Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) darkmann válasza Roland0224 (#2000) üzenetére


darkmann
őstag

Blisspopra (5.1.1-esre) sajnos még nem jó. :(

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#2002) Roland0224 válasza darkmann (#2001) üzenetére


Roland0224
senior tag

Ja arra sajnos meg nem :(

(#2003) darkmann válasza KakasSoft (#1938) üzenetére


darkmann
őstag

Milyen a remix? Azt látom, hogy ott pörög a fórum, és válaszolnak is a fejlesztők, de csomó bug-ról írnak. Blisspop-nál szarnak a fejlesztők a felhasználókra, viszont nálam még semmilyen bug nem jött elő. Szóval megvagyok elégedve, csak aggaszt, hogy a többi készülékre kiadott 3.8-as verziót erre nem akarják megcsinálni.

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#2004) KakasSoft válasza darkmann (#2003) üzenetére


KakasSoft
tag

Az utolsó verziót felrakva találkoztam a qcamera hibával. Viber és skype volt fent. Skype csak telepítve volt elindítva nem, mikor másodszor jött a hiba leszedtem a skype-ot. Azóta rendben. A kettővel korábbi verzió volt sokáig fent skype használata mellett is ment bár az is frissült. Összegezve rendben van.

(#2005) peti_s


peti_s
addikt

Megvettem ;) szép kék :)

(#2006) Tiramiska


Tiramiska
csendes tag

Olyan ismerős érzés... Másfél év alatt most készülök a 3. telefont megvenni... Amennyivel olcsóbb volt alternatív forrásból(HK) rendelni, annyira nem bírta a gyűrődést(nálam a létért küzdenek ezek a kütyük) egyik sem. Hátha most....

Bármit tönkre tudok vágni! Ez, tehetség! 😄

(#2007) Mágus2 válasza peti_s (#2005) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Bár voltak gondok a telefonnal,összességében elégedett vagyok a készülékkel.

(#2008) Tiramiska


Tiramiska
csendes tag

Emag 54.900-, hát nem sokat agyaltam... :D

Bármit tönkre tudok vágni! Ez, tehetség! 😄

(#2009) peti_s válasza Mágus2 (#2007) üzenetére


peti_s
addikt

Köszi, hát nekem ami egyedül zavar hogy sima messengertől is brutál szinten forrósodik. De amúgy gyors, és a kijelző is szép. :)

(#2010) blueMerle


blueMerle
veterán

Sziasztok,

adatvisszaállításhoz szükséges lenne rootolnom egy S3 Neot, a one-click megoldások közül egy sem működik. Kérdésem hogy lehetne csak rootolni a telót biztonságosan, rom-csere nélkül?
Build: KOT49H.I9301IXXUAOF1
Android verzió: 4.4.2
GT-I9301I

Szerk: ezt a leírást követhetem? nem brickelem a telót? jó ehheza buildhez-android verzióhoz?

[ Szerkesztve ]

(#2011) blueMerle válasza blueMerle (#2010) üzenetére


blueMerle
veterán

Köszi :U megoldottam...

(#2012) snecizero


snecizero
senior tag

Ma vettem egy samsung galaxy s3 neo a MM be 60000 ft ért. Hát nem vagyok tőle elájulva. A melegedés az iszonyat zavaró. Az aksitól azért többet vártam. 1 óra 7perc üzem, kijelző 50 perc. 57% ról most van 44% on. Ha többet töltöm akkor elképzelhető valamiféle javulás ? A gyorsasága rendben van. Szépek a szinek. Van rádió !!!

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#2013) peti_s válasza snecizero (#2012) üzenetére


peti_s
addikt

A melegedés nálam is szörnyű, de nálam sokkal jobban bírja az akksi.

(#2014) dzsi23 válasza snecizero (#2012) üzenetére


dzsi23
addikt

"1 óra 7perc üzem, kijelző 50 perc. 57% ról most van 44% on."

Ezt hogy érted? 57%-ról 50 perc kijelzőhasználat után 44%-ra merült?

(#2015) Mágus2 válasza dzsi23 (#2014) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Teljesen normális fogyasztás,mivel 4,5-5 óra körüli kijelző időt tud az akksi egy teljes feltöltéssel.

(#2016) snecizero válasza dzsi23 (#2014) üzenetére


snecizero
senior tag

Igen. Tehát 57% ról 44% ra esett az aksi. 50 perc képernyő használattal. A teljes üzem idő , vagyis a bekapcsolt állapot. 1 óra 7 perc volt. Mondjuk még nem töltöttem az aksit. Most vagyok 16% on. 14 óra 39 perc a teljes üzem. A képernyő 1 óra 58 perces használatot mutat.

