Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:22:55

LOGOUT.hu

SONY ERICSSON XPERIA X8
A téma összefoglalóban igyekeztem/tünk összeszedni minden, a telefonnal kapcsolatos információt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) FET-MEN válasza Met (#10650) üzenetére


FET-MEN
veterán

én bötelről rendelném, csak azér írtam így h nehogy reklám legyen. ;]

Iphone 7

(#10659) FET-MEN válasza lsebestyen (#10657) üzenetére


FET-MEN
veterán

nesírjál :DDD
Más: mi is az a bootloader?? :B

Iphone 7

(#10660) Lasy


Lasy
veterán

A bootloader nyitásának is készen van a leírása, nem értem még most sem miért olyan nagy szám, talán a kernel csere végett, de nem hiszem...

majd valaki jól megmondja.

'hétig nem vagyok itt, és 260 hozzászólás. ejnye bejnye. volt is valami érdemleges, vagy csak a tracsparti?

Friss romok?

+36702778032

(#10664) Lasy


Lasy
veterán

Ki az aki flottúl tud Inglisül?
HTC dream-ra akarnám feltolni a 2.3-at. de a clockworből nem megy fel bootloader hibával elszáll. :(

+36702778032

(#10666) Weißturul válasza FET-MEN (#10665) üzenetére


Weißturul
senior tag

Meghoztam a gyógyírt az OFF-olásra

FET-MEN: az nem az én kommentem :F

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#10669) 7


7
addikt

Most, hogy már van off topicotok, legyetek szívesek az itteni határtalan offolást átvinni oda! Ez egy szakmai téma, és a magánéleti ügyeknek, ökörködéseknek és hasonlóknak semmi keresnivalója nincs itt.

(#10670) dnelb válasza Lasy (#10660) üzenetére


dnelb
veterán

Már csak azért is jó lenne, mert pl racht új kernellel meg tudná csinálni a full sense romot. Ezt még ő írta be xda-ra. Bár megnézném mennyire lehetne optimalizálni 256 ramra.. +ha kernel szintű oc lenne, az hátha más alapokra épülne és nem lenne ilyen bugos mint a dx féle..

[ Szerkesztve ]

(#10671) Weißturul válasza dnelb (#10670) üzenetére


Weißturul
senior tag

az x8ban 168mega ram van :K
van full Sense ROM???!!! :Y

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#10672) dnelb válasza Weißturul (#10671) üzenetére


dnelb
veterán

256 ram van benne, de csak 170et látsz. pl xperia miniben 512 van de csak 320at látsz. Nincs, de ha lesz frissebb kernel akkor racht megfogja csinálni..

(#10673) Weißturul válasza dnelb (#10672) üzenetére


Weißturul
senior tag

ecsém már marhára elegem van abból, hogy mindenki mást szajkóz :( :O linkeket légyszi, minél többet

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#10674) dnelb válasza Weißturul (#10673) üzenetére


dnelb
veterán

Majd punk17 kolléga belinkeli holnap valamikor. Ő kereste meg a chip alapján és tuti 256 van benne. De amúgy logikus is már csak abból amit fenn írtam.

(#10675) #19617792 válasza Weißturul (#10671) üzenetére


#19617792
törölt tag

az X8-ban 256 MB RAM van, csak azért 168-at tudsz belőle használni, mert egyes rendszerelemek is ebből a 256-ból csípnek le darabokat, pl. az Adreno 200-as GPU-nak is kell valamennyi. Blade 512 MB RAM ~420MB használható.

[ Szerkesztve ]

(#10676) Weißturul válasza dnelb (#10674) üzenetére


Weißturul
senior tag

akkor holnapig várok :) mert akkor jó lesz tudni, hogy mégse olyan rossz teló ez :K

Earl 007: jatényleg, az IGP :D asszem főzött ROM-ban állítani is lehet... :F

[ Szerkesztve ]

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#10677) #19617792 válasza Weißturul (#10676) üzenetére


#19617792
törölt tag

amit firmware szinten bebetonoztak, azt elég nehezen. ;]

(#10678) Weißturul válasza #19617792 (#10677) üzenetére


Weißturul
senior tag

öö, akkor mi az a VMU size? :D alapból 32 és 8-48as a skála IT léptékekkel :)

amúgy lehet mikrózok én is egy ROM-ot :)

[ Szerkesztve ]

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#10679) #19617792 válasza Weißturul (#10678) üzenetére


#19617792
törölt tag

nem a Dalvik VM Heap-re gondolsz? az nem a GPU memóriáját adja meg, hanem, hogy a Dalvik VM egy appnak max mennyi memóriát adhat.

