Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:51:40

LOGOUT.hu

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ Note 3
Olvasd el a topik összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37701) barca222


barca222
tag

Azt szeretném kérdezni hogy miért merül olyan gyorsan az akku hogy a crome és a kijelző olyan sokat fogyaszt. Nem sok programom sincs telón.
Alliexpressen vettem ablakos flip tokot de akkor az android rendszer fogyasztotta túl az akksit ugyhogy nem használom, másik fa tokot használok most üveg kijelző védővel.
4.3 as szoftverem van, crome helyett milyen net alkalmazás van még ami jó is és nem is eszi akksit?.
Kijelzom alacsonyan van mindig és megis az az első az akku fogyasztásban. Jó van olyan terület ahol a tér erő is narancssarga de akkor is sokat fogyaszt mostanában.
Gyári visszaállítást csináljak vagy vegyek egy új akkumulatort esetleg? Frissitsem a szoftvert esetleg az ujabbra de akkor meg elveszik a 4.3 as szoftver.
Még egy évet marad a teló és majd év vége körül veszek majd új telefont.

(#37702) barca222


barca222
tag

És egy másik képet küldök arról hogy milyen gyorsan is merül. Töltő levetel után is pár perc mulva már esik 1-1 százalékot. Újraindítás után 5 % ot esik. Hibásan irja ki akkuidot is. Ha rateszem toltore egyből 10 % ot felmegy. Új akkumulator kellene venni vagy a rendszer nem lehet jó? Köszönöm.

(#37703) hunluigi válasza barca222 (#37702) üzenetére


hunluigi
senior tag

A facebook és a messenger döglődik napok óta (ráadásul sunyi módon). Sokan panaszkodnak rá, és az xda-n is kitárgyalták. Állítólag tegnap javították...

A fentiek törlése újratelepítése után jött helyre nálam meg a páromnál (s6e) is az akkuidő.

[ Szerkesztve ]

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#37704) yello72 válasza apaszka (#37694) üzenetére


yello72
csendes tag

én is rendeltem, majd én is mondom

azt írja eredeti és 2016-os :F
A germánonok nem baxakodhatnak, nicht ,nein

[ Szerkesztve ]

(#37705) apaszka válasza yello72 (#37704) üzenetére


apaszka
veterán

Én csak onnan,max Angolból rendelek már kizárólag! Hamar megjön,és nem volt gond eddig semmivel,nem úgy mint csájnából... :B

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#37706) geryboro válasza barca222 (#37702) üzenetére


geryboro
senior tag

1. csutkára lemeríted.
2. töltőre dugod és feltöltöd.
3. közben letöltöd ezt a progit:Battery Calibration
4. feltöltött, kalibrálod majd lehúzod és csutkára lemeríted.
5. 2. ismét
6. 1. ismét
7. 2. ismét

root jog szügséges.

ha szoftveres a problem akkor megoldódik.
ha nem akkor sanszos hogy érik az új akksi.

Greenify is ajánlós.
...

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#37707) gyuri81 válasza apaszka (#37705) üzenetére


gyuri81
veterán

S honnan lehet megállapítani ha esetleg kamu?

(#37708) apaszka válasza gyuri81 (#37707) üzenetére


apaszka
veterán

[link]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#37709) barca222 válasza hunluigi (#37703) üzenetére


barca222
tag

Köszi. Újra telepítettem őket és töröltem még ami nem kell telefonra. Chrome is törölve minden frissítés hátha jobb lessz. Ha nem akkor lehet venni kell egy uj akkut. Leveszem toltorol akkor van hogy beragad android és egyből merül kijelző, vagy chrome miatt is.

(#37710) barca222 válasza geryboro (#37706) üzenetére


barca222
tag

Szia. Nem rootolt a telefonom mert nem tudom hogy kell romolni, és másokat telepíteni.
4.3 as szoftverem van most. Kipróbálom azt a kalibracios programot. És felrakom a greenify programot is.
Érdemes ilyen clean Master vagy más akkukimelo programot telepiteni vagy felesleges?
Netre jó a chrome vagy opera mini vagy más jobb lenne amivel lehetne kímélni kicsit az akkut hogy valamivel tovabb birja mert nekem a kijelzoidom altalaban 2,5 max 3 ora szokott lenni. Köszi.

