Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11301) viera válasza HawerKing (#11298) üzenetére


viera
őstag

Szerintem még adj neki egy kis időt,meglátod utána már jó lesz. :K
Nekem nincs kikapcsolva semmi,csak töröltem azokat az appokat amit nem használok.AOD reggel 6-22-ig aktív,wifi,mobilnet,bluetooth,helymeghatározás csak éjszakára van kikapcsolva. :K A kijelzőt feleslegesen butítod le mert nem nyersz vele semmit. :N

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#11302) csorbajeno válasza HawerKing (#11298) üzenetére


csorbajeno
veterán

De ne mkell. Nekem az általad felsoroltak közül minden be van kapcsolva a BT-t kivéve és kibírja estig. Tény, ahogy itt írják, csak én elfelejtettem, nem használom az AoD-t, mert nem látom túlzott hasznát, viszont megeszi az akku 15-20%-át. Légy kicsit türelmes, ahogy viera is írta és várd meg, hogy beálljon az akku. A felbontást pedig nyugodtan visszaállíthatod a max-ra, mert nem sok különbség van a fogasztásban. :R

[ Szerkesztve ]

(#11303) hackeeeee válasza olloczky (#11236) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én már szívtam eleget ezzel.. bár nekem az a problémám, hogyha kikapcsolom hangot, onnantól semmiféle értesítés nincs. Egy ideig jó volt, most azóta sem. Amit lekapcsolom a hangot itt, onnantól semmiféle értesítés nincs, sem rezgés, sem villogás. Azt még nem próbáltam, hogy kikapcsolom az értesítés hangját, vagyis lehallkítom az értesítést. Jelenleg most az van, hogy csipog a messenger is, de így legalább megkapok minden értesítést..

Annyit tudsz tenni, a "módot" módosítod, ergo ott 3 fajta van, nem tudom fejből bocsi, és a harmadiknál elvileg semmit sem csinál.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#11304) csorbajeno válasza hackeeeee (#11303) üzenetére


csorbajeno
veterán

Azt próbáltad már, hogy megengedsz neki mindent, mint régebben, aztán a SoundAssisstatn appal meg letekered az értesítési hangját a Messengernek? Az nem lenne egy járható út?

(#11305) HawerKing


HawerKing
őstag

Na valami szemet szurt s nemigazán értem...?!!! Lehet ez is közrejátszik a gyenge üzemidőben:
Lehuzom az értesitési sávot, ott van felül a fényerő szint állitó sáv, alatta az autómatikus fényerő kapcsoló. Az bevan kapcsolva, de én közben az ujjammal mindig felhuzom maxra, a kis pipa nem tünik el az auto fényerő mellől de gyanus nekem, hogy onnantól az már inaktiv, mert ha kikapcsolom majd vissza autómatikusan lehuzza a csikot . Ezt magyarázzátok már meg hogy vizbű veszi ki az oxigént :D

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#11306) hackeeeee válasza csorbajeno (#11304) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Külső appot azért erre a célra nem használnék, hát nemár... Végig csináltam mindent. Amint az értesítések között kikapcsolom a hangot, nincs ledes értesítés sem. De lehet, hogy majd megpróbálom...

Eddig jó volt. Bár korábban is szenvedés volt, de aztán jó lett. Most amióta utoljára frissült megkotlott az egész. Bár az sem kizárt, hogy rendszer szinten is változott valami az értesítés kezelésben, és ez miatt zuhant meg, nem nagyon sikerült rájönnöm.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#11307) Tiger. válasza ollie (#11293) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Hozza is, pedig van hogy navigációt használom, legutóbb 3orat ment, és nap végéig így is kibirta. Persze, közben megszakítások voltak, de akkor fényképezés volt, meleg is volt kb 44fokos volt a telefon.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#11308) blackmorph válasza HawerKing (#11305) üzenetére


blackmorph
tag

Szerintem add el.

