Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11051) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Mi a véleményetek az Asus rouge phonrol?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#11052) olloczky válasza kuszal (#11049) üzenetére


olloczky
senior tag

Ezer hála az infokért!! :)

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#11053) ollie válasza mzsolty87 (#11028) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem nem volt elég a 4GB az S8+-nál így örültem a +2-nek az S9+-nál. Egyszerre sok appot használok, és nem szeretem, ha valamelyiket kilövi a rendszer a memóriából. Szóval szerintem 6GB már kell, viszont hogy miért csak 4GB-t kapott a kisebb? Talán a Samsung eltanult valami rosszat az Apple-től (mert ott is kevesebb RAM van a kisebb modellekben).

***

(#11054) HUTCHDB válasza kuszal (#11049) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A smart switch nevu alkalmazas (samsung alkalmazas) a regi telefonrol jol athozza ezeket az altalad emlitett dolgokat az uj telefonra.
Ezt probaltad mar?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#11055) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Most melyik a job megoldas? Futva hagyni az megnyitot appokat vagy mindig bezarni? Melyik meriti jobban a telot? Vagy nincs kulombseg? En annyira megszoktam mar hogy mindig bezarom omet de lehet az a rosszabik megoldas mivel ujra megnyitas tobb akut hasznal vagy kitudja

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#11056) ollie válasza mSchumi87 (#11055) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez változó, de manapság kevés app meríti a telefont, ha a háttérben fut. Amúgy a telefonban elég jó beállítási lehetőségek vannak erre. Megadhatod, hogy mi ne futhasson a háttérben. Egy biztos, nekem folyamatosan 10-15 app fut, és nem látom, hogy jobban merülne tőle.

***

(#11057) kuszal válasza HUTCHDB (#11054) üzenetére


kuszal
tag

Természetesen, ez volt az első amit próbáltam.
A fényképeket, letöltéseket, programokat áthozta de a névjegyzéket és az sms-eket sajnos nem :-(
A névjegyzék megoldódott, mert a gmail-es fiókon keresztül szinkronizálódott de az SMS-ekre nem találtam még megoldást.
Az SMS Backup and Restore alkalmazás nem látja, így lementeni és visszaállítani sem tudja :-(

Azt tudjuk, hogy mi lesz, de addig mi lesz!?

(#11058) mSchumi87 válasza ollie (#11056) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Csak a keveseb ram miat gondoltam hogy jobb bezarni oket mint hatterbe hagyni futni. De ezeke szerint akkor mind1 hogy van nincs kulombseg

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#11059) k810 válasza kuszal (#11049) üzenetére


k810
aktív tag

Én is így használtam a számológépet, amíg rá nem találtam a toggle-ba tehető, lebegőre. :)

SMS-eket én S2 óta az SMS Backup+ nevű progival mentem automatikusan Gmail fiókba a hívásnaplóval együtt, ezzel vissza is lehet tenni az új telefonra. :)

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#11060) Palesztin994 válasza Tiger. (#11040) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Igen, nekem is az volt a gyanús. Bár régóta nem használtam, de gondolom egy frissítéssel, vagy, ahogy megnyitottam akkor kezdte el dobálni a pop-upokat. Leszedtem, azóta jó, remélem az volt a ludas, vettem helyette egy pro verziót. :D

(#11061) kobayashy válasza ollie (#11056) üzenetére


kobayashy
tag

Milyen lehetőségek vannak a RAM kezelésre?
Mert nekem 2Gb szabad RAM mellett az alkalmazás váltóban lezárt játékot is kilövi(nem PUBG) kb 2-3 óra után.
A figyelt alkalmazásokból már kivettem.
Háttérfolyamat korlátozás nincs.
Lehet még valamit állítani?
S9+

[ Szerkesztve ]

(#11062) ollie válasza kobayashy (#11061) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az Optimise Battery Usage-nél is kivetted?

***

(#11063) kobayashy válasza ollie (#11062) üzenetére


kobayashy
tag

Szerintem nem,mert nem ismerem ezt a lehetőséget.Hol találom?

