Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 14:11:29

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53901) Mityu_76 válasza gerner1 (#53899) üzenetére


Mityu_76
tag

Köszönöm a válaszokat... marad majd a telócsere...

"HONDACRX4EVER"

(#53902) t72killer válasza sanyi0627 (#53900) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor ennyi volt a részemről az s7e vízállósága, legközelebb akkor lesz vízálló telefonom, ha 500EUR alatt kapok új s10-est. :(

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#53903) sanyi0627 válasza t72killer (#53902) üzenetére


sanyi0627
senior tag

Természetesen nem mindenkinek lesz ilyen probléma. Nekem így csinálták meg...

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#53904) t72killer válasza sanyi0627 (#53903) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Persze érthető, csak ugye konkrétan vízbe sufniszervizelt telót ezekután nem vinnék/nem mosnám csap alatt. A rendes szerviz gondolom garanciát vállal rá, csak a kb 90eFt összktg helyett inkább szereznék egy full érintetlen, raktárürítős S8-at (400EUR körül láttam legutóbb) amiben minden zsírúj és 0ról indul a 2év gari. Csak 2 ok miatt nem lépem meg: 1, egyelőre működőképes így a teló, nincs okom boltba rohanni, 2, az S8-S9 akksiideje tudtommal visszalépés az s7e-hez képest, tehát még zsírúj akksival se lennék kisegítve. 3, a kijelzőtörés után erősen gondolkozom, hogy tényleg kell-e nekem egy edge-es telefon, és ne nézzek magamnak inkább egy ilyesmit:U

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#53905) dragon1993 válasza t72killer (#53904) üzenetére


dragon1993
őstag

Aprón volt nemrég biztosításban újra cserélt S8 60k körül.

(#53906) t72killer válasza dragon1993 (#53905) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Majd figyelek.:R De sztem egyelőre még használható annyira a teló, hogy várjak "még egy kört" - esetleg kijön a piacra egy újabb törésálló modell.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#53907) w.miki


w.miki
veterán

S7 Edge gyári beállítás után semmit sem csinált, csak a T Mobil, majd a Samsung logot mutatott, és forrósodott.
Nagy nehezen be tudtam lépni download módba.
SM-G935F
AP: B:4 K:2 S:3
Ez után mit tudok majd tenni?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#53908) gerner1 válasza w.miki (#53907) üzenetére


gerner1
Topikgazda

FR után, az első boot, sokkal tovább tart mint egy normál restart esetén, ~5-10 perc normális. Amennyiben ezt meghaladó időről van szó, akkor esetleg megpróbálhatod feltenni a legutolsó 4 -es biztonsági irányelvű firmware -t / vagy attól újabbat az alap CSC -vel, amellyel ismét lesz egy automatikus FR, ha már amúgy is ODIN (Download) Mode -ban vagy. A leírásod alapján, TMH (Telekom) CSC kódon vagy...

Másik lehetőség, hogy reset -tel kilépsz ebből, és egy gyors gombkombináció csere/váltással belépsz Recovery -be, majd ott aktiválsz egy wipe data partition -t (ez is FR), és ismét megpróbálod a hosszú első boot időt kivárni.

Amenniyben nem hoz egyik sem eredményt, akkor felmerül a "bootloop" hiba lehetősége, amely már szerviz (hivatalos, vagy alternatív..).

[ Szerkesztve ]

(#53909) Mityu_76 válasza t72killer (#53902) üzenetére


Mityu_76
tag

Látom ez sem megoldás a dualosításra, mivel mindíg csak 1 sim van aktiválva :-(

"HONDACRX4EVER"

(#53910) w.miki válasza gerner1 (#53908) üzenetére


w.miki
veterán

Köszi sikerült.
Mást nem is lehet rátenni, csak a legújabb TMH-t? G935FXXS5ESF1
A melegedés ami kicsit aggaszt, miért volt ilyen forró? Most az új FW után is melegnek érzem a hátulját.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#53911) gerner1 válasza w.miki (#53910) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Telepíthető rá más is. Bármelyik F -es készülék régióira kiadott firmware felrakható. Melegedés is normálisnak mondható ilyenkor, hiszen az első betöltéskor hosszabb ideig pörög maximumon a SoC. + nyár van, meleg van, így a környezeti alap hőmérséklet is magasabb = gyengébb hőleadási hatásfok.