(#37711) seger válasza barca222 (#37710) üzenetére


seger
addikt

2.5-3 óra kijelző az teljesen jó

(#37712) barca222 válasza seger (#37711) üzenetére


barca222
tag

Most egész jó az akkuhasznalat

[ Szerkesztve ]

(#37713) barca222 válasza seger (#37711) üzenetére


barca222
tag

Újra telepítettem pár alkalmazást és 4 ora 20 perc kijelzoido van.
Meglátom a jövő héten milyen marad.

[ Szerkesztve ]

(#37714) apaszka


apaszka
veterán

yello72

Megjött az aksi! FAKE szerintem. Dátum sincs rajta,és a szitázás sem 100%os.
De nincs idő most ránézni jobban...

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#37715) apaszka válasza apaszka (#37714) üzenetére


apaszka
veterán

Bocs a dupláért,e nfc az van benne. A kocsiban van programozva egy. Simán működik vele.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#37716) Forestjo


Forestjo
senior tag

Sziasztok! Érdemes ilyen telót venni? P9 Lite lenne az alternatíva, melyik erősebb? A RAM a P9 Lite-ban kisebb, gondolom ez sokat jelent, vagy nem?
Írták az első, összefoglalóban, hogy a RAM-szivárgást nem oldotta meg a Samsung. Ez nagy probléma?
Melyik a legfrissebb (és gondolom most már végleges) androidverzió a mobilra?
Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#37717) gyuri81 válasza apaszka (#37714) üzenetére


gyuri81
veterán

na akkor szép!

Azért kíváncsi vagyok, hogy mennyit tud ez az akksi!

Más...

A Phronesis romban van olyan opció, hogy a memóriában tartson bizonyos alkalmazásokat?

(#37718) bbubby00


bbubby00
őstag

Sziasztok.
Kicsit kezd a teló az agyamra menni. Hívásnál vagy egyáltalán nem kapcsol ki a kijelző, vagy ha igen, akkor úgymarad. Tippek, h mit tudok ellene tenni?
Szedjem szét a telefont és fújkáljam meg a szenzornál?!

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#37719) seger válasza bbubby00 (#37718) üzenetére


seger
addikt

Igen jól gondolod! Takarítás szenzorok körül!!!

(#37720) apaszka válasza gyuri81 (#37717) üzenetére


apaszka
veterán

Nem tudom eredeti e?
Tény, hogy 3 töltés ugye kell neki, viszont egész jól bírja nála. 87℅ al jött haza munkából este.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#37721) bbubby00 válasza seger (#37719) üzenetére


bbubby00
őstag

Van valami youtube tutorial ami alapján nekikezdjek?! Eddig bontatlan volt 3év alatt.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#37722) seger válasza bbubby00 (#37721) üzenetére


seger
addikt

Van pár. pl ez

(#37723) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

Próbálta már valaki az RR 7.1.1 romot?
Eddig volt írva, hogy beta, most a 17.-iben nincs ilyen, bár a hozzászólásokat nézve nem hibátlan, igaz ez lehet user error is.
Nem egy eset volt a N2-nél is hogy valakinél tökéletesen ment ugyan az a rom, valakinél meg vacakolt. :D
Esetleg ha valaki bepróbálja, és megossza véleményét azt megköszönném. :D

(#37724) yello72 válasza apaszka (#37720) üzenetére


yello72
csendes tag

én még várakozásban vagyok

(#37725) ByBeni válasza seger (#37695) üzenetére


ByBeni
tag

Üdv újra itt :R
egy darabig nem volt se gépem se telóm, na de most :D
Arya N7 mod-al, Iss 3.8 kernellel felrakva, sim ártya nélkül hiba nélkül megy a telefon, berakva a sim kártyát "Set warranty bit: kernel" felirat az elején, utána elindul, beütve pin kódot kb 1 percig megy a telefon, aztán kifagy, majd restart :(((

(#37726) Tav-Csoves válasza ByBeni (#37725) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Ez érdekes, mert a set warranty bit, az aláíratlan kernelre vonatkozik, és nem tudom miért produkálja a simkártyával. Lehet modem hiba?

