Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) james008bond válasza Jano_023 (#350) üzenetére


james008bond
őstag

Nem tudhatom. Az kb a tavalyi ár fele.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#352) Bennyboy válasza Cuccok (#347) üzenetére


Bennyboy
őstag

Pont tőle rendeltem.

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#353) Jano_023


Jano_023
őstag

Sziasztok,

Nem kevés youtube és keresés után erre a BT headsetre találtam rá. Rendelek is ma szerintem egyet. Volt valakinek szerencséje ehhez az eszközhöz ?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#354) xedos


xedos
addikt

Megörülők!!!! Nem tudom feltölteni az órára az általam készítettet! Nem csatlkozik hozzá wifim :-(
Ugyanakkor a telefon és óra között megy a szinkron és a szgépről tudom pingelni az órát.
Van ötletetek? Nincs Samsung developer accountom :-(

(#355) Balduran válasza xedos (#354) üzenetére


Balduran
tag

Az pedig kell hozzá. Fent kell hogy legyen még az óra drivere a gépen. Az órán a hibakeresést be kell kapcsolni. Nekem így megy. Én is küszködtem vele,de betudom annak hogy béta a cucc.

Samsung Galaxy S7 edge

(#356) doddencs


doddencs
senior tag

Az órát nem bírom bekapcsolni. Rádugtam töltőre, mutatta a töltés ikont, de semmi változás.

Azon kívül, hogy lenyomva tartom a két gombot minden (3) kombinációban, mást itthonról nem tudok csinálni, hogy életet leheljek bele, ugye? :)

(#357) Jano_023 válasza doddencs (#356) üzenetére


Jano_023
őstag

Mi történt vele?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#358) doddencs válasza Jano_023 (#357) üzenetére


doddencs
senior tag

Semmi. :D

Reggel még 60% körül volt, estére viszont már kikapcsolt. Azt hittem, valami beragadt, és leszívta az aksit, de úgy néz ki, komolyabb a baj. Irány a szerviz..

(#359) xedos válasza Balduran (#355) üzenetére


xedos
addikt

Végigpróbáltam mindent, de nem látja az órát. Az óra drivere alatt mit értesz? Smart Switch van telepítve...

(#360) Balduran válasza xedos (#359) üzenetére


Balduran
tag

Kiest rakd fel, az telepíti a drivert is. Elvileg akkor menni fog.

Samsung Galaxy S7 edge

(#361) theyfel


theyfel
csendes tag

Nemrég vásároltam egy fit 2-t. Milyen beállításokat érdemes használni, hogy a leghosszabb üzemidőt elérjem? Tegnap vettem, a nap folyamán csupán egyszer mért pulzust (automatikusan). Ennek mi lehet az oka? Láttam, hogy widget-bol mérhető manuálisan. Köszönöm a segítséget.

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better. BB Q10 has gone. BB Passport forever... --- SG S7. Welcome BlackBerry KEYONE

(#362) bodazo válasza theyfel (#361) üzenetére


bodazo
tag

Elvileg akkor mér pulzust amikor nyugalomba vagy. Akkor 10 perces időközökkel mér.

(#363) Jano_023


Jano_023
őstag

Ígértem, hogy jelzek a Spotify kipróbálásával kapcsolatban. Nos Vasárnap vettem a fáradságot és átunna néztem egy kicsit és nagyon egyszerű megcsinálni.
Szóval, a lényeg, hogy úgy ahogyan reklámozzák nem működik. Sikerült az applikációt felmásolni és el tudom érni az eszközön keresztül a Spotify-t, de csak távvezérelni tudom. Nem működik még a számok átmentése a karperecre, így csak kb. ennyire jó. Remélhetőleg valamikor érkezik upgrade és képes lesz a playlisten szereplő zenék lementésére és offline vissza játszására. Most ezt nem tudja.

A megoldás a következő az applikáció telepítésére.
1. SIM kártya kivesz
2. Telefon újra indul
3. Egy VPN programot kell használni én a TunnelBeart használtam
4. A Galaxy apps adatait törölni kell
5. Ezután elindítod a VPN alkalmazást USA-t állítod be,
6. Elindítod a Galaxy apps-t és a GEAR között rá keresel a Spotify-ra.

Ennyi.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#364) appel válasza Jano_023 (#363) üzenetére


appel
őstag

Valóban nem túl bonyolult feltelepíteni. Mondjuk nem Samsung telón a Samsung Gear alkalmazás adatait kell törölni.
És még annyi, hogy miután visszaraktam a simet és nem volt vpn sem, akkor már nem is látszik a saját alkalmazások között sem, pedig a karperecen ott van még. Mondjuk már nem is nagyon akar működni, mert azóta csak azt írja a Spotify a karperecen, hogy unable to start - bt disconnected. Természetesen bt-n kapcsolatban vannak, sőt el is indítja a Spotify-t a telefonon, csak épp vezérelni nem lehet a fenti hibaüzenet miatt. Sebaj, ez még várat magára. (csiga tempóval, pont úgy, ahogy mostanában a firmware frissítések sem jönnek, pedig azért ráférne 1-2 javítás, bővítés..)

