Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:51:40

LOGOUT.hu

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ Note 3
Olvasd el a topik összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38501) fRooStzzZ válasza fojtviki (#38500) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Ezt találtam :D
Ennyiért reális lenne?
[link]
Előbb kaptam szét a telefont, azt kiesett belőle valami kis műanyag lapocska, de hála egy ytb-s szétszedős videónak köszönhetően megtaláltam, hol a helye :D

(#38502) fojtviki válasza fRooStzzZ (#38501) üzenetére


fojtviki
senior tag

Ez lehet, hogy jo. Amiket mi vettunk, azon jobbkez felol az antenna /azt hiszem/ alatti reszen csak egy erintkezo volt,mindharmon. Nem mondom, hogy ez tutira jo, de eselyesebb:) Itt pontosan latszik, mirol is beszelek:[link]

[ Szerkesztve ]

(#38503) Tav-Csoves válasza fRooStzzZ (#38499) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Én vettem egyet eBay-en, majdnem tönkrement tőle az alaplap, mert a bus kábel csatlakozója annyira gyenge volt, hogy beletörött az alaplapi csatlakozóba...

(#38504) fRooStzzZ válasza Tav-Csoves (#38503) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Azért is vetettem fel a kérdést, mert sok lenne telefon nélkül az a 2-3 hét, mire talán" megérkezik, és akkor ezek szerint az sem biztos hogy jó..
Most rádugtam egy másik kábelt, elvileg tölti, de eddig nem tudtam még bekapcsolni. :D
Hugom huawei töltője elvileg töltötte, pirosan világított meg ugye a kijelzőn 0%-ot mutatott az akksi logo vagy mi, de sógorka meglökte, és nem tudtam vissza állítani hogy töltse.
Most kapott egy hasonló kábelt mint a N3 gyári kábele, csak fekete színű.. Ugyan úgy USB 3as, de nem tudom sógorkának honnan volt olyanja, hisz a P9+ sem olyan, a P8 sem. :D
Most a gépre dugva megy elvileg, de nem merem megmozgatni :D Majd később megpróbálom bekapcsolni.

Egyik Samu szervízbe írták, 9990ért cserélik. **nyád :D
6ezerért én is szétkapom újra :D Sőőt.. Egymás után 6x is :D

(#38505) seger válasza fRooStzzZ (#38504) üzenetére


seger
addikt

Kékbékát keresd

(#38506) gyuri81 válasza fRooStzzZ (#38504) üzenetére


gyuri81
veterán

esetleg wireless nem tudod tölteni? esetleg olyan modult az akksihoz tudok adni :)

(#38507) fRooStzzZ válasza gyuri81 (#38506) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Sosem voltam annak híve, hogy őszinte legyek azt sem tudom hogy megy az.. Tudom rá kell tenni vmire, de mivel az kötöttebb dolog mint ha kábelen lógnék, így sosem foglalkoztatott a dolog.
Gondolkodtam egy pót aksin meg fali töltőn, és felváltva tölteni őket.. De az is mire ide ér.. :D
Talán még anno az S1-nél volt valami hasonló megoldásom.. Jajj de rég is volt az :D

(#38508) nggabi válasza Taci (#38496) üzenetére


nggabi
nagyúr

De rég látttam olyat, fotót kérünk :)

A gyári note4 kábel 1400 ft a samsungban, szerintem jó lenne neked is.

Usb csatiból csak a gyári jó, azt nehéz beszerezni és drága is. A 10e reális, tekintve h 8e körül van a gyári allatrész.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#38509) janaman01


janaman01
addikt

Sziasztok. Felraktam a fent emlitett phronesis n7 romot. Kihangositáskor a másik fél nem hall . Van valami megoldás már erre a bugra?