(#37727) ByBeni válasza Tav-Csoves (#37726) üzenetére


ByBeni
tag

ötletem sincs :(
most te MEGAd-ról szedtem le a Phronesis N7 V4-et azzal teszek egy próbát :)
érdekes, benne van az Iss 3.5UX? telepítés közben kiválasztható ugye

(#37728) Tav-Csoves válasza ByBeni (#37727) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Benne van, de van lehetőséged üresen hagyni, a későbbi más kernel felflashelése végett.

(#37729) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Tudna valaki adni egy linket TWRP-hez 2.8.7.0-hoz. Nagyon megköszönném.

nah megvan végre...

seger! :R

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#37730) seger válasza Ferdzsoo (#37729) üzenetére


seger
addikt

(#37731) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Nah felraktam a Phronesis 4.1 romot a telóra, nagyon tetszik.
Egy dolgot kivéve minden szuper rajta, a hangszóró valami eszméletlenül torz és hangos. Szinte nem is tudom a hangerőt állítani még a leghalkabban is üvölt és alig van különbség a halk és a hangos között. De recseg és torz is.
Ötlet? Találkozott már valaki ilyennel?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#37732) seger válasza Ferdzsoo (#37731) üzenetére


seger
addikt

Már nem használom a note3-at de emlékeim szerint android boost kikapcsolása vagy van valami más hanggal kapcsolatos app. Kikapcsolod és jó lesz

[ Szerkesztve ]

(#37733) Ferdzsoo válasza seger (#37732) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Illetve lenne még egy problem, a névjegyzéket a második név alapján rendezi ami nemigazán jó.
A baloldali érintőgomb pedig nem a beállításokat hozza már fel.
Ez a 6.0 android miatt van vagy valahol be lehet állítani a romban? Nem találtam meg.
Emiatt a névjegyeknél sem tudom előhozni a beállításokat...

A hangprobléma pedig így megoldódott...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#37734) Ferdzsoo válasza Ferdzsoo (#37733) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nah szép lassan megoldódik minden. Nagyon jó ez a rom.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#37735) gyuri81 válasza Ferdzsoo (#37734) üzenetére


gyuri81
veterán

A billenytűzet jól működik? Magyar?
Gps ok?

(#37736) Ferdzsoo válasza gyuri81 (#37735) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Billentyűzetet letöltöttem így most magyar.
Eddig semmi bajom vele. Mi lehet amúgy a baj?
Gps-t nem próbáltam még...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#37737) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

Én is még a 4.1-et nyúzom.. Másik 1-2 romot kipróbáltam már, de nem vált be. Sok minden hiányzott, ami ebben és anno a N2 romokban benne volt.
GPS azóta is megy nekem rendesen, most már csak az az 1 bajom van ezzel a rommal, hogy néha az értesítéseket elfelejti tudatni velem.
Olyan, mint ha néha teljesen elmenne alukálni a kis drága, és csak a képernyő feloldása után közli, hogy te barom jött 1-2 mail, vagy messengeren esetleg valaki írt...
Ritkán írnak, de ha írnak akkor arra kíváncsi lennék, pláne úgy, hogy az "asszonyka" ír, utána meg azzal idegesít, hogy mért nem akarok neki válaszolni, vagy haragszom rá... Nem győzöm neki bizonygatni, hogy de még eddig nem kaptam meg az üzenetet, holott van hogy 3 órája küldte..
Sokszor gondolkodtam, hogy a CM security kavar be, ezzel az állandó telepíts ezt, telepíts azt, értesítés figyelőjével, meg mit tudom én milyen adalékkal ami a töltés közben nem engedi túltölteni magát, meg ő minden olyan programot be szeretne zárni, ami a töltést lassítja..
De már sokszor rájöttem, elegem lett abból a CM-ből, és egy ősrégi verziót használok, ami még anno úgy működött, ahogy nekem tetszett, meg amire nekem szükségem volt..
Mióta a CM cloud levált belőle, ugye ami menti az sms-t, hívásnaplót, azóta mindig a régi kerül vissza, mert egyszerűen nem tudja sem elmenteni sem vissza állítani a fentebbi dolgokat. Többször írtam már a fejlesztőnek, de azóta sem történt semmi.. Csak a feleslegesnél feleslegesebb cuccok kerülnek bele, amit semmire sem lehet használni, és makacsul ragaszkodik ahhoz, hogy ő biza települni akar...
Új rom, one drive telepít, és oda fel vannak töltve azok a programok nekem, amik használhatóak, és onnantól nekem a frissítéseik azoknak a progiknak ki vannak kapcsolva, véletlenül se akarjon nekem magától vissza települni, mert fordult már elő olyan, hogy vissza pakolt mindent, ami addig volt a készüléken, pedig a gmail fiók beállításánál mondtam neki, hogy nekem aztán semmit se tölts vissza..
Csak néha a Samsung fiók akarna sok mindent vissza állítani, néha elkapkodom a döntést, és fél órán át telepítgeti a marhaságait.
Sokszor van 1-2 dolog, amire talál frissebb verziót a Samsung storba vagy mi az, letölti, telepíti, majd közli velem, ez a művelet barátom nem sikerült..

