Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Crytek válasza sirarcheer (#49) üzenetére


Crytek
veterán

"Csak nem igazán elterjedt, mert alig van magyar teszt róla"

Szerintem egy terméket legyen z bármi nem azért veszünk ,mert van róla magyar teszt.... :D
A Vivoactive ránézésre is impozáns. Telefon cipelést akarom leváltani majd vele ,de nem igen szeretném elhagyni az adidas mycoach progit amivel eddig futottam :(

Next PC Upgrade: 2022

(#52) Fall-N


Fall-N
veterán

Jó lett, csak szegény még elég bumfordi. Persze ez nem baj, mert elég sok funkcióit tud és inkább férjen csak el minél nagyobb akksi. Mondjuk én sem vagyok a célközönség, maradok a hagyományos multifunkciós analóg fém óráknál. Mondjuk ha lejjebb mennek az árak és kijön egy Huawei okosórához hasonló Android Watch óra majd a jövőben esetleg elgondolkodok rajta.

(#53) JasL válasza parandroid (#45) üzenetére


JasL
senior tag

Tudom, félreírtam :) vívosmart-ra gondoltam, amikor vívofit-et írtam :)

(#54) JasL válasza xedos (#48) üzenetére


JasL
senior tag

Hú, de jó hogy írtad a nevét! Már rég akartam tervezni sajátot, az összes közül sincs olyan, ami 100%-ban tetszik! Találtam is egy videót róla: [link]

(#55) JasL


JasL
senior tag

Na neki is álltam :D Egyelőre Sample-n tesztelek.

[ Szerkesztve ]

(#56) Bennyboy válasza JasL (#55) üzenetére


Bennyboy
őstag

ez a progi működik gear fit 2-vel is?

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#57) JasL válasza Bennyboy (#56) üzenetére


JasL
senior tag

Szerinted éppen mi látszik a dizájnerben? :)

Azért itt a súgó:

(#58) james008bond válasza Cuccok (#46) üzenetére


james008bond
őstag

Gyári "Analóg" számlap.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#59) james008bond válasza xedos (#48) üzenetére


james008bond
őstag

Nekem kb ugyanilyen használat mellett ( wifi, gps off, bt aktív ) 1 teljes nap+éjszaka+1 nap, de ekkor alvás előtt már töltenem kell.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#60) xedos válasza james008bond (#59) üzenetére


xedos
addikt

Fit 2 vagy Fit1- mindkettőtől nagyon kevés! Újraindítás?
Jasl : ezaz! :-)

[ Szerkesztve ]

(#61) Bennyboy válasza JasL (#57) üzenetére


Bennyboy
őstag

köszi, szuper

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#62) sickb


sickb
tag

Futóktól kérdem elsősorban, ha van egy ilyen kütyüm akkor futás közben mivel lehet belőni a pulzus alsó és felső határokat, illetve szól e ha tartományon kívül lépnék.

(#63) JasL válasza sickb (#62) üzenetére


JasL
senior tag

Nem lehet. De ha rendszeresen futsz adott tempóval, akkor nem is lesz ilyen problémád. Teljesen amatőrként is 10 perc alatt beállítod a kívánt szintre, nem egy nagy ördöngösség stabil pulzuson futni, ha tegyük fel 160 a célod, +/-5-re simán belövöd, annál jobban meg nem is érdemes foglalkozni vele, akkor már régen rosszul gondolkodsz. Egyébként a GARMIN sem csipog, meg amit én próbáltam egyik sem, max pulzustartományokat megjeleníti zónánként.

[ Szerkesztve ]

(#64) Jano_023


Jano_023
őstag

Hali, van itt esetleg olyan aki okosóra melett használja ezt ?Érdekelne melyiket használjátok többet, mert nem tudom, hogy melyiket lenne jobb venni. Kb. mind a kettő ugyanazt tudja. (a GPS-t leszámítva).