[ Szerkesztve ]

(#10680) Weißturul válasza #19617792 (#10679) üzenetére


Weißturul
senior tag

jaa :D nem rossz dolog, de amúgy az android nem tölti be a memóriába az egész appot??

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#10681) DzsedalY


DzsedalY
tag

Üdv!

Az mitől lehet, hogy egyik napról a másikra nem látom a wifi hálózatokat? gingerbread v013-at használok.

(#10682) #19617792 válasza Weißturul (#10680) üzenetére


#19617792
törölt tag

mivel az appok nem olyan húdenagyok, ezért kvázi betölti az egész appot. a VM Heap növelésével elvileg gyorsítható az appok működése, de ez csak annyit jelent, hogy ha több helyet kaphat, akkor a RAM-ban több köztes-kódot fog tárolni (nem csak maga a program, hanem a hozzá tartozó adatok is pl. kameránál az ideiglenes kép, stb... Neumann-elvnek megfelelően a szoftver és feldolgozandó adatok ugyanott tárolódnak). az appok alapból Java nyelven íródtak, amit először dex formátumra fordít (Dalvik VM futtatható fájl, köztes kódot tartalmaz), majd ez a "félig-fordított" kód fut egy virtuális gépen és menet közben a Dalvik alatt lévő JIT a CPU architektúrának megfelelően fordítja tovább és futtatja. ebből is adódik az, hogy Androidon lassabb egy adott szoftver, mint iOS-on, hiszen ott C/Objective-C nyelven, natívra írt programok futnak, virtuális gép közbeiktatása nélkül. bizonyos szintig növelve jótékonyan hathat, de olykor hibákat is okozhat, meg pl. mégha sok köztes kód is tárolódik a RAM-ban sem fog húdegyorsulni, hiszen a proci számolási kapacitása lesz a szűk, nem feltétlen annak órajele.

(#10683) Weißturul válasza #19617792 (#10682) üzenetére


Weißturul
senior tag

:R
így már világos :K gondolom MSM7227 pont nem arra találták ki hogy terheljük :)

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#10684) #19617792 válasza Weißturul (#10683) üzenetére


#19617792
törölt tag

sikerült jól elírnom. :W fejlesztesz egy appot, Java nyelven, amikor lefordítod, csinálsz belőle apk-t, már akkor az app egy köztes-kódra van lefordítva (.dex fájl apk-n belül, ez a tényleges szoftver köztes-kódja), ami majd fut a Dalvik VM-en és a Dalvik VM-ben lévő JIT fordítja le majd natívra, de nem tökéletes fordítás, jócskán lehetne optimalizálni, messze nem egyszerű. a .dex-ből csinál egy .odex-et, ami már az "optimalizált" binárisa az appnak, pl. ezért is van az, hogy egy full wipe után ROM első bootja sokáig tart, készíti a az odex fájlokat az appokról, ugyanez a jelenség egy bármilyen app telepítésénél, azért tart az sokáig, mert akkor fordítja a JIT.

VM Heap size annyi, hogy mennyi memóriát ehet maximum az adott app. ebbe beletartozik a futtatható bináris és a feldolgozandó adatok, illetve a szemét is, mert a programok olykor szemetelik a memóriát. pl. használnak egy változót egy művelet erejéig, de utána nem szűnik meg. az optimalizáció fogalma ezt is takarja, ha nem kell, akkor ne szemeteljük a RAM-ot, de van, amikor azért tesszük, mert úgy gyorsabb az algoritmus... két élű a dolog, az lenne az igazi, ha kevés memória fogyasztás, nagy sebességgel, na itt kezdődik a fincsi része a fejlesztésnek :DDD ez, ha kezdünk kifogyni a VM Heap Size által megjelölt keretből, akkor a garbage collector (gc) kiüríti. a nagyobb értéktől azért gyorsulhat, mert kevesebb adatot kell a gc-nek kitakarítania (mivel elfér az még), így kevesebb CPU-időt használ.

[ Szerkesztve ]

(#10685) Weißturul válasza #19617792 (#10684) üzenetére


Weißturul
senior tag

na akkor most világos :D a dual channel jót tesz a dalvik vm-nek ugye? csak az én fejembe az lenne a logikua hogy ha betelik az egyik modul akkor a másikat kezdi használni és amikor elkezd ürülni az egyes akkor a kettesből kezdi a dolgokat átpakolni, vagy ez hogyan működik???

