Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 14:11:29

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53751) laszlolczka válasza stefi68 (#53736) üzenetére


laszlolczka
őstag

S8-on én is azg használom,teljes megelégedéssel.

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#53752) Keem1 válasza Hege1234 (#53746) üzenetére


Keem1
addikt

Én ezt kipróbáltam, de állandóan FC-zett a shootingmodeprovider.
Adat/cache törlés volt.
Van esetleg erre valami orvosság?

(#53753) vazee00 válasza #68216320 (#53721) üzenetére


vazee00
tag

Nem kell hozza semmi, csak egy pc, szoftver, usb kabel.
Nalam nem csuszkal, pont paszentos meretre vagtam.

FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

(#53754) szendy69 válasza vazee00 (#53753) üzenetére


szendy69
tag

Most lehet hogy én nem értek valamit :U
Tehát gyárilag az egy sim-es készülékek alaplapján ott van a második sim kártya olvasó is? Akkor elvileg elég lenne hozzá egy dual sim-es tálca és két kártyás??? :U

(#53755) gerner1 válasza szendy69 (#53754) üzenetére


gerner1
Topikgazda

A hardwer oldal valószínűleg nálad is megvan. De, a dual -os készülékeknek 2db IMEI számuk van. Tehát, ha minden hardwer elem adott, akkor is kell klónozni egy második IMEI számot, hogy dual -os lehessen.

(#53756) szendy69 válasza Hege1234 (#53746) üzenetére


szendy69
tag

Nálad működik a good lock?

(#53757) gerner1 válasza szendy69 (#53756) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Good lock -ra van megoldás, gyári firmware -hez is (NiceLock) .

[ Szerkesztve ]

(#53758) vazee00 válasza szendy69 (#53754) üzenetére


vazee00
tag

Így van, elvileg a hardver ugyan az, csak gyárilag a második slot nem kapott IMEI számot.
Valószínűleg így egyszerűbb/olcsóbb volt a gyártás, mint 2 különböző hardver...

FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

(#53759) szendy69 válasza vazee00 (#53758) üzenetére


szendy69
tag

Tehát ezzel a LightROM-mal akár meg is lehetne oldani...
Egy sim-es a telóm, de a rendszer kezelné a második kártyát is, akár egy imei klónozással. (elvileg) 🤔

[ Szerkesztve ]

(#53760) vazee00 válasza szendy69 (#53759) üzenetére


vazee00
tag

Így van, csak arra kell figyelni, hogy a 2 sim kártya szolgáltató ne legyen ugyan az, mivel ugyan az az IMEI szám, a szolgáltató valószínűleg nem örülne neki...

FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

(#53761) Alastair'


Alastair'
nagyúr

A XEH -romnak rendesen késik a frissítése.
A voda már kiadta, gondolkodom, hogy felrakjam a VoLTE miatt.

Alister from Hell

(#53762) gerner1 válasza Alastair' (#53761) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Nem fogod tudni használni a legutolsó vodás frissítéssel a VoLTE -t. Egyrészt, azzal még nem érkezett meg a támogatása. Másrészt, ez a készülék nem állítható át VDH aktív-CSC -re, ami egyébként biztosan feltétele lesz (vagy XEH), mert a Vodás firmware az multi-CSC (VFG), és abban a VD2 -es régió a default. Tehát, ha esetleg felraknád, akkor a készüléked VD2 -re állna be, és nem VDH -ra.

Várni kell, mert a Samsung korábban közleményben adta ki, hogy az S7/S7E típusok esetén áttér a negyedévente történő frissítés kiadásra. Ergo, az összes CSC esetében ez van. Érkezni fog (az összes régióra) XEH -re is frissítés, csak türelem. Egyébként, az összes frissítést a Samsung adja ki, nem a szolgáltatók.

[ Szerkesztve ]

(#53763) Alastair' válasza gerner1 (#53762) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ok, köszi akkor megvárom.
Digi simmel megy a VoLTE és Vowifi is.

Alister from Hell

(#53764) gerner1 válasza Alastair' (#53763) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Igen, az megvan (+ az összefoglaló..).