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#38510) janaman01


janaman01
addikt

Illetve ami mèg zavaró hogz a mobiladat hasznàlat csökkentèse figyelmeztetès egzfeszt előugrik

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#38511) janaman01 válasza janaman01 (#38510) üzenetére


janaman01
addikt

Oké probléma megoldva

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#38512) gyuri81 válasza janaman01 (#38511) üzenetére


gyuri81
veterán

és hogy csináltad?

(#38513) janaman01 válasza gyuri81 (#38512) üzenetére


janaman01
addikt

Tárcsázóba *#0283# majd vár egy kicsit és a legfölsőt kijelölöd..azaz kiveszed a zajszűrést.
De már visszaraktam a régit..ezen még egy két dolog nekem megoldalatlan...

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#38514) patya3


patya3
csendes tag

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne, higy stock 4.4.2-on nem tudok bejelentkezni snapchatbe a root miatt(supersu). Hogyan lehetne ezt megoldani, vagy ha nem unrootloni (a supersu teljes unroot nem akar működni).

(#38515) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

Üdv!

Kérdésem lenne.
Wifi jel erősségre van valami gyógymód?
Már a hajam kezd hullani, mikor a tőlem 3 méterre levő routert alig látja a telefon..
Simán egy fal van köztünk, de eddig nem volt ilyen rossz, mint az utóbbi pár hónapban. Pedig semmi sem változott, max a szobám ürült ki. :D
Játszok, azt kiírja, hogy nincs net, erre elbukom a játékot, mert időre megy a dolog.. Se a konyhába, se az előtérbe se sehol alig tud a routerhez csatlakozni, majdnem ott kell álljak a szoba ajtajánál, ami mögött kb 1,5 méterre van a router. :D
Ugye a napokban volt 1-2x szétszedve a telefon az elégett töltő csatlakozó miatt, de ez a része is megoldódott köszönhetően Peterson_ társunknak.
Szóval már rutinból szedem szét a telefont. :)
Nézegettem ytb-n videókat, hogy a wifi antennának a csatijait fel kell emelgetni egy kicsit, azzal érek el valamit, vagy modem hiba lehet, esetleg egy modem csere segítene rajta?
Ugye a Phronesis 7 van rajta. Nem tudom abba gyárilag milyen a modem, vagy mikori.. De nem igen volt ilyesmivel bajom.. Az utóbbi időkben kezdte el ezt a marhaságot.
Nem hiszem nagyon a routerrel lenne a hiba, mert a kórházban sem látja a routert, amit eddig simán látott.
Valakinek valami ötlet?

És kellemes ünnepeket mindenkinek!

(#38516) bitpork válasza fRooStzzZ (#38515) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Van a közelben más hálózat?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#38517) fRooStzzZ válasza bitpork (#38516) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Igen, velem szemben a TV, amit kiválóan lát. :D
Amúgy a hátsó tűzfalon van kint egy másik router, ami a kertben lévő netet oldja meg, kb 10-15 méterre
szabad levegőn azt sem mindig látja mindig.. Nincs útjában semmi.
A többi telefon szépen elvan minden router jellel.. Az enyém nyűgös mostanában valamiért.
A szóban forgó egy gyári T-s cisco router.

[ Szerkesztve ]

(#38518) Tav-Csoves válasza fRooStzzZ (#38517) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Telepítsd fel ezt: [link]
És nézd meg, hogy neme ugyanazt a csatornát használja a két wifi eszköz.
Ha igen, változtasd meg a wifi csatornáját.

(#38519) fRooStzzZ válasza Tav-Csoves (#38518) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Na vagyok.. csak szétkaptam a telefont közben, kicsit meghúzogattam az érintkezőket a belsejében, jobb lett a jel..
Most látja a szomszédot is, az kertben talál többet is, még a tv-t is, ami érdekes számomra, hogy néha a TV-t a kertben jobban látja, mint a routert.. ~20m.
Van 1-1 kép, ahol a repeater is látszódik, az a kinti átjátszó, annak gyengébb a jele, mint a routernek.
Szóval az NLMester a benti router, repeater a kinti. Niesztplink a szomszéd, ami az utca másik felén van. TV ugye adott.
Csatlakoztam az NLmester2-höz (repeater), ami majdnem full térerő kint az udvaron, de azt alig látja ebben a programban.
Mindjárt teszek fel képeket, mert nekem semmit nem mond. csak kicsit töltöm a telefont, mert megindult mélyrepülésbe.