[ Szerkesztve ]

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#65) JasL válasza Jano_023 (#64) üzenetére


JasL
senior tag

Az okosóra (nekem Gear S2 volt) picivel szebb (ha klasszikus stílusú vagy), de kényelmetlenebb, nehezebb, kevesebb az akkuidő. Cserébe több app van rá (kb 10-el több, aminek van értelme, Tizen-re nem gyártanak játékot, sőt appot se nagyon), több watchface (egyelőre), más az alakjuk, és kb ennyi. Mind a kettő belső 4GB memóriás, BT mp3 lejátszó, pulzuskövetés jobb a Fit-en. A Fit kb fele annyiba kerül, mint az óra. Mondhatni hétköznapi életben a kettő majdnem ugyanazt tudja, de a Fit kényelmesebben viselhető, mint az óra. Az S Health-szel mind a kettő ugyanolyan jól kommunikál.

Azt kell mondanom, ha főleg arra veszed, hogy legyen egy dizájnos cucc a csuklódon, amit teljes fit segítséget nyújt, akkor a Gear Fit 2-t vedd. Ruházatod inkább sportos. Nem számít, hogy nincs játék a csuklódon.

Akkor vedd a Gear S2-t, ha többnyire öltönyben mászkálsz, valamennyire érdekel az egészségi állapotod, de főként számológépet is akarsz a telóra, meg bejön a kör alak, minden este tölteni akarsz és nem számít a közel dupla ár. Csak flappy bírd-öt és még 2 másik játékot tudsz letölteni hasonló egy-tappes stílusban.

Én mind a kettőt használtam, mellettük több Garmin eszközt is. Eddig a Fit 2 a nyerő. Szép az óra és elsőre hűha, de magához képest sem ér közel 100k-t, nemhogy a Fit 2-höz képest! A szoftverük meg majdnem ugyanaz (Tizen).

Fit 2 ár/érték: 10/9
Gear S2 ár érték: 5/10

Semmi értelme kettőt hordani!

[ Szerkesztve ]

(#67) xedos válasza Jano_023 (#64) üzenetére


xedos
addikt

Volt android wear-es LG órám -sokkal macerásabb volt használni ugyanazon funkciókat, mint a Gear FiT-en :-( gyorsan el is adtam...

(#68) Jano_023 válasza xedos (#67) üzenetére


Jano_023
őstag

JasL: köszi az összefoglalót.
"Semmi értelme kettőt hordani!" akkor a gf2 megveszem tőled fél áron! ;-)
Xedos: köszi neked is.

Igazából sokat járok öltönyben, de szerintem a fit is menne hozzá. De lehet veszek egy sima classic órát a bal kezemre és a fitet meg felteszem a jobb kezemre.
Azt meg tudnátok nézni, hogy a futásnál képes e endomondóval kommunikálni? Köszi

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#69) mave13


mave13
őstag

Sziasztok!

Tetszik ez a cucc, lehet beneveznék egyre.
De, én elsősorban bringázom, és túrázom. Ezekhez hogyan alkalmazkodik? Tudok bringa módot is indítani rajta, ha úgy szeretném? Gondolom a tracklog, meg a pulzus, meg a szint, meg minden ilyesmi az bringával is ugyanúgy működik.
Túrázásnál meg teljesítmény túrákra gondolok, nem szolid sétálgatásokra, azt vajon hogy veszi a lelke? Mondjuk, 40 km gyaloglás erdőben 7-8 órán át... Kibírná az akksi? Van túra opció, és akkor másképp számol égetett kalóriát, vagy ez ezen a szinten már nem így működik? (Nekem eddig Note II volt, Runkeeperrel, csak ezekből tudok kiindulni...) Ahogy láttam, Runkeeperrel hajlandó együtt működni, ami nem lenne rossz.

Köszi a válaszokat!

Icewolf || kósza ||

(#70) appel válasza mave13 (#69) üzenetére


appel
őstag

Táskába elég egy kis fika powerbank+töltő és max pihenők közben rátöltesz egy kicsit (ha szükséges).
Van külön bringa és túra mód indítás is. Azt nem tudom, hogy ilyenkor van-e eltérő mintavételezés vagy kalóriaégetés számítás, de az biztos, hogy külön kategória az van :)

[ Szerkesztve ]

(#71) appel válasza Jano_023 (#68) üzenetére


appel
őstag

Endomondo-val sajnos nem kommunikál. Runkeeperrel, Strava-val igen, automatikusan átküldi az adatokat, ha össze vannak kapcsolva (úgy látom a pulzusadatokat nem viszi át). Legrosszabb esetben, ha annyira ragaszkodsz az endomondo-hoz, akkor pl. Runkeeperből lehet GPX-ben exportálni, és Endomondoba pedig importálni.