[ Szerkesztve ]

(#53765) Kispotter


Kispotter
tag

Sziasztok! Éna telekomos s7 edget kifüggetlenítettem kóddal a telekomtól és most telenor kártyával használom. Volt nekem bent ismerősöm és bekapcsoltattam vele a 4g hívást sms-t is kaptam de nem megy sőt a beállításokból is eltűnt. LTE topikban azt az infót kaptam fel kellene raknom a telenoros rendszert mert csak így működhet. Ez igaz? Ha igen, gondolom el fog tűnni a mostani rendszerről minden jól gondolom? És ha így is van, hogy tudom úgy felrakni mintha gyári lenne szóval knox ne ugorjon valamint ha frissítés jön szóljon a telo és felrakja simán? Odinnal kell olvasgattam utánna de nem minden tiszta-e téren. Bocsi de utoljára az xperia x8 amon cserélgettem romot meg custom romoztam ammeg nem most volt! :D

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#53766) h_benjamin válasza Kispotter (#53765) üzenetére


h_benjamin
aktív tag

Sajnos még a telenoros rendszer sem tudja. Legfrissebb van fent de még nem került bele

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#53767) gerner1 válasza Kispotter (#53765) üzenetére


gerner1
Topikgazda

A Telenoros VoLTE egyelőre nem elérhető ezen a készüléken, ahogy h_benjamin topiktárs már jelezte.
Amennyiben megérkezik a szoftveres támogatása, úgy PAN és XEH aktív-CSC kóddal rendelkező készülékekkel lesz használható.

Jelenleg, csak a Telekomos, és Digis VoLTE támogatott, és használható.

" LTE topikban azt az infót kaptam fel kellene raknom a telenoros rendszert mert csak így működhet. Ez igaz? Ha igen, gondolom el fog tűnni a mostani rendszerről minden jól gondolom?"
- Jól. Ugyanis CSC váltáshoz, a firmware telepíés egy FR -rel jár együtt. Szóval, előtte érdemes mentést készíteni.

"És ha így is van, hogy tudom úgy felrakni mintha gyári lenne szóval knox ne ugorjon valamint ha frissítés jön szóljon a telo és felrakja simán? Odinnal kell olvasgattam utánna de nem minden tiszta-e téren."
- Ezekhez is, mind van információ és leírás az Összefoglalóban.

(#53768) #68216320


#68216320
törölt tag

Jelenleg egy Alexandr romot használok. Megcsinálnám az imei klonozást, de nem tudom ennek a hatására lesz dual sim támogatás vagy fel kell tennem egy olyan rom-ot amiben eleve van dual sim?

(#53769) gerner1 válasza #68216320 (#53768) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Az összes F -es típushoz kiadott hivatalos firmware tudja az FD -s opciókat. Sokan áltak át így (FD tulajdonosok), másik CSC -re.

(#53770) #68216320 válasza gerner1 (#53769) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem biztos, hogy érdemes a fizetős programokkal vacakolnom. Ismersz Bp-en valakit aki megcsinálná a klónozást? Már ha szabad ilyet kérdezni a topic-ban.

(#53771) gerner1 válasza #68216320 (#53770) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Ment Pü.

(#53772) stefi68


stefi68
addikt

Aki használ valamilyen Pie romot, nem vett észre olyan jelenséget, hogy nehezebben kapcsolódik a telefon wifi hálózatra? Főleg ahol gyengébb a wifi jelerősség.
Munkahelyen, ebédlőben már csak egy pálcika van.
Oreo romokon nem volt kapcsolódási problémám, így ez miatt vissza fogok váltani...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#53773) dragon1993 válasza stefi68 (#53772) üzenetére


dragon1993
őstag

A pálcikának nem hiszek, mert az SW függő, milyen jelerősséghez milyen pálcika társul.

LightRomot használok, eddig nincs vele gondom.

(#53774) szendy69 válasza gerner1 (#53771) üzenetére


szendy69
tag

Ez engem is érdekelne, nem mertem feltenni itt a kérdést :DDD

(#53775) stefi68 válasza dragon1993 (#53773) üzenetére


stefi68
addikt

Nem a pálcika a lényeg, hanem az hogy nem akar csatlakozni, vagy csak nagyon nehezen ott, ahol gyengébb a jel.
Este visszatettem egy Oreo-t. Az pik-pakk csatlakozik...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#53776) szita.erno


szita.erno
aktív tag

Online lehet ellenőrizni a telefon garanciát? :F

'Tiszteld őseidet, mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát."