[ Szerkesztve ]

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#2017) peti_s válasza Mágus2 (#2015) üzenetére


peti_s
addikt

Érdekes, én minimum fényerőn kb maximum egy órát szoktam használni, és még nem ment le 100-ról 90 alá.

(#2018) Mágus2 válasza peti_s (#2017) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Csak mert minimum fényerőn. Állítsd automatára ;)

(#2019) dzsi23 válasza Mágus2 (#2015) üzenetére


dzsi23
addikt

Így van, az normális, ezért nem értettem, mi a probléma, és miért várt többet snecizero kolléga... nem is kell nagyon utánanézni, mert már rengetegszer leírtuk itt a topikban, hogy 4-5 óra a kijelzőidő. :K

(#2020) snecizero


snecizero
senior tag

Közben hát ,hogy is mondjam. Fogtam és a MM vásárolt S3 NEO vissza vittem. :) Az aksi "gyors" merülését még csak megszoktam volna. A melegedéssel nem tudtam mit kezdeni. Ha telepítettem vagy interneteltem csak melegedett. A lényeg a lényeg ,hogy egy Samsung galaxy J5 telefonra cseréltem le. Ügyebár a 3 napig csere vagy levásárlási garanciával élhetek. Igaz ,hogy egy 10000 ft al több lett. Nagyobb kijelző ,új rom, jobb kamera.
A lényeg ,hogy ez már remélem nem fog melegedni. Az aksi nem fogja megváltani a világot (2600 mAh).
Búcsúzom. :O

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#2021) joci86


joci86
senior tag

Sziasztok!

Erősen gondolkodom egy S3 Neo vásárlásán, de 1-2 dolgot nem találok.
- Van a készüléken valami gyári "bakup and restore" alkalmazás? Nem igazán szeretnék rootolni emiatt.
- Az alkalmazások értesítései elrejthetőek az értesítési sávról? (pl. ha nem szeretném látni az Időkép/bármi értesítéseit)
- Van külön GPS kapcsoló az értesítési sávon? (Nem helyhozzáférés, hanem kifejezetten GPS. Huaweimnél a helyhozzáférést alapból bekapcsoltam akkukímélő módba, hogy az időjárás app megtalálja a helyem, navigálásnál pedig külön aktiváltam a GPS-t (menüben "nagy pontosság"). LG G2 Mininél nem így működött, ott a helyhozzáférést lehetett be- és kikapcsolni, és a menüben kellett állítgatni, hogy akkukímélő módot vagy nagy pontosságot szeretnék...)
- Be lehet állítani alkalmazásokat "védettként"? (feladatkezelő nem lövi ki)

Előre is köszönöm! :)

(#2022) joci86 válasza joci86 (#2021) üzenetére


joci86
senior tag

Lassan döntenem kellene, hogy mit veszek. Aki tudja a választ, legyen kedves válaszoljon. :)
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#2023) Mágus2 válasza joci86 (#2021) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Gps kapcsoló van. Backup app nincs, az értesítéseket lehet kapcsolgatni, tiltani.

[ Szerkesztve ]

(#2024) joci86 válasza Mágus2 (#2023) üzenetére


joci86
senior tag

Köszönöm! :R
A mentést (SMS, híváslista, beállítások, appok...) Kies segítségével meg lehet csinálni? Mint ha valahol láttam volna.

(#2025) Mágus2 válasza joci86 (#2024) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Azt mentheted a Google fiókba is. Teljes mentést a telefonról nem lehet root nélkül.

Kies működik. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2026) joci86 válasza Mágus2 (#2025) üzenetére


joci86
senior tag

Köszi! :)
Ha sikerül ilyet beszerezni, akkor a Kies is megteszi. :)
Eddig mindig bepipáltam a menüben a Google mentést, soha semmit nem ért... :DDD

(#2027) dzsi23 válasza joci86 (#2026) üzenetére


dzsi23
addikt

Nem árt néha manuálisan rátolni egy szinkronizálást, mert automatán zsákbamacska. :)

(#2028) joci86 válasza dzsi23 (#2027) üzenetére


joci86
senior tag

Kipróbálom, köszi. :)

(#2029) petkerek


petkerek
újonc

Sziasztok!

Új vagyok itt, a segítségeteket szeretném kérni, mivel nem vagyok túlzottan otthon a témában. Van egy kb fél éves S3 Neo készülékem, ami az utóbbi időben fura dolgokat produkál. Azzal kezdődött, hogy egyszer írás közben a kijelző vibrált majd kikapcsolt. Ekkor 56%-on volt az akku, de visszakapcsolni nem tudtam, csak ha töltőre tettem, ekkor már 1%-ot mutatott csak.
Innentől kezdve az addig jó akkum minden töltés után hamarabb merült. Ezt úgy kell érteni, hogy készenlétben kikapcsolt wifi és adatforgalom mellett fél óra alatt lemegy 80%-ra,
Gyári akkut kivettem, enyhén fel volt púposodva, kicseréltem újra. Első töltés után elment a telefon vele 2 napot. Ezt követően ugyanaz a tünet, leveszem a töltőről és az első fél órában 20 %-ot merül, majd ezt követően a használati feltételektől függetlenül fél nap alatt lemerül. (Kb 1 óra kijelző idővel.)
Vírusirtás volt, nem találtunk semmiféle problémát. Factory reset után nulla telepített appal ugyanez a probléma fent áll.
Fejlesztői módban a háttérben futó appokat 1re limitáltam, szinkronizálás kikapcsolva, de semmi nem változik.