(#11309) hackeeeee válasza HawerKing (#11305) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az az alap fényerő. Ettől függetlenül, ha bemész sötét helyre pl, akkor visszább veszi a fényerőt.

Véleményem szubjektív...

(#11310) ollie válasza HawerKing (#11305) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az biztos eszi az akkut, hogy maxra húzod a fényerőt. És azért marad maxon, amikor kézzel odahúzod, mert direkt ilyen, hogy taníthatod, hogy különféle fényviszonyok közözz, mekkora fényerőt szeretnél. Ha meg ki/be kapcsoloid az automatát, persze hogy utánaállít. Amúgy érdemes hozzászoktatni a szemed az alacsonyabb fényerőhöz, és nem csak az akkukímélés miatt, hanem mert a kék fény károsítja a szemet (minél nagyobb a fényerő, annál több kék fény is sugárzódik a szemedbe. Valamennyit segít, ha melegre állítod a színhőmérsékletet.

***

(#11311) HawerKing válasza ollie (#11310) üzenetére


HawerKing
őstag

Nemigazán értem...
Pl: kapcsoljam ki az auto fenyerot, aztan huzzam kézzel maxra a szabalyzot majd kapcsoljam ujra be az auto fenyerot?
Nemtudok kiigazodni rajta.
Pl most kozepesen sdotet helyisegbe vagyok mit csinaljakk :D azon kivul h foldhoz vagjam

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#11312) HawerKing


HawerKing
őstag

Az inteligens azonositas (irisz es arc) menyire meriti??
Frankon mondom hogy erzem hogy zavarj a szemem mikor belenezek... s nemis mukodik mindig... kifogom kapcsolni s marad az ujlenyomat az viszont tokeletes

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#11313) Barto válasza Mr.Silkó (#11267) üzenetére


Barto
aktív tag

Nekem nincs ilyen szöveg a dobozon (Europian sim card only), a Media Marktaban vettem. A számlán sem szerepel, de az sem, hogy 2 év garancia van rá. Pedig ha ott vesszük, akkor elméletileg 2 év. Rosszul gondolom?

"like a big ball of... Wibbly Wobbly, Timey Wimey... stuff"

(#11314) HawerKing


HawerKing
őstag

Skacok egy kerdes: pl ha valaki kulfoldrol mondjuk nemetbol vesz egy s9 est husegre vagy torlesztesre s nem fizeti a reszletet skkor tiltjak az imei szamot s wifi only lesz a telo???

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#11315) HawerKing válasza HawerKing (#11311) üzenetére


HawerKing
őstag

Kezdem megértenia, ha bevan kapcsolva az auto fenyero akkor a fenyero szabalyzon a csik is valtozik annak fuggvenyeben hogy milyen helyen nezzuk a kijelzot. Valoszinu nekem azert merult h asmar mert mindik manualisan felhuztam annak ellenere hogy auto fenyero bevolt kapcsolva , rgo max fenyeron nyomkodtam orakig...
Na lehet hamar bepanikoltam s megis csak kifogja birni a napot keves megkotessel

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#11316) csorbajeno válasza HawerKing (#11305) üzenetére


csorbajeno
veterán

Mert automatikus fényerő állítás van, így ha te felhúzod, vagy le és kikapcsolod a kijelzőt, akkor utána a rendszer a környezetnek megfelelő szintre állítja a következő bekapcsolásnál.

(#11317) HawerKing válasza csorbajeno (#11316) üzenetére


HawerKing
őstag

Jaja mar ertem, s en mindig mikor bekapcsoltam egybol huztam fel maxra s foleg ezert nem birta ki az aksi. Meg ugye belakás volt az azert gyotri a telot

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#11318) csorbajeno válasza hackeeeee (#11306) üzenetére


csorbajeno
veterán

Elvileg magával a Messenger appal van a bibi, nem a telefonnal. Amelyik telefonra felkerül ez a verzió, akkor jelentkezik a probléma.

