Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) csorbajeno válasza L.L. (#10900) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ha a menet is fém, nem csak az orsó, akkor ez biztosan tart.

(#10902) takcslajos1 válasza ollie (#10875) üzenetére


takcslajos1
tag

Nálam is ki van, bár azt veszem észre, hogy ha egyáltalán nyerek vele üzemidőt, nem sokat. :D De ugye azt tudjátok, hogy reboot után mindig visszakapcsolódik?

(#10903) csorbajeno


csorbajeno
veterán

Segítséget szeretnék kérni a nagyközösségtől, mert tehetetlennek érzem magam. Az egyik ismerősöm vett egy telefont és az a baja vele, hogy ha Messengeren vagy Viberen hívják, akkor előbb fel kell oldania a kijelzőt és csak utana tudja fogadni a hívást. Az AoD kikapcsolásával a Messeger problémája megoldódott, de a Vibernél továbbra is fennál a probléma. Én egyiket sem használom, így ismeretlen terepen érzem magam. Valakinek valami ötlet?

(#10904) HUTCHDB válasza csorbajeno (#10903) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

En hasznalom a vibert, es nekem, ha jon a bejovo hivas, akkor ugyanugy mukodik, mint a sima hivas, vagyis nem kell kulon feloldani a kepernyot.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#10905) jksx válasza juhaszroli (#10890) üzenetére


jksx
senior tag

Milyen üveget használsz?
A dome glasst még a Samsung ütésálló tokja sem feszíti (nem ér hozzá sehol), pedig az egy brutál tok (nem is tok, inkább harckocsi lánctalp:) )

(#10906) palee69 válasza jksx (#10905) üzenetére


palee69
senior tag

Melyik tok az a "harckocsi lánctalp"?

(#10907) Németh91 válasza jksx (#10905) üzenetére


Németh91
tag

alcantara

(#10908) T0rnad0 válasza palee69 (#10906) üzenetére


T0rnad0
addikt

Z Fold 4

(#10909) Tiger. válasza jksx (#10905) üzenetére


Tiger.
nagyúr

:DDD

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#10910) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Sziasztok!

Ha hivatalosan forgalmazótól veszem az S9-et, de cégre, akkor egy vagy két év garanciát (jótállást) kapok rá?

(Ha jól tudom magánszemély esetén már nem kell regisztrálni a készüléket a két évhez, ugye?)

Köszönöm!

(#10911) TheMajor66 válasza L.L. (#10900) üzenetére


TheMajor66
tag

Köszi, ez nekem is tetszik, de sajna a 4 db fogó fülnek a a belső fele is fém, azzal meg nem kellene összeszorítani a telefont, mert nyilván nyomot hagyna. Legalábbis a képen így látszik.

S20 Ultra Dual 5G +JBL Endurance Peak

(#10912) TheMajor66 válasza Macskasy (#10899) üzenetére


TheMajor66
tag

Nem......a terep az van, olyan verseny nincs.

S20 Ultra Dual 5G +JBL Endurance Peak

(#10913) L.L. válasza TheMajor66 (#10911) üzenetére


L.L.
senior tag

Ne a fenti képeket nézd, ha mobilról nézed akkor a description fül alatt, a lap aljára tekerve, külön képen feltünteti, hogy gumi a befogó belseje. Gépről, elég simán lejjebb tekerni.

[ Szerkesztve ]

(#10914) HarleyCustom válasza Gigicuci (#10910) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nem kell regisztrálni. Meg is szűnt a honlap. Alap a 2 év. Felhívtam a Samsungot én is és megkérdeztem.

Azt tudom,hogy az Apple-nél van itt magyarban megkülönböztetés magánszemély és cég között,garancia esetén. Előbbi 1+1 év, Utobbinál csak 1 év.
Samsungnál is van? Nem hiszem. Szerintem mindkét esetben 2 év a gari,akár magánsz.,akár cég.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#10915) palee69 válasza T0rnad0 (#10908) üzenetére


palee69
senior tag

Ja,ez van nekünk is,tényleg brutál. :)

(#10916) Gigicuci válasza HarleyCustom (#10914) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Köszi. Lehet hogy én is felhívom öket vásárlás elôtt.