(#38520) fRooStzzZ válasza fRooStzzZ (#38519) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Szóval ez van most a szobában.
[kép]
[kép]

Kint az udvaron:
[kép]
[kép]

Hátul a kertben az átjátszóhoz csatlakozva.
[kép]
[kép]

Szóval hiába van majdnem full térerő az átjátszóhoz kapcsolódva, a diagramon alig látszódik, néha fel sem bukkan ellenben a szomszéddal ami jóval távolabb van, a TV-ről nem is beszélve. :D
A router a 11-es csatin van / volt is. Ha jól értelmezem a képet, akkor jó is úgy ahogy van.

[ Szerkesztve ]

(#38521) gjo


gjo
tag

Sziasztok! Hol lehet garantáltan eredeti (vagy legalább akkora kapacitású) akkut venni? Most van benne egy új, de elég gyorsan feltölt és az üzemidő sem tűnik úgy hogy hozza a cikkben írt másfél napot. Teljesen gyári legfrissebb rom, teljesen átlagos mennyiségű app. Nektek mennyi idő alatt tölt fel és mennyit bír?

(#38522) helltp


helltp
aktív tag

Sziasztok!
ResurrectionRemix-el kínlódok, 5.8.2-ról 5.8.5-re akarnék átállni, de állandóan eltűnik az IMEI. Ha minden igaz, a modem rossz ami fönt van rajta, és frissítenem kell a bootloader modem kombót. Nem szívesen nyúlok a bootloaderhez, valakinek van tippje, hogy hogyan kéne nekiállnom (gondolom odin ap slot), és hogy pontosan melyik ilyen modem jó nekem? Azt se tudom, hogy milyen Note 3 van nálam, az biztos hogy hlte és N9005, de honnan tudom hogy international version-e?
Ez alapján a leírás alapján próbálok menni: [link]

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#38523) occam válasza helltp (#38522) üzenetére


occam
tag

Hello,

én ez alapján csináltam:[link].
Gond nélkül sikerült, per pillanat lineage-t használok, nordic-ra cseréltem a modemet és a bootloadert, azt ajánlották mindenfelé. :)

[ Szerkesztve ]

(#38524) imrufo válasza helltp (#38522) üzenetére


imrufo
tag

Hali!
Nekem is az 5.8.5 van fent, nincs vele gond.
Viszont amíg nincs fent a Nordic bootloader és modem, addig nem fog menni.
A helyedben innen indítanám az egészet...

(#38525) helltp


helltp
aktív tag

Köszönöm mind a kettőtöknek a segítséget, akkor nekiugrok a modem cseréjének.

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#38526) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

Üdv.
Még egy kérdés :)
Lehet valahogy a mikrofonon erősíteni? Mert a másik oldalon alig hallanak valamiért.
(vissza hallgattam a beszélgetést, és tényleg alig hallom a saját hangom)
Lehet ahhoz köze, hogy cseréltem a töltő csatlakozót a napokban?

(#38527) fojtviki válasza fRooStzzZ (#38526) üzenetére


fojtviki
senior tag

Igen lehet, sot biztos is. Probald meg, hogy kihangositon beszelsz, szerintem ott jol fognak hallani. Nagyon nehez eredeti tolto csatit venni.