Van esetleg ötletetek mi lehet a probléma?

(#2030) Mágus2 válasza petkerek (#2029) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Eléggé úgy tűnik ez HW probléma. Eredeti samsung akksit vettél? Melegszik a telefon, akkor is, ha nem simogatod?

(#2031) petkerek válasza Mágus2 (#2030) üzenetére


petkerek
újonc

Nem, akkor nem melegszik. Igazából használat során sem vészes a melegedés. Eredeti akksi most fog megjönni addig SOS-ben vettem egy utángyártottat.

(#2032) Roland0224 válasza petkerek (#2031) üzenetére


Roland0224
senior tag

Ezert nem kellett volna uj aksit venni meg van ra fel ev gari Samsugnal ingyen cserelikfel perc az egesz

(#2033) petkerek válasza Roland0224 (#2032) üzenetére


petkerek
újonc

Kereskedői garancia van rá aminek a keretében csak készülék együttes beküldésével cserélik az akkut ami kb 1 hét míg visszajön, ezért választottam a gyorsabb megoldást. Így is kapok garanciába új akksit azért kell várni rá mert nem az én készülékemmel küldik be hanem egy olyan másikkal aminek nem akksi gondja volt.
Persze ettől lehet hogy simán megszivatott a kereskedő, minden esetre ez volt a gyorsabb megoldás :)

(#2034) Roland0224 válasza petkerek (#2033) üzenetére


Roland0224
senior tag

Értem :)

(#2035) BTom1970


BTom1970
tag

Ez a telefon szerintetek jobb lenne, mint egy Honor4C vagy Redmi2?

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#2036) joci86 válasza BTom1970 (#2035) üzenetére


joci86
senior tag

Pont e 3 között variáltam én is :D
A Honor 4C mindenben jobb a másik kettőnél, de batár nagy és nem cserélhető az akkuja...
Volt Xiaomi Redmi 1S-em, ami a Redmi 2 elődje, olyan bugos volt a stabil gyári rendszer, hogy néha beakadt 1-1 process és éjjel leszívta az akkut. Amúgy a Redmi nem volt egy üzemidő bajnok 3-3,5 óra kijelzőidőt tudott... Lehet, hogy a Redmi 2 már jó, de az előző után fenntartásokkal kezelem őket.

Nálam az S3 Neo tűnik befutónak a kompaktabb méret, stabil rendszer és AMOLED miatt. És persze a jobb szervizháttér is előny. :)

[ Szerkesztve ]

(#2037) dzsi23 válasza joci86 (#2036) üzenetére


dzsi23
addikt

Én nem mondanám batár nagynak a 4C-t, persze, nagyobb, mint a Neo, de a kávák kb. ugyanakkorák, szal csak a 5"-os kijelző miatt nagyobb. Még jó, hogy amikor én vettem a Neo-t, még nem volt 4C, bajban lettem volna, melyiket válasszam... :D Egy biztos, a Neo-hoz könnyebb kiegészítőket (pl. tokot) venni, mert méretben egyezik az S3-mal, számomra ez is fontos szempont. :K

(#2038) T1k3


T1k3
tag

Valaki beleütközött már abba a problémába, hogy 500m-eket téved a GPS? Vezetés közben elég frusztráló tud lenni. Van erre bármi megoldás?

"Az erő nem a fizikai képességekből fakad. A legyőzhetetlen akarat a forrása."

(#2039) joci86 válasza dzsi23 (#2037) üzenetére


joci86
senior tag

S3 egyéb részei is jók a Neohoz? Pl akku
Ilyen (vagy ehhez hasonló) nagyobb kapacitású akkuval van már tapasztalat? Túrázáshoz jól jönne trackelni az útvonalat.

(#2040) dzsi23 válasza joci86 (#2039) üzenetére


dzsi23
addikt

A hátlap valszeg jó lenne, de az akku nem; a leírásban pirossal ki van emelve, hogy csak az i9300-zal kompatibilis (tehát sem S3 LTE, sem S3 Neo). Én amúgy sem szívesen raknék nem gyári akkut a telefonba, inkább tartok magamnál vésztöltőt, még ha az macerásabb is.