(#10917) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Heyho!
Egy S9+ boldog tulajdonosa vagyok már egy ideje, és gondoltam hogy lehet be kéne ruházni egy Gear VR-ra. Látom már van belőle 4es verzió, de jól látom hogy nem kompatibilis az S9el? Ez valami vicc ugye? :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#10918) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Ki milyen vezeték nélküli töltőt használ?
Valamint mivel keszítik az AOD témákat?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#10919) jksx válasza T0rnad0 (#10908) üzenetére


jksx
senior tag

Megelőztél. Igen ez az a tok :)

beci:
egy noname kínait használok, de csak ritkán, mert rendesen bemelegszik tőle a telefon és a töltő is és szerintem ez nem igazán tesz jót a telónak.

[ Szerkesztve ]

(#10920) beci válasza jksx (#10919) üzenetére


beci
őstag

Én a melegedés miatt gondoltam erre:
[link]

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#10921) T0rnad0 válasza Sirandrish (#10917) üzenetére


T0rnad0
addikt

R325 működik vele, elvileg az a 2018-as.

Z Fold 4

(#10922) palee69 válasza beci (#10918) üzenetére


palee69
senior tag

Szia!
Én Ezt használom,igaz még az S7 Edge-hez vettem,de tökéletes volt az S8,S8+-hoz és most az S9+-hoz is.
Gyorstöltést nem használom.

(#10923) juhaszroli válasza jksx (#10905) üzenetére


juhaszroli
tag

Whitestone dome. Előtte szilikontok volt, az nem ért hozzá sehol, az Alcantara a sarkokon igen, lehetett látni a tokon is mikor levettem, hogy az üveg szélének ott a nyoma. A hyperknit pont jól fedi, a fogása is jó. Most marad ez. :)

(#10924) T0rnad0 válasza beci (#10920) üzenetére


T0rnad0
addikt

Nekem ez van régóta, ebben is van ventilátor.

Z Fold 4

(#10925) HUTCHDB válasza palee69 (#10922) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Detto!

En is ezt hasznalom jo ideje (s7e ota), hibatlanul teszi a dolgat, csak ajanlani tudom.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#10927) OCTAMD válasza #45553408 (#10926) üzenetére


OCTAMD
őstag

Gondolom csak poén akart lenni

Ez a hamisítvány nem ér 2000ftot se

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#10929) ollie


ollie
MODERÁTOR

S9+ vs Note9 összehasonlítás:

A Note9 szögletesebb, kevésbé hangsúlyosak a kerekítések, és a kijelző sarkain olyan kicsik, hogy már fel sem tűnnek S9-hez képest, észre sem veszem (vagyis ha valakit pont a lekerekítés zavar, ez lehet szempont). Hasonló a kijelző oldalsó lehajlása, az is kevésbé hajlik le (bár azért még bőven látszik). A kijelző 2 oldalán a káva 1-1 mm-mel nagyobb, ami jól jön azoknak, akik tok nélkül használják a telefont. És igen, nagyobb, mint az S9+, ha valakinek az utóbbi már határeset volt nagyságban, akkor a Note9 már túl nagy lesz. Érezhetően nagyobb a kijelző (na nem nagy mértékben, 6%-kal nőtt a felülete), persze 1 hét után már fel sem fog tűnni a különbség.

Kicsit pörgősebb a rendszer Note9-en, ez lehet attól, hogy itt már a 8.1-es android és újabb Samsung Experience felület van.

Szinte minden javult egy kicsit (intelligent unlock, kijelző, stb), de rosszabb semmiképpen sem lett (ami érthető). A képernyőn mintha alapból egy kicsit élénkebbek lennének a színek, valamit a fehér is fehérebbnek tűnt. Az üzemidő 2 nap használat után olyan 20-30%-kal tűnik jobbnak (SoT-ban), de erről biztosan csak 1-2 hét múlva lehet beszélni. S9+-on nekem 5-6 órák jöttek össze, ezen valszeg meglesz a 7-8. Ja igen, egy nagy plusz a készenléti idő javulásának. A Note9-en 2 óránként esik 1%-ot az akku, ez S9+-nál nekem olyan 3% volt, de óránként.

A memóriamenedzsment is valamivel jobban tűnik, mert van pl olyan játék, amit az S9+ már akkor is kilőtt a memóriából, ha közben egy telefonhívást kaptam, a Note9 meg nem lőtte ki. Persze több idő kell, hogy erről pontosabb képet kapjak.

Persze a legnagyobb különbség a pen, ami egyszerűen zseniális. Ezt nem lehet pótolni, szóval akinek ez kell, az kénytelen váltani (S8/S9 tulajokra értem).