(#365) theyfel


theyfel
csendes tag

Ma lementem edzeni/futni; letesztelni a fit2-t. Hat, erdekes az eredmeny. Futopadon futottam, 30 perc, 3 km; nem nagy tav, nem nagy iram. Futas kozben ellenoriztem a pulzust, a tavolsagot es az elegetett kaloriat; osszevetve a futopad altal mert adattal. A kovetkezoket tapasztaltam: pulzus eseten kb 5 egyseggel a fit2 a gep ala mert.
Erdekesebb dolog a megtett tav: 2000 m megtetelet jelezte (a fit2), amikor kb 1800 m-nel jarhattam; 3000 m-t pedig mar 2400-2500 m korul elertem... :( Az elegetett kaloria is erdekes. A futopad szerint kb 150 cal-t egettem el futas kozben, mig a fit2 388 cal-t mutatott. Erdekelne a velemenyetek. Koszonom.

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better. BB Q10 has gone. BB Passport forever... --- SG S7. Welcome BlackBerry KEYONE

(#366) theyfel válasza theyfel (#365) üzenetére


theyfel
csendes tag

A 3250 méteres távot 4450 m-re hozta ki :O

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better. BB Q10 has gone. BB Passport forever... --- SG S7. Welcome BlackBerry KEYONE

(#367) doddencs válasza theyfel (#366) üzenetére


doddencs
senior tag

Távolságot és a kalóriát a lépesek alapján méri az óra (gondolom), míg a futópad a sebességedet, emelkedőt, szalag hosszát, mindent tud. Vagyis ott nyilván a futópad a mérvadó, nem is értem, miért fontos adat ez az órán. A pulzusnál pedig ennyi eltérés simán reális, egyik se EKG.

(#368) theyfel válasza doddencs (#367) üzenetére


theyfel
csendes tag

A pulzusbeli elterest ertem. Kulfoldi forumokon is irjak, hogy egyik fitness tracker sem EKG (effektive a legpontosabb a mellkas pant).
Microsoft Band 2-rol olvastam nemreg, hogy osszehasonlitottak egy gps-sel rendelkezo futooraval: 16 km-es tavon (Band 2) az ora 15.9 km-t mert.
Ha ennyire "pontatlan" mind kalori szamlalast, mind megtett tavolsagot tekintve, akkor nem ertem a hasznalhatosagat.
Bar, nem tudom, a Fit2 a pontatlan-e, vagy a vonatkoztatasi alap (futopad) volt rosszul megvalasztva.

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better. BB Q10 has gone. BB Passport forever... --- SG S7. Welcome BlackBerry KEYONE

(#369) appel válasza theyfel (#368) üzenetére


appel
őstag

Most nem mondod, hogy egy GPS-el rendelkező órával képes vagy futópadon lépésszám alapján eredményt összehasonlítani a futópad által írt adatokkal :F
Ezek remélem tudod, hogy átlag értékek, amiket a testsúlyod, magasságod, kor, pulzusod alapján számol ki. Ha te egy lépésre nem 75cm-t lépsz, hanem 85-öt, akkor már lépésenként 10cm az eltérés és még sorolhatnám.
A futópadon beállítottál súlyt, magasságot, kort?
Semmi értelme nincs ezt összehasonlítani. Szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#370) xedos válasza theyfel (#368) üzenetére


xedos
addikt

Akartam írni, de szerintem felesleges...
Nem futópadon használd, hanem rendesen az utcán, réten stb... ekkor tud a GPS-szel is mérni.
Amúgy egyik sem orvosi pontosságú, de tájékoztató- összehasonlító alapnak jó.

(#371) Balduran válasza theyfel (#368) üzenetére


Balduran
tag

Én lemértem többször is. Normális tempó futásánál kb 5% pontosságal mér. Nekem megfelelő.

