénynél esetleg nem elég a fényerő húzza fel a csúszkát maximumra. Ezt tudom esetleg problémának elképzelni az elmondottak alapján.

||| Nexus 5 [4.4.2] ||| Nexus 7 [4.4.2] |||

(#10317) doncortio válasza mathaus=) (#10315) üzenetére


doncortio
senior tag

battery calibration :D de rootexpolerrel takaríts majd a gyári appok között, mert nekem igencsak megélénkítette a gyárit :)

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#10318) FET-MEN válasza doncortio (#10317) üzenetére


FET-MEN
veterán

hallod, csak nem fogják áthúzni a papirom ha nehogy isten lenne valami, W8 van fenn, mondjuk, akkor valoszinü hogy jönne seus. :U

Iphone 7

(#10319) l4c válasza doncortio (#10314) üzenetére


l4c
senior tag

Nem igazán tudja statikusan használni, ha a patch fel van rakva!

||| Nexus 5 [4.4.2] ||| Nexus 7 [4.4.2] |||

(#10320) l4c válasza FET-MEN (#10318) üzenetére


l4c
senior tag

Igazából én már hallottam olyat is akinek azért húzták át a papírját, mert ROOTolva volt a teló. És hogy magyaráznád meg nekik hogy root nélkül felrepült rá egy W8-ROM? :D

||| Nexus 5 [4.4.2] ||| Nexus 7 [4.4.2] |||

(#10321) doncortio válasza l4c (#10320) üzenetére


doncortio
senior tag

még jó hogy én nem vittem a t-pontba garipapírt :D

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#10322) FET-MEN válasza l4c (#10320) üzenetére


FET-MEN
veterán

ja, hát ne kelljen gariba vinni :DDD bízzunk benne. :U

Iphone 7

(#10323) doncortio


doncortio
senior tag

namár megint szarakszik a market :W any idea :F

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#10324) dnelb


dnelb
veterán

Ma végre szereztem kábelt amit már érzékel a telóm. Vastagabb meg szélesebb mint a gyári. Megy is vissza a 2.3 mert már megőrülök ettől a gyári romtól. Nah mind1, áprilisig remélem kibírja, utána megy szervizbe. Az a usb forrasztás hihetetlen mennyire gány munka :(

[ Szerkesztve ]

(#10325) l4c válasza dnelb (#10324) üzenetére


l4c
senior tag

SMD páka vagy sima Wellerrel csináltad?

||| Nexus 5 [4.4.2] ||| Nexus 7 [4.4.2] |||

(#10326) dnelb válasza l4c (#10325) üzenetére


dnelb
veterán

Nem csináltam vele semmit. Gondolom az utolsó mondatra gondolsz, azt úgy értettem hogy a gyári mekkora fos. A boltban volt még 2 X8, mindkettőnek ugyanolyan nehezen érzékelte a gyári bontatlan kábelt is mint az enyém. :( +amig gari van a telóra nem is fognék bele ilyen home made műveletbe :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10327) diablo1984 válasza FET-MEN (#10297) üzenetére


diablo1984
veterán

gyári 2.1 és nincs agyontelepítve.....

(#10328) l4c válasza dnelb (#10326) üzenetére


l4c
senior tag

Igen ezért is néztem nagyot, bár az is igaz, hogy nem olvastam figyelmesen végig a hsz-t, azt hittem, hogy az USB aljzatot forrasztottad át a telóban. ;)

||| Nexus 5 [4.4.2] ||| Nexus 7 [4.4.2] |||

(#10329) _gombika_


_gombika_
csendes tag

[link] vki tud erre megoldást? fontos lenne :(

(#10330) l4c válasza _gombika_ (#10329) üzenetére


l4c
senior tag

Ezek közül bármelyik működött-e valaha az otthoni hálózatodról?
Próbáltad más wifiről? (ha nem, szaladj le pl: egy mekibe és próbáld ki)
Gyári ROM? Root? Tűzfal vagy egyéb "okosság"?

[ Szerkesztve ]

||| Nexus 5 [4.4.2] ||| Nexus 7 [4.4.2] |||

(#10331) _gombika_ válasza l4c (#10330) üzenetére


_gombika_
csendes tag

gyári rom rootolva, gépen megy rendesen, telefonrol Mercury müködött kb 1 honapja azota nem, semmi beállitást nem változtattam azota :(
másik wifi hálozatot ha járok olyan helyen kiprobálom, de egyébként nincs tüzfal sem ami bezavarhatna, hmm nem tudom milehet a baj :/
probáltam aztis hogy letörlöm pl task killert hátha bezavar, ugyanugy semmi, felvettem kivételek közé szintén semmi, hálozat beállitások rendben, bármi más gond nélkül müködik (skype, böngészö, market vagy bármi)

(#10332) l4c válasza _gombika_ (#10331) üzenetére


l4c
senior tag

sajnos nincs ötletem...

||| Nexus 5 [4.4.2] ||| Nexus 7 [4.4.2] |||

(#10333) _gombika_


_gombika_
csendes tag

oké, azért köszi :) marad a további keresgélés

(#10334) dnelb


dnelb
veterán

2.1et rootoltam, xrecovery, gdx backup visszaállítás, resi. Most nem érzékeli a rendszer az sd kártyám. Ötlet :F Nektek milyen az sd kártya fájlrendszere? Fat32 / Fat?
Updateltem v013ra, nem segít.