(#11064) HUTCHDB válasza kuszal (#11057) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ha csak az sms maradt hátra, akkor ezt ajánlom.
Nagyon jó app évek óta használom.
Ingyenes, automatikus, és bárhol, bármikor hozzáférek a hívásokhoz, sms-ekhez, mivel a gmail fiókomba menti.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#11065) ollie válasza kobayashy (#11063) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Device Maintenance -> Battery -> Battery Usage -> 3 kis pont jobb felül -> Optimise Battery Usage -> All apps

[ Szerkesztve ]

***

(#11066) kobayashy válasza ollie (#11065) üzenetére


kobayashy
tag

Köszi,remélem segíteni fog.

(#11067) Tiger. válasza Palesztin994 (#11060) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ugyanabból? Vagy másik progi?
Samsung miért rontotta ezt így el?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#11068) mzsolty87


mzsolty87
csendes tag

Sziasztok.

Telóvétel előtt állok és keresem az S7 Edge utódját.
S9 vagy S9+? Esetleg más opció ilyen árkategóriában márkán belül?
Ami számít, üzemidő és fotózás-videózás minősége?
Sokat kirándulok, szeretek fotózni, szóval egy napot kibír egy feltöltéssel?

(#11069) ollie válasza mzsolty87 (#11068) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Üzemidőben lényegesen jobb a nagyobb S9+, ráadásul az S9 túl keskeny, ha az edge-hez vagy szokva. Na meg ha 2 évre kell legalább a telefon, akkor már ne vegyél 4GB-s modellt.

Amúgy nincs nagyon más szerintem, még esetleg S8+ lehetne, de ott is csak 4GB ram van, az hosszabb távon már nem lesz elég.

[ Szerkesztve ]

***

(#11070) TODI1111


TODI1111
addikt

Szerintetek az S9+ megkapja a Note9 kamera szoftverét? Ha jól tudom teljesen egyforma kamera modullal rendelkeznek csak a Note9-ben "fejlettebb" a szoftver (például pislogás érzékelés, elmosodott kép jelzés)

(#11071) Linkin1994 válasza TODI1111 (#11070) üzenetére


Linkin1994
senior tag

a lassítot felvétel updatet megkapta már

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#11072) csorbajeno válasza kuszal (#11057) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nekem a Smart Switch hiba nélkül áthozta az S6-ról az üzeneteket. Nem tudom nálad mi történhetett.

(#11073) csorbajeno válasza TODI1111 (#11070) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én bízom benne, hogy megkapjuk mi is az új kameraszoftvert.

(#11075) olloczky


olloczky
senior tag

Na sziasztok modell tarsak, megvettem az s9+ telot kek szinben :) vicces, hogy rogton egy buggal kezdte, de megbocsatom neki. A google play aruhaz 12/0 telepitesnel megakadt, semmit nem tudott letolteni amit magatol kezdett el, ujrainditas utan viszont hasitott.

Ettol fuggetlenul: 2 ora hasznalat utan egyszeruen elkepeszto minden teren. Par nap mulva irok reszletesebbet :)

Ses-ben vasaroltam

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#11076) T0rnad0 válasza olloczky (#11075) üzenetére


T0rnad0
addikt

"A google play aruhaz 12/0 telepitesnel megakadt, semmit nem tudott letolteni amit magatol kezdett el, ujrainditas utan viszont hasitott." : Mostanában nem találkoztam ezzel, de jópár telefonnal előfodult már, nem S9+ hiba :)

Z Fold 4

(#11077) olloczky válasza T0rnad0 (#11076) üzenetére


olloczky
senior tag

Sejtettem en is, hogy nem telo, hanem rendszer hiba csak na :)

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#11078) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Miert nem tudok Operan bejelentkezni a gmailba? Olyan mint ha beakadt volna es mint ha folyamatosan frissitenem az oldalt. Nektek nem csinalja ezt?

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#11079) HartgeH3-2.8 válasza csorbajeno (#11073) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Annyira jó a Note9 szoftvere?

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM - Online túraautó E-Sport bajnokságok közvetítése élőben, kommentátorral! Real Cars Real Racing Hungary Youtube/Facebook!