(#37738) negatiw


negatiw
tag

Nekem a Pro.4.1 laggolt borzasztóan,nem volt gps ,szarul szólt a hangszóró,borzasztó lassú volt a fényképező.
Most a Pro N5 ,2.5 van fent. Elégedett vagyok vele. Van gps stb. Egyedül az éjszakai óra hiányzik belőle.

(#37739) Ferdzsoo válasza gyuri81 (#37735) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nem, sajna a GPS nekem sem megy.
Erre megoldás csak másik rom?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#37741) fRooStzzZ válasza Ferdzsoo (#37739) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

GPS-el kapcsolatban fentebb van egy kis beszélgetés, hogy lehet megoldani ha nem talál jelet, vagy eldobálja, majd nem talál magára.
Nekem azóta is működik, kopkopkop

(#37742) Ferdzsoo válasza fRooStzzZ (#37741) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A fentebbet hol kell érteni? :B
Ahol konkrétumokról is szó esik.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#37743) fRooStzzZ válasza Ferdzsoo (#37742) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

(#37744) Ferdzsoo válasza fRooStzzZ (#37743) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Igen, az a baj nem rootoltam a telót installálásokr és így a fster gps nevű progi el sem indul. Valszeg újrateszem rootolva.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#37745) seger válasza Ferdzsoo (#37744) üzenetére


seger
addikt

Nem kell ujrarakni. Összefoglalóban van írás a rootról

(#37746) kisninja


kisninja
őstag

No anno én is a GPS miatt tértem vissza 4.4.2 re mert azt hittem az 5 ös a szar. Igaz lett rootom viszont ez a rom kurvára nem kezeli a BT nem talál semmilyen eszközt stb... Van e 5 ös ami gyári samu és rootolt és nem ugrik a knox ?
Na a GPS, nekem szét kellett szednem a telefont és a az antenna csatlakozóit kijjebb hajtottam. Na innentől kezdve van jel. Ugyanis hiába raktam vissza a régebbi romot azzal is harmatgyenge volt a jel és dobálta is. Szétszedés után megjavult. :R (most néztem még szépen talál jelet gyorsan lakáson belül.)

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#37747) Ferdzsoo válasza seger (#37745) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Igen, installáltam a Supersu-t TWRP-ből. ment a reset a faster gps progiban. Gps-testerrel működik a gps-most, de kellett vagy 4 perc mire először jelet talált. Másodjára alig volt 5 sec.
Majd használat közben kiderül...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#37748) kisninja válasza kisninja (#37746) üzenetére


kisninja
őstag

Bocsi megcsináltam mai az összefoglalóban van frissítettem lolira és rootolt. Viszont hogyan lehetne kiküszöbölni, hogy ne felejtse el a wifi jelszavakat újraindítás után ? Illetve nekem nagyon furán megy a BT és sajnos a kitkatnél is, van eszköz amit lát van amit nem illetve eléggé keserves a kommunikáció is. Lehet megdöglött ?

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#37749) seger válasza kisninja (#37748) üzenetére


seger
addikt

Nekem soha nem felejti el a wifi jelszavakat, csak reset után...

(#37750) janaman01


janaman01
addikt

Kipróbáltam a phronesis N5 V3 at...nem.rossz de visszaraktam a phronesis N5 v3 at :D csak a lollisat :)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.