Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) Andrewstarr válasza zolivep (#2348) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Automata módban? Kézi keresésre sem találja a hálozatot?

(#2352) Mattb válasza goli11 (#2350) üzenetére


Mattb
senior tag

Nincs benne knox :) nem veszted el a garit. Rootolod, kipróbálod, utánna ha odinnal vissza rakod rá az eredeti romot semmi sem fog látszani.

(#2353) Zsoltinho24


Zsoltinho24
tag

Hello.hol tudom letölteni a Renix63 eddigi összes kerneleit?Ès melyik a leg stabilabb kernel?

[ Szerkesztve ]

(#2354) dzsi23 válasza goli11 (#2350) üzenetére


dzsi23
addikt

Miből gondolod, hogy a root segíthet?

Seiko SRPK27, Tissot PRX, San Martin 62MAS homage eladó!

(#2355) KakasSoft válasza Zsoltinho24 (#2353) üzenetére


KakasSoft
tag

Milyen rom-hoz szeretnéd? Gyári, cm12.1, motion?

(#2356) Zsoltinho24 válasza KakasSoft (#2355) üzenetére


Zsoltinho24
tag

RR Remix 5.5.9 romhoz kellene kernel.

[ Szerkesztve ]

(#2357) Zsoltinho24 válasza KakasSoft (#2355) üzenetére


Zsoltinho24
tag

Gyàri romhoz is kiprobàlnèk kerneleket.Tudsz nekem linkelni RR Remix romhoz meg gyàri Romhoz kernelt?

(#2358) KakasSoft válasza Zsoltinho24 (#2357) üzenetére


KakasSoft
tag

RR és Rox:
http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3-neo/orig-development/kernel-cyanogenmod-12-1-overclock-1-593-t3230195

Gyári:
http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3-neo/development/kernel-renix-kcal-govs-scheds-stuff-t3297490

(#2359) Zsoltinho24 válasza KakasSoft (#2358) üzenetére


Zsoltinho24
tag

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#2360) goli11 válasza dzsi23 (#2354) üzenetére


goli11
tag

Nem tudom, hogy segít-e ezen a problémán. :F
De pl. a "skvalex" féle Call Recorder telepítésénél kiírja, hogy bizonyos funkciók használatához root szükséges.

Esetleg nem próbálná ki valaki akinek rootolva van a telója, hogy nála működik-e a bluetooth-os hangrögzítés? :B :U

Minden jo, ha vége .... azaz még működik.

(#2361) szupermacs


szupermacs
veterán

Másnak is előjön néha a kijelzőn egy olyan zavar, hogy hullámos lesz a megjelenített tartalom?
Párszor észrevettem, hogy a főképernyő hullámzik egyet.
Tegnap este pedig a zárolt képernyőn volt egy ilyen.

A bekapcsológomb lötyögése még mindig rejtély számomra. Másnál is előjön?

(#2362) Mágus2 válasza szupermacs (#2361) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A bekapcsoló gomb nem lötyög, de a hullámzás nálam volt, ami alaplapcserével végződött.

(#2363) szupermacs válasza Mágus2 (#2362) üzenetére


szupermacs
veterán

Érdemes lenne már most szervizbe vinni? Még csak kétszer vagy háromszor láttam 2 hónap alatt, de mivel biztosításom is van hozzá, így nem nagyon féltem.
Mennyi idő alatt volt meg az alaplapcsere?

(#2364) Mágus2 válasza szupermacs (#2363) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nálam talán 2x hullámzott, utána egy szép reggelen beadta a kulcsot a grafikus chip és nem volt képes frissíteni a képet kellő sebességgel. A háttér bizonyos részei beégtek a kijelzőbe és nem frissültek. Nagyon zavaró volt már a menüben történő lapozás során is. Szerencsére nem időszakos hiba volt és a szervizben is rögtön szemet szúrt a technikusnak. Rögtön felvette a munkalapot, egy hét alatt kész lett. Időszakos hibával nehéz gariztatni, mert ha épp nem csinálja, lehetetlen bizonyítani.