(#11319) ollie válasza HawerKing (#11314) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Abban az országban tiltják, ahol vették, ill. lehet valamennyire nemzetközi is, mert ha pl. egyik országban tiltják a vodafone hálózatán, az lehet, hogy minden országban letiltja a vodafone-nál (ez csak tipp, nekem így logikus).
Aztán lehet, hogy van erre EU-s szabályozás is, nem tudom.

(#11313) Barto: a MediaMarkt hivatalos viszonteladó, ott biztos, hogy 2 év jár.

[ Szerkesztve ]

***

(#11320) #33253120 válasza ollie (#11296) üzenetére


#33253120
törölt tag

Én azt tudom. Amúgy 4G+ . De hát nem a vitrinnek vettem a telefont.
Tudomásul vettem, hogy ez olyan mint az autó. Ha hajtod, akkor fogyaszt. :)

[ Szerkesztve ]

(#11321) csorbajeno válasza HawerKing (#11312) üzenetére


csorbajeno
veterán

Azt javaslom, hogy akkor vedd fel az adatokat újra és szemmagasságból, mert nekem szemüveggel együtt is frankón működik az intelligens azonosítás, amit az autóban használok.

(#11322) csorbajeno válasza #33253120 (#11320) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nagy motyogva elmegy a neted :Y

(#11323) Mr.Silkó válasza Barto (#11313) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

A hivatalos viszonteladóknál vásárolt Samsung telefonokra jár a 2 év gari (bár láttunk már ilyen téren is "karón varjút"), de azért az érdekes, hogy nem volt rajta a dobozodon az említett felirat. A szoftververziónál mit mutat a telefonod (beállítások)?

(#11324) HUTCHDB válasza ollie (#11319) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A tiltashoz:
Par eve volt, hogy felhaborodas lett abbol, hogy a telenor elkezdte nemzerkozileg tiltani a kulfoldrol szarmazo es nem fizetett telefonokat, foleg az iphone-okat.
Igy lett olyan keszuleke az ilyen keszuleket hasznalo magyar embernek, amely minden kartyaval mukodott, csak telenorral nem.
A tobbi hazai mobilszolgaltato nem tiltotta ezeket, de a sajat magyarorszagi telenor leanyvallalat a SIM kartyain keresztul gondoskodott rola, hogy abban a halozatban ne mukodjon.

(#11323) Mr.Silkó!
Ugy remlik, hogy az enyemen sen volt az eu-s jelzes, es media markt-bol vettem.
Eloszedem a dobozt, aztan megnezem.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#11325) Mr.Silkó válasza HUTCHDB (#11324) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Kíváncsian várom az eredményt! :)

(#11326) hackeeeee válasza Mr.Silkó (#11323) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem a telekom-os telón is rajta volt az EU sim only matrica. Sőt, anyumnak most vettünk kisebb telót, Vodafone-tól, azon is rajta volt. Ha erre gondoltok.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#11327) Mr.Silkó válasza hackeeeee (#11326) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Igen, erre. :)

(#11328) hackeeeee válasza Mr.Silkó (#11327) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha az még ad hozzá, ismerősöm valami mobilos boltból vette a note8-at, ami valszeg német importos, és azon is rajta volt.

Véleményem szubjektív...

(#11329) csorbajeno válasza Mr.Silkó (#11325) üzenetére


csorbajeno
veterán

Az enyém a Telekomból jött, de az én dobozomon sincs rajta a felirat.

(#11330) HawerKing


HawerKing
őstag

Az enyemen r a jta volt hogy European sim card only. Ilyenkor mi van ? Ha mar ez a tema

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#11331) ckaresz122


ckaresz122
tag

Megnéznétek ezt???

Ha kijelzővel lefelé, pofára lerakom az s9+ -t, egy sík asztalra, akkor a jobb felső és bal alsó sarok között van egy kis játéka... Tehát mintha nem lenne sík. Megnéznétek esetleg nálatok? Köszi.