Aztán van még a fejlettebb kamera szoftver is, ami tényleg nagyon hasznos, hogy szól, ha valaki pislogott vagy, ami még fontosabb, homályos a kép, mert utóbbi nem feltétlen látszik a kijelzőn.

Érdemes e S9-ről váltani? Akinek jelenleg megfelel a kisebb S9 modell, vagyis S9+-ra sincs szüksége, annak Note9-re sem lesz. S9+-ról meg tényleg csak olyan szempontok számíthatnak, hogy némileg nagyobb kijelző, jobb üzemidő és az S Pen (vagy ha valakinek mindenképpen a legújabb, legjobb telefon kell a piacon). Még ott van a 512GB-s Note9 változat is, ami jól jön azoknak, akik nem szeretnek felhőbe menteni és 2 SIM-et használnak. Egyébként a 128GB is nagyon sok, és örülök, hogy végre ez az alapkiszerelés.

Engem a nagysága nem zavar, mert az S9+-t sem igazán egykezesként használtam, sőt, még örülök is, hogy nagyobb valamivel a kijelző.

Audio különbségről nem tudok nyilatkozni, nekem ugyanolyannak tűnik, ráadásul BT fülest használok. Egy biztos, a Dolby-t bekapcsolva az kevésbé tűnik hangsúlyosabbnak, mint az S9+-nél volt.

Szóval összefoglalva, mi az ami jobb:
+ akkuidő
+ készenléti idő (ez látványosan)
+ nagyobb kijelző (ez persze szubjektív)
+ nagyobb tárhely (128GB-vel kezd)
+ kicsit szögletesebb, férfiasabb az egész, kevésbé zavaróak a kijelző lekerekítései (vagy inkább, már fel sem tűnnek az S9-hez képest, mert ott sem zavaró egy idő után)
+ fejlettebb kameraszoftver
+ jobb memóriamenedzsment (ez mondjuk csak első benyomás, még tesztelni kell)
+ S Pen

Fénykép összehasonlítást sajnos nem tudok csinálni, mert rögtön le csaptak az S9+-omra, és el is vitték.

***

(#10931) glacious válasza ollie (#10929) üzenetére


glacious
addikt

Azt én is észrevettem, hogy alapból sokkal rövidebbek az animációk, mint S9+-on 0,5x-re állíva :D

(#10932) papp54 válasza ollie (#10929) üzenetére


papp54
aktív tag

Köszi szépen az összehasonlítást.

Samsung Galaxy A52s 5G

(#10933) Tiger. válasza ollie (#10929) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Magyarul nem ártana belenyulni az s9 szoftverebe. Mert ezek csak többnyire szoftveres változások.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#10934) ollie válasza Tiger. (#10933) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az összefoglaló végén levő felsorolás majdnem minden pontja hardveres.

***

(#10935) Dr. Venkman


Dr. Venkman
tag

Nem olyan rég írtam ebben a topikban a netflixes hdr problémámról, azóta kicsit utána olvastam a neten és kiderült az is, hogy a netflix még premium csomag esetén is maximum 720p-ben jatszik le videót s9-en! Ezt ellenőrizni is tudja aki szeretné, keressen rá a netflixen a test patterns videókra, és a jobb felső sarokban láthatja rajtuk a felbontást. 4k-s videók esetében is mindig 1280x720 a max. ami megjelenik! (A sárga, felbontást mutató szöveghez lehet hogy pinch zoom outolni kell, mert úgy jelenik meg a 16:9-es képarányú videó felső sarkában csak.) Szerintem ez tök gáz, főleg, hogy a külföldi fórumok tanulsága szerint az s8 elvileg simán megjelenít 1080p-t is netflixen. Az elvileg nem HDR támogatott, míg az s9 igen, bár utóbbiból sem látok semmit, ami a 720p felbontást tekintve nem is csoda. Uhd csomagom van, ezt mégegyszer leírom.

Mivel a múltkor Ollieval beszélgettem erről, meg tudnád esetleg nézni, hogy Note9-en, 8.1-es androiddal is így van-e?

[ Szerkesztve ]

(#10936) ollie válasza Dr. Venkman (#10935) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Test Pattern videónál 1280x720-at ír, viszont biztos, hogy működik a HDR itt is, ha HDR-es filmet választok.