[ Szerkesztve ]

(#2365) szupermacs válasza Mágus2 (#2364) üzenetére


szupermacs
veterán

Ha biztosításom van akkor sem fogják kicserélni, ha én azt mondom? Elég lenne a földhöz vágni, hogy kicsit megtörjön a telefon és talán cserélik az egészet. :D Igazából semmibe nem kerülne, még van rá 3 év biztosítás. ;]

Cseretelefont kaptál arra az időre, amíg szervizben volt?

(#2366) Mágus2 válasza szupermacs (#2365) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem kaptam semmit. Nem szolgáltatótól volt, hanem online boltból, és nem a boltba küldtem vissza, hanem egyenesen a samsung-ba ment.

(#2367) szupermacs válasza Mágus2 (#2366) üzenetére


szupermacs
veterán

Én Samu boltban vettem, azt mondta a fickó, hogy a Telemaxhoz vigyem be ha valami baja van. De itt a fórumon nem sok jót hallottam róluk.

(#2368) szupermacs


szupermacs
veterán

Mostanában nagyon merül a telefonom. 100%-ról 66% lett most 5 óra alatt, összesen 50 perc kijelzőidővel. Ez mitől lehet? Érdemes lenne gyári adatokat visszaállítani, vagy tiltogatni gyári alkalmazásokat? Meg kikapcsolni funkciókat? Láttam a futó alkalmazások között olyanokat, amiket sose indítottam el és ha kilövöm őket, akkor visszajönnek. Nem szeretnék romot cserélni, mert itt minden működik és olvasom, hogy CM romoknak annyi baja van, hogy az számomra vicc és használhatatlan.
Valakinek ötlete?

(#2369) dzsi23 válasza szupermacs (#2368) üzenetére


dzsi23
addikt

Azért olvasol annyi bajt a romoknál, mert általában az új romok gyengeségeit írják le, amit később kiküszöbölnek, de vannak már teljesen jók is (én a gyárit használom, szal nem tudok ajánlani mást).
Az sem mindegy, hogy az 50 perc kijelzőidő alatt mit használsz, és az sem, hogy mennyit merül készenléti állapotban. De ha nem játszol/fotózol 50 percig, akkor talán sok az a 36%, és lehet valamelyik app eszi a háttérben az energiát, vagy csak simán rossz az akku...

Seiko SRPK27, Tissot PRX, San Martin 62MAS homage eladó!

(#2370) szupermacs válasza dzsi23 (#2369) üzenetére


szupermacs
veterán

Csak Messenger és FB megy általában, mást nem használok a telefonon. Flipboard szokott értesítéseket küldeni, gondolom érdemes tiltani azt. Pedig nem látom a futó folyamatok között.
Mostanában figyelek arra is, hogy a zenejátszó alkalmazástól kezdve mindent bezárok, ha már kilépek belőlük, de a RAM is nagyjából csak 2/3-ig foglalt, mindig van elég, hogy ne fusson minden a háttérben. Gyári alkalmazásokból eddig semmit nem tiltottam még.
Ha tudok, akkor teszek fel screenshotot az aksi állapotáról, ha azzal segítek egy kicsit megoldani a problémát.

Nem nagyon szeretném szervizbe vinni, mert ha nem adnak csere telefont, akkor eléggé meg vagyok lőve nélküle. :( Ezért is kérdezem inkább tőletek, hátha másnak is volt már ilyen baja.

[ Szerkesztve ]

(#2371) zolivep válasza Andrewstarr (#2351) üzenetére


zolivep
tag

Elnézést, hogy csak most reagálok, de kint voltam (Ausztriában) és nem volt netem. :-(
Igen Automata módban nem áll vissza.
Kézi keresésre megmondom őszintén nem próbáltam.
Újraindítom és tökéletes minden.
Érdekes hogy magát a hálózatot megtalálja, de mobilinternet az csak újraindítás után van. De akkor viszonylag hamar.
A feleségemnek ugyanez a készüléke van, nála is ugyanez a helyzet.

Negyvenen túl ha egy nap arra ébredsz hogy nem fáj semmid, akkor halott vagy.