(#53912) #68216320


#68216320
törölt tag

Valami oknál fogva az új XEH rommal (FR-el felrakva, root-olva) mintha halkabb lenne a telefonhívások hangja. Vagy csak a DigiMobil ennyire vacak, nem tudom.
Lehetne valami extra hangerőt adni a hívásoknak? Engem jól hallanak.

(#53913) glacious válasza #68216320 (#53912) üzenetére


glacious
addikt

Hívás közben a dupla hangerő fel már nem működik?

(#53914) #68216320 válasza glacious (#53913) üzenetére


#68216320
törölt tag

Mire gondolsz? Híváskor gyors egymásutánban kétszer megnyomom a hangerő fel gombot? Ez ad valami extrát? Lehet ezt állandóra is tenni?

(#53915) glacious válasza #68216320 (#53914) üzenetére


glacious
addikt

Sajna régóta nincs meg a készülék, de nekem úgy működött a többlethangerő, ki is írta.

(#53916) gerner1 válasza glacious (#53915) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Így működik most is. 👍

(#53917) Aki21


Aki21
aktív tag

Helló. A töltő csatlakozót érdemes cseréltetni? Csak mert már kisebb mozgatástól is kicsúszik a tőltőkábel. Kipucóltam a csatlakozót de igyis. Már próbáltam több kábelt is szóval tuti a csatlakozó lehet kikopva

(#53918) Keem1 válasza Aki21 (#53917) üzenetére


Keem1
addikt

Ha még garis, megéri. Ha nem az, akkor csak és kizárólag abban az esetben, ha a töltés ellehetetlenül. De még ekkor is megeshet, hogy érdemesebb vezetéknélküli töltőre áttérni.

(#53919) Aki21 válasza Keem1 (#53918) üzenetére


Aki21
aktív tag

Akkor szenvedek vele tovább. Köszi a választ

(#53920) szabolcs17 válasza gerner1 (#53885) üzenetére


szabolcs17
csendes tag

Köszi a választ!
Azért elküldtem a szervízbe. (Telekomtól a helyi szervízbe küldtek,ahonnan a postára küldtek, ahol ingyenesen fel tudtam adni). Piros pont a szervíznek, mert kicseréltek mindent amit lehetett.

(#53921) cikasz


cikasz
őstag

Sziasztok.
Csináltam lassított videót a beépített funkcióval, a telefon le is játssza rendesen, de ha a videót feltöltöm pl facebook ott rendes sebességgel látszódik. Ez miért van?
Meg lehet oldani, hogy úgy játssza le máshol ahogy a telefonon?
köszi

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#53922) glacious válasza cikasz (#53921) üzenetére


glacious
addikt

Exportálni kell a lassítottat és azt feltölteni.

(#53923) kisnokia


kisnokia
aktív tag

Sziasztok! Lenne egy probléma a 3 éves készülékemmel. A telefonhívás nem indul el sokszor, illetve csak sokadik alkalommal. A szám hívása után a hívó-ablak megjelenik, de el is tűnik, az előzményekben sincs benne. A bejövőkkel semmi probléma, a SIM-et cseréltem, kicsit talán jobb lett, de nem oldódott meg. Egyetlen más programmal sincs probléma. A memoriákon sok a szabad hely, mégis időnként a karbantartó futtatása, illetve -szinte mindig- az újraindítás után lehet telefonálni. Van tippetek, hogy mi lehet a probléma?

(#53924) gerner1 válasza kisnokia (#53923) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Gyorsítótár, mikor volt utoljára törölve ( wipe cache partition ), Recovery alól ?