***

(#10937) Tiger. válasza ollie (#10934) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Én ott kapasbol 3-mat is látok ami szoftveres.
Amúgy a Notenel is csal alul szól ha hívnak?

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#10938) ollie válasza Tiger. (#10937) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mármint a csöngőhang? Fogalmam sincs, én mindig lehalkítva használom, csak rezeg, meg a karperecem amúgy is szól ha hívnak.

***

(#10939) Dr. Venkman válasza ollie (#10936) üzenetére


Dr. Venkman
tag

Igen, neked írtad, hogy a hdr jó. Én azt tapasztalom, amit ebben a topikban írnak: https://www.reddit.com/r/netflix/comments/8peu1o/anybody_has_really_bad_colors_on_the_galaxy_s9/

Reméltem, hogy a 8.1es android hoz változást, de ha ott is marad a 720p cap akkor nem sok reményem maradt. Csak a virágbolt. :(

(#10940) HUTCHDB válasza ollie (#10929) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Köszönjük a tesztet.
Nekem kb. ugyanez volt a véleményem, a méret, a lekerekítés a szögletesség terén.
Nyilván az üzemidő az sejthető volt a nagyobb akku és a 8.1 miatt.
Amire nem tértél ki, de nálam döntött első körben az az ujjlenyomat olvasó elhelyezkedése.
Téged nem zavar, hogy túl magasra került?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#10941) Tiger. válasza ollie (#10938) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nézd már meg letszives. Amikor a kezedben van, akkor szól e mind a kettő.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#10942) ollie válasza HUTCHDB (#10940) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem zavar, meg amúgy is többnyire az írisz scannert használom a flip tok miatt, azt kinyitom, és pillanatok alatt felold a telefon.

[ Szerkesztve ]

***

(#10943) ollie válasza Tiger. (#10941) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na megnéztem, felhívtam magam. :)

Felül is szól, de lényegesen halkabban.

***

(#10944) HUTCHDB válasza ollie (#10942) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Jah, így érthető.
Nálam sajnos nem olyan gyors a dolog írisszel, téveszt, gondolkodik, és ugyanezt tapasztaltam a note 9-nél is, már ami a szkennelést illeti.
Nálam a leggyorsabb az ujjnyom.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#10945) Linkin1994 válasza ollie (#10929) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Az akku memória készenléti idő de főleg a ram kezelés egy egy jobb rommal simán egyszintre hozhatók.Mondjuk nekem nincsen bajom s9+-on a ram kezeléssel eddig nem zárt be semmit pedig elég sok mindent meg szoktam nyitni.
Mostanában a gyorstöltést és a sima töltést tesztelgettem hogy mi a különbség. A sima töltésnél is ugyanolyan gyorsan tölti fel a az akksit mint a gyors cserébe nem tűzforró a töltő fej.Szerintem a gyorstöltés csak akkor éri meg hogyha van mondjuk 15 perced és minden százalék számít de ha teljes töltést csinálsz akkor szerintem felesleges.

[ Szerkesztve ]

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#10946) ollie válasza Linkin1994 (#10945) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az akkuidőben azért számít az az extra 500mAh. De ja, a készenléti időt lehetne javítani az S9+-nál. Az az érdekes, hogy 1 éve ugyanez volt az S8 és Note8 összehasonlításánál a készenléti időben. Nekem nem volt Note8-am, de olvastam a topikját, és ott is kiemelték, hogy mennyire jó a készenléti ideje. Mintha a Note sorozatnál erre jobban odafigyelne a Samsung.

***

(#10947) Tiger. válasza ollie (#10943) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Köszi.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#10948) HUTCHDB válasza ollie (#10946) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nekem volt note8-am, azon gatya rossz volt az uzemido, s8-hoz kepest szinte nulla elorelepes e teren.
A keszenletre nem forditottam akkor figyelmet, abban lehet siman lekorozte a tars s szeriat.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#10949) ollie


ollie
MODERÁTOR

Srácok a SoundAssistant nevű appot tegyétek fel a Samsung app store-ból (Samsung app!). Zseniális, külön állítható vele a hangerő minden apphoz, és időzíteni is lehet, több profil is van (pl éjszaka lehalkítsa a telefont, vagy munkahelyen és otthon más hangerő legyen, stb).

***

(#10950) vodrosjozsi válasza ollie (#10949) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Asszem ezt már az s7-en is lehetett állítani ugyanezzel a progival. Tényleg jó cucc

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.