(#2372) batai15


batai15
félisten

Üdv, custom romokkal hogy áll a gép? Ismerősnek 4.3 van rajta, rágja a fülem h tegyek rá neki újabbat, mert rossz nagyon a 4.3

(#2373) szupermacs válasza batai15 (#2372) üzenetére


szupermacs
veterán

Gyári 4.4 miért nem jó?

(#2374) batai15 válasza szupermacs (#2373) üzenetére


batai15
félisten

Veszett régi, és nagyon bugos neki a 4.3 is. Custom romok nincsenek pl cyanogen?

(#2375) szupermacs válasza batai15 (#2374) üzenetére


szupermacs
veterán

Fentebb úgy olvastam, hogy vannak. Sammobile vagy XDA oldalon nem találsz? Én még a gyárival használom, így nem tudom, hogy merre találhatók a főzöttek.

(#2376) tuzoltoszem


tuzoltoszem
újonc

Sziasztok, segítség kellene! Van a családban 2 db, teljesen egyidőben vásárolt Samsung Galaxy S3 Neo i9301i, telefon, illetve egy Samsung Galaxy Tab 3 tablet.

Az a gondom, hogy a két teló GPS-e nagyon furcsán (legfőképpen sehogy sem) működik. Ha bekapcsolom a helymeghatározást és a WiFit, akkor akár órákat is várhatok, soha nem talál GPS jelet. Már több app-al is próbáltam, de jel nélkül használhatatlanok, ha viszont autózás közben elindítom a Traffi Huntert, akkor folyamatosan érzékeli, hogy merre járok (WiFi nélkül), s küldi is a közelemben lévő traffipaxok miatti riasztást.

A Traffi Hunter hogyan tud fogni GPS jelet, ha a navigációs progik (Waze, Sygic, IGO, stb.) sehogyan sem???

A GPS Test nevű app sem fog semmilyen jelet (kint az udvaron, szabad ég alatt sem).

A tableten lévő GPS-t használva viszont gyönyörűen működik minden, azon a GPS Test több jelet is észlel. Azon a Waze-t használom, s indítást követően szinte meg is találja a jelet.

Tudok valamit kezdeni a telefonok GPS-problémájával? (nem gondolok meghibásodásra, hiszen mindkét teló ugyanazt csinálja)

Ez a gps.config fájl tartalma a telefonokban:

#Uncommenting these urls would only enable
#the power up auto injection and force injection(test case).
XTRA_SERVER_1=http://xtra1.gpsonextra.net/xtra2.bin
XTRA_SERVER_2=http://xtra2.gpsonextra.net/xtra2.bin
XTRA_SERVER_3=http://xtra3.gpsonextra.net/xtra2.bin

# Error Estimate
# _SET = 1
# _CLEAR = 0
ERR_ESTIMATE=0

#Test
NTP_SERVER=time.gpsonextra.net
#Asia
# NTP_SERVER=asia.pool.ntp.org
#Europe
# NTP_SERVER=europe.pool.ntp.org
#North America
# NTP_SERVER=north-america.pool.ntp.org

# DEBUG LEVELS: 0 - none, 1 - Error, 2 - Warning, 3 - Info
# 4 - Debug, 5 - Verbose
# If DEBUG_LEVEL is commented, Android's logging levels will be used
DEBUG_LEVEL = 4

# Intermediate position report, 1=enable, 0=disable
INTERMEDIATE_POS=0

# supl version 1.0
SUPL_VER=0x10000

# GPS Capabilities bit mask
# SCHEDULING = 0x01
# MSB = 0x02
# MSA = 0x04
# ON_DEMAND_TIME = 0x10
# GEOFENCE = 0x20
# default = ON_DEMAND_TIME | MSA | MSB | SCHEDULING | GEOFENCE
CAPABILITIES=0x37

# Accuracy threshold for intermediate positions
# less accurate positions are ignored, 0 for passing all positions
# ACCURACY_THRES=5000

################################
##### AGPS server settings #####
################################