@mave13: Most futottam 1 órát bekapcsolt GPS-szel (telefont nem vittem), és kb. 15%-ot merült a Gear Fit 2.

(#72) Arpi válasza DBob (#15) üzenetére


Arpi
csendes tag

Sziasztok,

3 hete használom.
Felsorom az összes negatívumot:
1. 90 km/h -ás sebességnél bekapcsolt a kerékpározás funkció és egyenletes 90-100km/h -ás tempónál 12 percen keresztül jelezte, hogy mennyi jó vagyok, tekerjek még.... Tehát nem a városi közlekedésen múlik.
Ezen még biztosan javítani kell.
2. Sajnos nincs IP védettsége. Ami szerintem gáz.
3. Alvásfigyelés funkció:
Csak azt figyeli, hogy az általad beírt időintervallumon belül vagy kívül esik az alvásod. És eszerint osztályoz.
De ez sem pontos, mert pl a mai nap 3:36-kor feküdtem le. 7-kor keltem. Fair az osztályzás.
Beállított érték: 23.40-6.40
Ezt is furcsán kezeli.

Minden másra azt mondom korrekt.
Ár/érték arányban pedig a jelenlegi legjobb választás, mert vannak kicsivel többet tudó eszközök, de azok sokkal drágábbak.

Létezik élet cél nélkül?

(#73) Crytek válasza Arpi (#72) üzenetére


Crytek
veterán

"2. Sajnos nincs IP védettsége."

Ezt hogy érted?

"The water-resistant Gear Fit2 is rated IP68"

Next PC Upgrade: 2022

(#74) james008bond válasza Arpi (#72) üzenetére


james008bond
őstag

3. Azt sajnos az SHealt tudja rosszul szerintem nem az óra. Az csak az adatokat küldi át. Gear S-nél is így van. Fit 1-nél is így volt.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#75) Bennyboy


Bennyboy
őstag

végre megjött az enyém is. Eddig nagyon kényelmes és jól illeszkedik a csuklómra. Nem tudom mennyire pontos a lépésszámláló de nekem úgy tűnik mint ha többet mutatna. Este még állítgatom.

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#76) Xeon7


Xeon7
aktív tag

Frissités érkezett!

(#77) Cuccok válasza james008bond (#74) üzenetére


Cuccok
tag

Nekem teljesen jó értékeket mutat alvásra, perc pontosan mutatja hogy mikor feküdtem le és mikor keltem.
Megjött a frissítés nekem is.

(#78) both68


both68
csendes tag

Valaki regisztrált-e sikeresen a Samsung oldalon? Második alkalommal lök vissza a rendszer, pedig e-digitalos, gyártói garanciás készüléket vettem...

[ Szerkesztve ]

(#79) appel válasza both68 (#78) üzenetére


appel
őstag

Nekem Telekomtól van, és nem adja a +1 év garit, mert nem tetszik neki a sorozatszám.

(#80) james008bond válasza both68 (#78) üzenetére


james008bond
őstag

Én is edigitaltól vettem és regisztráltam a +1 évet.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#81) Senhi válasza both68 (#78) üzenetére


Senhi
aktív tag

Nekem is edigital és nem adja a +1 évet...

(#82) JasL válasza Cuccok (#77) üzenetére


JasL
senior tag

Nekem is perc pontosan mutatja az alvást. Egyik nap háromszor aludtam el. Perc pontosan tudta. Sőt azt is tudja ha nincs a kezeden, és a mozdulatlansagot nem irja be alvasnak.