(#53925) kisnokia válasza gerner1 (#53924) üzenetére


kisnokia
aktív tag

Jó ötlet. Csak egy kis baj történt. A recovery menübe lépve (nem home+power+hangerő fel?) először azt írja ki, hogy rendszerfrissítés telepítése, majd azt, hogy nincs parancs. Ezután adja a recoveryt, de a power off után a bekapcsolási kísérletre ugyanez kezdődik újra (rendszerfrissítés-nincs parncs-recovery menü) :W

(#53926) kisnokia válasza kisnokia (#53925) üzenetére


kisnokia
aktív tag

Újra belépve o-ról a recoverybe, végül sikerült visszatérni a rendes üzemmódhoz :C . Csak éppen a hívás ugyanúgy rosszul működik. Némely számot elsőre hív, másokat váltakozva, akár 10 hívás végével visszadobott kísérlet után megy át a hívó képernyőig :F

(#53927) kisnokia válasza kisnokia (#53926) üzenetére


kisnokia
aktív tag

Bár elvileg megcsináltam wcp-t, mégis a névjegyzék alkalmazások manuális gyorsítótár törlése után jelenleg elsőre indulnak a hívások. Kösz a tippet!

(#53928) gerner1 válasza kisnokia (#53927) üzenetére


gerner1
Topikgazda

A lényeg, hogy megoldódott.👍 Az esetek többségében megoldást hoz a gyorsítótár törlése. Mivel az OS -é nem törölhető miközben az fut, ezért a megoldási sor ezzel kezdve javasolt, ami recovery alól érhető el. Így az, aztkövetően már kizárható. Utána jöhetnek a programok, egyenként.

(#53929) grabber


grabber
addikt

2 éves akku:

(#53930) stefi68


stefi68
addikt

Így kb. 1 év romolás után, valaki felvilágosíthatna, hogy a bootloadernek és a kernelnek van-e köze egymáshoz.
Azt már régóta észrevettem, hogy romoláskor tök mindegy mit írnak milyen alap rom, milyen bootlodaer, milyen modem, ezek bizony nem frissülnek.
Marad az ami az utolsó odinos mókával fel lett rakva anno. Ez nálam még rev.2.
Nem is akartam frissíteni, meghagyva a downgrade lehetőségét.
Ez eddig nem is jelentett különösebb problémát, így nem foglalkoztam vele...

Viszont most találkoztam azzal a jelenséggel, hogy a felrakott romban lévő kernel sem települ. Marad az előző romból hátramaradt kernel valamiért. Ezt persze számos anomáliát okoz a működésben.
Ilyen pl. a főzött még Oreo romok közül a legfrissebbnek mondott The Galaxy Project v2.10, ami 5ESF8 alapú, 2019. július 1. biztonsági szinttel, frissített alkalmazásokkal.
Próbáltam a TGP kernelt utólagosan felrakni. Látszólag lefut a telepítés, viszont indítás után a 'maradvány' kernel fogad ismét.
Most egy másik Oreo van fent, azzal nem volt ilyen gond.
Ki érti ezt?

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#53931) Keem1


Keem1
addikt

Srácok, valakinek van biztos infója, hogy ezzel kompatibilis a telefonunk?
A Qi az a mi telónkban is benne van, ugye?

Köszi! :R

(#53932) gerner1 válasza Keem1 (#53931) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Működik, hogyne. De a töltés lassabb vele, mint a gyárival.

[ Szerkesztve ]

(#53933) Keem1 válasza gerner1 (#53932) üzenetére


Keem1
addikt

Az nem számít, éjszaka tölteném, köszönöm :)
Esetleg tudsz összehasonlító adatot, hogy nulláról 100-ra kb. mennyi idő a gyárival, ill. ezzel? Példa kedvéért mondjuk 2 óra gyári, ez meg 3? Mert az abszolút nem baj. Ha ezzel 5-6 óra, na az már gáz :D

(#53934) gerner1 válasza Keem1 (#53933) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Nincs ilyen -érdemi, műszeres mérésen alapuló- adat. De, nagy valószínűséggel azért nem a duplája lesz (szerintem).

(#53935) laszlolczka válasza stefi68 (#53930) üzenetére


laszlolczka
őstag

Van köze egymáshoz,ezért nem megy az újabb kernel.Nálam mindig a legfrissebb bl.van a telón és ilyen problémám még nem volt.Sok romnál előirás a legújabb bl-cp.páros.