# FOR SUPL SUPPORT, set the following
# SUPL_HOST=supl.host.com or IP
# SUPL_PORT=1234

# FOR C2K PDE SUPPORT, set the following
# C2K_HOST=c2k.pde.com or IP
# C2K_PORT=1234

####################################
# LTE Positioning Profile Settings
####################################
# 0: Enable RRLP on LTE(Default)
# 1: Enable LPP_User_Plane on LTE
# 2: Enable LPP_Control_Plane
# 3: Enable both LPP_User_Plane and LPP_Control_Plane
LPP_PROFILE = 0 # Sensor R&D : This will not be injected to MODEM

################################
# EXTRA SETTINGS
################################
# NMEA provider (1=Modem Processor, 0=Application Processor)
NMEA_PROVIDER=1

##################################################
# Select Positioning Protocol on A-GLONASS system
##################################################
# 0x1: RRC CPlane
# 0x2: RRLP UPlane
# 0x4: LLP Uplane
A_GLONASS_POS_PROTOCOL_SELECT = 0x0

##################################################
# Delete only Ephemeris files
##################################################
#0 : off - default
#1 : on - Erase only eph files when we use 'delete aiding data' function.
DEL_EPH_ONLY = 0

(#2377) goli11 válasza tuzoltoszem (#2376) üzenetére


goli11
tag

Nincs véletlen a telón valamilyen tok? Vagy fém hátlap?
Korábban volt ilyen jellegű probléma és ott az új fém hátlap volt a hiba oka, leárnyékolta a GPS-t.

Minden jo, ha vége .... azaz még működik.

(#2378) Kicker


Kicker
senior tag

Nalunk is 2 s3neo uzemel, es mindkettonknel kb egy hete a messenger az utolso szot onkenyesen torli..mar valaki ilyet?

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#2379) szupermacs válasza Kicker (#2378) üzenetére


szupermacs
veterán

Nálam is ez van, a mondatok végét nem mutatja. Se azt amit én küldök, se azt, amit mások küldenek. A másik félnél viszont tökéletesen látható minden.

(#2380) Kicker


Kicker
senior tag

hopp
P6 huwain ugyanaz az android442 de feher es teljesen mas megis , mint s3neo
why :F enis enis

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#2381) Daneee14


Daneee14
tag

Sziasztok!

Húgom összetörte a telefonja kijelzőjét. A telefon használható, csak az üveg tört el.

Ez esetben mennyibe kerül ésszerű keretek között egy GSM boltban a javítás? MM-ben vettük, garancia nincs rá, itt 30-40 ezret mondtak félvállról húgomnak. Tényleg ilyen áron javítják vagy milyen megoldás lehet? Megéri megcsináltatni, húgom szerint a fólia tartja össze az üveget...

Előre is köszi a gyors válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#2382) szupermacs válasza Daneee14 (#2381) üzenetére


szupermacs
veterán

40 alatt nem úszod meg, gari pedig erre nem érvényes egyébként sem. Ha biztosítás se volt rá, akkor félek, hogy tényleg nem úszod meg 40 alatt. Most nézem a márkaboltban, hogy 50 ezer újonnan ez a telefon még mindig. Annak több értelme van. Ha meg rádobsz még 8 ezret, megvan a 3 év biztosítás és csak a munkadíjat kell kifizetni kijelző cserénél (4 ezer környéke).

(#2383) Daneee14 válasza szupermacs (#2382) üzenetére


Daneee14
tag

Szóval 50e + 8e és új telefon 3 év biztosítással? 40e + 4e a kijelző csere? Kérdés, hogy megéri-e újonnan megvenni, mert 1 év és elavultnak fog számítani szerintem. Vagy nem?

(#2384) szupermacs válasza Daneee14 (#2383) üzenetére


szupermacs
veterán

Én 2 hónapja vettem meg, hosszú időre tervezem megtartani, ezért is kértem rá 3 év biztosítást. Lopásra nem él a biztosítás, de törésre, beázásra, stb. hibákra igen. 40 helyett a kijelzőcsere 4 ezer, azt mondta a fickó nekem.
Érdemes felhívni őket, vagy e-mailben, személyesen megkérdezni. És a márkaboltban még olcsóbb is, mint egy MM-ban vagy Euronicsben.