(#83) Jano_023


Jano_023
őstag

Hali, a pulzus méréssel kapcsolatban szeretnék kérdezni. Azt olvastam hogy automatikusan felismeri mikor testmozgást végzel és akkor folyamatosan mér. Ha mondjuk súlyzós edzést csinálsz akkor amikor pihensz akkor nem mér vagy ilyenkor mi a helyzet? Vagy esetleg automatikusan el tudod indítani? Nekem pl köredzésnél lwnbe kérdéses, hogy mondjuk 1 percig mér aztán mikor 1 perc pihenő van akkor nem? Köszi a választ.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#84) parandroid válasza Jano_023 (#83) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Te indítod el ezt a funkciót, nem automatikus. Viszont onnét addig mér folyamatosan, amíg le nem állítod. Utána elment neked egy riportot, amit aztán majd kedved szerint elemezhetsz.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#85) JasL válasza Jano_023 (#83) üzenetére


JasL
senior tag

Csak par fele edzesformat ismer fel auto. Pl gyaloglast es futast igen. De nem azonnal hanem sok perc ismetlodes utan. Pontos mereshez manual kell inditani.

(#86) xedos válasza Cuccok (#77) üzenetére


xedos
addikt

Alvásfigyelése vicc kategória...
Este majd rakok fel képet milyen egy jobb figyelő adatai... (Mindkét óra rajtam volt.)
Ma reggel amikor forgolódtam és 15percen belül keltem - szerinte mélyaludtam... :-(

both68:
Én egy kis boltból vettem és regisztrálás után megvolt a +1év garancia.

(#87) JasL válasza xedos (#86) üzenetére


JasL
senior tag

Legújabb firmware van rajta?

(#88) appel


appel
őstag

Most töröltem a https://my.samsung.hu/termekeim oldalon a Gear Fit 2-őt és új termékként megint beregisztráltam. Érdekes módon most nem problémázott, és megadta a +1év garanciát.
Próbát megér másoknak is.

(#89) both68 válasza appel (#88) üzenetére


both68
csendes tag

3.próbálkozásra sikerült. Köszönöm

(#90) spm


spm
tag

Valaki aki Telekom-tól rendelte meg tudná mondani hogy melyik méretet kapta? Azért kérdezem, mert úgy tűnt nem lehet méretet választani (nameg színt sem, de a fekete okés).

(#91) appel válasza spm (#90) üzenetére


appel
őstag

Én felhívtam őket, azt mondták csak egy méret van és állítható a szíj :-)
L-es méretet adtak, de ne is vegyél S-t csak nagyon extrém esetben. Nekem elég vékony a csuklón, és még 2 lyukat szoríthatnék.

(#92) spm válasza appel (#91) üzenetére


spm
tag

Ok. Köszönöm! ;)

(#93) JasL válasza spm (#92) üzenetére


JasL
senior tag

S-es méretet csak anorexiások rendeljenek, 168 cm magas vagyok, ennek megfelelően elég vékony a csuklóm, és még így is 2 méretet állíthatnék L-es karkötővel.

(#94) spm válasza JasL (#93) üzenetére


spm
tag

Ki tudja, lehet egy 28 kilós etióp vagyok mint az avatarom és máris indokolt az S-es... :) :))

(#95) JasL válasza spm (#94) üzenetére


JasL
senior tag

Ha etióp lennél, nem egy fórumon lennél és ilyen témában gondolkoznál, hanem hogy mit eszel vacsira!" ;) Mellesleg attól, hogy etióp lennél, lehetnél kövér is! :D Semmi nem számít.

[ Szerkesztve ]

(#96) JasL válasza appel (#88) üzenetére


JasL
senior tag

Nagyon köszi a tippet! Én is töröltem, utána elsőre jó lett a hosszabbítás! Valamit alakítottak a rendszerükön a sok bejelentés hatására szerintem.

(#97) Crytek


Crytek
veterán

Aki rendszeresen fut vele: GPS milyen "erős" ? Nem szokott elveszni a jel ,pontosan mér?

Next PC Upgrade: 2022

(#98) JasL válasza Crytek (#97) üzenetére


JasL
senior tag

Nagyon pontos. 10 méteren belül van, de ha úton futsz, akkor intelligensen hozzá pattintja. Nincs jelveszés

[ Szerkesztve ]

(#99) xedos válasza Cuccok (#77) üzenetére


xedos
addikt

Ennyi a különbség alvás figyelésnél. A Digicarenél felcserélték a deep éslight sleepet. Ez mutatja, hogy hajnalban is felkelltem..

(#100) JasL válasza xedos (#99) üzenetére


JasL
senior tag

És akkor ez mit bizonyít? Hogy alvajárók ne vegyék?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.