(#11080) Teal'C válasza mSchumi87 (#11078) üzenetére


Teal'C
addikt

Nekem simán bejelentkezett most próbáltam. Nézd meg nincs a frissítés az operához nekem ez van fent

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#11081) mSchumi87 válasza Teal'C (#11080) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Nem ertem miert csinalja ezt akkor. Toroljem a cachet?

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#11082) HUTCHDB válasza HartgeH3-2.8 (#11079) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

En a kepeken semmi, de semmi kulondseget nem latok.
Igazabol, funkcionalis ficsorok vannak, pl. a pislantas erzekeles, vagy a koszos lencsere figyelmeztetes. (Ez utobbi van a portolt google camera-ban is, amit en hasznalok s9 plus-szon.)

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#11083) akkójóva


akkójóva
tag

Sziasztok!

Ti milyen telefontartót használtok az autóban? Ajándékba venném és jó lenne, ha egy sima S9 és egy Note9 is elférne benne.

Köszi! :R

(#11084) Darth11 válasza akkójóva (#11083) üzenetére


Darth11
aktív tag

Szia, Ha mindenképp univerzális kell, akkor csakis ezt ajánlom, iszonyat jó és sok minden belefér.
Valahol még biztos lehet kapni. Az alsó tartó kivehető és úgyis szépen megtart mindent.

Ha nem univerzális kell akkor pitaka tok (bár a note9-re még nincs) és mágneses tartó :D

(#11085) Tiger. válasza HUTCHDB (#11082) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Koszoslencse figyelmeztetés van a gyáriban is.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#11086) Darth11 válasza olloczky (#11077) üzenetére


Darth11
aktív tag

Tegnap este a google-os hang alapú keresés sem ment, sem a mapsben sem a wazeban, tuti náluk volt valami gebasz :)

(#11087) ollie válasza HUTCHDB (#11082) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Plusz akkor is szól, ha homályos a kép.

***

(#11088) tragabi


tragabi
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hogy lehet eltüntetni a felugró reklámokat Egyszer már valahogy megszabadultam tőlük, de újraindítás után ismét jönnek!!

köszi

(#11089) tothl válasza tragabi (#11088) üzenetére


tothl
addikt

Valamit telepítettél ami okozza.
Nekem anno egy irénytű alkalmazás csinált ilyeneket.
Mázlim volt mert miután telepítettem, egyértelműen hozzá tudtam kötni a feluró reklámok megjelenéséhez.

(#11090) csorbajeno válasza Palesztin994 (#11031) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nekem nem dobál fel semmi sem teljes képernyős hirdetéseket, pedig nincs tiltva a Play. Milyen appok vannak telepítve neked?

(#11091) ollie válasza tragabi (#11088) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Valamit te telepítettél, ami ezeket dobálja. Egyesével szedd le az appokat, és kiderül melyik volt. Mármint jó esetben. Rossz esetben factory reset fog csak segíteni.

***

(#11092) csorbajeno válasza HartgeH3-2.8 (#11079) üzenetére


csorbajeno
veterán

Alapvetően mindkét szoftver jó szerintem, de a Note-é meg is nézi, hogy nem lett-e homalyos a kép, nem pislogott-e bele valaki. Szerintem ez hasznos tud lenni.

(#11093) csorbajeno válasza akkójóva (#11083) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én a gyári, ablakra cuppantós Samsung autós tartót használom, ami tud Qi-töltést is. Nagyon stabilan tart, de a Qi-vel együtt nem volt olcsó, de a sima verziót is csak javasolni tudom.

(#11094) zharkanyi


zharkanyi
tag

A Google Photos alkalmazásban minden szinkronizálás be van állítva, mégsem teszi meg automatikusan (mint anno az S7-en), hanem csak akkor kezdi el, ha elindítom az appot.

Mit kell állítsak, hogy egyből szinkronizálja a fényképeket?

(#11096) HartgeH3-2.8 válasza mSchumi87 (#11034) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Ma elmentem érte!

Rövid verzió: Atom!