(#38528) fRooStzzZ válasza fojtviki (#38527) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Eredeti cucc, egy másik N3-ban lett cserélve, és abból kaptam meg a panelt, mert az enyém kiégett. :D

(#38529) fojtviki válasza fRooStzzZ (#38528) üzenetére


fojtviki
senior tag

Probald meg azert, hogy kihangositasra teszed:)

(#38530) janaman01


janaman01
addikt

Ebay ról szoktam rendelni. Pár ezer, eddig 2x cseréltem plusz van egy tartalék (2 note van a családban) mindegyik teljesen jó. A lényeg hogy olyat vegyél amin van egy kis LTE felirat!

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#38531) fRooStzzZ válasza janaman01 (#38530) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Amit kaptam egyik fórumtárstól, szépen is ment egy hétig, aztán páran szóltak, hogy alig hallanak.. Ugye akkor kérdeztem is, hogy lehetne hangosabbra venni. Mert van ilyen rejtett menü is, csak gondolom custom rom-on nem azzal a kóddal megy, és belefáradtam a keresésbe..
A végén már egyáltalán nem is ment a mikrofon, szóval vissza kellett tegyem az össze égett panelt, de legalább hallanak a túloldalon. (próbáltam többször szét/össze tenni a másikkal, de semmi).
Szóval a héten be kell nevezzek egyre, azt hiszem marad a gyors bolt. Majd ott szét is kapom a telefont, mielőtt haza jönnék működik e rendesem, ne hogy azt mondják hogy én b.ttam el vmit..
Szóval most megint hol tölt hol nem tölt..

Janaman01..
Van az úgy hogy az ember rendel valamit, azt nem pont épp azt kapja, amit..
Igaz 1-2 ezer nem a világ vége, csak mikor az ember vár rá 2-3 hetet, és kiderül car az egész, és most akkor hogy is bizniszeljük vissza. Akkor nyelek egyet?
Így legalább vissza kapja a bolt a szarját, és b..a meg.

(#38532) Peterson_ válasza fRooStzzZ (#38531) üzenetére


Peterson_
addikt

Eddig bírta? :(

Pedig biztos nem a zacsiban romlott meg :DDD

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#38533) fRooStzzZ válasza Peterson_ (#38532) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Sajnos igen :(
De egy darabig ment szépen. :)
De kicseréltem a kamera fedelet is, mert az enyém karcosabb volt. Most az akksit tesztelgetem, melyik bírja jobban. 1 hét van a 2 gyártási idő közt.
A hátlap meg billeg, mert ugye megolvadt az alatta lévő takaró vagy mi, amit szét kell csavarozni, és kicsit púpos. :D
Talán idén már tudok menni dolgozni is, akkor lehet benevezek egy másik telefonra már. :DD
Mindenesetre nagyon köszi még egyszer a cuccokat. :R :R

(#38534) gyuri81


gyuri81
veterán

A napokban próbáltam ki egy Note 4 edge-t és a ceruzáját. Baromi érzékeny...elég volt csak az s-pen-t finoman tartani és húzni és máris rajzolta a vonalat.

Nekem szinte a kezdetek óta üvegfólia van rajta, ergo nem is tudom,hogy mennyit befolyásol az érzékenységen...

Mennyire kell rányomni a ceruzát mindenféle fólia nélkül, hogy írjon az S-pen?

[ Szerkesztve ]

(#38535) Chrys_ válasza patya3 (#38514) üzenetére


Chrys_
addikt

Ha még mindig keresed a megoldást, talán ez segít (nem próbáltam):
Magisk-kell root-old a telefont (flash), majd telepítsd a Magisk manager-t (apk), és ott van valami magisk hide, amivel elrejtheted az appok elől, hogy a telefon root-olt.

(#38536) synex70


synex70
csendes tag

Sziasztok!

Rég jártam erre felé, és elég rég óta meg van a Note 3-asom.
Megérett egy újabb Androidra vagy főzött rom-ra.
Jelenleg 4.3 van rajta és rootolt.

Hozzáértőktől kérdezem. Mit ajánlanátok újabb gyári Androidot, ami tényleg jó , és normálisan kezeli a mem kártyát? Vagy főzött rom-ot ami jó, vagy jobb mint a gyári rom!