[ Szerkesztve ]

(#10335) Bazs- válasza l4c (#10316) üzenetére


Bazs-
tag

Köszi neked és doncortionak is.
Átadom a csajnak az infokat. Remélem boldogulni fog velük :)

(#10336) doncortio


doncortio
senior tag

ötlet :F [/LINK]

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#10337) diablo1984 válasza dnelb (#10334) üzenetére


diablo1984
veterán

nekem fat32-es 8 gigás sdhc! nem kontaktos véletlen, vajon az érintkező nem hajlott el?

(#10338) dnelb válasza diablo1984 (#10337) üzenetére


dnelb
veterán

Köszi :R xrecoveryben érzékeli, szal szoftver gond. Akkor leformázom fat32re, nekem fat-ban van most , biztos rosszul formáztam le 2.1 miatt.

(#10339) l4c válasza dnelb (#10334) üzenetére


l4c
senior tag

Fat 32, mentsd le gépre a cuccokat róla kártyaolvasóval, majd formázd újra. Nekem még a gyári 2.1 3 kártyámat vágta gallyra, és csak úgy tudtam formázni, hogy fényképezővel (nem kell nevetni) tudtam formázni, mert más nem ismerte fel. Ha nem tudod menteni a cuccaid róla mert a gép sem ismeri fel, akkor photorec-el tudod róla leszedni a dolgokat.

||| Nexus 5 [4.4.2] ||| Nexus 7 [4.4.2] |||

(#10340) dnelb válasza l4c (#10339) üzenetére


dnelb
veterán

:R Le van mentve, mikor készült a gdx backup az akkori tartalmát 1az1ben lementettem gépre. xrecben betudom mountolni szerencsére, csak ha fut a gdx akkor nem ismeri fel. Amúgy anno a Hard Disk Low Level Format Tool nevű progival kapott 1 mélyformázást ha mégis gariztatni kéne, valszeg az rakta át sima FAT-ba..

[ Szerkesztve ]

(#10341) dnelb


dnelb
veterán

Kapott 1 teljes formázást (nem gyorsformázás), most FAT32, de így sem jó :( Szerintem újra rakom a full rendszert, ha ugyse lesz jó akkor passz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10342) l4c válasza dnelb (#10341) üzenetére


l4c
senior tag

Mondom én... marad a fényképező :) ez nem vicc, én csak azzal tudtam helyrehozni. Nekem is ez volt, elvileg minden felismerte, tudta írni, olvasni, de a teló nem.

||| Nexus 5 [4.4.2] ||| Nexus 7 [4.4.2] |||

(#10343) doncortio válasza dnelb (#10341) üzenetére


doncortio
senior tag

telóról kell formáznod mert az létrehoz pár fájlt ami kell :K

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#10344) dnelb válasza doncortio (#10343) üzenetére


dnelb
veterán

De mégis hogy ha fel se ismeri a gdx? Azt irja helyezzek be memkarit.xrecben leformáztam nem jó :D
l4c: akk beszoptam mert nincs fényképezőm :DDD De szerintem továbbra se a kari a hibás, hát mondom 2.1 felismerte, xrecovery most is felismeri...

[ Szerkesztve ]

(#10345) doncortio válasza dnelb (#10344) üzenetére


doncortio
senior tag

xrevben partition tools/format sdcard :K

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#10346) l4c válasza doncortio (#10343) üzenetére


l4c
senior tag

ne mondd már, hogy kell... próbáld már ki, hogy leformázod akármivel, beleteszed és létrehozza azt a pár file-t és könyvtárat.

||| Nexus 5 [4.4.2] ||| Nexus 7 [4.4.2] |||

(#10347) dnelb


dnelb
veterán

Másik sd karit felismer, a kur.. . eletbe :(( Méghozzá sima fat rendszerut...
l4c az lesz. Még megpróbálom progikkal meg kártyaolvasóval, hátha..

[ Szerkesztve ]

(#10348) l4c válasza dnelb (#10344) üzenetére


l4c
senior tag

Igen pont ezt írtam, hogy nekem is ez volt, csak a 2.1 nem ismerte fel, xrecovery látta, tudta formázni is. De lehet nálad más lesz, de ha logikusan végiggondolod, mi más lenne, mivel a hw hibát kizárnám, mivel a xrec látja.
szerezz egy fényképezőt, vagy egy cimbiébe dobd bele egy formázásra...

[ Szerkesztve ]

||| Nexus 5 [4.4.2] ||| Nexus 7 [4.4.2] |||

(#10349) dnelb válasza dnelb (#10347) üzenetére


dnelb
veterán

Akinek ilyen gondja van, kártyaolvasó + ez a progi megoldja. Overwrite erase és jó lesz. :)

(#10350) doncortio


doncortio
senior tag

nekem megint cseszekszik a market :W nem tölt le semmit :O vmi ötlet?

Isten veled Steve, nyugodj békében!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.