Samsung Galaxy S7 edge

(#372) Balduran válasza Balduran (#371) üzenetére


Balduran
tag

Mármint 5% hibahatáron belül :)

Samsung Galaxy S7 edge

(#373) theyfel válasza appel (#369) üzenetére


theyfel
csendes tag

Kíváncsi voltam, mekkora az eltérés. Természetesen értem, hogy több paraméter befolyásolja a számítás kimenetelét. Azt is értem, hogy a GPS-re alapozva sokkal korrektebb távolságot tud számítani. Szóval a megtett távolság / számított távolságban tapasztalt eltérést értem, egyszerűen csak a személyes véleményekre, tapasztalatokra voltam kíváncsi. Igen, a futópadon beállítottam a magasságot, életkort és súlyt (mint ahogyan a fit2 esetében is megadtam). Gondolom, mindkét eszköz a magasság alapján egy átlagos lépéshosszal számol. Mindenesetre még mindig érdekes a

[ Szerkesztve ]

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better. BB Q10 has gone. BB Passport forever... --- SG S7. Welcome BlackBerry KEYONE

(#374) theyfel


theyfel
csendes tag

Mindenesetre még mindig érdekes a 3250 m vs 4450 m, ami 27%-os eltérés (összevetve a pl. 65cm vs 75cm lépéshosszal, ami 13%-ot ad hozzá a végleges eltéréshez). Nem akarok ezen lovagolni, sajnos szabadban hitelesített pályán nem tudtam még leellenőrizni, mert tavol-Keleten vagyok, ahol épp 35-45 fok van odakint... A számított kalória értékkel kapcsolatban milyen meglatasotok van? Illetve, melyik alkalmazást érdemes használni a fit2 -vel? Samsung SHealth/Runtastic/Endomondo/Strava... ? Egyik külföldi blogon is olvastam, hogy zavaró ("confusing") a fit2 és az SHealth kapcsolata (sajna nem sikerült megtalalnom a blogot)

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better. BB Q10 has gone. BB Passport forever... --- SG S7. Welcome BlackBerry KEYONE

(#375) appel válasza theyfel (#374) üzenetére


appel
őstag

Én Runkeeperrel kapcsoltam össze. Sajnos az shealth kötelező, az adja át a 3rd party alkalmazásnak.

(#376) theyfel válasza appel (#375) üzenetére


theyfel
csendes tag

Köszönöm a választ. "Sajnos az shealth kötelező, az adja át a 3rd party alkalmazásnak." , haragudj haragudj, ezt nem teljesen értem. Akkor a holnapi esetben a SHealth 'közvetítőként' funkcionál? Mi a ponto szerepe?

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better. BB Q10 has gone. BB Passport forever... --- SG S7. Welcome BlackBerry KEYONE

(#377) appel válasza theyfel (#376) üzenetére


appel
őstag

Az shealth szinkronizál a Gear fit2-vel. Mással nem beszél a gf2. Utána az shealth át tudja küldeni kb. 5-6 másik alkalmazásnak.

(#378) doddencs válasza theyfel (#373) üzenetére


doddencs
senior tag

Gondolom, mindkét eszköz a magasság alapján egy átlagos lépéshosszal számol.

Nem, a futópad pontos távolságot számol, a sebesség és idő alapján... A futópad a súlyod (magasságot én még nem láttam kérni) alapján a kalóriát számolja. De a kalóriaszámítás is értelemszerűen a padon a pontosabb, hisz az tudja, épp mit csinálsz. Az óra csak a lépéseidre, illetve a pulzustartományod alapján tud saccolni.

(#379) theyfel válasza doddencs (#378) üzenetére


theyfel
csendes tag

Igen, igazad van, pontatlanul írtam. A futópad pontosan számít a rendelkezésre álló adatok és paraméterek alapján, ahogyan Te is írtad. Éppen ezért nem értem, (még mindig), hogyan lehet ekkora eltérés a futópad és a fit2 között, a megtett távolságot tekintve. De, azt hiszem, kár ezen tovább "rugózni" . Köszönöm a tanácsokat és a válaszokat. Szép napot.

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better. BB Q10 has gone. BB Passport forever... --- SG S7. Welcome BlackBerry KEYONE

(#380) doddencs válasza theyfel (#379) üzenetére


doddencs
senior tag

egyik számol, másik saccol.
nekem az lenne a fura, ha nem (vagy minimális) eltérés lenne a kettő között.

(#381) Jano_023


Jano_023
őstag

Jó reggelt. Rendeltem a GF2-höz kijelző védő fóliát, de gagyi q minősége. Valaki esetleg rendelt már jó minőségűt? Ha igen küldjetek egy linket. Köszi

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#382) andrisbandi válasza Jano_023 (#381) üzenetére


andrisbandi
őstag

Ebay ScreenKnight Samsung Galaxy Gear Fit 2

Ezt ajánlotta itt valaki.
Nagyon lassan érkezett meg, de dícsérte, h jó minőségű.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#383) Jano_023 válasza andrisbandi (#382) üzenetére


Jano_023
őstag

Köszi.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#384) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Akinek van elfekvőben 1db fóliája arra vevő lennék mert elég volt már a külföldi rendelésből, itthon meg nem találtam.