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#53936) stefi68 válasza laszlolczka (#53935) üzenetére


stefi68
addikt

Sejtettem... Mondjuk a The Galaxy Project oldalán írják is. Úgy tűnik a TGP kernel különösen érzékeny erre.
Más oldalakon viszont nem írnak erről. :(
Valószínű ezért nem bootolt be néhány ROM.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#53937) laszlolczka válasza stefi68 (#53936) üzenetére


laszlolczka
őstag

Igen,jól gondolod.A legfrisseb bl.-ről is vissza tudsz menni custom romnál.Pont ezért nem használtam aTGP kernelt.

[ Szerkesztve ]

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#53938) nggabi válasza Keem1 (#53933) üzenetére


nggabi
nagyúr

Inkább vedd a belerakós gyárit, ennyiért van használtan. Nem kell részegen centizni ;]

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#53939) petir


petir
senior tag

Sziasztok ,

64GB-os SD kártya a legnagyobb amit kezel ?

(#53940) Keem1 válasza petir (#53939) üzenetére


Keem1
addikt

200 GB a max

(#53941) gerner1 válasza petir (#53939) üzenetére


gerner1
Topikgazda

256 -ost is kezel. Voltak itt többen is, akik ilyet használtak. De, itt is látható a képeken.
Itt, a specifikációban pedig, olvasható is a gyártói érték...

[ Szerkesztve ]

(#53942) petir válasza gerner1 (#53941) üzenetére


petir
senior tag

Most 32es van benne , de kinőttem sajnos... ez jó hír, hogy 256GB-ig lehet nyújtózkodni .

Mondjuk attól kicsit félek...nem fog belassulni tőle?

Azt tervezem ha kartyacsere lesz akkor nyomok egy FR-t... és ha már ezt megteszem megpróbálkoznék egy ROM cserével is mert ahogy látom soha nem fog nekem megjönni az a VoLTE update.

Kérdésem melyik hivatalos ROM-ban van benne ? Mert akkor leszedem.. független vagyok és amúgy meg Telenoros.

(#53943) gerner1 válasza petir (#53942) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Egy U3 -as besorolású microSD -vel, nagy valószínűséggel nem fogsz lassulást érzékelni. Nekem például egy 128 -as U3 -as Samsung Pro+ van évek óta, és semmi problémám. Egyébként, a gyártói érték 256GB feletti, ahogy a korábbi Link -en is látható.

Sajnos a Galaxy S7 / S7E firmware -jei, jelenleg csak a Telekom és Digi -s VoLTE -t támogatják. Teljesen mindegy melyiket teszed fel, mert csak ezekkel a SiM -kártyákkal lesz VoLTE support az OS -ben (XEH). De, részletesen megtalálható az Összefoglalóban.

A Telenor, és Vodafone VoLTE támogatást egyelőre még nem adta ki az anyacég, így azok nem elérhetőek. Talán valamelyik következő frissítéssel megkapjuk, de az is elképzelhető, hogy ("már") nem.

(#53944) freezespider


freezespider
tag

Sziasztok!

Nem olvastam mostanában a fórumot. Akarom kérdezni, hogy fog még erre a telefonra jönni nagy verzió frissítés?

(#53945) gerner1 válasza freezespider (#53944) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Nem. Minden Samu telefon 2db főverzió frissítést kap. Biztonsági frissítések érkeznek még, ~3-6 havonta.

(#53946) freezespider válasza gerner1 (#53945) üzenetére


freezespider
tag

Köszi szépen :)

(#53947) B.i.L


B.i.L
senior tag

Váltottam,elköszönök.
Porosodik a kincsem,meguntam a diavetitést a Star Wars Galaxy of Heroes -ban.

Horgászni mentem...B.i.L

(#53949) petir válasza gerner1 (#53943) üzenetére


petir
senior tag

Akkor lehet kiegyezek egy 128GB-ossal azért már az is elég sok adat..

De maga a telenornál van VoLTE mert masik készüléken van.
Gyakorlatilag azt mondod, hogy hiába teszem fel azt a ROM-ot akkor se fogom tudni használni?
Csak akkor lesz jó ha Telenoros ROM is megkapja ?

(#53950) gerner1 válasza petir (#53949) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Így van. Csak akkor fog működni (Telenor), ha PAN vagy XEH régióra kiadja az anyacég ehhez a frissítést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.