(#11332) HawerKing


HawerKing
őstag

Wtf van, most figyelem hogy a facebook ikonon nem jelennek meg az ertesitesi szamok kis piros korben... masnal van csak facebooknal nincs

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#11333) Tiger. válasza HawerKing (#11332) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Itt jó, igaz, nálam az edge panelen van.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#11334) hackeeeee válasza HawerKing (#11332) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem véletlenszerű.. Néha van, néha nincs.. Minden más appon megy.. FB..

Véleményem szubjektív...

(#11335) Mr.Silkó válasza hackeeeee (#11328) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Attól, hogy német importos a mobil, még rendben van az EU-s felirat, az csak annyit jelez, hogy az európai piacra szánták a készüléket.

(#11336) Mr.Silkó válasza csorbajeno (#11329) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Az attól még természetesen 2 év garis.

(#11337) juhaszroli


juhaszroli
tag

Sziasztok!

Külföldön vagyok. Az létezik, hogy a roaming miatt este, készenlétbe több mint kétszer annyit merül a telefon, mint otthon? Éjszaka minden mi van kapcsolva rajta, wifi stb.

Köszönöm!

(#11338) #33253120 válasza juhaszroli (#11337) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ha igaz az amit 17 éve magyaráztak a Westelnél, akkor igen.

(#11339) Barto válasza Mr.Silkó (#11323) üzenetére


Barto
aktív tag

A szolgáltatói szoftver: OXM_SEH_OO, vége XEH/XE/XEH
Vagy nem erre gondoltál?

Szerk: Forgalmazó van még rajta a dobozon: Strong & Unique, Budapest, Csillagszem utca 15.

[ Szerkesztve ]

"like a big ball of... Wibbly Wobbly, Timey Wimey... stuff"

(#11340) Luser2000 válasza #33253120 (#11338) üzenetére


Luser2000
addikt

Mit magyarázták 17 éve a Westelnél?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#11341) HUTCHDB válasza HUTCHDB (#11324) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#11342) K Norbi válasza ollie (#11286) üzenetére


K Norbi
addikt

De miért nem raknak bele nagyobb mA akkut?
Nem fér el?

(#11343) brainticket válasza juhaszroli (#11337) üzenetére


brainticket
aktív tag

Vodafone-os vagy? Tegnap óta nagyon nem megy náluk a roaming, nem lép be hálózatba nálam, vagy órákig keresi hova tudna belépni, aztán egy időre talál valamit, utána megint "csak vészhívás"

(#11344) Barto válasza HUTCHDB (#11341) üzenetére


Barto
aktív tag

Bakker, nem húztam le a külső tokot. Nekem is rajta van. De gyökér vagyok. :D

"like a big ball of... Wibbly Wobbly, Timey Wimey... stuff"

(#11345) ollie válasza K Norbi (#11342) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem úgy néz ki, hogy belefér nagyobb: [link]

Amúgy ahogy elnézem talán még +1-200mAh elfért volna, de pont az volt a Note7-tel a baj, hogy épphogy belepasszírozták az akkut, ami eldeformálódott a kis helyen, és összeért az anód meg katód. És persze a hőtágulásnak is kell helyet hagyni.

[ Szerkesztve ]

***

(#11346) Mr.Silkó válasza Barto (#11339) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ez rendben van teljesen, magyar forgalomba hozatalú a telefon.

HUTCHDB (#11341) 👍

[ Szerkesztve ]

(#11347) pengész


pengész
csendes tag

Sziasztok!

Ez intenzív volt, de választ kaptam pár dologra:

- a SoT nem minden,
- hogyan kezeli a memóriát az Android,
- hogyan működik a változó rekesz, mikor van képstabilizálás,
- a gyári kamera app jobb-e, vagy a gcam. :))

Egy dolgot nem tudtok helyettem megcsinálni: dönteni.