(#53777) Kispotter válasza gerner1 (#53767) üzenetére


Kispotter
tag

És a samsung cloudban el.lesz mentve minden ügye? Visszatudom állítani a dolgokat simán? Elvileg be van kapcsolva minden mentés viszont a furcsaság az, hogy a névjegyeknél meg a naptárnál az van ott, hogy telefonra mentett zárójelben. Ez mit akar jelenteni? Többinél nincs. A mentés dátuma ugyanaz egyébként mindegyiknél.

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#53778) gerner1 válasza Kispotter (#53777) üzenetére


gerner1
Topikgazda

"És a samsung cloudban el.lesz mentve minden ügye? "
- Nem tudom, mert nem használok cloud -ot, és mivel korábban másoknak gondjai voltak ezzel, ezért sincs ez a "szál" részletezve. Az Összefoglalóban van egy lehetséges -nem tesztelt, root nélküli- megoldás a teljes mentésre, és egy biztosan működő, amely utóbbi azonban nem végez teljes mentést. A legbiztosabb megoldás van ajánlva, ami inkább a microSD, vagy valamilyen USB -s tárolóeszköz, esetleg PC.

[ Szerkesztve ]

(#53780) Timeola


Timeola
aktív tag

Sziasztok!

Segítsetek légyszí! Véletlen kitöröltem egy jegyzetet, ami számomra fontos volt, egy másikat kellett volna kitörölnöm, de rossz helyre kattintottam. Vissza lehet állítani valahogy? Nem tudok róla, hogy össze lenne szinkronizálva bármivel.

Köszönöm szépen, ha tudtok segíteni, tényleg fontos lenne!!

(#53781) Keem1 válasza Timeola (#53780) üzenetére


Keem1
addikt

Háát, ez kevésbé hinném, hogy S7e probléma. De egyáltalán milyen app? A Keep például rendelkezik szemetessel, onnan visszahozható a törölt jegyzet az élők sorából. Szerintem OneNote, Evernote szintúgy, de azokat nem használom.

(#53782) #68216320


#68216320
törölt tag

A gyári TW romban lévő kamera helyett milyen jól működő kamera-app van még? LineageOS-t próbálnék ki újra, de a benne lévő kamera app valahogy nem az igazi. Anno vettem egy "Snap Camera HDR" nevűt, de annak valahogy a vaku időzítése nincs szinkronban az exponálással.
Olyan app kellene, aminél ilyen gond nincs, illetve a kamu zárhang fényképezésnél kikapcsolható. Ha van fénymérés és manuális záridő állítás benne az csak plusz pont lenne.
Mindez LineageOS 16 rendszeren.
Persze a 9.0 NotePort óta lehet csak nekem jut eszembe LOS-t használni.. :)

(#53783) Keem1 válasza #68216320 (#53782) üzenetére


Keem1
addikt

Nem tudod ugyanazt kiaknázni. Csak a gyári kamera app fér hozzá a kamera teljes funkcionalitásához.
Ezt úgy képzeld el, hogy kapsz egy mosógépet, amit ketten üzemeltethettek: a gyártó embere, meg te. De te nem kapod meg a teljes kézikönyvet, bizonyos funkciókat nem tudsz így kezelni, csak a gyártótól jött manus.
Egy Samsung telefont nem érdemes nem TW alapú rommal használni, mert egy csomó funkció elvész így, nem csak a kamera esetén.

(#53784) #68216320 válasza Keem1 (#53783) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nincs szükségem a sok funkcióra, kizárólag a kamera érdekelne. Viszont amíg LOS 16-ra nincs megfelelő programom, nem az igazi.
Az igazság az, hogy végletekig kipucolt TW romokat használtam eddig is, amiket Alexandr-féle verziókból csináltam. Szóval eddig sem használtam sok funkciót. De akkor marad a próbálgatás.

(#53785) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Az 1 simes S7 edge-be a dual simes tálcáját bele lehet tenni? Stimmelnek a méretek?