Kaphatnék esetleg címeket ahonnét letölthetem, és van leírás a telepítésükhöz?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#38537) occam válasza synex70 (#38536) üzenetére


occam
tag

Szia,

az összefoglalóban jól össze van szedve, hogy mit is kell csinálni és hogyan. :)
Itt találsz főzött romokat, mindenhol leírást is a telepítéshez.
Hogy melyik jó? Kinek mi: személy szerint használtam már phronesis-t, lineage-t, resurrection remix-t, miui-t, mindegyikben van ami jó, van ami nem annyira, ki kell próbálni! Aztán ha egyik sem jön be, akkor visszateszed a gyári romot. :))

(#38538) synex70 válasza occam (#38537) üzenetére


synex70
csendes tag

Köszi szépen! :)

(#38539) synex70 válasza occam (#38537) üzenetére


synex70
csendes tag

Éremes fel tenni a 6.0 Marshmallow-ot vagy a 7.0 Nougatot? Ezek nem hivatalos Note 3 verziók, de működnek rajta! Találtam hozzá leirásokat.

(#38540) occam válasza synex70 (#38539) üzenetére


occam
tag

Szerintem igen, próbáltam mindegyiket. Phronesis volt fent jó pár hónapig, megbízhatóan működött, most éppen miui ketyeg, innen lehet letölteni a legújabb verziót, de azt hiszem, hogy ezt már nem fejleszti senki, míg a phronesis-t igen. Nougat-ból a lineage-t próbáltam, ahhoz hetente adnak ki frissítést, viszont ahhoz kell ez is, ebből is a nordic, különben nem érzékeli a sim-kártyát. :DD

(#38541) gyuri81 válasza synex70 (#38536) üzenetére


gyuri81
veterán

Szia!

Nagyon sokáig a Phronesis rom-ot használtam. Viszonylag elégedett is voltam vele. De időközben hozzájutottam egy S7 edge-hez, így a céges kártyámat tettem a Note 3-ba, de nem is létszükséget, belerakhattam volna egy alap Nokia-ba is.
Így picit romolgattam a Note 3-at és azt tudom mondani , hogy a MagMa NX rom valami hihetetlen stabil és a legjobb, hogy nem kell semmi szir-sz@rt feltenni még hozzá!

A .zip-et letöltöd, majd ízlésednek megfelelően feltelepíted( értem itt, hogy milyen alkalmazások kellenek neked)

Vissza térve, hogy másod telefon lett a Nóta, egyszerűen sajnálom eladni. Nem egyszer nekiálltam már a hirdetést megszerkeszteni, de aztán mindig elvetettem...Hibátlan a telefonom, Nillkin 2,5D üvegfólia, Nillkin tok, gyári flip tok, minőségi német akksi, NFC töltés és adjam oda valakinek 40e Ft-ért?!?!?...vicc

[ Szerkesztve ]

(#38542) occam válasza gyuri81 (#38541) üzenetére


occam
tag

Így igaz, ez is jó rom, csak kimaradt a felsorolásból, elvileg nemsokára jön az új verzió, ha számít valamit. :C
Sajna az enyém már nem teljesen hibátlan: a toll a kijelző bal szélénél nem akar írni, a proximity szenzor is lehet, hogy megadta magát, de ezeken kívül tökéletes. A tollat úgyse nagyon használom, mintha nem is lenne. :DD

[ Szerkesztve ]

(#38543) synex70 válasza occam (#38540) üzenetére


synex70
csendes tag

Köszi! :)

(#38544) synex70 válasza gyuri81 (#38541) üzenetére


synex70
csendes tag

Köszönöm! :R

(#38545) Pecc válasza occam (#38540) üzenetére


Pecc
őstag

Találkoztál már olyan rommal, ami az általános dolgok mellett, a kamerára is ráfeküdt?
értek itt olyat, hogy lényegesen jobb, gyorsabb okosabb a szoftver, a kép minősége jobb, mint a gyárival?
Mert az s3amhoz képest ennek elég gyér a képe sajnos, és nem tudom elképzelni miért.