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#10686) Weißturul válasza #19617792 (#10684) üzenetére


Weißturul
senior tag

what da lagg :F dupla, sry :(

[ Szerkesztve ]

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#10687) DzsedalY válasza DzsedalY (#10681) üzenetére


DzsedalY
tag

xrecoveryben csináltam egy backupot, utána factory resetet. elindítom, kapcsolnám be a wifit, kiírja, hogy error
na ez mi lehet...

(#10688) lsebestyen


lsebestyen
addikt

észrevettétek, h dx v013-ban nagyon nehezen talál jelet a gps?? meg van neki már vagy 6-7 műhold de cseszik csatlakozni, és kell várni minimum 5 percet. Régen ez úgyment h bekapcsoltam a maps-ot azt már tudta hol vagyok :W

(#10689) dnelb válasza lsebestyen (#10688) üzenetére


dnelb
veterán

A 3 betűs naviban semmi gond nincs.

(#10690) DzsedalY válasza DzsedalY (#10687) üzenetére


DzsedalY
tag

sikerült megoldani: wipe cache és wipe dalvik cache, megint felraktam a gingerdxet, reboot után működött megint :))

(#10691) l4c válasza lsebestyen (#10688) üzenetére


l4c
senior tag

Így gyors lesz... kb 5 sec és csatlakozik

||| Nexus 5 [4.4.2] ||| Nexus 7 [4.4.2] |||

(#10692) diablo1984


diablo1984
veterán

jelentem, hogy az akkuja egyre jobb a telónak, mostmár elhiszem, hogy 5-6 napot is kibírhat, mert 4 nap után 55%-os volt az akku, napi 10 perc telefonálás, 2-4 sms írás, olvasás után, az 55% meg 3-3,5 óra beszélgetéstől lemerült, de tekintve, hogy a gyári érték is full feltöltésnél 5 óra beszélgetési idő, az szép! :R lehet dob rajta az is, hogy csak gsm hálózatot használok beszédre(itt ahol lakom nem combos a fejlettebb háló, gyengus, könnyen leárnyékolható)

akinek akkugondja van, ajánlom a teljes lemerítés-fullra feltöltés dolgot, mert segít! :K

(#10693) Lacazr93 válasza diablo1984 (#10692) üzenetére


Lacazr93
senior tag

Én is általában 4-5 napig használom így a telefont :K

(#10694) diablo1984 válasza Lacazr93 (#10693) üzenetére


diablo1984
veterán

igaz az is, ha az ember rákattan és angry birds-el tolja, akkor hamar leszívja a kijelző, vagy a wifi is sokat eszik, de a legtöbb a kijelző! ha valaki csak sima telóként használja, békén hagyja, akkor tutira kibír 5-6 napot is akár, de nem árt tényleg 0-ra meríteni és utána agyig tölteni, mert az enyém 1,5-2 napot bírt még az elején, most meg több órát dumálva is kibír 2 napot! :K valami memória effekt durván jelentkezik az akkujuában, nem olyan, mint az első generációs li-ion akkuk, hogy nem árt neki, ha mindig töltik....

mod: bakker, annyi cuccom van androidra, hogy beszarok, 3,5 giga és azt sem tudom, hogy mik, egy rakat progi és járék, valszeg 90%-át sosem fogom használni.... :D

[ Szerkesztve ]

(#10695) Weißturul válasza diablo1984 (#10694) üzenetére


Weißturul
senior tag

mi bratyóval naponta nullára merítjük :D pedig csak 3g-n netezünk 6 órát utána meg 6 órát wifin :K

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#10696) diablo1984 válasza Weißturul (#10695) üzenetére


diablo1984
veterán

épp elég stressz az neki, hidd el! :DDD

(#10697) Lacazr93 válasza diablo1984 (#10696) üzenetére


Lacazr93
senior tag

Ha van valami jó app x8-ra akkor azt földobhatod :D

(#10698) Lasy válasza Lacazr93 (#10697) üzenetére


Lasy
veterán

Mit nevezel jó app-nak?

+36702778032

(#10699) diablo1984 válasza Lacazr93 (#10697) üzenetére


diablo1984
veterán

ha névbe tudod foglalni, akkor rákeresek, mert tudja a franc, hogy milyen név mit takar!

(#10700) JoolsNOS válasza Weißturul (#10695) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Nekem bőven elég fél óra net rajta. Azzal is eleget bajlódok aztán inkább odébbtolom asszonyt laptop elől :) Akkut meg persze hogy úgy lenullázod fél nap alatt :)

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.