Ami kell: IP68, dual sim, rendes garancia, normális hardver, jó fényképező, kinézet (igen, reprezentatív funkciója is van).
Ami nem szempont: videó, játék.

Volt már mindkettő a kezemben, és tartok a + méretétől. Jelenleg S7 Edge (single) van, elülső zsebben hordom a telefont, már ennek is véleményes a mérete. Mivel ismét használatban van a privát számom a nyugodt hétvége (és szabadság) érdekében, kell a dual, nem szeretem, hogy két készülékkel rohangálok. A másodlagos egy Xiaomi Redmi 5 Plus, ugyanakkora, mint az S9+, és ezt bizony nagynak érzem.

Ha lenne S7 Edge két simmel, rendes garanciával, lehet, hogy azt vennék, de nincs, ráadásul még elég masszív árai vannak az Edge-nek a hivatalos helyeken, akkor már inkább az idei modell.

Nem szeretek napközben tölteni, elég hektikusan tud alakulni a napom, power bank sincs mindig nálam. Amit ki kellene bírnia egy szusszal: 30-45 perc Waze, 1-1,5 óra beszélgetés, 1 óra VoIP (Skype, Viber), Dual Messenger be, AOD ki, bluetooth be, mobilnet be, wifi be, helymeghatározás be, fiókok folyamatosan szinkronizálva, okosóra kapcsolat. Kb. 6-ig lenne töltőn, este 8 körülig kellene ezt megoldani a telefonnak a töltés 80%-ával gazdálkodva.

Valaki használja a kistesót, lenne erre esély?

Ha nem, akkor van valami alternatíva? Tudom, hogy nem a legjobb helyen kérdezem, de világlátott :) emberek vagytok... Az XZ2 compact nem az, bumszli, műanyag a hátlap, de nincs vezeték nélküli töltés, és még mindig a Cordon a garanciális szerviz.

Most vettem ki a mosógépből az Edge fülesét, tekintsem ezt jelnek? :) Kíváncsi vagyok, hogy bírja-e, a egy Plantronics M55-öt háromszor is kimostam, csak akkor adta meg magát, amikor le is ejtettem utána...

Köszönöm a hozzászólásokat!

Üdv,

Pengész

[ Szerkesztve ]

(#11348) Mr.Silkó válasza pengész (#11347) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Az üzemidős követelményeidnek nem fog megfelelni a kisebbik modell (végigolvastam az írásod), hiába remek telefon. Minden másnak igen. Viszont nemigen tudnék helyette sem mást javasolni a megadott paraméterek alapján, mivel nem nagyon van ilyen készülék ekkora méretben, valamelyik témakörben valószínűleg lejjebb kell adnod az elvárásaidból.

Összegezve: szerintem még mindig az S9 a legjobb választás, csak tartanod kéne magadnál egy powerbanket állandóra, bármennyire is kényelmetlen dolognak tartod éppen. :)

[ Szerkesztve ]

(#11349) K Norbi válasza ollie (#11345) üzenetére


K Norbi
addikt

Valami új akkutechnológia kellene.
Ha jobban belegondolsz borzalom ez az állandó töltögetés.
Az ember seggébe kell legyen non-stop Powerbanknak, vagy adapternek.
Ezek az akkuk a Nokia 3310 hez voltak tervezve.
7 Napig simán bírták. :D De azóta a telók fejlődtek, akkuk viszont nagyon nem.

Akkucserénél ha leveszik a hátlapot akkor újat tesznek fel?
Vagy csak újra ragasszák?

[ Szerkesztve ]

(#11350) Mr.Silkó válasza K Norbi (#11349) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Elsőre: biztosan megvan már a megfelelő technológia, csak egyelőre valószínűleg nem éri meg ezeket a nagy cégeknek alkalmazni (lásd: olajlobby az autóiparban).

Másodikra: tudtommal akkor cserélik a hátlapot akku cserénél (hivatalos helyen), ha nem sikerül egyben, épségben megbontania a szerviznek a készülékházat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.