(#38546) bitpork válasza Pecc (#38545) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Páromnak még az S3 van. A Note3 nálam lényeges előrelépés volt - hozzáteszem amatőr vagyok. Mi több az S8+ is gagyinak néz ki nekem a notesz3 után képileg :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#38547) Chrys_ válasza bitpork (#38546) üzenetére


Chrys_
addikt

Nekem is ez a sorrend volt: S3, N3, S8+. Én egyáltalán nem tartom rossznak az S8+ képét az N3-hoz képest. Az N3 is megvan még egy tartalék SIM-mel.

(#38548) fRooStzzZ válasza Pecc (#38545) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Pár romot kiprobaltam mar, note vagy galaxy xy szeria kameraval telepitve, de mindig is a stock kamera volt a legjobb.. Arrol nem is beszelve, hogy a note4/7 vagy más kamera sok funkciot nem tud, az egy dolog.. De azok a kamera programok sokszor be is fagynak..
Akár milyen rendszert dobok fel, mindig a stock kamera kerul telepitesre..
Akkor vettem eszre, mikor elkezdtem kozelikepeket csinalni, vagy makro, es meg az S2 szintet sem utotte meg, pedig 1000x jobb kameraja volt ennek a N3-nak..
Aztan addig addig probalkoztam, mig rajottem, mas itt a bibi, nem ennek szar a kameraja.
Szoval stock kamerat ajanlom..
Nekem a snap camer sem csinal olyan kepet, amilyet az ember elvarna.. A google cam az meg jo, de ott is van valami bibi..
Igaz nagyon elkellene nekem mar egy OIS a telefonba, mert kell lonom vagy 8 kepet, mire egy sikerul.. idiota kezremegesem miatt :(

(#38549) occam válasza Pecc (#38545) üzenetére


occam
tag

Igazából egyiknél sem voltam maradéktalanul elégedett. Ha jól emlékszem, akkor a gyári rendszer gyári kamerája sem vágott földhöz, de annyira nem érdekes ez számomra, csak akkor használom a kamerát, ha nagyon muszáj. :))
Most épp lineage 15.1 van fenn, a kamera gyors, ezer beállítási lehetőség, a képminőség se nem jobb, se nem rosszabb. :DD

(#38550) fRooStzzZ válasza Chrys_ (#38547) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Mikor kijött az S8, épp random beleolvastam a fórumba, mikor tettek fel egy képet.. Nincsenek nagy igényeim, de azért egy új telefontól többet vár az ember, pláne kamera téren egy 4-5 éves telefonokhoz viszonyítva.
Biztos többet tud sötétben, meg ez is csak egy random kép volt mint az enyém, de valahogy nekem a N3 képe jobban tetszett.

S8 topik_bobita

Tettem fel pár képet, anno N2 és 2017-től N3-as lövések.. (dátumokat írja.)
Full alap beállítás. A nappal való gondjaim vannak / mindig is voltak, amikor kivilágosodik a kép nagyon, azt az erdős képeken lehet látni. Azt nem tudom mivel orvosolni sehogy sem.
Nekem tökéletesen megfelelnek, ha komolyabbra vágynék, tuti nem telefonnal szórakoznék.

Ugye némelyik képet érdemes megnézni eredeti méretben, nem amit csak bedob.
Szóval részemről egy 4-5 éves masinákhoz képest vállalható képeket csinálnak, minden beállítás nélkül.

random képek hirtelen
Lehet van ami dupla, bocsi :D De a fene sem tudta mit jelöltem ki vagy mit nem :D

sogorka p10+ telefonja azért sokkal szebb képet lő sötétbe.. A kert végét is látni, nekem meg homályosan ami előtte van kb 3 méterre :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.