(#2041) Mágus2 válasza dzsi23 (#2040) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Szerintem az akksi is passzol, csak ugrik az NFC, mert hogy az az akksival van egy partiban.

Én is külső akkut használok a szabadban. Teljesen jó.

(#2042) KakasSoft válasza joci86 (#2039) üzenetére


KakasSoft
tag

Nekem 4300mAh kapacitású van papír szerint, de 2700-2800 a kivehető belőle. A gyári 2100-nál így is több. NFC nincs ebben, de a lollipop-ban (cm12.1) se, meg nekem nem hiányzik. Már kétszer cseréltem a gari lejárata előtt kapacitás átverés miatt. Mindig lesz új akkum és hátlapom. :D

(#2043) T1k3 válasza T1k3 (#2038) üzenetére


T1k3
tag

Ezek szerint mindenkinél pontos a GPS? Csak nálam van ilyen probléma?

"Az erő nem a fizikai képességekből fakad. A legyőzhetetlen akarat a forrása."

(#2044) Blac1 válasza T1k3 (#2043) üzenetére


Blac1
aktív tag

Szia! Nekem semmi problémám nincs vele.

[ Szerkesztve ]

(#2045) joci86


joci86
senior tag

Nem kifejezetten erre az akkura gondoltam, hanem úgy általában valami nagyobbra.
A küldő akku jó megoldás, de macerásabb, mint bepattintani egy nagyobb telepet. Az erdőben sétálva az NFC hiánya talán a legkevésbé fájó :)

(#2042) KakasSoft
Hol vetted a tiédet? Nem túl jó arány a 2800 / 4300 mAh :D

Köszönöm a válaszokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#2046) KakasSoft válasza joci86 (#2045) üzenetére


KakasSoft
tag

Gigatel-nél, de mivel mind ilyen, ezért ez nem hibás darab, hanem marketing. Szerintem amit linkeltél az is onnan származik, mert a hátlap a fénykép alapján egyezik. Amúgy fizikai méretben kétszer akkora, tehát elvileg lehetne 4300 csak a kínai gyártó más energiasűrűséget használt. Amúgy talán 3000-es gyári samsung van vastagságban a 2100 és a "4300" között. Azért kíváncsi lennék arra a 4500-re mit tud. :D

(#2047) T1k3 válasza Blac1 (#2044) üzenetére


T1k3
tag

Köszönöm szépen!

Próbáltam gyalogosan, járműben... (- Google Maps, iGO, Waze -) minden esetben hibázott és szerintem a hibahatárón bőven túl: 2-500m. Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a hiba?

"Az erő nem a fizikai képességekből fakad. A legyőzhetetlen akarat a forrása."

(#2048) Mágus2 válasza T1k3 (#2047) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nincs valami nem gyári hátlapod, ami árnyékolja? Nekem pontos a GPS.

[ Szerkesztve ]

(#2049) joci86 válasza KakasSoft (#2046) üzenetére


joci86
senior tag

Ha vennék, akkor úgyis eBay-ről :)
Nem pont a linkeltet, csak arra voltam kíváncsi, hogy a sima S3 akkuja jó-e hozzá. Az NFC engem nem izgat, nem ér 2x annyit miatta egy akku. Ha ilyen nagyobb kapacitásút vennék hátlappal, akkor csak ideiglenesen kerülne bele 1-1 napra. :)

(#2050) KakasSoft válasza joci86 (#2049) üzenetére


KakasSoft
tag

Az onnan származikot úgy értettem, hogy kínában csináljak mindet csak más matrica kerül rá. Én pont fordítva csináltam. Megvettem és egyből kapta a vastag hátlapot. A gyári mindig ki akart csúszni a kezemből, egykezes használat esetén. A %-ot nem szoktam már nézni csak tájékoztató jelleggel. 4350mV-ról lemegyek 3000-re. Hivatalosan a 0% 3400mV, de van olyan eset már 3600-3700 körül bedobja a nullát. Volt olyan, hogy 0%-on még egy napot simán használtam. Persze nem megterhelve. Készenlét, beszélgetés, böngészés, más egyéb programok. A gyári 3.8V cellafeszültségű míg ez 3.7V. Tehát itt bírja tovább. 3.4-ig elég jól bírja, de alatta már figyelni kell. Telefonálni órákat lehet még, mert ugye ki van kapcsolva a képernyő. Persze a torony közelsége sem árthat a kisebb adóteljesítmény miatt. A gyári szofverrel kiakadtak a magok, ott van még a qcamera hiba ami valójában terhelte a cpu-t, ezzel csökkentve az akku ℅-ot. Lollipop-ot használva a kiakadt mag megszűnt. Qcamera itt is volt, de frissítés óta rendben. Bár most nincs skype-om. Röviden ennyi. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.