(#2385) kovacss72 válasza szupermacs (#2384) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Nekem 1,5 éve kb. +10e -be került az 5 év biztosítás. Most önhibámból lett cserés a készülék, így +16500 -ért kaptam egy újat 1+1 év bolti garanciával. Ha osztok-szorzok épp határeset, hogy megérte a biztosítás.

(#2386) Hanz


Hanz
tag

Kezd haldokolni az akksim. A sima s3-é jó bele??

(#2387) KakasSoft válasza Hanz (#2386) üzenetére


KakasSoft
tag

Jó. :)

(#2388) szupermacs


szupermacs
veterán

Nem sok infót találtam a szervizzel kapcsolatban, pontosabban a helyével. Szeretném kicseréltetni a bekapcsoló gombot a telefonon. Mennyibe kerülne ha biztosítva van a telefon? Meg az érdekelne, hogy Budapesten merre vannak Telemax szervizek?

(#2389) Roland0224 válasza szupermacs (#2388) üzenetére


Roland0224
senior tag

itt chaten beszéltem velük segítőkészek voltak megmondták hozzám melyik szerviz van a legközelebb

(#2390) szupermacs válasza Roland0224 (#2389) üzenetére


szupermacs
veterán

Köszönöm az infót. Neked miért kellett szervizbe vinned a telefont? Helyben megcsinálták, vagy elküldték Budaörsre?

(#2391) Roland0224 válasza szupermacs (#2390) üzenetére


Roland0224
senior tag

nem volt vele semmi baj csak a töltő (kábel) elromlott nem töltötte így bevittem de nem cserélték ki mert nem volt nálam a telefon :(

(#2392) szupermacs válasza Roland0224 (#2391) üzenetére


szupermacs
veterán

És ki sem próbálták a kábelt egy másik telefonnal? Nekem chaten a hölgy azt mondta, hogy érdemes lenne mindent bevinnem. Egyébként sikerült megtudakolnom a szervizt, köszi a tippet. Fizu után viszem is a telefont. Remélem nem fog sokba kerülni egy bekapcsoló gomb cseréje vagy igazítása, ha már biztosítva lett.

(#2393) Roland0224 válasza szupermacs (#2392) üzenetére


Roland0224
senior tag

Azt mondták jó a kábel de kell a telefon is mert lehet azzal van a baj de mas toltovel tolti szoval csak azzal van/volt a baj

(#2394) szupermacs válasza Roland0224 (#2393) üzenetére


szupermacs
veterán

Mondjuk egy kábel nem nagy költség. Nekem MM-ban ajándékba adtak egyet valami apróba kerülő cucc mellé (már nem emlékszem mi volt az).

(#2395) Daneee14


Daneee14
tag

Sziasztok!
A telefon egy ideje változatlan használat mellett elkezdett melegedni... Mi okozhatja? Van valami program amivel a processzort vagy a grafikus chip-et lehet tesztelni, ami megmutatná mivel lehet baj? Illetve programok, játékok esetén egyszerűen belassul és ha úgy alakul életre kel vagy az app újraindiítás után működik rendesen
Van valami ötletek mi lehet a gond?

(#2396) szupermacs válasza Daneee14 (#2395) üzenetére


szupermacs
veterán

Valamit feltettél, hogy a háttérben ennyire hajtja? Újraindítás nem segít? Esetleg tok?

(#2397) Andrewstarr válasza Daneee14 (#2395) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Igen, a legújabban feltett alkalmazásokkal kezd a próbálkozást, aztán a gyári folyamatfigyelővel vagy valami processzor figyelővel az aktuális folyamatokat. :K Illetve volt szó beragadt processzormagokról is, keress rá itt a fórumban.

[ Szerkesztve ]

(#2398) Daneee14 válasza Andrewstarr (#2397) üzenetére


Daneee14
tag

Utoljára telepített programokkal lehetett baj, töröltem és most jónak tűnik.

(#2399) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok!
S3 neo-ra van cm13? És ha igen van valami utmutató magyarúl a telepítéshez (mivel nincs topik összefoglaló amiben le lenne írva ) és letöltendő dolgokhoz link?
Köszönöm előre is !

(#2400) KakasSoft válasza Imi1981 (#2399) üzenetére


KakasSoft
tag

Dolgoznak rajta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.