Hosszabb: Képen nem látszik, de elsőre kicsinek tűnik majd, másodikra pont megfelelő. Nem az a bumszli hodály , pont amennyi kell. Szinte pillekönnyű a cucc. Fülpárna kényelmes lágy, puha. JBL-től talán 1 csillaggal jobb az anyaghasználat is, JBL-nél az a tudjuk melyik brutál hamar foszladószó borítás van. Nem dózerolja le a füled több óra után sem, és a dög melegben sem izzadtam alá (fogalmam sincs miért nem). A kényelem nekem extrém fontos, otthoni fülesem plüss párnák vannak, nagyon igényes vagyok erre. (EZÉRT) merem kijelenteni, hazafele még kolbászoltam a várostam, elmentem vásárolni, nézelődni (ÉS) még mindig kellemesen éreztem magam.Elképesztő, és ez egy Philips.(érts borotvám, hajvágom van tőlük, imádom , de most új magasságokba emelkedett nálam a cég. Itt jegyezném meg hatalmas jó pont a gyártónak, hogy 0km-es cucc , és több órát bírta nem merült le! Azaz hazafelé esetleg vonatozol , zihher, hogy ki fogja bírni. Bemondja , hogy connected (battery spórolás miat lövöm ki a túútúth-ot néha), bemondja ha kikapcsolod, bekapcsolod. Jelzi a maximum hangerőt, figyelmeztet , hogy ez kicsit már hangos, de engedi tovább a hangerőt. Hangminőség (elképesztő), felesleges ecsetelni, próbáld ki, basszus 10/10, mondjuk ezzel is van agyig hypeolva, illendő is ebben jeleskednie. üzemidőt majd teszteljük, de nekem rövid távon kell majd csak néha. Melóba kicsit, vásárlás közben, bringa közben satöbbiu. Semmi extra.
Na meg egyébként sem akarok nyugger koromra süket lenni.

Az S9 rendszerében még egy nagyon picit adtam rá a basszusra, úgy még jobban adja.

Szó mi szó ennyi pénzért bőven hozza a szintet.. + 2év GAR!!
Ajánlott.

Ugyan itt keresnék: Megoldást, hogy a youtube app zene hallgatásnál, lezárt képernyő után is menjen tovább.

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM - Online túraautó E-Sport bajnokságok közvetítése élőben, kommentátorral! Real Cars Real Racing Hungary Youtube/Facebook!

(#11097) CivicEsi


CivicEsi
aktív tag

Srácok.

Olyan kérdésem lenne, hogy lehet-e a Dualsimes verzióban valahogy meghatározni hogy bizonyos számokat csak az 1-es, vagy csak a 2-es simről hívjon a telefon fixe?

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#11098) HUTCHDB válasza CivicEsi (#11097) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Harom lehetoseg van.
- beallitod hogy mindig egy adott kartya legyen a kimenohivasnal hasznalva
- mindig rakerdez hogy melyikrol induljon a hivas
- es van olyan beallitas, hogy akkor szol, ha nem a megszokott kartyarol inditasz.
Ez utobbi talan jo lehet...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#11099) CivicEsi válasza HUTCHDB (#11098) üzenetére


CivicEsi
aktív tag

Nem egészen.
Ami jelenleg van:
Van egy elsődleges simkártyám, amiről mindenkit hívok, és adat forgalmazok róla, illetve mindenki ezen hív.
Vany egy másodlagos simkártyám, amiről az édesanyámmal ingyen beszélek, és ezen csak ő hív, és én is csak ezen hívom őt.
Olyan beállítást/appot keresek, aminél névjegyhez tudok tudok simkártyát delegálni ( kvázi megmondani, hogyha anyámat hívom, akkor az fixen a másodlagos simen menjen ki ).
Jelenleg mindíg megkérdezi, ha a híváslistámból hívom anyámat, hogy melyik kártyát akarom használni.

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#11100) ferenck válasza HartgeH3-2.8 (#11096) üzenetére


ferenck
senior tag

Ugyan itt keresnék: Megoldást, hogy a youtube app zene hallgatásnál, lezárt képernyő után is menjen tovább.

YouTube Vanced

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.