Alister from Hell

(#53786) gerner1 válasza Alastair' (#53785) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Igen, ua. De az FD -re alakításhoz, a tálca cserénél többre van szükség.

(#53788) szita.erno


szita.erno
aktív tag

Hol tudok venni 2.m-res USB kábelt, eredeti Samsungot? :F

'Tiszteld őseidet, mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát."

(#53789) gerner1 válasza szita.erno (#53788) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Eredeti Samsung gyártmányt nem tudom (bár ez semmit nem jelent, de én nem tudok ilyenről), hogy létezik-e egyeltalán. ~1,5méteres az van, biztosan.

Más gyártóknak vannak ilyen méretű kábelei. Szerintem találsz köztük megfelelőt. A Yenkee például gyárt ilyen méretűt [az Összefoglalóban (is) megtalálod..].

[ Szerkesztve ]

(#53790) petir válasza szita.erno (#53788) üzenetére


petir
senior tag

Szia

Ha játszik külföldi rendelés EZT bátran ajánlom ! Nekem tőlük van fali- autós töltők, kábelek meg jó pár termék amúgy...

(#53791) gerner1 válasza petir (#53790) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Hibás a LINK.

(#53792) petir válasza petir (#53790) üzenetére


petir
senior tag

Bocsi

Kábel 1
Kábel 2

Van 3 méteres is :) és nem gagyi! Rendesen vastag a kábel meg merem kockáztatni, hogy jobb mint a gyári

De amúgy bármi ami Ugreen nyugodtan vehető prémium márka.

Én pl vettem egy ilyet imádom csak rádugom gépre másolhatok nem kell szenvedni a rackkel ... na mindegy csak egy példa volt

Lényeg a lényeg bátran ajánlom!

[ Szerkesztve ]

(#53793) balika333


balika333
tag

Sziasztok. Feleségem leejtette S7 edge telefonját, a kijelző megrepedt és azóta néha zöldes fényben vibrál a kijelző. Sajnos egyre gyakrabban, így azon gondolkodom, hogy érdemes e kijelzőt - illetve 2 év 3 hónap után akksit sem ártana mert van amikor 30%-ról hirtelen 5%-ra esik - cserélni vagy nem éri meg? Jól látom legalább 70e Ft a kijelző csere? Köszönöm ha válaszoltok. Üdv Balázs

Samsung Note 22 Ultra

(#53794) gerner1 válasza balika333 (#53793) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Ez sajnos gtk. Alaplap donornak még jó lehet.

(#53795) szita.erno


szita.erno
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget :R

'Tiszteld őseidet, mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát."

(#53796) amoledus válasza balika333 (#53793) üzenetére


amoledus
aktív tag

Valóban ennyi az s7 edge alkatrész árai nem csökkennek nagy mértékben , ha nagyon szeretett telefon akkor megéri de egyébként ugyanennyiért patika állapotú használtat kapni :)

[ Szerkesztve ]

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#53797) balika333 válasza amoledus (#53796) üzenetére


balika333
tag

Köszönöm a válaszokat. Vettem ma feleségemnek egy S10e-t elég jó áron, a meglévő pedig majd megy el alkatrésznek.

Samsung Note 22 Ultra

(#53798) vipviform


vipviform
senior tag

Olvasom az új A sorozat tesztjeit, és úgy érzem, hogy még most is az S7 Edge jobb, nagyon sok tekintetben, kiváltképp a fotózásban. Lehet, hogy a HW talán egy kicsi t lassúbb, de ez a napi használatban bőven belefér, úgyhogy még nem cserélek. Az S10 sorozat nekem még túl drága.

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#53799) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Van olyan oldal ahol a Pie ROM-okat hasonlítja össze? Melyik mivel jobb, mi hiányzik stb? Szeretem a telót, de nagyon bánom, hogy nem kap Pie-t, Q-t meg hagyjuk.

Meglátjuk, hogy Fekete Pénteken, hogy adják az S9 Plus-t vagy a Note-ot. 10 nekem is drága.

[ Szerkesztve ]

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#53800) Skod


Skod
tag

Leállították az S7/S7Edge frissítését. Csak kritikus hiba esetén adnak ki patchet. link

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.