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#385) Bundy203


Bundy203
csendes tag

Sziasztok
Ha telefonomat (Samsung S5) Ne zavarjanak módba teszem (Nincs kivételezve semmi), miért érkeznek meg az üzenetek,illetve hívások a gear-re? A telefon nem jelez, viszont a gear rezeg és megjeleníti az üzeneteket és hívásokat. Ha valaki tud segíteni azt megköszönöm, mert eddig mind a két eszközön ki kellett kapcsolni, de hátha van egyszerűbb megoldás is.

[ Szerkesztve ]

Hala

(#386) xedos


xedos
addikt

Ma 20km-es túrát tettünk kb 5óra alatt. Érdekes adatokat hozott...
Pl az útvonal egy része hiányzik :-( Egy kört mentünk...
Szerinte felfele 1830m, lefele 250m ... egy kört mentünk, tehát ugyanannyit kellett felfele és lefele menni...
Semmi sem tökéletes. Igaz néha az erdőben nem volt GPS jel.

(#387) Tomeee1989


Tomeee1989
csendes tag

Sziasztok!

Gondolom esélytelen hogy Iphone-hoz csatlakoztassam?

Köszi a választ!

(#388) xedos válasza Tomeee1989 (#387) üzenetére


xedos
addikt

Jelenleg igen. Bár a Samsungnak van egy ígérete, hogy az meg az S2 fog kommunikálni az IOS-al. [link]

(#389) doddencs válasza doddencs (#356) üzenetére


doddencs
senior tag

alaplapcsere lett a vége. :)

(#390) Locuste


Locuste
tag

Srácok egy kis segítség döntéshez kellene.

Hobbi futó vagyok, heti 2-3 alkalom, olyan 15 max 20km összes futással.
Most vettem Hervisben egy komoly órát akcióban (Suunto Ambit3).
Nem nagyon jön be a mellpánt a pulzusméréshez, kényelmetlennek tartom.

A fit 2 pulzusmérője mennyire pontos?
Szükséges-e vajon hobbifutáshoz annyival pontosabb érték, kb. mennyi lehet az eltérés a 2 technológia között?

Valakinek tapasztalat?

Köszönöm előre is !

(#391) Senhi válasza Locuste (#390) üzenetére


Senhi
aktív tag

Mellpánt mindig pontosabb lesz.
A fit2-é nem rossz, de nem egy orvosi mérőeszköz, nem fogja mindig pontosan mutatni... nekem időnként mér olyat futás közben maximum pulzusnak, hogy menet közben össze kellett volna esnem szívrohamban vagy aránytalanul alacsonyat. Viszont nagy általánosságban szerintem nem rossz, érzésre egybe esik a magasabb pulzusszám a futás sebességével :) .

(#392) Locuste válasza Senhi (#391) üzenetére


Locuste
tag

Köszönöm!

(#393) mati12


mati12
senior tag

Én kiváncsian várom,hogy az új Gear S3-nál sikerül-e kijavítani az itt említett hiányosságokat...

(#394) Jano_023 válasza mati12 (#393) üzenetére


Jano_023
őstag

Milyen hiányosságokra gondolsz?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#395) mati12 válasza Jano_023 (#394) üzenetére


mati12
senior tag

Pontatlan pulzusmérés,pontalan emelet számolás,pontatlan gps stb...

(#396) Jano_023 válasza mati12 (#395) üzenetére


Jano_023
őstag

Én nem látom ezt ennyire szörnyűnek. Igazából egész jó kis eszköz ez, annak kell használni ami. Ezek a számolások a mozgásból jönnek, a pulzus mérő is lehetne pontosabb, ha 5x ennyi lenne és kb. 10x nagyobb. Ezek egy kb értéket adnak, aki azt gondolja hogy ezek teljesen pontosak azok sajnos tévednek és csalódni fognak. A szenzor az S3ban is szerintem ugyan ez.

[ Szerkesztve ]

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#397) Bennyboy


Bennyboy
őstag

aki pontosabb kütyüt szeretne az vegyen garmint csak az kb 3x ennyibe kerül. Ezért az árért sztem teljesen rendben van.

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#398) mati12


mati12
senior tag

Pontosan ezért leszek kiváncsi,hogy mit hoz ki a Samsung a Gear S3-ból,mivel kb. kétszeres áron indít mint a Gearfit.

(#399) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Samsung s3 neo-val vajon kompatibilis?

(#400) Jano_023 válasza gyuri2008 (#399) üzenetére


Jano_023
őstag

Szia, a weboldalon ez van kiírva:
Compatible with Galaxy devices Android 4.3 and above that have minimum 1.5GB RAM, non-Galaxy devices Android 4.4 and above that have minimum 1.5GB RAM.

Remélem segít.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.